Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

1 minute ago, DameTime said:

 

"Lični odgovor na bedne provokacije". Mislila sam da niko ne podržava ozbiljno Đilasa ovde, ali sad vidim da grešim. Ok.

Nisam ja za Djilasa, nego za siru politicku opciju koju kako on, tako i Marinika, i Ponos, i Vladeta i Jeremic, i originalni DS i ostali predstavljaju. Doduse jos uvek razmisljam da na lokalu dam glas Moramo jer su mi i njihovi rezoni, stavovi, akcije, program bliski. 

 

 

1 minute ago, DameTime said:

 

Miša Vacić je SNS, newsflash, veći deo "opozicije" ("nismo za Vučića") je njegova produžena ruka. To nam je najveći problem.

Pa sto onda kazes:

27 minutes ago, DameTime said:

Nemam problem s tim da li ćete vi glasati i za koga, svako pravi svoj izbor (hehe) ali imam problem kad neko sebi da za pravo da me svrstava u redove SNS-a samo zato što odbijam da glasam za Đilasa, Obradovića ili Mišu Vacića.

Kako neko moze da te svrsta u redove SNS-a ako neces glasati za Vacica? 

 

 

1 minute ago, DameTime said:

Tvoj ton komunikacije me takođe podsetio zašto nisam komentarisala na ovoj temi do sada; pa možda razmisliti ne samo o tome, već zašto ljudi ne žele da glasaju generalno itd.

Priznajem, vrlo cesto lose reagujem kad procitam nesto sto nema smisla (da tako blago kazem). Eto, ako mogu da uputim izvinjenje za to pa ako hoces prihvati i da nastavimo dalje, argumentovano. Jos cekam da cujem neke konkretne afere Djilasa - da, zaista me interesuje, mozda sam nesto propustio. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Perkos2 said:

Kojim nastupom? Zakačiš nam Mišu Vacića na leđa i konstatuješ "nema opozicije" i " svi su isti" na to još ubacuješ i decu jednog od lidera opozocije. Takvih upisa se moze očkivati od informer-kurir-krstic grupacije a ne od nekog ko je kao protiv ovog psihopate koji nas satire.

 

Taj "lider opozicije" je sam iskoristio svoju decu, u trenutku kad nije imao nikakav politički plan i program. 

 

Opet, ne znam šta ti očekuješ, ali čini mi se da očekuješ neko jednoumlje - samo u pravcu protiv AV po svaku cenu. Žao mi je što ne razmišljam tako i ne ispunjavam tvoje uslove borbe protiv vlasti i što sam se usudila da izrazim svoje mišljenje. 

 

@KooineeperkNema potrebe da mi se izvinjavaš, nisi me uvredio. Samo ukazujem da to nije ton i način na koji treba da raspravljamo na ovu temu, jer vlast upravo to i želi. Da se mi međusobno gložimo i upiremo prstom, a da je svako ko ne misli kao mi automatski SNS. 

 

"Moramo" je daleko najbolji izbor od svih lista, ako bih već morala da izaberem nekog.

Edited by DameTime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Oh man, i navodnici na "lidera opozicije" su tu, sledeće je šačica izmanipulisanih profašističkih forumaša? Baca mi neke Škundrić vajbove opasno, oldskul, I like it!

Zajebano u celoj priči ovde je što ima nekoliko, ne mnogo, ali nekoliko matorexa koji su sve ovo već prošli sa SPSom i JULom i SRSom (to je ona stranka koju sada vodi onaj smešni debeli čika, ali je nekad i Predsednik bio pišonoša i pivonoša u istoj), a SPS to je onaj čika koji je bio ranije na vlasti jako jako dugo i bio je dosta nevaljao. Iste priče su furali tada njegovi meki podržavači, samo nije bilo interneta.

 

Test je prost, da se ovde ne troši virtualno mastilo i muči Nemetov server. Ukoliko neko smatra da je u pitanju diktatura, glasaće za najjaču grupaciju koja je protiv diktature. Ukoliko ne smatra da je u pitanju diktatura - neće. Easy peasy.

 

A ovo za iskorišćavanje svoje dece... želim da verujem da je instrukcija iz vrha, da nisi sama smislila. Kažem, jer sam isto čuo od žene sa kojom sam, do tada, povremenao šetao psa, a ona je onako... solidno pozicionirana. Mislim, nije mi palo na pamet iskreno.

Edited by freethrow
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Jos cekam da cujem neke konkretne afere Djilasa - da, zaista me interesuje, mozda sam nesto propustio. 

 

ti bi nakon onog kmečanja što mu pale baklje pred gajbom u vreme tzv policijskog časa, još neki dokaz?

 

sram te bilo.

619 miliona primera ima.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

Oh man, i navodnici na "lidera opozicije" su tu, sledeće je šačica izmanipulisanih profašističkih forumaša? Baca mi neke Škundrić vajbove opasno, oldskul, I like it!

Zajebano u celoj priči ovde je što ima nekoliko, ne mnogo, ali nekoliko matorexa koji su sve ovo već prošli sa SPSom i JULom i SRSom (to je ona stranka koju sada vodi onaj smešni debeli čika, ali je nekad i Predsednik bio pišonoša i pivonoša u istoj), a SPS to je onaj čika koji je bio ranije na vlasti jako jako dugo i bio je dosta nevaljao. Iste priče su furali tada njegovi meki podržavači, samo nije bilo interneta.

 

Test je prost, da se ovde ne troši virtualno mastilo i muči Nemetov server. Ukoliko neko smatra da je u pitanju diktatura, glasaće za najjaču grupaciju koja je protiv diktature. Ukoliko ne smatra da je u pitanju diktatura - neće. Easy peasy.

 

A ovo za iskorišćavanje svoje dece... želim da verujem da je instrukcija iz vrha, da nisi sama smislila. Kažem, jer sam isto čuo od žene sa kojom sam, do tada, povremenao šetao psa, a ona je onako... solidno pozicionirana. Mislim, nije mi palo na pamet iskreno.

 

Kapiram da se osećaš bolje kada ovako učitavaš, ali ono, tvoj bezobrazluk.

 

Izvinjavam se svima što sam vam upala na topic i iznela drugačije mišljenje, neće se ponoviti. 🙂 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vredi sada biti uvređen i pasivno agresivan, jesi li stavila navodnike ti ili ja? Nije imao nikakav plan i program? Meni je skroz okej da ti se plan i program ne dopadaju, da smatraš da su skroz neizvodljivi, glupi, matematički neizvodljivi, ali majkumu, kako ih nije imao? Odakle to? Zašto navodnici? Da li zaista veruješ da je sam organizovao Belivuka i ekipu, podelio im po 1000 evra i rekao držite bakljadu ali tako da deca plaču? Da li čitaš šta pišeš?

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Izvinjavam se svima što sam vam upala na topic i iznela drugačije mišljenje, neće se ponoviti. 🙂 

 

 

naprotiv, hvala Ti što si iznela recimo mišljenje, meni je to jako otrežnjujuće iskustvo jer na temama koje posećujemo nemam prilike da razumem sve aspekte nečije ličnosti koje me se tiču u online prepisci.

 

kada bi svi krenuli tvojim primerom, forum ne bi možda bio lepše mesto ali bi svakako bio jasnije  ( :

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Znaci "Djilasovci" su prokockali sansu za svojih 10ak godina vladavine, a tipovi poput Dacica, Vulina i Vucica i bratije nisu za ono sto su ucinili 90ih i poslednjih 10ak godina? Cenis da to nase biracko telo i prosecan birac misli?

 

Naravno da to nije tako, ali ako prosecan birac to misli onda treba uvesti dozvolu za glasanje - da polozis prvo, kao za voznju, pa onda tek da dobijes pravo da zaokruzujes. I ja bih to iskreno podrzao. 


Da, misli. Nažalost, srpsko biračko telo pati od teške kolektivne šizofrenije.

 

16 minutes ago, DameTime said:

 

Taj "lider opozicije" je sam iskoristio svoju decu, u trenutku kad nije imao nikakav politički plan i program. 


Misliš, u trenutku kada mu grupa osvedočenih kriminalaca došla pod prozor njegove dece da pali baklje i preti. Alo jebote, ajd se malo saberi! Ako je to najgore što si mogla da mu iskopaš, pa daj odma da se prijavim u konzulat da glasam za njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freethrow said:

Ne vredi sada biti uvređen i pasivno agresivan, jesi li stavila navodnike ti ili ja? Nije imao nikakav plan i program? Meni je skroz okej da ti se plan i program ne dopadaju, da smatraš da su skroz neizvodljivi, glupi, matematički neizvodljivi, ali majkumu, kako ih nije imao? Odakle to? Zašto navodnici? Da li zaista veruješ da je sam organizovao Belivuka i ekipu, podelio im po 1000 evra i rekao držite bakljadu ali tako da deca plaču? Da li čitaš šta pišeš?

 

Nisam uvređena ni pasivno agresivna, stavila sam navodnike jer sam citirala čoveka kome odgovaram (on ga je tako nazvao). Drugo, ne smatram da je to što se desilo bilo ok i nisam govorila o tome, isključivo o Đilasovom ponašanju. Svakako smatram da su njegova deca, kao deca većine političara, pretrpela ogroman stres i da im nije lako da se izbore s tim pritiskom.

 

Poslednje, nije prvi put da ovako učitavaš i to je ekstremno bezobrazno ponašanje. Boldovala sam mesto učitavanja i zaista ne vidim čemu to, ali ti bolje znaš, pošto ti nije prvi put. 

 

3 minutes ago, uini said:

 

 

naprotiv, hvala Ti što si iznela recimo mišljenje, meni je to jako otrežnjujuće iskustvo jer na temama koje posećujemo nemam prilike da razumem sve aspekte nečije ličnosti koje me se tiču u online prepisci.

 

kada bi svi krenuli tvojim primerom, forum ne bi možda bio lepše mesto ali bi svakako bio jasnije  ( :

 

Sure thing, nema na čemu, također.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Kooineeperk said:

Nazvao bih ga "licnim odgovorom na bedne provokacije". Ovo sto je pomenuo je verovatno kap koja mu je prelila casu jer mogu da poverujem da su mu deca tako reagovala, nakon sto su morala ispred svoje skole da gledaju plakate sa svojim ocem u zatvorskom odelu i natpisom "lopov" (ili tako nekako). Ako je toliki lopov i uzeo je tih famoznih 619miliona eura, sto ga onda ne uhapse vec jednom?  

 

 

 

Izvini što ti skraćujem post, zbog bolje preglednosti.

 

Potpuno si u pravu što se ovog boldovanog teksta tiče. Milion posto si u pravu. 

 

Dragan Đilas je tada, samo jednom, spomenuo decu i zaplakao pred kamerama. Emotivno je, sa razlogom, reagovao.

 

Nije skupljao nikakve jeftine poene kao što misli @DameTime

 

*

Ko je gledao Đilasa na RTS-u, on je za onih 30 minuta koliko je određeno za predstavljanje stranaka i koalicija objasnio i tu laž koja se vrti non-stop. 

 

Parafraziraću ga..  Nešto manje od 619 miliona evra imala je cela njegova firma na kraju jedne godine. Toliki je bio prihod firme.

 

Ne moramo da mislimo isto, bilo bi dosadno. Ali..red je da budemo tolerantni, i da poštujemo tuđe stavove.

 

I red je kada kritikujemo nekog političara da argumentovano iznesemo zašto ga kritikujemo.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

@KooineeperkNema potrebe da mi se izvinjavaš, nisi me uvredio. Samo ukazujem da to nije ton i način na koji treba da raspravljamo na ovu temu, jer vlast upravo to i želi. Da se mi međusobno gložimo i upiremo prstom, a da je svako ko ne misli kao mi automatski SNS. 

 

"Moramo" je daleko najbolji izbor od svih lista, ako bih već morala da izaberem nekog.

Nisam ni mislio da sam te uvredio, ali nije ok bilo. Ja to mogu da priznam.

 

Slazem se da nema nista sladje za SNS/Vucica nego kad vidi neslogu medju opozijom. I on ne sedi i ceka da se to desi i verujem da aktivno radi na takvim stvarima, da ima svoje igrace u toj igri. Pa tvoj narativ u principu zvuci apsolutno tako.

 

Sto daljim postovima i pokazujes - da li to svesno radis ili ne, otukud znam, ali naravno da ces izazvati reakcije. Kod mene svakako. 

 

 

43 minutes ago, Eddard said:

Da, misli. Nažalost, srpsko biračko telo pati od teške kolektivne šizofrenije.

 

Hajde recimo da je tako, ali isto tako kako su zaboravili te 90-e, pa 2010-ih doveli te iste na vlast (uz to da se Dacic pojavljivao u vlasti i tokom 2000-ih), valjda mogu da zaborace i te "grehove" koje cekamo da nam @DameTime izlista. 

 

Nije da ih nije bilo. 

 

Ali dajte da pobrojimo, stavimo na tas (sa sve tih 619miliona) a sa druge strane na tas sve afere ove vlasti, pa da ih merimo... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Hajde recimo da je tako, ali isto tako kako su zaboravili te 90-e, pa 2010-ih doveli te iste na vlast (uz to da se Dacic pojavljivao u vlasti i tokom 2000-ih), valjda mogu da zaborace i te "grehove" koje cekamo da nam @DameTime izlista. 

 

Ne kapiraš. Problem je u tome što prosečan srpski glasač ne vidi grehove Dačića/Vučića/Vulina iz 90ih, nije da ih on zaboravlja. On ne misli da su oni tu nešto loše uradili, to je sve bio Sloba/Mira/Zapad/Vatikan/CIA i sl. Žuti - e žuti su se nakrali i izdali heroje i Kosovo. A plus je pamćenje ko u zlatne ribice, pa se skoriji gresi pamte kao veći od onh pređašnjih. Tako nekako. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Eddard said:

 

Ne kapiraš. Problem je u tome što prosečan srpski glasač ne vidi grehove Dačića/Vučića/Vulina iz 90ih, nije da ih on zaboravlja. On ne misli da su oni tu nešto loše uradili, to je sve bio Sloba/Mira/Zapad/Vatikan/CIA i sl.

 

Žuti - e žuti su se nakrali i izdali heroje i Kosovo. A plus je pamćenje ko u zlatne ribice, pa se skoriji gresi pamte kao veći od onh pređašnjih. Tako nekako. 

 

Evo, priznajem, ne kapiram kako taj princip zaboravljanja vazi kod jednih a ne vazi kod drugih. 

Sve otislo sa Slobom u grob? 

 

Inace, Mira sa cvetom u kosi je bila mastermind ali gotovo nikako medijski eksponirana i prosecan srpski glasac na nju gleda bas tako "a ona Slobina zenica, sa cvetom u kosi". 

 

Tako da jedino da je kolektivno pamcenje otislo u grob sa Slobom. Pa eto, nek se Djilas zrtvuje, nek izadje iz politike zarad zaborava... nemam nista protiv ako ce to doneti promene. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Klotzen said:

Ma bolji je vučić od ove opozicije neka ga još :

 

 

 

 

Vidite kako je narod složan u ovom zlatnom dobu.

 

mnogi u medju mojim prijateljima i clanovima porodice mi zameraju radikalnost kada govorim o prirodi ovog rezima ali ja ne mogu da shvatim da veliki broj ljudi kojima su bliska gledista opozicije ne vidi toliki broj paralela sa sa desavanjima u proslosti

 

gebelsovska upotreba medija, ove šturmbajtalung formacije koje biju pred svake izbore, akademija mladih lidera kao omaz hitlerjugendu odakle izlaze svi oni beskrupulozni sns omladinci koji laju i ujedaju po emisijama

 

ko uopste misli da je ova vlast smenjiva demokratskim sredstvima i da ce ikada doci dan kada ce reci u redu, pobedio si? 

 

pre ili kasnije morace se na ulice, ako uopste bude postojala kriticna masa i ako svi kojima ovo nije ok ne odsele 

sreca da smo se 5. oktobra odlucili za proces pridruzivanja evropi pa ga birokrate eu drze na relativno kratkom povocu, da smo ostali onaj wild west provizorijum danas bi imali i konc logore za politicke protivnike

 

 

Edited by SunZero
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svako ko ne glasa na izborima ili kaže da je sve isto pokazuje da mu ne smeta trenutno stanje u Srbiji = odgovara mu ovo što radi SNS.

 

Btw. primećeno je dosta novih poziva za izbore u Beogradu za ljude koji nisu živeli na tim adresama. Kod mene u zgradi se pojavila jedna osoba za koju niko živ ne zna ko je. 

S obzirom da sam kontrolor u školi koja obuhvata i tu našu zgradu probaću da obratim pažnju da li je ta osoba glasala, možda čak ako je nahvatam uspem da je priupitam kad napusti BM od kada nam je postala novi komšija. 🙂

 

Nadam se da opozicija radi nešto po ovom pitanju, tj. da možda pokušavaju da nađu način da provale da li su dopisani neki ljudi iz unutrašnjosti ili RS, da li možda neko glasa dva puta itd...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, major josip said:

Nadam se da opozicija radi nešto po ovom pitanju, tj. da možda pokušavaju da nađu način da provale da li su dopisani neki ljudi iz unutrašnjosti ili RS, da li možda neko glasa dva puta itd...

 

Mislim da sam negde procitao da ce nakon izbora traziti od poverenika za informacije da se ispita da li su te osobe glasale ili ne. 

 

Inace, kod mene u zgradi primetio sam par poziva koji su baceni dole, obicno imamo neku kutiju za reklamni materijali ispod sanducica. Nisam hteo da prevrcem i ispitujem ko su, u mom sanducetu nije bilo "viska" iako sam tek nepunih godinu dana vlasnik stana. A pre toga u njemu ziveo par godina. Znalo je nekada da dodje nesto za nekog bivseg stanara ali pozivi nisu. 

 

Tako da me ne bi cudilo da je taj poziv u kanti zapravo bacio sam postar jer nije znao gde da ga ostavi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...