Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

^Kontam da ti je relevantnije od svakog istrazivanja pogledati predvidjanja bukmejkera, a ona su stvarno porazavajuca.
1.01 kvota da Vucic uzima predsednicke izb. vec u prvom krugu.
Zavetnicima i POKS-u se predvidja prelazak cenzusa na parlamentarnim izborima.
Suverenisti isto lako mogu da se nadju u tom drustvu.
SPS 6-8%, u zavisnosti od kategorije i nivoa.

Uzas...

Link to comment
Share on other sites

https://www.instagram.com/ideglas2022/

Ovo mi je dobra fora. Ide glaas! 😄
Iskreno ne znam odakle je počelo ono "ide gas", ali je očigledno dobro prihvaćeno kod mladih, pa što ne iskoristiti. Crta pravi neku akciju da privuče mlade da glasaju i sviđaju mi se ti nezavisni aktivizmi.
Možda bi strankama generalno bilo bolje da "ulažu" u neke nezavisne pokrete ili da prave ovako neke stranice koje ne bi imale konkretno veze sa strankama (jer mislim da su odbojne mladima koji to povezuju sa partijskim knjižicama), a koje bi mlade učile o važnosti glasanja, promeni sistema, građanskim akcijama, itd.

Link to comment
Share on other sites

Jeste da je Sarovic magarac potekao iz istog legla kao i oni, ali im dobro drma kavez ovih par dana. https://www.danas.rs/vesti/politika/sukobili-se-aja-jung-i-nemanja-sarovic-u-centru-beograda-video/?ref=fbdanas 

Ako nista, odlicna ideja da se postavi sve ovo u Knezu, mora se ici u foto finisu na jednostavne i direktne poruke protiv njih. Maksimalno treba eksploatisati Vucicevu demagogiju prilikom hapsenja Miskovica i odstetu koja ce morati da se plati, jer je od tog poteza krenuo skok njegove popularnosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, shonke said:

Pa 80% nacije su retardi=80% glasova za takav šljam.
 

 

Oh, a ja mislila 95%

no dobro nema veze.

 

Cak i u tih 80% zamisli samo koliko je tu varijacija na temu. Imas one koji su za eu ali ne i nato, one koji su za ruskuphederaciju ali i za eu...

toliko je kombinacija da ne bih zatrpavala njima,

 

nego cak i u onih 5% koji sebe smatraju normalnim ima slicnih kombinacija - nisu za vucica ali nedajukosovo, nece u nato, hoce nazad kostunicu kroz prezivele kadrove i veruju da je to prava stvar za sistem za boljitak itd.

 

 

tako da dodjosmo na par procenata onih koji zaista hoce da se otarase svih od vucica do svih slicnih, ali oni to ne mogu da kazu jer ne znaju kako ce to biti tretirano od glasaca pa onda zvuce isto.

 

Glasac kao da mora da cita nenapisano ili ono sto ne kazu i da se nada da misle kao i taj glasac. Tako sam shvatila ove izbore za samo par dana sto sam nesto propratila.

 

 

 

 

Edited by Mama_mia
s
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2022 at 10:53 AM, McLeod said:

 

Ovo mi je malo i smesno, i oprosti mi sto odgovaram kontra pitanjem - znaci ko ne gleda TV i ne prati politiku, njemu izgleda da je sve ok? Ne oseca se pritisak sa vrha, nema mobinga u drzavnim firmama (za sta ces da cujes i da nemas televizor), nezaposlenost nikad niza, zlatno doba vlada? Hoces da kazes da moras da imas televizor i N1 da bi shvatio da to nije tako?

 

Posto ova tvoja tvrdnja direktno to implicira.

 

Te sto si pomenuo ionako glasaju protiv SNS (jer, ako ima pritiska zasto ne bi glasao da se oslobodis istog tog pritiska?). Oni ne spadaju u:

 

Quote

zasto mladi ispod 30 godina, koji su inace najmanje zavisni od TVa i ne gledaju ga uopste, nisu militantno protiv Vucica, vec uglavnom ne glasaju i politika ih ne zanima?

 

Ove sto si pomenuo politika ne zanima, znaci ne misle da postoji pritisak sa vrha ili da ima mobinga u drzavnim firmama. Ukratko (izvinjavam se na izrazu) - babe i zabe.

 

Da zakljucim - vecina ljudi koji ne prate politiku i ne glasaju svakako nemaju lose misljenje o SNS ili Vucicu. Jedini iz skupa neglasaca koji imaju lose misljenje o vladavini SNS su prosto ekstremi na politickom spektru - ili misle da su svi korumpirani ili misle da niko nije dovoljno veliki nacionalista ili misle da ogromna vecina politicara i politickih partija flertuje sa nacionalizmom ili nesto cetvrto.

 

16 hours ago, shonke said:

Pa 80% nacije su retardi=80% glasova za takav šljam.

 

Mislis, svi oni koji ne misle isto kao "mi" (ma ko to bio) su retardi?

 

Meni je to definicija sektasenja u politici, nesto sto je SNS doktorirao. Najlakse je tako reci, malo teze resavati probleme, dopreti do gradjana, objasniti da moze i bolje da se vodi zemlja ili da su moguce i neke bolje ideje.

 

Pa cak ni svi glasaci SNS nisu isti. Neki su prosto zaludjeni propagandom i mrze sve druge osim Vucica, neki su bivsi glasaci DS koji sada glasaju za SNS zbog licne koristi ili cak zbog toga sto misle da je SNS bolja verzija DS (otud i svi oni spotovi SNS u kojima se kaze da se radi, gradi, Srbija ide napred i tome slicno), a ima i mnogo onih koji prosto moraju da izadju i zaokruze  broj ispred Vucica i SNS.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace, Nestorovic podrzao Patriotski blok (Dveri + jedna struja POKS). Sta znam, moze ih to pogurati preko cenzusa.

 

Od svih tih desnicarskih lista, mislim da Dveri verovatno prelaze cenzus na republickom nivou (u BG su im sanse dosta manje), suverenisti bi trebalo da prodju na oba nivoa, dok za DSS i Zavetnike mislim da nemaju sanse u BG, samo na parlamentarnim izborima. Lista SDS-Nova stranka bi mogla da prodje cenzus na BG izborima, dok na republickom nivou imaju jako male sanse.

 

E sad, sudeci po izjavama koje su davali opozicioni lideri (Tadic danas, Djilas i Aleksic ranije), mislim da se oni nadaju da ce nekako moci da ih namire na BG nivou, pogotovo ako PB bude "jezicak na vagi". Za suvereniste ne znam sta da mislim, deluje da ima sanse, ali su one male. DSS i Zavetnici su nebitni, ionako nece preci cenzus.

Link to comment
Share on other sites

 
Mislis, svi oni koji ne misle isto kao "mi" (ma ko to bio) su retardi?
 
Meni je to definicija sektasenja u politici, nesto sto je SNS doktorirao. Najlakse je tako reci, malo teze resavati probleme, dopreti do gradjana, objasniti da moze i bolje da se vodi zemlja ili da su moguce i neke bolje ideje.
 
Pa cak ni svi glasaci SNS nisu isti. Neki su prosto zaludjeni propagandom i mrze sve druge osim Vucica, neki su bivsi glasaci DS koji sada glasaju za SNS zbog licne koristi ili cak zbog toga sto misle da je SNS bolja verzija DS (otud i svi oni spotovi SNS u kojima se kaze da se radi, gradi, Srbija ide napred i tome slicno), a ima i mnogo onih koji prosto moraju da izadju i zaokruze  broj ispred Vucica i SNS.
Ne. Ja sam rekao (odgovarajući na post gde se pominju sns, poksovi i slični idioti) da su takvi retardi. Nisam rekao da su retardi oni koji glasaju za npr ne davimo beograd jer ja glasam za ponoša ili obrnuto. Ali oni koji glasaju za zavetnike, poks, mišu vacica, sns i sps jesu retardi (izvinjavam se ako sam nekog zaboravio).
Zašto oni glasaju tako, savršeno me zabole. Jasno je da su retardi čim misle da je sns bolja verzija ds ili zato što su sludjeni propagandom ili zavise od sns ili misle da su svi isti ili koji god retardirani razlog.
BTW, taj što zavisi od sns je ultra retard.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McCarthy said:

Odrala ga je Minja na Euronewsu kao beba zvečku. Dvadesetak minuta pred kraj su ključni. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koliko je on samozadovoljan, neverovatno 😂 kako se srećno smeje, ma boli ga patka savršeno....Ja nmg da verujem da sam se naterao da ga gledam😬

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Inace, Nestorovic podrzao Patriotski blok (Dveri + jedna struja POKS). Sta znam, moze ih to pogurati preko cenzusa.

 

Od svih tih desnicarskih lista, mislim da Dveri verovatno prelaze cenzus na republickom nivou (u BG su im sanse dosta manje), suverenisti bi trebalo da prodju na oba nivoa, dok za DSS i Zavetnike mislim da nemaju sanse u BG, samo na parlamentarnim izborima. Lista SDS-Nova stranka bi mogla da prodje cenzus na BG izborima, dok na republickom nivou imaju jako male sanse.

 

E sad, sudeci po izjavama koje su davali opozicioni lideri (Tadic danas, Djilas i Aleksic ranije), mislim da se oni nadaju da ce nekako moci da ih namire na BG nivou, pogotovo ako PB bude "jezicak na vagi". Za suvereniste ne znam sta da mislim, deluje da ima sanse, ali su one male. DSS i Zavetnici su nebitni, ionako nece preci cenzus.

Mislim da je Nestor mnogo manje pozeljna udavaca nego u decembru recimo.O koroni vise niko ni ne prica zbog rata, a i ostalo je bas malo vremena da imaju neki veliki benefit od njegovog angazovanja, iako Nestor i dalje ima svoju ekipu odanih ludaka po mrezama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djura.net said:

jel jos nekome iskace reklama zavetnica na ovom forumu?

bukvalno ne mogu da se ulogujem a da me ne doceka ozbiljno lice iz salona za ulepsavanje.

 

Meni. 😭

Google Ads, jbga.

Edited by McCarthy
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...