Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

2 minutes ago, Rade Zagorac said:

Likovi dolaze u 15:00.

 

Ja sam kasnio, popeo se na most, bili su ispred mene i dosli su 35 minuta posle mene.

 

Tom brzinom se ne bi kretali ni da su direktno dosli iz bitke i svi su ranjeni, na stakama... 

 

Onda njih 20 blokira put i jos pravi sranja, verovatno da posluzi rezimskim medijima za slikanje i to ce objaviti kao sliku koliko je ljudi bilo i plus da pricaju o incidentima.

 

 

Nisi dzaba pod tim nickom - ZOC ce te odrobijati. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dakle, jedan jedini incident na Gazeli, o kome sada bruje u rezimskim medijima, desio se posle 15h, kada je blokada zavrsena i izazvali su ga ratni veterani.

 

Bez sale, onaj covek sto prica sa novinarom N1 nije dobro i treba mu psihijatrijska pomoc, ne zelim da ga uvredim, mozda i nije placen, zivi u nekom svom svetu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rade Zagorac said:

Dakle, jedan jedini incident na Gazeli, o kome sada bruje u rezimskim medijima, desio se posle 15h, kada je blokada zavrsena i izazvali su ga ratni veterani.

 

Bez sale, onaj covek sto prica sa novinarom N1 nije dobro i treba mu psihijatrijska pomoc, ne zelim da ga uvredim, mozda i nije placen, zivi u nekom svom svetu.

Taj rata video nije - sem kao pozivar u opstini  za vojsku.:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rade Zagorac said:

Pozdrav za ove kojima je hladno 😂

 

1639234191515.jpg

 

 

Ma, sto bih, nema razloga 

 

Screenshot-20211211-140148.png

 

No, lik ga je izduvao i postao je nebitan, ne treba ga vise ni spominjati. Nek uziva u kinti jos malo dok se ne promeni vlast 😁

 

 

neprijatelj i strani placenik! pa to nam kazi da znamo s'kim imamo posla! samo par strana gore Mek ga optuzi da je sardnik DB i da radi za SNS a sad ti da je strani placenik. Sve vise mi taj momak postaje simpatičan pogotovo sto ga prozivaju i ljilja smajlovic i gnjida krstic i misa vacic i pola foruma vox92. To znaci da im smeta !

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Perkos2 said:

neprijatelj i strani placenik! pa to nam kazi da znamo s'kim imamo posla! samo par strana gore Mek ga optuzi da je sardnik DB i da radi za SNS a sad ti da je strani placenik. Sve vise mi taj momak postaje simpatičan pogotovo sto ga prozivaju i ljilja smajlovic i gnjida krstic i misa vacic i pola foruma vox92. To znaci da im smeta !

A Rockefellers samo tako danju pare na lepe oci??? Cim nekom daju pare znaci da taj ima da odradi neki zadatak.

Apropo sela Veliki Krivelj kod Bora: Zijin  im nudi oko 200 din/m2. To je oko 15 000 evra po hektaru. Sasvim solidna cifra za taj kraj. Seljaci traze 500 din/ m2 sto my dodje preko 40 000 evra po hektaru. Mnogo brate! 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, VladimirB said:

Malo o dešavanjima na istoku Srbije, dobar kratki dokumentarac Rade Đurić o Krivelju, Boru, braći... Naslanja se na priču o RT i ekologiji, bezvlašću, pljački..

 

https://rs.n1info.com/video/info/mndra-mja-dokumentarni-film-rade-djuric/

 

Voleo bih da znam šta nedavači Kosova misle o ovakvom gubitku suvereniteta nad delom teritorije, gaženju i laganom ubijanju sopstveng narod, goloj pljački prirodnih resursa...

Emisija Mentalno razgibavanje od petka, Dec 9, nije okacena na You Tubu a k a ce, ne zna se ali da skrenem paznju: emitovan je amaterski nimak koji je napravila zenska osoba i koja u nekoliko minuta objasnjava sta gladamo: rudnik u vlasnistvu kineske firme koja radi eksploataciju zlata...bilo mi je potrebno nekoliko minuta da shvatim da se taj uzas desava u Srbiji a kad sam shvatila sta gledam, nije mi bilo dobro. Ne jedva 300 km od moga grada, potpuno apokaliptican predeo sa jeszrom dubine 60 metara punim neke guste crvene mase, do njega - otrovno zeleno jezerce puno otrova i cevi kojima se otrov izliva u obliznu recicu i odlazi dalje. 

Ne znam kako vi ali ja cu do poseldnjeg mog daha  da idem na blokade doklegod ovi zlotvori ne odu iz ove zemlje, kako rezim, tako i ovi svirepi kineski rudari. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ma možda je 'oslobađao' televizore i zamrzivače, nemoj da si na kraj srca :s_d:

 

Takvi kao taj treba da "oslobađa" krompir i kukuruz u Mitrovici ili Zabeli do kraja života, da se ja pitam. I to samo zato što sam žestoki protivnik smrtne kazne. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

neprijatelj i strani placenik! pa to nam kazi da znamo s'kim imamo posla! samo par strana gore Mek ga optuzi da je sardnik DB i da radi za SNS a sad ti da je strani placenik. Sve vise mi taj momak postaje simpatičan pogotovo sto ga prozivaju i ljilja smajlovic i gnjida krstic i misa vacic i pola foruma vox92. To znaci da im smeta !

Meni ne smeta on kao on, u stvari mi ne smeta uopste, ali mi se ne sviđa sto je obican sistemlija i srbenda, a proglasavaju ga za nekakvog... ne znam ni šta. Sve su to isti. To su oni kojima ne smeta Vucic generalno, nego im smeta Vucic zato sto ga po njima "zapad" tolerise, podrzava, sta li.

 

I sta su na svim temama a i šire zapeli sa tim rudnicima i "prirodom" kao da su svi rođeni u sred... postoji li neki grad gde nema veliki park u koji kad odeš, ne vidi se da si u gradu, e, tamo.

 

Mogu misliti, do juce nisu ni culi da postoji neka vukojebina x, a sad se naprasno svi zabrinuli samo zbog toga sto zli stranci tamo kopaju neku rudu. Kako da ne. Pa sto je oni nisu kopali. Ko im je branio, daj bre će ga tužimo...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Meni ne smeta on kao on, u stvari mi ne smeta uopste, ali mi se ne sviđa sto je obican sistemlija i srbenda, a proglasavaju ga za nekakvog... ne znam ni šta. Sve su to isti. To su oni kojima ne smeta Vucic generalno, nego im smeta Vucic zato sto ga po njima "zapad" tolerise, podrzava, sta li.

 

I sta su na svim temama a i šire zapeli sa tim rudnicima i "prirodom" kao da su svi rođeni u sred... postoji li neki grad gde nema veliki park u koji kad odeš, ne vidi se da si u gradu, e, tamo.

 

Mogu misliti, do juce nisu ni culi da postoji neka vukojebina x, a sad se naprasno svi zabrinuli samo zbog toga sto zli stranci tamo kopaju neku rudu. Kako da ne. Pa sto je oni nisu kopali. Ko im je branio, daj bre će ga tužimo...

 

Kakvi god da su motivi, ljudi se bore protiv trovanja vode i trovanja dece, bez obzira na tvoje pokušaje podmetanja imaju dovoljno razuma da im je jasno šta znači trovanje vode na širem području na kojem živi stotinak hiljada ljudi. 

 

 

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Bane said:

A Rockefellers samo tako danju pare na lepe oci??? Cim nekom daju pare znaci da taj ima da odradi neki zadatak.

Apropo sela Veliki Krivelj kod Bora: Zijin  im nudi oko 200 din/m2. To je oko 15 000 evra po hektaru. Sasvim solidna cifra za taj kraj. Seljaci traze 500 din/ m2 sto my dodje preko 40 000 evra po hektaru. Mnogo brate! 

Ma evo sve trče da nekom anonimnom tipu daju 25000$ da sruši vlast. Zamisli da daju par miliona šta bi sve postigli. Stvarno nisam verovao da tako " naivni" likovi pišu na ovom forumu. Ali kad se čita informer i gleda pink sve je moguce!

  • Like 1
  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Div said:

 

Kakvi god da su motivi, ljudi se bore protiv trovanja vode i trovanja dece, bez obzira na tvoje pokušaje podmetanja imaju dovoljno razuma da im je jasno šta znači trovanje vode na širem području na kojem živi stotinak hiljada ljudi. 

 

 

 

Ma to je svima jasno, i nije u tome stvar, nego to tu je samo sebe sateralo u ćošak i dovelo u tu situaciju, da je postalo zemlja treceg sveta iz koje dolaze sirovine, i jeftina radna snaga, i kvalifikovana, i nekvalifikovana, i sta sad hoće više? Ješćete i korijenje, jel to? Pa hajde, što ne krenete? Eno, ima batat, nego ni njega ne daju džabe, i u stvari nije ni jeftin.

 

Ili mozda ono, što kenja jedan na patrijotskim sajtovima, nesto kao ironicno "bolje zivi osramoceni nego mrtvi casni i posteni". U jeeee, sav sam se naježio.

 

Što bi rek'o onaj na kraju filma Heroj sa Dastinom Hofmanom, nikad nisam čuo veće sranje od nekoga ko nije predsednik. Strašno.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Div said:

 

Kakvi god da su motivi, ljudi se bore protiv trovanja vode i trovanja dece, bez obzira na tvoje pokušaje podmetanja imaju dovoljno razuma da im je jasno šta znači trovanje vode na širem području na kojem živi stotinak hiljada ljudi. 

 

 

Sto je jos gore, to zagadjenje, otpad, jalovina, otrov, sta vec moze da ode iz Jadra u Drinu pa u Savu i Dunav.

A samim tim je i Beograd ugrozen, kao i: Obrenovac, Sabac, Loznica zapadno od BG-a te naravno gradovi istocnije od BG-a. 

3 hours ago, Perkos2 said:

neprijatelj i strani placenik! pa to nam kazi da znamo s'kim imamo posla! samo par strana gore Mek ga optuzi da je sardnik DB i da radi za SNS a sad ti da je strani placenik. Sve vise mi taj momak postaje simpatičan pogotovo sto ga prozivaju i ljilja smajlovic i gnjida krstic i misa vacic i pola foruma vox92. To znaci da im smeta !

Cim nekoga ta g**** pljuju, taj pljuvani mora da makar malo valja. 😉 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nedavno napisano, prepoznaj se. Ispiranje mozga u Srbiji se primilo mimo svih planova i očekivanja.

 

"Više od dve trećine građana Srbije smatra da zapadne zemlje, pod velom "građanskih sloboda", promovišu moralno koruptivni i dekadentni način života, pokazuju danas predstavljeni podaci iz izveštaja "Indeks ranjivosti - Srbija", u organizaciji Centra za međunarodne i bezbednosne poslove – ISAC fonda.

Rezultati istraživanja, sprovedenog uz učešće više od 1.000 osoba, ukazuju da samo 18 odsto stanovnika Srbije gleda na Evropsku uniju kao na strateškog partnera, dok je stav 55 odsto da proces integracija u EU ugrožava demokratiju i tradicionalne vrednosti.

U izveštaju se ocenjuje da je među državama regiona Srbija najviše otvorena prema stranom subverzivnom uticaju i da se to odnosi na celokupno stanovništvo, bez obzira na starost, obrazovanje ili mesto stanovanja.

Uticaj Rusije se objašnjava kulturnim, verskim i istorijskim vezama, a pozitivan odnos prema Pekingu kineskim investicijama i odsustvom negativnih istorijskih iskustava.

Skoro 60 odsto stanovništva Srbije smatra da je Rusija najvažniji strateški partner Beograda.

Stav 71 odsto stanovnika Srbije je da Zapad neopravdano optužuje Moskvu za svoje probleme, dok više od 90 odsto tvrdi da Rusija ne predstavlja bilo kakvu opasnost za Srbiju.

Pored Rusije, najvažniji strateški partner Beograda je Kina, smatra 59 odsto ispitanika."

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

Jel  ovaj dogadjaj sa protesta u Nišu istinit ? 😄

Objava sa društvenih mreža :

 

"Bilans protesta u Nišu: lik se zaleteo kolima u masu, nije prošao, izašao da se bije i udario izgleda policajca u civilu. U tom trenutku se pojavljuju i trubači.

Samo je falio Perhan sa ćurku."

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, zoran59 said:

 

Zemo (ja sam iz ex-Yu, nisam Bosanac, pa si mi"zemljak" onako sire, u poredjenju sa ovdasnjim severoamerima), ajd' malo poradi na pismenos' ...

 

Da zivis u selu mojeg dede, oprostio bih i presao preko ovakvih banalnih grehova.

Ali, gde ti zivis, sa tvojom strukom, to se tesko oprasta.

 

Zato, "Njemacku platu"  (sic!) ...

 

[The Latin adverb sic ("thus", "just as"; in full: sic erat scriptum, "thus was it written")[1] inserted after a quoted word or passage indicates that the quoted matter has been transcribed or translated exactly as found in the source text, complete with any erroneous, archaic, or otherwise nonstandard spelling, punctuation, or grammar.    https://en.wikipedia.org/wiki/Sic ]

 

... (sa sve velikim pocetnim slovom prideva!) zaradjuju oni koji znaju i njemacki jezik - pa i ako su na dnu hijerarhije u Porsche servisu.

 

Da bi misljenje bilo relevatno i vredno, treba ga znati izraziti. Dakle, treba posedovati kapacitet za apstraktno razmisljanje, a ne samo za razmisljanje u slikama. To zahteva i poznavanje jezika - sopstvenog, strani su bonus ali nisu neophodni.

 

Ovako, preskocicu komentar koji bi "occupay ... Porshe ... za Njemacku platu" i slicno.

 

 

 

 

Nista nisam ukapirao ali od mene uvijek dobijes pozitiv.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VladimirB said:

Nedavno napisano, prepoznaj se. Ispiranje mozga u Srbiji se primilo mimo svih planova i očekivanja.

 

"Više od dve trećine građana Srbije smatra da zapadne zemlje, pod velom "građanskih sloboda", promovišu moralno koruptivni i dekadentni način života, pokazuju danas predstavljeni podaci iz izveštaja "Indeks ranjivosti - Srbija", u organizaciji Centra za međunarodne i bezbednosne poslove – ISAC fonda.

Rezultati istraživanja, sprovedenog uz učešće više od 1.000 osoba, ukazuju da samo 18 odsto stanovnika Srbije gleda na Evropsku uniju kao na strateškog partnera, dok je stav 55 odsto da proces integracija u EU ugrožava demokratiju i tradicionalne vrednosti.

U izveštaju se ocenjuje da je među državama regiona Srbija najviše otvorena prema stranom subverzivnom uticaju i da se to odnosi na celokupno stanovništvo, bez obzira na starost, obrazovanje ili mesto stanovanja.

Uticaj Rusije se objašnjava kulturnim, verskim i istorijskim vezama, a pozitivan odnos prema Pekingu kineskim investicijama i odsustvom negativnih istorijskih iskustava.

Skoro 60 odsto stanovništva Srbije smatra da je Rusija najvažniji strateški partner Beograda.

Stav 71 odsto stanovnika Srbije je da Zapad neopravdano optužuje Moskvu za svoje probleme, dok više od 90 odsto tvrdi da Rusija ne predstavlja bilo kakvu opasnost za Srbiju.

Pored Rusije, najvažniji strateški partner Beograda je Kina, smatra 59 odsto ispitanika."

 

I kao onda ne treba ovde rudnik!? More, treba na sred Knez Mihajlove...

Edited by shonke
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...