Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

https://investingtrends.com/AWLIF/the-lithium-wars-us-vs-china/?utm_campaign=AWLIF_SPG&utm_source=10302&utm_medium=nlspon&utm_content=supercycle

 

The report declared lithium “essential” to U.S. economic security,[2] and “critical” to U.S. national security.[3] Global demand for lithium is expected to grow 4,000% by 2040.[4]

China currently controls 80% of the global lithium market.[5]:s_w:

 

Projected U.S. Battery Demand

Chart1-BatteryDemand-min.jpg

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa vidiš da je odgovorio. Ne znam što se onda ljutite (ne "vi" na forumu, svi) kad vam neko kaže onako kako jeste. Upravo zbog toga sa tom vašom neograničenom količinom besmislenih pitanja su vas... 

 

Ja nemam TV, a i da imam ne bih gledao te emisije, i osim ovoga sto sam čuo na forumu i ne znam ko je taj, ali iz ovoga sto čujem ovde mi je izrazito antipatican. Čak ne ni zbog toga sa Kosovom i Srebrenicom, nego zbog tog iracionaonog ponasanja i vrdanja. Ali dobro, vazno da su tu nasli novog heroja, po svojoj meri. To je najvaznije.

 

Nije prvi put da ne znaš o čemu se radi, alo da zauzimaš čvrsto poziciju na strani Vučića, kako god ti to pokušavao da predstaviš. Naravno, pošto nemaš televizor ne znaš ni da je Vučić u više navrata tvrdio da rio tinto podmićuje pojedince na vlasti, ili još bolje, znaš, pročitao si na Forumu i to je za tebe OK, tako se radi, stvari tako funkcionišu. Pa, isto se može reći i za Nošenje viskija doktoru, čokolade radnici na šalteru, iljadarke policajcu u džep, stvari tako funkcionišu, ko se ne prilagodi nek crkne. Taj Vučić kritikuje premijerku, nije otišla da čuje šta narod traži, šta mu smeta, sve mora jadnik sam da radi, a kritikuje i ministre, u sve se mešaju, on koji nema ovlašćenja bilo kakve odluke da donosi, osim mslog broja protokolarnih ili čisto proceduralnih u procesu donošenja zakona, on obećava mostove, eto to vam je završeno, zeleni fond, evo, daću vam 10 miliona eura na raspolaganje. Pa šta, tako stvari funkcionišu.

 

8 hours ago, Klotzen said:

Samo neka on povuče zakone. Time će priznati da je radio šta ne treba i priznati poraz sa "narodom". Sa druge strane dobijamo čoveka koji će imati kapacitet da pozove na slične proteste oko svakog sličnog slučaja a obzirom da se čovek bavi pravom prilično sam siguran da će tamo negde u februaru da zakuva novu temu.

 

To što Savo ne izlazi na ove izbore nije ni loše, do sledećih će izaži iz anonimnosti a poverenje ljudi već sada ima tako da postaje noćna mora kandidat za ovu vlast.

 

Samo delimično to stoji, on će proglasiti pobedu, obećao je narodu da će videti šta može da se učini sa tim zakonima, učinio je, to što nije valjalo nije on kriv, to su zasrali premijerka i ministri, oni i inače nisu dobili legitimitet direktno od naroda, mogu se zameniti očas posla. To što ti znaš da je on uplašen, da je doživeo neprijatan poraz, neće biti mnogo značajno ukupnom biračkom telu, ispeglaće se to, do nekog informacije i ne dopiru, neko ne ume da "čia" informacije, neko ima interes, neko zna da tako stvari funkcionišu. 

Pritisak ne bi trebalo popuštati, treba insistirati, na primer, da se svi ugovori, memorandumi, elaborati koji imaju veze sa RT stave na uvid javnosti, uključiti poverenika za informacije, advokate, sudove ako treba, neka on prebacuje odgovornost na saradnike, dobro je to u vreme predizborne kampanje, dobro je da ove pukotine, Mirović-Vučević, Vučić-Stefanović, Mihajlović-svi, i ostale, manje ili veće, postanu dublje, teže premostive, neka se urušavaju iznutra.

Ovo što je grupa glumaca otišla u Nedeljice, što je ovaj mladi glumac pozvao iz studija RTSa na proteste, su sitni koraci ali značajni, ostavljaju ih bez odgovora, njima ne mogu da kažu da su ukrali 619 miliona niti da su uzeli mito od Rio Tinta, niti da se bore da na ulici preuzmu vlast, ono što mogu svima njima ili svakom pojedinačno da napakuju je opasno po SNS, kao i kampanja protiv tašte Novaka Đokoviće, donosi im više štete nego koristi.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo kako niko ovde jos ne tvrdi da je Kreni Promeni zapravo Vucicev trojanac ubacen da razjebe zelenu koaliciju. Cuta se prozivao za 100 puta manje. Inace, za njih se to izokola tvrdilo jos pre godinu dana jer su organizovali retardirane ankete i imali ulogu sredstva za amortizaciju, sto i sada rade ovim pozivom na slavlje po trgovima. I van toga ovaj Sava deluje mutnije od Cute i Pogacara zajedno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo kako niko ovde jos ne tvrdi da je Kreni Promeni zapravo Vucicev trojanac ubacen da razjebe zelenu koaliciju. Cuta se prozivao za 100 puta manje. Inace, za njih se to izokola tvrdilo jos pre godinu dana jer su organizovali retardirane ankete i imali ulogu sredstva za amortizaciju, sto i sada rade ovim pozivom na slavlje po trgovima. I van toga ovaj Sava deluje mutnije od Cute i Pogacara zajedno.
Ne bih da tvrdim ništa jer coveka nisam slušao u utisku već sam ga prvi put čuo juče u "među nama". Ne znam da li je trojanac ili ne ali mi se na osnovu tih nekoliko rečenica ne sviđa kako priča čovek. Ne sta priča nego kako priča.
Možda je to iracionalni utisak, kako god. Shvatite ovo samo kao moj lični dojam o njegovom javljaju u toj emisiji.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, shonke said:

Ne bih da tvrdim ništa jer coveka nisam slušao u utisku već sam ga prvi put čuo juče u "među nama". Ne znam da li je trojanac ili ne ali mi se na osnovu tih nekoliko rečenica ne sviđa kako priča čovek. Ne sta priča nego kako priča.
Možda je to iracionalni utisak, kako god. Shvatite ovo samo kao moj lični dojam o njegovom javljaju u toj emisiji.

 

 

Generalno se ne bavim time ko je trojanac i sta i kako, smatram da je to uglavnom smesno i raditi imajuci u vidu kakva nam je politicka scena, na kojoj bivstvuju dinosaurusi i luzeri, a svakog novog ko se pojavi cemo oblatiti za mesec dana.

 

Vise je stvar u percepciji puka i kakav odnos imaju prema slicnim individuama i pojavama.

 

Pa eto cisto vucem paralelu i interesantan je taj odnos.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Tako da i bez obzira na sve ove detalje i dalje podrzavam otvaranje rudnika

 

Napisah vec da pratim ovaj a ne neke druge forume zbog slobode misljenja i drugacijih stavova koji se na civilizovan nacin mogu iznositi i suprotstavljati.

 

Postujem stoga i ovakav tvoj stav iako se duboko ne slazem sa njim. Samo ako bi mogao da kazes, naravno osim ako ne zelis da podelis tu informaciju, dakle ako nije tajna gde ti zivis?

 

Elem, koliko je cela ova prica oko protesta protiv Rio Tinta ispravna i legitimna vidi se po reakciji vodjeTM i njegovoj sinocnoj konferenciji cuj mene njegovom begu u misju rupu. Sad se setio da postuje zakone i procedure, sad se setio da postoji javna rasprava za ovakve stvari, sad mu palo na pamet da treba da "cuje narod", iznenada doziveo covek neko prosvetljenje pa kaze to sad radi u interesu naroda. A u cijem interesu si radio do sinoc u 18:00 h care?

 

I naravno, sve svalio na fikus premijerku, za propuste izboksovana i skupstina, samo je Drobnjak sinoc bio tuzan jer se osetio zapostavljenim.

 

Revizija stava po pitanju zakona o eksproprijaciji i zakona o referendumu je korak u pravom smeru ali daleko da je stvar gotova. Rio Tinto mora nestati iz prostornog plana a i to je dato na usvajanje. Ovaj je video kakvu silu ima protiv sebe, i on ce ipak radije platiti te penale Rio Tintu (svakako narodnim novcem) nego da doceka da mu narod zakuca na vrata. A zna dobro da se narod vec desio i da svaki sledeci skup moze da krene na Andricev venac i da se sve zavrsi u haosu...

 

I zato sam napisao da je odlicno sto su protesti bili nestranacki obojeni, da je jedan random lik pokrenuo pricu i sakupio 300 000 potpisa podrske za par nedelja kad neki bajni politicari ne mogu da skupe ni 3 000 na lokalu. Jer protiv Sava nije imao nista u rukavu, nije imao cime da ga ucenjuje, nije mogao da mu kopa po prljavoj istoriji i pronadje ves koji bi ovaj po svaku cenu da sakrije. Sa druge strane cak i njegovi ministri i partijasi su videli koja je sila stala na ulicu a kad se narod skupi oko ideje a ne oko neke trule stranke ili nekog politicara kakav se lako moze diskreditovati a kakvi su nazalost pa maltene skoro svi u Srbiji - e onda znaju da jedino mogu nazad. Protiv bilo koje stranke ili opozicionara je lako izvesti i policiju i primeniti silu uz narativ da se radi o udaru na ustavni poredak a "filovati" sve kompromitujucim materijalom - a ponavljam da maltene cela opozicija u Srbiji ima putera na glavi. Protiv "narodnog ustanka" tj. ekoloskog protesta predvodjenog nekim tamo Savom oni jednostavno nisu imali ni nacina ni opravdanja da krenu. Ono sto su u ocaju kao alternativu pokusali tipa bagerom na narod bio je probni balon i kad su videli da se drug Crni i narod ne zajebavaju i da ovaj put idu do kraja propalo im je i to. A onda kaze sef da nece biti policije na protestima jer kao nece on da obezbedjuje nelegitimne proteste. Od koga da ih obezbedjujes, care? Tako da ovo sto je inicijelno pocelo kao apoliticka prica tako i treba da se okonca - kao cista i jasna pobeda naroda a poraz sefaTM i sns-a, ali to ne znaci da se sa tim okoncava i borba. Probudjena je opet vatra u narodu i to je sustina.

 

Ovo je za sve nas prva pobeda pre pre svega zdrave pameti nad jednostranackim ludilom, pobeda dobrog nad losim, jer nista dobro Rio Tinto ne bi doneo Srbiji. Uostalom, 80 % svetskih rezervi litijuma su u juznoj Americi a 15 % u Australiji, sve drzave teritorijalno desetinama puta vece od Srbije, pa neka kopa Rio Tinto tamo ako mu dozvole. Ovo je konacno pobeda slobodnog duha jer se narod oseca oslobodjenim i to je moj glavni zakljucak, pobeda prava i pravde, pobeda gradjanske akcije i pobeda demokratije nad autokratijom.

 

Ovo je za sve njih prvi poraz i to tezak, jer po prvi put gledaju u svog totem-despota i ne mogu da veruju da je ustuknuo, da je povredjen i da krvari. Posle njega pratim sinoc "pomirljive" poruke bakljasa Djuke i ostalih megafona koji prvi diktiraju sta ostali moraju da prate, ovaj prvi kao "spusta loptu" covek i kaze da je vreme da jedni saslusamo druge 😆 A covek pre par dana pozivao na proteste ZA Rio Tinto i pozivao razbijanje eko protesta. Juce pre podne hteli kolima u narod na mostovima, juce posle podne treba da saslusamo jedni druge. Eto tako se brzo stvari u njihovim glavama menjaju i toliko su oni istrajni u svojoj stranackoj ideologiji. Oni su grogirani, stoje jos uvek na nogama ali jedva, doziveli su tezak aperkat i trenutno su osamuceni. Po prvi put znaju da mogu da padnu vrlo lako i vrlo jako, a verovali su da to nije moguce. I zato od sinoc neki novi tonovi iz snsa. Too little too late.

 

Iako se sada cuju disonantni tonovi oko (ne)nastavka protesta, treba li nastaviti sa novim zahtevima sad ili ne... Ja se licno slazem sa ovim sto Sava radi i mislim da je to put napred. Ne znam ko stoji iza njega ali ovo sto on radi je diplomatija 1/1.

 

Nije bitno sta sad misli bilo ko iz opozicije, nije bitno kakve nocne more su sanjali sinoc sns-sovci... Bitno je da se konacno ponovo probudio i aktivirao narod, da su ljudi videli da mogu da ga pobede kad su zajedno, i to je glavni utisak cele price.

 

Fokus odrzati na Rio Tintu trenutno, ispratiti ovo oko zakona (nista ne verujem vodjiTM i kad cuti) i oko definitvnog brisanja Tinta iz prostornog plana. To je prioritet i zato ne treba siriti pricu i rasipati energiju.

 

Ne sumnjam da ce kad to bude sprovedeno u praksu da se cela ova prica i probudjena energija dalje kanalise u smeru izbora koji su iza coska. Sava trenutno odbija politicki angazman ali kladim se u 100 marki da hoce posle ovoga.

 

Ako smo ih istrpeli 12 godina mozemo jos 12 nedelja. Nastavak protesta moze odvesti u neko nasilje a to ne treba nikome a narocito ne bi odgovaralo nama. Ova cista energija se samo treba strpljivo sprovesti u delo, to je sve.

 

Ocekujem i neke suptilne promene u medijskom prostoru Srbije, jer vide i Bujke, Maric & Co. da je djavo odneo salu. Naravno da ce da krenu sa revizijom stavova lagano, sta je za njih jos jedan prelet? Onaj gaf na rts-u - svaka cast onim momcima ali sam uverenja da to nije slucajno. Na tv prva gledam juce pustili pravi snimak sa Gazele od subote, cak je i preCednik priznao da nije bilo "samo" 4000 ljudi. Elem, napukla je ta vestacka glazura sjaja i lepote medijske scene u Srbiji i kroz pukotine se naziru prvi zraci svetla u medijskom mraku. I ocekujem da ce toga biti i dalje u nedeljama koje dolaze. Naravno, nadam se da Srbija pamti i da sve njih cekaju Sudnice a ne pomilovanje kao 2000.

 

Vidim i u partiji lagano krece panika, Mirovic i jos neki napredni iz Nisa vec napustili brod koji tone. I ocekujem da ce toga biti i dalje u nedeljama koje dolaze. Dakle sad treba biti strpljiv i pametan. I njihovo je doteralo cara do duvara.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Zanimljivo kako niko ovde jos ne tvrdi da je Kreni Promeni zapravo Vucicev trojanac ubacen da razjebe zelenu koaliciju. Cuta se prozivao za 100 puta manje. Inace, za njih se to izokola tvrdilo jos pre godinu dana jer su organizovali retardirane ankete i imali ulogu sredstva za amortizaciju, sto i sada rade ovim pozivom na slavlje po trgovima. I van toga ovaj Sava deluje mutnije od Cute i Pogacara zajedno.

Ja tvrdim 🤣 

 

Dodju zbog jedne stvari, onda daju vlasti tri zahteva od kojih je samo jedan to zbog cega su i poceli protesti, Vucic delimicno pristane na druga dva zahteva, ali kod glavnog se nista nije promenilo, samo delimicno prihvate da uniste zivote manjeg broja ljudi nego sto je to bilo predvidjeno prvobitnim planovima, i posle toga proglase pobedu hahahhahahahaa.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Diogen said:

 

Napisah vec da pratim ovaj a ne neke druge forume zbog slobode misljenja i drugacijih stavova koji se na civilizovan nacin mogu iznositi i suprotstavljati.

 

Postujem stoga i ovakav tvoj stav iako se duboko ne slazem sa njim. Samo ako bi mogao da kazes, naravno osim ako ne zelis da podelis tu informaciju, dakle ako nije tajna gde ti zivis?

 

Elem, koliko je cela ova prica oko protesta protiv Rio Tinta ispravna i legitimna vidi se po reakciji vodjeTM i njegovoj sinocnoj konferenciji cuj mene njegovom begu u misju rupu. Sad se setio da postuje zakone i procedure, sad se setio da postoji javna rasprava za ovakve stvari, sad mu palo na pamet da treba da "cuje narod", iznenada doziveo covek neko prosvetljenje pa kaze to sad radi u interesu naroda. A u cijem interesu si radio do sinoc u 18:00 h care?

 

I naravno, sve svalio na fikus premijerku, za propuste izboksovana i skupstina, samo je Drobnjak sinoc bio tuzan jer se osetio zapostavljenim.

 

Revizija stava po pitanju zakona o eksproprijaciji i zakona o referendumu je korak u pravom smeru ali daleko da je stvar gotova. Rio Tinto mora nestati iz prostornog plana a i to je dato na usvajanje. Ovaj je video kakvu silu ima protiv sebe, i on ce ipak radije platiti te penale Rio Tintu (svakako narodnim novcem) nego da doceka da mu narod zakuca na vrata. A zna dobro da se narod vec desio i da svaki sledeci skup moze da krene na Andricev venac i da se sve zavrsi u haosu...

 

I zato sam napisao da je odlicno sto su protesti bili nestranacki obojeni, da je jedan random lik pokrenuo pricu i sakupio 300 000 potpisa podrske za par nedelja kad neki bajni politicari ne mogu da skupe ni 3 000 na lokalu. Jer protiv Sava nije imao nista u rukavu, nije imao cime da ga ucenjuje, nije mogao da mu kopa po prljavoj istoriji i pronadje ves koji bi ovaj po svaku cenu da sakrije. Sa druge strane cak i njegovi ministri i partijasi su videli koja je sila stala na ulicu a kad se narod skupi oko ideje a ne oko neke trule stranke ili nekog politicara kakav se lako moze diskreditovati a kakvi su nazalost pa maltene skoro svi u Srbiji - e onda znaju da jedino mogu nazad. Protiv bilo koje stranke ili opozicionara je lako izvesti i policiju i primeniti silu uz narativ da se radi o udaru na ustavni poredak a "filovati" sve kompromitujucim materijalom - a ponavljam da maltene cela opozicija u Srbiji ima putera na glavi. Protiv "narodnog ustanka" tj. ekoloskog protesta predvodjenog nekim tamo Savom oni jednostavno nisu imali ni nacina ni opravdanja da krenu. Ono sto su u ocaju kao alternativu pokusali tipa bagerom na narod bio je probni balon i kad su videli da se drug Crni i narod ne zajebavaju i da ovaj put idu do kraja propalo im je i to. A onda kaze sef da nece biti policije na protestima jer kao nece on da obezbedjuje nelegitimne proteste. Od koga da ih obezbedjujes, care? Tako da ovo sto je inicijelno pocelo kao apoliticka prica tako i treba da se okonca - kao cista i jasna pobeda naroda a poraz sefaTM i sns-a, ali to ne znaci da se sa tim okoncava i borba. Probudjena je opet vatra u narodu i to je sustina.

 

Ovo je za sve nas prva pobeda pre pre svega zdrave pameti nad jednostranackim ludilom, pobeda dobrog nad losim, jer nista dobro Rio Tinto ne bi doneo Srbiji. Uostalom, 80 % svetskih rezervi litijuma su u juznoj Americi a 15 % u Australiji, sve drzave teritorijalno desetinama puta vece od Srbije, pa neka kopa Rio Tinto tamo ako mu dozvole. Ovo je konacno pobeda slobodnog duha jer se narod oseca oslobodjenim i to je moj glavni zakljucak, pobeda prava i pravde, pobeda gradjanske akcije i pobeda demokratije nad autokratijom.

 

Ovo je za sve njih prvi poraz i to tezak, jer po prvi put gledaju u svog totem-despota i ne mogu da veruju da je ustuknuo, da je povredjen i da krvari. Posle njega pratim sinoc "pomirljive" poruke bakljasa Djuke i ostalih megafona koji prvi diktiraju sta ostali moraju da prate, ovaj prvi kao "spusta loptu" covek i kaze da je vreme da jedni saslusamo druge 😆 A covek pre par dana pozivao na proteste ZA Rio Tinto i pozivao razbijanje eko protesta. Juce pre podne hteli kolima u narod na mostovima, juce posle podne treba da saslusamo jedni druge. Eto tako se brzo stvari u njihovim glavama menjaju i toliko su oni istrajni u svojoj stranackoj ideologiji. Oni su grogirani, stoje jos uvek na nogama ali jedva, doziveli su tezak aperkat i trenutno su osamuceni. Po prvi put znaju da mogu da padnu vrlo lako i vrlo jako, a verovali su da to nije moguce. I zato od sinoc neki novi tonovi iz snsa. Too little too late.

 

Iako se sada cuju disonantni tonovi oko (ne)nastavka protesta, treba li nastaviti sa novim zahtevima sad ili ne... Ja se licno slazem sa ovim sto Sava radi i mislim da je to put napred. Ne znam ko stoji iza njega ali ovo sto on radi je diplomatija 1/1.

 

Nije bitno sta sad misli bilo ko iz opozicije, nije bitno kakve nocne more su sanjali sinoc sns-sovci... Bitno je da se konacno ponovo probudio i aktivirao narod, da su ljudi videli da mogu da ga pobede kad su zajedno, i to je glavni utisak cele price.

 

Fokus odrzati na Rio Tintu trenutno, ispratiti ovo oko zakona (nista ne verujem vodjiTM i kad cuti) i oko definitvnog brisanja Tinta iz prostornog plana. To je prioritet i zato ne treba siriti pricu i rasipati energiju.

 

Ne sumnjam da ce kad to bude sprovedeno u praksu da se cela ova prica i probudjena energija dalje kanalise u smeru izbora koji su iza coska. Sava trenutno odbija politicki angazman ali kladim se u 100 marki da hoce posle ovoga.

 

Ako smo ih istrpeli 12 godina mozemo jos 12 nedelja. Nastavak protesta moze odvesti u neko nasilje a to ne treba nikome a narocito ne bi odgovaralo nama. Ova cista energija se samo treba strpljivo sprovesti u delo, to je sve.

 

Ocekujem i neke suptilne promene u medijskom prostoru Srbije, jer vide i Bujke, Maric & Co. da je djavo odneo salu. Naravno da ce da krenu sa revizijom stavova lagano, sta je za njih jos jedan prelet? Onaj gaf na rts-u - svaka cast onim momcima ali sam uverenja da to nije slucajno. Na tv prva gledam juce pustili pravi snimak sa Gazele od subote, cak je i preCednik priznao da nije bilo "samo" 4000 ljudi. Elem, napukla je ta vestacka glazura sjaja i lepote medijske scene u Srbiji i kroz pukotine se naziru prvi zraci svetla u medijskom mraku. I ocekujem da ce toga biti i dalje u nedeljama koje dolaze. Naravno, nadam se da Srbija pamti i da sve njih cekaju Sudnice a ne pomilovanje kao 2000.

 

Vidim i u partiji lagano krece panika, Mirovic i jos neki napredni iz Nisa vec napustili brod koji tone. I ocekujem da ce toga biti i dalje u nedeljama koje dolaze. Dakle sad treba biti strpljiv i pametan. I njihovo je doteralo cara do duvara.

 

Ja ne znam da li je do mene, ali ja za lika nisam ni cuo do juce.

 

Koji je on moj organizovao proteste? Ja sam bio na Gazeli da nisam ni cuo za lika.

 

Nije li on jedan od mnogih? Ja sam konkretno pratio Ekoloski ustanak na fejsu za informacije i nekako su mi oni zajedno sa njihovim partnerima, Ne davimo Beograd i Zelenovicem, izgledali kao glavni pokretaci i organizatori, ali opet, nije ni bitno.

 

I od juce je fokus sta je rekao Sava, koga boli sta je rekao Sava?

Edited by Rade Zagorac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E zato je Srbija u blatu iz kog nema pomaka. Kad god se pojavi nesto novo na političkoj sceni krene pljuvačina sa svih strana. Ajde što vlast i njeni pljuvači krenu u hajku nego sto i oni koji nisu vlast i predatavljaju se kao opozicija krecu u još jaču pljuvačinu. Valjda se svi boje da se ne dogode stvarno neke promene. Siguran sam da ce ovaj momak u narednih par dana postati najveći neprijatelj i pozicije i opozicije a do juče niko nije ni znao da tip postoji. Odavno se zna da se u Srbiji uspeh ne prašta. Juče slušam onu gnjidu Krstica kako iz petnih žila pokušava da navuče sagovornika. Čuj pitanja za ekološkog aktivistu. "Hoćeš se kandidovati na izborima" " da li je bio genocid u Srebrenici" " "da li je Kosovo deo Srbije"  pita tip koji je od 2000 godine na vlasti neprekidno😝  

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Diogen said:

 

Napisah vec da pratim ovaj a ne neke druge forume zbog slobode misljenja i drugacijih stavova koji se na civilizovan nacin mogu iznositi i suprotstavljati.

 

Postujem stoga i ovakav tvoj stav iako se duboko ne slazem sa njim. Samo ako bi mogao da kazes, naravno osim ako ne zelis da podelis tu informaciju, dakle ako nije tajna gde ti zivis?

Pa tu zivim, bas zbog toga sam ekstremno alergican na svaki vid srbendizma, i na sve sto srbendizmu pomaze da prezivi i ne crkne vec jednom. Na primer, nesto od toga je to neprekidno pricanje o sebi u prvom licu mnozine. To stalno "mi, mi". Koji mi? Ti rece da si ko zna od kad emigrant. Imas svoju novu zemlju, sto je skroz OK, "i tata bi sine" da se nije zajebo pa verovao da ovi imaju potencijal da postanu normalni, a onda su se jos ekstremnije napalili na srbendizam v2.0 ima dole sta je to, stalno ponavljam, sad treca generacija, unuci maloumnika iz devedesetih, ali ih je bar zli Vucic podstakao da pokazu svoje pravo lice, i to je njegov najvazniji uspeh. Dobro, nego, ako decenijama imas svoju novu zemlju, koji ste onda to "vi"? Šta je to, ono staro "najbolje se Srbi bore kad prde iz dijaspore"? :smiley24:

 

 

 

5 hours ago, Div said:

 

Nije prvi put da ne znaš o čemu se radi, alo da zauzimaš čvrsto poziciju na strani Vučića, kako god ti to pokušavao da predstaviš. Naravno, pošto nemaš televizor ne znaš ni da je Vučić u više navrata tvrdio da rio tinto podmićuje pojedince na vlasti, ili još bolje, znaš, pročitao si na Forumu i to je za tebe OK, tako se radi, stvari tako funkcionišu. Pa, isto se može reći i za Nošenje viskija doktoru, čokolade radnici na šalteru, iljadarke policajcu u džep, stvari tako funkcionišu, ko se ne prilagodi nek crkne. Taj Vučić kritikuje premijerku, nije otišla da čuje šta narod traži, šta mu smeta, sve mora jadnik sam da radi, a kritikuje i ministre, u sve se mešaju, on koji nema ovlašćenja bilo kakve odluke da donosi, osim mslog broja protokolarnih ili čisto proceduralnih u procesu donošenja zakona, on obećava mostove, eto to vam je završeno, zeleni fond, evo, daću vam 10 miliona eura na raspolaganje. Pa šta, tako stvari funkcionišu.

Nije tačno. Ja od početka i ovde i na starom forumu zauzimam isključivo poziciju na strani hard kor antisrbendizma, pa ako ce mu doakati Vučić, Rio Tinto ili Satana, milion puta sam napisao, meni svejedno. A to da firme od 100 milijardi dolara koje traju vekovima podmicuju, pa rade i druge stvari sam znao i bez foruma, jos pre X godina i decenija. Ti nisi znao da je npr Ford optuzivan da su sarađivali sa Hitlerovom Nemackom eto kao Rio Tinto sa Frankom? Ili da banke u Svajcarskoj i danas optuzuju za isto? Duvanske kompanije? A naftne kompanije? Ne za Hitlera, generalno. Hemijska industrija? Sve velike industrije? Pravite se naivni, kao da ste juce rođeni. Na primer, šta vi mislite da će neka takva firma tek tako pustiti razne "whistleblower-e" da joj značajnije naude? Naivni ste vi kao francuska sobarica.

 

Plus i ovo, neprekidno poredite nešto skroz nepovezano. Kakve veze ima to što je "pleme u agoniji" koje je nezagađeno zlim stvarnim svetom proglasilo normalnim sve te nenormalne stvari koje navodis, zaboravio si ono sa poštom (jebeš zemlju u kojoj ti nisi suguran da li će pošiljka stići ako nije sa praćenjem; vidiš, radi se o poverenju i poštovanju a ne o pošiljci od 100 dinara) a koje su u sustini plemenski "obicaji", sa poslovanjem kompanija od 100 milijardi dolara, koje u budžetu imaju stavku za "lobiranje" kod lokalnih poglavica u vukojebinama? Eto i to spada u onih milion besmislenih pitanja koja niko više ne želi da sluša jer ste se njima svima popeli na glavu i zbog kojih su... znate već šta.

 

Zabole mene za Vucica. Mene zanima samo smrt srbstva, i da ga neko gazi. Sve što čini da srbstvo pišti i ciči podržavam. Pa? Niko od svih vas, pa i svi zajedno, cela Srbija i svi Srbi sveta na jednoj strani, a na drugoj strani ja, i jos nekolicina, a ima ih, ne možete mene da ubedite kako je pravedno da se "to" izvuče, i da nema nikakve posledice, i kolektivnog izbora kad je propao komunizam, i kolektivnog izbora sada, koji je jos vise anticivilizacijski (evo ga dole). To nije pravda. I zbog toga podrzavam sve sto ce srbstvu doakati, ili mu bar nauditi. Jer ako srbstvo prezivi srbija neće (kao da nekoga zabole i za to).

 

Quote

... 82 odsto građana Srbije smatra Ruse za “tradicionalnu slovensku braću”, a 59 posto misli da je Kina, pored Rusije, najvažniji strateški partner Srbiji. Takođe, nije iznenađenje ni evroskepticizam: tek nešto više od polovine ispitanika (52 posto) podržava pridruživanje Srbije Evropskoj uniji. Sasvim je očekivano i oštro protivljenje pridruživanju Srbije NATO paktu (84 posto ispitanika)... u to da muka i nepravda počinju 24. marta 1999., tako odjednom i ničim izazvano, i da je to najnepravednija stvar u istoriji sveta je potpuno ubeđeno 99% klinaca i 80% odraslih ovde...

Pazi, ovo je sve vec bilo u njima, a nije im niko isprao mozak. Ne mozes nikome isprati mozak, samo ga mozes podstaci da otvoreno iskaze ono sto je vec u njemu. Kao sto je Vucic uradio. Sto je dobro, ne treba kriti svoju pravu prirodu, to nije zdravo. Takvi na kraju puknu.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

^^

 

Pa koji je on moj, ozbiljno pitam. Meni Cuta zanimljiv jer se godinama bori po brdcinama i planincugama, razbija cevi...

 

Ovaj mi klasican ustogljeni politicarcic. Ne zanimaju me takvi, takvih smo se nagledali 🤣

 

,,Tokom studiranja bio je stipendista Vlade Republike Srbije, Kluba privrednika, Rotary kluba Beograd Čukarica i Fondacije Konrad Adenauer."

 

🤮🤮🤮🤮

 

Ovakvi su mi drazi trenutno 

 

 

IMG-a4b4d27a7fce3d4be4252db3cd58ae78-V.jpg

Edited by Rade Zagorac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa eto, znaci on se covek uglavljivao u srbski "sistem". Nije imao primedbi. Takvi su mi posebno iritantni. To su oni koji su jedini put protestvovali protiv milosevica 5 oktobra uvece kad su izasli da se pridruze, ali zato da ih vide, a sve vreme su se isto kao ovaj uglavljivali u srbosistem. O dobro.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Cuti jedino zameram sto ne fura vise ovu Dzeni Bet/Dejv Gan frizuru.

 

Ovog Savu da sretnes na ulici ne znas je li clan Dveri, SNS-a ili nekog Jedan od pet miliona sranja. Ali osecas da je nesto od toga.

 

Mada najvise mi lici kao na nekog iz Dveri.

 

Iskreno, ja sam za miks iskrenih srpskih seljaka i iskrenih hipstera i mislim da jedino njihovo udruzivanje moze spasiti Srbiju. Ovi politacarcici nek se teraju.

 

 

 

IMG-ae058f8795202f312b197ab91521ed61-V.jpg

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Rade Zagorac said:

 

Ja ne znam da li je do mene, ali ja za lika nisam ni cuo do juce.

 

Koji je on moj organizovao proteste? Ja sam bio na Gazeli da nisam ni cuo za lika.

 

Nije problem sto nisi cuo za njega a bio si na protestima, ali proteste jeste pokrenuo Sava svojom peticijom a u bandwagon su uskocili redom ostali kad su videli da je peticiju potpisalo 300 000 ljudi.

 

Ne razumem samo zasto takav rezignirani ton o njemu u tvojim komentarima? Ne znas ni ko je, ni ciji je, ni odakle je - ali znas da ne valja? Mislio sam da tako rezonuje samo premijerka 🙃

 

Zelenovic? Gde je on bio zadnjih 12 godina i zasto niko od tih opozicionara do sad nije pokrenuo ovoliko naroda i ispunio bilo sta sto je ikada trazeno?

 

Zasto se "1 od 5 miliona" raspao onako? I ko je tad bio ubacen i dovodio ljude sa strane da prave frku sto je ubilo momentum i rasturilo ljude.

 

Evo da resim to: zato sto se sve zavrsavalo kad bi vodjaTM izvadio iz fioke dosije sa prljavim vesom o njima.

 

Smeje se covek 10 godina ali skroz opusteno u lice celoj opoziciji i pisa po njima samouvereno jer zna da ih sve drzi u saci. Ali onda pravo niotkuda dodje Sava i otera ga u misju rupu za dve nedelje.

 

Svaki protest u proteklih 10 godina je ugusen za cas i rasturen, ali ne ovaj. Ovo je prvi put da je veliki vodja morao da ustukne, spusti glavu, prizna poraz, ispuni narodnu volju.

 

Ovo njegovo javno priznavanje poraza na oci svoje partije i sistema, to ga jako boli i zna on koliko mu stete to nanosi. Nista vise posle ovoga nece biti isto za njega. Ali za divno cudo neki to ne vide i ne razumeju.

 

Ovo sto se sad radi i prica koja se stvara u smislu podmetanja, nekog kao razdora i ubacivanja sumnji je ocekivano i to je reakcija vlasti koja nece sedeti skrstenih ruku sad kad vide odakle im preti najveca opasnost.

 

Mi treba da smo pametni i ne dozvolimo da im zamena teza uspe. Raduje me sto su oko njega Terzic, Gajic, intelektualci tipa Todorovic, Markovic i ta ekipa, to su ljudi od integriteta neuprljani do sad. Sve sto je do sada radio je donelo dobra upravo narodu i demokratskoj Srbiji a nanelo javni poraz velikom sefu - i sad treba da mislimo kako je on zapravo vuckov ubaceni element? Vucko ga ubacio da javno porazi i ponizi - Vucka?! Stvarno neko veruje u ovo? 🤔

 

Dakle ne nasedajte ljudi, makar se strpite da vidite gde ovo vodi. Lako cemo da skidamo glave kome treba ali juce smo se ponovo osetili slobodnim posle 10 godina a vec danas treba sve da se resetuje, da oteramo ovog i stanemo opet iza Zelenovica, Boleta & Co. koji ce da urade nesto sad a ne mogu ni da prdnu ovome 12 godina? Ma daj...

 

Elem, o Savi malo poblize na linku ispod, i sto se mene tice toliko o njemu. Razmisljam svojom glavom i malo sam starije garde tako da te podmetacine partijskih sns ideologa i proverene kontra-obavestajne metode db-ovskih kvazi opozicionara koji opstaju sve ovo vreme dok ovaj vlada i nesto se ne trude da ga smene (zasto?) - to sam sve odavno provalio i kod mene te bajke ne prolaze.

 

Nisam niciji advokat pa ni Savov niti imam potrebu da budem, vec svakoga ocenjujem prema onome sto radi a ne onome sto godinama samo prica a ne radi nista, tako da...

 

https://www.danas.rs/ljudi/savo-manojlovic-pravnik-u-pokretu/

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Zabole mene za Vucica. Mene zanima samo smrt srbstva, i da ga neko gazi. Sve što čini da srbstvo pišti i ciči podržavam. Pa? Niko od svih vas, pa i svi zajedno, cela Srbija i svi Srbi sveta na jednoj strani, a na drugoj strani ja, i jos nekolicina, a ima ih, ne možete mene da ubedite kako je pravedno da se "to" izvuče, i da nema nikakve posledice, i kolektivnog izbora kad je propao komunizam, i kolektivnog izbora sada, koji je jos vise anticivilizacijski (evo ga dole). To nije pravda. I zbog toga podrzavam sve sto ce srbstvu doakati, ili mu bar nauditi. Jer ako srbstvo prezivi srbija neće (kao da nekoga zabole i za to).

 

Nisam citirao ceo post, nije vredan komentara, ali o ovom delu moram da kažem nešto kolikogod to bilo očigledno. Tvoj način borbe protiv spbstva je da potruješ Srbe, sad, ako u Jadru i Mačvi žive i druge nacionalnosti, šta ćeš, kolateralna šteta. Podrška trovanja ljudima vode i vazduha u ime nekog političkog stava ili protiv, svejedno, je zločin.

To što RT postoji preko sto godina i ima preko 100 milijardi isti je argument kao i podrška mafiji, proizvođačima i dilerima droge, postoje i oni 200 godina, obrću više stotina milijardi, eto možep i njih da podržavaš, da se ugledaš na njih.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam za Sava prvi put čuo (i dobro ga zapamtio) kad je bio onaj veliki protest, čini mi se u aprilu 2019. Tad je imao govor na kraju protestne šetnje, i bogami je to bio baš dobar govor. Sve što sam ga posle pratio izgledao je kao kul tip.

Ovo sa slavljem jeste nespretno (vidim danas neki drugi lik iz kreni-promeni demantuje to, verovatno su i oni shvatili), ali činjenica je da je njegov (ili njihov iz kreni-promeni) pristup - da se jasno iznesu zahtevi, da nema odustajanja od njih i da nema nikakvih dodavanja zahteva (osim onog što je osnovno, a to je da se puste uhapšeni na protestima) - jedini do sada dao rezultat. S tim u skladu, ne vidim problem da se protesti (bar sa njihove strane) prekinu kada su ti zahtevi ispunjeni, a po potrebi organizuju novi.

 

Ok je i da neki imaju drugačije mišljenje, kao npr. ovi iz Ekološkog ustanka i da traže da se protesti održavaju dokle god se Rio Tinto na neki način zvanično ne spreči da otvara bilo kakav rudnik ovde, ali ova fantaziranja Boškića&co. da treba nastaviti do konačnog sloma AV i slično, to su već samo fantaziranja i očekivanja da neko drugi bije njihove bitke. Ne samo da su nerealna, nego verovatno u ovom trenutku i kontraproduktivna.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Div said:

 

Nisam citirao ceo post, nije vredan komentara, ali o ovom delu moram da kažem nešto kolikogod to bilo očigledno. Tvoj način borbe protiv spbstva je da potruješ Srbe, sad, ako u Jadru i Mačvi žive i druge nacionalnosti, šta ćeš, kolateralna šteta. Podrška trovanja ljudima vode i vazduha u ime nekog političkog stava ili protiv, svejedno, je zločin.

To što RT postoji preko sto godina i ima preko 100 milijardi isti je argument kao i podrška mafiji, proizvođačima i dilerima droge, postoje i oni 200 godina, obrću više stotina milijardi, eto možep i njih da podržavaš, da se ugledaš na njih.

 

Znaci "viši cilj" je da srpstvo nestane a izvođači radova su za puzigacu nebitni

Link to comment
Share on other sites

https://pescanik.net/ima-li-razloga-za-slavlje/

 

Najveća pobeda SNS ološa nije u krađama izbora niti u lopvlucima, suspenziji prava i države, ustava i zakona, ne, najveća pobeda je upravo proizvodnja apolitičnih, onih koji smatraju da su svi isti, da je politika gadna i prljava, da su svi ušemljeni, proizvodnja tolike količine poluinformacija, čistih laži i polovičnih laži da se sumnja u sve i u svakoga, a priori, čim se neko negde oglašava, on je apriori plaćenik nečiji, verovatno Vučićev pion ili skakač. Ovakve stvari nažalost prolaze u politički nedovoljno razvijenim društvima, sa izuzetno krhkim institucijama i bez ikakve suštinske demokratske tradicije, ali to ne znači da se ne mogu uporediti sa čovekom koji se otrovao sladoledom i odbija od tada da uzima hranu jer je sva hrana otrovana. Uopšte ne govorim da je Manojlović mesija, Leh Valensa, Vaclav Havel ili nekakav sposobni političar, nemam pojma. Dok radi ovo što radi, sa prilično ispravnih pozicija napada režim, vuče dosta razumne poteze i preterano gadljivom narodu je prijemčiv, nemam razloga da ga ne podržim. Isto kao što nisam imao problem da podržavam Sašu Jankovića iako je na kraju sve ispalo jadno, a on se nije snašao u celoj priči. Užasno je snažna ta psihologija ljudi koji ne žele da ponovo budu prevareni i to je verovatno najveća prepreka ovde - nije to ni sns, ni Vučić, ni promena sistema iz korena, koliko taj defetizam i strah od novog poniženja, krajnje ličnog, izneverenih očekivanja. Ekstremni primeri postanu tvrdi okoreli cinici i antisrbisti, iako mi ni po čemu nismo nešto posebni u tom smislu - ni kao narod, ni kao mentalitet. Ni kao ljudi, ni kao narod (nacija, rekao bi vučić), samo imamo (i to je Diogen lepo primetio) mnogo manje iskustva u negovanju nečega jer to nešto nikada nismo imali. I zbog toga smo i dopustili da to nešto, jadno i bedno, prepustimo bandi 2012 godine i da se upustimo u ovu spiralu. 

 

Neuporedivo je lakše uspostaviti kontrolu nad izbornim telom koje je apolitično, čak je i dokazano milion puta, ali ne. Svi su isti, Savo je udbaš, srbe treba gaziti. Moramo malo da odrastemo.

  • Like 8
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Diogen said:

 

Nije problem sto nisi cuo za njega a bio si na protestima, ali proteste jeste pokrenuo Sava svojom peticijom a u bandwagon su uskocili redom ostali kad su videli da je peticiju potpisalo 300 000 ljudi.

 

Ne razumem samo zasto takav rezignirani ton o njemu u tvojim komentarima? Ne znas ni ko je, ni ciji je, ni odakle je - ali znas da ne valja? Mislio sam da tako rezonuje samo premijerka 🙃

 

Zelenovic? Gde je on bio zadnjih 12 godina i zasto niko od tih opozicionara do sad nije pokrenuo ovoliko naroda i ispunio bilo sta sto je ikada trazeno?

 

Zasto se "1 od 5 miliona" raspao onako? I ko je tad bio ubacen i dovodio ljude sa strane da prave frku sto je ubilo momentum i rasturilo ljude.

 

Evo da resim to: zato sto se sve zavrsavalo kad bi vodjaTM izvadio iz fioke dosije sa prljavim vesom o njima.

 

Smeje se covek 10 godina ali skroz opusteno u lice celoj opoziciji i pisa po njima samouvereno jer zna da ih sve drzi u saci. Ali onda pravo niotkuda dodje Sava i otera ga u misju rupu za dve nedelje.

 

Svaki protest u proteklih 10 godina je ugusen za cas i rasturen, ali ne ovaj. Ovo je prvi put da je veliki vodja morao da ustukne, spusti glavu, prizna poraz, ispuni narodnu volju.

 

Ovo njegovo javno priznavanje poraza na oci svoje partije i sistema, to ga jako boli i zna on koliko mu stete to nanosi. Nista vise posle ovoga nece biti isto za njega. Ali za divno cudo neki to ne vide i ne razumeju.

 

Ovo sto se sad radi i prica koja se stvara u smislu podmetanja, nekog kao razdora i ubacivanja sumnji je ocekivano i to je reakcija vlasti koja nece sedeti skrstenih ruku sad kad vide odakle im preti najveca opasnost.

 

Mi treba da smo pametni i ne dozvolimo da im zamena teza uspe. Raduje me sto su oko njega Terzic, Gajic, intelektualci tipa Todorovic, Markovic i ta ekipa, to su ljudi od integriteta neuprljani do sad. Sve sto je do sada radio je donelo dobra upravo narodu i demokratskoj Srbiji a nanelo javni poraz velikom sefu - i sad treba da mislimo kako je on zapravo vuckov ubaceni element? Vucko ga ubacio da javno porazi i ponizi - Vucka?! Stvarno neko veruje u ovo? 🤔

 

Dakle ne nasedajte ljudi, makar se strpite da vidite gde ovo vodi. Lako cemo da skidamo glave kome treba ali juce smo se ponovo osetili slobodnim posle 10 godina a vec danas treba sve da se resetuje, da oteramo ovog i stanemo opet iza Zelenovica, Boleta & Co. koji ce da urade nesto sad a ne mogu ni da prdnu ovome 12 godina? Ma daj...

 

Elem, o Savi malo poblize na linku ispod, i sto se mene tice toliko o njemu. Razmisljam svojom glavom i malo sam starije garde tako da te podmetacine partijskih sns ideologa i proverene kontra-obavestajne metode db-ovskih kvazi opozicionara koji opstaju sve ovo vreme dok ovaj vlada i nesto se ne trude da ga smene (zasto?) - to sam sve odavno provalio i kod mene te bajke ne prolaze.

 

Nisam niciji advokat pa ni Savov niti imam potrebu da budem, vec svakoga ocenjujem prema onome sto radi a ne onome sto godinama samo prica a ne radi nista, tako da...

 

https://www.danas.rs/ljudi/savo-manojlovic-pravnik-u-pokretu/

Meni se licno ne svidja lik, no to je nebitno, mozda se ni ja njemu ne bi svidjao da me upozna.

 

Sto se mene tice, organizacija ga je izduvala svojim ponasanjem jer se ponasaju kao da su protesti njihovi.

 

Koji ste vi moj k da proglasavate pobedu? Sve i da zanemarimo narod, koji nije izasao ni zbog jednih ni zbog drugih, a ni trecih, dajte, vidite sa drugim organizacijama. 

 

Ok, vasa je ideja i pocetna organizacija, dalje su narodni protesti. Evo, Ekoloski ustanak ima zoom sastanak danas sa svim gradovima, ovi sami odlucili, blokade gotove, idemo na Trg na slavlje. Bezi, bre.

 

I sve to dok ja i ljudi oko mene malo pratimo Vucica i u fazonu smo, lazi, lazi, vidimo se mi u subotu na Gazeli.

 

I onda udjes u vesti i neki Savo slavi neku pobedu. Pa lik ili je glup ili je placen, u svakom slucaju razbija dobru energiju koja je stvorena i u svakom slucaju posle ovogs neka se tera.

 

Jbt, stisnemo pedera i on popusti, pa sad treba jos jace jbt, idemo jos vise da nas bude, jos vise gradova.

 

,,Ali onda pravo niotkuda dodje Sava i otera ga u misju rupu za dve nedelje."

 

Cuj dosao Sava 🤣 Desio mu se narod.

 

Narod ovde nikako da shvati da je moc u njihovim rukama. Pa, gde ces vece pokazatelje od ovoga sta se desilo. Sad je bitno sta je rekao neki Sava, opet se ljudi hvataju za lidera. Kazem, ulazio sam na stranicu Ekoloski ustanak na fejsu samo da vidim gde i kad. I kontaktirao da vidim da li treba neka pomoc. No, i za Cutu mi se jebe i sumnjicav sam i da on dodje na vlast, ima da radi kako ja tj.mi, narod, kazemo jer mi ga placamo.

 

Imali smo preko sto hiljada ljudi bez bine, ozvucenja, autobusa, sendvica... Pa to je put, jbt, i sad treba nastaviti i iznedriti nekog lidera jer neko mora, ali samo da bude prvi medju jednakima.

 

Sto se mene tice, Savo ga izduvao. Nadam se Gazeli i jos vecem broju i sesnaest ljudi koji slave na Trgu.

 

Edited by Rade Zagorac
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...