Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

8 hours ago, Drug Crni said:


FJVBj-hXIA05Rzm?format=jpg&name=medium
 

ova slika je garant s leta Dubai-Beograd. negde sam naletela na neku sliku gde je njegovo sediste totalno na drugom mestu  (s druge strane prolaza) i gde se jasno vidi da je to interkontinentalni let 1. class s sedistima koja se izvlace za spavanje. Ovo to nije (samo obicna 1. class)

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, diego said:

Nerealno je ocekivati da 

1) Pandemija traje jos 2-3 godine u kojima ce Djokovic jos biti konkurentan za Grand Slam

2) U slucaju da pandemija i traje toliko, da ce vakcinacija biti i dalje neophodna sa pojavom standardnih lekova, koje je Fajzer vec najavio

Ja ne znam odakle vama toliki optimizam, evo ulazimo u treću godinu pandemije a kad je počelo niko nije mislio da će ovoliko trajati.

Daj Bože, samo to mogu da kažem.

 

3 hours ago, wwww said:

Novak ne bi nikad kupio sertifikat ili na ovaj nacin lazirao, prosto jer covek ne vara, nije mu to u karakteru.

On ispravlja pogresne "presude" linijskih ili glavnih sudija, a koje idu na njegovu stetu i to pri nepovoljnom rezultatu za sebe! A sad bi kao nesto lazirao i petljao oko vakcine ili testa!

Niti bi lagao o necemu.

Mislila sam i ja tako dok nije isplivalo ovo njegovo ponašanje u Beogradu, sad više ne znam šta da mislim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, wwww said:

Novak ne bi nikad kupio sertifikat ili na ovaj nacin lazirao, prosto jer covek ne vara, nije mu to u karakteru.

On ispravlja pogresne "presude" linijskih ili glavnih sudija, a koje idu na njegovu stetu i to pri nepovoljnom rezultatu za sebe! A sad bi kao nesto lazirao i petljao oko vakcine ili testa!

Niti bi lagao o necemu.

Da bi nekada pokusavao da izbegne odgovr ako smatra da bi iskren odgovor trebalo ponekad izbeci (zbog ovog ili onog razloga) - to da, mada je ovu opciju preretko koristio (pa mu se obilo o glavu). No, on smatra da je njegov stav potpuno legitiman i ispravan i da nema razloga da ga krije iako bi bilo vrlo oportuno za njega (sto upravo ogromna vecina profesionalnih tenisera i sportista radi).

 

Moze se Novak kritikovati za svasta, ali prevarant nije. I to je nebrojeno puta dokazao kroz karijeru.

 

samo da na trenutak podsetim na nekoliko relativno skorijih slucajeva kada su se teniseri totalno pravili mutavi iako su znali da je "presuda" sudije pogresna:

 

- Gonzales na OI u Pekingu - loptica dotakla njegov reket pre odlaska u aut u mecu protiv Blejka (koji ga je odveo u finale i osvajanje srebrne medalje.

 

- Raonic dotice mrezicu, sudija ne vidi, poen ide njemu, a Raonic lamentira:

 

- Edmund u mecu s Novakom, gde je na 3 razlicita nacina izgubio poen a sudija mu ipak dodelio poen

3:30 (pravi se mutav da nije nista cuo publiku i poredi atmosferu na Wimbldonu s atmosferom tokom DC i kao cool totalno ok) i 6:18 - ponovo se pravi blesav.

Elem, cik pogodite koga su ispljuvali posle meca (zbog reakcije na pogresnu odluku sudije) a ko nikada nije nazvan prevarantom? (redovni forumasi s ovog pdf znaju, te je pitanje za ove koji bas ne prate tenis).

 

  Reveal hidden contents

evo kako je Fed objasnio 2x bounce svojevremeno, sto znaci da igraci tacno znaju kad loptica 2x udari podlogu:

https://www.youtube.com/watch?v=8ofNg0y8w60

 

 

- jedna spanska teniserka (María José Martínez Sánchez) nije htela da prizna da ju je loptica pogodila (cime bi automatski izgubila poen) u mecu s Serenom. Serena joj je posle toga "obecala" nesto :wicked:

https://www.reuters.com/article/uk-tennis-open-serena-sb-idUSTRE54T1PL20090531

 

 

 

To su totalno razlicite stvari. Ako si video da je loptica u autu, a sudija nije nista rekao i dodelio ti poen ti si profitirao na racun drugog igraca, dakle drugi je ostecen i nekome ko je pravedan kao Novak to naravno smeta i korigovace odluku sudije da bi pravda bila zadovoljena, nebitno sto je na njegovu stetu.

 

S druge strane laziranjem vakcine u njegovoj glavi on nikoga nece ostetiti, samo ce resiti iz njegove perspektive besmislenu administrativnu prepreku, tako da verujem da je ovo opcija i nadam se da ce ga Srdjan ubediti da to tako i odradi. Ako te sistem sili na nesto onda je opravdano traziti kako prevazici tu prepreku.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alcesta said:

Mislila sam i ja tako dok nije isplivalo ovo njegovo ponašanje u Beogradu, sad više ne znam šta da mislim. 

to njegovo ponasanje u BG potpada pod onaj deo njegovog karaktera da on nece nikoga da uskrati za nesto, da hoce da ucini, da se nadje, da ne izneveri.

 

Viskovic je u podcastu rekao da bi Novak trebalo da, posle totalnog nedostatka podrske ostalih igraca, totalno napusti PTPA i prekine sve aktivnosti u tom smisli, pa nek se svako sam za sebe snalazi (sto je i moje misljenje, mada mi opet zao nizerangiranih igraca, a i Pospisila koji je takodje ulozio svoje vreme), ali da to totalno nije u duhu njegovog karaktera.

 

Videli smo milion puta da za njega vazi ona: ko tebe kamenom, ti njega hlebom.

 

Najsveziji primer je Tsitsipas: posle svog sranja koje je izrekao o Novaku posle RG (insinuacije da je Novak namerno uzeo toalet brejk da mu poremeti ritam, a i na AO je izrazio sumnju da Novak uopste ima povredu), njega Novak na USO brani pred mobingom koji ovaj dozivljava sa svih strana (u najvecem stepenu zasluzeno pokrenut od strane Marija, malcice potpomognut od strane Zvereva, a onda totalno van kontrole nastavljen od strane svih). Pri cemu ne da Novak nije morao ni prstom da mrdne, a kamo li da ista kaze u odbranu Tsitsipasa, nego je jos isao protiv javnog mnenja i mobinga, po cenu da se to i njemu samom obije o glavu.

 

Totalno u Imazovom fazonu: ljubav i mir (sve je to lepo, ali, brate mili, nekad moras i da uzvratis).

 

Tako da i ono slikanje s decom 17.12. iako je cekao pcr test (a bio kontakt zarazenoj osobi) spada u taj deo da nije hteo da izneveri decu koja su se radovala tome da im on uruci pehare. Olaksavajuca okolnost je da je makar odradio brzi test (o pouzdanosti ovih testova ne bih, ali to je standardna praksa, i teoretski bi oni trebalo da pokazuju infektivnost, zbog praga osetljivosti koji je takav da je potrebno mnogo vise virusa da bi ovaj bio pozitivan) koji je bio negativan. Plus sto je u Srbiji generalno atmsfera kao da se nista ne desava i da nema virusa okolo (te se mnogi vrlo lako utope u kolotecinu).

 

Deo s Francuzima je katastrofa: prvo sto je tad znao da je pozitivan, pa je trebalo da bude u izolaciji, drugo sto im nije nista rekao, da znaju ljudi da se izlazu opasnosti. Ali Novakovo obrazlozenje mi je totalno u duhu njegovog karaktera. 

Link to comment
Share on other sites

Niti je kasnije javio toj deci da ih je možda ugrozio, jer bi se i to pročulo.

 

Neko je dobro primetio da većina tih poznatih ljudi kad objavljuje da su pozitivni kaže da je obavestila sve kontakte - to kod Novaka nije bio slučaj.

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Romantik said:

 

To su totalno razlicite stvari. Ako si video da je loptica u autu, a sudija nije nista rekao i dodelio ti poen ti si profitirao na racun drugog igraca, dakle drugi je ostecen i nekome ko je pravedan kao Novak to naravno smeta i korigovace odluku sudije da bi pravda bila zadovoljena, nebitno sto je na njegovu stetu.

 

S druge strane laziranjem vakcine u njegovoj glavi on nikoga nece ostetiti, samo ce resiti iz njegove perspektive besmislenu administrativnu prepreku, tako da verujem da je ovo opcija i nadam se da ce ga Srdjan ubediti da to tako i odradi. Ako te sistem sili na nesto onda je opravdano traziti kako prevazici tu prepreku.

laziranje sertifikata on stice pravo da ode na mesta gde ne bi trebalo da ima pristup.

a tim mestima nema pristup jer predstavlja veci rizik.

zasto i kako predstavlja veci rizik?

 

npr. u nekom restoranu je dozvoljen ulazak samo vakcinisanima i prelezalima (2G pravilo).

on lazira sertifikat, udje unutra, tamo se nadje neko od prelezalih ili vakcinisanih koji ima nesto virusa (ti se ne testiraju, a to sto su prelezali ili vakcinisani znaci da ce sami imati slabiju bolest i da ce manje virusa izbacivati u okolinu, te su manaj opasnost i za druge).

taj koji je lazirao sertifikat se zarazi. sta se desava?

- sam se izlaze velikom riziku (vecem nego da se vakcinisao ilipreleza) da mu telo poblesavi i da zavrsi na respiratoru ili rikne (a u najboljem slucaju pati od posledica upale pluca i ostalog)

- tako zarazen on ce tokom disanja ili pricanja izbacivati u okolinu vise virusa i u duzem vremenskom periodu nego stvarno vakcinisan ili skoro inficiran. na taj nacin ce potencijalno ugroziti ljude koje srece, a koje moze da zarazi (veca je verovatnoca da ce ova osoba zaraziti druge ljude nego vakcinisana/skoro inficirana). sto se moze pravno tumaciti kao telesna povreda, a ako se bolest kod tih koje je inficirao iskomplikuje onda i pokusaj ubistva manje-vise.

 

da ne pricam o tome ako se na ovaj nacin dobije pristup starackim domovima ili ode u posetu nekom u bolnici (na odejenju koje nije corona odeljenje, npr. u posetu nekom posle transplatacije organa, ili onima koji su na hemoterapiji ili na kraju krajeva nekom ko je bio na operaciji zbog loma ruke * )

Spoiler

* kao sto je bio slucaj s nasom koleginicom forumasicom Nocnom Frajlom koja je otisla u bolnisu zbog loma ruke, tamo se zarazila i umrla u roku od 10-tak dana.

 

tako da laziranje sertifita za vakcinaciju je jedno veliko NO-NO-NO.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, erwin said:

Niti je kasnije javio toj deci da ih je možda ugrozio, jer bi se i to pročulo.

 

Neko je dobro konstatovao da većina tih poznatih ljudi kad objavljuje da su pozitivni kaže da je obavestila sve kontakte - to kod Novaka nije bio slučaj.

u pravu si.

 

ostavljam eventialno prostora da je to uradio anonimno preko npr. TSS, koji je  informisao te roditelje i decu da su bili u kontaktu s nekim zarazenim (a da ovaj ostane anoniman). mada je tajanstvenost i anonimnost u ovom slucaju totalno bez veze argument, ali hajde da i tu kao nadjemo "legalisticku" :classic_rolleyes:  rupu u ... cemu god: posle prve infekcije svi su se obrusili na njega, pa sad kao da racunas da je ovo eto nekakva reakcija na takav prethodni tretman.

 

eto, iscedila sam suvu drenovinu. :lol_2:

 

ne vidim ali nikakvu drugu mogucu opciju za rezonovanje koje je dovelo do doticnih odluka. prosto ne mogu da verujem da je namerno isao, a znao da je zarazen, da predstavlja opasnost za druge i moze da ih zarazi. ma koliko ovo rezonovanje totalno bilo suludo i debilno i nenaucno i ... kako god pogresno.

 

zaista, zaista zelim da mu neko strucan obajsni neke stvari. ali ne nekakav strucnjak u Srbiji (posto ima strucnjaka i "strucnjaka"), vec neki strani naucnik koji ce mu, korak po korak, objasniti neke stvari od pocetka do kraja, da konacno shvati kako neke stvari funkcionisu, da mu sve rasclani na proste cinioce.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, erwin said:

Niti je kasnije javio toj deci da ih je možda ugrozio, jer bi se i to pročulo.

 

Neko je dobro primetio da većina tih poznatih ljudi kad objavljuje da su pozitivni kaže da je obavestila sve kontakte - to kod Novaka nije bio slučaj.

 

A ne sta ce da kazu, da nisu javili? 

 

Kako se uopste siri virus? Tako sto nezarazeni idu medju ljude. 

Link to comment
Share on other sites

 

Sto se dece tice mislim da nije znao da je pozitivan ali sa njima se nije ni zadrzavao. 

Inace oni u toku dana imaju toliko kontakta u skoli sa nevakcinisanim nastavnicima i drugom decom tako da ne vidim da im je slikanje sa njim moglo nauditi vise od svih ostalih kontakata ( @alcesta dal se kaze ovako :smiley33:

A ovi naslovi po svetskim medijima 🤢 obilato posipanje govnima ali ne Novaka nego njih samih 🤮

Zelim da verujem da nisu u vecini kao i da ce uskoro shvatiti da treba da uzmu wc papira i obrisu se.

 

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

Noksa se poneo neodgovorno s malu dečicu i stranci, nema ali i izvlačenja.

 

Ja mislim da on nije imao nikakve simptome, ni kad se slikao ni sve vreme do negativnog testa.

---

Samo malo da mu dođe iz zadnjice u glavu, na tenis ima doživotnu adikciju, biće još slemova.

Edited by stray_cat
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milica said:

Sto se dece tice mislim da nije znao da je pozitivan ali sa njima se nije ni zadrzavao. 

 

To uopšte ne odgovara činjenicama, samo ovde ima 70-ak zvaničnih fotografija s tog događaja, a verovatno su ga klinci cimali i za fotografije mobilnim.

 

http://www.teniskisavez.com/vesti/novak-djokovic-urucio-pehare-najboljim-takmicarima-teniskog-saveza-beograda-za-2021-godinu/

 

11 minutes ago, Milica said:

Inace oni u toku dana imaju toliko kontakta u skoli sa nevakcinisanim nastavnicima i drugom decom tako da ne vidim da im je slikanje sa njim moglo nauditi vise od svih ostalih kontakata ( @alcesta dal se kaze ovako :smiley33:

 

Ovo je teška relativizacija kakvu može da napiše samo neko ko baš po svaku cenu želi da odbrani neku osobu.

 

11 minutes ago, Baby said:

A ne sta ce da kazu, da nisu javili? 

 

Reći će da su javili ako jesu javili, svakako neće rizikovati da im neko uništi reputaciju tako što će ih raskrinkati kao lažove jer zapravo nisu.

Edited by erwin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, wwww said:

eto, iscedila sam suvu drenovinu. :lol_2:

 

ne vidim ali nikakvu drugu mogucu opciju za rezonovanje koje je dovelo do doticnih odluka. prosto ne mogu da verujem da je namerno isao, a znao da je zarazen, da predstavlja opasnost za druge i moze da ih zarazi. ma koliko ovo rezonovanje totalno bilo suludo i debilno i nenaucno i ... kako god pogresno.

 

zaista, zaista zelim da mu neko strucan obajsni neke stvari. ali ne nekakav strucnjak u Srbiji (posto ima strucnjaka i "strucnjaka"), vec neki strani naucnik koji ce mu, korak po korak, objasniti neke stvari od pocetka do kraja, da konacno shvati kako neke stvari funkcionisu, da mu sve rasclani na proste cinioce.

Vala jesi, nema dalje :classic_biggrin:

 

Slažem se da nikad ne bi ugrozio decu namerno, ali tu je u pitanju ovo što pišeš u nastavku, koliko on uopšte ozbiljno shvata virus u ovom stadijumu i opasnost od njega. Deluje mi da nije dobacio dalje od "ma ja sam zdrav a i ako sam zaražen odličan mi je imunitet pa nisam opasan", pogotovo posle sve ove priče kako je omikron maltene jači grip. Još ako se čuo s Nestorovićem u zadnje vreme...

Što sve naravno nije opravdanje, naprotiv, ali on sve vreme sluša pogrešne ljude. Kladim se da je za Adrija tur isto slušao tako nekog ko ga je ubedio da smo pobedili koronu i nema više opasnosti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, erwin said:

 

Reći će da su javili ako jesu javili, svakako neće rizikovati da im neko uništi reputaciju tako što će ih raskrinkati kao lažove jer zapravo nisu.

 

Ma da, svi znaju bas momenat kada su i od koga su se zarazili. To bi bilo tako kada bi jedino sto su uradili u poslednjih nedelju/dve dana bili u blizini te javne licnosti i nikog drugog. Mozda su se zarazili od nekog iz mase... Ko garantuje da medju decom nije bilo nekog sa virusom? Jesu zvali sve da obaveste ako je neko dete bilo bolesno? Jel mozda neko bio asimptomatican? 

 

Preteruje se da bi se ocrnio Novak, sto da ne, sada je to lakse nego ikada.

 

Lako je drugom suditi, a ustvari ko zna sta se desavalo. Mozda nije ni znao tada da ima virus, mozda su deci javili... svakako se niko nije javio da se zarazio tamo. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milica said:

Ima li opravdanja za novinare koji sutiraju coveka na zemlji i za one koji im "aplaudiraju" lajkovima? 

Zasuzio je da mu zbog ovoga bude unistena karijera? 

Ok, blago svima koji su besprekorni te imaju pravo da bace kamen na njega :thumbup:

 

 

Ma nije vazno sta je, daj da se novine prodaju. Svakako skandal ima bolju prodju, a i ako se zgrazavas mora da si bezgresan. 

Jbt pocelo je sve ovo da me nervira, svi imaju misljenje kao dupe i svi su fantasticni, a sve okolo se od te fantazije raspada. Ne znas gde je gore, na kojoj strani sveta. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milica said:

Ima li opravdanja za novinare koji sutiraju coveka na zemlji i za one koji im "aplaudiraju" lajkovima? 

 

 

Pa nemoj da ih čitaš, ko te tera.

 

U stvarnosti, sve se svodi na konferencije za štampu, teren i publiku koja je skupo platila da ga gleda.

 

Ja sam ovu Noksinu golgotu kompletno ispratio samo putem foruma i ponešto od linkova što sam otvorio.

 

Društvene mreže su zlo i gubilice vremena (osim ako ih ne koristiš informativno, za posao ili interesovanja), Tviter naročito.

 

Čitanje komentara je mazohizam.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

nesto se razmisljam, bese po zakonu o zaraznim bolestim (ili kako vec) u Srbiji, oni koji su prekrsili karantin bi mogli da se kazne novcano ili nekim dustveno-korisnim radom? neko je to postavljao na nekoj od prethodnih milion stranica.

 

mislim da bi u celoj ovoj situciji najbolje resenje bilo da Novak bude kaznjen za onakvo ponasanje nekakvim drustvenokorisnim radom, npr. 20h da pomaze negde u nekom delu sistema gde bi mogao na neki nacin da vidi koliko je virus opasan (naravno, da ne bude izlozen infekciji ili ista slicno, ali da jednostavno bude na mestu gde ce moci da vidi svu tezinu slucajeva, situacije u kojoj se nalaze lekari itd.). mislim da bi to generalno bilo najbolje resenje i za Novaka i za Srbiju i za narod po Srbiji koji se totalno nonsalantno ponasa na dnevnoj bazi.

Edited by wwww
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, erwin said:

 

Preteruje se da bi se odbranio Novak, ovakve logičke vratolomije ne izvode se za obične ljude.

 

Ma ja cu 1000 put da ponovim ja niti sam fan Novakov, niti pratim tenis, ali mi se bljuje sta pisete sada. Ne znate vise na sta da udarite. Ceo svet je fantastican, svi bezgresni, a on siri virus, opasnost za drzave... jbt sta napravise od jednog vrhunskog sportiste, pa da je ubio troje bili bi blazi. Nego ste jedva docekali ovakvu situaciju da trljate o nos ostalima kako eto podrzavaju Novaka, srbende jedne i kako smo svi prosti, a virus ce da nas pokosi. Pa neka nas pokosi, ovakvi pakosni kakvi smo ni ne zasluzujemo da opstanemo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...