Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

14 hours ago, Mama_mia said:

 

Smeta samo i jedino to sto je Parizer dosadio sto se vec godinama sa istim `sportskim zarom` trpa svuda od ratova do sportova....To je problem a ne ono sto kazes da ce dobro pripremljen sportista dobiti stres zbog obecanih nagrada, to zvuci kao izgovor ako sportista ne uradi nista.


Nisu samo novcane nagrade, to sam jasno napisala, vec nacin na koji eksponira te ljude, cesto veoma mlade, obracajuci im se licnim imenima, pominjuci im porodice, iznoseci licne i zdravstvene podatke, terajuci ih da se slikaju s njim, izrazavaju mu zahvalnost, urucuju mu i od njega primaju poklone, cak i nekakve amajlije…

 

Stres postoji kod svih, u to nema sumje. Npr u Svedskoj su u olimpijski tim usli samo oni za koje je procenjeno da mogu da se plasiraju do dvanaestog mesta. Mnogi koji su u svojim sportivima ostvarili olimpijsku normu su otpali jer po tom osnovu nisu primljeni i eno bune se. A ovi koji su usli samo neka se usude da budu trinaesti. Ali nikog od njih, ni pre ni posle, nijedan politicar nije razvlacio onako kako to Vucic radi. Mozda eventualno novinari i to samo prekaljene zvezde kao sto su Duplantis ili Sarah Sjöström. Ali to je nesto sasvim drugo.

 

Ma moglo bi se do sutra analizirati na koje sve nacine taj ludak zloupotrebljava te ljude. Nije mi zao onih iskusnijih koji hladno mogu da kazu ne, ali ima tu mnogo mladih koje je nacisto ubedacio, plus sto se i nekim buducim takmicarima, a i svim gradjanima, salje nakaradna poruka.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vilhelmina said:

 

 

Ma moglo bi se do sutra analizirati na koje sve nacine taj ludak zloupotrebljava te ljude. Nije mi zao onih iskusnijih koji hladno mogu da kazu ne, ali ima tu mnogo mladih koje je nacisto ubedacio, plus sto se i nekim buducim takmicarima, a i svim gradjanima, salje nakaradna poruka.

Oni se na obostrano zadovoljstvo medjusobno "zloupotrebljavaju". 

Svaki sportista u Srbiji zeli da se slika sa Vucicem ( tu je i Novak da ne kazemo da nisu tu i iskusniji i stariji), a tu su recimo

i silni s medaljama koji svoje medalje poklanjaju Vucicu ( a stvarno ne moraju nego zele).

 

Španovićeva je tom prilikom, u ime ASS, poklonila Vučiću zlatnu medalju sa Evropskog prvenstva u krosu koje je u decembru prošle godine održano u Beogradu, u znak zahvalnosti za doprinos, zalaganje i pomoć koju Vlada Srbije pruža srpskoj atletici

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Selina said:

Oni se na obostrano zadovoljstvo medjusobno "zloupotrebljavaju". 

Svaki sportista u Srbiji zeli da se slika sa Vucicem ( tu je i Novak da ne kazemo da nisu tu i iskusniji i stariji), a tu su recimo

i silni s medaljama koji svoje medalje poklanjaju Vucicu ( a stvarno ne moraju nego zele).

 

Španovićeva je tom prilikom, u ime ASS, poklonila Vučiću zlatnu medalju sa Evropskog prvenstva u krosu koje je u decembru prošle godine održano u Beogradu, u znak zahvalnosti za doprinos, zalaganje i pomoć koju Vlada Srbije pruža srpskoj atletici

nije poklonila medalju koja je ona osvojila nego u ime ASS medalju koja se dodeljivala pobednicima na krosu, odradili jednu više i poklonili je AV u znak zahvalnosti što im je organizovao taj kros. 

Link to comment
Share on other sites

Vucic, taj parizercic, to je bar poznato - voli sport. Znam ja takve sa dve leve noge i oslobodjene fizickog, oni sanjaju sve sto nisu. Pa pobogu razumite, ako se u UN ogrtao zastavom kao da je pobedio u turniru mini-golfa, kako tek zeli da svi donesu zlata i svih sportova. I onda kao ajd da se ogradimo ako srpski sportisti ne donesu dovoljno medalja, recicemo - Vuckovic je kriv, stresirao naivne sportiste i dizao im tenziju....oni sta ce, pa nista. Trce kuci placuci.

 

Ali opet da kazem, ko ostane bez medalje ili se nadje na nekom glupom nezadovoljavajucem mestu, neka se bolje pripremi jer sve zavisi od toga a NE od Boga ili Vuckovica. A sto se tice grupnih sportova, da vidimo oko strucnih stabova....huligani u pokusaju svakako ne bi trebalo da izazivaju stres i umanje samopouzdanje osim ako ne prete da ce ih poslati na Goli otok ili tako neko mesto....Sibir...

 

 

 

Edited by Mama_mia
NE
Link to comment
Share on other sites

U doba razbibrige evo upravo sada, razmisljam nesto o vasim misljenjima a o cemu pise vilhelmina, da je za sportske uspehe ili neuspehe kriv parizer jer im je stvorio tenziju i podigao nivo stresa samim tim adrenalina.

 

Mislim da biste zauzvrat ili oni koji se bar delimicno razumeju u sport mogli da porazmisle o mojim misljenjima, da ne bi trebalo traziti izgovor za podbacaj cak ni u omrazenom liku....ili porazmisliti recimo o tome da je podizanje nivoa adrenalina nesto pozitivno za sportistu jer -

 

Adrenalin povećava broj otkucaja srca, podiže krvni pritisak i povećava zalihe energije. Kortizol, primarni hormon stresa, povećava koncentraciju šećera (glukozu) u krvi i poboljšava njenu iskoristljivost u mozgu (izoštrava kognitivnu funkciju i fokusiranost).

 

Sto samo znaci da parizer svima cini samo dobro. Kad kazem svima mislim na ucesnike, navijace, i uopste na celu naciju.

 

I usput, da li se to meni samo cini da prevladava misljenje da je srbija umesto parizera zasluzila Jamón Gran Reserva Premium?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Nadam se da ćemo imati više medalja. Bezveze mi je da se žalimo na sudije. Žao mi je zbog Sare, pošto pratim boks, Šadrina je takođe bila dobra. Abasov je takođe izgubio preglasavanjem. Ne mogu da kažem da je zaslužio pobedu, ali je bio blizu. Ali je Šadrina sigurno zaslužila pobedu, to je bila oružana pljačka. Ali to se desi nekad u sportu", rekao je Vučić.

Quote

"Ali verujem da ćemo imati još medalja, imamo i kolektivne sportove. U džudou su Hrvati i Albanci sa Kosova pokazali da su uspešniji od nas, iako smo imali najbolje rezultate ikada i velike rezultate napravili. Nadam se tekvondisima, rvačima, bokseri su najmanje jednu medalju zaslužili, a bilo bi i dve. Sara je tu baš na ivici, nerešeno, preglasavanjem izgubila. Nadam se da će basketaši izdržati, košarkaši, košarkašice, Novak Đoković... Jesam li nekoga zaboravio? Tekvondo, ali tu sam se nadao i za džudo. I za boks, jer Natalija Šadrina izuzetno pametno boksuje. Pošto to malo bolje poznajem, to mi je baš teško palo. Želim im svu sreću", zaključio je predsednik Republike Srbije.

 

Dobro je Nole i prosao kad ga ova spodoba spominje...

 

https://www.b92.net/sport/olimpizam/vesti/45382/predsednik-srbije-o-oi-oruzana-pljacka-to-je-kolektivno-ludilo/vest

Link to comment
Share on other sites

Sta je ovo krv ti jebem, ovi skroz poblesavili

 

Cilj je rušenje predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

U tome učestvuje i vrh Socijalističke partije Srbije (SPS), i sve strane strukture sa jednim jedinim ciljem: da sruše Vučića.

Sve je kordinisano, ništa nije slučajnost i takav kodni naziv je ova akcija dobila u jednoj stranoj ambasadi.

Kako se saznaje, okupljanje počelo oko 09.30 sati , uz glasnu muziku i govore mržnje protiv predsednika Srbije.

Tačna lokacija održavanja ovog skupa je obala reke Drine, ulica Drinska ispod vrtica Crvenkapa.


https://www.b92.net/info/politika/45927/u-toku-akcija-pod-imenom-pad-zida-zele-da-ruse-vucica/vest

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Clash said:

Sta je ovo krv ti jebem, ovi skroz poblesavili

 

Cilj je rušenje predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

U tome učestvuje i vrh Socijalističke partije Srbije (SPS), i sve strane strukture sa jednim jedinim ciljem: da sruše Vučića.

Sve je kordinisano, ništa nije slučajnost i takav kodni naziv je ova akcija dobila u jednoj stranoj ambasadi.

Kako se saznaje, okupljanje počelo oko 09.30 sati , uz glasnu muziku i govore mržnje protiv predsednika Srbije.

Tačna lokacija održavanja ovog skupa je obala reke Drine, ulica Drinska ispod vrtica Crvenkapa.


https://www.b92.net/info/politika/45927/u-toku-akcija-pod-imenom-pad-zida-zele-da-ruse-vucica/vest

WTF is this? :lol_2: Paranoični pijanci ili vrhunski troleri rade u B92.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darko said:

WTF is this? :lol_2: Paranoični pijanci ili vrhunski troleri rade u B92.

I ja ne kontam, da im nije neko hakovao sajt?

Ali ruse ga ispred vrtica Crvenkapa:))))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da piše da su izvor Novosti, što i jeste tačno. Ili se neko u Novostima napio ili uduvao, ili im je neko zaista hakovao sajt. Ovi iz B92 su očigledno stavili nekog idiota da prenosi vesti.

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2024 at 8:06 AM, berti said:

https://www.instagram.com/reel/C-DYJpvoYYu/?igsh=MTdvM2thOXg1eGp1eQ==

Ovo je uzas. Čije pare taj govnar razbacuje. Ovo vise nije ni hleba i igara, ovo je jos gore. Moze covek samo da zamisli koliko su para on i ekipica pokrali. Pa on uzme kredit i te pare strpa u dzep. Nema tu vise ni ugrađivanja kao kod svih normalnih lopova, nego sve pare uzmu.

 

 

Ovo si dobro primetio i na vreme objavio ....Zato se i okupljaju oni dacicevi  ljudi kod Crvenkape...

 

hahahaha ja citala komentare :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Mislim da neki trol radi za B92. Ovo je cela vest, sav tekst. Verujem da se neko sprdao i da je želeo da postavi/ispromoviše karikaturu...

 

1QFBF9t.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nema dileme, Novak je preterao

 

Tek sam sinoć nakon skoro dvadeset godina navijanja za Novaka Đokovića shvatio u kakvoj sam zabludi i koliko grehova na duši nosi Novak.

Oči mi je otvorio jedan deo tviter zajednice, ali i solidan broj korisnika ostalih društvenih mreža.

 

Novak je kriv, presuda je na društvenim mrežama doneta, a krivci su i svi oni koji su se juče usudili da se raduju zlatnoj medalji Srbije u tenisu.

Krivica se sastoji iz više tačaka, te je potrebno krenuti redom.

 

Nema dileme Novak je preterao. Obrnuo je igricu, što bismo rekli mi mladi. A to nije fer. Treba valjda da pobeđuje i neko drugi, a ne samo on. Primio se ko baba na penziju.

E sad, lako je nama da se opravdamo za sve njegove pobede na ostalim turnirima gde nastupa kao pojedinac, ali on je juče igrao i pobedio za Srbiju. 

 

A onda kuka kako su nas bombardovali. Nije u redu što stalno spominje to bombardovanje, valjda je red da se po principu „Đura će ti oprostiti što te je tukao“, ljudima izvini što su morali da organizuju bombardovanje, da se troše i angažuju. Zatim uzme i pobedi tenisere svih svetskih sila.

Čekaj, jel on hoće da nam napravi novo bombardovanje?

 

Tek sam sinoć nakon skoro dvadeset godina navijanja za Novaka Đokovića shvatio u kakvoj sam zabludi i koliko grehova na duši nosi Novak.

Oči mi je otvorio jedan deo tviter zajednice, ali i solidan broj korisnika ostalih društvenih mreža. Novak je kriv, presuda je na društvenim mrežama doneta, a krivci su i svi oni koji su se juče usudili da se raduju zlatnoj medalji Srbije u tenisu. Krivica se sastoji iz više tačaka, te je potrebno krenuti redom.

 

Nema dileme Novak je preterao. Obrnuo je igricu, što bismo rekli mi mladi. A to nije fer.

Treba valjda da pobeđuje i neko drugi, a ne samo on. Primio se ko baba na penziju.

 

E sad, lako je nama da se opravdamo za sve njegove pobede na ostalim turnirima gde nastupa kao pojedinac, ali on je juče igrao i pobedio za Srbiju.

A onda kuka kako su nas bombardovali. Nije u redu što stalno spominje to bombardovanje, valjda je red da se po principu „Đura će ti oprostiti što te je tukao“, ljudima izvini što su morali da organizuju bombardovanje, da se troše i angažuju. Zatim uzme i pobedi tenisere svih svetskih sila.

Čekaj, jel on hoće da nam napravi novo bombardovanje?

 

Osim toga, ako mu padne na pamet da kad osvoji zlato peva istu pesmu „Veseli se eskimski rode“, nekako mi rogobatno deluje. Nema druge, moramo da se pomirimo sa Špancima, koji nisu priznali Kosovo i da im pozajmimo Novaka.

 

Na narednim olimpijskim igrama Nole će osvojiti dve zlatne medalje za Španiju, u singlu i u dublu sa Alkarazom, koji će do tada da poraste.

Nadal će se kao njegov sunarodnik obradovati, a lepo je obradovati starije ljude.

 

Vrlo je lako u takvoj situaciji rešiti i muziku nakon pobede. Nole će se sa Alkarazom veseliti uz pesme Plasida Dominga, što će zadovoljiti Špance, deo srpske tviteraško-kvaziintelektualne zajednice, ali i nedavače Kosova. Jednim udarcem tri muve.

 

ostatak na

https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/nema-dileme-novak-je-preterao/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwY2xjawEgeMxleHRuA2FlbQIxMQABHQ0TPsFADZSq_OuEB-fWRIcybLj5mBSVTe4nUwYXzVEQ7RNaChRBWvs9iA_aem_VyE-K3yroYtTQ5X-nPqusg#Echobox=1723019268

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...