Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

40 minutes ago, Constantin said:

.....rudnik u Nedeljicama.

U smislu da ce cela Srbija cesati jajca i ziveti od rudnika, svakako.

 

24 minutes ago, McLeod said:

Zato sto je sve u redu, imamo i dve nove fontane, dobicemo i stadion, Vucic obecao.

Ima da bude veci od enega u Leskovac.:classic_biggrin:

Njima je bas trebao stadion, sve ostalo imaju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJORDJE said:

U smislu da ce cela Srbija cesati jajca i ziveti od rudnika, svakako.

 

Nisi upućen...ja sam stava da Srbija neće vajditi, skoro pa ništa.

 

1 minute ago, DJORDJE said:

 

Ima da bude veci od enega u Leskovac.:classic_biggrin:

Njima je bas trebao stadion, sve ostalo imaju.

 

Stadion u Leskovcu je napravljen da bi mi imali gde da igramo dok nam se ne napravi novi stadion, jer i kod nas na Trošarini je pronadjen Litijum.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Klotzen said:

Ni poljoprivreda ni rudarstvo nam neće doneti prosperitet ali industrija koja to koristi kao sirovine hoće. Mi nemamo industriju koja koristi Litijum niti imamo bilo kakve čvrste garancije da ćemo je dobiti. Industriju hrane itekako imamo i što je još važnije imamo i know how kako i dalje da je razvijamo. Sa te strane su ekolozi 100% u pravu.

 

Ako bi parizer potpisao neki ugovor sa nekom poznatom kompanijom o gradnji fabrike baterija X godina posle početka rada rudnika pa da i pričamo šta je bolje ali mi za sada nemamo ništa na vidiku osim izvoza samog litijuma što je najgora opcija za nas čak i da nema zagađenja.

 

 

Od priče da nema izvoza litijuma dakle samo izvoz baterija sad dolazimo do priče da ćemo deo litijuma izvoziti a dok rudnik proradi doći ćemo do priče da jbg zuti krivi pa ne možemo da radimo baterije i opet zuti krivi jer moramo litijum da kopamo i izvozimo.

Edited by MeanMachine
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeanMachine said:

 

Od priče da nema izvoza litijuma dakle samo izvoz baterija sad dolazimo do priče da ćemo deo litijuma izvoziti a dok rudnik proradi doći ćemo do priče da jbg zuti krivi pa ne možemo da radimo baterije i opet zuti krivi jer moramo litijum da kopamo i izvozimo.

Na ovom sastankui danas bili su i ovi boldovani.

 

Neben Vertretern der Autokonzerne Mercedes und Stellantis, von Batterieherstellern und Rio Tinto nahm daran auch Olaf Scholz teil.

Link to comment
Share on other sites

Scholz je obecao nesto Vucicu u pravcu fabrike za baterije.Scholza vise niko ni u sopstvnenoj zemlji ne uzima za ozbiljno,

a i dani kanecelarovanja su mu odbrojani i ta nekad cuvena i besmrtna partija barem sledecih dvadeset godina na evropskoj

sceni nece imati nista da izjavi za stampu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Selina said:

Scholz je obecao nesto Vucicu u pravcu fabrike za baterije.Scholza vise niko ni u sopstvnenoj zemlji ne uzima za ozbiljno,

a i dani kanecelarovanja su mu odbrojani i ta nekad cuvena i besmrtna partija barem sledecih dvadeset godina na evropskoj

sceni nece imati nista da izjavi za stampu.

 

Šolc može po isteku mandata da se zaposli u Rio Tintu, kao Šreder u Rosnjeftu ili Lukoilu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

 

Šolc može po isteku mandata da se zaposli u Rio Tintu, kao Šreder u Rosnjeftu ili Lukoilu.

Schröder je extra liga u poredjenju sa Scholcom, ovaj je drugi njanjanja, ne pije, ne pusi, ne jede, trci ujutru dva sata,

1 birokrata par ekselans, bez ikakve vizije, sharma, SPD nije zeleo da bude sef partije, sasvim je slucajno postao kancelar.

Link to comment
Share on other sites

Sere mi se od ovakvih jao hocemo da prodamo strateske kompanije strancima a strateske kompanije - EPS, najveci lopovi koji postoje, javasluk i bezobrazluk, 80% ljudi koji tamo rade treba instant da dobiju otkaz, sede tamo i po 20 godina nit znaju da rade svoj posao nit ih zanima, Vodovod isti k, a jedino sto je stratesko oko Telekoma je sto se koristi kao politicki instrument. Sve gubitasi sa viskom zaposlenih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Sere mi se od ovakvih jao hocemo da prodamo strateske kompanije strancima a strateske kompanije - EPS, najveci lopovi koji postoje, javasluk i bezobrazluk, 80% ljudi koji tamo rade treba instant da dobiju otkaz, sede tamo i po 20 godina nit znaju da rade svoj posao nit ih zanima, Vodovod isti k, a jedino sto je stratesko oko Telekoma je sto se koristi kao politicki instrument. Sve gubitasi sa viskom zaposlenih.

 

Biće da je samoupravljanje pustilo duboko korenje. Sećam se kada su kmečali što je JAT prodat 'tamo nekim Arapima', ali je činjenica da su ga sredili. Posle se vratio u državne ruke, ali zaista ne vidim prednost u tome jer nude uslogu low-cost kompanija po redovnim cenama, pri čemu je ta usluga ista kao u nekom Milojko Toursu. Kmečali su kada je Mišković otkupio Maxi, a zatim što 'njihovo' odlazi u vlasništvo belgijske kompanije. Ja zaista nemam ništa od toga ni što je MTS državni, niti što je Yetttel u stranom vlasništvu, jer ni od jednih ni od drugih nemam niti prihoda niti bilo koje druge koristi. Zanima me samo usluga i da za plaćeni novac dobijem tu uslugu.

 

Može i taj EPS sutra da bude u vlasništvu neke kompanije sa Madagaskara, iz Kambodže ili Burkine Faso, baš me briga ko će zaraditi ako pruži adekvatnu uslugu.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Constantin said:

To što se tebi sere, to je tvoj problem, čovek je 200% u pravu.

 

Covek apsolutno nijednim slovom nije u pravu.

 

Apsolutno je nebitno "cija" je kompanija. I jedan od najvecih problema srpskog drustva je taj koncept "naseg". Sta ti imas od toga sto je EPS "nas"? Vise volis da te krade Vucic nego Dzon Smit, Karl Veber ili Zan Pjer Pavar?

 

Ja necu niko da me krade, hocu uslugu koju placam, a ko je vlasnik me ne zanima apsolutno.

 

Dalje, da smo kolonija bilo bi nam sigurno bolje.

 

Dalje, ta prica o kolonijalizmu, eksploataciji malih i slabih je potpuno passe. Dovoljno je proslo vremena da sa ove vremenske distance se kriticki osvrnemo na taj period i njegove efekte i cinjenicno dokazemo da ono sto kolokvijalno vazi i sto se smatra negativnim efektima kolonijalizma danas kod nas nema nikakve veze sa zivotom.

 

Pogledas tu Afriku za primer - dosli eksploatatori uzeli dijamante, a narod nema leba da jede. Evo proslo je 100 i kusur godina u vecini tih zemalja, kakve su danas? Redom korumpirane, vojne hunte, beda cemer i jad. Je l' kriva kraljica Viktorija za to koja je umrla pre 120 godina, ili su krivi oni koji su zivi danas?

 

I je l' kriv onaj sto ako vidi da nesto moze da dobije jeftino to i zeli da uradi?

 

Licemerje najgore vrste, isti matorci i teoreticari sa zidarcem u ruci koji ce da kukaju na kapitalizam, kolonijalizam i taj mrski kolektivni zapad ce da sipce kilometar dalje u prodavnicu jer su culi da je tamo ulje jeftinije 10 dinara.

 

A onda ce da krive Nemca jer oce da kupi litijum od nas jeftinije nego sto bi mu bilo da ga kopa sam.

 

Nije tu Nemac nista kriv, krivi smo mi jer nismo za bolje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja, recimo, nemam problema sa EPS-om, evo već decenijama. Redovno plaćam, nema kamata, ništa slično. Unazad neko vreme im fino funkcioniše sajt, preko koga pratim potrošnju, kreiram uplate. Samo je potrebno da mi baterija na telefonu bude puna, kao i račun. Nemam potrebe da obilazim šaltere EPS-a i "cenim" da li me neka šalteruša dribla. Doduše, ima ljudi, kojima je to duševna hrana, da obilaze šaltere i isteruju neku pravdu. Ne samo u EPS-u, nego i u Telekomu, Info stanu...ma baš svuda gde postoji konverzacija sa strankama. Ne znaju bila u dupe da ubodu, ali su spremni da drže "predavanja" u vezi prava, ekonomije, tehnologije, ekologije....lažni ekolozi su to.

Link to comment
Share on other sites

Opis profila koji si linkovao pokazuje svu besmisao postojanja Srbije kao drzave i bavljenja krupnim stvarima evo na primer Rio Tintom, jer ovakvih ima par stotina hiljada ovde, i zbog te cinjenice zapravo je i cudno sto nam nije i mnogo gore, jer treba da nam bude gore ocigledno:

Narodni BOT - Satiričar - Niš glavni grad - Kosovo je Srbija - Zaštita teritorijalnog integriteta ne sme biti deo ideološkog opredeljenja - Apolitičan

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...