Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

3 minutes ago, alcesta said:

Ma gde, on je lud, čekaće da ga deportuju pravo sa RL arene, da ne bi propustio par minuta treninga.

Taj nivo magarceve tvrdoglavosti (makar i pogresan ponekad bio) ga je i doveo tu gdje trenutno jeste u svijetu tenisa. 
Onako nesto razmisljam i spekulisem…mozda bas zato ga i Nike i nije uzeo pod svoje. 

Edited by Gistro Bančo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stray_cat said:

Ako se i @ciao javi i otkuca da se pomirila da neće digra, da dignem i ja ruke... 

 

.

 

Cekam da turnir pocne, sa Novakom...sva ostala desavanja me ne interesuju, kao sto me nikad nisu interesovali ni njegovi roditelji ni njegovi licni stavovi, svi , apsolutno svi imamo neki kvar u glavi, njegov sad sija pod reflektorima cele planete...

 

 

.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 godina , a mozda i više, nemam pojma koliko dugo čitam ovaj forum , a prvi put pišem !

Vrlo rijetko like-m komentar! Moje mišljenje , ne znam da li relevantno ili ne ali prvi put imam poriv da nešto napišem. Novakov fan sam ali ne znam kako ili da li uopšte treba da ga branim. 

Mislim da je sve počelo sa njegovom "balkanskom" objavom prije leta : eto mene sa izuzećem !

Cijelu godinu priča da je privatna stvar vakcina ili ne i onda na putu za "down under " više nije privatno da li je vakcinisan ili ne nego on ide sa izuzećem, e pa prijatelju sad si na liniji trazili ste gledajte !? Žao mi je ali šta god da se desi sam je kriv ! Naravno da je mogao da lažira i vakcinisan status, možda lakše nego pcr  test ali u tom primjeru bi morao tvrditi da je vakcinisan , a njemu je to očigledno najteža stvar!!!!! kao legalista , vakcinisana osoba koja mrzi sve balkanske cange frange opcije, razočarana sam i dalje mu želim da osvoji sve što je moguće osvojiti ali ga više nikad ne mogu braniti bezrezervno kao do sada !

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Cekam da turnir pocne, sa Novakom...sva ostala desavanja me ne interesuju, kao sto me nikad nisu interesovali ni njegovi roditelji ni njegovi licni stavovi, svi , apsolutno svi imamo neki kvar u glavi, njegov sad sija pod reflektorima cele planete...

 

 

.

 

 

 

 

Cekaces do 2023, u najboljem slucaju :classic_sad: Barem sto se AO tice.

Link to comment
Share on other sites

Znači reko Nolo I sad smo svi poverovali... Jebote.

Saopštenje je jebanje u mozak svih nas. Šta? Jbg, nisam znao, ups izvinite i ups, nisam ja, već Mika. Australijskim vlastima se tražilo da ispostavi hard core dokaze za ono što tvrde, kao što i treba, a NĐ ću da verujem na reč kad kaže, nisam znao keve mi. Izvoli sinko na sunce hard core dokaz kad si dobio mail, SMS, goluba pismonošu ili sta god da rezultatom testa ili se jebi sa tvojim saopštenjem. Zašto bih mu verovao ič ako kaže da je svesno infektivan išao pred novinare jer nije hteo da propusti priliku, ali za decu kao nije znao. A da nije možda da nije hteo da izneveri dečicu, a mislio da nije to ništa, neće ništa da se desi... Takođe, sam je priznao da se testirao zato što je znao da je izložen (a ne kao deo redovnog dvodnevnog testiranja, kako je glasila jedna od teorija), a onda je čekao više od 24h na rezultat testa i bez njega išao među decu. Bog na zemlji Srbiji čekao toliko dugo na rezultat?! How yes no! A ako jeste, onda to čini njegovu neodgovornost još većom. Znao si zašto se testiraš, zna si gde ideš sutra, morao si da imaš rezultat testa pre toga. I please, pre nego neko pomene Ag test, za koji verujem da je bio negativan, cmon, morao je da zna da ovaj može biti u tako ranoj fazi negativan, tj. mora da ima nekog u timu ko to zna i zbog čega je i radio PCR da potvrdi. Ako radiš nešto da potvrdiš, onda sačekaj potvrdu jbt. Osim ako mu taj neko zadužen za to nije Nestorović, onda je sve jasno.

Dakle, ovo saopštenje je ili bedan pokušaj peglanja epske neodgovornost (pri čemu zaista ne mislim da je s namerom, već iz idiotizma) u stilu - jedno zlodelo ću da priznam, drugo, veće da opravdam sa "nisam znao majke mi", pa neću baš da ispadnem toliko govno, što prolazi kod ideopoklonika u Srbiji, inače ne.

Ili je zaista lažirao test (vakcinisan ili ne), pa rešio da je bolje da prizna da je neke tamo novinare "zamalo" doveo u opasnost, nego da pukne tolika bruka. Mada jebem li ga, živ nisam šta je manja tj. veća bruka.

Uglavnom, lik je retard za sve osim za tenisa. Teški.
 

10 hours ago, drperce said:
Taj sistem je super za zdravstvene radnike, ali za same pacijente je mislim bolji nas jer te preglada i dr, uradi lab, rtg, odradi saturaciju i zakaze kontrolu za par dana.
 
Nasi pacijenti nikada ne bi prihvatili takav sistem kao u SLO, pa valjda on zna da li mu treba antibiotik i da mu "samo Garamicin pomaze", da on uplacuje zdravstveno ceo zivot a sad neces da ga pregledas, i zasto je komsija Zivorad dobio Pronison a on ne mora da je zato sto je doneo 100gr kafe, a i zasto on "ne moze da se slika na taj skener" rekao mu surak iz Beca da je super stvar.

 


Ne bih da zvučim kao pametnjaković, ali brojke žestoko demantuju tu tvrdnju da je bolji za pacijente. Nije I ne može biti. Da ne govorim o uzaludnom trošenju dragocenih resursa ionako bednog zdravstva, što je opet loše po (neke druge) pacijente. Nije onaj višak umrlih tek tako nastao. Sistem vam je katastrofalan.

Ali, u kontekstu drugog pasusa (a zanimljivo, isto objašnjenje sam čuo i od svog kuma, na pitanje zašto se radi tako kako se radi), mogu da razumem sta hoćeš da kažeš. Ali majku mu, ne dolazi pacijent kod frizera, pa da naruči kakvu frizuru hoće, a ovaj mu kaže neću da te šišam, lep si I ovako, tu bih razumeo, već dolazi kod tebe koji si se školovao za to što radiš da bi mu pomogao i ti bi trebalo da znaš šta je za njega bolje, postoji jebem mu sve neka nauka iza toga što radite. Ne možeš da mu daš antibiotik (čisto za primer) zato što on to traži ili misliš da će da se buni ako mu ne daš, već samo onda kada je to medicinski opravdano. Znam ja da ti to znaš i znam da ne znam kako je u ovim uslovima raditi u Srbiji, ali opet - sistem koji ste postavili ne valja ni za koga, ni za vas, ni za pacijente. I to je hard core činjenica.

 

 

 

 

6 hours ago, wwww said:
 

 

5 hours ago, Losmi17 said:
Jedino sto mu se moze prisiti je avax prica, a i to je cak jako naduvano jer on nigde nije propagirao da je protiv vakcine i delovao u tom pravcu.



Jeste antivakser. "Ja, recimo, nisam za vakcine, lično" je doslovni citat. On je više u fazonu imunitet, ishrana, grlim drvo, upijam energiju sa piramida i time jačam imunitet, meni ne treba vakcina, i trebalo bi više o tome da se priča, o tome kako se na prirodan način jača imunitet (ovaj put parafrazirani citat), što je antivakserstvo po definiciji (proširenoj, jel te).

 

 

 

5 hours ago, Ridji said:

Zašto jednostavno test na antitela ne bi bio verodostojan?

 



Zato što postoje antitela i antitela. I imunitet na neki antigen nije tako prosta igračka da može da se opiše samo jednim prostim parametrom. U prevodu, ta opsesija rezultatima antitela postoji u Srbiji, ja u Nemačkoj ne znam nikoga ko je radio ili kome je preporučeno da radi. Jer ne govori mnogo o stečenom imunitetu.

 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

Rules are rules!!! Ali problem je sto australijska vlada menja ta pravila ko zena carape!

Covek sedne u avion na letu Sydney-Perth i na pocetku leta vladaju jedna pravila, nakon 5 sati leta ne moze sleteti u Perth jer su se u medjuvremenu pravila promenila. 

do tog ekstrema to ide. 

I onda kriv jadni Nolo???!!?!

Link to comment
Share on other sites

Neka do 10h jave po njihov vremenu, ako imaju bar malo postovanja i uctivosti.

 

Ja kada sam cula za vest, bila sam u fazonu, ako se nije vakcinisao, ni ne treba da igra, njegov izbor.

 

Ali kad sam kasnije videla sta se sve izdesavalo, kako su se poneli prema njemu, i kako su ga maltretirali, bila sam zaista zaprepascena. 

 

Plus oni mucenici sto ih godinama drze zarobljene. Preko cega se lagano preslo, posto je ocigledno da su nebitni u danasnjem globalnom sistemu vrednosti.

 

Nole je zaista cudan lik, krenuo je nekim putem cudnih seansi, ne znam ni kako bi ih nazvala. Ali on je jedan veliki humanista, njegova dela dosta govore o njemu samom.

 

I sto se mene tice, on ce uvek imati moju podrsku, pa i u ovom slucaju. Jer svi mi gresimo i ljudski je oprastati. 

 

 

  • Like 9
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Eddard said:

 

Ne bih da zvučim kao pametnjaković, ali brojke žestoko demantuju tu tvrdnju da je bolji za pacijente. Nije I ne može biti. Da ne govorim o uzaludnom trošenju dragocenih resursa ionako bednog zdravstva, što je opet loše po (neke druge) pacijente. Nije onaj višak umrlih tek tako nastao. Sistem vam je katastrofalan.

Ali, u kontekstu drugog pasusa (a zanimljivo, isto objašnjenje sam čuo i od svog kuma, na pitanje zašto se radi tako kako se radi), mogu da razumem sta hoćeš da kažeš. Ali majku mu, ne dolazi pacijent kod frizera, pa da naruči kakvu frizuru hoće, a ovaj mu kaže neću da te šišam, lep si I ovako, tu bih razumeo, već dolazi kod tebe koji si se školovao za to što radiš da bi mu pomogao i ti bi trebalo da znaš šta je za njega bolje, postoji jebem mu sve neka nauka iza toga što radite. Ne možeš da mu daš antibiotik (čisto za primer) zato što on to traži ili misliš da će da se buni ako mu ne daš, već samo onda kada je to medicinski opravdano. Znam ja da ti to znaš i znam da ne znam kako je u ovim uslovima raditi u Srbiji, ali opet - sistem koji ste postavili ne valja ni za koga, ni za vas, ni za pacijente. I to je hard core činjenica.

 

 

Sistem je onakav kakav je jer se u zdravstvo nije ulagalo cirka 40 godina, te pare sto se uzimaju za zdravstveno osiguranje su zavrsavale svuda sem u bolnice i opremu.

 

Sto se drugog pasusa tice moras da shvatis da je drzava jos pre 15-20god svoju nesposobnost da renovira bolnice i nabavi najnovoju opremu genijalno prebacila na rat izmedju pacijenata i lekara. Radi socijalnog mira su dali ogromna prava pacijentima a lekarima gotovo nikakva (davno polagah drzavni ali ako se secam pacijent je imao 15 prava, a lekar 3) i onda naravno da dolazi cesto do izdrkavanja jer on za tvoj pregled specijaliste placa participaciju koja je manja od kutije zvaka. Cesto je i fizicko nasilje jer najcesce u bolnicama i domovima zdravlja ne postoji nikakvo obezbedjenje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...