Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

On to nigde u izjavi ne pominje, iako je uobičajena fraza koju su i drugi koristili kad objave da su pozitivni, I went to isolation and notified all my contacts, ili slično. Mislim da ne bi propustio i to da napiše, pošto su mu sigurno ti advokati napravili ili barem nadzirali ovo saopštenje.

Zamišljam da mi je neko s kim sam imala duži sastanak prećutao da je u tom momentu pozitivan... jeste olakšavajuća okolnost što im nije dao da skinu maske, ali zato je morao da se slika bez nje... kažem, trebaće mi vremena da ovo svarim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sto je otisao na slikanje pozitivan ali asimptomatican ce nam uskoro postati realnost. Neko je vec i postavio, cini mi se wwww za neku od saveznih drzava da asimptomaticni i pored pozitivnog testa moraju ici na posao. 

8 minutes ago, AgroLaki said:

Nakon svega, lično verujem da nikakvog pozitivnog PCR testa nije bilo, nego da je to Srle "završio" preko nekog iz Batuta.

Trebalo bi bar moderatori da se suzdrze od ovakvih izjava. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Priložio je i neki test na broj antitela, pa mu se valjda može uraditi opet takav test ako bi Australijanci baš hteli da provere. Ali meni je dovoljno što je tražio da ovi iz L'Ekipa ne skidaju maske. Da je sreće da ih je skroz preskočio, ali sad, da baba ima točkove...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

on nije morao licno nikoga da obavesti, to je moglo da se obavi i anonimno.

 

Kod nas u Nemackoj imamo jedno posebno telo (Gesundheitsamt) koje intervjuise zarazenog i prikupi spisak kontakata, pa ih onda zovu i obavestavaju koji su naredni koraci. Kad ima puno zaraze GA ima problema da postigne sve ovo. Druga opcija je preko corona app, gde se uploaduje pozitivan rezultat i aplikacija automatski salje anonimnu informaciju drugim korisnicima aplikacije koju su se u kriticnom periodu nalazili na bliskom rastojanju od inficiranog. Nemam pojma koji su sad parametri ove aplikacije, ali pre godinu dana su bili cini mi se <1,5m odstojanje minimalno 15min. Mislim da ne postoji mogucnost da se detektuje "zariste" koje je zatvorena prostorije (gde rizimk postoji i za one koji su dalje od 1.5m od zarazenog. No, nemaju svi instaliranu ovu aplikaciju, tako da joj efikasnost nije bas velika.

 

Ne znam kako se to radi u Srbiji (cisto sumnjam da neko prati kontakte, ali hajde da ostavim ovu opciju otvorenom).

 

Novak je mogao npr. da obavesti organizatora (mozda preko posrednika, da vest ne bi procurila u javnost), a onda oni posalju poruku svima sa spiska ucesnika da su bili u kontaktu s pozitivnim i da se u skladu s pravilima koja vaze u Srbiji ponasaju.

 

E sad, on kaze da je radio antigen testove i 16. i 17. na kojima je bio negativan. Cini mi se da smo na corona temi imali neke tekstove/dijagrame koji u principu sugerisu da (dobri) antigen testovi zapravo detektuju kolicinu virusa kada je neko zarazAn, dok bi PCR test trebalo da moze da uhvati i kolicine pre nego covek postane zarazAn, tako da ne znam kakve su preporuke u tom smislu. Sta se radi ako je antigen test negativan a cekaju se rezultati PCR testa?

 

16 minutes ago, AgroLaki said:

Nakon svega, lično verujem da nikakvog pozitivnog PCR testa nije bilo, nego da je to Srle "završio" preko nekog iz Batuta.

ako se ovo dokaze onda ste ga svi iz Srbije ugasili sto se tice izlaska iz zemlje u doba pandemije.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milica said:

To sto je otisao na slikanje pozitivan ali asimptomatican ce nam uskoro postati realnost. Neko je vec i postavio, cini mi se wwww za neku od saveznih drzava da asimptomaticni i pored pozitivnog testa moraju ici na posao.

licno Australija, postavio Darko na corona temi pre neki dan (cak mi se cini da za medicinske radnike s blagim simptomima nameravaju da prekinu bolovanje i da ih pozovu nazad na posao).

pa ti vidi...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ciao said:

Ali vidis nestanu mi smajlici onda na par postova pokusam da stavim smajli i ne ide ali ja i dalje pokusavam sa sledecim postom (hvala bogu ima ih ) i onda odjednom nicim izazvan posle nekih ne znam koliko recimo pet neuspesnih kliktanja na smajlic na narednom postu se pojavi smajlic pa onda opet ne moze vise :classic_laugh: majku mu sta se sve ovde generise :classic_laugh:

 

Od trenutka kad sam zadnji put jučer pokušao dati lajk a nisam uspio (to je bilo u 11.1. u 21:57 CET, provjerio sam jer sam tada ostavio i zadnji post u kome sam to i komentirao) pa do jutros u 7:08 dao sam ukupno 8 lajkova, deveti već nisam mogao (12.1. u 7:08 CET sam pokušao dati deveti lajk ali nisam uspio a taj deveti sam htio dati Boxy i baš tada nisam uspio :classic_rolleyes:). To u prijevodu znači da sam u istom periodu 24 sata ranije (od 10.1. u 21:57 do 11.1. u 7:08) dao točno 8 lajkova, ni manje ni više. 

 

Elem, kad spominjem lajkove da kažem i to da se jedan bivši kolega forumaš koji je 2019. dobio trajni ban nekih godinu dana kasnije više puta klonirao samo da bi lajkao postove svog originalnog nicka, Taj forumaš se prezivao Clash :classic_rolleyes:

 

Eto,ga, zanimljivi kurioziteti označeni sa -> :classic_rolleyes:

 

 

:lol_2::twak:

 

#zavjerasmajlija

#stajadeckoradim

#vadiganapolje

Link to comment
Share on other sites

Na kraju cemo da dodjemo do zakljucka da je zapravo ucinio uslugu ovima iz Lekipa ako ih je sad zarazio da posle ne bi morali da se brinu. Stvarno je impresivna kolicina mentalne gimnastike. Nije toliko tesko reci da je ispao debil. 

 

Quote

L’Equipe says Djokovic posed and screamed during the maskless trophy photoshoot. L’Equipe also admits the interview came with precondition instructions: no questions about vaccination or his intentions regarding the next Australian Open.

 

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wwww said:

Ne znam kako se to radi u Srbiji (cisto sumnjam da neko prati kontakte, ali hajde da ostavim ovu opciju otvorenom).

 

Novak je mogao npr. da obavesti organizatora (mozda preko posrednika, da vest ne bi procurila u javnost), a onda oni posalju poruku svima sa spiska ucesnika da su bili u kontaktu s pozitivnim i da se u skladu s pravilima koja vaze u Srbiji ponasaju.

A dobro, wwww, stvarno... znam da živiš u pravnoj i uređenoj državi (TM) ali nisi valjda ozbiljna ovo za pravila koja važe u Srbiji? :classic_biggrin:

On svakako Francuze nije obavestio, nemamo na osnovu čega da zaključimo da je i bilo koga drugog.

 

A ovo što ljudi moraju pozitivni na posao, pa moraju, a valjda ne kriju to od kolega pa ovi mogu da preduzmu mere predostrožnosti. To je sasvim druga stvar onda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, drperce said:

Toliko buke oko omikrona jbt, bukvalno je pola BGa zarazeno a u Bataji samo 200 pacijenata. Jeste da se mnogo lakse prenosi, ali klinivka slika nebo i zemlja u odnosu na ranije.

postavlja se pitanje da li su ti koji se sad zarazavaju omikronom po Beogradu, pa ne zavrsavaju u bolnicama, mozda ranije vec imali infekciju, te u startu nisu bez antitela i nekog imuniteta na coronu. Tako da nije to bas tako jednostavno da se kaze da je omikron apriori laksi od delte (mada ima mnogo indikacija da jeste). Ali definitivno da oni koji imaju prethodni imunitet (od vakkcina ini inficiranja) prolaze bolje nego oni koji nikada nisu imali kontakt s virusom ili su nevakcinisani.

 

1 minute ago, berti said:

Ja sam radiio prvo antigen i bio je negativan. Odmah su uradili i pcr i rekli su da budem u karantinu dok ne dodje rezultat. Sada, koliko se to poštuje... Verovatno niko niti postuje, niti proverava

vec se pisalo o posebnim pravilima koja vaze za sportiste, koji se regularno testiraju, a nemaju simptome

Link to comment
Share on other sites

Znaci

1. Jao nisam znao :classic_sad:

2. Jao jesam znao ali nisam hteo da razocaram novinara :classic_sad:

3. Jao nisam ja, nego neko iz mog tima :classic_sad:

 

Apsolutno tanko i providno, ali ako im je dovoljno i ako ce to znati kako da opravdaju pred svojim narodom, onda ok.

 

Inace viidm da je AO stavio njegovu sliku sa treninga, komentari su mahom negativni ispod te objave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alcesta said:

A dobro, wwww, stvarno... znam da živiš u pravnoj i uređenoj državi (TM) ali nisi valjda ozbiljna ovo za pravila koja važe u Srbiji? :classic_biggrin:

On svakako Francuze nije obavestio, nemamo na osnovu čega da zaključimo da je i bilo koga drugog.

 

A ovo što ljudi moraju pozitivni na posao, pa moraju, a valjda ne kriju to od kolega pa ovi mogu da preduzmu mere predostrožnosti. To je sasvim druga stvar onda.

ja samo da se ogradim da ne znam prvila u Srbiji i da ostavim prostora da neko od ljudi na forumu moze da razjasni situaciju (ovih dana se svi bavimo time sta je u kojoj drzavi propisano :classic_biggrin: svi smo legalisti)

 

elem, Srbija je posebna prica. Da se svi ponasaju tako onda bi onog momenta kada je onaj kosarkas Barselone objavio da je pozitivan svi posetioci te manifestacije trebalo da odu da se testiraju i da odu u izolaciju dok cekaju rezultate. Doduse, to bi trebalo mozda da nalozi neko zdravstveno telo u Srbiji (makar javnim saopstenjem), da se ne oslanjaju na dobru volju pojedinaca da se testiraju.

Ako vec hocemo da kritikujemo Novaka, hajde da onda ista pravila primenimo i na ostale gradjane Srbije. :classic_wink:

Zvuci smesno, zar ne? Da se sad svi navijaci samoinicijativno upute na testiranje i u izolaciju. :lol_2:

 

Francuzima je kao prvo definitivno trebalo da otkaze termin, a kao drugo da im kaze da je pozitivan, pa da onda oni sami odluce hoce li da se izlazu riziku ili ne. No, nosenje maske i drzanje distance makar pokazuje da nije psiho koji bi da ubija virusom ljude oko sebe (kako je trenutno preovladavajuce misljenje u svetu).

 

Sto se tice pozitivnih koji ne obaveste ljude koje izlazu virusu - imali smo i ovde na forumu toliko prica o slucajevima gde se to ne radi :thumbdown:

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

postavlja se pitanje da li su ti koji se sad zarazavaju omikronom po Beogradu, pa ne zavrsavaju u bolnicama, mozda ranije vec imali infekciju, te u startu nisu bez antitela i nekog imuniteta na coronu. Tako da nije to bas tako jednostavno da se kaze da je omikron apriori laksi od delte (mada ima mnogo indikacija da jeste). Ali definitivno da oni koji imaju prethodni imunitet (od vakkcina ini inficiranja) prolaze bolje nego oni koji nikada nisu imali kontakt s virusom ili su nevakcinisani.

 

 

Iz mog iskustva iz covid bolnica (Zvezdara, Arena, Batajnica) i sad sto povremeno sljakam covid ambulantu kombinacija ti je oba, ali krajnji rezultat je da je smejurija u odnosu na ranije i da je vecina ljudi zarazeno u poslednjih mesec dana. Realno vama iz zemalja sa ostrijom covid politikom izgleda skroz nenormalno da su kafici i klubovi prepuni i jeste stopa zarazavanja visoka, ali mislim da je sa strane mentalnog zdravlja stanovnistva mnogo bolje da se pokusa ovaj povratak zivota u normalu. Ono sto je sramota je da je samo 50% ljudi vakcinisano, jbg.

Negde si malopre da li se prate kontakti itd. : popunjava pacijent upitnik sa kim je bio u kontaktu pa onda sestra to ukucava u bazu pa onda proveravaju ovi iz zavoda, realno tome se ranije pridavala mnogo veca paznja nego sada.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Na kraju cemo da dodjemo do zakljucka da je zapravo ucinio uslugu ovima iz Lekipa ako ih je sad zarazio da posle ne bi morali da se brinu. Stvarno je impresivna kolicina mentalne gimnastike. Nije toliko tesko reci da je ispao debil. 

 

 

ja sam od pocetka cele ove price, kad su detektovani njegovi javni kontakti posle pozitivnog testa, rekla da za sastanak s L'Equuipe ljudima nema nikakve sanse da postoji mogusnost da nije znao, tj. da za to ne moze da se opravda ali nikako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, drperce said:

Toliko buke oko omikrona jbt, bukvalno je pola BGa zarazeno a u Bataji samo 200 pacijenata. Jeste da se mnogo lakse prenosi, ali klinivka slika nebo i zemlja u odnosu na ranije.

Hajka kao da je bio zarazen ebolom

Otkud ti znaš da je on lažirao pozitivan test na omikron? Šta ako je imao lažni pozitivni PCR na deltu?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...