Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

6 minutes ago, Clash said:

Dobro ga je Vucko ispregovarao.

Dobio je gas 6 meseci po ceni za ruske prijatelji ali mora da kupi malo Pancira koji mogu da budu efikasni protiv avijacije u okruzenju, paaa nicije, posto je celo okruzenje Nato.

A posle sest meseci verovatno nova tura pregovora sa istim ishodom gde cemo garant dobiti i neke tenkove ocuvane, garazirane, prva farba.

Jeftinije bi nas izaslo da smo kopali onaj Tomin kanal do Soluna pa da dovozimo gas iz Katara brodovima.

 

Prave od nas novu Belorusiju ili još bolje kopnenu Kubu.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dzoneee said:

 

Ovo sam video par puta i na Zvezdinoj temi i sad ovde, mislim na to pominjanje neke grupe.

 

Ko je grupa? Jel su to oni momci sa batinama sto su drzali strazu bageru? :classic_biggrin:

 

Momci sa batinama i čekićima su navijači Partizana. Znam iz prve ruke...sestrić navija za Parizan i pripada nekoj xyz grupi u kojoj nema huligana..i on nije huligan.

 

Zvali su i njega i članove te njegove grupe da idu u Šabac, ali je sestrić odbio, rekao je da ima neke obaveze. Posle me je zvao i rekao mi da nije lud da radi za AV kada je protiv njega i to žestoko.

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Momci sa batinama i čekićima su navijači Partizana. Znam iz prve ruke...sestrić navija za Parizan i pripada nekoj xyz grupi u kojoj nema huligana..i on nije huligan.

 

Zvali su i njega i članove te njegove grupe da idu u Šabac, ali je sestrić odbio, rekao je da ima neke obaveze. Posle me je zvao i rekao mi da nije lud da radi za AV kada je protiv njega i to žestoko.

 

Smela javna tvrdnja nema šta... a ko konkretno je zvao sestrića u Šabac?

Link to comment
Share on other sites

 

Citat sa sajta N1:

.

Quote

 

Nemam utisak da Savez ekoloških organizacija Srbije i njegove članice imaju jasnu i ostvarivu strategiju, bojim se da će vremenom oslabiti podrška, da se može lako desiti da upadnu u zamku vlasti iako je zamka prilično očigledna. OK, jednom su izašli sa blokadom saobraćaja na više lokacija, znalo se vreme, ne znam koliko se baš znalo na kojim mestima planiraju blokade, prošlo je kako je prošlo, najavili su nastavak protesta, biće naredne subote, sad je već na mestu pitanje, dokle tako, dokle će imati masovnu podršku ili bar razumevanje. Ako protesti ne daju bilo kakve vidljive rezultate, šta onda, prekinuti ih znači slabost, odustajanje, nastaviti, znači, sjedne strane maltretirati građane, s druge rizikovati direktne sukobe sa organizovanim grupama batinaša, sukoba koji ne moraju da se završe sa ponekom modricom, ogrebotinom ili otokom, lako može da dođe i do tragičnih ishoda, a vlast je već pripremila teren da krivicu za posledice prebaci na protestante. Reče vrhovni vođa bandi, nećemo ih ograničavati, sprečavati, neka rade šta hoće, što znači neka se obračunaju sa batinašima, policija će se pojaviti naknadno da konstatuje broj povređenih.
Prema medijima, nekim izjavama, stvorenom utisku, protesti su organizovani protiv Rio Tinta, treba biti jasniji u iznošenju činjenica i zahteva, nije problem RT, problem je naša vlada, ministarstva, ustvari, znamo ko donosi odluke, on je kriv, ne zato što dovodi stranu firmu, nego što se priprema početak radova a da nije dokazano da je korist veće od štete, jedva da se i pomenu drugi ekološki problemi, šta je sa, kažu, nekontrolisanom sečim šuma na Fruškoj Gori, šta je sa aktivnim fabrikama, rudnicima, elektranama koje truju vode i vazduh, šta je sa deponijama, divljim i legalnim, izgradnjom i najavljenom izgradnjom fabrika sa prljavom tehnologijom.

Nije dovoljno da se dobije nepotpisivanje zakona o eksproprijaciji, ako se neke radnje ne obave za mesec dana nego za tri, nismo postogli bogznašta.
I ako se računa na duže proteste, mislim, možda grešim, nužno je da prerastu u političke, u smislu da se uključe i stranke, ne mogu stranke stajati po strani, hoće ljudi da vide i čiju njihov stav i da ih vide u akciji.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Perkos2 said:

Najveca glupost je pravdati se da protesti nisu politički, sve je politika

 

Da, zato sam i naglasio ono, u smislu uvođenja stranaka, inače  i ovako, zakone i odluke donose političari, ne u svoje ime već u ime institucije, pa je i iskazivanje protesta protiv tih odluka i zakona i politički stav.

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

@Div. Razumem šta hoćeš da kažeš, ali mislim da moramo da sagledamo činjenicu da upravo stranke, odnosno SSP, DS i NS, uz NDBG i par ovih manjih, moraju da postupaju jako nežno, kako upravo i postupaju, zbog činjenice da je upravo ova priča oko Rio Tinta katalizator koji uspeva da aktivira, zainteresuje ljude koji ne bi inače niti izašli na izbore, niti se bilo kako aktivnije uključili u bilo kakve političke aktivnosti. Rezigniranost, gadljivost, svisuisti-zam, jednostavna politička nepismenost, ali je nažalost tako. Ne sumnjam da će stranke opozicije u jednom trenutku integrisati i Rio Tinto i celu priču oko eventualne gužve na protestima u jedan narativ za izbore. Za sada to funkcioniše, izbačena je samo Marinika kao nosilac liste, kandidati se kriju kao zmija noge (što je iznuđeno i neophodno), a protesti za sada ispunjavaju svoju, po meni, primarnu funkciju - dopiru do ljudi i prenose informacije o trulosti diktature. Da budem sasvim iskren, RIo Tinto jeste problem, čak i da se u projekat krene sa mešavinom best practices Japana i Nemačke, a kamoli sa urođeničko-robovlasničkih premisa srpskih FDI, ali kakav god da je ceo projekat i tačno da treba da ostavi iza sebe tone i tone radioaktivnog i hemijskog otpada, opet je samo mali kamenčić u mozaiku štete koju nanosi svaka godina SNS bande na vlasti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo sa blokadama se i radi zato što je danas nemoguće organizovati proteste na koje će ti dolaziti par desetina hiljada ljudi nekoliko dana za redom. Za blokadu ti je dovoljno par stotina ljudi a to bi mogli i mi na forumu da organizujemo.

 

Sa druge strane blokade ne mogu da ignorišu kao mirne proteste jer to utiče na njihove glasače. Zato je diktator nervozan i provocira nerede na istima.

 

Ne možete izbaciti opoziciju iz političkog života, ko god to uradi dobije nerede na ulicama jer ta ulica postaje politički život.

Link to comment
Share on other sites

Doci ce dan pa da vidimo kako ce se gamad pravdati zasto su bili tu gde su bili, zasto su to radili. Da li ce kenjati da su morali ili ce prkositi da je to demokratija, slobodan izbor, ideje... Da vidimo te javne licnosti sta ce da kazu, zasto su se osramotili... Sta ce zitorađka profuknjaca, srpska majka i sav taj grand ološ... Hoce li ih novi-stari pink opet prigrliti, hoce li ta bagra biti zauvek proterana sa svih medija... Sav taj izmet, od pevaljki, politickih i ostalih plastificiranih starleta, analiticara, voditelja, biznismena, umetnika i politicara treba tretirati kao udruzeni zlocinacki poduhvat i tako im suditi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Sav taj izmet, od pevaljki, politickih i ostalih plastificiranih starleta, analiticara, voditelja, biznismena, umetnika i politicara treba tretirati kao udruzeni zlocinacki poduhvat i tako im suditi.

 

Ovde se biografija pere sa koferčetom punim zelenih novčanica ...

Dokaz su ti oni koji su trenutno na vlasti ...

Onoga trenutka kada kod političara strah od pritiska gradjana bude veći od benefita primanja preletača na svoju stranu tada će možda neko stvarno zbog svojih izgovorenih reči ili dela završavati političku karijeru ...

Link to comment
Share on other sites

Ne sumnjam ja da ce se snaci, pa ce Mali i ostali da se udome kao kao konsultanti u neke banke, fondove... Sitnija boranija ce opet u javna preduzeca, nova vlast ce da se zaleti na pink, nadrkane salteruse ce ostati na svom mestu...

Link to comment
Share on other sites

On 11/28/2021 at 6:08 PM, goldberg said:

Problem sa vlascu SNS je kao problem izlaska iz pecine u kojoj spava medved.

 

Mozda sad i nije toliko nepodnosljivo fizicki, koliko psihicki, ali medved moze i da se probudi i onda spasa nema. Sa druge strane, pokusaj da se prodje pored medveda zavrsice njegovim budjenjem, a to, najverovatnije znaci i gubitak zivota.

 

SNS rezim i njegovi sateliti (a ima ih jako puno, fakticki 60% ostatka politicke scene) su se toliko osilili da je nemoguce zamisliti da oni mirno sidju sa vlasti. To sto je trenutno mirno samo znaci da nema bas nikakve sanse da se ugroze bilo gde.

 

Dobra paralela koja sugeriše da medveda treba nekako priklati/opaliti kamenom u glavu dok spava. Sve ostalo vodi u sigurnu smrt. 

 

Što se protesta tiče, imho oni moraju i biti "politički" što ne znači da ih moraju predvoditi jalovi nesposobnjakovići koje nazivamo tzv liderima opozicije. Rio Tinto slučaj je samo jedan u moru pišanja po glavama stanovnika od strane sns vlasti i nikako ovi protesti nisu i ne mogu biti strogo i isključivo vezani za dolinu Jad(r)a. Ona je uzeta samo kao neposredni povod za opšte nezadovoljstvo ovim kriminalcima koji nam kroje sudbine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nepopularno misljenje: Mrkonjic je bio jedini lik koji mi je bio "ok" ikada iz SPS.
Paradoksalno,mislim da je bio najverniji Slobi,ali mi je bio "prihvatljiv". Mislim da je bio iz plejade onog starog kova - strucan u poslu,ali lojalan politici. Nazalost,losoj i pogresnoj. 

Ovo ne menja moj stav o SPS kao zlocinackoj organizaciji koju treba sudski zabraniti. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Crni Bombarder said:

Nepopularno misljenje: Mrkonjic je bio jedini lik koji mi je bio "ok" ikada iz SPS.
Paradoksalno,mislim da je bio najverniji Slobi,ali mi je bio "prihvatljiv". Mislim da je bio iz plejade onog starog kova - strucan u poslu,ali lojalan politici. Nazalost,losoj i pogresnoj. 

Ovo ne menja moj stav o SPS kao zlocinackoj organizaciji koju treba sudski zabraniti. 

Ako neko pripada određenoj političkoj opciji, to automatski ne znači da je nesposoban. Lično poznajem jednog od malo funkcionera SNS-a i mogu reći da je jako sposoban i obrazovan čovek. Pitanje je samo da li takvi ljudi imaju slobodu ili se komandni lanac zna i strogo se mora poštovati!?  Kao što već neko reče, Mrkonjić se razumeo u stvari kojim se bavio, a imao je i dooosta iskustva u građevinarstvu. Sa druge strane verujem da je znao sa kim se slizao, politički angažman u SPS-u mu je baš bljakčina, ali njegov lični izbor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izmedju ostale nejaci kojoj je pomogao, takodje je tu i kantautor Vlada Georgiev, cija je firma osvetlila most kod Beške i još par mostova u vreme Mrkonjićevog prajma.

Mada Mrka je izjavio da to što mu je Vlado komšija i što su se sto puta se zapili u kafani ne znači ništa, nije on uticao na to da VG dobije te poslove.

Može biti, ne znam.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Perkos2 said:

Najveca glupost je pravdati se da protesti nisu politički, sve je politika

 

bez upliva politicara protesti ne mogu na duzi rok davati rezultate.. Opozicioni politicari su ti koji svojom organizacijom mogu koordinirati njima , usmeravati , sprecavati ozbiljnije sukobe, uticati na suprotnu stranu - pre svega mislim na policiju, vojsku da ne ide protiv svog naroda itd..  I .. ako treba da to teraju i do kraja- do rusenja vlasti.. Sve to treba da artikulisu i koordiniraju politicari.

 

   Svima nama je jasno da ukoliko se SNS sama ne urusi , da smena vlasti nece biti moguca mirnim putem.. Nece oni priznati ni izbore, ukrasce ih svakako... Pitanje dali ce Vucic otici nakon samo jednog dana protesta kao SMrad ili ce to biti kao sa gore pomenutim Causeskuom...  Jedno je sigurno...  sto se duze bude cekalo sa sklanjanjem radikala sa vlasti, to ce proces biti krvaviji.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ja sam samo napisao svoje misljenje i ne bih da idem dublje u problematiku. O organizaciji kojoj je pripadao mislim sve najgore.


 

 

otprilike slicno misljenje..  Cinjenica je da je SMradova vlast bila takva da su na mestima ipak bili kolko tolko strucni ljudi...  Ipak skolovani.  Uglavnom jesu bili oni losiji medju skolovanima ali ipak skolovani.  Oni su to direkno nasledili od KPJ , sto je bila praksa i tamo..  Nakon toga je dolazilo do sve veceg urusavanja kvaliteta kadrova,  pa sada imamo kursadjije na kljucnim mestima sa kupljenim diplomama i realno osnovnom skolom

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Najveci problem je sto ovi bundžije ne shvataju da je taj rudnik dobar za ove tu, psihološki. Bubuljičarima i treba nametati silom da se normalno ponašaju. Svaka knjiga o roditeljstvu to kaže. Sa mlađom decom se razgovara i objašnjava im se, a bubuljičarima se naređuje.

Hm, obrazlozi malo vise ovu tvrddnju

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Liska Manjina said:

Ako neko pripada određenoj političkoj opciji, to automatski ne znači da je nesposoban. Lično poznajem jednog od malo funkcionera SNS-a i mogu reći da je jako sposoban i obrazovan čovek. Pitanje je samo da li takvi ljudi imaju slobodu ili se komandni lanac zna i strogo se mora poštovati!?  Kao što već neko reče, Mrkonjić se razumeo u stvari kojim se bavio, a imao je i dooosta iskustva u građevinarstvu. Sa druge strane verujem da je znao sa kim se slizao, politički angažman u SPS-u mu je baš bljakčina, ali njegov lični izbor.

Mrkonjića i ovog bolida Tomu Monu kao ministre ne možemo porediti, pošto potonji nije više ni smešan, meni neka tuga obuzme kad ga vidim.

Ali dok je bio Mrkonjić sve oko puteva su radili Pera, Žika, Mika i strane firme.

Posle njega rade Pera, Žika, Djoka i strane firme.

Previše para se vrtilo i još uvek vrti u premalom krugu ljudi bez kontrole.

To što je bio stručan i šarmantan i galantan u društvu, ne abolira ga od  korupcije, trgovine uticajem, nepotizma i svega što je SPS i on lično radio.

Pre par godina je kao ostavio svoj politički amanet Ružiću da napravi metro i Dačiću da napravi spomenik Slobi.

Superiška.

Edited by Clash
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...