Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

6 minutes ago, Boxy said:

Ja sam ovako shvatila tu pricu oko 133, a moguce da gresim...

Po tom clanu, ministar ima mnogo veca ovlascenja, bitno je da ne naprave neku proceduralnu gresku, takodje zato su i priznali da on nije opasan po javno zdravlje jer to nije njihov domen nego domen ministarstva zdravlja, a on valjda samo treba da pokaze sumnju da on moze da podigne antivaksersko raspolozenje, ne mora ni da dokazuje.

Najverovatnije gresim, ali ja sam tako shvatila

Ma ne Boki...glupi Australijanci misle da ce ih Novax (novi virus) dokosuriti..🤩

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

a on valjda samo treba da pokaze sumnju da on moze da podigne antivaksersko raspolozenje, ne mora ni da dokazuje.
Najverovatnije gresim, ali ja sam tako shvatila


Obratno, oni moraju da dokažu a on da izazove sumnju u tačnost tih dokaza. Za to valjda služe one ankete, ako je to uopšte dokaz za bilo šta.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wookie said:

@BromoviskiMa ne možeš ti da utičeš na budale da te ne uzmu za svoj simbol, u tome je stvar. Njega sad antivakseri smatraju da je njihov i aj ti njima objasni da nije.

Ne, Novaka su australske vlasti proglasile za antivax "ikonu".

Ponavljam:

Nadji  njegovu anticoronavax izjavu

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ma ne Boki...glupi Australijanci misle da ce ih Novax (novi virus) dokosuriti..🤩

Pobesneli Novax 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Son_of_a_gun said:

 


Obratno, oni moraju da dokažu a on da izazove sumnju u tačnost tih dokaza. Za to valjda služe one ankete, ako je to uopšte dokaz za bilo šta.

 

 

Sto je najludje ne, bas znam da sam negde procitala ovako, jos kad bih sad nasla niz tih tvitova gde je sve do detalja objasnjeno, ali pokusacu.

 

Nasla, ispravite me ako sam pogresno razumela

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DameTIme said:

Novak je podneo pozitivan PCR, za koji se ispostavilo da postoji sumnja da je lažiran. Onda Batut izdaje saopštenje sa potpisom i pečatom da test nije lažiran i da je validan. Ti tvrdiš kako je to dokaz validnosti - ja ti kažem da nije dokaz. Dakle tu smo mi zaglavili. Da ne postoji sumnja da su muljali oko Noletovog testa mi ovaj razgovor ne bismo ni vodili.

 

Pratim vas i ne razumem nesto...

Razumem ja gde mi zivimo i da ima mnogo korumpiranih struktura/pojedinaca ali ne znam sta vise ocekujes? Neku nezavisnu komisiju? Australijanci da dodju i provere sistem, uzorke? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Pratim vas i ne razumem nesto...

Razumem ja gde mi zivimo i da ima mnogo korumpiranih struktura/pojedinaca ali ne znam sta vise ocekujes? Neku nezavisnu komisiju? Australijanci da dodju i provere sistem, uzorke? 

Koliko sam ja shvatila lokalni IT strucnjaci ne mogu da provale kako se nesto generise prave kodovi i to i sad ih to jako nervira - pa valjda to sto random IT strucnjak ne moze da provali kako to ide govori o tome da je to dobro uradjeno ko god da ga je uradio, i ne treba da bude moguce za provaljivanje inace bi moglo da se hakuje bez problema sto ne treba naravno

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ciao said:

Koliko sam ja shvatila lokalni IT strucnjaci ne mogu da provale kako se nesto generise prave kodovi i to i sad ih to jako nervira - pa valjda to sto random IT strucnjak ne moze da provali kako to ide govori o tome da je to dobro uradjeno ko god da ga je uradio, i ne treba da bude moguce za provaljivanje inace bi moglo da se hakuje bez problema sto ne treba naravno

Na stranu IT strucnjaci, i da kazemo da postoji sumnja, ipak izasla je zvanicna institucija i rekla.

 

Jedino sledece je da neko podnese tuzbu pa da se vrse istrazne radnje i sud donese odluku... A niko ne podnosi tuzbu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Bromoviski said:

Pa to je ista država.

Ja sam reagovao na post gde se povezuje antivakserstvo Djokovića kao osnova u tužbi za Australiji i  protesti u Francuskoj.

Ostalo ostaje sve što sam rekao.

Nadji  njegovu anticoronavax izjavu.

Ma stvar je u tome što je glupost globalni fenomen, potpuno je nebitno ko je u kojoj zemlji.

33 minutes ago, Wookie said:

@BromoviskiMa ne možeš ti da utičeš na budale da te ne uzmu za svoj simbol, u tome je stvar. Njega sad antivakseri smatraju da je njihov i aj ti njima objasni da nije.

Upravo tako, stvar je percepcije, nije slučajno skoro nastao termin post-truth. Na kraju krajeva, kad bi istina bila jedino što je bitno, nikom normalnom ne bi trebao PR tim.

 

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Uh, dobro je da nisam na strani psihopate...on sta je za,ja sam protiv. 

On je i za vakcine, sad ti ni to ne valja? Onolike vakcine po izboru čovek nabavio a ti tako... Hoćeš da Srbija ostane nevakcinisana, je l' to hoćeš?

 

To kao mene kad su optuživali da sam za Mila zato što nosim masku :classic_tongue:

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DameTIme said:

 

Ma da li me zajebavaš? Novak je podneo pozitivan PCR, za koji se ispostavilo da postoji sumnja da je lažiran. Onda Batut izdaje saopštenje sa potpisom i pečatom da test nije lažiran i da je validan. Ti tvrdiš kako je to dokaz validnosti - ja ti kažem da nije dokaz. Dakle tu smo mi zaglavili. Da ne postoji sumnja da su muljali oko Noletovog testa mi ovaj razgovor ne bismo ni vodili.

 

A za svoj PCR nemam razloga da sumnjam da je podvaljen i da bi mi neko uvalio lažan test. Eventualno je moguća greška kao posledica ljudskog faktora, ali valjda kapiraš razliku između Novakovog i mog (potencijalnog) slučaja.


Ali jeste podneo i test o antitelima. Ok, on ne može biti 100% conclusive u vezi s tim kad se tačno zarazio, ali može da bude jaka indicija da li se zarazio u prethodnih tri meseca ili ne. A ako se jeste zarazio u prethodna tri meseca, ne bi imao nijedan razlog da lažira datume.
 

Pored toga, znamo da je imao high-risk exposure 14. decembra.

 

Za mene, po onome što znam do sad, jedini problem ovde je njegovo ponašanje u Srbiji nakon pozitivnog testa, i za to bi trebalo da odgovara u Srbiji. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ciao said:

Koliko sam ja shvatila lokalni IT strucnjaci ne mogu da provale kako se nesto generise prave kodovi i to i sad ih to jako nervira - pa valjda to sto random IT strucnjak ne moze da provali kako to ide govori o tome da je to dobro uradjeno ko god da ga je uradio, i ne treba da bude moguce za provaljivanje inace bi moglo da se hakuje bez problema sto ne treba naravno

 

Nista specijalno nema u tome, niti je mogucost "hakovanja" povecana time. Generalno se u ITu ne gleda pozitivno na "security through obscurity". Najbolje metode za odrzavanje bezbednosti i sigurnosti su vec u javnom domenu, nema tu sta da se izmislja, samo se implementira nesto sto je vec neko pre tebe smislio.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je lično moralno gora varijanta da je zaražen šetao okolo nego da je falsifikovao test. Mislim, ne valja nijedno, ali od dva zla ako moram da biram prihvatljivije mi je ovo drugo, a ne verujem da je test falsifikovan, tako da će mi trebati još vremena da izađem s tim na kraj.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, alcesta said:

 

Quote

@BromoviskiMa ne možeš ti da utičeš na budale da te ne uzmu za svoj simbol, u tome je stvar. Njega sad antivakseri smatraju da je njihov i aj ti njima objasni da nije.

Upravo tako, stvar je percepcije, nije slučajno skoro nastao termin post-truth. Na kraju krajeva, kad bi istina bila jedino što je bitno, nikom normalnom ne bi trebao PR tim.

 

 

ALI čoveče, Vakcinacija za covid 19 nije obavezna

Ja sam za obaveznu vakcinaciju i prvi ću Novaka proglasiti antivaxerom ako iz neopravdanih razloga agituje protiv ili neće da primi. P imam troje dece potpuno vakcinisanih.....tamo gde je obavezna

Edited by Bromoviski
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...