Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

1 hour ago, Rade Zagorac said:

Pa koji je on moj, ozbiljno pitam. Meni Cuta zanimljiv jer se godinama bori po brdcinama i planincugama, razbija cevi...

 

Ovaj mi klasican ustogljeni politicarcic. Ne zanimaju me takvi, takvih smo se nagledali 🤣

 

,,Tokom studiranja bio je stipendista Vlade Republike Srbije, Kluba privrednika, Rotary kluba Beograd Čukarica i Fondacije Konrad Adenauer."

 

🤮🤮🤮🤮

 Pa da, mozda si u pravu, mozda im je ovog sistemliju Vucic podmetnuo da ih navuce da oteraju Rio Tinto, pa nece svojim parama placati te penale, i njega i verovatno jos neke,  a onda da dovuku njihove prijatelje Kineze ili slicne da kopaju tan isti litijum. Ovo je cak verovatan  scenario, tacno ono sto bi se moglo ocekivati od te anticivilizacijske ekipe ciji je vucic proizvod, a to je ova srbska patrijotska intelegencija i slicni. I mozda su ovi koji mene optuzuju a sam Vucicevac u stvari Vucicevci koji rade na istom the planu. Sta god da je, ako bre, ako. Sve sto steti srbstvu je dobro.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 Pa da, mozda si u pravu, mozda im je ovog sistemliju Vucic podmetnuo da ih navuce da oteraju Rio Tinto, pa nece svojim parama placati te penale, i njega i verovatno jos neke,  a onda da dovuku njihove prijatelje Kineze ili slicne da kopaju tan isti litijum. Ovo je cak verovatan  scenario, tacno ono sto bi se moglo ocekivati od te anticivilizacijske ekipe ciji je vucic proizvod, a to je ova srbska patrijotska intelegencija i slicni. I mozda su ovi koji mene optuzuju a sam Vucicevac u stvari Vucicevci koji rade na istom the planu. Sta god da je, ako bre, ako. Sve sto steti srbstvu je dobro.

Nemoj me podrzavati, molim te 🤣

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Div said:

 

Nisam citirao ceo post, nije vredan komentara, ali o ovom delu moram da kažem nešto kolikogod to bilo očigledno. Tvoj način borbe protiv spbstva je da potruješ Srbe...

Ta smesna patetika je degutantna. Niko ne podrzava trovanje nikoga, ti ljudi bi bili preseljeni ili nesto, a te price o unistenoj prirodi su... humanocentrizam i arogancija. Cuj, oni ce unistiti prirodu, ljudi generalno. Pa prezivela je ona i veće baje. Sve bi se to procistilo za koju hjljadu godina, wgaf. Ti si pisao ono o deci, u sta ste ulagali to vam se i vraca.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 Slatina, Gornje i Donje Nedeljice, Grnčara, Lipnica, Runjani, Šor, Bradić i Korenita

A gde će da presele sve te ljude? Za one koji ne znaju ta sela zajedno imaju oko 7 do 8 000 stanovnika. I kolikom cifrom recimo da se zadovoljim ja kada mi je ponude za kuću? Čisto da znam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 Pa da, mozda si u pravu, mozda im je ovog sistemliju Vucic podmetnuo da ih navuce da oteraju Rio Tinto, pa nece svojim parama placati te penale, i njega i verovatno jos neke,  a onda da dovuku njihove prijatelje Kineze ili slicne da kopaju tan isti litijum. Ovo je cak verovatan  scenario, tacno ono sto bi se moglo ocekivati od te anticivilizacijske ekipe ciji je vucic proizvod, a to je ova srbska patrijotska intelegencija i slicni. I mozda su ovi koji mene optuzuju a sam Vucicevac u stvari Vucicevci koji rade na istom the planu. Sta god da je, ako bre, ako. Sve sto steti srbstvu je dobro.

 

Najveći shareholder Rio Tinta je kineska državna kompanija Chinalco, Aluminum Corporation of China.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ali to glasac vulgaris ne zna, i nece ni znati, pa zbog psiholoskog efekta mozda hoce kineske Kineze da dovedu, a ne te globalisticke :lol_2:

 

Pisao je Arsenije Pesic detaljno, nikakvo trovanje tu ne postoji, ili su rizici minimalni, ali neke naravno cinjenice nikada nisu ni zanimale. Sta ce im to kad su vec unapred odlucili.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, shonke said:

Ja sam puzigaću razumeo da treba da nestane srbstvo. I apsolutno se slažem.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Ajde nam ti objasni posto on vesto izbegava odgovor kako ste to zamislili da uradite. Gumicom, hemijskim sredstvom ili izgladnjivanjem?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:
1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Pa tu zivim, bas zbog toga sam ekstremno alergican na svaki vid srbendizma, i na sve sto srbendizmu pomaze da prezivi i ne crkne vec jednom. Na primer, nesto od toga je to neprekidno pricanje o sebi u prvom licu mnozine. To stalno "mi, mi". Koji mi? Ti rece da si ko zna od kad emigrant. Imas svoju novu zemlju, sto je skroz OK, "i tata bi sine" da se nije zajebo pa verovao da ovi imaju potencijal da postanu normalni, a onda su se jos ekstremnije napalili na srbendizam v2.0 ima dole sta je to, stalno ponavljam, sad treca generacija, unuci maloumnika iz devedesetih, ali ih je bar zli Vucic podstakao da pokazu svoje pravo lice, i to je njegov najvazniji uspeh. Dobro, nego, ako decenijama imas svoju novu zemlju, koji ste onda to "vi"? Šta je to, ono staro "najbolje se Srbi bore kad prde iz dijaspore"? :smiley24:

 

Da sam znao da ces toliko da se iznerviras i postidis zbog prostog pitanja odakle si ne bih te ni pitao.

 

Napisah da svacije misljenje postujem iako se ne slazem sa njim jer to je tekovina demokratije, ali sa ovakvim recnikom i pokusajima (ne mozes da dobacis toliko) uvrede na moj racun ti mozes da razgovaras u krugu tvoje porodice.

 

Posto sam tek dva dana na forumu sad sam malo procitao o cemu ti pises, i jasno mi je otkud ovolika eksplozija nervoze ovo par dana u tvojim komentarima. Nije vam lako ovih dana, znam...

 

Izvinjavam se, ne tebi nego ostalim forumasima sto su morali da gube vreme na citanje jer sam ja pokusao da civilizovano komuniciram sa nekim ko to ne ume.

 

12 minutes ago, Rade Zagorac said:

Pa lik ili je glup ili je placen, u svakom slucaju razbija dobru energiju koja je stvorena i u svakom slucaju posle ovogs neka se tera.

 

Jbt, stisnemo pedera i on popusti, pa sad treba jos jace jbt, idemo jos vise da nas bude, jos vise gradova.

 

Taj "glup lik" kojem spocitavas da gusi neku energiju je ne isljucivo naravno ali ponajvise i zasluzan sto je ta energija i stvorena.

 

Ne kazem to ja, nego su iza njega su stali svi ugledni aktivisti, intelektualci neuprljanog obraza, nezavisni mediji, i da ne nabrajam sad javne licnosti. Postujem da ne varis lika i u to ne ulazim, samo ne treba pasti na podvale koje su krenule.

 

Gresis u stavu iz druge recenice a reci cu ti zasto:

 

To "da stisnemo pedera" bi znacilo nastavak protesta samo sa jednim ciljem, da se srusi njegova vlada jel tako? Ko ce to da organizuje, vodi, kontrolise masu? Bosko ili Zelenovic? Sta ce da traze tacno od njega, da ode? Mislis da bi on pristao?

 

Da te podsetim malo sta je realnost, nazalost je trenutno on legitimno izabran predsednik i njegova stranka legitimno je na vlasti, izabranai su vecinski od onih koji za njega glasaju redovno, slepo i podanicki, za razliku od 30 % apstinenata i "apoliticnih" Srba koji su spavali 12 godina tvrdim snom i sad se probudili na ulici.

 

Na Sloba se krenulo nasiljem jer je pokrao izbore i to debelo. Pravda je bila tada uz demonstrante jedini potreban argument koji je trebao da se sasvim opravdano svrgne diktator i uz primenu nasilja. Sta bi bilo opravdanje da se ulicnim nasiljem sada krene na ovog? Eto, i ja njega ne varim kao ti Sava ali njegov pad treba da bude zakonski, legitiman, i da mu sudi zakon Srbije a ne kao Gadafiju da mu eventualno neko presudi na ulici. Scene iz Tripolija kad su Gadafija razvlacili po ulicama - jel' takve nekakve scene treba da idu u svet i iz Beograda?

 

Pa, upravo protiv takvog nedemokratskog, nepravicnog, srednjevekovnog sistema i vlade se treba(mo) boriti svi, i upravo sto se pozivamo na gazenje zakona, ustava, i prava - moramo se voditi bas tim zakonima a ne pozivati iste samo kad nam odgovara a kad nam se cefne da ih povesamo i u to procesu prekrsimo i zakon i ustav i sve demokratske dekovine modernog drustva.

 

Ako treba unistiti mozda autokratski rezim, ali rezim koji je potpuno legitimno i legalno na vlasti nasiljem i nedemokratskim i nelegitimnim nacinom - pa kad ce onda prestati krug ludila u Srbiji?

 

Ponavljam, 30 % ljudi ne glasa godinama i defetisticki prihvata sve ovo sto je ovaj radio jer, jbg. "nemam za koga da glasam. Oni su imali za koga jbg, i zakon jeu tom pogledu sad na njihovoj strani, koliko god se to tebi i meni ne svidjalo.

 

Izbori su iza coska prakticno. Slazem se da "pedera treba stisnuti" ali onako kako to prilici, po zakonu i demokratksim sredstvima. Njegova medijska masinerija puca lagano, on vise nece moci nikad da zatvori sve kao sto je ranije.

 

Ako pokusa neku kradju aprila video je sta ga ceka. Njemu i njima su ruke vezane.


Sve sto mi treba da uradimo je da aprila uzmemo olovku u ruke i pustimo vodu...

 

Kulturno, demokratski, zakonski.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Perkos2 said:

Ajde nam ti objasni posto on vesto izbegava odgovor kako ste to zamislili da uradite. Gumicom, hemijskim sredstvom ili izgladnjivanjem?

 

 

Kad shvatiš razliku između srpstva i srbstva, biće ti jasniji i metod.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Diogen said:

 

Da sam znao da ces toliko da se iznerviras i postidis zbog prostog pitanja odakle si ne bih te ni pitao.

 

Napisah da svacije misljenje postujem iako se ne slazem sa njim jer to je tekovina demokratije, ali sa ovakvim recnikom i pokusajima (ne mozes da dobacis toliko) uvrede na moj racun ti mozes da razgovaras u krugu tvoje porodice.

 

Posto sam tek dva dana na forumu sad sam malo procitao o cemu ti pises, i jasno mi je otkud ovolika eksplozija nervoze ovo par dana u tvojim komentarima. Nije vam lako ovih dana, znam...

 

Izvinjavam se, ne tebi nego ostalim forumasima sto su morali da gube vreme na citanje jer sam ja pokusao da civilizovano komuniciram sa nekim ko to ne ume.

 

 

Taj "glup lik" kojem spocitavas da gusi neku energiju je ne isljucivo naravno ali ponajvise i zasluzan sto je ta energija i stvorena.

 

Ne kazem to ja, nego su iza njega su stali svi ugledni aktivisti, intelektualci neuprljanog obraza, nezavisni mediji, i da ne nabrajam sad javne licnosti. Postujem da ne varis lika i u to ne ulazim, samo ne treba pasti na podvale koje su krenule.

 

Gresis u stavu iz druge recenice a reci cu ti zasto:

 

To "da stisnemo pedera" bi znacilo nastavak protesta samo sa jednim ciljem, da se srusi njegova vlada jel tako? Ko ce to da organizuje, vodi, kontrolise masu? Bosko ili Zelenovic? Sta ce da traze tacno od njega, da ode? Mislis da bi on pristao?

 

Da te podsetim malo sta je realnost, nazalost je trenutno on legitimno izabran predsednik i njegova stranka legitimno je na vlasti, izabranai su vecinski od onih koji za njega glasaju redovno, slepo i podanicki, za razliku od 30 % apstinenata i "apoliticnih" Srba koji su spavali 12 godina tvrdim snom i sad se probudili na ulici.

 

Na Sloba se krenulo nasiljem jer je pokrao izbore i to debelo. Pravda je bila tada uz demonstrante jedini potreban argument koji je trebao da se sasvim opravdano svrgne diktator i uz primenu nasilja. Sta bi bilo opravdanje da se ulicnim nasiljem sada krene na ovog? Eto, i ja njega ne varim kao ti Sava ali njegov pad treba da bude zakonski, legitiman, i da mu sudi zakon Srbije a ne kao Gadafiju da mu eventualno neko presudi na ulici. Scene iz Tripolija kad su Gadafija razvlacili po ulicama - jel' takve nekakve scene treba da idu u svet i iz Beograda?

 

Pa, upravo protiv takvog nedemokratskog, nepravicnog, srednjevekovnog sistema i vlade se treba(mo) boriti svi, i upravo sto se pozivamo na gazenje zakona, ustava, i prava - moramo se voditi bas tim zakonima a ne pozivati iste samo kad nam odgovara a kad nam se cefne da ih povesamo i u to procesu prekrsimo i zakon i ustav i sve demokratske dekovine modernog drustva.

 

Ako treba unistiti mozda autokratski rezim, ali rezim koji je potpuno legitimno i legalno na vlasti nasiljem i nedemokratskim i nelegitimnim nacinom - pa kad ce onda prestati krug ludila u Srbiji?

 

Ponavljam, 30 % ljudi ne glasa godinama i defetisticki prihvata sve ovo sto je ovaj radio jer, jbg. "nemam za koga da glasam. Oni su imali za koga jbg, i zakon jeu tom pogledu sad na njihovoj strani, koliko god se to tebi i meni ne svidjalo.

 

Izbori su iza coska prakticno. Slazem se da "pedera treba stisnuti" ali onako kako to prilici, po zakonu i demokratksim sredstvima. Njegova medijska masinerija puca lagano, on vise nece moci nikad da zatvori sve kao sto je ranije.

 

Ako pokusa neku kradju aprila video je sta ga ceka. Njemu i njima su ruke vezane.


Sve sto mi treba da uradimo je da aprila uzmemo olovku u ruke i pustimo vodu...

 

Kulturno, demokratski, zakonski.

 

Ma, fucka mi se za lika, ja imam to, sto me ne izdaje, da na prvu procenim nekoga.

 

To sto je on najbolji student Pravnog, sto mi se ne svidja njegova faca, oblacenje i ostalo, nisu legitimni razlozi da se neko hejtuje, ali jesu moji licni za sumnju.

 

Onda kad uradi nesto kao juce, samo se potvrdi ova moja sumnja.

 

Ne zanima me uopste Savo, ima li smo Tita, Slobu, Kostunicu, Tadica, sad ovoga...

 

Poenta je menjati sistem. Meni se svidja ovo saopstenje Ekoloskog pokreta i stojim iza tog pokreta za sada.

 

Ovi sto su oni odlucili da se prekinu blokade i proglase pobedu kao da je njihova, daleko im lepa kuca.

 

Ali prave ogromnu stetu svima.

 

Umesto da su stali, da se svi dogovore, oni jurcaju kao da su sami na svetu.

 

Sad tipa ako Ekoloski pokret ili nebitno ko, grupa gradjana odluci da dodje na Gazelu, eto natpisa svuda i raspolozenja u narodu o razbijanju protesta, raskola medju pokretima...

 

Jel nije moglo da se stane i pitaju drugi, gde cemo dalje, sta cemo? Ponasaju se kao da je njihova pobeda.

 

99 posto naroda na blokadama i protestima prosle subote se fucka i za Savu i za Kreni promeni.

1639056639082.jpg

Edited by Rade Zagorac
Link to comment
Share on other sites

N

Quote

 

isam odgovorio na njegov post koji je vrlo detaljan vise iz postovanja onoga sto je nize napisao. Ali kada vec potezes to... zavisi kako hoces da citas ceo proces ekstrakcije litijuma. Jedan nacin je da se na tom jalovistu moze podici farma lala, lavande i organskog paradajza jer, jelte, to je green rudarstvo? A koje su lose strane tog rudnika? Ovo je jedan prilicno nezavisan clanak:

https://www.pakt.org.rs/sr/2016-05-18-09-48-28/205-jadarit

 

imas na kraju recenicu: 

Lokalna zajednica mora biti aktivnije uključena u svakoj fazi ovog veoma velikog rudarskog projekta, kako bi se na vreme vodilo računa o njenim interesima, zaštiti životne sredine i koristi koju bi ovakav projekat doneo lokalnoj zajednici u odnosu na sve potencijalne opasnosti koje sa sobom nosi ovakva vrsta eksploatacije.

Rio Tinto to jednostavno ne radi, pokazi mi jedan jedini clanak, press release, konferenciju, ma BILO STA gde se objasnjava nesto vise od "da ce se voditi o zastiti sredine po najvisim standardima"? Sta to zapravo znaci? Koji su to nizi i visi standardi? Sta ti ljudi tamo mogu da ocekuju? A pa da... evo sta mogu:

https://birn.rs/posledice-istrazivanja-rio-tinta-bor-iz-podzemnih-voda-osusio-detelinu/

Ovo nije podizanje trznog centra dole niz ulicu ovo treba da raskopa i potencijalno upropasti ceo jedan deo Srbije. Sto se mene tice, AV i sve oko njega je sporedna tema, mislim da svi znamo sta mozemo od njih da ocekujemo. Ali problem je sto firma koja treba da raskopa pola srbije isto tako nije transparentna. Oko ovako necega vaznog se ne mogu donositi odluke na poluinformacijama i zamajavanjem. 

 

Niko da pomene primer Ceske koja ima vise litijuma od nas, pa eto, blesavi resili da ga ne vade, kazu steti okolini... To je opredeljenje u kakvoj zemlji hoces da zivis: da li ces da budes sirovinska baza za EU i rezervna varijanta u njihovim buducim nadgornjavanjima sa Kinom i Rusijom ili hoces da zivis u zemlji gde mozes da barem dises koliko toliko. I velis ljudi bacaju djubre po ulici, pa ajde da im ubijemo sve zivo u rekama, sta ce im?

 

 

Kasno je malo za tu priču, bar kad je Rio Tinto u pitanju.

 

Oni su bezmalo 20 godina ovde, istražuju, ulažu, kupuju, doniraju...a kladim se da je većina ljudi u Srbiji prvi put čula za Rio Tinto tek nedavno.

 

Ono kao ,preko noći smo se ekološki osvestili, pa ajde da proteramo one što dve decenije nešto čeprkaju oko Nedeljica i tamo sadimo lale i lavandu.

 

A šta oni rade od 2004 godine, možeš pročitati recimo u ovom tekstu.

 

https://www.cins.rs/kako-je-rio-tinto-kupovao-loznicu-od-gosta-na-slavi-do-neprijatelja/

 

Jel ti zaista misliš da nakon 20 godina i  silnih ugovora i memoranduma, izmedju države i Rio Tinta, možeš tek tako opstruisati rad jedne velike multinacionalne kompanije, bez velikih posledica?

 

Prvo, oni su se sigurno obezbedili i za taj slučaj i silnim novcima bi država morala iz džepa gradjana da ih obešteti.

 

Drugo, do toga neće doći jer se nijedna vlast neće usuditi da sabotira Rio Tinto.

Mogao si u onom istraživanju Birna pročitati da je ovaj projekat predaleko odmakao i da su u priču uključene vlade SAD, Velike Britanije, Australije i Nemačke.

A to znači da bi svakoj vladi sabotaža Rio Tinta , donela pored ekonomske i političku štetu i pritiske.

 

Prema tome, treba se pomiriti sa činjenicom da će Rio Tinto eksploatisati litijum u Srbiji.

 

Kad je već kasno da se otera Rio Tinto, onda je energiju potrebno usmeriti na to da Rio Tinto ispuni maksimalno svoje obaveze u pogledu zaštite ekologije.

I naravno, videti koliko Srbija može ekonomski i politički profitirati iz ovog projekta.

 

Što kaže Arsenije, ajde da budemo jednom pametni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Zabole mene za Vucica. Mene zanima samo smrt srbstva, i da ga neko gazi.

 

zar ti zaista verujes u to da Vucic gazi to srbstvo?? Srbendisanje??

  Pa on i njegovi radikali (sad presvuceni) su generatori srbendisanja....  Zar zaista verujes u to da Vulinov "srBski svet "  nije Vuciceva ideja?  Pa Vulin sam  nema dva cela  kilobajta u glavi da sam (S)misli- bilo sta... Da Djuka , svi ostali- da ne nabrajam jer i ne znam svima ni imena kolko ih ima mogu svoje stavove samostalno da iznose?

 

Ako u to sve verujes , onda ti nisu rekli da deda mraz ne postoji...

Link to comment
Share on other sites

Jebiga @Perkos2 koje su to pozicije?

Aj mi kaži koja je moja pozicija?

Ja smatram da trebamo priznati Kosovo, ući u NATO i EU i to ako može već sutra ujutro. Sa Rusijom i Kinom bi imao samo kulturne i turističke veze.

Ali isto tako ne mislim da smo trebali biti bombardovani i da trebamo ponovo biti. Takodje respektujem snagu i Rusije i Kine. 

Ne dobijam osip na pomen Republike Srpske i svega drugog što ima dodatak srpsko. Ne mislim da nam izbeglice prljaju državu.  

SNS, SPS I Vučića ne mogu da smislim.

Rio Tinto pokušavan da sagledam realno i pragmatično  a ne emotivno i u trenutnom hajpu.

Koja je moja pozicija, SNS bot, patriota, izdajnik, mix svega?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Clash said:

Jebiga @Perkos2 koje su to pozicije?

Aj mi kaži koja je moja pozicija?

Ja smatram da trebamo priznati Kosovo, ući u NATO i EU i to ako može već sutra ujutro. Sa Rusijom i Kinom bi imao samo kulturne i turističke veze.

Ali isto tako ne mislim da smo trebali biti bombardovani i da trebamo ponovo biti. Takodje respektujem snagu i Rusije i Kine. 

Ne dobijam osip na pomen Republike Srpske i svega drugog što ima dodatak srpsko. Ne mislim da nam izbeglice prljaju državu.  

SNS, SPS I Vučića ne mogu da smislim.

Rio Tinto pokušavan da sagledam realno i pragmatično  a ne emotivno i u trenutnom hajpu.

Koja je moja pozicija, SNS bot, patriota, izdajnik, mix svega?

Sta si sve nabrojao ne znam ni da li ti lično znaš koja ti je pozicija. No i to je tvoje pravo koje niko ne bi trebalo da ti osporava a pogotovo ne da želi da te izbriše sa ovog sveta. Isto tako bi i ti trebalo da prihvataš ideološke protivnike ili likove koji imaju nesto različit stav.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Diogen said:

 

Da sam znao da ces toliko da se iznerviras i postidis zbog prostog pitanja odakle si ne bih te ni pitao.

 

Napisah da svacije misljenje postujem iako se ne slazem sa njim jer to je tekovina demokratije, ali sa ovakvim recnikom i pokusajima (ne mozes da dobacis toliko) uvrede na moj racun ti mozes da razgovaras u krugu tvoje porodice.

 

Posto sam tek dva dana na forumu sad sam malo procitao o cemu ti pises, i jasno mi je otkud ovolika eksplozija nervoze ovo par dana u tvojim komentarima. Nije vam lako ovih dana, znam...

 

Izvinjavam se, ne tebi nego ostalim forumasima sto su morali da gube vreme na citanje jer sam ja pokusao da civilizovano komuniciram sa nekim ko to ne ume.

 

 

Taj "glup lik" kojem spocitavas da gusi neku energiju je ne isljucivo naravno ali ponajvise i zasluzan sto je ta energija i stvorena.

 

Ne kazem to ja, nego su iza njega su stali svi ugledni aktivisti, intelektualci neuprljanog obraza, nezavisni mediji, i da ne nabrajam sad javne licnosti. Postujem da ne varis lika i u to ne ulazim, samo ne treba pasti na podvale koje su krenule.

 

Gresis u stavu iz druge recenice a reci cu ti zasto:

 

To "da stisnemo pedera" bi znacilo nastavak protesta samo sa jednim ciljem, da se srusi njegova vlada jel tako? Ko ce to da organizuje, vodi, kontrolise masu? Bosko ili Zelenovic? Sta ce da traze tacno od njega, da ode? Mislis da bi on pristao?

 

Da te podsetim malo sta je realnost, nazalost je trenutno on legitimno izabran predsednik i njegova stranka legitimno je na vlasti, izabranai su vecinski od onih koji za njega glasaju redovno, slepo i podanicki, za razliku od 30 % apstinenata i "apoliticnih" Srba koji su spavali 12 godina tvrdim snom i sad se probudili na ulici.

 

Na Sloba se krenulo nasiljem jer je pokrao izbore i to debelo. Pravda je bila tada uz demonstrante jedini potreban argument koji je trebao da se sasvim opravdano svrgne diktator i uz primenu nasilja. Sta bi bilo opravdanje da se ulicnim nasiljem sada krene na ovog? Eto, i ja njega ne varim kao ti Sava ali njegov pad treba da bude zakonski, legitiman, i da mu sudi zakon Srbije a ne kao Gadafiju da mu eventualno neko presudi na ulici. Scene iz Tripolija kad su Gadafija razvlacili po ulicama - jel' takve nekakve scene treba da idu u svet i iz Beograda?

 

Pa, upravo protiv takvog nedemokratskog, nepravicnog, srednjevekovnog sistema i vlade se treba(mo) boriti svi, i upravo sto se pozivamo na gazenje zakona, ustava, i prava - moramo se voditi bas tim zakonima a ne pozivati iste samo kad nam odgovara a kad nam se cefne da ih povesamo i u to procesu prekrsimo i zakon i ustav i sve demokratske dekovine modernog drustva.

 

Ako treba unistiti mozda autokratski rezim, ali rezim koji je potpuno legitimno i legalno na vlasti nasiljem i nedemokratskim i nelegitimnim nacinom - pa kad ce onda prestati krug ludila u Srbiji?

 

Ponavljam, 30 % ljudi ne glasa godinama i defetisticki prihvata sve ovo sto je ovaj radio jer, jbg. "nemam za koga da glasam. Oni su imali za koga jbg, i zakon jeu tom pogledu sad na njihovoj strani, koliko god se to tebi i meni ne svidjalo.

 

Izbori su iza coska prakticno. Slazem se da "pedera treba stisnuti" ali onako kako to prilici, po zakonu i demokratksim sredstvima. Njegova medijska masinerija puca lagano, on vise nece moci nikad da zatvori sve kao sto je ranije.

 

Ako pokusa neku kradju aprila video je sta ga ceka. Njemu i njima su ruke vezane.


Sve sto mi treba da uradimo je da aprila uzmemo olovku u ruke i pustimo vodu...

 

Kulturno, demokratski, zakonski.

 

   Pritisak se mora nastaviti...  ne blokadama nego na trgovima... raznim novim zahtevima (  mediji, RTS...  svasta nesto) ne nasiljem.. setnjama odrzavanjem naroda budnim do izbora..  Ovaj protest je pokazao da je SNS samo trula ljustura...  ona je pocela da se aktivno krnji sa Jovanjicom- Stefanovicem Belivukom  pa nadalje....  Ali su uspevali da to donekle skrivaju... Sukobi kod njih su sve veci kako im se kavez sve vise drma...  A drma im se sa svih strana sve vise i vise... i to ne samo od naroda , nego i od sveta koji ga je za sada podrzavao- pre svega mislim na najmocnije od njih- Nemacke i SAD....  Vlasti su se i tamo promenile i krecu promene misljenja...  Evo i ove sankcije Vucicevim saradnicima, pa Dodiku itd...

  Pecaros sam pa znam da se cesto desi da najumrsenije klupce najlona mozes veoma lako razmsiti ako povuces  pravi kraj...
    

   Postoje dve bitne opcije za njegov kraj 3 aprila ( ako narod zaista glasa protiv njega) - kolaps SNS-a uz masovan prelet preletaca ( Dacic no1 ) uz njegovo bekstvo ( Rusija, emirati)  ili druga opcija je masovna kradja koju ce braniti do kraja  a onda je sukob na ulici neizbezan..

    Sto se kradje tice ....  i rezultat kradje zavisice od same volje naroda na izborima....   nekolko puta sam ranije rekao..  ON  moze pokrasti sa 45-48% da lici da je 51%  ali ako osvoji samo pravih 30-35% da to preinaci na 51% je nemoguce .. nemoguce da ne bude provaljeno...  a onda zna se- Ulica....

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Clash said:

Jebiga @Perkos2 koje su to pozicije?

Aj mi kaži koja je moja pozicija?

Ja smatram da trebamo priznati Kosovo, ući u NATO i EU i to ako može već sutra ujutro. Sa Rusijom i Kinom bi imao samo kulturne i turističke veze.

Ali isto tako ne mislim da smo trebali biti bombardovani i da trebamo ponovo biti. Takodje respektujem snagu i Rusije i Kine. 

Ne dobijam osip na pomen Republike Srpske i svega drugog što ima dodatak srpsko. Ne mislim da nam izbeglice prljaju državu.  

SNS, SPS I Vučića ne mogu da smislim.

Rio Tinto pokušavan da sagledam realno i pragmatično  a ne emotivno i u trenutnom hajpu.

Koja je moja pozicija, SNS bot, patriota, izdajnik, mix svega?

 

 Vise puta sam pisao da za Kosovo smo imali sanse do marta 2003ce...   tad je unistena sansa...  Sad u najboljem slucaju mozemo izvuci da se Kosovo nekako stavi na led...  u smislu da ga priznamo ali da to ne potpisemo nego onako..   I da se ukljucimo u taj NATO i EU i da se promenimo iz korena... pa da se nadamo da cemo za 100 godina imati neke sanse za kosovo

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Clash said:

Jebiga @Perkos2 koje su to pozicije?

Aj mi kaži koja je moja pozicija?

Ja smatram da trebamo priznati Kosovo, ući u NATO i EU i to ako može već sutra ujutro. Sa Rusijom i Kinom bi imao samo kulturne i turističke veze.

Ali isto tako ne mislim da smo trebali biti bombardovani i da trebamo ponovo biti. Takodje respektujem snagu i Rusije i Kine. 

Ne dobijam osip na pomen Republike Srpske i svega drugog što ima dodatak srpsko. Ne mislim da nam izbeglice prljaju državu.  

SNS, SPS I Vučića ne mogu da smislim.

Rio Tinto pokušavan da sagledam realno i pragmatično  a ne emotivno i u trenutnom hajpu.

Koja je moja pozicija, SNS bot, patriota, izdajnik, mix svega?

Cestitam, postao si ja.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Perkos2 said:

Sta si sve nabrojao ne znam ni da li ti lično znaš koja ti je pozicija. No i to je tvoje pravo koje niko ne bi trebalo da ti osporava a pogotovo ne da želi da te izbriše sa ovog sveta. Isto tako bi i ti trebalo da prihvataš ideološke protivnike ili likove koji imaju nesto različit stav.

Naravno da prihvatam ljude sa drugačijim stavom, ne znam gde si ti video da radim drugačije.

Radim u firmi u kojoj je vlasnik Krajišnik i više od pola zaposlenih su Krajišnici. Svi znaju moje stavove i ja njihove koji su dijametralno suprotni  i nikakvih problema nemamo, saradjujemo i poštujemo se maksimalno. Najviše kad odemo u Kurjak kada peva BMK.

Btw, odatle je i moj stav o izbeglicama da nisu baš isključivi zagadjivači naših lepih varoši, malo ih bolje znam od toga.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Clash said:

Naravno da prihvatam ljude sa drugačijim stavom, ne znam gde si ti video da radim drugačije.

Radim u firmi u kojoj je vlasnik Krajišnik i više od pola zaposlenih su Krajišnici. Svi znaju moje stavove i ja njihove koji su dijametralno suprotni  i nikakvih problema nemamo, saradjujemo i poštujemo se maksimalno. Najviše kad odemo u Kurjak kada peva BMK.

Btw, odatle je i moj stav o izbeglicama da nisu baš isključivi zagadjivači naših lepih varoši, malo ih bolje znam od toga.

Ne znam gde si ti prepoznao da se moj komentar odnosio na tvoje pisanje i tvoj stav koje ovde iznosiš. Ne kažem da se slažem sa njima i da ih podržavam ali ono što sam napisao odnosilo se na puzigaću i onog što ga razume i podržava i borbi za "više ciljeve" shonke ili kako se već zove. 

 

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...