Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

16 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Evo, mogu ja da odgovorim kao predstavnik te mladje generacije. Mislim ne moze dalje da bude od toga da sam u nekoj zoni komfora i da mi nesto placaju roditelji ali ajde.

 

Bio sam svaki put i da stojim i da se setam i da gutam suzavac i da se jurim sa mandrilima da bi na kraju u Jadru Vucic imao 90% glasova.

 

Tako da, ako sledeci put umesto svega toga odaberem da skuvam caj i gledam Arsenal - West Ham, necu se osecati ni najmanje krivim, a ako se neko od tih glava koje su zaokruzile 1 bude pobunio kako ce da mu zagade okolinu... pa necu da nastavim recenicu da ne bih bio previse nekulturan.

 

Pa nismo mi (bar ja nisam) išli na te proteste zbog tih likova iz Nedeljica, nego zbog sebe, zbog svih nas. Nije samo problem što će njih da rasele, nego što će sve da nas potruju. Kad jebeni pesak iz Sahare dolazi čak ovde u kišnim oblacima, šta će tek biti iz Jadra kad krenu da kopaju... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Referent said:

Усраћу се од елитизма заснованом на адреси пребивалишта.

Podsetio si me...dok sam bio u Beogradu (a bio sam i u Novom Sadu) u nekoj priči se hvali autentični BeOgradjanin, kako je baš ono, autientični beOgradjanin, već šesto koleno. Većina jesu bili Beogradjani u tom društvu i ja spomenuh vurdu. Par njih me sa čudjenjem pogledda sa pitanjem "Šta ti je to"? Kad ovaj "autentični" reče....ih pa to moj deda pravi svetski. Gde ti živi deda, pitah ga, kaže-nije više živ, a živeo u Brestov Dol kod Babušnicu....autentični...

 

Tako i ovaj Gari....verovatno mu babo navijao za Želju. Pošto sam se bavio fudbalom, i još uvek sam nekako inkorporiran u isti, znači volim fudbal i koristim svaku priliku da pogledam neku živu utakmicu. Tako i dok sam bio u Novom Sadu, redovno sam odlazio na utakmice Vojvodine. Bilo mi je čudno što na utakmici protiv Želje (Sarajevo) stadion pun, kao da su Zvezda, Hajduk, Dinamo, Partizan na gostovanju ???  Dade Željo gol, a ono više od pola stadiona skoči, raduje se....šta je ovo pitam se, a i pitah ortaka, Novosadjina koji bio s amnom? Nisu valjda svi ovi zapucali iz Sarajeva...Kaže, to su ti Novosadjani...:classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Mozda po gradu i ima penzionera koji glasaju protiv,ali van grada nijedan. Rzmisljam o nekom penzioneru u Zitoradji koji je dobio 20k pomocipa daj bi za hitlera glasao.

 

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Psihopata moze da kenja sta hoce kad ima moc da prica sta hoce. Grdjansku Srbiju svi mrze. On je na TV-u i novinama non-stop i uvek u pozitivnom. Slagaoje hiljadu puta, probio rokove,ali koga to briga. 2018g je trebala biti gotova pruga do Subotice,ovako je 2022 do NS-a, jbs Savamalu, Sarica, Koluviju, Babica i resto krimosa sto drzi. Cak su i SPENS  bazen gradili skoro 2g.Nesto je naravno i uradio,ali vlada 10g..Kupovna moc je slabija,vecina ljudi slabo putuje,gledaju TV i zive svoj san,ali u snu, ponekad. 


Evo da te podržim jednom 
 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DJORDJE said:

 Imao bi sedmostranacke koalicije i novu vladu svaka dva meseca, kao Italija 70tih. Ako podelis Srbiju na vise izbornih jedinica onda to moze da bude povratak na vecinski sistem, a to favorizuje SNS.

To imamo i sada, što se tiče koalicija. Koliko samo stranaka je na listi SNS-a, plus SPS i JS?

Za ovo ostalo nisam siguran isto. Nema SNS toliko jake kandidate da bi imali baš toliku prednost, ali mislim da možemo da imamo sličan izborni sistem kao u Hrvatskoj, Tako bi omogućili da regioni budu pojednako zastupljeni i omogućili da i neke regionalne partije uđu u parlament.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Da to uradi, ne bi bio Vučić. Ako EU i ostali prihvate takvog mafioza u društvo, onda ni oni nisu mnogo bolji. 

To sam i ja pomislila pogotovo kad sam videla danas tekst da Srbija tj konkretno vucic pregovara uveliko sa Dassault za kupovinu 6 a mozda i 12 Rafala, i da je Dassault sa posebnim interesovanjem pratio izbore u srbiji jer taj ugovor je vezan za Vucica. Nije da je za dassaut cifra od 6 ili 12 aviona nesto bitna ali mislim da je simbolika bitna

 

https://www.bfmtv.com/economie/entreprises/industries/avions-de-combat-un-contrat-rafale-pourrait-decoller-avec-la-serbie_AV-202204050174.html

Edited by ciao
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Od ortaka, sa jedne zatvorene grupe:

--- --- --- ---

Sinoć sam bio sa jednim vrlovisokopozicioniranim naprednjakom koji mi je stari drug, već 30 godina.

Jedan od Vučićevih najbližih strateških savetnika:

(*moj komentar* - ime se ne pominje, ali znam o kome se radi, obojica ga dobro znamo - legitiman info) 

 

1. Ako AV odluči da vlada bude tehnokratska premijer je Mali. 
2. Jovanovića (DSS) će sigurno kupiti, ponudiće mu ministarstvo spoljnih ako treba.
3. Od sadašnjih ministara ostaće najviše trećina.
4. Savetnik predlaže da se u vladu uzme što više stranaka, on bi i Zavetnicima i Bošku dao po neko ministarstvo, da ih veže.
5. U SNS-u je vrlo izraženo i jako raspoloženje da se Dačić izbaci iz vlade i otera u opoziciju. Nije siguran jer tek treba da se vidi hoće li im biti potreban u BG. Ako im treba, ne mogu da ga izbace iz vlade.
6. I ako Dačić ode Bajatović ostaje jer ima ozbiljne ruske veze i ne smeju da ga smene.
7. Za predsednika stranke najverovatnije Ono Brnobič.

--- --- --- ---

 

Nije ovo ništa spektakularno, više-manje svako bi ovo mogao da iskonstruiše uz malo mozganja.

Ono što znam je da je izvor izrazito pro-Američki i angažovan je dosta oko vojne saradnje SR i NATO... pa mi ideja menjanja jedne pro-ruske opcije (SPS) sa druge dve pro-ruske opcije (Avetnici & Boško) nešto nije epohalna. Doduše, SPS je dosta jači od ovih dvoje, i samim tim se teže drži pod kontrolom.  Uostalom, svako izbacivanje SPS iz vlasti je dobro... ako uopšte do toga dođe.  Problem "Bajatović", po rečenom, ostaje, ne znam, videćemo... Takođe, znam i da Hil (Kristofer, novi američki ambasador u SR) nije slučajno došao ovde baš uoči izbora - stari lisac je tu da se krene polako (i malo brže - nadam se) distanciranje od Rusije i nije mnogo bolećiv na unutrašnje probleme malih diktatora kao AV. 

 

Još jedno moje zapažanje je da ako ovo gore pod 4 bude tačno, onda posmatramo novu varijantu dovođenja Šešelja u parlament (sećamo se ponovljenih izbora u Rakovici 1991.) kao i nastanka i rasta SNS...  Mislim da gledamo budućeg (prvog zamenika) premijera pa predsednika.

Sumorna slika sve u svemu.

 

Mada, ko želi optimizam, ima i toga: pa ko ima Facebook nek klikne :classic_biggrin:

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice izbornog sistema, predstavnicki sistem je dovoljan.

 

Opozicija bi trebalo da radi primaries ne samo za izbore vec na dve godine najredje, mozda cak i svake godine, kako bi onaj ko je u tom trenutku najpopularniji najvise istupao, a ostali da se sklone.

 

I krenuti odozdo. Uopste tu nema nikakve posebne filozofije. Ne trebaju ti mediji, ne treba ti nista.

 

Treba samo fizicki da se pojavis na pragu ljudi, da oni vide da nisi azdaja koja bljuje vatru i da saljes ljude koji imaju odredjenu konekciju sa tim ljudima.

 

Evo samo na primer, ja sam letnje raspuste kao dete provodio u Lipnici kod Gruze, odakle je i Minimaks.

 

I sad, ja sam opozicioni politicar. Odem tamo, vidim se sa ljudima i pricamo o tome, pa ja pomenem u Gruzi Lipnicu, pa pomenem Cestin iz kog sam imao drugaricu u gimnaziji, ona je sad u Francuskoj, a poznata joj je familija tamo, i onda eto umro Minimaks, prodala se ta kuca, nema nikoga tamo, ova otisla u Francusku nema osipamo se, ali mozemo da radimo na tome.

 

Je l' se secate da je ovde bio veliki silos pre 30 godina, cime se sad bavite, kako ide, sta vam treba? I ovo samo pod uslovom da vec nemas nekog od ugleda tamo ko moze iz njihovog okruzenja sve ovo da donese i skupi glasove. Znaci losija opcija.

 

Je l' ovo, zaista, toliko tesko? Je l' tesko skupiti 1000 ljudi da ovako pokrijes Srbiju?

 

Sta bi radili ovi isti ljudi da smo jebena Francuska? Jebote, ovde se zale kako nemaju medije, u zemlji koju kolima predjes uzduz i popreko za dva jebena dana.

 

Ne, nego bi da ne mrdaju guzicu iz Beograda. To je problem.

 

I pre nego sto se neko javi da kaze kako eto oni su obisli celu Srbiju sad pa nista - ne sad. Ne kad su raspisani izbori. Sledece nedelje. I one tamo. I za mesec dana. I tako 4 godine. Tek onda mozes da kazes da si zaista obisao Srbiju.

 

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:


2. Jovanovića (DSS) će sigurno kupiti, ponudiće mu ministarstvo spoljnih ako treba.

 

Jeste....evo ga jutros na Prvoj i kod Marića...želi da preuzme odgovornost za vršenje vlasti....kakv "igrač" je Žvala...zaEban.

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Mene iskreno cudi sto to Vucic nije uradio na proslim izborima, imao je idealnu priliku.

 

Usisao bi ceo SPS i ugasio ih bukvalno. U tom slucaju Dacic na ovim izborima tesko da bi presao 100k. Vecina glasova mu je bila placena, 1/1.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, fancy said:

Od ortaka, sa jedne zatvorene grupe:

--- --- --- ---

Sinoć sam bio sa jednim vrlovisokopozicioniranim naprednjakom koji mi je stari drug, već 30 godina.

Jedan od Vučićevih najbližih strateških savetnika:

(*moj komentar* - ime se ne pominje, ali znam o kome se radi, obojica ga dobro znamo - legitiman info) 

 

1. Ako AV odluči da vlada bude tehnokratska premijer je Mali. 
2. Jovanovića (DSS) će sigurno kupiti, ponudiće mu ministarstvo spoljnih ako treba.
3. Od sadašnjih ministara ostaće najviše trećina.
4. Savetnik predlaže da se u vladu uzme što više stranaka, on bi i Zavetnicima i Bošku dao po neko ministarstvo, da ih veže.
5. U SNS-u je vrlo izraženo i jako raspoloženje da se Dačić izbaci iz vlade i otera u opoziciju. Nije siguran jer tek treba da se vidi hoće li im biti potreban u BG. Ako im treba, ne mogu da ga izbace iz vlade.
6. I ako Dačić ode Bajatović ostaje jer ima ozbiljne ruske veze i ne smeju da ga smene.
7. Za predsednika stranke najverovatnije Ono Brnobič.

--- --- --- ---

 

Nije ovo ništa spektakularno, više-manje svako bi ovo mogao da iskonstruiše uz malo mozganja.

Ono što znam je da je izvor izrazito pro-Američki i angažovan je dosta oko vojne saradnje SR i NATO... pa mi ideja menjanja jedne pro-ruske opcije (SPS) sa druge dve pro-ruske opcije (Avetnici & Boško) nešto nije epohalna. Doduše, SPS je dosta jači od ovih dvoje, i samim tim se teže drži pod kontrolom.  Uostalom, svako izbacivanje SPS iz vlasti je dobro... ako uopšte do toga dođe.  Problem "Bajatović", po rečenom, ostaje, ne znam, videćemo... Takođe, znam i da Hil (Kristofer, novi američki ambasador u SR) nije slučajno došao ovde baš uoči izbora - stari lisac je tu da se krene polako (i malo brže - nadam se) distanciranje od Rusije i nije mnogo bolećiv na unutrašnje probleme malih diktatora kao AV. 

 

Još jedno moje zapažanje je da ako ovo gore pod 4 bude tačno, onda posmatramo novu varijantu dovođenja Šešelja u parlament (sećamo se ponovljenih izbora u Rakovici 1991.) kao i nastanka i rasta SNS...  Mislim da gledamo budućeg (prvog zamenika) premijera pa predsednika.

Sumorna slika sve u svemu.

 

Mada, ko želi optimizam, ima i toga: pa ko ima Facebook nek klikne :classic_biggrin:

 

Vucic nece da napravi zajebe svojih prethodnika. Toma nije znao sta ga ceka kad se odrekao mesta preCednika stranke, tako da me ne bi cudilo da postavi Brnabu na mesto fikusa stranke, jer ona nece imati nikakvu podrsku clanstva. 

Kao sto je Sapicu dao ministarsko mesto nakon izbora, ne bi me cudilo da sad stavi Zavrsnicu, Govnojovanovica i Boskica za ministre, cime ce ih neutralisati kao SPAS, cije je glasove iz 2020. sada prelio na ove tri stranke. A onda za 4 godine izmislice nove proxy desnicare, koji ce odvuci desnicarske glasove koji su protiv njega, a ipak ne glasaju Djilasa.

Predobro igra igru, uz finansije koje je stekao nema sanse da izgubi jos 2 parlamentarna mandata.

 

Nazalost, izgleda da samo neka velika svetska ekonomska kriza koja bi sve nas osiromasila do daske moze da ga skine, kao sto su zuti prsli 2012, ili da mu nesto kvrcne u glavi, napravi neko sranje na Kosovu, pa nam stranci uvedu sengen nazad.  

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Mene iskreno cudi sto to Vucic nije uradio na proslim izborima, imao je idealnu priliku.

 

Usisao bi ceo SPS i ugasio ih bukvalno. U tom slucaju Dacic na ovim izborima tesko da bi presao 100k. Vecina glasova mu je bila placena, 1/1.

 

Mislim da je to uradio iz taktičkih razloga. Ruski uticaj nije sporan, a SPS je filijala Kremlja. SPS ima već dugo jake veze sa Rusijom, pa je neka vrsta „kontrolora” koji obezbeđuje da će se ruski interes očuvati. Bajatović je samo jedan primer, a ne verujem da bi dobio tako važan položaj samo zato da bi se zadovoljio koalicioni partner, već zato da bi ruska šapa bila tamo gde želi. U celoj priči ne bi trebalo zaboraviti ni Julina, koji samostalno ne bi skupio ni glasove članova familije, ali je zbog povezanosti sa kremaljskom ekipom dobio vojsku, a zatim policiju. Ne znam koliko je jak uticaj Kremlja u SNS-u, ali svakako da su želeli da vide i svoje ljude na vlasti. SPS je imao kakav-takav procenat u Skupštini i kao takav je spolja delovao kao logičan izbor za formiranje vlade, hteo je da bude sa svakim, ali je po svoj prilici došlo vreme da se ruski uticaj smanji i da se smanji konkurencija, ma kako bila slaba. Ukoliko ostane bez fotelja, SPS će teško postati opozicija koja se slaže sa ovom prozapadnom, birači ih neće prihvatiti kao takve i sasvim je moguće da će dosta propasti do sledećih izbora. S druge strane, ukoliko se povampireni DSS ili neka slična stranka ubaci u vlast, to im na duže staze može predstavljati političko samoubistvo. Izvorni birači tih stranaka su hteli alternativu u odnosu na SNS, pa će ih na ovaj način u velikoj meri izgubiti. Čim se potroši DSS, naći će se neka druga korisna budala. Pretpostavljam da izbacivanje SPS-a znači da je plan SNS-a da koalicione partnere menja kao čarape kako se ne bi pojavio novi partner u vlasti koji će kasnije prerasti u konkurenta.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Haklberi said:

Pa i SPS je sekta kao i SNS. Teško je to.

Nije SPS sekta kao SNS. SPS clanstvo je tu cisto iz interesa, dok je rukovodstvo sacinjeno od boljsevistickih spijuna. 

U SNSu mislim da stvarno ima dijabola koji worshipuju Vucica kao demigoda.  

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AgroLaki said:

U SNSu mislim da stvarno ima dijabola koji worshipuju Vucica kao demigoda.  

Ja stvarno iskreno mislim da je SNS samo interes, samo što je veoma duboko pa se svi oni plaše. Kad pogledam po lokalu, tata predsednik mesne zajednice sin dobije stalno zaposlenje u bolnici, tata predsednik druge mesne zajednice ćerka profesor u školi stalno radno mesto, baba ide po svim mitinzima i vodi svojih 40 drugarica unuka primljena na FDU. Inače svi likovi u ovoj priči su autentični i iz mog bliskog okruženja.

 

Strah za glad, a ne shvataju da im je glad tu sa strahom ili bez njega, a još gore što nikada to neće shvatiti.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, AgroLaki said:

 

Vucic nece da napravi zajebe svojih prethodnika. Toma nije znao sta ga ceka kad se odrekao mesta preCednika stranke, tako da me ne bi cudilo da postavi Brnabu na mesto fikusa stranke, jer ona nece imati nikakvu podrsku clanstva. 

Kao sto je Sapicu dao ministarsko mesto nakon izbora, ne bi me cudilo da sad stavi Zavrsnicu, Govnojovanovica i Boskica za ministre, cime ce ih neutralisati kao SPAS, cije je glasove iz 2020. sada prelio na ove tri stranke. A onda za 4 godine izmislice nove proxy desnicare, koji ce odvuci desnicarske glasove koji su protiv njega, a ipak ne glasaju Djilasa.

Predobro igra igru, uz finansije koje je stekao nema sanse da izgubi jos 2 parlamentarna mandata.

 

Nazalost, izgleda da samo neka velika svetska ekonomska kriza koja bi sve nas osiromasila do daske moze da ga skine, kao sto su zuti prsli 2012, ili da mu nesto kvrcne u glavi, napravi neko sranje na Kosovu, pa nam stranci uvedu sengen nazad.  

 

Boskic ili Avetnica su idealni za Ministarstvo za brigu o porodici. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Još se nisu slegli utisci posle izbora, još se sav materijal nije prebrojao, još se ni žalbe nisu uložile.. a iz opozicije (ex-DS+) se već oglasilo dosta onih koji iznose prljav veš i iz kojih izbija sujeta snagom i brzinom kojom Vučić sipa istinu na Pinku. Baš otužno za čitati. To su sasvim jasno trule jabuke. Ko zaista može da pomisli da su se takvi trudili tokom kampanje i davali sve od sebe? I ne znam dokle više ideja opoziciji da bude u toj meri prisutna na tviteru. Da li se jedna dobra stvar izrodila od njihovog boravka na tviteru? Gube vreme sa nekim budalama po spejsovima, prave gafove, svađaju se sa botovima, upućuju prazne pretnje, olajavaju jedni druge.. Tviter je (toksični) balon klasičan, u kojem se olako i izgubi svest o tome šta je Srbija zapravo. Ko je to iz SNS-a na tviteru? Niko u principu, ukoliko se izuzmu oni koji pišu kako bi ispunjavali tačno određene stranačke zadatke i stvarali privid o nekim temama, sukobima, i sl. 

 

Sa druge strane, eto, Tviter makar omogućava da sagledamo ko su ti u opozciji koji nisu u stanju da imaju minimum solidarnosti, timske igre i samokontrole. Opozicija je u velikoj meri sastavljena od ljudi koji dobro žive i kojima si arogancija i sujeta toliko pomutile razum, da im pobeda na izborima ni nije primarni zadatak.. uvek će se pre odlučiti da kao cilj postave neku ličnu agendu. To onemogućava razvijanje bilo kakve hijerarhije -- što se vidi i kroz desetine nekih besmislenih pokreta sastavljenih od jednog člana. Jedan disciplinovani Nebojša Stefanović, tup kao ugao od 179 stepeni, koji razume svoje mesto u hijerarhiji i ima strpljena da kroz 10-15 godina pregazi sve pozicije -- pa na kraju bude i ministar, vredniji je u političkoj borbi od 100 Vlada Gajića.

Edited by medobrundo
  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

SPS je interesna grupacija kao SNS. Vasa je lepo definisao. Vratili su se na ovim izborima jer su osetili da im se drma polozaj, pa su platili da pojacaju svoj ucenjivacki potencijal.

 

Oni su jako svesni cinjenice da je ruski tatica u ovom trenutku zauzet i da je zagrizao vise nego sto moze da sazvace, takodje su svesni da su mu daleko od prioriteta, kao i da ce Srbija vrlo verovatno u najboljem slucaju sa ruske strane biti koriscena kao moneta za potkusurivanje.

 

Naravno, oni nemaju nikakvu drugu opciju nego da budu na vlasti, suvise su korumpirani i ako se klima promeni gotovo je sa njihovim javnim angazmanom u svakom smislu.

 

Ostanak na vlasti uz rusofilisanje im je trenutno najbolja opcija, mada ce i spijuni vrlo lagano prodati Putlera ako dobiju dobru ponudu. Sto je jos jedan razlog zasto su otisli all in na ovim izborima.

 

E sad, kao sto sam pre par godina rekao u vezi ovog sukoba koji ce pre ili kasnije doci na red, #teamvucic do kraja, jer je razjebavanje SPSa da kamen na kamenu ne ostane poprilicno bitan uslov da i on ode na kraju u politicku penziju.

 

Cega je i on sam veoma svestan, zbog toga to odlaze na neodredjeno, kao i druga "drzavotvorna" pitanja, ali deluje da je mozda kucnuo cas.

 

Naravno, sve ovo sto cujemo trenutno moze da bude i tvrda igra kako bi se Dacicu spustila cena i kako bi prihvatio drugi mandat kao predsednik narodne skupstine ili tako nesto nebitno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad i ja prevrcem po glavi rezultate, ipak Vucic mora da primi Giricu u vlast, jer da se i Dacic kandidovao, bilo bi klimavo da ostvari pobedu u prvom krugu. Samo mu obara cenu, ali idu boljsevici u skupstinu, samo da vidimo ko ce od desnicarskog tria Losmi, Milica, Boskic. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Od ortaka, sa jedne zatvorene grupe:

--- --- --- ---

Sinoć sam bio sa jednim vrlovisokopozicioniranim naprednjakom koji mi je stari drug, već 30 godina.

Jedan od Vučićevih najbližih strateških savetnika:

(*moj komentar* - ime se ne pominje, ali znam o kome se radi, obojica ga dobro znamo - legitiman info) 

 

1. Ako AV odluči da vlada bude tehnokratska premijer je Mali. 
2. Jovanovića (DSS) će sigurno kupiti, ponudiće mu ministarstvo spoljnih ako treba.
3. Od sadašnjih ministara ostaće najviše trećina.
4. Savetnik predlaže da se u vladu uzme što više stranaka, on bi i Zavetnicima i Bošku dao po neko ministarstvo, da ih veže.
5. U SNS-u je vrlo izraženo i jako raspoloženje da se Dačić izbaci iz vlade i otera u opoziciju. Nije siguran jer tek treba da se vidi hoće li im biti potreban u BG. Ako im treba, ne mogu da ga izbace iz vlade.
6. I ako Dačić ode Bajatović ostaje jer ima ozbiljne ruske veze i ne smeju da ga smene.
7. Za predsednika stranke najverovatnije Ono Brnobič.

--- --- --- ---

 

Nije ovo ništa spektakularno, više-manje svako bi ovo mogao da iskonstruiše uz malo mozganja.

Ono što znam je da je izvor izrazito pro-Američki i angažovan je dosta oko vojne saradnje SR i NATO... pa mi ideja menjanja jedne pro-ruske opcije (SPS) sa druge dve pro-ruske opcije (Avetnici & Boško) nešto nije epohalna. Doduše, SPS je dosta jači od ovih dvoje, i samim tim se teže drži pod kontrolom.  Uostalom, svako izbacivanje SPS iz vlasti je dobro... ako uopšte do toga dođe.  Problem "Bajatović", po rečenom, ostaje, ne znam, videćemo... Takođe, znam i da Hil (Kristofer, novi američki ambasador u SR) nije slučajno došao ovde baš uoči izbora - stari lisac je tu da se krene polako (i malo brže - nadam se) distanciranje od Rusije i nije mnogo bolećiv na unutrašnje probleme malih diktatora kao AV. 

 

Još jedno moje zapažanje je da ako ovo gore pod 4 bude tačno, onda posmatramo novu varijantu dovođenja Šešelja u parlament (sećamo se ponovljenih izbora u Rakovici 1991.) kao i nastanka i rasta SNS...  Mislim da gledamo budućeg (prvog zamenika) premijera pa predsednika.

Sumorna slika sve u svemu.

 

Mada, ko želi optimizam, ima i toga: pa ko ima Facebook nek klikne :classic_biggrin:

 

Ovo deluje realno sem dela sa Boskom. Tj, njemu bi politicki to imalo smisla, ali ne verujem da on ima mozga za to. U toj varijanti SPS je van vlasti privremeno: dveri i zavetnici ce se potrositi u momentu kada mi budemo morali da se opredelimo Rusija ili zapad. Oni ispadaju, Ivica se vraca i stvari su iste kakvim ih je ostavio. 

15 minutes ago, medobrundo said:

Još se nisu slegli utisci posle izbora, još se sav materijal nije prebrojao, još se ni žalbe nisu uložile.. a iz opozicije (ex-DS+) se već oglasilo dosta onih koji iznose prljav veš i iz kojih izbija sujeta snagom i brzinom kojom Vučić sipa istinu na Pinku. Baš otužno za čitati. To su sasvim jasno trule jabuke. Ko zaista može da pomisli da su se takvi trudili tokom kampanje i davali sve od sebe? I ne znam dokle više ideja opoziciji da bude u toj meri prisutna na tviteru. Da li se jedna dobra stvar izrodila od njihovog boravka na tviteru? Gube vreme sa nekim budalama po spejsovima, prave gafove, svađaju se sa botovima, upućuju prazne pretnje, olajavaju jedni druge.. Tviter je (toksični) balon klasičan, u kojem se olako i izgubi svest o tome šta je Srbija zapravo. Ko je to iz SNS-a na tviteru? Niko u principu, ukoliko se izuzmu oni koji pišu kako bi ispunjavali tačno određene stranačke zadatke i stvarali privid o nekim temama, sukobima, i sl. 

 

Sa druge strane, eto, Tviter makar omogućava da sagledamo ko su ti u opozciji koji nisu u stanju da imaju minimum solidarnosti, timske igre i samokontrole. Opozicija je u velikoj meri sastavljena od ljudi koji dobro žive i kojima si arogancija i sujeta toliko pomutile razum, da im pobeda na izborima ni nije primarni zadatak.. uvek će se pre odlučiti da kao cilj postave neku ličnu agendu. To onemogućava razvijanje bilo kakve hijerarhije -- što se vidi i kroz desetine nekih besmislenih pokreta sastavljenih od jednog člana. Jedan disciplinovani Nebojša Stefanović, tup kao ugao od 179 stepeni, koji razume svoje mesto u hijerarhiji i ima strpljena da kroz 10-15 godina pregazi sve pozicije -- pa na kraju bude i ministar, vredniji je u političkoj borbi od 100 Vlada Gajića.

 

Plus 1000. Moja zena pripada tom twiter bubbleu... vozimo se posle izbora, ono redovi ispred skole, ona otvara prozor i dere se ideemo Beogradeeeee... ona je stvarno verovala da AV moze da se skloni sa vlasti ovim pajacima. Meni je jedino Beograda zao, ostalo manje vise ocekivano...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

Ja mislim da ima 30k+ univerzumskih gresaka. 

 

3 hours ago, Haklberi said:

Bilo je penzionera, moguće da je neko mislio Vučić. 😄

 

Ma ja mislim na ovog jednog u Holandiji koji je glasao za Vacića, na stanu što mi nije jasno kojih je to 30k idiota u Srbiji ovaj 1 mi je posebno interesantan slučaj

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...