Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

2 hours ago, Perkos2 said:

Nisu oni baš tako fanatični i odani AV kako se prikazuje u medijima, polako dobar deo njih( oni koji su se najviše nakrali) hvata odstupnicu i priprema teren da preleti kod novih vladara. Pa vidite da niko ne ide na rasprave i duele sem orlića i sime spasića, nema čak ni đuka da počisti Đilasa kako je najvljivao.  

 

Svesni da sledi gadna kriza. Pricaju o plati od iljadu evra a nama krece embargo na uvoz nafte. 

 

Sekta je krenula mlako ali su pojacali jer je mafija jasno rekla da ne sme da se rizikuje. Evo I crta najavljuje masovnu kradju.

Link to comment
Share on other sites

el realno sta rade, kae keva zvali na fixni iz sns-a, kao ima vucic poruku, i lik uglavnom snimio poruku, kako poziva familijarno da se izadje na izbore i bla bla, i sad to tako zovu i pustaju.. :smiley5:

 

sto se tice ovih teza gde se pruzeljkuje drugi krug, ne znam sta bih kazao, dal vi znate koliko novaca to kosta? a sve ide iz naseg dzepa..

ne kazem da treba da pobedi u prvom krugu, vec kazem da ce vucic svakako pobediti, dal posle prvog, drugog ili desetog, njemu je svejedno, samo sto ce se nama po glavi obiti..

moze negde da se povuce paralela sa ukrajinom, missim rat ce svakako stati, ni jedni ni drugi ne dobiti sta su hteli, samo je pitanje koliko stotina hiljada civila ce platiti glavom.

Link to comment
Share on other sites

Drugi krug ne garantuje nista, ali je sansa vise..a nama i to treba..mislim d abi Ponos mogao da racuna i na glasace Biljane, i na glasace Jovanovica(jer, mnogi njegovi glasaci su u zabludi da  je on prava opozicija)

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Vučić večeras odgovara na napade opozicije

Lider SNS i kandidat za predsednika Srbije Aleksandar Vučić večeras će odgovoriti na propagandu opozicije koja se širi uoči izbora.

 

 

Hahaha, oni ce da pustaju video isecke, a onda ce on njima svasta da saspe u lice. 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U danasu, danas tekst Koliko partija se protivi eu integracijama

 

https://www.danas.rs/vesti/politika/izbori22/koliko-partija-se-protivi-evropskim-integracijama/

 

ako ne baratamo dobro imenima koalicija i strankama unutar njih, tekst je prilicno komplikovan za resavanje ko je za sta

 

kao sto sam navodila i ranije -varijacije na temu eu su bezbrojne pa tako ima samo 4 izrazito anti-eu stranke, dok ovo drugo ne mozes da pohvatas jeste ili nije ili da li vise jeste ili nije...

 

Da mi je samo znati zasto je toliko sramno biti otvoreno za EU. Kazem sramno jer vidim kako se stidljivo izjasnjavaju.

 

A jedino nisu `stidljivi` prema eu vec potpuno otvoreni i jasni - Zajedno za vojvodinu i jedna lista albanaca, videcete kako se zove sada sam zaboravila.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj tekst fakticki nije tacan, jer je Moramo najsnaznije i najotvorenije pro-EU opcija na listicu. Ne racunam proksi Vojvodjane, koji su takodje deklarativno pro-EU i pro-NATO.

 

Moramo je i pro-NATO, odnosno ne protive se ulasku u isti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

A jedino nisu `stidljivi` prema eu vec potpuno otvoreni i jasni - Zajedno za vojvodinu i jedna lista albanaca, videcete kako se zove sada sam zaboravila.

Ja sam i mislio da glasam za ove prve, nego ovde kazu da su neki od njih Vucicevi trojanci, ne znam da li postoje neki dokazi za to osim "ne kritikuju neprestano Vučića". Onda ostaje "Koalicija Albanaca doline" kao jedina prava opozicija celom konceptu, a i sad je jedini pravi opozicioni poslanik ovaj Šaip Kamberi.

 

Nego o videu sa ovim Ćutom. Dobro, zabavno je sve to, gledati kako "ala im ga reče" ali možda je mogao onde "nismo došli da pričamo o meni nego o programu" da ubaci nešto kao "ali kad već svodimo sve na lično..." pa onda ovo što je rakao ovome da će sutra ako se promeni vlast pljuvati po Vučiću a lizati dupe drugome, ali ovu što "ona zna" da se studenti prodaju za 1000 dinara je baš mogao da pita pod koliko se njih prostrla da bi došla na ovo mesto :lol_2:

 

A i ono sa Blerom i Šrederom mu ne treba uopšte, jer se ništa suštinski ne razlikuje od tog Bokana koji prebrojava ko je Rumun a ko nije. Potpuno je nepotrebno, plus ispada da su sad Bler i Šreder neki velikaši a da je ovo srednji vek, pa sad oni lično nekoga bombardovali zato što im se tako ćefnulo. To su sve gluposti, i to im ne treba.

 

A i oko ovih sto im se "otima zemlja" nešto mi ne stiže suza suzu, zato što ni takvi svih ovih decenija nisu brinuli kad svojim glasovima otimaju ne zemlju, nego sve, svima tu, pa, možda je to karma.

 

Mislim, dobro, možda ću glasati za njih, nego samo kažem.

Link to comment
Share on other sites

Proksi Vojvodjani sam i napisao, mislio sam da je bilo jasno.

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ja sam i mislio da glasam za ove prve, nego ovde kazu da su neki od njih Vucicevi trojanci, ne znam da li postoje neki dokazi za to osim "ne kritikuju neprestano Vučića". Onda ostaje "Koalicija Albanaca doline" kao jedina prava opozicija celom konceptu, a i sad je jedini pravi opozicioni poslanik ovaj Šaip Kamberi.

 

Nego o videu sa ovim Ćutom. Dobro, zabavno je sve to, gledati kako "ala im ga reče" ali možda je mogao onde "nismo došli da pričamo o meni nego o programu" da ubaci nešto kao "ali kad već svodimo sve na lično..." pa onda ovo što je rakao ovome da će sutra ako se promeni vlast pljuvati po Vučiću a lizati dupe drugome, ali ovu što "ona zna" da se studenti prodaju za 1000 dinara je baš mogao da pita pod koliko se njih prostrla da bi došla na ovo mesto :lol_2:

 

A i ono sa Blerom i Šrederom mu ne treba uopšte, jer se ništa suštinski ne razlikuje od tog Bokana koji prebrojava ko je Rumun a ko nije. Potpuno je nepotrebno, plus ispada da su sad Bler i Šreder neki velikaši a da je ovo srednji vek, pa sad oni lično nekoga bombardovali zato što im se tako ćefnulo. To su sve gluposti, i to im ne treba.

 

A i oko ovih sto im se "otima zemlja" nešto mi ne stiže suza suzu, zato što ni takvi svih ovih decenija nisu brinuli kad svojim glasovima otimaju ne zemlju, nego sve, svima tu, pa, možda je to karma.

 

Mislim, dobro, možda ću glasati za njih, nego samo kažem.

 

Ajde ajde, nemoj da omeksas sad.

 

Jeste glupo, ali i treba da bude glupo. Zbog onih koji gledaju tog Marica. Oni ne razumeju nista drugo od seljackog recnika, rijalitija i zadruge.

 

To je i jedna od najvecih gresaka opozicije, ako gledamo u tom medijskom smislu i ako vec misle da su mediji bitni, kad ides tako negde, Pink, Hepi, Gospodin Fokus sa B92, samo ih polivas fekalijama jer su gledaoci i navikli da se voditelji tamo polivaju fekalijama, samo da to radi Vucic.

 

To je ispravna taktika i dobar nastup.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da razlucimo, koliko mozemo, ko jeste prava opozicija sigurno, ko je neisugran, ko je sigurno Vucicev:

 

Prava opozicija, najvervoatnije, 98%, jer, nista na svetu nije 100%:

 

Ujedinjeni

Moramo

Sarovic

 

Nismo sigurni:

Tadic(meni je sumljiv prilicno, ne znam sta da msilim vise, vise je napadao opozciju nego vlast, koliko vidim)

 

Vucicevi:

Misa Vacic

Milica Zavetnica

Proksi Vojvodjani

Jovanovic(mada, moze i da preleti on, mislim da je otvoren za sve varijante, nesto kao Dacic nekada)

Bosko

Suverenisti

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Harmonika said:

Da razlucimo, koliko mozemo, ko jeste prava opozicija sigurno, ko je neisugran, ko je sigurno Vucicev:

 

Prava opozicija, najvervoatnije, 98%, jer, nista na svetu nije 100%:

 

Ujedinjeni

Moramo

Sarovic

 

Nismo sigurni:

Tadic(meni je sumljiv prilicno, ne znam sta da msilim vise, vise je napadao opozciju nego vlast, koliko vidim)

 

Vucicevi:

Misa Vacic

Milica Zavetnica

Proksi Vojvodjani

Jovanovic(mada, moze i da preleti on, mislim da je otvoren za sve varijante, nesto kao Dacic nekada)

Bosko

Suverenisti

A zašto je ovde nema koalicija Albanaca doline kao prava opozicija? Pa i to je lista ravnopravnih građana ove zemlje. Zašto neko ko nije Albanac i nema veze sa dolinom ne bi glasao za njih? Isto, samo kažem, kao i prethodnih par puta u vezi te liste. Svakako taj glas ne bi bio bačen :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ras kass said:

Pa zar neko stvarno vidi mogucnost da sns izgubi izbore I preda vlast?! I slepcu je bilo jasno da ovi mirno predati vlast nece. 

 

Naravno da neće predati svojevoljno vlast. Očekujem proteste već te noći 03.04. ali ne znam da li će trajati koliko i oni 96-97 ili će ipak biti vremenski kraći .

 

 

6 hours ago, Div said:

 

Moj izbor je da glasam za Biljanu, ne očekujem da će biti izabrana, čak ni da će imati značajan broj glasova ali je bitno da nije bačen glas. S druge strane, kako će to što je žena prestati da bude minus ako se žene ne kandiduju, ako ne dobijaju od izbora do izbora više glasova. Uostalom opozicionu listu koja ima najveće izglede na parlamentarnim izborima predvodi žena+nije srpskog porekla+je satanizovana na režimskim medijima, čak i sadašnja premijerka je žena + gej što nije okrenulo birače od SNSa.

Da bi se izabralo nešto što je dobro mora da bude u ponudi.

Za Tadića bi možda vredelo glasati iz taktičkih razloga, cenzus mu je upitan, voleo bih da uđe u skupštinu, gradksu i republičku.

 

 

 

Posle čitanja pisma Borisa Tadića upućenog članstvu DS-a a koje počinje sa "Hitler je..." ne mogu da osećam empatiju-simpatiju prema Tadiću.

 

Pismo je danima kružilo po Tviteru. i bilo je dosta reakcija, prvi je reagovao Bojan Pajtić.

 

Plus, potpisao je Sporazum o nenapadanju, a pre neki dan je negativno govorio o opoziciji. Ne o opoziciji tipa Miša Vacić, već o pravoj opoziciji.

 

 

5 hours ago, Issey said:

 

 

Jedina šansa je da budu uhvaćeni u krađi, sa jasnim dokazima, pa da se volja građana brani na ulici. Ako bude kritične mase na ulici, možda se nešto i desi. Čisto sumnjam, ali videćemo...

 

Nadam se da opozicija ima plan šta se radi 03.04 u 21-22h kad ovaj izađe sa svojim orcima i proglasi ubedljivu pobedu (krađu) na svim nivoima...

 

Biće uhvaćeni u krađi. Koalicija oko SSP, DS, NS i ostalih ima 23 hiljade kontrolora+ tu su i kontrolori iz koalicije MORAMO, a i Radulović uvek ima dobre kontrolore. 

 

Ma šta mislila o Raduloviću i ovoj njegovoj koaliciji, moram da priznam da je više puta osporavao izbore i to na osnovu Zapisnika sa biračkih mesta. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, AgroLaki said:

Tako je, Moramo je najevropskija opcija za koju mozemo sigurno da kazemo da nisu Vucicevi. 

edit:

 

Zato ce i dobiti  5-8%. Jedini su govorili da treba uskladjivati politiku sa EU , ostali se takmice ko pre nece uvoditi sankcije Rusiji.. Eto veceras na rtsu debata o ratu o Ukrajini, kad krenu da lupaju kako cemo ostati bez Kosova ako uvedemo sankcije Rusiji, a ovamo nam uvode embargo na naftu a mozda i bez gasa ostanemo.

Nadam se da svi imaju elektricne automobile.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...