Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Ako se budu ponovili izbori u Beogradu to znaci da je opozicija bas glupa i da je u nekom talu sa vucicem da ove manje stranke izbace.Prosto sns glasaci ce izaci,opozicioni nece u onom broju i to je svima jasno. Pisao sam i ranije da verujem u vladu bez sps-a jer samo to moze zamaziti oci EU bar na jos neko vreme da se odnosi sa RF hlade. 

 

Moze da ceka kraj rata koliko hoce to se prosto promeniti nece. Od Rusije svakako nemamo nista,ono sto su i uradili, dobili su kroz NIS i ko zna sta jos. Evropski put je jedini  ispravni put i ako psihopata hoce da se opere prosto to mora uraditi. Palma, Dacic i ostali idioti ne smeju  biti vlast, a i onako pola opozicije je vec u vlasti sa sns-om te ocekujem Djilas i Mariniku da mu oproste ruznu proslost.

 

Meni po promeni retorike hijena iz medija to deluje 1/1. Ovaj narod bi pojeo govno pa cak ne mora ni da bude lepo upakovano.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Harmonika said:

Djilas jednim dejtom sa  Vucicem dobro pokopao opoziciju

7 hours ago, Harmonika said:

priicno ukopava opozciju

 

O, vidim da se primio novi narativ™, sličan onom da je Ukrajina mučki napala CCCP s leđa.... fino. :default_coffee:

 

Koliko sam shvatio biće novih izbora u Beogradu? (ako sam loše skapirao, zaboraviti na ceo ovaj post) 

I to je loše - kako??

Možda u paketu s novi izborima (ponavljam, ako sam dobro razumeo) idu i novi uslovi, pojačana kontrola, itd... možda čak i ovi Mapeti Tadić i sl. odluče da se ne glupiraju svojom listom nego pridruže jednoj od 2 (dve) jedine opo liet?!  Možda, možda i ne... ali to tek ostaje da se vidi.  Nije kao da je sve otišlo u q. krasni.

 

Pobornici revolucije i ponovnih petooktobarskih gibanja na aparatima, izdani ideali revolucije, ne pregovara se sa teroristima, tj. jao bedak, nećemo ih juriti po ulicama i vešati na Terazijama, jebiga, nismo se za to borili...  Klasika iz 2012 Ajde da mi kaznimo Tadića, nije nam po volji, nacrtaćemo mu penis na listiću. 

I penis su dobili. Žvalavi.

 

A krunski dokaz svega u ovoj šaradi panike, defetizma ...je -> AKO.

 

7 hours ago, Harmonika said:

ako se Djilas istorijski pomiri,

7 hours ago, Harmonika said:

Ako tada nije hteo, ne znaci da nece zeleti sada..

 

Da remiziramo™ :wicked: tu logiku kosmičke istine i kundalini kauzalnosti:

 

Đilas... je pokopao  (prošlo vreme, perfekat)

Đilas... ukopava (sadašnje, englezi bi rekli i trajno sadašnje) 

 

Dakle, više manje gotova stvar, a sve to kapitalno zaključeno iz...

 

Ako... / ako...  (uslovna rečenica)

:ajme:

 

Spektakl.

Na točkovima.

 

Meni lično možda smrdi na licemerno ponašanje jednog dela opozicije (pri tom ne mislim na poksove, pokemone, dveri, nade i zazubice) koji bi na kvarno da ugrabi po koji glas od najjače opo grupacije plasirajući "drž'te lopova, eno priča sa Vučićem, a ako ovo, a šta ako ono,  ako, ako, ako, ako..." i preferirajući da se ništa ne uradi, proslavi prelazak cenzusa, otpeva po koja pesmica i...  ali opet i ne mora da znači. 

 

A možda je samo čista glupost... :default_coffee:

 

55 minutes ago, Perkos2 said:

jedno je kad mu nešto ponudi Vučić a sasvim drugo kad mu to ponudi (naredi) američka administracija  

 

Meni ovo ima smisla ali mi je OK jer Srbi su većinski (jbg.) zadnjih 30 i kusur godina nepogrešivo donosili pogrešne odluke i talentovano se svrstavali na pogrešnu stranu istorije kad god im je data šansa da biraju.

 

I, evo ga! Opet isti salto "mozga bez" zaključivanja:

 

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ako se budu ponovili izbori u Beogradu to znaci da je opozicija bas glupa i da je u nekom talu sa vucicem

 

Ne, to znači da...

 

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Prosto sns glasaci ce izaci,opozicioni nece

 

...su opozicioni glasači glupi.

Tačnije, budale neviđene koje su zaslužile da ih AV jaše još 3 generacije.

 

Jbt...

 

9 minutes ago, Devil In My Pants said:

pola opozicije je vec u vlasti sa sns-om te ocekujem Djilas i Mariniku da mu oproste ruznu proslost.

 

Gde li vas štancuju ovako bistre :s_d:

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:

 

O

 

A krunski dokaz svega u ovoj šaradi panike, defetizma ...je -> AKO.

 

 

Da remiziramo™ :wicked: tu logiku kosmičke istine i kundalini kauzalnosti:

 

Đilas... je pokopao  (prošlo vreme, perfekat)

Đilas... ukopava (sadašnje, englezi bi rekli i trajno sadašnje) 

 

Dakle, više manje gotova stvar, a sve to kapitalno zaključeno iz...

 

Ako... / ako...  (uslovna rečenica)

:ajme:

 

Spektakl.

Na točkovima.

 

Meni lično možda smrdi na licemerno ponašanje jednog dela opozicije (pri tom ne mislim na poksove, pokemone, dveri, nade i zazubice) koji bi na kvarno da ugrabi po koji glas od najjače opo grupacije plasirajući "drž'te lopova, eno priča sa Vučićem, a ako ovo, a šta ako ono,  ako, ako, ako, ako..." i preferirajući da se ništa ne uradi, proslavi prelazak cenzusa, otpeva po koja pesmica i...  ali opet i ne mora da znači. 

 

A možda je samo čista glupost... :default_coffee:

 

 

 

 

 

Gde li vas štancuju ovako bistre :s_d:

Nekad cutati je zlata vredno, to je u tvom slucaju lako dokazivo. Koliko se prica samo o Djilasu svih ovih godina, a ne moze da prebaci 13% svakako treba da se povuce,zna i on to pa ce probati da se uvuce u vlast.

 

Apsolutno se zna da mu je ovih 13%  maksimum, a ti se zanosi da on moze nesto vise da uradi. 🤡

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Možda Đilas ne može više od 13% i eto šanse za ostale prave opozicionare da pokupe ostale % glasača koji su razočarani što će biti novih izbora( valjda im je bolje da bude na vlasti ista ekipa kao zadnjih 10 godina). Opozicija i svi koji sebe smatraju opozicijom treba da se potrude i osvoje glasove umesto što pronalaze dežurnog krivca i pucaju u prazno.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Perkos2 said:

Možda Đilas ne može više od 13% i eto šanse za ostale prave opozicionare da pokupe ostale % glasača koji su razočarani što će biti novih izbora( valjda im je bolje da bude na vlasti ista ekipa kao zadnjih 10 godina). Opozicija i svi koji sebe smatraju opozicijom treba da se potrude i osvoje glasove umesto što pronalaze dežurnog krivca i pucaju u prazno.

 

Imao je 10g za to,malo li je. Glasao sam za SSP, ali ovo sibicaranje ne mogu podrzati. Izgubili su BG i ponovljeni izbori bi samo dali veci legitimitet ovoj izopacenoj vlasti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Devil In My Pants said:

Imao je 10g za to,malo li je. Glasao sam za SSP, ali ovo sibicaranje ne mogu podrzati. Izgubili su BG i ponovljeni izbori bi samo dali veci legitimitet ovoj izopacenoj vlasti.

 

 

Nisu izgubili Beograd i ako imaju iole pameti na ponovljenim izborima mogu da osvoje vlast, samo nisam siguran da niko od ovih koji su opozicija  želi da preuzme vlast u BG kad se zna da je republička u rukama AV, zato im je sad Đilas postao jača meta nego režim koji predvodi AV. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Devil In My Pants said:

Imao je 10g za to,malo li je. Glasao sam za SSP, ali ovo sibicaranje ne mogu podrzati. Izgubili su BG i ponovljeni izbori bi samo dali veci legitimitet ovoj izopacenoj vlasti.

 

 

Samo mi nije jasno cemu to toliko padanje u nekakav "amok" sto nisu na vlasti one koje mi volimo , a na vlasti su oni koje ne volimo.

Sada je bar jasno da ko god da je na vlasti nista bolje ne bi mogli biti.

A sankcije Rusiji i priblizavaje NATO moze da odradi samo neko ko ima manje-vise autokratsku vlast, za razliku od razjedinjene I rascepkane opozicije. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, FrediB said:

Panslavizam je uvek bio kulturniji naziv za rusku hegemoniju nad manjim slovenskim narodima kojima bi se upravljalo iz Moskve, razume se totalitarno.

Ne. Ne znam odakle ti ova ideja. Možda su u nekim Ruskim krugovima želeli da bude ovakav rasplet stvari, ali panslavizam je pre svega nastao kao pokret, ne nužnog ujedinjenja Slovena, ali njihovog oslobođenja da. To je odprilike nastalo u trenutku kada je Monarhija bila na laganom silasku sa scene, pa su uglavnom narodi koji su bili obuhvaćeni ovom državom, polako dizali glave i tražili svoja prava, a upravo su pravo na očuvanje identiteta, i na kraju sloboda odlučivanja bili među glavnim pokretačima panslavizma.

Da li su Rusi želeli da ovo iskoriste i prošire uticaj svoje monarhije na teritorije koje su bile tada bod Hazburzbima, svakako da, ali to nije suština i poenta.

 

Na kraju krajeva kao podskup je nastala i ideja o ujedinjenju svih južnih slovena.

Edited by Don Juan
  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ponovljeni izbori nisu loši za opoziciju. Loši su samo za ove što su na rusofilstvu profitirali jer se pretostavlja da će se rat do jeseni završiti. Za sada smo čuli spekulacije da će BG izbori biti sami. Bez vezivanja ovih izbora za republičke ili predsedničke SNS može samo lošije od ovoga da prođe. Ima dosta ljudi koji SNS ne zarezuju 2% a Vučića smatraju za boga.

 

Opozicija mora da pokrene neku priču u međuvremenu da opet dignu ljude i probude nadu. Jako mnogo će uticati šta se Đilas dogovorio sa Vučićem. Ako uđe u vladu ili im makar da prećutnu podršku to će biti minus na kvadrat za opoziciju. Ako ne bude nikakve saradnje mislim da se preko ovih gluposti posle izbora može preći.

 

Zavisi i od reakcije zapada na našu vlast i odnose sa Rusijom. S tim u vezi priča o rezultatima na republičkim izborima je savršena za Vučića. On sad ima alibi da ne uvodi sankcije Rusiji jer nema sa kim, zato sam ja i nagađao da je vučić te desničare progurao ukradenim glasovima i otuda veliki pad SNS na ovim izborima. Tako da bismo lako mogli videti i nove republičke izbore a ako se to desi onda će opozicija opet biti poražena a Vučić sebi kupio pola godinu ili više dok se rat ne završi.

 

Opozicija mora da napravi neku kolonu na desnici jer prepuštanje tih glasova vučićevim trojancima je loša opcija. NS bi mogao da napravi neku kolonu jer mislim da više nema vajde od koalicije njih sa SSP. Videćemo hoće li Ponoš napraviti svoju stranku, mada čujem da će to ipak biti centar, dakle konkurencija NS što je loše. Priča se da će sa njim Savo Manojlović.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ponovljeni izbori ce verovatno biti debakl.. Polazim od svog okruzenja, znaci neka subjektivna anketa. Koliko je bila osetna neka doza entuzijazma pred izbore i na dan izbora, s obzirom da je nikad vise ljudi iz svacijeg okruzenja izaslo na iste, toliko je taj entuzijazam naglo nestao, te ako se i provuce tema, oseti se prevashodno gadjenje na sve - vlast, opoziciju, sunarodnike.

 

Morala bi jako ozbiljna i uspesna kampanja da se dogodi da bi iole neka nada postojala. A i to vise ni ne zavisi od opozicije, jedino psiho autogolovima moze da se sjebe.

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Nema sanse da bi na ponovljenim izborima izasao isti broj ljudi kao sad

14 minutes ago, fillam said:

Ponovljeni izbori ce verovatno biti debakl..

 

Disclaimer: Ovo što ću sad da napišem nema veze sa likovima i delima autora gornjih citata, sadržaj istih mi došao ko zgodan šlagvort...

 

Dakle... ako je sve to tako, predlažem da se svi lepo kolektivno jebemo i teramo u pizdu defetističku materinu ako se celo usrano kao-opoziciono delovanje svodi stalno na kukanje, zapomaganje "Nepravdaaaa, kme!" fatalizam i defetizam, umesto da se lepo zatvore gubice ne kenja previše i svako učini sve što može da što više ljudi oko sebe uveri da je ekstremno jebeno bitno da se na ponovljene izbore izađe po svaku cenu i glasa za pro-evropsku opoziciju, pa makar i pri tome lagali da će kontrola ovaj put biti čvrsta, spektakularna i da je psihu zavrnuta šija da ne može da krade kako god da je krao i falsifikuje izlaznost.

 

Ako svake izbore od sad pa nadalje ne shvatimo kao biti ili ne biti (i ako ne bude danas biće sutra, pa ako ne bude sutra biće prekosutra, pa ako ne bude prekosutra... shvatate...), dabogda se svi lepo podavili u govnima što SNS što pro-FSB brabonjaka.

 

I daj više da se zatvara ova tema pretvorila se u beskonačnu onaniju generatora postova na nivou proste deobe jednoćelijskih organizama mozga bez.

 

Hvala, dobro sam, sâm ću dizađem.

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Harmonika said:

Ako tada nije hteo, ne znaci da nece zeleti sada..Devojko, uz duzno postovanje, razumem da si clanica, ili da prosto podrzavas SSP, i to je okej, ali, moras razumeti da nas bas  ima ubijenih u pojam..djilas, namerno ili ne, ovim potezima posle izbora priicno ukopava opozciju..moglo bi se reci da mu i koalicioni aprtneri koji se pickaraju sa  njim pomazu, ali, glavni je on u celoj prici..

 

Naravno da razumem da su svi birači, svi koji su glasali za Ujedinjenu opoziciju sada zbunjeni. Zbunjuje ih najviše ( po meni ) ostatak opozicije koji sada pljuje Đilasa i ponašaju se kao novinari tabloida.

 

Glavni odbor SSP-a je doneo odluku da se ni pod kojim okolnostima ne ide u koaliciju sa SNS-om. 

 

Đilas je, kako kažeš, glavni u celoj priči..možda zato što je on dva puta okupljao sve stranke opozicije..Sa ove vremenske distance mogu da kažem da mu je najveći minus što je u SZS primio Dveri koje bi bile neprimetne da nisu bile deo te koalicije i protesta koji su se održavali.

 

Mene čudi tolika priča o sastanku Đilas-AV.  Da li bi se toliko pričalo da je Vuk Jeremić otišao na sastanak. I Savo Manojlović je pre izbora imao sastanak sa Vučićem. 

 

A i sam Vučić je pozvao sve lidere opozicije da se sastanu. Zašto nisu otišli to je pitanje za njih..Mogli su tada da idu kao delegacija, zar ne?   

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Naravno da razumem da su svi birači, svi koji su glasali za Ujedinjenu opoziciju sada zbunjeni. Zbunjuje ih najviše ( po meni ) ostatak opozicije koji sada pljuje Đilasa i ponašaju se kao novinari tabloida.

 

 

Cemu razumevanje zbunjenih?

 

Pa nisu se oni tek sada zbunili, zbunjeni su od rodjenja, bas kao i sadasnja zbunj opozicija.

 

Medjutim ne bi trebalo da se o tome mnogo brine jer ocigledno je da ima neko ko nije zbunjen i taj neka pokazuje prve korake dok mali zbunjeni blesavci uce da hodaju....

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devil In My Pants said:

Imao je 10g za to,malo li je. Glasao sam za SSP, ali ovo sibicaranje ne mogu podrzati. Izgubili su BG i ponovljeni izbori bi samo dali veci legitimitet ovoj izopacenoj vlasti.

Izopaceni ili ne, za razliku od ovih koji sami sebe stavljaju na spiskove buducih nezaposljenih, manje vise ne kriju koji su im motivi. Plus, ovakve bolesnike samo izopaceni mogu da nateraju da prestanu da lude, ne ulazeci sad u to zasto su poludeli. 

 

Mada i to znam. Najcesci razlog zasto neko ludi je taj sto je samoinicijativno prestao da uzima lekove, ili ga je neko na to nahuskao. U ovom slucaju vecina je nahuskana od potpisnika raznih peticija, i zato prvo tu bandu treba razbucati, a to mogu da urade samo izopaceniji od bande. Znaci, sve je u redu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, AgroLaki said:

Nema sanse da bi na ponovljenim izborima izasao isti broj ljudi kao sad, dok bi SNS upregao jos jace.

I o tome govorim, ali dokazi ti nekome..jbote ovde ako se ne sisa metaforicki kurac Djilasu, odmah ti se  ucitava svasta..sta je on, sveta krava?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Naravno da razumem da su svi birači, svi koji su glasali za Ujedinjenu opoziciju sada zbunjeni. Zbunjuje ih najviše ( po meni ) ostatak opozicije koji sada pljuje Đilasa i ponašaju se kao novinari tabloida.

 

Glavni odbor SSP-a je doneo odluku da se ni pod kojim okolnostima ne ide u koaliciju sa SNS-om. 

 

Đilas je, kako kažeš, glavni u celoj priči..možda zato što je on dva puta okupljao sve stranke opozicije..Sa ove vremenske distance mogu da kažem da mu je najveći minus što je u SZS primio Dveri koje bi bile neprimetne da nisu bile deo te koalicije i protesta koji su se održavali.

 

Mene čudi tolika priča o sastanku Đilas-AV.  Da li bi se toliko pričalo da je Vuk Jeremić otišao na sastanak. I Savo Manojlović je pre izbora imao sastanak sa Vučićem. 

 

A i sam Vučić je pozvao sve lidere opozicije da se sastanu. Zašto nisu otišli to je pitanje za njih..Mogli su tada da idu kao delegacija, zar ne?   

 

 

1.Savo nije ucestvovo na izborima

2.Imali su jedan sluzbeni razgovor telefonom, i od toga se pravio medved, Savo  Vuciceva krtica, i slicne nebuloze..a taj Savo je za pola godine uradio vise nego opozcija za 10 godina! Ono, ne kazem, moze i za njga da se isotavi nesto ne znam sta, ali, iskreno, vise mi on poverenja uliva trenutno nego cela opzicija..sem, mozda, Cute..mene licno zabole za sve njih, i za Ujednjiene konkretno, ne gajim licne emocije prema politicarima, nisam zaljbljen nikada bio ni u Cedu, ni u Tadica, ni u Mariniku...ni u Jeremica, ni on mi nije ni drag, ni blizak..nikada clan nijedne stranke nisam bio..zato i dajem sebi za pravo da ih kritikujem, jer ih glasam kada treba..umesto da rade na jacanju, oni se cepaju..i moj licni utiska je da je najvise odgovran Djilas..ne trazim ja, niti bilo ko, da s eoni vole, vec da svoje unutrasnje stvari resavaju izmejdu sebe,a ne da se pickaraju na mrezama, i da Djilas radi bez odobravanja partnera, kakvi god oni bili..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Najjace mi je kako se moje kritikovanje Djilasa stavlaj u ravan sa relaitivozvanjem agresije na  Ukrajinu..jeste, ja sam od onih koji se bune putionofil provaliste me..lebtejebo..ovde se vise niko ne osvrce kada neko agituje za  Djuku smrdljivog kao svedoka saradnika, i ko jos sve ne, ali, ako se neko usudi da pljucne Djilasa, kukuuuu..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Ako ne bude ponovljenih izbora vlast imaju SNS i SPS još barem dve godine tako da ja ne znam šta ljudi pričaju da je opozicija nešto prodala ili pogrešila sa zahtevima kada je jasno na osnovu mandata, uprkos glasovima, da nemaju većinu. Čak i da je Tadić ušao ne bi imali većinu zbog poksa i vrv Zavetnika, samo je ne bi imao ni dvojac SNS+SPS što bi opet značilo da treba ići na nove izbore. 

 

Šta je alternativa? Ovi koji kritikuju nove izbore bi uradili šta? Protestvovali? 

Edited by major josip
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O tome se i radi, ispada da ovim izborima nije psotignuto nista, osim caskali Vucic i Djilas, i usput se Uedinjeni pickaraju,a pojedini glasaci ujedinjenih se osecaju kao magarci..ovi SNS verovatno i ne oni su magarcine odavno, ko ne glasa iz interesa..

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Harmonika said:

1.Savo nije ucestvovo na izborima

2.Imali su jedan sluzbeni razgovor telefonom, i od toga se pravio medved, Savo  Vuciceva krtica, i slicne nebuloze..a taj Savo je za pola godine uradio vise nego opozcija za 10 godina! Ono, ne kazem, moze i za njga da se isotavi nesto ne znam sta, ali, iskreno, vise mi on poverenja uliva trenutno nego cela opzicija..sem, mozda, Cute..mene licno zabole za sve njih, i za Ujednjiene konkretno, ne gajim licne emocije prema politicarima, nisam zaljbljen nikada bio ni u Cedu, ni u Tadica, ni u Mariniku...ni u Jeremica, ni on mi nije ni drag, ni blizak..nikada clan nijedne stranke nisam bio..zato i dajem sebi za pravo da ih kritikujem, jer ih glasam kada treba..umesto da rade na jacanju, oni se cepaju..i moj licni utiska je da je najvise odgovran Djilas..ne trazim ja, niti bilo ko, da s eoni vole, vec da svoje unutrasnje stvari resavaju izmejdu sebe,a ne da se pickaraju na mrezama, i da Djilas radi bez odobravanja partnera, kakvi god oni bili..

 

Dosta razmisljam o tome ko bi bili novi ljudi na politickoj sceni Srbije, mozda u okviru tog nekog novog pokreta u kom bi bio Ponos. I onda sam pomislio bas nesto u stilu kako bi trebalo dosta vremena da tako neka sira gradjanska inicijativa stekne poverenje ljudi i van Beograda, Novog Sada, Nisa, i jos kojih vecih mesta. Kako dopreti do tih ljudi i uliti im neko poverenje?

 

A onda se isto tako setim - pa mozda bih radije verovao nekom ko me do sada nije toliko razocarao kao neki - mozda je bolje da poverujem u tako nekoga? 

 

Eto, nisam jos siguran, ali definitivno bih voleo da vidim neku novu opciju u ponudi, vec sada pa da budu spremni za sledece izbore. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

 

Dosta razmisljam o tome ko bi bili novi ljudi na politickoj sceni Srbije, mozda u okviru tog nekog novog pokreta u kom bi bio Ponos. I onda sam pomislio bas nesto u stilu kako bi trebalo dosta vremena da tako neka sira gradjanska inicijativa stekne poverenje ljudi i van Beograda, Novog Sada, Nisa, i jos kojih vecih mesta. Kako dopreti do tih ljudi i uliti im neko poverenje?

 

A onda se isto tako setim - pa mozda bih radije verovao nekom ko me do sada nije toliko razocarao kao neki - mozda je bolje da poverujem u tako nekoga? 

 

Eto, nisam jos siguran, ali definitivno bih voleo da vidim neku novu opciju u ponudi, vec sada pa da budu spremni za sledece izbore. 

Teoretski bi moglo, ali to je proces..Moramo su dobili 4%, za pocetak, nije lose, ali treba da rade na jacanju rejtiga..ovi Ujedinjeni sta ce, Boga pitaj,a bez njih, tesko  se ovaj moze rusiti..ja mislim da bi efikasnije bilo rusiti Vucica sa svim sto imamo, pa da se posle eventualno radjaju novi likovi..s tim sto bih ja sutra glasao za Savu, da se kandiduje, nije problem...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Harmonika said:

O tome se i radi, ispada da ovim izborima nije psotignuto nista, osim caskali Vucic i Djilas, i usput se Uedinjeni pickaraju,a pojedini glasaci ujedinjenih se osecaju kao magarci..ovi SNS verovatno i ne oni su magarcine odavno, ko ne glasa iz interesa..

 

Ne razumem. Opozicija se kandidovala, izašla, pokušala, dobila najveći broj glasova u gradu od kad je SNS ns vlasti. Pokazalo se nedovoljno da se vlast smeni ali je i vlast dobila nedovoljno da ima stabilnu većinu. 

 

To što nije postignuto ništa, kako ti kažeš, odnosno što opozicija nije osvojila više mandata je znak za šta? Da treba da se ugase i prepuste snsu svu vlast ili da nastave da se bore? 

 

Misliš da ne rade dovoljno dobar posao i da ne vredi glasati za njih? Ok onda prihvataš da vlada SNS i da je to bolje od alternative. 

 

Misliš da moraju bolje i da je potrebna nova snaga? Niko nikome ne brani da se učlani u postojeću partiju ili da napravi svoju ( eto recimo ja o tome razmišljam kako bih možda pomogao da se ovo zlo smeni). 

 

I ja sam razočaran izjavama i postupcima nekih opozicionih lidera nakon izbora, mislim i da su kampanju mogli odraditi mnogo bolje, ali se ne dovodi u pitanje da ću glasati za neku od ponuđenih opozicionih stranaka na prvim narednim u nadi da će se ova vlast smeniti. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, major josip said:

 

Ne razumem. Opozicija se kandidovala, izašla, pokušala, dobila najveći broj glasova u gradu od kad je SNS ns vlasti. Pokazalo se nedovoljno da se vlast smeni ali je i vlast dobila nedovoljno da ima stabilnu većinu. 

 

To što nije postignuto ništa, kako ti kažeš, odnosno što opozicija nije osvojila više mandata je znak za šta? Da treba da se ugase i prepuste snsu svu vlast ili da nastave da se bore? 

 

Misliš da ne rade dovoljno dobar posao i da ne vredi glasati za njih? Ok onda prihvataš da vlada SNS i da je to bolje od alternative. 

 

Misliš da moraju bolje i da je potrebna nova snaga? Niko nikome ne brani da se učlani u postojeću partiju ili da napravi svoju ( eto recimo ja o tome razmišljam kako bih možda pomogao da se ovo zlo smeni). 

 

I ja sam razočaran izjavama i postupcima nekih opozicionih lidera nakon izbora, mislim i da su kampanju mogli odraditi mnogo bolje, ali se ne dovodi u pitanje da ću glasati za neku od ponuđenih opozicionih stranaka na prvim narednim u nadi da će se ova vlast smeniti. 

1.Ne, ali stice se se utisak da oni smai to rade..najjaca opoziciona koalicija trenutno kao da se raspada..

2.Pa i ne mislim da bas rade sjajan posao..ali, glasao bih i za vece diletante od njih..ali, nebitno je staja kao pojedinac mislim, ako veliki deo njihovih biraca resi da apstinira sledci put, sto zbog sastanka Djilas Vucic, sto zbog  pickaranja, itd.

3.Potrebna je i nova snaga, da, ali, i ta nova snaga treba da stekne svoje glasace, to se ne moze prkeo noci..i Moramos u neka nova snaga, kavka takva..i prsli jedva smanjeni cenzus..za pocetak, sa ovakvom medijskom situacijom, ni to nije lose, ali,  mora bolje,a za bolje, treba vremena..i treba pre svega medije osloboditi, ono sto je milijardu puta receno..

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...