Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Ja pročitao ATPovo saopštenje.

 

Mrtva puvala.

 

Prvi pasus: uvlačenje u zadnjicu Ozijima. Ja ne znam da l' propuštam nešto ili sam omatorio ili pravim grešku što nemam naloge na društvenim mrežama. Kad i kako je počela priča da su Oziji prošli, u bilo kom smislu, gore od svih ostalih ljudi na svetu u vezi kovida19, pa da se, evo već drugu godinu, svi utrkuju da iskažu saosećanje s njima, ko da su, daleko bilo, destkovani virusom? Ja se ne sećam da je na bilo kom turniru, bilo koji teniser ni približno nešto slično pričao, niti je pred bilo koji turnir nekakav generalni narativ au mnogo nam teško zbog korone. Samo u Australiji.

 

Drugi pasus: sećam se da je postojao program (u DOS eri) koji je generisao političke govore, svaki je bio drugačiji i svaki je smisleno bio ništavan i potpuno neodređen. Izgleda da se ATP trudio isto.

 

Treći pasus: hvale se da je 97% teniserki/tenisera vakcinisano. Odlično, znači vakcinacija u teniskom svetu je završena stvar. Ili će biti potrebne i buster doze?

Edited by stray_cat
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

 

prvi bold: :heart:

 

drugi bold: Ne, tokom cele godine moraju da dostavljaju gde se nalaze i oni mogu da im dodju bilo kad. Nekoliko puta mogu da propuste testiranje, tj. da ne bude na naznacenoj adresi, ali ne znam tacno koliko. Mozda @wwww zna :classic_smile:

oni moraju da za svaki dan u godini izdvoje jedan sat koji ce prakticno da rezervisu za eventualni dolazak nekog iz antidoping komisije i da to negde na nekom sajtu antidoping komisije pribeleze, pa onda ovi iz ADK izaberu slucajno neki od tih termina i ako ne nadju igraca tu gde je rekao da ce biti onda se to racuna kao prekrsaj. mislim da mogu da naprave 2 takva prekrsaja bez kazne, a kod 3 sledi kazna za nepostovanje pravila ADK. obicno se tu rezervise jedan sat vremena rano ujutro, kad igraci znaju da ce sigurno biti kod kuce (pred budjenje- do dorucka), dakle negde od 6 do 7 ujutro. S tim sto igraci regularno mogu da odu na taj sajt i menjaju te lokacije koliko god hoce puta, u skladu s promenom lokacije.

 

Npr. Novak je za jedan od ovih dana kad je bio u avionu mogao pred put da im utefteri da je u avionu 😄 pa nek kupe kartu ako bas hoce tog dana u tom terminu da ga testiranju. potom je sigurno dao neko vreme za onaj prvi dan kada je sleteo u Melburn, verovatno negde u tom smestaju koji je rezervisao. e sad, posto mu se prebivaliste u narednih 5 dana drasticno promenilo on je morao regularno da updatuje tu svoju lokaciju, kako se situacija razvijala (posto sve vreme nije znao kad ce i da li ce da ga deportuju). ne znam koliko je imao mogucnosti za ovo jer je bilo perioda kad mu je bilo oduzeto sve zivo. ali pretpostavljam da je mozda agent mogao da umesto njega udje i promeni lokaciju (mada ne znam da li bi agent trebalo da ima pristup tome). i dalje ce morati svaki dan da pazi da updateuje mesto boravka (posto ova igranka jos nije zavrsena), ali racunam da svi oni imaju rutinu.

 

ono sto moze biti problematicno u svemu ovome je da je mozda tokom ovog perioda boravka u pritvoru kroz hranu uneo neke nedozvoljene supstance (prosto jer taj kuvar u hotelu nije bas proveravao sadrzaj svakog proizvoda koju je upotrebio za spremanje jela). neki su se smejali (i proglasavali to hirom razmazene teniske zvezde) na zahtev Novakovog tima da se obezbedi da Novaku kuva hranu neki njegov kuvar. Ovo uopste nije bio nikakav hir, to je jednostavno potreba svakog igraca da strogo vodi racuna sta unosi u telo da mu se ne desi da kao onaj juznoamerikanac jede neku recimo cileansku govedinu koja se kljuka nekom vrstom supstanci ("vitamina", antibiotika, cega vec) a koje su na listi zabranjenih supstanci ADK. Ili ono kad je Cilic bio pozitivan jer je poslao majku da mu kupi neki suplement u apoteci, a ona mu umesto njegove standardne marke, s proverenim sadrzajem, kupila neku drugu, i u toj bila neka supstanca koja se posle pojavila na antidoping testu.  Jesmo se mi zezali za Saru Tortelinu i za Gaskeoa koji se ljubio, ali teniseri (a verujem i svi ostali sportisti) moraju izuzetni da paze sta unose u svoj organizam (nije to smao Novakov hir) jer su oni ti koji su pred ADK odgovorni ako budu pozitivni na testu.

 

 

p.s. gde su lajkovi kad mi tebaju! izdelila bih pregrst za prethodne  postove

Edited by wwww
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

ATP issues a statement following Melbourne court hearing
The ATP fully respects the sacrifices the people of Australia have made since the onset of COVID-19 and the stringent immigration policies that have been put in place. Complications in recent days related to player entry into Australia have however highlighted the need for clearer understanding, communication and application of the rules.

In travelling to Melbourne, it’s clear Novak Djokovic believed he had been granted a necessary medical exemption in order to comply with entry regulations. The series of events leading to Monday’s court hearing have been damaging on all fronts, including for Novak's well-being and preparation for the Australian Open. Player medical exemption requests are made independently of ATP, however we have been in constant contact with Tennis Australia to seek clarity throughout this process. We welcome the outcome of Monday’s hearing and look forward to an exciting few weeks of tennis ahead.

More broadly, ATP continues to strongly recommend vaccination for all players on the ATP Tour, which we believe is essential for our sport to navigate the pandemic. This is based on scientific evidence supporting the health benefits provided and to comply with global travel regulations, which we anticipate will become stricter over time. We are encouraged that 97 per cent of the Top 100 players are vaccinated leading into this year’s Australian Open.

 

https://www.atptour.com/en/news/djokovic-atp-statement-2022

Link to comment
Share on other sites

 

5 minutes ago, svi pjevaju said:

Ti predstaviš Medu onima koji nisu redovni, i ostali da svatko svoga (rezervnog)  pulena :classic_biggrin:

Pa si Bokija tagovao da bi on predstavio Zvereva? :lol_2:

Moglo bi pred početak turnira, naravno na toj temi, ako iko dotle još bude ostao :classic_biggrin:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za vas, ali ja sam smorio sa ovom celom sapunicom. Drago mi je da je Novak dobio sudski proces i time pokazao da je u pitanju politička hajka, a i drago mi je da je izašlo na videlo onaj užas sa azilantima i glupim pravilima oko epidemije (nemamo više covid zero policy a i da imamo, ne vidim kako su oni koji su nedavno preležali kovid zdravstevi problem, vakcinisani ili ne). Australija je famozna za svoju nehumanu graničnu politiku i zakone, a ima i još gori stvari od ovoga verovali ili ne. Na primer:

 

https://www.theguardian.com/australia-news/2016/jun/21/offshore-detention-whistleblower-loses-job-after-condemning-atrocity-of-camps

 

Quote

The Border Force Act gives the Australian government the power to jail, for up to two years, anybody employed by the department or its contractors who speaks publicly about conditions inside the offshore detention regime, including doctors advocating for better healthcare, or other workers exposing sexual and physical abuse of detainees.

 

Što se tiče Novaka, jedino me sada zanima kako će da objasni 17-i Decembar. Jedna glupost je što neće da se vakciniše, a druga je ako je znao da je pozitivan i išao na funkcije bez maske, to jest, što je uopšte išao. Ako znaš da si pozitivan, ne ideš nigde. Kao što neko reče, imao bi više respekta da je lažirao test nego da je znao da je pozitivan i išao među mališane, unutra pa i još bez maske. Koliki neodgovorni kreten mora da budeš da uradiš tako nešto?! Stvarno se nadam se da nije tolika budala, ne želim da verujem da jeste. 

 

Sada ću malo da odmorim od teme, samo me zanima taj Novakov odgovor. Kada (i ako uopšte) odgovori, a nadam se da hoće. 

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

I meni tako deluje da ce onaj ministar da odluci. Kome se posle ulaze zalba ? Sudu ili nekoj komisiji od 4  ili koliko vec njihova ministra ? Ako je ovo drugo , na to ne treba trositi vreme.

 

Za ATP ne cudi posto im je trn u oku zbog svog udruzenja igraca.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Indig0 said:

Meni sve ovo deluje kao da ce ga svakog trenutka deportovati. Tako neka zatisje.

A moze da se gleda i drugacije na primer. Izgubili su, nisu bili u pravu i sada cute da ne dizu jos vecu tenziju. Problem je sto onaj ministar za migraciju ili kako vec, nema odredjen rok do kada ce doneti odluku. Najavljeno je za sutra ali pitanje je.

1 minute ago, Zvezdinho said:

I meni tako deluje da ce onaj ministar da odluci. Kome se posle ulaze zalba ? Sudu ili nekoj komisiji od 4  ili koliko vec njihova ministra ? Ako je ovo drugo , na to ne treba trositi vreme.

 

Za ATP ne cudi posto im je trn u oku zbog svog udruzenja igraca.

Mislim da posle nema kome da se zali. Na sud je vec bio i dobio...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Darko said:

 

 

 

Što se tiče Novaka, jedino me sada zanima kako će da objasni 17-i Decembar. Jedna glupost je što neće da se vakciniše, a druga je ako je znao da je pozitivan i išao na funkcije bez maske, to jest, što je uopšte išao. Ako znaš da si pozitivan, ne ideš nigde. Kao što neko reče, imao bi više respekta da je lažirao test nego da je znao da je pozitivan i išao među mališane, unutra pa i još bez maske. Koliki neodgovorni kreten mora da budeš da uradiš tako nešto?! Stvarno se nadam se da nije tolika budala, ne želim da verujem da jeste. 

 

Sada ću malo da odmorim od teme, samo me zanima taj Novakov odgovor. Kada (i ako uopšte) odgovori, a nadam se da hoće. 

Po meni on o tome nece pricati dok se ne zavrsi turnir.

Iscitah malo sta pisu francuzi :uglavnom pozitivno o Novaku i zavrsetku procesa i nekako me podsetilo na ono srpsko (bar mi se cini da je srpsko) - pobedi pa cu da glasam za tebe - u tom smislu su tekstovi uglavnom pozitivni sa citiranjem Endija, Lopeza, naslov - "cak i Rafa ga je na kraju podrzao" i slicno. Upadljivo mi je da je od nekih 15 koje sam iscitala ( nisam mnogo twiteras vise citam tekstove) mislim  5 pomenulo da treba da objasni ono sa decom 17 og decembra obzirom da je testiran 16 og a bukvalno samo 1 je pomenuo fotkanje za L'Equipe.

 

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Koji ugled :s_d: Njih samo zanima kako ce da sacuvaju fotelje nakon izbora.

Istina, ali vise nisam siguran da je to u ovom momentu korak u pravom smeru kada su njihove guzice u pitanju. Mislim da im to vise nije u interesu, zbog ovakvih stvari citave vlade padaju. Da je tako lako posegnuti za tim potezom, doneli bi tu odluku odmah nakon sudjenja, ali to uopste nije popularna odluka u demokratskom svetu. Bez obzira na misljenje domace javnosti, stanovnistva, cini se da takav akt vuce ozbiljne kosekvence po njih, i izvan granica svog kontinenta.

Edited by Instinkt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Darko said:

 

Što se tiče Novaka, jedino me sada zanima kako će da objasni 17-i Decembar. Jedna glupost je što neće da se vakciniše, a druga je ako je znao da je pozitivan i išao na funkcije bez maske, to jest, što je uopšte išao. Ako znaš da si pozitivan, ne ideš nigde. Kao što neko reče, imao bi više respekta da je lažirao test nego da je znao da je pozitivan i išao među mališane, unutra pa i još bez maske. Koliki neodgovorni kreten mora da budeš da uradiš tako nešto?! Stvarno se nadam se da nije tolika budala, ne želim da verujem da jeste. 

 

Sada ću malo da odmorim od teme, samo me zanima taj Novakov odgovor. Kada (i ako uopšte) odgovori, a nadam se da hoće. 

Pročitala sam malopre da je L'Equipe potvrdio da Novak nikome od njih nije rekao da je pozitivan kad su 18. došli kod njega na snimanje, ali to je iz druge ruke a njihov članak je naravno pod paywallom :classic_rolleyes: ako neko može da pročita pa da nam potvrdi...

 

https://www.lequipe.fr/Tennis/Article/Quand-novak-djokovic-positif-au-covid-19-recevait-l-equipe/1309760

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

Pročitala sam malopre da je L'Equipe potvrdio da Novak nikome od njih nije rekao da je pozitivan kad su 18. došli kod njega na snimanje, ali to je iz druge ruke a njihov članak je naravno pod paywallom :classic_rolleyes: ako neko može da pročita pa da nam potvrdi...

 

https://www.lequipe.fr/Tennis/Article/Quand-novak-djokovic-positif-au-covid-19-recevait-l-equipe/1309760


Boxy koristi bypass paywall, Google translate 😁

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Indig0 said:

Ministar to moze da uradi u bilo kom trenutku. Tipa pred sam start turnira, drugo kolo, polufinale...

Jasno da moze. Ne postavljam upitnik oko njegovih ovlascenja, niti vremenskog perioda u okviru kog moze da donese odluku. Samo mislim da to vise nije nesto sto ce na duze staze sacuvati njihove guzice, i izvuci ih iz zivog blata u koje su upali. Sto se vise koprcas, dublje tones, vreme je da se spuste tenzije, smire strasti. Demokratija i deportacija ne idu bas u istu recenicu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stray_cat said:

Ja pročitao ATPovo saopštenje.

 

Mrtva puvala.

 

Prvi pasus: uvlačenje u zadnjicu Ozijima. Ja ne znam da l' propuštam nešto ili sam omatorio ili pravim grešku što nemam naloge na društvenim mrežama. Kad i kako je počela priča da su Oziji prošli, u bilo kom smislu, gore od svih ostalih ljudi na svetu u vezi kovida19, pa da se, evo već drugu godinu, svi utrkuju da iskažu saosećanje s njima, ko da su, daleko bilo, destkovani virusom? Ja se ne sećam da je na bilo kom turniru, bilo koji teniser ni približno nešto slično pričao, niti je pred bilo koji turnir nekakav generalni narativ au mnogo nam teško zbog korone. Samo u Australiji.

 

Drugi pasus: sećam se da je postojao program (u DOS eri) koji je generisao političke govore, svaki je bio drugačiji i svaki je smisleno bio ništavan i potpuno neodređen. Izgleda da se ATP trudio isto.

 

Treći pasus: hvale se da je 97% teniserki/tenisera vakcinisano. Odlično, znači vakcinacija u teniskom svetu je završena stvar. Ili će biti potrebne i buster doze?

tvoj post mi sluzi kao slagvort

 

pricali smo vec pre samo nekoliko dana (a vise od 100 strana unazad) o toj fami kako su Australijanci eto se patili i mucili najvise od svih na svetu :classic_rolleyes: pa sam ja podsetila na par toponima: Bergamo, Quito (Ekvador), NYC (s onim hladnjacama), Spanija, UK, Novi Pazar (da ubacimo i neki balkanski) itd. koji su definitivno prosli mnogo, mnogo losije od Australijanaca, a da ne pricamo o tome sto Kinezi svoje milionske gradove samo tako zakljucaju zbog par slucajeva (sve s zavarivanjem vrata stana) itd. itd.  Naslusali smo se svakojakih strasnih situacija iz svih mogucih delova sveta. Tako da bi Australijanci mogli malo da smanje dozivljaj (to je ono kao kad se bogatas zali kako je eto u teskoj finansijskoj krizi, jadan on, svi treba da ga zalimo, morao je da proda jednu od 5 luksuznih jahti!). Pogotovu sto su vrlo cesto bili u situaciji da bez ikakvih mera, sasvim slobodno uzivaju u zivotu kao da nema pandemije (pa smo mi iz Evrope gledali njih kako u krcatim stadionima gledaju neke ragbi utakmice, a kod nas pozatvarano sve iz industrije zabave, razonode i sporta).

 

A tek ova kuknjava kako su se ZRTVOVALI time sto su primili vakcinu! :ajme::ajme::ajme: Pa j* ga andrak, kako se sad zrtvujes kad je vakcina nesto najbolje sto je moglo da nam se desi u ovoj pandemiji? :twak::twak::twak: Em je sasvim solidno efikasna i danas, em je veoma bezbedna (po svim mogucim kriterijumima) - pa za sta se onda kog djavola zrtvujes? Jer se pod zrtvom podrazumeva da si pristao na neke lose stvari, lose posledice i nesto lose. I onda se cude sto oni koji nisu bas entuzijasticni da se vakcinisu (da ostavimo antivaxere po strani) s prvom kazu: cek, pa ja imam pravo da odlucujem o tome sta cu da stavim u svoje telo.

 

Totalni debakl u marketingu vakcinacije! Kao da je svima corona virus pojeo mozak!

 

A da ne pricam o ovim glupsotima da se ne priznaje imunitet stecen zarazavanjem! Napravila se mantra da je cilj svega biti vakcinisan, umesto da je cilj svega steci imunitet na virus, pri cemu je vakcinacija sigurniji put, ali da ne treba negirati imunitet onima koji su imali nesrecu da se zaraze. Plus sto kod mladjih ljudi, ukljucujuci i decu, posledice zarzavanja virusom po pravilu, cak i za deltu i za omikron, nisu toliko velike, mere se u promilima, te po pravilu taj deo populacije ne opterecuje zdravstveni sistem. Krive eksponencijalno rastu s starosnom dobi pojedinca, a obrnuto proporcionalno s tim se menja i korist od vakcinacije. I koji onda klinac nastupaju s pozicije totalitarizma, umesto da se suptilnijim i manje konfliktnim metodama postigen imunizacija populacije?
 

Spoiler

 

Mozemo mi da diskutujemo da je UK imala problematican odgovor na pandemiju, da je Dzonsonova administracija napravila puno gluposti, dok smo mi u Nemackoj bolje sacuvali stanovnistvo. Ali danas, januara 2022, UK u imunoloskom smislu bolje stoji od Nemacke: veci % starije populacije je potpuno vakcinisan i busterovan, a omladina se tokom leta sasvim solidno poinficirala i stekla na taj nacin imunitet, te evo sad, iako im omikron besni, nemaju bas nekih problema kao sto bi Nemacka imala da smo na njihovom nivou dnevno inficiranih. Sve vreme se kao trubi da treba slusati nauku, ali onda kad nekome odgovara totalno se zanemare naucne cinejnice i krene se s dogmatskim isterivanjem "pravila" i forsiranje sile nad pojedincem (vec vidim kako Uros klima glavom :classic_biggrin: ) .

 

Koji andrak sad Australija malteretira to nesto malo svojih punoletnih nevakcinisanih gradjana (20% dece od 0-4% nije vakcinisano - ne znam cime su vakcinisali ovih 80% kad ni jedna vakcina nije odobrena za ovako mladu decu, ako me secanje na grafik /tabelu koji sam postavljala dobro sluzi, nekih 6% radno sposobnog stanovnistva (16-59 godina cini mi se) im je nevakcinisano)? Treba li ostatak sveta da se ugleda na njih, sto se strasno promovise svim ovim pricama o jadnim Ozijima koji su patili i zrtvovali se da bi postigli svoje nezapamcene pandemijske uspehe, pa da sad uvedemo drakonske mere? U Nemackoj Ustavni sud svako malo dobija da presudi po tuzbama za mere neprimerene datim okolnostima. Ja se po nekad ne slazem s Sudom o nekim preinacenjima odluka o merama politicara (kad su oko NG Hamburgu ukinuli meru zatvaranja diskoteka i barova kao neodmerenu u odnosu na opasnost, sto sad ima za posledicu skokove omikrona :classic_dry: ), ali ne zelim ni da mi Vlada sad odredjuje mere ala Kina (s zavarivanjem vrata) - ovde bi se Uros ponovo slozio sa mnom. Ima sasvim dovoljno drugih inteligentnih mera kojima mozemo da kontrolisemo pandemiju (npr. maske (ovde se Uros ne bi slozi sa mnom :classic_biggrin: ) , distanca, provetravanje, ogranicavanje kontakata i pristupa rizicnim eventima) da ne moramo da se pretvotimo celu zemlju u jedan veliki zatvor i Severnu Koreju, sve s staljinistickim metodama. Odlican primer - Japan. Zasto ne kopirati lepo Japan i njihov nacin resavanja problema, uz modifikacije primerene za stanovnistvo date zemlje? Inteligentno ljudi resili mnoge stvari i koliko je meni poznato sasvim normalno zive (uz postovanje odredjenih mera). A ne budalastina kao u Australiji gde se iz jedne krajnosti ide u drugu. Sredine nema. I sta im je end game? Corona virus nece nestati, vrtece se medju ljudima, neki ce umirati, ali ako inteligentno imunizujemo narod, to nece biti masovni pomor kako covid pacijenata, tako i ovih ostalih. U medjuvremenu se dizajniraju i lekovi koji ce leciti zarazene, te ce talasi biti sve manji i manji. I to nam je.

 

 

No da se vratimo na tenis. Znaci, od top 100 Novak, de Minaur i Sandgren se samo nisu vakcinisali (PHH je ispao iz top 100). I sta ce sad da rade? U nazi stilu da prinudno vakcinisu ove (verujem da ce de Minaur uzeti vakcinu kad bude u mogucnosti, zanci ostaju Novak i Sandgren)? Je li to resenje? Pogotovu sto su svi vec bili inficirani (ovih dana je i PHH objavio da je i on inficiran), te imaju neki imunitet. I hocemo li u njihovom slucaju pratiti sta nauka kaze, ili dogmatski isterivati neko pravilo (a Novaku spocitavati kvazinaucne stavove)? Lepo videti sta nauka kaze oko pada imuniteta s vremenom kako vakcinisanih tako i inficiranih, pa onda propisivati kad mora da se bustuju koji delovi populacije (stariji i rizicni sigurno cesce nego mladji, zdravi ljudi). Evo, Australija sad insistira na tome da svi teniseri moraju da budu vakcinisani da bi usli u zemlju i igrali turnir. Pri tome nema nigde indikacija koliko max. moze da bude "stara" ta vakcina. Ne moze u istom vakcinalnom statusu da bude Simona Halep koja se vakcinisala u martu 2021, kao i neko ko se vakcinisao ili bio vakcinisan u oktobru (Sabalenka, npr.).

 

Spoiler

Ovakve stvari su sada i predmet debate u Nemacoj oko definisanja kriterijuma oko obavezne vakcinacije. Npr.: sta tacno se podrazumeva pod potpuno vakcinisanom osobom? Ne moze da se pausalno za sve uzme da vakcina bude "best before" isticanja 6 eseci od druge doze kad znamo da kod starijih i onih s suprimovanim imunitetom ovo mozda niej tacno posle 5 meseci od 2. doze. I sta onda raditi s busterovanjem, kao to utkati u obaveznu vakcinaciju? Hocemo li sad sve pausalno primoravati da se busteruju, pa i tinejdzere, samo da bi imali status vakcinisanog (iako to veze s naukom nema jer ce po svoj prilici mladjima imunitet duze trajati). Sta s novim varijantama virusa? Sta s modifikovanim vakcinama, koje npr. imaju poboljsanu efikasnost protiv omikrona? Mora li sad neko ko se tek sad vakcinise prvi put da prodje sve one doze koje smo mi koji smo se sredinom prosle godine vakcinisali, prosli, pa tek onda da mu se da omikron-modifikovana vakcina? Ili cemo mu davati tu omikron-modifikovanu vakcinu odmah (kao 1. ili kao 2. dozu, ili da budu obe tog tipa)? Sta s onima koji su se inficirali razlicitim sojevima virusa? Koje specificno vakcine, kao i kada, treba oni da prime? Znaci li da cemo od marta primati smao Fajzer i Moderna vakcinu (jer su ih modifikovali za omikron) ali vise ne AZ i JJ? I kako na kraju implementirati obaveznu vakcinaciju? Sigurno ne hvatanjem nevakcinisanih i prislnim ubrizgavanjem vakcine. Mnogo komplikovano (a ovo je samo meni sad onako na brzaka palo na pamer - ko zna kojih jos ima "a sta...") da bi se lomilo preko kolena kako se radi u Australiji.

 

Edited by wwww
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

Ja bas mislim da od deportacije nema nista, predaleko je otislo i da bi se tim cinom ozbiljno narusio vec poljuljani drzavni ugled..

 

Mislim da generalno precenjujete znacaj ovoga.

 

Nemamo neku veliku zvanicnu anketu, ali mnogi Australijanci smatraju da AO treba da se otkaze ove godine, nevezano za ovaj cirkus sa Djokovicem. Boli ih za tenis trenutno.

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Sve što bih rekao o Novaku Đokoviću, sa kojim sam inače igrao tenis i prilično je dobar, je da ja verujem u vakcinaciju i mislim da je to divna stvar. Svako bi trebalo da stane iza ovog programa koji dopušta ovoj zemlji da bude najotvorenija ekonomija Evrope i da na pomoću tog programa štitimo ljude na celom ostrvu tako da vakciancija ima veliku prednost", kazao je Džonson.

ne mogu da verujem da moram da pohvalim Dzonsona :s_w:  za sasvim primeren i kulturan odgovor na pitanje :thumbsup: , za razliku od njegovog "sirovog" kolege s druge strane zemaljske kugle. :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, wwww said:

ne mogu da verujem da moram da pohvalim Dzonsona :s_w:  za sasvim primeren i kulturan odgovor na pitanje :thumbsup: , za razliku od njegovog "sirovog" kolege s druge strane zemaljske kugle. :thumbdown:

 

I mene je iznenadio, ali nije niko kao Nigel :classic_smile:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...