Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

Vec napisah da se mesaju babe i zabe. Jel Srbija ima divlje deponije? Ima. Jel ima zagadjenje vazduha zbog prodaje industrijskog lignita domacinstvima? Ima. Ali u globalu iako to zvuci neverovatno Srbija nije veliki zagadjivac. Npr mi se obavezali da cemo do 2025 ili 2030 emisiju CO2 svesti na 90% ili 80% emisije iz 1990god. Mi sad smo to vec ispunili zbog kako neko rece deindustrijalizacije. 

 

Divlje deponije i prodaja industrijskog lignita se lako rese, npr prodaja istog je bila dozvoljena samo 1990tih, DOS je to zabranio a onda bratija tu videla sansu za biznis i to opet dozvolila. Dakle lako se to opet zabrani.

 

Pa i divlje deponije se daju resiti prvi put kad nekog uhvate da istresa smece na istu pravac tv pa onda sud i kazna da se pusi pa onda jos i da pocisti tu deponiju rucno.

 

Pa mi imamo ekipe koje to rade volonterski nemoguce da oni to mogu da radi za dz a neki baja ne moze, naravno da moze nego je lakse da istrese svoje smece pored puta ili direkt u reku sto je neko i snimio svojevremeno. 

 

Pa ako je knez Milos mogao da utera red pre dva veka pa moze se to i danas i to mnogo lakse (bez udaraca po turu vec po novcaniku).

 

Ali ako npr ta jalovina iz rudnika dospe do jadra pa onda i dalje sta cemo onda? To nije divlja deponija da deluje ruzno i smrdi vec vrlo opasan akcident koji ne samo da je opasan po zdravlje vec bogme i po finasije Srbije jer bi nam odavalili samo takvu kaznu za tako nesto.

 

@McLeod

 

Problem je u tome sto je bio plan da se gradi veliki rudnik u Nemackoj cini mi se (ogromni depoziti litijuma) a onda od toga ne bi nista vec ce filtriranjem vode da dobiju litijum, to je ekoloski vrlo prihvatljivo ali neefikasno dakle takav litijum je sve samo jeftin.

 

A onda Muti kad je videla da ova nasa budala hoce da kopa litijum sa rudnom rentom od 3% i divlji zapad primenom zakona o zastiti zivotne sredine, videla resenje za potrebe nemacke autoindustrije za jeftinim litijumom, kad vec budale hoce da se samoubiju a mi da zaradimo fino pa necemo mi da budemo budale i lepo rekla da i Nemce interesuje rudnik litijuma u Srbiji.

Edited by MeanMachine
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MeanMachine said:

A da biseri tipa treba industrijalizacija mene podseca:

 

Lozenje na SFRJ tj socijalisticku industrijalizaciju koja je bas usrecila nas a i mnoge druge (setite se ko je placao tu industrijalizaciju, nismo mi jugovici vec zapadnjaci) tako da takva industrijalizacija je zadnje sto nam treba.

 

Ovo nije lozenje na ... nego sprdanje sa ...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, MeanMachine said:

A onda Muti kad je videla da ova nasa budala hoce da kopa litijum sa rudnom rentom od 3% i divlji zapad primenom zakona o zastiti zivotne sredine, videla resenje za potrebe nemacke autoindustrije za jeftinim litijumom, kad vec budale hoce da se samoubiju a mi da zaradimo fino pa necemo mi da budemo budale i lepo rekla da i Nemce interesuje rudnik litijuma u Srbiji.

Ma o cemu pricas? Pa Rio Tinto je otkrio taj jadarit 2004. Kakva "ova budala hoće da kopa za 3%"? Prvo, lepo rece Bohumilo, ta rudna renta treba da bude 0%, a drugo, oni (Rio Tinto)  tu operaciju pripremaju evo 18ta godina, a "ovaj" njje bio ni na vidiku kad su je zapoceli.

 

Ti/vi ste bre opsednuti. Vama treba egzorcizam a ne "zdrava zivotna sredina" šta god to bilo. Uostalom, šta vam pa fali. Čeličite se malo. I treba se navići na urbani svet. Prvih nekoliko generacija u njemu ide malo teže, a posle je daleko lakše. Hajde sad da ne gledamo pacove, rakuni i jastrebovi su se navikli, i vi ćete.

 

Šta god vi takvi mislili o sebi, ostaje činjenica da ste na istoj strani vi takvi, doktor nos, doktor brka bradić, i ostali doktori, i da iste priče pričate. Po intenzitetu anticivilizacijske orijentacije šijete i one iz devedestih, jer oni nisu bili baš stvarno anticivilizacijski orijentisani, nego sledili "slobu" a vi ste ogrezli do srži. To se vidi iz svih izjava. Za vas je taj "zapad" nesto loše, zlo, što vas ugnjetava, podmeće vam, iskorišćava vas, postavlja vam precednike i ostale koji rade protiv vas itd. Egzorcistu vi da nađete, slušajte vi mene. Drugo vam ne može pomoći.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Puzigaca kažeš započeli pre 18god okej zna se koliko ih je to koštalo isplati im se to i kamata i ćao. Neće da košta više neko oružje koje se kupuje od Rusa i Kineza niti košta više od prenosa premijer lige.

 

I da ne kenjaj zapad nije za mene zlo samo sam objasnio zašto nema rudnika u Nemačkoj gde je ekonomski daleko logicnije da bude jer Nemačka daleko više litijuma ima nego Srbija.

 

Ali što reče Teofil možeš da sediš palme u Oslu na genijalne izjave likova ala ti u vezi gspa i ulaza na prednja vrata jer to može na zapadu pa može i kod nas. Elem ista prica i sa rudnikom nigde nisam video takav rudnik u nekakvoj prirodi pa još bogatoj vodama koje se slivaju u glavne reke. NIGDE. Možda negde doduše postoji prihvatam da grešim.

 

I da poseti doktora jer toliko pizdenje nije baš zdravo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 Svaka cast Memedovicu na hrabrosti da na rezimskoj RTS napravi ovu emisiju...

 



   Lepo je rekao pri kraju....  Rudnici se prave u pustinjama , daleko od naselja...  selo, poljoprivreda  i rudnik ne mogu zajedno..

  @Milenko Puzigaca   Znas.... ono sto sto je Vucic rekao "da ne treba unistiti vise zivota ljudi nego sto je prvobitno planirano"...  dakle ima ima kvota...    I mozda to tebe ne dotice... jer si daleko odatle i nece tvoj zivot unistiti...  Ali ovi unistavaju zivote svih nas... na ovaj ili onaj nacin...  Njima ce uzeti njive i kuce ,unistiti ih...  Ali ce sutra doci i unistiti tvoj zivot, kao i svakog od nas...  Ako im se dopadne tvoja radnja, ako je imas , uzece je i unistiti te... Ako im se dopadne plac gde je tvoja kuca ili stan , investitor ce je potkopati i srusiti je a tebe smestiti u hotel - odakle ce te na kraju izbaciti za 10 godina..  Ljudi, morate shvatiti da ce vas ovi zgaziti, ako im nesto vase zatreba ili ako im zasmetate... Pa zar ne vidite da se oni  i medjusobno gaze ??
 

  Kako ce sad unistiti zivote tih ljudi tamo, ako mislite da je to tamo negde daleko... varate se - oni idu redom... tako ce doci  i do vas... kod nekog pre kod nekog kasnije...   i tu vas nece zastiti ni partijska knjizica , ni to sto ste dnevnicarili na mitinzima za dnevnicu i sendvic... Nece, zgazice vas kao sto gaze i druge... prodace vas  ,  kao i sve ostalo, za saku dolara i evra

Edited by Doc Holiday
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MeanMachine said:

Vec napisah da se mesaju babe i zabe. Jel Srbija ima divlje deponije? Ima. Jel ima zagadjenje vazduha zbog prodaje industrijskog lignita domacinstvima? Ima. Ali u globalu iako to zvuci neverovatno Srbija nije veliki zagadjivac. Npr mi se obavezali da cemo do 2025 ili 2030 emisiju CO2 svesti na 90% ili 80% emisije iz 1990god. Mi sad smo to vec ispunili zbog kako neko rece deindustrijalizacije. 

 

Divlje deponije i prodaja industrijskog lignita se lako rese, npr prodaja istog je bila dozvoljena samo 1990tih, DOS je to zabranio a onda bratija tu videla sansu za biznis i to opet dozvolila. Dakle lako se to opet zabrani.

 

Pa i divlje deponije se daju resiti prvi put kad nekog uhvate da istresa smece na istu pravac tv pa onda sud i kazna da se pusi pa onda jos i da pocisti tu deponiju rucno.

 

Pa mi imamo ekipe koje to rade volonterski nemoguce da oni to mogu da radi za dz a neki baja ne moze, naravno da moze nego je lakse da istrese svoje smece pored puta ili direkt u reku sto je neko i snimio svojevremeno. 

 

Pa ako je knez Milos mogao da utera red pre dva veka pa moze se to i danas i to mnogo lakse (bez udaraca po turu vec po novcaniku).

 

Ali ako npr ta jalovina iz rudnika dospe do jadra pa onda i dalje sta cemo onda? To nije divlja deponija da deluje ruzno i smrdi vec vrlo opasan akcident koji ne samo da je opasan po zdravlje vec bogme i po finasije Srbije jer bi nam odavalili samo takvu kaznu za tako nesto.

 

@McLeod

 

Problem je u tome sto je bio plan da se gradi veliki rudnik u Nemackoj cini mi se (ogromni depoziti litijuma) a onda od toga ne bi nista vec ce filtriranjem vode da dobiju litijum, to je ekoloski vrlo prihvatljivo ali neefikasno dakle takav litijum je sve samo jeftin.

 

A onda Muti kad je videla da ova nasa budala hoce da kopa litijum sa rudnom rentom od 3% i divlji zapad primenom zakona o zastiti zivotne sredine, videla resenje za potrebe nemacke autoindustrije za jeftinim litijumom, kad vec budale hoce da se samoubiju a mi da zaradimo fino pa necemo mi da budemo budale i lepo rekla da i Nemce interesuje rudnik litijuma u Srbiji.

I ne samo to, vec kad je videla da nemaju dovoljno tj da moze biti ugrozeno snabdevanje gasom iz Rusije a da se nadomesti elektricna energija iz zelenih izvora, ona odlucila da uvozi struju iz Srbije i TA, i jos da ohrabri Srbe da grade nove, a ne i samo Srbe vec i Albance valjda.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče ovog litijuma u Nemačkoj ja nisam stekao utisak da je to skuplja metoda prerade nego je to veća investicija na početku za investitora, iako nisam naišao nigde da se porede cene litijuma iz različitih proizvodnja. Našao sam neko poređenje iz Arkanzasa gde je za klasičan rudnik litijuma bilo potrebno oko 150 milionda $ a za ovu elektranu 900 miliona $. Dakle to znači 6 puta skuplja investicija ali zagađenje koje ta elektrana daje je 5% od one koju rudnik daje. Pri tome nema upotrebe onih supstanci koje zagađuju zemlju i vodu u okolini i pride proizvodimo zelenu energiju. Upravo ono što nam svima treba.

 

Ako će to da grade samo napred, evo ja ću da protestujem u korist tog investitora ako treba 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MeanMachine said:

 

 

@McLeod

 

Problem je u tome sto je bio plan da se gradi veliki rudnik u Nemackoj cini mi se (ogromni depoziti litijuma) a onda od toga ne bi nista vec ce filtriranjem vode da dobiju litijum, to je ekoloski vrlo prihvatljivo ali neefikasno dakle takav litijum je sve samo jeftin.

 

A onda Muti kad je videla da ova nasa budala hoce da kopa litijum sa rudnom rentom od 3% i divlji zapad primenom zakona o zastiti zivotne sredine, videla resenje za potrebe nemacke autoindustrije za jeftinim litijumom, kad vec budale hoce da se samoubiju a mi da zaradimo fino pa necemo mi da budemo budale i lepo rekla da i Nemce interesuje rudnik litijuma u Srbiji.

 

Kako rece veliki Isak Asimov: “The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.”

 

Pre desetak godina generalni menadzer Forda (cini mi se da je Ford) se smejao na pomen isplativosti elektricnih automobila, sad eno Ford, koji je u medjuvremenu pukao, pravi elektricne automobile.

 

Ako nesto nije bilo isplativo juce, ne znaci da nece biti isplativo sutra. Ako su ljudi u 19. veku mislili da je sijalica neka magija i lomili masine jer su mislili da ce kad im otmu posao pocrkati gladni i da je nesto neminovnost, ne znaci da su bili u pravu, kao sto vidimo danas.

 

Kao sto mi danas za mnoge stvari niti mozemo predvideti niti zamisliti stvari koje ce se desiti i promeniti tok istorije i ono sto uzimamo zdravo za gotovo.

 

Ako je prerada litijuma na taj nacin bila neisplativa juce, ne znaci da ce biti neisplativa sutra. I to sto Nemci to hoce da rade znaci da samo poseduju tehnologiju i da im se isplati. Niti smo mi glupi sto hocemo (ili necemo) da rudarimo kao pecinski ljudi. Nema apsolutno nikakve paralele.

 

Jer Nemci odlucuju nesto na osnovu objektivnih parametara, isplativosti i tih "hladnih" cinjenica, a mi na osnovu buke i dranja. Nemamo mi nikakve veze sa tim sta ce oni da rade.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

 

Kako rece veliki Isak Asimov: “The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.”

 

Pre desetak godina generalni menadzer Forda (cini mi se da je Ford) se smejao na pomen isplativosti elektricnih automobila, sad eno Ford, koji je u medjuvremenu pukao, pravi elektricne automobile.

 

Ako nesto nije bilo isplativo juce, ne znaci da nece biti isplativo sutra. Ako su ljudi u 19. veku mislili da je sijalica neka magija i lomili masine jer su mislili da ce kad im otmu posao pocrkati gladni i da je nesto neminovnost, ne znaci da su bili u pravu, kao sto vidimo danas.

 

Kao sto mi danas za mnoge stvari niti mozemo predvideti niti zamisliti stvari koje ce se desiti i promeniti tok istorije i ono sto uzimamo zdravo za gotovo.

 

Ako je prerada litijuma na taj nacin bila neisplativa juce, ne znaci da ce biti neisplativa sutra. I to sto Nemci to hoce da rade znaci da samo poseduju tehnologiju i da im se isplati. Niti smo mi glupi sto hocemo (ili necemo) da rudarimo kao pecinski ljudi. Nema apsolutno nikakve paralele.

 

Jer Nemci odlucuju nesto na osnovu objektivnih parametara, isplativosti i tih "hladnih" cinjenica, a mi na osnovu buke i dranja. Nemamo mi nikakve veze sa tim sta ce oni da rade.

Mineral jadarit u Jadru NE MOŽE da se eksploatiše kao što se radi u Dojč.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Accuphase said:

Mineral jadarit u Jadru NE MOŽE da se eksploatiše kao što se radi u Dojč.

 

Naravno da ne moze, nigde nisam ni rekao da moze.

 

Samo sam se osvrnuo na tezu evo Nemci pametni ce da ga vade cisto, a nas nizu rasu ce da truju argument. Nema nikakve uzrocno-posledicne veze izmedju te dve stvari.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MeanMachine said:

Puzigaca kažeš započeli pre 18god okej zna se koliko ih je to koštalo isplati im se to i kamata i ćao. Neće da košta više neko oružje koje se kupuje od Rusa i Kineza niti košta više od prenosa premijer lige.

Takvu zemlju, kad bi postojala, gde bi se tako radilo, ako je u Evropi, trebalo bi nemilosrdno bombardovati, kao kukolj koji tu nije potreban.

 

2 hours ago, Doc Holiday said:

 Svaka cast Memedovicu na hrabrosti da na rezimskoj RTS napravi ovu emisiju...

Morate da se odlucite, da li je "on" faraon koji o svemu odlucuje pa na rezimskoj tv pusta te emisije i one sa laznim poljoprivrednicima da bi vas huskao, jer zakonski nema nacin da spreci prave kompanije da slobodno posluju, a ni "njemu" se to ne sviđa, samo ne iz istih razloga kao vama, rekli smo već, Ili je ta rezimska tv bastion slobode gde autori prave emisije po svom izboru.

 

Uz to, onome ko je tu napravio da je normalno neprekidno govoriti "zapad ovo, zapad ono" sto implicira da ovi tu sebe ne vide kao deo tog "zapada" (sinonim za evropsku civilizaciju) treba izvaditi koske ispod one lipe, pa ih zapaliti benzinom na sred Terazija. Mogu i da budu bacene u tu kiselinu u cast otvaranja rudnika, kao ono kad lome flašu o brod. Isto vazi i za ostale mrtvace "zasluzne građane" koji su toj nenormalnosti doprineli. Da li se u Nemackoj, Holandiji, Luksemburgu, Finskoj i wgaf svakodnevno na sve strane i to u negativnom kontekstu kenja "zapad ovo, zapad ono, zapad, zapad, zapad, zapad, zapad, zapad, zapad, zapad..."  kao da je nekakva ludnica? Prema tome:

 

 

 

Živeo Vucic zato sto je podstakao potpuno razotkrivanje. Veoma oslobađajuće.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Na RTSu se jos podkradu iskoraci protiv AVistana..   Mnogi snose posledice toga... dali ce i Memedovic , videcemo...

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Živeo Vucic zato sto je podstakao potpuno razotkrivanje. Veoma oslobađajuće.

 

ovo si potpuno u pravu...   Vucic je podstakao da se mnogi pokazu u pravom svetlu.  Da pokazu u stvari kakvi su gmazovi, i ljudski talog u drustvu..  Dozvolio je upravo onom delu drustva koje bi bilo na dnu svih moralnih i svakih drugih normi..   Kao sto je jednom receno...  da je dozvoljeno upravo onim najlosijim djacima u skolama iz zadnjih klupa, da se osvete...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MeanMachine said:

puziGaće, Porturgal je uradio ovo što ja napisah ne tako davno čak šta više oni su bili dali i dozvolu za eksploataciji rude pa je poništena.

Lako je Portugalu, on je em Zapad em clanica mrske EU i fasistickog NATO-a.

Da je nesto ko Srbijica (veciti kandidat za EU i skroz anti-NATO) , mogao bi da ponistava dozvole do sutra, nista mu ne bi vredelo. 

 

 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

jer zakonski nema nacin da spreci prave kompanije da slobodno posluju

 

vec sam rekao da rudarska kompanija nije str ili burekdjinica

 

Ovo je kao odgovor jednom , sto govori da tv PINK moze da sa svojom TV radi sta hoce i da propagira za koga hoce...  E pa nije tako..  Jer je PINK dobio nacionalnu frekvenciju koje je javno dobro...  i mora da postuje zakon...   Pa i sama najobicnija mala pekara na cosku , ne moze da pravi hleb kakav hoce vec mora postovati zakon sta i kako...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

''zapad ono" sto implicira da ovi tu sebe ne vide kao deo tog "zapada"

 

 

Pa realno, Srbija nije Zapad niti ce biti, iz zilion razloga. 

 

Niti Zapad hoce Srbiju (samo bi mu predstavljala uteg oko vrata), niti je Srbadija spremna da proguta sve belosveCke nepravde iz 90-ih a i pre, zarad pomirenja i integrisanja s tim Zapadom. 

Link to comment
Share on other sites

RT bi mogao biti kamen spoticanja za psihopatu i sto se mene tice nek krene da gradi :))  ma nek bude rudnik na svakih 100m ali srecom u Vojvodini toga nema, ispod BG mogu samo da preletim..

 

Na kraju se serbistanci pitaju sto ih niko ne voli..pa zato sto se prodajemo za sitno, sto smo ljubomorni na tudji uspeh, sto bi izdali za sitno ..al koga god pitas ma ne bi on...a drzava je ogrezla o korupciji i kriminalu...

 

100% sam siguran da ce nas proucavati za 20-30-40godina..doktorati ce se raditi kako su sve prodali nesposbni da naprave vise od ormana od iverice.

 

Kakvo blagostanje,rudnik litijuma....:))

Link to comment
Share on other sites

 

Vlast se može podržati da više načina, dva su najočiglednija, direktno, glasanjem ili neučestvovanjem na izborima jer, svi su isti, a može se i biti protiv onih koji barem nešto pokušavaju da promene, da spreće uvećanje zla, a sve nalazeći mane onima koji ipak imaju i muda i mozga da dignu glas, zamerajući im zašto ne kažu ovo nego ono, zašto su ćutali onda asad se setili, gde su bili kad je bilo. I dobro, može se svašta zameriti, u tim protestima se potežu svakakvi argumenti, nastupa se sa svih mogućih ideoloških pozicija, kako se već kome učini da će privući još nečiju podršku. Razumljivo.

A, koja je pozicija, ideološka, ekonomska, humanitarna, moralna kojom se opravdava nečinjenje, protivljenje činjenju drugih, osporavanje prava na odbranu svoje imovine, na bavljenje svojim poslom na svom imanju. Video sam bačen stari šporet u Moravu, dakle nemaju pravo da se bune stanovnici Jadra, video sam tri plastične kese pored puta, šta fali da se baci i tri tone arsena. Šuma, livada, potok i tako samo ruže planetu, lepši su soliteri od sto spratova, lepša je cigla od orhideje, ima pravilan oblik, orhideju ne možeš ni da nacrtaš lenjirom.

Za napredak se ginulo, desetine graditelja Huverove brane, stotine graditelja Panamskog kanala, moramo i mi da podnesemo žrtve, jes da danas ne mora da se gine ali deluje značajnije, a nećemo mi lično da stradamo već tamo neki, jebeš uspeh ako nema gubitaka, čime da se hvalimo. Ćudno, nisu ginuli oni koji su odlučivali nego oni koji nisu imali izbora, znači to je putokaz, oduzmimo ljudima izbor, zabeležimo ih posle kao brojke, što veći broj to naprednije. Od poljoprivrede se i tako ne može živeti, kome još treba hrana, a tek voda, to je bogomdano, ne moramo je baš mi čuvati. 
 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bilo je na ovoj temi vrhunskih postova, a sad se opet sve razvodnjava nekim opštim mestima. Niko ovde ne spori da je narod u Srbiji onakav kakvim ga McLeod ili Puzigaća ovde predstavljaju, možda je i gori. Ipak, ne može se dozvoliti ili barem prema nekim mojim načelima ne bi trebalo dozvoliti da se dalje srlja u ambis, mora postojati i rasplamsavati se slobodarska ideja i kritička misao koja možda može makar malo da trgne stvari iz ove totalne letargije.

 

Protesti protiv RT jesu u stvari protesti protiv AV i treba da budu. Da li će lavinu borbe protiv ovog monstruma i njegovih brabonjaka pokrenuti situacija sa RT ili krađa žvaka iz supermarketa, manje je bitno. "Napredak" koji nudi AV je isti onaj napredak koji stoji kao deo imena njegove kriminalne organizacije - laž grotesknog nivoa koji je zapravo jedini istinski magnum opus ovog šljama. Radi takvog "napretka" ne treba da kolateralna šteta bude bilo ko - nijedan Puzigaća, nijedan Slaviša iz Tavankuta, nijedan Chaos is me, nijedan profesor univerziteta, nijedan motač kablova, nijedan Ćuta, nijedan muta... 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Morate da se odlucite, da li je "on" faraon koji o svemu odlucuje pa na rezimskoj tv pusta te emisije i one sa laznim poljoprivrednicima da bi vas huskao, jer zakonski nema nacin da spreci prave kompanije da slobodno posluju, a ni "njemu" se to ne sviđa, samo ne iz istih razloga kao vama, rekli smo već, Ili je ta rezimska tv bastion slobode gde autori prave emisije po svom izboru.
 
Uz to, onome ko je tu napravio da je normalno neprekidno govoriti "zapad ovo, zapad ono" sto implicira da ovi tu sebe ne vide kao deo tog "zapada" (sinonim za evropsku civilizaciju) treba izvaditi koske ispod one lipe, pa ih zapaliti benzinom na sred Terazija. Mogu i da budu bacene u tu kiselinu u cast otvaranja rudnika, kao ono kad lome flašu o brod. Isto vazi i za ostale mrtvace "zasluzne građane" koji su toj nenormalnosti doprineli. Da li se u Nemackoj, Holandiji, Luksemburgu, Finskoj i wgaf svakodnevno na sve strane i to u negativnom kontekstu kenja "zapad ovo, zapad ono, zapad, zapad, zapad, zapad, zapad, zapad, zapad, zapad..."  kao da je nekakva ludnica? Prema tome:
 
 
 
Živeo Vucic zato sto je podstakao potpuno razotkrivanje. Veoma oslobađajuće.

Ne mogu na zapadu kenjati o zapadu kad su na zapadu. Zato kenjaju o istoku
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ministarka rudarstva i energetike Srbije Zorana Mihajlović rekla je danas da je Rio Sava Exploration, kćerka firma Rio Tinto, do sada na ime naknade za geološka istraživanja platila državi Srbiji oko 13 miliona dinara, a da bi naknada za eksploataciju zavisila od količine eksploatisanog minerala jadarit.

 

Zoka promenila stranu :s_d: 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...