Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

5 minutes ago, wwww said:

 

citajuci ovo najbolji izlaz za sve ukljucene bi bio neki dogovor: da predstavnici vlasti kazu da eto povlace ponistenje vize, a da onda Novak kaze da je on eto posle sveg ovoga iscrpljen i nije fizicki i psihicki spreman na sve napore koje iziskuje AO, te da se zahvaljuje, pozdravi sve i pozeli im uspesan AO, pozdravi narod Australije i  pozeli im sve najbolje, pa da se lepo u miru i tisini zaputi u MC ili Marbelju. Pa na spremanje strategije za lizanje 💩 .

 

da se samo Novak pita mislim da ova opcija ne bi dolazila u obzir (ocigledno on i dlaje namerava da igra AO :ajme: ) , ali na svu srecu tu su advokati koji bi trebalo da su sposobni da ubede svog klijenta da mu je ovo najbolja opcija. ali ako ne - sta ih briga, oni ce pokupiti 💰 i izgurati ono na cemu insistira klijent, s kakvim god posledicama.

 

To bi bilo die Beste, ali se bojim da će on zapeti da igra u slučaju da ga puste u zemlju, a onda...nebo je granica sranjima koja tek mogu da se izdešavaju.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Lil3LE said:

Imam neki utisak da ce proces da traje, on da odigra AO, a posle da izgubi proces i dobije 3 godine zabrane.

tri godine zabrane za AO mislim da moze da dobije i 20 sto se njega tice sada, on tamo vise nece otici

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ciao said:

Ne moze on da odigra dobro AO u ovim uslovima, ako uopste bude igrao ispasce u drugom kolu po meni

Igraće Novak kao nikad pre. Pre svega na mentalnom planu će biti nedodirljiv. Malo mi smešno deluju priče kako će publika da ga ometa, kao da nismo gledali USO15 :smiley22:

Edited by Dracarys
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Igraće Novak kao nikad pre. Pre svega na mentalnom planu. Malo mi smešno deluju priče kako će publika da ga ometa, kao da nismo gledali USO15 :smiley22:

Ja ne mislim na publiku mislim da nece moci da se koncentrise mucice ga ovih pet dana i dalje

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ciao said:

Treba izdvojiti stvari - jedno je to blokiranje Novaka na granici za koje po svoj prilici nisu imali pravo i to ce u ponedeljak da pocne proces. Druga stvar je ovo pojavljivanje sada fotki koje ga prikazuju 17 og i 18 og u akcijama, ali to je drugi proces ili ne, to nema veze sa granicarima. Koliko sam ja ovde citala prvo je bilo da je glavni odgovoran za sve Kreg Tejli a sada se pojavljuju ove fotke L'Equipe da se popljuje Novak ali tu datum nije bas overen, vise je skretanje sa prvobitne teme. Sto se tice samog igranja na AO mislim da nema sanse da Novak igra a kao proces uporedo ide, suvise je to pogotovo posle ovih dana u "hotelu", to ne dolazi u obzir.

 

Jeste, ali fotke su (sa dobrim i opravdanim razlogom) PR katastrofa, bukvalno career ending stuff...ajde, videćemo šta je od toga tačno i šta će još isplivati.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciao said:

Ja ne mislim na publiku mislim da nece moci da se koncentrise mucice ga ovih pet dana i dalje

Pa vidi, ja smatram da je Novak i gore prolazio od ovih 5 dana. Ne verujem da oseća ikakvu krivicu, jer je svestan da je deo političke igre.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Treba izdvojiti stvari - jedno je to blokiranje Novaka na granici za koje po svoj prilici nisu imali pravo i to ce u ponedeljak da pocne proces. Druga stvar je ovo pojavljivanje sada fotki koje ga prikazuju 17 og i 18 og u akcijama, ali to je drugi proces ili ne, to nema veze sa granicarima. Koliko sam ja ovde citala prvo je bilo da je glavni odgovoran za sve Kreg Tejli a sada se pojavljuju ove fotke L'Equipe da se popljuje Novak ali tu datum nije bas overen, vise je skretanje sa prvobitne teme. Sto se tice samog igranja na AO mislim da nema sanse da Novak igra a kao proces uporedo ide, suvise je to pogotovo posle ovih dana u "hotelu", to ne dolazi u obzir.

ma problem je sto imamo dve stvari ovde:

jedno je slucaj pred sudom i sam ulazak u Australiju (a vezano za to i sve ostale nepravilnosti koje je Novakov slucaj izneo na videlo, a u koje su ukljucene sve strane i mnogi ce da nagrabuse zbog ovih ili onih razloga)

a drugo je PR katastrofa s pojavljivanjem u javnosti kad je vec definitivno znao da je pozitivan: ovo s L'equipeom. tu se ne  moze vala nikako nategnuti da je eto cekao rezultat testa toliko dugo (zastoj u laboratoriji, tehnicar se zapio i koje god hoces egzoticno objasnjenje - uvek se moze naci podatak koliko je tacno testova u tom periodu obradjeno u doticnoj laboratoriji), pa kao u Kostunica legalistickom stilu da mu progledamo kroz prste, kao eventualno za slucaj s slikanjem s decom 17.12. on definitivno nije rekao ljudima iz l'equipea da je pozitivan i to sad niko ne moze ispeglati. time je zavrsio i s RG (uprkos uveravanju ministarke od pre par dana da moze igrati nevakcinisan).

 

znaci, jedina opcija mu je javno vakcinisanje u live streamu (sa sve ono novinama gde se vidi datum :classic_rolleyes: - kao u filmovima) i onda spremanje strategije za lizanje 💩 . on ce sada na svakom turniru na kom se eventualno pojavi biti docekan od samog pocetka salvama zvizduka, u to sam ubedjena. u takvim uslovima on nema sanse da igra, ne zna da li ce i mec moci da se odigra ili ce morati da prazne stadion i refundiraju karte gledaocima.

javno mnenje je zeznuta stvar, a on je previse zanemarivao taj aspekt u svojoj karijeri u poslednjih bar 5 godina (ako ne i duze).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, implant said:

 

To bi bilo die Beste, ali se bojim da će on zapeti da igra u slučaju da ga puste u zemlju, a onda...nebo je granica sranjima koja tek mogu da se izdešavaju.

u tom slucaju ce vlast naci neki drugi,pravno validni osnov da mu odbije ulazak u zemlju. imali su sad malo vise vremena da se konsultuju i s nekim pametnim, a ne da odluke donose populisti, pa da nadju pravno sasvim vlidan razlog da ga ne puste u zemlju, a onda ni ban od koju godinu nije iskljucen. drzava Australija ima apsolutno pravo da odbije da pusti u zemlju nekog ko potencijalno moze da izazove neke unutrasnje nemire, a situacija s Novakom vvrrrrlo ukazuje na to: da ce Australijanci da sav svoj (opravdani) bes da iskale na Novaku (do sada smo mogli da ih optuzujemo da je to bilo poprilicno iracionalno i stvoreno medijskom manipulacijom, ali posle svih ovih forografija to je sad definitivno opravdano).

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ciao said:

Nije siguran datum na tim fotkama i nista s tim u vezi

 

Prilično je siguran pošto je Gugl iskeširao stranicu s foto-albumom još prošle godine i tad je stajalo da su fotke uslikane 18.12.

 

Quote

Ово је снимак странице како је изгледала 30 дец 2021 00:44:58

 

TENNIS CHAMPION DES CHAMPIONS MONDE 2021 REMISE TROPHEE CHAMPION DES CHAMPIONS 2021 A DJOKOVIC

Date : 18/12/2021
43 image(s)

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:entafloWtvYJ:https://www.pressesports.com/reportage/1/144653/tennis-champion-des-champions-monde-2021-remise-trophee-champion-des-champions-2021-a-djokovic/1?displayFromHome%3D1&hl=sr&gl=rs&strip=1&vwsrc=0

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Nije pouzdano da je snimanje L Equipe bilo 18 og kazu ovde, wait and see. A mozda je snimanje bilo sa distancom, kazu da postoje sumnje u vezi tih fotki. a postoji i taj CT. Do pre par sati je bilo izvesno da je do guse uvucen Tejli - to nije detaljisano ovde cini mi se ili mi je promaklo ali ovde se o tejlijevoj odgovornosti pisalo naveliko - mogao bi erwin i to da stavi pliz :classic_smile:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ciao said:

Nije siguran datum na tim fotkama i nista s tim u vezi, ono sto je izgleda sigurno je da je s jedne strane vlada australijska zeznula a sa druge strane treba da se izabere krivac izmedju Tejlija i Novaka

ciao, znam da ti je tesko da prihvatis, ali i uz najveci optimizam, bojim se da je Novak ovim zaista presao crvenu liniju i da ce trebati mnoooogo toga da se desi da se iole oporavi (ako uopste ima vremena za tako nesto).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, wwww said:

ma problem je sto imamo dve stvari ovde:

jedno je slucaj pred sudom i sam ulazak u Australiju (a vezano za to i sve ostale nepravilnosti koje je Novakov slucaj izneo na videlo, a u koje su ukljucene sve strane i mnogi ce da nagrabuse zbog ovih ili onih razloga)

a drugo je PR katastrofa s pojavljivanjem u javnosti kad je vec definitivno znao da je pozitivan: ovo s L'equipeom. tu se ne  moze vala nikako nategnuti da je eto cekao rezultat testa toliko dugo (zastoj u laboratoriji, tehnicar se zapio i koje god hoces egzoticno objasnjenje - uvek se moze naci podatak koliko je tacno testova u tom periodu obradjeno u doticnoj laboratoriji), pa kao u Kostunica tipu da mu progledamo kroz prste, kao eventualno za slucaj s slikanjem s decom 17.12. on definitivno nije rekao ljudima iz l'equipea da je pozitivan i to sad niko ne moze ispeglati. time je zavrsio i s RG (uprkos uveravanju ministarke od pre par dana da moze igrati nevakcinisan).

 

znaci, jedina opcija mu je javno vakcinisanje u live streamu (sa sve ono novinama gde se vidi datum :classic_rolleyes: - kao u filmovima) i onda spremanje strategije za lizanje 💩 . on ce sada na svakom turniru na kom se eventualno pojavi biti docekan od samog pocetka salvama zvizduka, u to sam ubedjena. u takvim uslovima on nema sanse da igra, ne zna da li ce i mec moci da se odigra ili ce morati da prazne stadion i refundiraju karte gledaocima.

javno mnenje je zeznuta stvar, a on je previse zanemarivao taj aspekt u svojoj karijeri u poslednjih bar 5 godina (ako ne i duze).

 

Dobar catch ovo za RG...pa ništa, neka igra tenis sa Nestorovićem i onim likom izBosne. Zvižduci mu ne ginu i da se vakciniše, taj voz je prošao.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

ciao, znam da ti je tesko da prihvatis, ali i uz najveci optimizam, bojim se da je Novak ovim zaista presao crvenu liniju i da ce trebati mnoooogo toga da se desi da se iole oporavi (ako uopste ima vremena za tako nesto).

ne sekiraj se za mene, ja sam samo optimista a do sada sam bila u pravu i onda kada takoreci niko nije verovao :smiley2: mmw 

  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wwww said:

u tom slucaju ce vlast naci neki drugi,pravno validni osnov da mu odbije ulazak u zemlju. imali su sad malo vise vremena da se konsultuju i s nekim pametnim, a ne da odluke donose populisti, pa da nadju pravno sasvim vlidan razlog da ga ne puste u zemlju, a onda ni ban od koju godinu nije iskljucen. drzava Australija ima apsolutno pravo da odbije da pusti u zemlju nekog ko potencijalno moze da izazove neke unutrasnje nemire, a situacija s Novakom vvrrrrlo ukazuje na to: da ce Australijanci da sav svoj (opravdani) bes da iskale na Novaku (do sada smo mogli da ih optuzujemo da je to bilo poprilicno iracionalno i stvoreno medijskom manipulacijom, ali posle svih ovih forografija to je sad definitivno opravdano).

 

Znam wwww, ali zar to sve ne ukazuje da bi bilo najbolje da jednostavno batali sve? Čemu više sve to služi, a uz to i ne radi? Koja je poenta?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

ciao, znam da ti je tesko da prihvatis, ali i uz najveci optimizam, bojim se da je Novak ovim zaista presao crvenu liniju i da ce trebati mnoooogo toga da se desi da se iole oporavi (ako uopste ima vremena za tako nesto).

 

zavisi da li on sam misli da je bilo gde u poslednjih mesec dana pogresio. naginjem ka tome da on misli da nista lose nije uradio.

ovo srdjanovo divljanje je mozda i sam pokazatelj toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, implant said:

 

Jeste, ali fotke su (sa dobrim i opravdanim razlogom) PR katastrofa, bukvalno career ending stuff...ajde, videćemo šta je od toga tačno i šta će još isplivati.

 

Ma kakav career ending... ni blizu. Pa nisu mu one zurke kad su se svi pozarazavali zavrsile karijeru, nece ni ovo. Da je jako neodgovorno - jeste. Van pameti je da se setka okolo potencijalno zarazan.

 

Na zalost nema ovde promene misljenja i odstupanja, otislo je predaleko da bi mogao da proguta ponos i kaze zajebo sam i da se vakcinise.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

 

Znam wwww, ali zar to sve ne ukazuje da bi bilo najbolje da jednostavno batali sve? Čemu više sve to služi, a uz to i ne radi? Koja je poenta?

salzem se, ali Novak je tvrdoglav, do sad je na tvrdoglavost dosta postigao u zivotu i sad ga ne mozes ubediti da nece i ovog puta. a sanse su mu 0.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gggggggg said:

 

zavisi da li on sam misli da je bilo gde u poslednjih mesec dana pogresio. naginjem ka tome da on misli da nista lose nije uradio.

ovo srdjanovo divljanje je mozda i sam pokazatelj toga.

 

Njegovo mišljenje više nije bitno, uspeo je da se dovede u tu situaciju. Ipak, hajde da sačekamo ponedeljak.

2 minutes ago, momohyoideus said:

 

Ma kakav career ending... ni blizu. Pa nisu mu one zurke kad su se svi pozarazavali zavrsile karijeru, nece ni ovo. Da je jako neodgovorno - jeste. Van pameti je da se setka okolo potencijalno zarazan.

 

Na zalost nema ovde promene misljenja i odstupanja, otislo je predaleko da bi mogao da proguta ponos i kaze zajebo sam i da se vakcinise.

 

Od tih žurki je prošlo mnogo vremena, mnogo ljudi je umrlo, pojavile su se vakcine...nije isto. Za ostalo se slažemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, erwin said:

Koliko ja ovde citam nije jasno da li se datum 18 decembar odnosi na datum fotkanja ili je to datum kada su stavljene u galeriju.

 

Sto se tice Novaka i vakcinisanja tu vec nisam optimista, mislim da se on nece vakcinisati ni javno ni tajno. Pre mogu da budem optimista glede zavrsetka pandemije ( to i jesam )

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gggggggg said:

 

zavisi da li on sam misli da je bilo gde u poslednjih mesec dana pogresio. naginjem ka tome da on misli da nista lose nije uradio.

ovo srdjanovo divljanje je mozda i sam pokazatelj toga.

moze on da misli sta god hoce, ali ce na kraju realnost da ga zvekne u lice i sponzori ce da ga (javno) napuste ako nastavi da se ovako ponasa.

a bez sponzora, bez mogucnosti da udje na turnir i igra ga (jer ce da uvedu obaveznu vakcinaciju, a ako i dozvole izuzece sigurno ga nece dobiti sve da dubi na trepavicama) koji onda klinac radi na turu?

 

jos ako se sad ispostavi da je tokom boravka u ovom pritvoru kroz hranu dobio i neke nedozvoljene supstance, pa mu se i antidoping komisija nakaci na vrat...

 

ma necu vise ni da rzmisljam, samo mi padaju na pamet jos crnji scenariji...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se sponzora tice takodje mislim da crno mislis - vazno je da se o nekome pise, manje je vazno sta a on je sada planetarna zvezda vise nego ikad, Australija protiv njega, zavere protiv njega itd itd sponzori presrecni idi bre

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.bbc.com/news/world-australia-59923332

 

Quote

On Wednesday, Prime Minister Scott Morrison responded to the public outcry by saying the decision to grant Djokovic a vaccine exemption certificate was a matter for the state government of Victoria.
 

A few hours later, a statement from Australia's Home Affairs Minister Karen Andrews appeared to contradict Mr Morrison - saying that "while the Victorian government and Tennis Australia may permit a non-vaccinated player to compete", the federal government would enforce its requirements at the border.

The following day, Mr Morrison's stance changed as it was revealed that Djokovic's visa had been cancelled, and that the 34-year-old was facing deportation.
 

"Rules are rules," the prime minister said.
 

In less than 24 hours, Mr Morrison had U-turned from initially accepting that the Serbian's exemption - and participation in the Australian Open - was a matter for the state of Victoria, to putting his foot down on the federal government's right to enforce its border rules.
 

It's impossible to ignore the politics at play here.
 

The tension between state and federal authorities exists because each wants something different from this.

Victoria wants the world number one to compete in one of the state's most important events.
 

The federal government, feeling the anger at Djokovic being allowed to fly in, wants to show Australians that they are in control of who comes in and out of the country and that everyone - including the tennis star - is expected to follow the Covid rules.
 

This is an election year, Mr Morrison has been under immense political pressure over the handling of the Omicron coronavirus wave, amid rocketing case numbers and chaos at testing clinics. Observers suggest he may have chosen to use this as an opportunity to appear tough on the country's border policies.

Za one koje i dalje misle da nisu u pitanju političke igre. 

 

Što ne opravdava gluposti Novaka. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, wwww said:

znaci, jedina opcija mu je javno vakcinisanje u live streamu (sa sve ono novinama gde se vidi datum :classic_rolleyes: - kao u filmovima) i onda spremanje strategije za lizanje 💩 . on ce sada na svakom turniru na kom se eventualno pojavi biti docekan od samog pocetka salvama zvizduka, u to sam ubedjena. u takvim uslovima on nema sanse da igra, ne zna da li ce i mec moci da se odigra ili ce morati.

Ja se ne brinem, jer znam da ljudi imaju pamćenje ribice, ne znam kog čoveka će ovo zanimati nakon 6 meseci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...