Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

6 minutes ago, Tomiprunet said:

Mislis da bi sve ostalo tiho bez pitanja od strane medija koji su i kumovali svemu ovome?

Medijima bi bilo interesantno da nagadjaju, Novk je cak mogao da daje dvosmislene izjave koje bi pomogle tirazu... Onog casa kad je odlucio da otkloni svaku sumnju, nije ostavio nikakav izbor...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

Stvarno nema smisla da se žali, negde treba povući crtu. Nije kao da neće imati leba da jede ako preskoči turnir, koliko je ponižavanja dovoljno da ih otkači definitivno? Najbolje da mu stvarno zabrane tri godine ulazak, jer kakav je očigledno sam ne bi izdržao da ne ode.

 

 

 

  Hide contents

U celoj ovoj širini stvari, ja još ne znam da li ću igrati u Melburnu. Ne znam koji će mi biti raspored. Ima previše nagađanja. Mediji mnogo nagađaju i to mi je jako zasmetalo. Nisam se oglašavao previše zato što je svako pravio neke pretpostavke na osnovu onoga što sam rekao pre godinu dana. Jedna te ista stvar se vrti i mnogo se pravi razdor u društvu, ne samo u sportskom, nego u celom društvu, između onih koji su nevakcinisani i vakcinisani. I to je stvarno strašno. Da smo mi spali na to da nekoga diskriminišemo ako želi da odluči za sebe ovako ili onako, da li hoće ili neće da se vakciniše. To je stvarno... Jako sam razočaran društvom svetskim u ovom trenutku i načinu na koji mediji prenose i vrše pritiske na sve ljude. Ima previše nejasnoća, previše nekih informacija koje i nisu validne, pa se pokažu da jesu, pa nisu, dosta se sve menja.

Zastao je samo da bi uhvatio vazduh.

- Zauzimam stav koji zauzimam i uvek sam isto razmišljao. Neću da otkrijem svoj status da li sam se vakcinisao ili ne. To je privatna stvar i po našem zakonu ko god te pita, ti na neki način možeš i da ga teretiš za to što te je pitao. To je neumereno pitanje. Previše ljudi danas dopuštaju sebi takvu slobodu da pitaju stvari i da osuđuju čoveka. Šta god ti da odgovoriš: „Jesam, nisam, možda, ne znam, razmišljam!” oni će to da zloupotrebe. Mediji su postali, nemam reč kako da opišem. Šire strah i paniku među ljudima i ja ne želim da učestvujem u tom razdoru. Osećam da su svi neprijateljski nastrojeni. Ne želim da im dajem povoda da pišu neke stvari o meni. Sada ovo što sam vama rekao, neko od vaših urednika može da uzme i napravi skandal od toga. Ne želim da učestvujem u nekoj oluji koja se trenutno dešava. Kažem vam sportski, ne znam da li ću ići. Naravno da želim da idem, Australija je moj najuspešniji grend slem, hoću da učestvujem, volim ovaj sport, imam i dalje motivaciju, ali sam rekao zašta imam motivaciju. To je čitava geneza - nasmejao se Nole.

https://www.novosti.rs/sport/tenis/1046060/novak-djokovic-nece-otkrije-vakcinisan-zna-ide-melburn

 

Gledala sam kad je ovo izjavio u snimku, ali ne mogu sad da ga nađem. Za nekoga ko neće da priča i ko uz to još i tačno zna zašto ne treba da priča, neverovatno je koliko mnogo priča :ajme:

Kako može da bude tako glup da u jednoj rečenici kaže šta neće da radi i onda u prvoj idućoj uradi baš to? :frusty: Tako da jeste, sam je pripremio teren za ovo što se sada događa. Da je od početka ćutao o vakcinama i davao odgovore kao recimo Medvedev, sad se ne bi toliko sumnjalo u medicinski opravdane razloge. 

 

Moram da izdvojim ovaj biser još jednom:

Govori ovo pred kamerama, zna da svaka njegova reč ide u ceo svet, i posle se čudi kad se skandal upravo i napravi :ajme:

Mislim, makar imao najvalidnije medicinske razloge, da sebi ovo priredi potreban je poseban talenat :frusty:

 

Što naravno ne umanjuje sramotu australijskih vlasti koje sad preko njega pokušavaju da peru svoje brljotine.

Zasto mislis da je pogresno to sto je rekao? I meni se ne svidja sva ova hajka oko vakcinisanih i ne vakcinisanih, eno i Mikron precednik Francuske ostro kritikovao one koji nece da se vakcinisu i rekao da bi trebalo da se iskljuce iz svojstva gradjana. Da nije on tako besan jer zna da obavezna vakcina nece proci u Francuskoj papokusava da na ovakave nacine pod pretnjom ucenjuje. Kao i svi sto ucenjuju, Evo vidimo i ovde na forumu da se vecina clanova vakcinisala zbog privilegija a ne zbog sopstvenog zdravlja, 100% isto kao i Novak. Radis jedno pricas drugo, s tim sto je Novak i dosledan svojoj situaciji, pa ne zeli da klaze da li se vakcinisao ili ne, dok ovi trube na sva zvona da jesu jer je zbog zdravlja a ustvari zbog privilegija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

 

Verovatno ali kao sto rekoh gore, ispada da ga je sef pogranicne policije ispitivao i nije mu to delovalo validno sa medicinske strane. Iako je otprilike tako preneto, stvarno sumnjam da je to bio slucaj.

 

Da je sve igranka sa politickom pozadinom je jasno, a on je zaista savrsen da se sva kola slome na njemu.

 

Znam da samo prenosiš vesti koje stižu, ali graničar koji ispituje i dovodi u pitanje odluke ovlašćenih medicinskih tela je za Monti Pajton.

 

Tako da da, verovatno to i nije bio slučaj, a šta je stvarno bilo pitanje je da li ćemo i saznati.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

 

Tako je preneto mozda, ali tesko da je to odluka carinika.

 

 

Ja samo komentarisem ono sto drugi javljaju Slavisa, prati. Ide narativ da su doktori odobrili, a carinici opovrgli.

Carinik nema sta da te i spituju za vizu i te takve stvari, to radi granicna policija. Carinik pregleda sta nosis u koferu, da li ima droge ili nekih stvari koje su zabranjene u Australiji. 

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ters said:

Medijima bi bilo interesantno da nagadjaju, Novk je cak mogao da daje dvosmislene izjave koje bi pomogle tirazu... Onog casa kad je odlucio da otkloni svaku sumnju, nije ostavio nikakav izbor...

Celo vreme daje dvosmislene izjave pa je i dalje od njih proglasen antivaxer br 1

Link to comment
Share on other sites

Just now, implant said:

 

Znam da samo prenosiš vesti koje stižu, ali graničar koji ispituje i dovodi u pitanje odluke ovlašćenih medicinskih tela je za Monti Pajton.

 

Tako da da, verovatno to i nije bio slučaj, a šta je stvarno bilo pitanje je da li ćemo i saznati.

 

Naravno, slazem se.

 

Mislim da je @ters bio najblizi objasnjenju sta se zapravo desilo - damage control koji je on zakuvao jer je objavio da je dosao zahvaljujuci medicinskom izuzecu. U Australiji je vec prosle godine bilo problematicno zbog lokdauna i citave situacije, ljudi su zahtevali obaveznu vakcinaciju, cak i otkazivanje turnira, jer je padao u vreme, da ga nazovemo skandala kada nije dozvoljeno australijskim drzavljanima da se vrate.

 

Australijanci su sve progutali, prihvatili objasnjenja i to je proslo. Sada, kada im omikron tamo divlja, pun im je kufer Australijan Opena i medicinskog izuzeca.

 

Ja uopste ne bih bio iznenadjen da je ovo proslo tek tako da im vlada ne bi pala. Ljudi gube polako strpljenje i poverenje, uz ostale stvari koje sam naveo jasno je da citava situacija u zemlji moze da prokljuca.

 

A politicaru je to poslednja stvar koja mu treba.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mogu ljudi svasta u Srbiji pricati,jedini krivac je nas Nole. Sta je njemu u glavi da ne uzme vakcinu meni nije jasno. On kao super mega Zvezda, sebi je dozvolio ovako nesto.

 

Mene zapanjuje sto neko misli da ce u sredjenoj zemlji, stranac biti iznad zakona, nije to Srbija gde bi vrv i zarazen igrao ako bi hteo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj carinik neki Prim.Dr.😂😂

Kakva igranka bjelosvetske bagre…

Nazalost, i ovdje ima zaba koje dizu nogu da ih potkuju.

Nas jezik jeste bogat, ali mu izgleda fali jos rijeci. 
Jad, zavist, ponizenje, glupost, tesko mogu opisati bolesno vrijeme u kome danas zivimo.

 

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mogu ljudi svasta u Srbiji pricati,jedini krivac je nas Nole. Sta je njemu u glavi da ne uzme vakcinu meni nije jasno. On kao super mega Zvezda, sebi je dozvolio ovako nesto.

 

Mene zapanjuje sto neko misli da ce u sredjenoj zemlji, stranac biti iznad zakona, nije to Srbija gde bi vrv i zarazen igrao ako bi hteo...

Aaa ovaj je lošmi...valjda 

Vidi se kako je sređena

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tomiprunet said:

Zasto mislis da je pogresno to sto je rekao? I meni se ne svidja sva ova hajka oko vakcinisanih i ne vakcinisanih, eno i Mikron precednik Francuske ostro kritikovao one koji nece da se vakcinisu i rekao da bi trebalo da se iskljuce iz svojstva gradjana. Da nije on tako besan jer zna da obavezna vakcina nece proci u Francuskoj papokusava da na ovakave nacine pod pretnjom ucenjuje. Kao i svi sto ucenjuju, Evo vidimo i ovde na forumu da se vecina clanova vakcinisala zbog privilegija a ne zbog sopstvenog zdravlja, 100% isto kao i Novak. Radis jedno pricas drugo, s tim sto je Novak i dosledan svojoj situaciji, pa ne zeli da klaze da li se vakcinisao ili ne, dok ovi trube na sva zvona da jesu jer je zbog zdravlja a ustvari zbog privilegija.

Ja ne vidim na forumu da se većina članova vakcinisala zbog privilegija, ali svakako ne pratim ceo forum, možda si ti u pravu. Svakako to nema veze s Novakom. 

Pogrešno je to što je rekao upravo zato što je to tipična antivakserska priča, na papiru sve fino, ispravno i demokratski, ali služi kao izgovor svakom ko neće da se vakciniše bez ikakvih validnih razloga. Može on sam i da ne bude antivakser, ali

1) ovo će svaki antivakser shvatiti kao podršku,

2) Novak sam zna iz višegodišnjeg iskustva da će sve što kaže biti interpretirano na najgori mogući način, plus to isto i ovde sam kaže i opet ne može da se uzdrži da im da još municije :ajme:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bolje da mu trajno zabrane ulazak jer sumnjam da je Novak i nakon ovoga završio sa AO. Sve i da upravo tamo sledeće godine uzme GOAT trofej, opet bi delio srca bagri koja je jedva dočekala da ga prekolje gde je najtanji. Nikad nisu prežalili što baš Novak drži banku na njihovom slemu. Taj deo nikako da nauči...a vidim i Srdjan zablistao sa ovom objavom.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...