Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

4 hours ago, DJ_Vasa said:

To što neko troši na na kocku, klađenje, alkohol, cigarete lutriju itd. je lična stvar i tu nema mesta za državu koja će izigravati mamu i tatu.

 

Kocka-klađenje, alkohol, cigarete- sve to može da preraste u bolest zavisnosti. 

 

Boldovala sam alkohol jer utiče ne samo na fizičko zdravlje već i na psihičko. I to nije samo lična stvar. To je problem celog društva.

 

Strada i pati porodica, pati i rodbina..ali kad alkoholičar radi, onda je to problem i kolektiva. 

 

U srednjim školama s vremena na vreme drže se tribine o narkomaniji..bilo bi poželjno da se drže i tribine o štetnosti alkohola, o posledicama koje ostavlja i na fizičkom i na psihičkom zdravlju. 

 

Ne mogu da razumem ni tebe a ni sve ostale koji kažu "Nije to moja stvar, ne zanima me".

 

Poznajem dosta ljudi u svom okruženju koji žive u svom "mikrokosmosu" i niko ih drugi ne zanima. 

 

To je tužno...

 

Pošto smo otišli u offtopic, moram da te pitam- Kako reaguješ kad vidiš da je neko pao na ulici? Da li samo prođeš ili ipak zastaneš i ponudiš pomoć? 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

 

Kocka-klađenje, alkohol, cigarete- sve to može da preraste u bolest zavisnosti. 

 

Boldovala sam alkohol jer utiče ne samo na fizičko zdravlje već i na psihičko. I to nije samo lična stvar. To je problem celog društva.

 

Strada i pati porodica, pati i rodbina..ali kad alkoholičar radi, onda je to problem i kolektiva. 

 

U srednjim školama s vremena na vreme drže se tribine o narkomaniji..bilo bi poželjno da se drže i tribine o štetnosti alkohola, o posledicama koje ostavlja i na fizičkom i na psihičkom zdravlju. 

 

Ne mogu da razumem ni tebe a ni sve ostale koji kažu "Nije to moja stvar, ne zanima me".

 

Poznajem dosta ljudi u svom okruženju koji žive u svom "mikrokosmosu" i niko ih drugi ne zanima. 

 

To je tužno...

 

Pošto smo otišli u offtopic, moram da te pitam- Kako reaguješ kad vidiš da je neko pao na ulici? Da li samo prođeš ili ipak zastaneš i ponudiš pomoć? 

 

 

A kakav je uticaj pomeranja kladionice za 50 metara ili zabrana prodaje alkohola posle devet uveče na sve to? Odeš 50 metara dalje ili kupiš rakiju u 20.55 i završen posao.

 

Pošto si citirala samo jedan deo posta, dodaću i jedan koji si zaboravila, a još ću ga i podebljati:

 

Quote

Ne može država da nekome nameće kako će trošiti novac na ono što je sasvim legalno.

 

Što se mene tiče, tu je kraj svake priče.

 

Jeftine emotivne izlive ostavi za mameće grupe na fejZbucima ili opoziciJonarska blebetanja po Tњитерима, gde piše svaka budala. Ovde se uglavnom svi znamo.

 

Ako te toliko zanima isleđivanje drugih, idi 'leba ti na Tњитер, pa tamo isleđuj do mile volje.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Klotzen said:

 

Mogu recimo da zabrane ulazak dece u kladionice. Na taj način je i policiji znatno lakše da ih hvataju kada krše taj propis. U stvari policija ni ne kontroliše kockranice. Da jednog inspektora u civilu pošalju jednom mesečno da obiđe te objekte nahvato bi bar 10 maloletnika kako se kockaju.

Zabranjeno je odavno ispod 18 i same kladionice i kockarnice to sprovode doslovno(bar u BG),trazi se lk cim neko izgleda mladje ili je na granici,cak ni roditeljima sa malom decom ne dozvoljavaju da udju...

U BG nema sanse da uhvatis maloletnika u kladionici po Srbiji ne znam ali posto su to iste fransize cisto sumnjam da je drugacije.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Zvezdarac said:

Zabranjeno je odavno ispod 18 i same kladionice i kockarnice to sprovode doslovno(bar u BG),trazi se lk cim neko izgleda mladje ili je na granici,cak ni roditeljima sa malom decom ne dozvoljavaju da udju...

U BG nema sanse da uhvatis maloletnika u kladionici po Srbiji ne znam ali posto su to iste fransize cisto sumnjam da je drugacije.

 

U tom slučaju je ovaj zakon čista demagogija. Treba samo da pošalju inspektore da navataju par kladionica i zatvore ih i svi će ga poštovati.

 

U kladionicama se ne poštuje taj zakon. Klinci ulaze u kladionicu a LK im se traži samo ako izgledaju mladi. Tu se provuče gomila njih. Jedino na uplatnom mestu traže LK svim novim mušterijama koji su mlađi ali pitanje je da li je to tako u svim kladionicama, ovo je iskustvo iz moje obližnje kladionice u kojoj mi radi drugar i idem tamo često. Naravno klince koje znaju puštaju da uplate iako su maloletni ali to je svega par njih i većina uplaćuje za roditelje lenčuge 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DJ_Vasa said:

To što neko troši na na kocku, klađenje, alkohol, cigarete lutriju itd. je lična stvar i tu nema mesta za državu koja će izigravati mamu i tatu.

 

To sam ja komentarisao na temi o pandemiji, ali tada je bilo i drugacijih misljenja - jedno od njih je da ako nisi vakcinisan i ne pazis, punis bolnice koje su ionako pretrpane, pa drzava ipak treba da izigrava i mamu i tatu i tera te da se vakcinises.

 

Upravo na tom primeru se vidi da ne mozemo nekad da se zalazemo za jedno, a nekad za drugo - ne moze neko da bude debil kojeg bas briga da se zarazi jer je u trendu da se tako prica, a kada se neko ubija alkoholom "to je samo njegova licna stvar".

 

Naravno, licno sam vise za to da se drzava ne mesa u zivote pojedinaca i da pojedinci sami odluce da li ce se vakcinisati/ziveti zdravo ili ih je bas briga za njihovo zdravlje (a alkohol, kocka, duvan, sve to na duzi rok urusava i unistava zdravlje). Zato je neophodan dijalog, a ne da neki diktator ili mas mediji/drustvene mreze propisuju sta je normalno i pozeljno, a sta je bolesno i sta treba suzbijati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, goldberg said:

 

To sam ja komentarisao na temi o pandemiji, ali tada je bilo i drugacijih misljenja - jedno od njih je da ako nisi vakcinisan i ne pazis, punis bolnice koje su ionako pretrpane, pa drzava ipak treba da izigrava i mamu i tatu i tera te da se vakcinises.

 

Upravo na tom primeru se vidi da ne mozemo nekad da se zalazemo za jedno, a nekad za drugo - ne moze neko da bude debil kojeg bas briga da se zarazi jer je u trendu da se tako prica, a kada se neko ubija alkoholom "to je samo njegova licna stvar".

 

Naravno, licno sam vise za to da se drzava ne mesa u zivote pojedinaca i da pojedinci sami odluce da li ce se vakcinisati/ziveti zdravo ili ih je bas briga za njihovo zdravlje (a alkohol, kocka, duvan, sve to na duzi rok urusava i unistava zdravlje). Zato je neophodan dijalog, a ne da neki diktator ili mas mediji/drustvene mreze propisuju sta je normalno i pozeljno, a sta je bolesno i sta treba suzbijati.

 

Ima jedna razlika između širenja bolesti i lokanja/kockanja - onaj koji boluje od zarazne bolesti te može zaraziti u prodavnici ili na nekom drugom javnom mestu, a alkos/kockar ne može. Osim toga, nije isto na šta neko troši svoj novac i da li kašljanjem ili kijanjem ugrožava tuđe zdravlje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne ugrozava tudje zdravlje, ako je taj neko (ko treba da se zarazi) vakcinisan.

 

Takodje, neko ko pusi itekako ugrozava tudje zdravlje u zatvorenom prostoru, a za nekog ko pije i da ne pricam - pocev od voznje, pa do nasilja u porodici.

 

 

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

Ne ugrozava tudje zdravlje, ako je taj neko (ko treba da se zarazi) vakcinisan.

 

Takodje, neko ko pusi itekako ugrozava tudje zdravlje u zatvorenom prostoru, a za nekog ko pije i da ne pricam - pocev od voznje, pa do nasilja u porodici.

 

 


ovo nije tacno. vakcina ne stiti od zarazavanja, barem 100 %. 
tako da je pozeljno da je obuhvat vakcinacije sto veci. 
 

takodje, nije svaki alkos mad max drumski ubica, niti svaki mlati porodicu. 
 

treba da se zna ko moze da prodaje alkohol, gde, kome i u kome vreme. 
 

(Samo par cinjenica)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJ_Vasa said:

Sve je to lepo, nego kako fizička udaljenost od kladionice/kockarnice ili vremensko ograničenje kupovine imaju veze sa tim?

 

Ne znam šta se i kada menjalo u pravilima ali sam ubeđen da je postojalo pravilo o minimalnoj udaljenosti kladionica od škole, no svejedno, možda sam nešto pogrešno čuo ili protumačio, možda se i ranije radilo samo o predlogu, svejedno ne vidim razlog da se baš mnogo zabrinem za dobrobit vlasnika kockarnica, znam da kocka neće nestati ako se kockarnica izmesti 200 metara dalje ali neka je to simbolični gest gradske uprave, ne smeta mi, sledeći bi trebalo da bude stroga kontrola rada, možda neke poreske intervencije, propagandne akcije koje osvetljavaju bolesti zavisnosti, uzroke i posledice.

Nisu ni ograničenja brzine i postavljanje ležećih policajaca i semafora kod škola povećale bezbednost dece u meri koliko se govorilo i očekivalo, mnogi vozači ne poštuju ograničenja, deca prelaze ulicu van prelaza, kontrole saobraćaja su retke, kampanjske, saobraćajna kultura niska. Ne mogu reći neka se ponaša kako ko hoće, snosiće posledice, sva ta ponašanja postaju uzor deci, na najnižem nivou se projektuje mišljenje, ako su kockarnice tu, znači dobre su, da nisu dobre neko bi ih uklonio, zabranio, ako se droga prodaje u školi znači valja je bar probati, ako se izmesti 200 metara dalje valja prošetati, ja sam slobodan čovek od 12 godina, imam prava na izbor.

Možda je bolje rešenje izmestiti škole, najbolje van grada, u šumu, prirodu, zdravije je i ne smeta biznisu, a kome je daleko ne mora da ide u školu, njegovo obrazovanje njegova stvar. I bolnice, muzeje, pozorišta, šta ima država da se meša u moje kulturološke i obrazovne potrebe.

Ne veruje Šapiću i SNSu ništa, ako nabavi 300 autobusa siguran sam da je neko koji miliončić stavio u lični i partijski džep, ali nisam protiv nabavke autobusa, živimo u takvim okolnostima da prevoz u gradu zavisi od doktora Šapića, verujem u njegove sposobnosti da napravi veliku štetu, nije manje sposoban od Vesića, pa ako baš kladionice budu prve koje će osetiti štetu, neka, preživeću, a doći će i drugi na red.

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, KfJ said:

ovo nije tacno. vakcina ne stiti od zarazavanja, barem 100 %. 
tako da je pozeljno da je obuhvat vakcinacije sto veci. 
 

takodje, nije svaki alkos mad max drumski ubica, niti svaki mlati porodicu. 
 

 

Kao sto se nece svako ko se zarazi od korone ozbiljno razboleti.

 

Sustina je da drzava i u jednom i u drugom slucaju treba da brine o interesima drustva u celini - zato je heroin zabranjen jer ostavlja ozbiljne posledice po zdravlje. Alkohol nije jer steti zdravlju ako se bas pretera.

 

Dakle, kao sto je svaki alkos potencijalni ubica ili nasilnik, tako je i svaki nevakcinisani potencijalni uzrok narusavanja necijeg zdravlja. Problem je bio kada se povela kampanja za oduzimanje slobode da li ce se neko vakcinisati jer "nemas ti slobodu da budes budala/zauzimas nekome bolnicki krevet/siris zarazu". Verovatno ni alkoholisani ne bi (po tome) trebalo da ima slobodu da zauzima nekome bolnicki krevet ili u nekom procentu bude opasan po okolinu. 

 

Ovim zavrsam jer smo vec otisli u debeli off.

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Orlinjo novi preCednik skupštine, najizvesnije.

Ništa se ne prepušta slučaju, osećam da će govedo da se svađa direktno sa predsedničkog mesta, upada u reč, isključuje mikrofone i slično. 

Posle Vučićevića i Vulina, nameće se kao najogavniji ork broj 3.

 

To ostavlja pitanje na koju će poziciju preći Dačić i šta će biti sa Brnabić u slučaju da ne ostaje premijer.

 

Da li će Zoka, kao naaaavodno američki čovek ostati kao ministar energetike u ovom periodu krize i prekretnice, da li će pokušati da sprovede neku diverzifikaciju snabdevanja u dogovoru sa zapadnim partnerima, ili smo full time rusko kineska prćija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AgroLaki said:

Orlinjo novi preCednik skupštine, najizvesnije.

Ništa se ne prepušta slučaju, osećam da će govedo da se svađa direktno sa predsedničkog mesta, upada u reč, isključuje mikrofone i slično. 

Posle Vučićevića i Vulina, nameće se kao najogavniji ork broj 3.

 

To ostavlja pitanje na koju će poziciju preći Dačić i šta će biti sa Brnabić u slučaju da ne ostaje premijer.

 

Da li će Zoka, kao naaaavodno američki čovek ostati kao ministar energetike u ovom periodu krize i prekretnice, da li će pokušati da sprovede neku diverzifikaciju snabdevanja u dogovoru sa zapadnim partnerima, ili smo full time rusko kineska prćija.

 

Nije lako biti treći, oštra je konkurencija. Verovatno će funkcija da mu pomogne da dođe do samog vrha, uz skute gazdi.
Ne volim baš kadrovske prognoze, ali nešto verujem da će i Brnabić i Vulin u diplomatiju, ko na istok ko na zapad, a dačić može i da im bude šef. Verovatno će biti vlada po fazonu ni na istok ni na zapad, pa ima mesta i za Zoku, treba im i neko pismen, ne može ovaj lešinar, orluština sam da parira svima sa kupljenim diplomama.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bice ozbiljnih rotacija i novih lica u vidu Jorgobanke, Vesica, Vucevica. Vlada svega i svacega, istok, zapad, mars, jupiter, Antonijevic da nas vodi u eu, Voolin da pravi srpski svet i nervira ustase...poteze se i stara artiljerija u vidu Ljajica.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam malo skupstinu i moram da priznam da je ovaj sazive mnogo bolji od proslog (sto i nije mnogo tesko).

 

Novi Martinovic je Milenko Jovanov koji je jedno tri puta naveo (valjda je mnogo smesna fora?) kako je "Bora Novakovic imao nalepnicu, a sad je odlepio". Olenik je imao lep govor u kojem je uporedio drzavu sa diktaturom, Milivojevic iz DS se zbunio jer nije znao na koji clan se poziva pa su mu se orci smejali, ali je i on imao poentu, a dobar nastup je imao i Lazovic kada je opisivao Orlica i sta mu je bio zadatak svih ovih godina.

 

Dalje i nisam gledao, pretpostavljam da su Dveri, DSS i Zavetnici imali neke meh pomirljive izjave, ali njih nisam slusao (kao ni POKS).

 

Sto se tice vlasti, uzalud su mnogi govorili kako se ne zna ko ce je ciniti, stara koalicija je tu i ne misli da ode. SNS i prilepci-SPS i prilepci-SVM-jos neke manjine (Zukorlic?). Ovo sve je bio samo igrokaz sultana koji ponavlja nakon svakih izbora. 

 

Sto se tice odnosa snaga u parlamentu:

 

Vlast: SNS 107, SPS 23, JS 8, SDPS 7, PUPS 6, SVM 5, SPP 3 - 159 poslanika

Opozicija: SPP-PSG 16, NS 12, DS 10, Zajedno 8, NDBG 5, NADA 15, Zavetnici 10, Dveri 6, "Evropski regioni" 5, POKS 4 - 91 poslanik

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...