Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

2 hours ago, Darth Bane said:

Ovako, po meni: ako je vec tolika histerija protivu Vucica i co. opozicija se trebala ujediniti na ovim izborima. Svi, od krajnje levih do krjanje desnih, plebiscitarno protiv Vicica sa samo jednim ciljme: pobediti ga na izborima, nakon toga formirati neku tehnicku ili koalicionu vladu sa samo jednim ciljem: osloboditi medije, ocistiti teren i pripremati se za nove izbore, mandat ograniciti na maksin=malno godinu dana, i kada se teren rascisti raspisati nove izbore na kojima bi svako na svoju stranu! U medjuvremenu demontirati rezim,  mada bi se on verovatno sam od sebe zarusio. 

 

prva stvar: Osim Đilasovaca, Moramo i Tadića, mi zapravo i ne znamo ko je prava opozicija a ko Vučićev glumac ili korisni idiot od ovih desničarskih stranaka.

druga stvar: Tako neka široka koalicija, kroz istoriju dokazano, nije davala dobre rezultate, neko će tu uvek da povuče stvari 10 koraka u nazad kao što je urađeno nakon 5.10.2000. Bolje imati manju koaliciju ali 100% i beskompromisno usmerenu na zajedničke ciljeve. Na stranu što je meni lično ova desničarska ekipa gotovo neprihvatljiva, pokušavam da sagledavam racionalno.

treća stvar: Hteli mi to da priznamo ili ne, situacija na prvu loptu nije tako kritična kao 2000-e, nismo izolovani od sveta (za sada), može da se stvori neki bubble i privid srednje klase, postoje neke opcije (nažalost, za manjinu), pa eto i mogućnost da se bude 3 meseca na moru i mesec dana na skijanju a da pri tome nisi kriminalac, fudbaler, ratni profiter ili tajkun. To je stanje koje itekako može da anestezira. Dakle, trenutno ekonomsko stanje nije toliko tragično (mada jeste jadno). Međutim, stanje duha, sloboda, institucija i opštih civilizacijskih tekovina je zaista tragično, gore nego 90ih, jer uprkos otvorenosti zemlje za razliku od 90ih (a i eri interneta i real time protoka informacija) izabrano je slepo podaništvo od mikro do makro nivoa, negativna selekcija na mnogim poljima i totalni ponor ljudskosti, na granici animalizma. Nažalost, to i dalje nije dovoljno da se digne kuso i repato sa samo jednim ciljem.

 

Ja ipak verujem pre u neko unutrašnje urušavanje sns, jer i svaka mafija prolazi kroz promene i genezu, osile se neki pa krenu na capoa. 

 

Nama ostaje da izađemo na ove izbore i svake sledeće i probamo demokratskim putem. Drugi put za sada ne postoji.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Ali onda treba da preskacemo provociranje ljudi koji budu glasali za ovde nepopularne opcije, cak iako smatramo da su im stavovi nepotkrepljeni ili cak idiotski, vec da diskutujemo sto je normalnije moguce.


Upravo zbog ovoga ;).

 

Naravno, manje više znamo svi ko za koga glasa, ali sigurnomće biti i onih koji ne žele da se javno izjasne.

 

Već 20 ljudi glasalo i niko zastranio? I am proud! A dobro, nije da se to nije znalo i pre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:


Upravo zbog ovoga ;).

 

Naravno, manje više znamo svi ko za koga glasa, ali sigurnomće biti i onih koji ne žele da se javno izjasne.

 

Već 20 ljudi glasalo i niko zastranio? I am proud! A dobro, nije da se to nije znalo i pre.

Jasno mi je to, nego ipak bi trebalo da stremimo ka takvoj normalnoj diskusiji? Ili sam izgleda preveliki idealista danas 😄

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

prva stvar: Osim Đilasovaca, Moramo i Tadića, mi zapravo i ne znamo ko je prava opozicija a ko Vučićev glumac ili korisni idiot od ovih desničarskih stranaka.

druga stvar: Tako neka široka koalicija, kroz istoriju dokazano, nije davala dobre rezultate, neko će tu uvek da povuče stvari 10 koraka u nazad kao što je urađeno nakon 5.10.2000. Bolje imati manju koaliciju ali 100% i beskompromisno usmerenu na zajedničke ciljeve. Na stranu što je meni lično ova desničarska ekipa gotovo neprihvatljiva, pokušavam da sagledavam racionalno.

treća stvar: Hteli mi to da priznamo ili ne, situacija na prvu loptu nije tako kritična kao 2000-e, nismo izolovani od sveta (za sada), može da se stvori neki bubble i privid srednje klase, postoje neke opcije (nažalost, za manjinu), pa eto i mogućnost da se bude 3 meseca na moru i mesec dana na skijanju a da pri tome nisi kriminalac, fudbaler, ratni profiter ili tajkun. To je stanje koje itekako može da anestezira. Dakle, trenutno ekonomsko stanje nije toliko tragično 

 

Ja ipak verujem pre u neko unutrašnje urušavanje sns, jer i svaka mafija prolazi kroz promene i genezu, osile se neki pa krenu na capoa. 

 

Nama ostaje da izađemo na ove izbore i svake sledeće i probamo demokratskim putem. Drugi put za sada ne postoji.

Kada vec pominjes urusavanje SNS, zdusno navijam da Sicve bar malo podmetne nogu Ganguli, tu je za sada najveca netrpeljuvost u sekti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da je jako zadovoljavajuće - iako možda neće biti previše značajno - gledati kako vedete opozicije, ma šta (opravdano) mislili o njima, već danima useravaju voditelje i SNS orkove na televizijama sa nacionalnom frekvencijom. Naročito se to odnosi na nesretne voditelj(k)e, koji jednostavno nisu ni intelektualno dorasli, niti su baždareni da ugošćavaju opoziciju. Bukvalno na svakom kanalu svakog dana imamo resetovanje nesretnika na fabrička podešavanja i njihovo vraćanje kroz vrata naroda u pećine Kavkaza. Prethodnih 5 godina je stvarno bilo moguće zaposliti svakoga kao voditelja, jer je jedini njihov posao da gostuju u svojim emisijama SNS orkovima i klimaju glavom na kakve besmislice ovi pričali. Verujem da dobar deo njih ne zna kad je počeo drugi svetski rat i da pokaže sve zemlje u Evropi na karti. Takođe, bilo je moguće politički promovisati razne antitalente, nesposobne da zaista sa bilo kim ukrste argumente. Trenutno doživljavaju da neka Milica zavetnica piša po nekom nesretniku iz srpske liste na sred RTS, dok se Tadić iživljava Marićem, dan nakon zločina koji je nad njim počinio Ćuta.

 

Sve u svemu, možda otvaranje medija ne bi instant promenilo rezultate; ali bi svakako nateralo televizije da imaju ozbiljnije voditelje; SNS da pažljivije biraju kadrove; i na kraju krajeva svakako bi zahtevalo da imaju veći stepen odgovornosti i makar da se mnogo više trude da sakriju svoja zlodela - a neka makar i da preskoče.

 

Raubuju mučenog Orlića, pokriva sve teme, od energetike preko poljoprivrede do Kosova; deluje kao da ne spava danima već za svaki temu napamet uči neke brojeve. Čovek stvarno deluje na ivici psihičkog potopa. One istaknutije od njega moraju da kriju od publike (maltene sve ministre), one koje ističu pojma nemaju da debatuju.. i onda sve na leđa Orlića, Đuke i još par debatno sposobnih opstemestasa.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Nista novo za Jokica.
Cela porodica mu je uz sektu odavno.

Edit:treba uzvratiti za privilegije koje su im date..neke i mimo propisa,tj.njihovom izmenom..kad tako dobijes pogodnosti,ti vise nisi slobodan..moras uzvratiti uslugu

Edited by Drug Crni
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, medobrundo said:

 doživljavaju da neka Milica zavetnica piša po nekom nesretniku iz srpske liste na sred RTS, dok se Tadić iživljava Marićem, dan nakon zločina koji je nad njim počinio Ćuta.

 

Može link za Tadića? 

Link to comment
Share on other sites

Ja se trenutno ipak dosta klackam između Moramo i UZS za parlamentarne. Moraću malo ozbiljnije da pogledam programe i po neki od ovih reč na reč nastupa. Nekako što više gledam UZS deluju mi više populistički i krojeni da pokupe taj deo neopredeljenih koji su desno i konzervativno nastrojeni.

 

Moramo je onda najgrađanskija opcija koja je na stolu i iako ima stvari u kojima se sa njima ne slažem, nije loše možda pružiti podršku njima i pokazati da i progresivna opcija ima makar neko uporište u glasačkom telu Srbije danas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nemanjaol said:

 

 

Moramo je onda najgrađanskija opcija koja je na stolu i iako ima stvari u kojima se sa njima ne slažem, nije loše možda pružiti podršku njima i pokazati da i progresivna opcija ima makar neko uporište u glasačkom telu Srbije danas.

 

Poznajes me jako dobro, ako sam ja prelomio odavno da glasam za Moramo (i pored rasprava o NDM BGD i stava koje generalno nisam promenio), verujem da ces i ti uraditi isto.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Ako je tako, zasto je iz same EU dosla podrska da se DS posalje u istoriju (ali bukvalno u istoriju, ta stranka je sada na samrti) i podrzi SNS?

Nije iz EU,nego iz Nemacke,pa da budemo potpuno konkretni - od Mutti Merkel licno. I to je svakako 'minus' za Nemacku i nju licno..svakako veci nego za samu DS.

A njenu makanost prema raznim autokratskim rezimima kostala je i tek ce kostati narode na istoku i jugo-istoku Evrope. Merkel je direktno odgovorna za danasnje stradanje Ukrajine..tokom 2021.dok je Putin gomilao trupe i postavljao balisticke rakete na Krim i uz granicu sa Ukrajinom,dok je tiho de facto okupirao Belorusiju i stavio Lukasenka u poziciju obicnog skretnicara ruskih vojnih kompozicija,dok je gurao Vucica i Dodika u destabilizaciju Balkana,za to vreme je Mutti pokusavala zavrtati ruke Washingtonu i ucenjivati Bidena na Nord Stream 2...nakon sto je sa Nord Stream 1 pustila Ukrajinu niz vodu i servirala ju Putinu kao na tacni..NS1 je oslabio UKrajinu,njenu poziciju, izbio joj je iz ruku sve cipove kojima je mogla da parira Rusiji u partiji..a direktno je dolarima i evrima punio Kremlj i rusku vojsku.

Vladajuce elite Evrope,a pogotovo Merkeline Nemacke,nisu zanimali sigurnosni rizici i ambis u koji guraju i ruske gradjane i istok ili jugoistok Evrope. Kao sto ih nisu zanimali ni sigurnosni rizici u koje su gurnuli gradjane Srbije i okolne zemlje koje strepe od "srpskog sveta" i Vucicevog rezima u Beogradu.

Merkel je verovatno napravila dobre stvari za Nemacku,ali narodi istocne i jugoistocne Evrope nemaju po cemu dobrom da je pamte. Bila je i ostala Stazi-jevka..do poslednjeg dana.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ova priča 100/500/1000 javnih ličnosti odavno prežvakana tema; mislim da je dobra odluka opozicije da se nije previše oslanjala na poznate, jer je to najobičnija glupost -- ti ljudi nisu političari, nemaju znanje o politici, imaju očekivanja, nemaju strpljenja; što se tiče SNS-a, to je njihov catch all pristup, ali čisto sumnjam da mogu zaista još nekog da namaknu tako. Pritom rade to tri dana pred izbore, što verovatno znači da je sklepano, da jedno 300 od 1000 ni ne zna da je na listi i da imaju za cilj da dodatno podignu rejting foricama (što možda malo i hrabri da im je još koji procenat potreban)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na predsedničkim izborima ću definitivno glasati za Ponoša, mada to i nije toliko bitno, cilj je ući u drugi krug, a tamo ću normalno glasati za bilo koga iz opozicije.

 

Za parlamentarne izbore imam dilemu između Moramo i UZPS (Marinika), pre svega što mi Moramo deluje da je mnogo više orijentisana ka Beogradu i da su im tamo najbolji ljudi, moram da priznam da nisam stigao dublje da analiziram ni jednu ni drugu listu kandidata za parlamentarne izbore. Mislim da ću bukvalno na samom biralištu da se odlučim između ove dve koalicije.

 

Drugu i možda i veću dilemu imam na gradskim izborima za Beograd. Tu mi je Moramo ubedljivo najbliži po stavovima, međutim, ozbirom da je prema poslednjim istraživanjima koalicija Ajmo ljudi na samoj granici cenzusa, mislim da je za preuzimanje grada od SNS-a neophodno da i UZPS, Moramo i Ajmo ljudi pređu censuz, razmišljam se da njima dam svoj glas. Mnogo bi bilo 2.9% bačenih opozicionih glasača na verovatno najtesnijim izborima u poslednjih 6 - 8 godina. Ako se budem odlučio za Ajmo ljudi listu, onda ću glas na parlamentarnim dati Moramo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Venger said:

Pustite te alibi price o ludom narodu. Ovaj narod jeste lud, ali je uvek bio lud. Taj isti ludi narod je glasao Tadica dva puta za predsednika.

 

Mnogo je manje lozenje na Putina problem koliko je problem lozenje na drzavu i kult drzave kod nas. Narod se lozio na Tadica dok je bio na vlasti, sad se lozi na Vucica. SPS je imao 5% dok nije bio na vlasti. Otkad su ponovo uzjahali 2008. vrte se na oko 15.

 

Bice zajebano skinuti zvalavog, ali za svaki eventualni neuspeh odgovornost snosi iskljucivo opozicija.

 

Tačno. Evo mene kad budu ubacili u ring sa Tajsonom, sa vezanim rukama i povezom oko očiju, pa kad me nokautira za 3 sekunde, odgovornost je isključivo na meni. Ko me jebe kad numem da boksam...

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Za  Mariniku i Ponosa, ovo je bar lako

što se mene tiče zna se da sam Đilasov fan još od 2000 godine ali to ipak neće doprineti glasanju za oficira školovanog u JNA, tu će glas ići ovoj gospođi iz koalicije "moramo"

 Ponoša glasam samo ako bude drugi krug predsedničkih izbora

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kosjan Willavić said:

I meni je skroz ok da bude javno, svi smo ovde nickovi, a ne osobe po imenu i prezimenu. Ja sam izabrao US. Ali onda treba da preskacemo provociranje ljudi koji budu glasali za ovde nepopularne opcije, cak iako smatramo da su im stavovi nepotkrepljeni ili cak idiotski, vec da diskutujemo sto je normalnije moguce. Po cemu se onda razlikujemo od ove bagre sa Pinka i Hepija? Ako uleti neko za koga moderacija proceni da je tu da bi samo trolovao, neka se oni bave time a ne mi.

 

OK je anonimno a ko hoce da kaze javno neka kaze. Mislim da cemo tako imati vise odgovora. 

 

Sto se mene tice: 

Predsednik - Ponos

Republicki - UZPS

Beogradski - UZPB (mada ostavljam prostor da glasam ipak za Moramo). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Radonja said:

Vasa Micic je bas tuzno..Ovi Jokici su buzdovani i sa tim keshom,mogu zamisliti pre  para,ali mi je cudno bas za samog Nikolu. Vasa me je vise ujeo za srce,ali izgleda i on spada uz onaj sazetak sns-aglupi kao da ne kazem sta. Za Rebracu i ostale se ne cudim.

 

Zvalavi inace ovimapreko deli standardnih 100e,bosancima..a nasoj sirotinji ide cak i 5k dinara. Tako da ce svi sa dna ekonomske kace, narkomani, alkosi, beskucnici i siromasi glasati za njega.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Radonja said:

 

2 hours ago, Drug Crni said:

Nista novo za Jokica.
Cela porodica mu je uz sektu odavno.

Edit:treba uzvratiti za privilegije koje su im date..neke i mimo propisa,tj.njihovom izmenom..kad tako dobijes pogodnosti,ti vise nisi slobodan..moras uzvratiti uslugu

 

1 hour ago, ras kass said:

Ovo sve klijenti Miska Raznatovica...ali bomba podrska od lajsne zvane Slavnic i Ceca SPS Kitic, umetnici smrkas i heroin Mandic...

 

 

 

Realno slabo je ovo, da su tu Novak i vazniji igraci iz fudbalske repke i olimpijci (odnosno Ivana Spanovic) to bi bilo to sto se tice sporta, to bi bila jaka podrska.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice izbora, da su normalni, sns ne bi ni postojao, jer bi vecina bila iza resetaka ili na nekoj poternici. Isto vazi i za sps.

 

Ovako imamo neku lakrdiju ala Turkmenistan, sto i nije cudno jer vecina ni ne zna kako izgledaju normalni izbori i sta je ustvari parlamentarizam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...