Jump to content

AO 2022


Милица

Recommended Posts

Za Novakovo streljanje linijskog bilo je konsultacije glavnog sudije sa nekim od direktora turnira...a i scena je bila znatno dramatičnija...igra ne može da se nastavi jer se žrtva bori za vazduh i vidno je ljuta. Novak je i na jednom od prethodnih turnira istim klinačkim jakim ispucavanjem lopte iz ruke u prekidu za malo promašio linijskog na samo par metara od njega. Scena nije izgledala uopšte bezazleno jer je pogodio panel uz koji je stajao sudija i po zvuku se čuo intenzitet udarca. Godinu dana pre toga ga je jedan novinar opasno iznervirao pitanjem da li razmišlja o tome da bi ga agresivno lomljenje reketa na klupi tig dana, kojim umalo nije zakačio skupljača loptica jednom možda koštati diskvalifikacije. Iznapušavao ga je relativizacijom tipa: ,,a šta ako danas padne sneg ? Iskreno... Novak jeste impulsivan, i treba mu u retkim trenucima neki ventil da se restartuje, ali ispucavanje lopte u prekidu je uber rizično i daleko je od ikakve kontrole jer se radi u afektu i u deluću sekunde. Od napušavanja svoje lože pa i lomljenja reketa u sred poena, teško da neka nepopravljiva šteta može da se napravi. I on verovatno dan danas sanja taj USO...ipak je to samo čekalo da mu se desi posebno iz ugla da je činjenica da ima najmanje kredita i da su jedva dočekali da ga napenale...a sam se namestio. Zato je nakon toga i prestao sa tim ludiranjem...? Cena...? ...verovatno jedan slem manje na kontu.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Wingwalker said:

.a i scena je bila znatno dramatičnija

Nije. Pogledaj opet taj trenutak kad je izbacio lopticu, ispucavanje u besu se desilo desetak sekundi ranije, ovde je bukvalno izbacio lopticu viška ka skupljačima pred novi gem i završila je gde nije trebalo. Nije uopšte ličilo na ispade kakve zna da ima, i to često. Ali su svi prihvatili narativ o ispaljenoj loptici u besu i nema sad sile da se ljudi ubede u ono što smo gledali.

Edit: a sad mi pade na pamet da si mislio na dramu u reakciji sudije, tu se slažem ali naravno, stanje šoka i tako dalje, da ne ulazimo opet u to.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Wingwalker said:

Za Novakovo streljanje linijskog bilo je konsultacije glavnog sudije sa nekim od direktora turnira...a i scena je bila znatno dramatičnija. Novak je i na jednom od prethodnih turnira istim klinačkim ispucavanjem lopte iz ruke u prekidu za malo promašio linijskog na samo par metara od njega. Godinu dana pre toga ga je jedan novinar opasno iznervirao pitanjem da li razmišlja o tome da bi ga agresivno lomljenje reketa na klupi tig dana, kojim umalo nije zakačio skupljača loptica jednom možda koštati diskvalifikacije. Iznapušavao ga je relativizacijom tipa: ,,a šta ako danas padne sneg ? Iskreno... Novak jeste impulsivan, i treba mu u retkim trenucima neki ventil da se restartuje, ali ispucavanje lopte u prekidu je uber rizično i daleko je od ikakve kontrole jer se radi u afektu i u deluću sekunde. Od napušavanja svoje lože pa i lomljenja reketa u sred poena, teško da neka nepopravljiva šteta može da se napravi. I on verovatno dan danas sanja taj USO...ipak je to samo čekalo da mu se desi posebno iz ugla da je činjenica da ima najmanje kredita i da su jedva dočekali da ga napenale...a sam se namestio. Zato je nakon toga i prestao sa tim ludiranjem...? Cena...? ...verovatno jedan slem manje na kontu.

 

 

 

Otkucano je iz našeg ugla, posmatrača, fanova/hejtera.

 

Iz sudijskog ugla, mora da ima neko pravilo. Po svemu sudeći, na kraju su radi o slobodnom sudijskom uverenju, zasnovanom na posledicama.

 

Ne mogu da se složim da je Noksin DQ na USO 2020 slem manje na kontu, jer bi to značilo da bi on sigurno, svejedno osvojio ona tri posle, što baš i nije prosta matematika.

 

Kao što nikako nije tačno da je Noksa propustio da osvoji 2-3 slema jer nije verovao u operacije(!?), jer nakon što se operisao, osvojio je 8 slemova. Matematika koja kaže da bi osvojio 10-11 je samo na papiru, u stvarnosti je mnogo drugačije.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alcesta said:

Zar nije Mek prognozirao Novakovu pobedu u finalu RG 2020? Ili sam pomešala s nekim drugim finalom? Svakako verujem da mu je prognozirao pobedu u svim mečevima protiv Marija :classic_biggrin:

 

Mislim da si u pravu, ne sjećam se 100% ali mislim da mu je davao odlične šanse jer hladno vrijeme, Nadalova igra do tada itd. 

 

1 hour ago, Miki28 said:

Ne znam ali svakako Novak je jaci od Mekove kletve i bio ke tada u prajmu😀

 

 

Jesi gledao ti to finale? :classic_biggrin: 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kriv i dužan said:

Jesi gledao ti to finale? :classic_biggrin: 

Možda je pomešao sa prošlom godinom, mada ne znam kako je Novak bio u prajmu i prošle i 2020, kao i Rafa uostalom.

 

Sve hoću da ti napomenem, kriv i dužan ti je još i najsmislenija od onih verzija koje si razmatrao :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

FJ8OuGpaIAc7Zx6?format=jpg&name=medium

 

stavila sam vec video, poen je bio zavrsen (tacnije Kokinakis je trebalo da ponovi servis), Kirios je mislio da ce ih diskvalifikovati (rekao to kasnije u intervjuu na tv).

nije dobio ni upozorenje sto je tako zveknuo lopticu (a dobijali su igaci upozirenja za slicne stvari)

 

pored toga, 2020 na "Sinsinati" mastersu u NY Bedene je takodje zveknuo lopticu i ona je udarila kamermana koji je bio na tribinama, pa je bila rasprava da li je trebalo da bude diskvalifikovan. Popravilima je mogao da bude diskvalifikovan, ali je sudija odlucio da ga ne diskvalifikuje.

 

DQ je diskreciono pravo turnir supervizora (ili kako li se vec zove funkcija nadzora nad regularnosti meceva i turnira), bar je tako bilo na US Open za Novaka.

Link to comment
Share on other sites

Just now, alcesta said:

Možda je pomešao sa prošlom godinom, mada ne znam kako je Novak bio u prajmu i prošle i 2020, kao i Rafa uostalom.

 

Sve hoću da ti napomenem, kriv i dužan ti je još i najsmislenija od onih verzija koje si razmatrao :classic_biggrin:

 

Hahaha, na kraju sam imao skroz druge stvari u glavi i već sam bio ukucao neke od njih ali nisam smio stisnuti save, onda se sjetih ove stare i eto, sad ću 6 mjeseci biti kriv i dužan :classic_biggrin:

 

I ja mislim da je Miki pomiješao sa prošlom godinom, što me čudi jer gotivi Rafu :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio nekakav optimista pred taj jesenji RG (upravo zbog hladnijeg vremena + faktora loptica),ali onda se desilo ono sto se desilo na USO i u Parizu se pojavio nekakav Novakov avatar:fizicki je bio tu,glavom ne..spolja gladac,iznutra jadac,sto bi narod rekao..

Medjutim,znacajno veci optimista sam bio krajem proslog proleca i sa zadovoljstvom sam cekao polufinale cvrsto verujuci (ne kao navijac) u pobedu nad Nadalom..to sto mi je Noksa naplatio sa kamatom sve u finalu prtotiv Cicija,drugi je par loptica..izjeo mi je sve dzigerice..na taze..

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drug Crni said:

to sto mi je Noksa naplatio sa kamatom sve u finalu prtotiv Cicija,drugi je par loptica..izjeo mi je sve dzigerice..na taze..

Pa i nije baš sve, da je sve onda bi izgubio meč, pu pu pu.

 

Kad se setim kako sam uglancala stan toga dana :classic_biggrin:

4 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Ja mislim da Beretini nema šanse protiv Nadala. Nijesam gledao Rafu ovaj turnir, ali ne vjerujem da će dopustiti da izgubi 1/2 finale od Beretinija. 

Ni ja. Možda bih mu davala malo više šanse na fizičku prednost da je dobio Monfisa u tri seta, ali kad se s Monfisom mučio onoliko ne vidim kako može nešto Rafi, eventualno da ga namuči, ali svakako ne da pobedi. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Pa i nije baš sve, da je sve onda bi izgubio meč, pu pu pu.

 

Kad se setim kako sam uglancala stan toga dana :classic_biggrin:

Ni ja. Možda bih mu davala malo više šanse na fizičku prednost da je dobio Monfisa u tri seta, ali kad se s Monfisom mučio onoliko ne vidim kako može nešto Rafi, eventualno da ga namuči, ali svakako ne da pobedi. 

 

Ne znam zasto se prica o fizickoj spremi, kad se polufinala igraju tek u petak, obojica imaju dovoljno vremena da se oporave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Boxy said:

Morao bi biti iz druge polovine, posto oni tek sutra igraju svoja cetvrtfinala.

 

Ako si u pravu za ovo, znači da je sve unaprijed isplanirano* :classic_sleep: 

 

Valjda neće i finale popodne stavit :classic_biggrin:

 

Edit: * mislim na to kada počinje koja polovina (nije slučajno prva počela u ponedjeljak -> polufinale (možda najvažniji meč) popodne a za finale i previše motiva da bi ostvario rekordni broj GS-ova i dupli karijerni GS...vidjet će još hoće li ga stavit popodne just in case :classic_biggrin:)

Edited by kriv i dužan
Link to comment
Share on other sites

Beretini ce namuciti Nadala, nema sumnje, sve i da se mec zavrsi 3:0 za Nadala, morace Nadal da ukljuci Vintage mod u koji sumnjam trenutno, a dve stavke ce odrediti pobednika:

 

1) Kako Nadal bude servirao - Beretini ce mnogo lakse dobijati svoje servise, i predvidjam 2 taj brejka. Nadal ako ne zeli probleme, morace da servira na bar istom nivou kao do sada na turniru, ako ne i bolje, sto je upitno sa obzirom na istrosenost protiv Shapoa i samo 2 dana pauze

2) Beretinijev bekhend i neiznudjene greske - sa druge strane, Italijan mora da smanji greske iz bekhenda da bi se nadao bilo cemu. 

 

Beretini ne sme nikako da radi ovo sto je na ovom klipu na 14:25

 

Nadal ce svakako cekati Beretinijev servis "u svlacionici", ali Beretini je napredovao u razmenama i mislim da ne treba da se plasi da udje u iste i saceka izgradjenu sansu. Poenta je da natera Nadala na maksimalno kretanje po terenu. 

 

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kriv i dužan said:

Jesi gledao ti to finale? :classic_biggrin: 

Skroz sam permutovao proslu godinu i 1/2 i finale 2020. Sorry

33 minutes ago, kriv i dužan said:

Glavno je pitanje koji će meč polufinala biti večernji.

Ja sam negdje procitao da ce Rafa biti u dnevnom terminu, kao i danas ali ne znam gdje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Pa i nije baš sve, da je sve onda bi izgubio meč, pu pu pu.

Gledao kod drugara u Subotici. Posle drugog seta sam rekao (naglas): "Nes' me ti vise zaj..."..demonstrativno napustio njegov stan,seo u kola i polako krenuo kuci..sa naglaskom na 'polako',kako slucajno ne bih stigao da pogledam ista do kraja..stigao kuci,upalio tv,kad vidim servira za mec..tako nesto je bilo..tako da..da,izjeo mi je svu dzigu :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Drug Crni said:

Gledao kod drugara u Subotici. Posle drugog seta sam rekao (naglas): "Nes' me ti vise zaj..."..demonstrativno napustio njegov stan,seo u kola i polako krenuo kuci..sa naglaskom na 'polako',kako slucajno ne bih stigao da pogledam ista do kraja..stigao kuci,upalio tv,kad vidim servira za mec..tako nesto je bilo..tako da..da,izjeo mi je svu dzigu :classic_biggrin:

 

Ja sam prestao da se nerviram u neizvesnim mečevima NĐ ili kad gubi 0-2 onda kada sam se naterao da ukapiram da ja, koji gledam njegove mečeve, kada se iznerviram, mogu prosto da prestanem da pratim meč, a on (NĐ) koji se 100% isto nervira, on nema gde da ode sa terena (ko ja), već mora da nastavi s igrom.

To je, bar za mene, bilo posle US opena 2015, od tada ne prekidam (da gledam) meč do kraja.

 

Alkohol može da pomogne, kao i racionalizacija zašto gubi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...