Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

3 hours ago, uini said:

naprotiv, hvala Ti što si iznela recimo mišljenje, meni je to jako otrežnjujuće iskustvo jer na temama koje posećujemo nemam prilike da razumem sve aspekte nečije ličnosti koje me se tiču u online prepisci.

 

kada bi svi krenuli tvojim primerom, forum ne bi možda bio lepše mesto ali bi svakako bio jasnije  ( :

 

Mislim da ovo nije fer prema @DameTime, odnosno ne mislim da je ona neki SNS bot. Vec sam pisao o apstinentima koji ne zele da glasaju za nekoga ko nije "dovoljno dobar", takvih itekako ima i dosta se razlikuju ideoloski.

 

Slazem se sa ljudima koji misle da vladavina SNS nije demokratska i da neko ko ne zeli da glasa protiv njih mozda zatvara oci pred silovanjem demokratije ili zdravog razuma, ali to ideolosko cepidlacenje nije prisutno samo kod apstinenata, ima toga i medju glasacima opozicije. Na primer, kada je neko predlagao jednu kolonu protiv Vucica, pa da onda imamo na izborima samo SNS-SPS, neke klovnovske stranke i jednu listu opozicije bilo je - necu da glasam jer ne mogu da progutam ovoga, necu da glasam jer mi je vazno ideolosko pozicioniranje i tome slicno.

 

Cak i na ovim izborima vest da Dveri, DJB i DSS idu sa raznim rezimskim prilepcima (ili da su pili vino sa Vucicem) nije docekana sa rezignacijom ili apatijom nego "neka ih, svima je njima mesto sa SNS, ako treba da biramo koaliciju sa takvima neka vlada Vucic" i tome slicno.

 

Mozda je neverovatno da neki ni posle 10 godina ne shvataju sta je SNS (hint: nije politicka stranka!), ali valjda mi na forumu mozemo da ukazemo zasto je neciji rezon pogresan bez da nekoga proglasavamo za bota, pogotovo jer smo imali jednog bota koji je stalno jahao na ovim temama kad god su bili izbori ili nesto bitno. @DameTime se prvi put javlja, nije jedina koja ne zeli da glasa za opoziciju jer zeli da glasa ZA, a ne PROTIV, hajde da diskutujemo zasto mislimo da je takav stav pogresan i koliko je pogresan.

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, major josip said:

Btw. primećeno je dosta novih poziva za izbore u Beogradu za ljude koji nisu živeli na tim adresama. Kod mene u zgradi se pojavila jedna osoba za koju niko živ ne zna ko je. 

S obzirom da sam kontrolor u školi koja obuhvata i tu našu zgradu probaću da obratim pažnju da li je ta osoba glasala, možda čak ako je nahvatam uspem da je priupitam kad napusti BM od kada nam je postala novi komšija. 🙂

 

Balkanski_spijun_3.JPG

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

Mislim da ovo nije fer prema @DameTime, odnosno ne mislim da je ona neki SNS bot. Vec sam pisao o apstinentima koji ne zele da glasaju za nekoga ko nije "dovoljno dobar", takvih itekako ima i dosta se razlikuju ideoloski.

 

ja nisam ni napisao da je sns bot, već da sam vazda zahvalan kada imam priliku da pročitam ovakve upise, zato što ne moram da trošim išta dalje na temu.

i takođe smatram da je to sasvim fer.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

 

Mislim da ovo nije fer prema @DameTime, odnosno ne mislim da je ona neki SNS bot. Vec sam pisao o apstinentima koji ne zele da glasaju za nekoga ko nije "dovoljno dobar", takvih itekako ima i dosta se razlikuju ideoloski.

 

Slazem se sa ljudima koji misle da vladavina SNS nije demokratska i da neko ko ne zeli da glasa protiv njih mozda zatvara oci pred silovanjem demokratije ili zdravog razuma, ali to ideolosko cepidlacenje nije prisutno samo kod apstinenata, ima toga i medju glasacima opozicije. Na primer, kada je neko predlagao jednu kolonu protiv Vucica, pa da onda imamo na izborima samo SNS-SPS, neke klovnovske stranke i jednu listu opozicije bilo je - necu da glasam jer ne mogu da progutam ovoga, necu da glasam jer mi je vazno ideolosko pozicioniranje i tome slicno.

 

Cak i na ovim izborima vest da Dveri, DJB i DSS idu sa raznim rezimskim prilepcima (ili da su pili vino sa Vucicem) nije docekana sa rezignacijom ili apatijom nego "neka ih, svima je njima mesto sa SNS, ako treba da biramo koaliciju sa takvima neka vlada Vucic" i tome slicno.

 

Mozda je neverovatno da neki ni posle 10 godina ne shvataju sta je SNS (hint: nije politicka stranka!), ali valjda mi na forumu mozemo da ukazemo zasto je neciji rezon pogresan bez da nekoga proglasavamo za bota, pogotovo jer smo imali jednog bota koji je stalno jahao na ovim temama kad god su bili izbori ili nesto bitno. @DameTime se prvi put javlja, nije jedina koja ne zeli da glasa za opoziciju jer zeli da glasa ZA, a ne PROTIV, hajde da diskutujemo zasto mislimo da je takav stav pogresan i koliko je pogresan.

Niko je ovde nije prisiljavao da glasa za bilo koga a verujem da je niko ne bi ni nesto posebno prozivao i da javno kaze da ce da glasa za sns. Međutim njen nastup je usmeren da sve nas ovde ubedi da ne treba za nikog da glasamo zato što ona smatra da nema opozicije u Srbiji. To je razlog zasto je velika vecina reagovala na njen pokusaj da nam pojasni da su svi isti pa je najbolje da ostane sns.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

Mislim da ovo nije fer prema @DameTime, odnosno ne mislim da je ona neki SNS bot. Vec sam pisao o apstinentima koji ne zele da glasaju za nekoga ko nije "dovoljno dobar", takvih itekako ima i dosta se razlikuju ideoloski.

Ako sam dobro razumeo, rekla je da ce glasati za Moramo:   

3 hours ago, DameTime said:

"Moramo" je daleko najbolji izbor od svih lista, ako bih već morala da izaberem nekog.

 

 

Doduse, isto tako je rekla i: 

6 hours ago, DameTime said:

Kojoj opoziciji? Mi je nemamo.

 

 

Ja cekam tu listu afera pa cu doneti konacan sud - bot ili iskreno neznanje ili ja-cu-kontra-i-sve-znam-a-vi-nemate-pojma.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

Mislim da ovo nije fer prema @DameTime, odnosno ne mislim da je ona neki SNS bot. Vec sam pisao o apstinentima koji ne zele da glasaju za nekoga ko nije "dovoljno dobar", takvih itekako ima i dosta se razlikuju ideoloski.

 

Slazem se sa ljudima koji misle da vladavina SNS nije demokratska i da neko ko ne zeli da glasa protiv njih mozda zatvara oci pred silovanjem demokratije ili zdravog razuma, ali to ideolosko cepidlacenje nije prisutno samo kod apstinenata, ima toga i medju glasacima opozicije. Na primer, kada je neko predlagao jednu kolonu protiv Vucica, pa da onda imamo na izborima samo SNS-SPS, neke klovnovske stranke i jednu listu opozicije bilo je - necu da glasam jer ne mogu da progutam ovoga, necu da glasam jer mi je vazno ideolosko pozicioniranje i tome slicno.

 

Cak i na ovim izborima vest da Dveri, DJB i DSS idu sa raznim rezimskim prilepcima (ili da su pili vino sa Vucicem) nije docekana sa rezignacijom ili apatijom nego "neka ih, svima je njima mesto sa SNS, ako treba da biramo koaliciju sa takvima neka vlada Vucic" i tome slicno.

 

Mozda je neverovatno da neki ni posle 10 godina ne shvataju sta je SNS (hint: nije politicka stranka!), ali valjda mi na forumu mozemo da ukazemo zasto je neciji rezon pogresan bez da nekoga proglasavamo za bota, pogotovo jer smo imali jednog bota koji je stalno jahao na ovim temama kad god su bili izbori ili nesto bitno. @DameTime se prvi put javlja, nije jedina koja ne zeli da glasa za opoziciju jer zeli da glasa ZA, a ne PROTIV, hajde da diskutujemo zasto mislimo da je takav stav pogresan i koliko je pogresan.

 

Možete da diskutujete, nemam problem s tim, no ja više nemam nikakvu volju da diskutujem na ovu temu. Imala sam je (delimično) tokom prvog upisa, ali sam je izgubila kad se pisanje na prethodnim stranicama svelo na komentarisanje mene lično, mog života, stavova i vrednosti o kojima niko od prisutnih ne zna apsolutno ništa. Sada su ti upisi obrisani, ali o čemu ja da diskutujem ovde kad sam nakon svake reči "SNS bot, neko ko izdržava porodicu na taj način (?!), neko ko bi potencijalno forumaše nazivao profašistima"? I onda treba da razgovaramo o demokratiji.

 

Naravno, ako će moj "slučaj" poslužiti da razvijete diskusiju na temu apstinenata generalno, nemam ništa protiv i nadam se da ćete doći do novih, interesantnih uvida.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, major josip said:

Svako ko ne glasa na izborima ili kaže da je sve isto pokazuje da mu ne smeta trenutno stanje u Srbiji = odgovara mu ovo što radi SNS.

 

Btw. primećeno je dosta novih poziva za izbore u Beogradu za ljude koji nisu živeli na tim adresama. Kod mene u zgradi se pojavila jedna osoba za koju niko živ ne zna ko je. 

S obzirom da sam kontrolor u školi koja obuhvata i tu našu zgradu probaću da obratim pažnju da li je ta osoba glasala, možda čak ako je nahvatam uspem da je priupitam kad napusti BM od kada nam je postala novi komšija. 🙂

 

Nadam se da opozicija radi nešto po ovom pitanju, tj. da možda pokušavaju da nađu način da provale da li su dopisani neki ljudi iz unutrašnjosti ili RS, da li možda neko glasa dva puta itd...

 

Radi opozicija na tome 🙂 Možda je neko pročitao moje tvitove u vezi tih nepoznatih birača i poslušao savet..ko zna.

 

E, ovako:  SSP i NS i su danas dale objašnjenje šta treba da se radi kada dobijete pozive za glasanje a ljudi ne stanuju tu.

 

SSP je postavila na sajt dva obrasca- kako treba da se obrati MUP-u i traži njihovo brisanje- za one koji imaju kuću i za Predsednika-Upravnika stambene zajednice

 

Ovde sam bar 3 puta pisala o ovom problemu koji postoji u biračkom spisku. Ponoviću još jednom:

 

Živite u kući sa 5 članova domaćinstva npr a stignu pozivi za još 5 koje ne poznajete. Isto važi i za stan.

 

Opcija br.1- Idete u opštinu sa tim pozivima i tražite da se oni brišu iz biračkog spiska. Referent šalje vaš zahtev zajedno sa pozivima MUP-u Ljermontova i MUP Ljermontova ih briše sa tzv "aktivne adrese" i prebacuje u "fiktivne adrese" -te adrese se ne pojavljuju kasnije u biračkom spisku.

MUP odgovara referentu za b spiskove da su ljudi brisani.

 

Opcija br.2.  Idete sami u Ljermontovu, nosite pozive. Tamo pišete zahtev ili dobijate obrazac na kome pišete da ti ljudi ne žive na vašoj adresi. 

MUP je nadležan da briše te ljude i da vam na kućnu adresu dostavi odgovor.

 

Ti famozni, nepoznati birači se retko ili nikada ne pojavljuju na biračkim mestima- žive na drugim adresama, u drugim gradovima, otišli su iz Srbije a nisu odjavili to prebivalište.

 

UMRLI A U BIRAČKOM SPISKU

 

Kada lice premine, matičar izdaje izvod iz matične knjige umrlih i briše to lice. Automatski se briše i iz biračkog spiska. ALI...

 

XY osoba umre u banji. Opština u kojoj se nalazi banja izdaje takođe izvod porodici, kako bi se lice sahranilo u mestu prebivališta. Ali ta opština ne šalje izvod opštini u kojoj je XY umro.

 

Porodica retko, skoro nikada ne donese taj izvod u opštinu kod referenta za b.spiskove.

 

Isto važi i za osobe umrle u inostranstvu, ili u bolnicama u drugim opštinama i gradovima. 

 

Na opštini Voždovac u biračkom spisku stoji i žena rođena 18...i neke..  Živela je u jednoj prigradskoj MZ. Kada je umrla 56-60-70 godina prošlog veka ili ranije, sahranjena je na mesnom groblju. Za nju ne postoji izvod iz matične knjige umrlih.  Njeni potomci više ne žive tu.

 

Po sadašnjem Zakonu o jedinstvenom biračkom spisku ne postoji mogućnost da se ljudi brišu po osnovu smrti na osnovu izjave komšija ili porodice.

Merodavan je dokument - izvod iz matične knjige umrlih. 

 

Zato ne bi bilo loše da se birački spisak proverava i kada nisu izbori. Nije loše, tj bilo bi korisno da članovi porodice umrlog u banji ili u inostranstvu donesu izvod iz MKU referentu za biračke spiskove.

 

Eto, nadam se da ste razumeli da je potrebna međusobna saradnja građanin- referent za biračke spiskove, kako bi birački spisak bio ažurniji.

 

Ovim ne branim sns zaposlene koji rade na tom mestu referenta..Mislim da oni uopšte nisu pokazali interesovanje za brisanje iz b spiska. ali su zato upisivali birače koji su dolazili iz drugih gradova i iz Rep Srpske..

 

Ako postoje konkretna pitanja koje ovde nisam obuhvatila, tu sam da odgovorim.   

 

PS. Lica koja imaju u MUP-u fiktivne adrese ne mogu da produže pasoš ili da registruju automobil dok ne reše pitanje prebivališta. 

  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, goldberg said:

Mozda je neverovatno da neki ni posle 10 godina ne shvataju sta je SNS (hint: nije politicka stranka!),

Kradeš mi foru 🙂

21 minutes ago, goldberg said:

hajde da diskutujemo zasto mislimo da je takav stav pogresan i koliko je pogresan.

Hajde, ali zar nije malo nepotrebno? Misli, kapiram da smo svi manje više odrasli ljudi majkumu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Opcija br.1- Idete u opštinu sa tim pozivima i tražite da se oni brišu iz biračkog spiska. Referent šalje vaš zahtev zajedno sa pozivima MUP-u Ljermontova i MUP Ljermontova ih briše sa tzv "aktivne adrese" i prebacuje u "fiktivne adrese" -te adrese se ne pojavljuju kasnije u biračkom spisku.

MUP odgovara referentu za b spiskove da su ljudi brisani.

 

Opcija br.2.  Idete sami u Ljermontovu, nosite pozive. Tamo pišete zahtev ili dobijate obrazac na kome pišete da ti ljudi ne žive na vašoj adresi. 

MUP je nadležan da briše te ljude i da vam na kućnu adresu dostavi odgovor.

 

Dok se sve to odradi, izbori će proći 🙃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vodič za brisanje nepoznatih ljudi sa vaše adrese

 

https://nova.rs/vesti/politika/vodic-preuzmi-popuni-prijavi-u-tri-koraka-protiv-fantoma-u-zgradama/

 

Jedino mi nije jasno zašto je potreban Izvod iz katastra na kome stoji samo ime vlasnika stana, ali ne stoje i imena članova domaćinstva.

 

Katastar će naplaćivati takstu za taj Izvod....ali ok, nisam pravnik, možda oni bolje znaju.. 

Just now, major josip said:

 

Dok se sve to odradi, izbori će proći 🙃

 

Može i posle izbora to da se odradi- poželjno je 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Dilema glasati ii ne glasati ne postoji. Svi glasamo, neizlazak na biralište je takođe glasanje, po pravilu, za najjačeg, a znamo ko je to.

Pristup, neću da glasam za manje zlo, praktično znači pristajem na veće zlo.

Naravno, svako ima pravo da glasa za koga hoće ili ne glasa uopšte, bitno je da zna posledice, nije naodmet ponoviti ih povremeno.

 

 

Edited by Div
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Mozda DameTime nije SnS bot (mozda,a mozda i jeste),ali ovom pricom ide direktno njima na ruku i ponavlja upravo njihovu pricu,a krajnji efekat je defetizam koji vodi apstinenciji..kome to odgovara ako ne Mordoru?

Tako da je u krajnjoj liniji zaista svejedno da li je bot ili nije..mnogo mi je vaznije sto fura njihove "argumente".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li ćete se stvarno i dalje baviti mnome? Da bilo koga ovde iskreno zanimaju moji motivi za stav koji sam iznela, pitao bi to smirenim tonom, bez ad hominem argumenata i napada. Ovako, dozvolili ste sebi da napadnete mene lično (ne čak ni moj stav). Da vidimo, nazvana sam glupom, SNS botom, osobom koja je prinuđena da ima ovaj stav jer na taj način verovatno izdržava porodicu, nekim ko verovatno treba da nastavi da glasa za SNS itd. 

 

Da bilo koga iskreno zanima da diskutuje na tu temu, usvojio bi (možda) goldberg-ov predlog da se priča o stavovima i ideološkim pozicijama apstinenata, što je mnogo šire pitanje od binarne podele "za SNS - protiv SNS". Tako da u krajnjoj liniji zaista jeste nebitno ko sam ja, jer je svako ko ne misli kao većina na topiku automatski SNS bot i vi ste mene već "etiketirali". Ali dobro, to je valjda neka demokratija i legitimna borba protiv diktature.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

Da li ćete se stvarno i dalje baviti mnome? Da bilo koga ovde iskreno zanimaju moji motivi za stav koji sam iznela, pitao bi to smirenim tonom, bez ad hominem argumenata i napada. Ovako, dozvolili ste sebi da napadnete mene lično (ne čak ni moj stav). Da vidimo, nazvana sam glupom, SNS botom, osobom koja je prinuđena da ima ovaj stav jer na taj način verovatno izdržava porodicu, nekim ko verovatno treba da nastavi da glasa za SNS itd. 

 

Da bilo koga iskreno zanima da diskutuje na tu temu, usvojio bi (možda) goldberg-ov predlog da se priča o stavovima i ideološkim pozicijama apstinenata, što je mnogo šire pitanje od binarne podele "za SNS - protiv SNS". Tako da u krajnjoj liniji zaista jeste nebitno ko sam ja, jer je svako ko ne misli kao većina na topiku automatski SNS bot i vi ste mene već "etiketirali". Ali dobro, to je valjda neka demokratija i legitimna borba protiv diktature.

 

Ja ne vidim razlog da se stavljaš u poziciju VI PROTIV MENE, možda je poneki komentar tvojih postova bio oštriji nego što treba, ali su se komentari uglavnom odnosili na sadržinu a ne na tebe lično, uz možda 1-2 izuzetka. Ovako sledi da ja treba da se stidim jer previše lično shvataš neslaganje sa tvojim pristupom, ili izrečenim stavom, što još i mogu da shatim, nikako i da su svi protiv tebe, a to si i eksplicitno napisala.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

Da li ćete se stvarno i dalje baviti mnome? Da bilo koga ovde iskreno zanimaju moji motivi za stav koji sam iznela, pitao bi to smirenim tonom, bez ad hominem argumenata i napada. Ovako, dozvolili ste sebi da napadnete mene lično (ne čak ni moj stav). Da vidimo, nazvana sam glupom, SNS botom, osobom koja je prinuđena da ima ovaj stav jer na taj način verovatno izdržava porodicu, nekim ko verovatno treba da nastavi da glasa za SNS itd. 

 

Da bilo koga iskreno zanima da diskutuje na tu temu, usvojio bi (možda) goldberg-ov predlog da se priča o stavovima i ideološkim pozicijama apstinenata, što je mnogo šire pitanje od binarne podele "za SNS - protiv SNS". Tako da u krajnjoj liniji zaista jeste nebitno ko sam ja, jer je svako ko ne misli kao većina na topiku automatski SNS bot i vi ste mene već "etiketirali". Ali dobro, to je valjda neka demokratija i legitimna borba protiv diktature.

Kad kreneš da zloupotrebljavaš nečiju decu moraš da budeš spremna da istrpiš i neki oštar komentar a ne da kmečiš kako te niko ne razume   

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Div said:

 

Ja ne vidim razlog da se stavljaš u poziciju VI PROTIV MENE, možda je poneki komentar tvojih postova bio oštriji nego što treba, ali su se komentari uglavnom odnosili na sadržinu a ne na tebe lično, uz možda 1-2 izuzetka. Ovako sledi da ja treba da se stidim jer previše lično shvataš neslaganje sa tvojim pristupom, ili izrečenim stavom, što još i mogu da shatim, nikako i da su svi protiv tebe, a to si i eksplicitno napisala.

 

 

 

 

Nikako nisu u pitanju 1-2 izuzetka, jer ništa od onoga što sam navela se ne odnosi na moje stavove već na mene lično. 

Takođe iz napisanog ne sledi da ti treba da se stidiš (?!), ko sam ja indukujem takvo osećanje kod bilo koga? Apsolutno ne, niti se osećam uvređenom (navikla sam da prihvatam reakcije na svoje mišljenje, jbg to se mora), samo ukazujem da to nije ok način da se komunicira sa ljudima koji ne misle jednako kao većina. Ne možete propagirati demokratiju i borbu protiv diktature a istovremeno etiketirati neistomišljenike. To da li se ti ili bilo ko ne slažeš sa mnom je skroz ok, ja nisam ni došla ovde da promenim nečiji stav niti smatram da to mogu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

jer ništa od onoga što sam navela se ne odnosi na moje stavove već na mene lično.

Ne laskaj sebi.

Inace,cim kazes da su svi isti,rekao/la si da ti je nivo pretencioznosti obrnuto srazmeran koeficijentu inteligencije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...