Jump to content

AO 2022


Милица

Recommended Posts

Ja bas volim sto Vox92 vecinski potcenjuje Beretinija.
Tacno je da bi,da se pojavio pre deset godina,bio "osudjen" na tek poneku mrvicu sa stola,ali i mnogo bolji igraci bi prosli manje-vise slicno, na trpezi kod ove trojice manijaka..

Italijan ima ocite limite u igri,ali ih je i svestan pa gura svoju igru koliko god moze,pri tome ne gresi previse..ima glavu,ima muda i trenutno je tvrd orah svakome na ovakvim podlogama...a videli smo da itekako ume da igra i na najsporijoj..uostalom on je pobednik Serbia Opena :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, McLeod said:

 

Mozda van terena, na terenu je Kveri u najboljem slucaju. Trenutno ima jako malo takvih igraca pa zaboravljamo koliko ih je bilo pre 10-15 godina i koliko su bili jednodimenzionalni, dosadni, i predvidivo rastavljani na proste cinioce od najboljih igraca svaki put na istu foru.

 

7 hours ago, McLeod said:

Zasto Sapovalovu ne dajete nikakve sanse? Apsolutno sve u tom mecu zavisi iskljucivo od njega. Ili ce da ga izbombarduje, ili ce da se samoubije, Nadal se tu nece uopste pitati.

Ne mogu da verujem, slazem se 2x 100% sa @McLeod :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Geronimo said:

Mozda posmatramo evoluciju tenisa u ne bas dobrom pravcu (sto bi ti i Boxy rekli week era), odnosno na pre 20 godina...

 

Meni se čini da tenis vrlo polako, ali sigurno, postaje igra za prilično visoke i vrlo brze igrače, iznad dosadašnjeg standarda - a ako se to spakuje u jednu osobu, tim bolje. Ovaj Zverev je takav potencijal da je to nenormalno, da tako krakat momak bude tako brz i ima bukvalno sve udarce, na visokom nivou, iako još uvek ne na vrhunskom ili GOAT...samo fali glava, jbg. Ako to sredi (meditacijom i jogom, npr. :s_w:) i još unapredi udarce i taktiku, definitivno će biti lepo gledati njegove mečeve.

 

To oslanjanje na fizikalije može da ima i svoje loše strane, naravno, i tu se slažem sa tobom da se igra možda kreće ka svojoj za nijansu manje zahtevnoj varijanti, barem što se tiče tehnike. Nije to slučaj samo sa tenisom, tendencija  postoji i u drugim sportovima koji sve više liče na video igre, nekakve idealizovane verzije sebe ali na instant način. Videćemo, meni je ok da Zverev, Medvedev i još neko budu naslednici ove trojice, Medvedev je već sada vrhunski igrač, u svakom aspektu...a i treba biti fer, nije im lako da igraju u ovoj eri.

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako me oci ne varaju, Beneto u boxu Korne.

Krejcikova igra i dubl, kao i Kolins. :classic_ohmy: I to Kolins posle meca u singlu danas.

 

Vidim da je na AO dozvoljeno mahati zastavicama u duginim bojama, cak mnogo dece mase tim zastavicama. Danas im valjda dan LGBQ... inclusion ili sta vec. To se ocigledno ne smatra politickim, dok je pitanje "gde je Peng?" politicko :classic_huh: . :ajme:

 

Medvedev uzeo MTO: desni gluteus.

 

I Korne prosla dalje! :bravo: Pobedila Simonu i paklenu vrucinu.

Odlican intervju na terenu s Jelenom Dokic, obe se rasplakale na kraju.

Edited by wwww
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Cressy uze Medi set :classic_ohmy: a imao Medo u TB mini brejk prednosti i onda stao. 

Amer ima opasan servis, Medo ga ceka na tribinama, u trecem setu na prvi servis uzeo 20/20. Ni jednu brejk loptu nije dao ni u drugom ni u trecem setu. 

Visok 196cm, sta je ovo, navala sljivitresa u tenisu :lol_2:

Fenomenalan i na mrezi, 62/90 a Medo 12/19. 

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

Urekoh coveka :lol_2: sest brejk lopti za Medu na pocetku cetvrtog i ni jedna iskoriscena, sad vileni. 

Cressy je na zadnjoj kzs rekao da ga ne interesuje ko je njegov sledeci protivnik (Medo) , te da moze da pobedi svakog i postane svetski broj 1 (pre dve nedelje igrao odlicno finale Melburna protiv Nadala). Nema sponzora, ceka da udje u top 10 pa ce onda, kako kaze da sedne za sto sa nekim od njih i odere ih za basnoslovnu sumu. 

Link to comment
Share on other sites

Mladjani Siner je fun 2 watch. Svi fundamenti prisutni i pismeni. Australca je čitao kao da mu zna i svaki naredni potez. Kada preuzima inicijativu u poenu može momački da nagazi lopticu i pored ovog frejma neuhranjenog srednješkolca kojem manguparija sistematski otima užinu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milica said:

Nema sponzora, ceka da udje u top 10 pa ce onda, kako kaze da sedne za sto sa nekim od njih i odere ih za basnoslovnu sumu. 

Pročitala sam ovo juče i baš sam pomislila kako mora da je iz bogate porodice, retko ko može sebi da priušti taktiziranje i cenjkanje sa sponzorima.

31 minutes ago, McLeod said:

Moguce i kanadsko finale teoretski.

Ti baš hoćeš da ih ukopaš i teoretski? :classic_tongue:

 

Žao mi za Simonu, nijedan ženski meč nije prošao kako sam se nadala, valjda će bar Iga da se izvuče.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da se Cicipas konsolidovao, ne deluje mi da je Fric u stanju ovde da uzme još dva seta osim ako se Grk skroz raspadne. Što naravno nije nemoguće, ali zasad ne izgleda.

Ali kako mi je smešno ovo Ceronjino objašnjavanje zašto Gaske nije uzeo slem :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alcesta said:

Izgleda da se Cicipas konsolidovao, ne deluje mi da je Fric u stanju ovde da uzme još dva seta osim ako se Grk skroz raspadne. Što naravno nije nemoguće, ali zasad ne izgleda.

Ali kako mi je smešno ovo Ceronjino objašnjavanje zašto Gaske nije uzeo slem :classic_biggrin:

 

:Hail:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

pored ovog frejma neuhranjenog srednješkolca kojem manguparija sistematski otima užinu.

E bas si me nasmejao sad :lol_2:

Sve je vise  takvih tenisera (meni  bas drago) koji snagu udarca generisu pokretom celog tela, koji imaju dobru koordinaciji pokreta i savrsen balans. Siner je pravi primer za to. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...