Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

6 hours ago, Klotzen said:

To je na našu žalost realnost odnosa EU sa Srbijom. "Bolje i diktatorska pomijara koja nas sluša, nego demokratska Srbija sa nekim ko nas možda i neće slušati".

Zašto na žalost? To je samo realan pogled na stvari. Tu većina stanovnistva odbija integrisanje u civilizaciju, za razliku od npr Makedonije gde preko 90% stanovnistva podržava ulazak u NATO, kao i u svim okolnim zemljama, osim gde Srba ima u većem procentu, pa tu ulazak u NATO podrzava 100% minus Srbi + par procenata onih sto su uvek kontra. Što znači da Evropu i treba da zanima samo da li će onaj ko će biti prestavnik takvih biti dobar za saradnju, ili će praviti probleme. Jer Constantin je u pravu, ta teritorija je q na biciklu, a konstantno pravi probleme mnogo veće nego što je njen stvarni znacaj, ekonomski, politički i bilo koji, i daje loš primer. Zato progresivni svet zanima samo da li će poglavica takvih sarađivati, i to je to. Šta taj radi unutar te teritorije zabole svet. Pametno.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Što znači da Evropu i treba da zanima samo da li će onaj ko će biti prestavnik takvih biti dobar za saradnju, ili će praviti probleme.

Saradnju za šta tačno? Kako to Vučić ne pravi probleme? Jel imao deset godina nebeske popularnosti nevezane za bilo kakvu realnost i apsolutnu kontrolu vlasti bar pola tog vremena da reši Kosovo? Jel ga rešio? Jel se ne zvecka oružjem u proseku svakih par godina? Jel na našim prostorima ne postoje kriminalni klanovi koji prete da rašire dejstvo i van naših granica? Zar nije bilo priča da su se i Ameri zainteresovali kad je bilo ono oko Jovanjice? Jel ruski i kineski uticaj ograničen otkako je Vučić došao? Sad će još i pred njivovim vratima da štancaju razne zanimljive prljave tehnologije, a vetrovi i reke i kruženje vode u prirodi, ono, postoje. Pre će biti da je takozvani progresivni svet takođe srozan i nesposoban da se izbori diplomatijom za bilo kakav pozitivan ishod, pa ajde bar da se slikamo i da se priča u novinama da se vode razni teški dijalozi. Samo što je i to stalo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi bilo razumno da se poslednjih nekoliko postova pomeri na Vox Populi - Vox Dei. Hajde da ov de bude prica samo o izborima, bez ulazenja u sociolosku analizu naroda u Srbiji ili geopoliticke teorije.

 

Da dam doprinos temi, evo jedne zgodne analize pred prestojece izbore - svi ovde verujemo da izbori nisu posteni, da rezultati izbora nisu realni i da je tako bilo i 2016. i 2020. Tako ce biti i ove godine pa da vidimo kakvi bi, otprilike, bili rezultati da je i SZS izasao na izbore:

 

Ako uzmemo da je razlika u broju glasova oko 560 000 i da su to mahom glasaci SSP, NS, DS, Moramo i Dveri, to bi znacilo da bi ta koalicija osvojila oko 14,8% glasova. Ostali procenti bi bili otprilike ovakvi:

 

SNS - 51,7%

SPS - 8,8%

SPAS - 3,3%

POKS - 2,3%

DJB - 1,9%

DSS - 1,9%

SRS - 1,7%

PSG - 1,3%

 

Ovo u procentima znaci da (kada ne bi bilo bojkota 2020.) bi SNS + SPS imali 59,5%, NDBG + DS + PSG + SSP + NS + Dveri oko 17,5%, dok bi lazna opozicija i manjine zajedno imali oko 23% (SRS, POKS, DSS, Zavetnici, LSV, SVM i ostali).

 

Iz izbora u izbore opozicija je sve slabija i slabija i mislim da bi, umesto bombasticnih najava morali da zasuku rukave i da (za pocetak) dodju do podrske trecine birackog tela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, goldberg said:

Iz izbora u izbore opozicija je sve slabija i slabija i mislim da bi, umesto bombasticnih najava morali da zasuku rukave i da (za pocetak) dodju do podrske trecine birackog tela.

A sada mi se čini da od "programa" imaju samo predsedničkog kandidata....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Najbolja opcija je Boris Tadic. 

Boris Tadić je politički fenomen. Kad ga slušam na TV gotovo se sve slažem, ma gotovo... Sve se slažem, razložan, jasan, precizan, smiren sve što treba.
Istovremeno verovatnoća da glasam za njega ne postoji. Kako je taj čovek to uspeo je stvarno fenomen.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Boris Tadić je politički fenomen. Kad ga slušam na TV gotovo se sve slažem, ma gotovo... Sve se slažem, razložan, jasan, precizan, smiren sve što treba.
Istovremeno verovatnoća da glasam za njega ne postoji. Kako je taj čovek to uspeo je stvarno fenomen.

Taj mudroser je hteo "da pomiri naš bol i njihov bol", umesto da završimo s njima za sva vremena on je hteo "da nas miri". Posledica je da oni sada satiru nas.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Accuphase said:

Taj mudroser je hteo "da pomiri naš bol i njihov bol", umesto da završimo s njima za sva vremena on je hteo "da nas miri". Posledica je da oni sada satiru nas.

Da, ali te 2008. je postojala opcija da na vlast dodju tada jos jedinstvena SRS + dSS + SPS. 

Kakav bi to pakao tek bio.... 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, FrediB said:

Da, ali te 2008. je postojala opcija da na vlast dodju tada jos jedinstvena SRS + dSS + SPS. 

Kakav bi to pakao tek bio.... 

Šteta što nije, do sad bi već sve bilo gotovo & "privremeno okupirana teritorija" koju obležavaju sa * bi bila malko pogolema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FrediB said:

Da, ali te 2008. je postojala opcija da na vlast dodju tada jos jedinstvena SRS + dSS + SPS. 

Kakav bi to pakao tek bio.... 

 

Zato sad i imamo desetogodisnjicu vladavine ex PPV (polozaj uveden specijalno za sadasnjeg predsednika) i njegove kamarile i to ce se, najverovatnije, nastaviti jos 5 godina.

 

Eno, u Austriji je dva puta FPO bio na vlasti i rezultat je drastican pad popularnosti te stranke nakon novih izbora. Prosto, postojala je antievropska vecina i toj vecini je trebalo dati sansu da pokaze da li moze da vrsi vlast kako treba ili ne. Posto bi odgovor najverovatnije bio ne, ta vlada bi se brzo raspala i SRS, SPS i DSS ni blizu ne bi bili tako jaki kao 2008.

 

Vucica na vlasti odrzava EU i USA time sto zmure na njegovu diktaturu i omogucavaju da zemlja normalno funkcionise i da nema finansijskog raspada. Vlada SRS, SPS i DSS bi najverovatnije bila obelezena ogromnim finansijskim problemima i pala bi nakon godinu ili dve, ali to je i problem sto bi nasa srednja i visa klasa radije zrtvovala demokratiju (najpre tako sto je DS uzeo cak i Beograd, nicega nisu hteli da se odreknu, a nakon toga tako sto je pola DS preslo u SNS) nego taj klimavi zivotni standard.

 

Prosto, ta 2008. godina je bila pocetak kraja demokratije u Srbiji i zato sad i imamo SNS u kojem se nalazi i Comic i Ceda i Seselj i Canak i Martinovic i Brnabic i Mihajlovic i Krstic i Natasa Jovanovic (dakle, koga briga za demokratiju, daj da budemo vlast, daj moc, novac, slavu i uticaj) sa jedne, odnosno stranke opozicije od krajnje levice do krajnje desnice sa druge strane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Mislim da bi bilo razumno da se poslednjih nekoliko postova pomeri na Vox Populi - Vox Dei. Hajde da ov de bude prica samo o izborima, bez ulazenja u sociolosku analizu naroda u Srbiji ili geopoliticke teorije.

 

Da dam doprinos temi, evo jedne zgodne analize pred prestojece izbore - svi ovde verujemo da izbori nisu posteni, da rezultati izbora nisu realni i da je tako bilo i 2016. i 2020. Tako ce biti i ove godine pa da vidimo kakvi bi, otprilike, bili rezultati da je i SZS izasao na izbore:

 

Ako uzmemo da je razlika u broju glasova oko 560 000 i da su to mahom glasaci SSP, NS, DS, Moramo i Dveri, to bi znacilo da bi ta koalicija osvojila oko 14,8% glasova. Ostali procenti bi bili otprilike ovakvi:

 

SNS - 51,7%

SPS - 8,8%

SPAS - 3,3%

POKS - 2,3%

DJB - 1,9%

DSS - 1,9%

SRS - 1,7%

PSG - 1,3%

 

Ovo u procentima znaci da (kada ne bi bilo bojkota 2020.) bi SNS + SPS imali 59,5%, NDBG + DS + PSG + SSP + NS + Dveri oko 17,5%, dok bi lazna opozicija i manjine zajedno imali oko 23% (SRS, POKS, DSS, Zavetnici, LSV, SVM i ostali).

 

Iz izbora u izbore opozicija je sve slabija i slabija i mislim da bi, umesto bombasticnih najava morali da zasuku rukave i da (za pocetak) dodju do podrske trecine birackog tela.

Ta tvoja projekcija nije tacna, svima si im digao.Koji crni spas ima 3.3% a tek poks 2.3%a ni sps ni sns.Ovo ce ostati nezapamceno da drzava potplacuje sama pred izbore i posle kao pomoc eto svima jer nam ide dobro pa da pomognu jos..xexe.

 

Proucavace nas..nas Beloruse i Ruse...i onda kazu imaju nesto protiv pravoslavaca, pa sto nemaju protiv Grcke..Rumunije..nego smo immi bas trn u oku 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, bzzz said:

Saradnju za šta tačno? Kako to Vučić ne pravi probleme? Jel imao deset godina nebeske popularnosti nevezane za bilo kakvu realnost i apsolutnu kontrolu vlasti bar pola tog vremena da reši Kosovo? Jel ga rešio? Jel se ne zvecka oružjem u proseku svakih par godina? Jel na našim prostorima ne postoje kriminalni klanovi koji prete da rašire dejstvo i van naših granica? Zar nije bilo priča da su se i Ameri zainteresovali kad je bilo ono oko Jovanjice? Jel ruski i kineski uticaj ograničen otkako je Vučić došao? Sad će još i pred njivovim vratima da štancaju razne zanimljive prljave tehnologije, a vetrovi i reke i kruženje vode u prirodi, ono, postoje. Pre će biti da je takozvani progresivni svet takođe srozan i nesposoban da se izbori diplomatijom za bilo kakav pozitivan ishod, pa ajde bar da se slikamo i da se priča u novinama da se vode razni teški dijalozi. Samo što je i to stalo.

Pa to sve nisu njihovi problemi, nego su problemi lokalaca, i kao što čovek kaže na temi o Rusiji i Ukrajini, ne smeta progresivnom svetu ako mafijaši i ološ prave "države" na tim odmetnutim teritorijama, jer sa njima znaju kako će. Smeta mu ako se na tim teritorijama pojave neki sa ideologijom i fanatici, kao sto su bili npr dss. Sa kojima isto zna kako će, ali uz mnogo više utrošene energije i resursa, jer takvi prave mnogo veće probleme od kriminalaca. Koji je normalno da postoje, ali nisu opasni kao fanatici. Pa ako lokalnom stanovništvu ne smeta mafijaška "država", ne smeta ni njima. A ako mu smeta, zašto onda ne smeni takve, ovako, ili onako, pa uzme da reši te probleme koje ima? U slučaju Srbije, to bi bila ta kosova, uđiguzstvo Rusima i Kinezima, članstvo u NATO, doktore i filozofe i popove koji sisaju državnu sisu dok huškaju protiv civilizacije i bulazne kako je ludaštvo do jaja a razumnost ne valja ništa, onda ove koji neće da se integrišu u normalan svet itd? Evo, idu "izbori", pa neka izvoli.

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2022 at 11:58 AM, Mile1 said:

Vidim sluzba izbacila novog vojnika u vidu Save Manojlovica. Prosle izbore izbacili nekog Dobricu Veselinovica. A zvalavi ce da vlada jos 50 godina

 

Zašto misliš da je i jednog i drugog izbacila služba?

 

Mislim, nebitno njih dvojica, ali se dosta puta pomene da je nekog izbacila služba, a ja ne mogu da skontam kako bilo ko to zna.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Devil In My Pants said:

Ta tvoja projekcija nije tacna, svima si im digao.Koji crni spas ima 3.3% a tek poks 2.3%a ni sps ni sns.Ovo ce ostati nezapamceno da drzava potplacuje sama pred izbore i posle kao pomoc eto svima jer nam ide dobro pa da pomognu jos..xexe.

 

Proucavace nas..nas Beloruse i Ruse...i onda kazu imaju nesto protiv pravoslavaca, pa sto nemaju protiv Grcke..Rumunije..nego smo immi bas trn u oku 🙂

 

Sta nije tacno?

 

Toliko bi glasova ove stranke dobile da se i SZS pojavio i pokupio razliku izmedju izasljih 2016. i 2020. Dakle, SPAS bi sa svojih 123 hiljade glasova imao oko 3,3% da je izaslo 3,78 miliona glasaca.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, FrediB said:

Da, ali te 2008. je postojala opcija da na vlast dodju tada jos jedinstvena SRS + dSS + SPS. 

Kakav bi to pakao tek bio.... 

 

2008. bi upali u takva govna zbog seke da bi 2012. brže bolje vratili žute ili već nekog.

 

Ovako su zajahali talas jeftinijih kredita, ulaganje kineza i određeni priliv para...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Sta nije tacno?

 

Toliko bi glasova ove stranke dobile da se i SZS pojavio i pokupio razliku izmedju izasljih 2016. i 2020. Dakle, SPAS bi sa svojih 123 hiljade glasova imao oko 3,3% da je izaslo 3,78 miliona glasaca.

Ako nadjes 100k ljudi koji bi glasali za spas u srbiji ja tebi dam isto toliko dinara..pa covece, to ne da je smesno,nego gori. Licno ne poznajem ni u prici nekog ko je glasao za spas ili kome je sapic ok,pa cak i da su iz sns-a 😄

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, shonke said:

 

2008. bi upali u takva govna zbog seke da bi 2012. brže bolje vratili žute ili već nekog.

 

Ovako su zajahali talas jeftinijih kredita, ulaganje kineza i određeni priliv para...

 

Ili bi nasli nacin da do 2012. naprave iks kriza manjih i vecih koje bi onda kao resavali i manipulisali nacionalno orijentisanim stanovnistvom (kojeg je ovde uvek bilo dosta). Ne znam zasto potcenjivati autokratski kapacitet Seselja i Dacica? 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, urosg3 said:

Boris Tadić je politički fenomen. Kad ga slušam na TV gotovo se sve slažem, ma gotovo... Sve se slažem, razložan, jasan, precizan, smiren sve što treba.
Istovremeno verovatnoća da glasam za njega ne postoji. Kako je taj čovek to uspeo je stvarno fenomen.

 

Jel se slazes i sa ovim kada je ovo pricao nekada.

Quote

 

Počasni predsednik DS Boris Tadić nije isključio mogućnost koalicije demokrata sa SNS, ali je kazao da pre toga DS mora da poveća rejting.

Počasni predsednik DS Boris Tadić nije isključio mogućnost koalicije demokrata sa SNS, ali je kazao da pre toga DS mora da poveća rejting.

 

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=11&dd=13&nav_category=11&nav_id=776962

 

Stvarno je fenomen.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Jel se slazes i sa ovim kada je ovo pricao nekada.

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=11&dd=13&nav_category=11&nav_id=776962

 

Stvarno je fenomen.

Di si ovo iskopao svaka čast 🙂
Vidi utisak koji je nosim je sa nekog skorašnjijeg intervjuo sa Jugoslavom od pre neki dan. Ali je Tadić redak fenomen.

Link to comment
Share on other sites

Vezano za izbore, vrlo.

Evo me u Ljubljani, cene bukvalno iste kao u Srb.

Sedim sa prijateljima na večeri, oni ne shvataju kako mi onda živimo dole sa tim platama, ajde ja kao privatnik, ali kako obični ljudi, poštari, kasiri, prodavci, radnici, vozači itd, ima mnogo profesija.

Reko' oni nama dok ne stave cene bar još 300% veće , da nema da se kupi hleb u radnji, neće se ništa promeniti.

Ali će zato za Ratka Mladića da izadje na ulice 150k lagano.

I zaista interesantno, u Srbiji NIKADA nisu održane masovne demonstracije i opšti stop društva zbog ŽIVOTNOG STANDARDA da ja znam, a imam 35 godina.

Ovde u Sloveniji klinici skupljaju dzeparac preko leta, mesec, dva da odu recimo na Tajland na 3,4 nedelje.

Ja to kao privatnik više ne mogu, a za kasirku Andju su to vlažni snovi, a Matjaž iz Postojne u Sloveniji to sebi priušti kao jedan i dva.

Ovde kupuju kola drugari drugu za rodjendan, skupi se par njih i kupe npr Pežoa 307 Robiju za 23 rodjendan.

Šta ste vi doručkovali jutros? 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JohnnyDragon said:

Vezano za izbore, vrlo.

Evo me u Ljubljani, cene bukvalno iste kao u Srb.

Sedim sa prijateljima na večeri, oni ne shvataju kako mi onda živimo dole sa tim platama, ajde ja kao privatnik, ali kako obični ljudi, poštari, kasiri, prodavci, radnici, vozači itd, ima mnogo profesija.

Reko' oni nama dok ne stave cene bar još 300% veće , da nema da se kupi hleb u radnji, neće se ništa promeniti.

Ali će zato za Ratka Mladića da izadje na ulice 150k lagano.

I zaista interesantno, u Srbiji NIKADA nisu održane masovne demonstracije i opšti stop društva zbog ŽIVOTNOG STANDARDA da ja znam, a imam 35 godina.

Ovde u Sloveniji klinici skupljaju dzeparac preko leta, mesec, dva da odu recimo na Tajland na 3,4 nedelje.

Ja to kao privatnik više ne mogu, a za kasirku Andju su to vlažni snovi, a Matjaž iz Postojne u Sloveniji to sebi priušti kao jedan i dva.

Ovde kupuju kola drugari drugu za rodjendan, skupi se par njih i kupe npr Pežoa 307 Robiju za 23 rodjendan.

Šta ste vi doručkovali jutros? 🙂

 

 

Jos je gore nego sto pises. Verujem da su ti pricali da kada si bio dete,  93-ce nije bilo mleka ako deda ne stane u red ispred prodavnice u pola cetiri ujutru, a ima na youtube-u negde klip o tuci prilikom podele besplatnog hleba.  E bas tada je Milosevic ubedljivo pobedio na izborima.  Nema tu pomoci, isti ljudi  danas glasaju, ili jos gore njihovi potomci.  Njima su Dacic i Vucic zamena za Milosevica, bez obzira na barem deklarativno razlicite ideologije.  Mozemo da budemo zahvalni Kostunici i Tadicu za to sto je pobedila opcija losih jludi.   Evo zar nije dovoljan pokazatelj propasti cinjenica da je prof. Radenovic (matematicar zbog koga je BU skocio na Sangajskoj listi) na listi SNS-a.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JohnnyDragon said:

Vezano za izbore, vrlo.

Evo me u Ljubljani, cene bukvalno iste kao u Srb.

Sedim sa prijateljima na večeri, oni ne shvataju kako mi onda živimo dole sa tim platama, ajde ja kao privatnik, ali kako obični ljudi, poštari, kasiri, prodavci, radnici, vozači itd, ima mnogo profesija.

Reko' oni nama dok ne stave cene bar još 300% veće , da nema da se kupi hleb u radnji, neće se ništa promeniti.

Ali će zato za Ratka Mladića da izadje na ulice 150k lagano.

I zaista interesantno, u Srbiji NIKADA nisu održane masovne demonstracije i opšti stop društva zbog ŽIVOTNOG STANDARDA da ja znam, a imam 35 godina.

Ovde u Sloveniji klinici skupljaju dzeparac preko leta, mesec, dva da odu recimo na Tajland na 3,4 nedelje.

Ja to kao privatnik više ne mogu, a za kasirku Andju su to vlažni snovi, a Matjaž iz Postojne u Sloveniji to sebi priušti kao jedan i dva.

Ovde kupuju kola drugari drugu za rodjendan, skupi se par njih i kupe npr Pežoa 307 Robiju za 23 rodjendan.

Šta ste vi doručkovali jutros? 🙂

 

 

 

Kada su 1989. Slovenci na kongresu saveza komunista lansirali slogan Evropa zdaj (Evropa sad) jer su hteli da idu napred, mi smo te iste godine poceli da se vracamo u srednji vek a podlipas je na Gazimestanu palio narod sa "niko ne sme da vas bije!". Svaka ptica svome jatu. Svakom prema zasluzi. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cyber said:

 

Kada su 1989. Slovenci na kongresu saveza komunista lansirali slogan Evropa zdaj (Evropa sad) jer su hteli da idu napred, mi smo te iste godine poceli da se vracamo u srednji vek a podlipas je na Gazimestanu palio narod sa "niko ne sme da vas bije!". Svaka ptica svome jatu. Svakom prema zasluzi. 

Ne znam doduše na koji kongres misliš, ali se dobro sećam Štefana Korošeca, bio je prijatelj pokojnog oca. U vreme 14. kongresa kada je bio u delegaciji SK Slovenije (ono napuštanje kongresa) tih dana je noćio u našoj dnevnoj sobi 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Ako nadjes 100k ljudi koji bi glasali za spas u srbiji ja tebi dam isto toliko dinara..pa covece, to ne da je smesno,nego gori. Licno ne poznajem ni u prici nekog ko je glasao za spas ili kome je sapic ok,pa cak i da su iz sns-a 😄

 

Ti hoces da kazes da je Sapicevih skoro 9% na BG izborima nepostojece, da je neko njemu namestao glasove?

 

Cak i da je tako, to su rezultati izbora, uslovi se nisu promenili pa ne znam kako se to ocekuje da opozicija (clanovi pokojnog SZS + PSG + NDBG) sada bude bolja za jedno 10% u republici i 20% u BG koliko im treba za iole pristojan rezultat?

 

3 hours ago, handys said:

 

Ili bi nasli nacin da do 2012. naprave iks kriza manjih i vecih koje bi onda kao resavali i manipulisali nacionalno orijentisanim stanovnistvom (kojeg je ovde uvek bilo dosta). Ne znam zasto potcenjivati autokratski kapacitet Seselja i Dacica? 

 

 

Zato sto ljudi ne bi imali siguran posao, vratili bi se u devedesete, EU bi bila protiv te vlade.

 

Ukratko, ne bi postojao ogroman broj birackog tela koji sada postoji, a koji ili glasa za SNS iz koristi ili im SNS odgovara jer su za EU/finansijski smo stabilni/bolje oni nego DSS i Dveri i tome slicno.

 

Dakle, kao i DS, izmedju demokratije i slobodnih izbora sa jedne i stabilnosti sa druge izabrali smo stabilnost, zrtvovali demokratiju i sad se pitamo zasto neki od nas nece docekati da vide pad SNS sa vlasti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...