Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

On 1/3/2022 at 2:43 AM, Div said:

 

RIK: Na referendumu 6.510.233 glasača

 

Kako?
Zavod za statistiku procenjuje da Srbija ima oko 6.890.000 stanovnika, nije valjda samo 380.000 maloletnih. Ko se nalazi na biračkim spiskovima, Svi stanovnici "Ustavne" Srbije, zajedno sa Kosovom, onda bi morali da organizuju izjašnjavanje, a kasnije i izbore, i na Kosovu, ako ne mogu, ako nemaju kontrolu na teritoriji Kosova, makar to zvali i privremeno okupiranom teritorijim, referendum i izbori su nelegitimni.

 

Ako se prihvata faktičko stanje onda je Ustav nelegitiman, ako se ne prihvata onda je to nedostatak razuma.

 

 

 

 

 

SMDk9kqTURBXy8xNzkwMTI5MDQ4ODQxYzQ4ODRmM

Link to comment
Share on other sites

Teško je reći, čitava priča oko referenduma je veoma netransparentna. Što se tiče ovih predloženih promena u vezi izbora sudija, po mom mišljenju reč je o čistoj kozmetici i formi, nikako o suštinskom mehanizmu za nezavisnost sudske vlasti. Znamo svi ko je predsednik ove države, a znamo i formalno skromna i protokolarna ovlašćenja predsednika republike u skladu sa Ustavom, pa svi vidimo kako to u praksi izgleda. Da li će sudije birati parlament ili VSS koji ionako peva kako vlast svira je samo stvar forme - teško da će predstavnici VSS biti oni koji nisu podobni izvršnoj vlasti. Ja bih lično izašao i zaokružio "ne" čisto da uskratim kartel za neke plus poene koje bi dobili od EU birokratije. Dakle, bilo koja opcija koja je loša za sns i njen legitimitet pred svetom je za mene logičan izbor.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jeste li ispratili da je americki nosac uplovio u Jadran ?  Dali je to zbog krize u Ukrajini ili neka poruka ovima ovde??

 

  Ako se iole razumete u vazduhoplovstvo, Jadran je od onog kraja Ukrajne prema Rusiji udaljen 1700-1800km, a od Krima oko 1300-1400km...  pogotovo ako ne bi preletali preko Srbije ( kako bi "braDCka " Rusija reagovala ako bi NATO preletao Srbiju protiv nje ) ... ostale zemlje su svakako NATO... Predaleko za Hornete i F35ice..  cak i sa dopunom u vazduhu...

 

   Sa druge strane su Ameri rekli da bi u slucaju sukoba u BiH i mesanja Srbije u njega - Srbija dobila po pi..ci..

 

     A  ranije sam izneo bojazan i pitanje dali ce Srbija pokusati sa Kosovom i neki revansizam u BiH u slucaju sukoba vecih razmera u Ukrajini....

 

  sa vojnim smislom ima postavljanje razaraca sa AGEIS protivraketnim sistemima u Jadran , kao deo globalne mreze, ali nosac im bas ne cini pos'o , ako je to zbog Rusa...  

 

mada  Nekako mi se cini da je to zbog oba

Link to comment
Share on other sites

Ovo oko referenduma, čim je doktor nos koji se zalaze za fizicko kažnjavanje dece zapenio kao nerast protiv tih promena, peni nešto "stranci će postavljati sudije trt trt trt", onda mora da je nesto dobro, pa onda ko izlazi treba da glasa za usvajanje toga o cemu se radi, ne pratim baš. Lično neprijateljstvo prema SNS nema veze sa time. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doc Holiday said:

A  ranije sam izneo bojazan i pitanje dali ce Srbija pokusati sa Kosovom i neki revansizam u BiH u slucaju sukoba vecih razmera u Ukrajini....

 

I opet ti dajem isti odgovor : Koliko lud i samoubilački nastrojen moraš da budeš da bi i pomislio da bi neko sranje u Ukrajni moglo da bude pokriće da udješ u praktično vojni sukob sa NATO ...

Mislim,kako zamišljaš tu strategiju - pozove Putin Vučića  i kaže mu : Ej,mi sutra upadamo u Ukrajnu,ti napravi neko sranje dole, jes' da sa nama NATO neće direktno ući u sukob,ali će zato tebi proterati neki tomahavk kroz sulundar,a i ako te ne ukeba na licu mesta završićeš verovatno kao Milošević ili Sadam, odradi nam ti to,a mi ćemo ti  za uzvrat dići spomenik na Crvenom trgu i nazvati neku votku po tebi ...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, mare80 said:

 

I opet ti dajem isti odgovor : Koliko lud i samoubilački nastrojen moraš da budeš da bi i pomislio da bi neko sranje u Ukrajni moglo da bude pokriće da udješ u praktično vojni sukob sa NATO ...

Mislim,kako zamišljaš tu strategiju - pozove Putin Vučića  i kaže mu : Ej,mi sutra upadamo u Ukrajnu,ti napravi neko sranje dole, jes' da sa nama NATO neće direktno ući u sukob,ali će zato tebi proterati neki tomahavk kroz sulundar,a i ako te ne ukeba na licu mesta završićeš verovatno kao Milošević ili Sadam, odradi nam ti to,a mi ćemo ti  za uzvrat dići spomenik na Crvenom trgu i nazvati neku votku po tebi ...

 

 

vidi...   Vucicu se steze omca oko vrata svakako...  samim stavljanjem njegovih najblizih saradnika na crnu listu i najavom da ce na istu i Andrej, ga baca u ogroman problem.. Glavni izvor nezvanicnog BDP-a dolazi od njihovih raboti..  A to znaci manje para i za stranku, sendvice, autobuse, podmicivanje kako u zemlji tako i po svetu, pre svega EU parlamentaraca...  Vucic je svestan da ga ceka zatvor ako padne a ne uspe da pobegne..  Pa je pitanje dali ce napraviti "potez ruke mrtvog coveka" gde bi pokusao da u ponor sa sobom povuce sve...   sa njim je u potpunom istom loncu i Dodik.. koji je , po meni , jos veci ludak...  A uz sve to je Dodik svakako cisti Ruski covek...

 

  Nisu ameri nimalo glupi i naivni, kolko ova stoka misli..  Na paradiranje po Banja luci i po Srbiji, oni malo provozaju "USS Trumana "  po Jadranu

Link to comment
Share on other sites

Razumem ja tvoj stav ali, prvo, ne potežu se nosači aviona i generalno vojna sila bez da dogori do nokata ....

Košta sve to lepu sumu novca i niko ne preduzima takve korake osim ako nema drugog načina da reši konflikt ...

Načina za pritisak ima mnogo... Ovo sa Veselinovićem može biti samo neka vrsta upozorenja i to ne naročito bolnog po samog Vučića ...

A on gde čuo,gde ne čuo ....

Drugo, sukob sa Zapadom mu opciju "možda ću u zatvor" (neće) , zamenjuje opcijom "sigurno ću u zatvor" (hoće i to u najboljem slučaju) ...

Treće šta njemu Rusi mogu da ponude,tj. ne samo njemu lično nego celom krugu oko njega u zamenu za potencijalni vojni sukob... koja je nagrada za njega koja prevazilazi potencijalni rizik ...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mare80 said:

Razumem ja tvoj stav ali, prvo, ne potežu se nosači aviona i generalno vojna sila bez da dogori do nokata ....

Košta sve to lepu sumu novca i niko ne preduzima takve korake osim ako nema drugog načina da reši konflikt ...

Načina za pritisak ima mnogo... Ovo sa Veselinovićem može biti samo neka vrsta upozorenja i to ne naročito bolnog po samog Vučića ...

A on gde čuo,gde ne čuo ....

Drugo, sukob sa Zapadom mu opciju "možda ću u zatvor" (neće) , zamenjuje opcijom "sigurno ću u zatvor" (hoće i to u najboljem slučaju) ...

Treće šta njemu Rusi mogu da ponude,tj. ne samo njemu lično nego celom krugu oko njega u zamenu za potencijalni vojni sukob... koja je nagrada za njega koja prevazilazi potencijalni rizik ...

 

 

 

 

  Ameri su nosace aviona vise puta prosetali jadranom i 90ih kao upozorenje...  Ne samo kad su bombardovali RS i Srbiju....

 

   Jos nesto...malo pratim Tango six...  AV se nada da ce uspeti da i on naruci Rafale od Francuza, u sta cisto sumljam da ce uspeti - jer na Rafalima ima i americkih komponenti- a za to se pita kongres... 
   Sa druge strane , desilo se to da su pod americkim pritiskom od kupovine Suhoja SU35 u izvoznoj varijanti, odustali Egipat i Indonezija.. A da ce deo tih porudjbina preuzeti Iran - a koje mogu dobiti za 5-6 meseci jer su vec proizvedeni i parkirani...  Pa se ovi nasi skotovi poceli nadati da ce se i oni ogrebati za vlazni san svakog prosecnog srBoVa (osim S400) Suhoja....   A sto bi svakako znacilo sankcije SAD i totalni odjeb od EU  i sankcije i od njih...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Doc Holiday said:

Jos nesto...malo pratim Tango six...  AV se nada da ce uspeti da i on naruci Rafale od Francuza, u sta cisto sumljam da ce uspeti - jer na Rafalima ima i americkih komponenti- a za to se pita kongres... 
   Sa druge strane , desilo se to da su pod americkim pritiskom od kupovine Suhoja SU35 u izvoznoj varijanti, odustali Egipat i Indonezija.. A da ce deo tih porudjbina preuzeti Iran - a koje mogu dobiti za 5-6 meseci jer su vec proizvedeni i parkirani...  Pa se ovi nasi skotovi poceli nadati da ce se i oni ogrebati za vlazni san svakog prosecnog srBoVa (osim S400) Suhoja....   A sto bi svakako znacilo sankcije SAD i totalni odjeb od EU  i sankcije i od njih...

 

Već počinjem da gubim nit .... Kakvi sad avioni kamioni ... 😄

To što ovi naši laprdaju da će da nakupujemo aviona Amerika da nam pozavidi ne mora obavezno da znači da će stvarno da bude tako ....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mare80 said:

 

Već počinjem da gubim nit .... Kakvi sad avioni kamioni ... 😄

To što ovi naši laprdaju da će da nakupujemo aviona Amerika da nam pozavidi ne mora obavezno da znači da će stvarno da bude tako ....

 

  Pa AV je vec izrazio zelju , da kao i Hrvati  , kupi Rafale od Francuza.. Ali , posto je to jedan od najnaprednijih aviona zapada, on to da dobije nece...  A sa druge strane , kao sto sam rekao, Egipat Indonezija i jos neki otkazali porucbine za Suhoje...zbog pretnji sankcijama od SAD...  A eno stoje vec napravljeni i parkirani... Nesto od toga je kupio Iran..

7 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa ako to bude, eto, vidite da je AV tu koristan jer otkriva pravo lice toga. Mislite da bi vecina srbadije imala nesto protiv tog scenarija? Oni to vole, jer bi im podstaklo bolesnu iluziju o sebi kao o vecitoj zrtvi nepravednog zlog sveta i raznih "moćnika" itd.

 

za ovo si u pravu...   u to ubrajam i ove protiv i ove za RT...

  nema veze sto ce nam uvesti sankcije.... jescemo opet korenje- nije nam prvi put....  ali ce se vozamo sa suhoji...😄

Link to comment
Share on other sites

Američki nosač je u mediteranu kao podrška saveznicima u regionu usled zaoštravanja sa Rusima. Nema on neku vojnu ulogu tu jer NATO ima aerodroma u regionu i blizu Rusije koliko god želi.

 

Više neka politička podrška nego vojna po meni.

 

Što se tiče SU-35 to jeste interesantno za razmišljanje kao ideja ali faraon nema interesa da to radi trenutno. To bi mu bio kamikaze potez jer bi izgubio podrsku zapada. Takode u vezi sa ovim mi smo bili zainteresovani za neku verziju SU-30 ali to je takođe sad prilično neizvodivo. Jedva smo dobili i ovo što smo ugovorili pre sankcija a kamoli nešto novo.

 

Za rafale je rano, vidim da pričaju unazad par nedelja o tome ali to bi mogao biti i deo predizborne kampanje pošto teško da su bilo koga uverili da je mig bolji od rafala.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

 

 

Za rafale je rano, vidim da pričaju unazad par nedelja o tome ali to bi mogao biti i deo predizborne kampanje pošto teško da su bilo koga uverili da je mig bolji od rafala.

Kako sad objasniti pubertetičaru u fazonu, Krst časni, Srbija, Svetosavlje, Pravoslavno bratstvo Rusije, Belorusije SRJ Srbije da ima nešto bolje od MiG29? MiG-29 SD tačnije.
A zle komšije imaju polovnjake... Dobro nemaju ali imaće. Nemamo ni mi baš MiG-29 SD ali imaćemo.

 

26 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Su-35 moze jedino ako planiramo da osvajamo Libiju i Egipat. Taj avion nema gde da se okrene kod nas.

Da uzmemo kao severne komšije iz Makedonije SU-25? Da ima šta da stoji na kraju piste?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Da uzmemo kao severne komšije iz Makedonije SU-25? Da ima šta da stoji na kraju piste?

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/KAI_T-50_Golden_Eagle

 

Prava stvar za nas. Air policing i qrcenje po paradama. Plus ako se furaju na neutralnost, taman da to pokazu i na delu. Na stranu to sto je u pitanju sasvim dobar avion a po dimenzijama nacrtan za zemlje kao Srbija.

Link to comment
Share on other sites

Samo ti nisu jeftini kao što se čini. Prošle godine je Indonezija sklopila dil da uzme 6 komada za 240 miliona $ a oni ga koriste već desetak godina. Znači nas bi koštalo još skuplje.

 

Trenutno od jeftinih varijanti ima tih kineza koji su u stvari modernizovane verzije starih migova a posle njih idu Mig 29, eventualno Mig 35 i stari SU-27.

 

To pod uslovom da avion mora da leti minimum 1 mah. Ja sam nekad čitao da je to uslov za air policing ali nikad nigde ništa zvanično nisam našao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Samo ti nisu jeftini kao što se čini. Prošle godine je Indonezija sklopila dil da uzme 6 komada za 240 miliona $ a oni ga koriste već desetak godina. Znači nas bi koštalo još skuplje.

 

Trenutno od jeftinih varijanti ima tih kineza koji su u stvari modernizovane verzije starih migova a posle njih idu Mig 29, eventualno Mig 35 i stari SU-27.

 

To pod uslovom da avion mora da leti minimum 1 mah. Ja sam nekad čitao da je to uslov za air policing ali nikad nigde ništa zvanično nisam našao.

 

 Mi kakvi smo prevrtljivi, sa zapada necemo dobiti nista jace od F16 block15 ili 20 ... ono sto bratska nacionalna garda Ohaja odbaci....  U najboljem slucaju neke polovne miraze 2000 koje francuska zamenjuje Rafalima... i to je to..  u principu ista klasa kao i nasi migovi.. zavisno od setup-a...    Rafal svakako nece dati... pogotovo ne u toj nekoj mastanoj F4 varijanti...  Rafal  je , po mnogima, mozda i najbolji borbeni avion zapada nakon Raptora...  a ima da se nadje , da je Rafal na "red flag"u  u nekim uslovima pobedjivao i Raptora...  tako da je to daleki san za nas....

     Sa zapada nam je najrealniji Gripen i to ne u nekoj zadnjoj verziji...  mozda nesto sto Madjari imaju..  jest da Gripen ima znatno vise americkih komponenti, ali neku eksportnu verziju bi nam mozda i dali...  Jedino sto bi mozda prepreka za Gripen bila njegova sposobnost STOL- krace uzletanje i sletanje,  sa obicnih puteva- sto je doktrina Svedjana vec 2-3 generacije aviona unazad- zbog straha od Sovjetske invazije,  a ta karakteristika je ono sto se zapadu ne bi dopalo da Srbi mozda imaju- jer oni vole da se skrivaju po sumama 😄

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Doc Holiday said:

Jeste li ispratili da je americki nosac uplovio u Jadran ?  Dali je to zbog krize u Ukrajini ili neka poruka ovima ovde??

 

  Ako se iole razumete u vazduhoplovstvo, Jadran je od onog kraja Ukrajne prema Rusiji udaljen 1700-1800km, a od Krima oko 1300-1400km...  pogotovo ako ne bi preletali preko Srbije ( kako bi "braDCka " Rusija reagovala ako bi NATO preletao Srbiju protiv nje ) ... ostale zemlje su svakako NATO... Predaleko za Hornete i F35ice..  cak i sa dopunom u vazduhu...

 

   Sa druge strane su Ameri rekli da bi u slucaju sukoba u BiH i mesanja Srbije u njega - Srbija dobila po pi..ci..

 

     A  ranije sam izneo bojazan i pitanje dali ce Srbija pokusati sa Kosovom i neki revansizam u BiH u slucaju sukoba vecih razmera u Ukrajini....

 

  sa vojnim smislom ima postavljanje razaraca sa AGEIS protivraketnim sistemima u Jadran , kao deo globalne mreze, ali nosac im bas ne cini pos'o , ako je to zbog Rusa...  

 

mada  Nekako mi se cini da je to zbog oba

Zar sve zemlje koje imaju izlaz na Jadransko more nisu članice Nato saveza? Otkud vojni brod alijanse u teritorijalnim vodama koje pripadaju zemlji/zemljama članicama te alijanse? Zaista pravo malo čudo, strašna stvar!

 

Sa druge strane NATO neće da uđe u otvoreni sukob sa Rusijom zbog Ukrajine, ponovo potežeš besmislene šbbkbb priče. Iz prostog razloga što bi sve članice te alijanse dobro dobile po pičci i pored moguće pobede u sukobu, račun bi bio ogroman. On će to odraditi indirektno preko isporuke oružija ili logističke podrške. Ali budi ubjeđen da niti jedan tomahavk sa USA broda neće biti ispaljen na Rusiju.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Liska Manjina said:

Zar sve zemlje koje imaju izlaz na Jadransko more nisu članice Nato saveza? Otkud vojni brod alijanse u teritorijalnim vodama koje pripadaju zemlji/zemljama članicama te alijanse? Zaista pravo malo čudo, strašna stvar!

 

Sa druge strane NATO neće da uđe u otvoreni sukob sa Rusijom zbog Ukrajine, ponovo potežeš besmislene šbbkbb priče. Iz prostog razloga što bi sve članice te alijanse dobro dobile po pičci i pored moguće pobede u sukobu, račun bi bio ogroman. On će to odraditi indirektno preko isporuke oružija ili logističke podrške. Ali budi ubjeđen da niti jedan tomahavk sa USA broda neće biti ispaljen na Rusiju.

Samo da ne uplove u Neum - tu ce vec da nastane icident.:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Liska Manjina said:

Zar sve zemlje koje imaju izlaz na Jadransko more nisu članice Nato saveza? Otkud vojni brod alijanse u teritorijalnim vodama koje pripadaju zemlji/zemljama članicama te alijanse? Zaista pravo malo čudo, strašna stvar!

 

Sa druge strane NATO neće da uđe u otvoreni sukob sa Rusijom zbog Ukrajine, ponovo potežeš besmislene šbbkbb priče. Iz prostog razloga što bi sve članice te alijanse dobro dobile po pičci i pored moguće pobede u sukobu, račun bi bio ogroman. On će to odraditi indirektno preko isporuke oružija ili logističke podrške. Ali budi ubjeđen da niti jedan tomahavk sa USA broda neće biti ispaljen na Rusiju.

 

pa to sam i napisao...  da "Truman" nije usao u Jadran zbog rusa... nego malo da protegne misice pred Vucicevim mahanjem " najacom helikopterskom silom i nepobedivim migovima"...

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Opet pozar u EPSu...  zasto se meni cini da se sprema ( jeftina) prodaja istog ?

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...