Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ne bi da su lepo, bez frke i u tišini zabranjeni na vreme... Ali da, slažem se, to sada nije tema...
E to je već potpuno druga priča koja je morala da se desi najkasnije 12.3.03.

Posle toga nije bilo šanse nikad više.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sen said:

 

Mali debilčići koji se lože na navijačke grupe. Najviše što mogu da postignu u životu, kad porastu, jeste da postanu "vođe navijača" sa "DB značkom" i da valjaju gudru. Ali i tu postoje "filteri", samo mali broj prođe stroge kriterijume MUP-a ili BIA. Ostali ostanu obični debili, u najboljem slučaju dobiju neku tezgu obezbeđivanja splavova i noćnih klubova, ako su dobri sa vođom.

Pa brate debil je debil.Tako isto i za sluzbu-

2 hours ago, erwin said:

 

Ima navodno njegovih fotki ovde, ovde, i ovde. Šešeljevac i "navijač" neki kockasti, pali se na oružje i tradiciju, a u crkvu ide u patikama i trenerci.

Pa tip onako nbildovan i sa onolikim drvenim krstom ne moze biti neka pamet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, koca popovic said:

Ono sa Japancima i Nijemcima nisi u pravu. Bez amera mozda ne bi bili ekonomske velesile ali bi bili sile.

Nije o tome rec, vec o cinjenici da bi to bez USA uticaja i dalje bila zatucana fasisticka drustva. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Daleko od toga.

Kako god, ne bi imali demokratiju i normalnu smenjivost vlasti , vec samo cara-gospodara i njegove poltrone kao u Rusiji i slicnim mestima.

A omladina bi im bila u kleronaci-fazonu ko u Srbiji, ako ne i gore. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, FrediB said:

Kako god, ne bi imali demokratiju i normalnu smenjivost vlasti , vec samo cara-gospodara i njegove poltrone kao u Rusiji i slicnim mestima.

A omladina bi im bila u kleronaci-fazonu ko u Srbiji, ako ne i gore. 

Nemacka je posle WWI bila republika i zahvaljujuci uslovima mira na kraju istog i globalnoj ekonomskoj krizi je skliznula u nacizam, a Japan je izigran nakon WWI od strane svojih saveznika iako je bio na strani Antante.

https://en.wikipedia.org/wiki/Japan_during_World_War_I

https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Depression

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nicklord said:

Japan je baš primer društva gde nema ksenofobije i rasizma inače.

 

Drustvo bez ksenofobije ces naci samo medju primitvnim plemenima po nasim kriterijumima, zato i izumiru zbog toga sto tzv. napredna drustva teze da im nametnu svoja shvatanja sveta i poretka, a istorijski i duhovno su mnogo mladja od njih.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Čitam šta pišete o belim listićima, pišete o "neobaveštenom" Koštunici, o Tadiću.

 

Mislim da je i Vesna Pešić pozvala da svi imaju bele listiće..ili je ipak podržala Tomu Nikolića? Ne mogu da se setim..neka me neko ispravi, ako se seća.

 

Dalje..prozivate i proglašavate "neobaveštenog " Vojislava Koštunicu kao glavnog krivca što su ponovo na vlasti sps i sns.

Kriv je samo zato što je bio neodlučan, i  želeo je da se sve radi po zakonu pa zato nismo imali 06.10.

 

I danas se borimo da se radi sve po zakonu, bez korupcije i sl ? Po čemu se onda sadašnja opozicija mnogo razlikuje od tadašnjeg DSS-a i njenog predsednika? 

 

Ko je glavni krivac za povratak sps-a i za stvaranje sns-a?

 

Boris Tadić. Setite se onog istorijskog pomirenja DS-a i SPS-a. 

 

Skupština Srbije i poslanici u sazivu 2008-2012 nisu hteli da vrate mandate SRS-u već su podržali novu poslaničku grupu "Napred Srbijo" koja je formirana 08.09.2008.

 

Iste godine u oktobru registrovana je SNS. 

 

Da, sve je ovo prošlost, ali je i hronologija događaja koji su doveli do toga da se 2012. vrati ta crveno-crna koalicija.

 

Što se tiče kontramitinga zakazanog za 26.05. na njemu će biti i SPS. 

 

Volela bih da grešim..ali se plašim da će tada početi građanski rat ovde u Srbiji.. 😞 Srbija nema više s kim da ratuje..i zato mislim da će, posle svih dosadašnjih progona opozicije doći do pravog građanskog rata.

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Džudi
dopuna teksta
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Javlja mi se da je neko pusten niz vodu, da mu malcice gori pod nogama.....

N1 veceras, Dnevnik: New York Times objavio (3 Maja?) clanak istrazivackog novinara Roberta Vorda o vezama policije sa klanom Belivuk. N1 pustio snimak pomenutog novinara u kojem lepo kaze da je malo verovatno da ovaj nas nije znao za te veze. 

E, tako, sad samo da im vidimo ledja.

I pitanje za zapadne demokratije: zar je ovoliko dece i mladih moralo da bude ubijeno i osakaceno, cela gradjanska Srbija traumatizovana da bi vi mrdnuli malim prstom?

Pa znate sta.....da se nosite zajedno sa ovim nasim oloshem.

Sorry, zaboravila sam da koristim  latinicu sa kvacicama, snadjite se.....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Džudi said:

Mislim da je i Vesna Pešić pozvala da svi imaju bele listiće..ili je ipak podržala Tomu Nikolića? Ne mogu da se setim..neka me neko ispravi, ako se seća.

Boris Tadić. Setite se onog istorijskog pomirenja DS-a i SPS-a. 

Vesna Pesic je predlozila bele listice i otvoreno je rekla  "pa sta ako pobedi Toma", realno Toma se nije pokazao kao veca stetocina od Tadica.

Vracanje SPS-a u politicki zivot je Tadiceva politicka majstorija, time je utro put za dolazak SNS-a, abolirao Vucica i SPS rezim za sva sranja iz 90tih.

Ni Tadicu ni Kostunici politika SPS-a 90tih nije smetala.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, DJORDJE said:

Vesna Pesic je predlozila bele listice i otvoreno je rekla  "pa sta ako pobedi Toma", realno Toma se nije pokazao kao veca stetocina od Tadica.

Vracanje SPS-a u politicki zivot je Tadiceva politicka majstorija, time je utro put za dolazak SNS-a, abolirao Vucica i SPS rezim za sva sranja iz 90tih.

Ni Tadicu ni Kostunici politika SPS-a 90tih nije smetala.

KAo i što smo videli, Toma nije bio toliki štetočina, ali ko se nadao da će "dete da poraste tako brzo, i osamostali se" :furious:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 033zero330 said:

Što je još veći potencijal za nove sukobe:

Quote

„SAD zapravo žele da podele Balkan na tri zone uticaja: srpsku, hrvatsku i albansku. SAD i EU, prema mišljenju Bugajskog, sada teže dogovoru s etnonacionalističkim snagama na Balkanu i odustaju od dosadašnjih prozapadnih i demokratskih pozicija. S obzirom na rat u Ukrajini, u Vašingtonu se nadaju da će povući na stranu Zapada autokratskog predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a i da istovremeno ugode hrvatskoj desnici koja je naklonjena Putinu.“

Bolje je da pritisnu svakog da se ispoštuje potpisano, da sami poštuju dogovoreno i ne obećavaju u separeima neprihvatljivo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

 

I pitanje za zapadne demokratije: zar je ovoliko dece i mladih moralo da bude ubijeno i osakaceno, cela gradjanska Srbija traumatizovana da bi vi mrdnuli malim prstom?


A što se uvek očekuje od nekog drugog da nam reši probleme?

Link to comment
Share on other sites


A što se uvek očekuje od nekog drugog da nam reši probleme?
Valjda zato što je gradjanska Srbija uvek spremna da te prijavi ako pustiš glasno muziku, ali ako makljaš ženu i decu ćuti, jer to je "naša kućevna stvar". Danas sam čuo na TV, ja se ne sećam, ali se neko možda seća, da je devojka silovana u tramvaju, da je silovatelj to snimao, a putnici blejali. Zato, izgleda, nas treba neko da pritisne, na glavu da nas nagazi, da bi se opametili. Čak i oni, koji za sebe misle da su otrgnuti od te malograđanštine, licemerja, sebičnosti, ne žele "zaostalima" da pomogne, nego ide okolo i na talambase...ja nisam kao on....zato i sedimo na rubu provalije, čekajući nekog "Vodju" da nas povede i napravi "odlučan korak napred"......


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Džudi said:

Dalje..prozivate i proglašavate "neobaveštenog " Vojislava Koštunicu kao glavnog krivca što su ponovo na vlasti sps i sns.

Kriv je samo zato što je bio neodlučan, i  želeo je da se sve radi po zakonu pa zato nismo imali 06.10.

Ova ljupka kvalifikacija me stvarno nasmeja. Ne znam koliko je baš zakonito da JSO - čije su vođe bile okorele državne ubice za koje je svako znao da kada nisu ubijale anti-komunističku emigraciju po inostranstvu ili civile po Hrvatskoj, Bosni i Kosovu, onda su maltretirali ljude i životinje po beogradskim ulicama i lokalima - pod punom ratnom opremom i oružjem zauzme glavni grad jer ONI neće da država sarađuje sa Haškim sudom? Ili da odbijaš da se odazoveš sudu da u svosjtvu svedoka daš iskaz o tim događajima, nego se kriješ iza "peticije" mokrogorskog Čegevare, Ćerača, Humanog Preseljivača i slinih zlikovaca. Ili da se u kasanrama samoubijaju regularni vojnici zato što su (možda? ni to nikada nismo saznali) videli da se jedan ratni zločinac krije tamo?


SPS je broj 1. Izvor, temelj, osovina, početak i kraj, alfa i omega. X-osa. Koštunica i DSS su broj 2. Y-osa. Oni razapinju kompletanu ravan, kompletan vektorski sistem ovdašnjeg varvarstva i zla. Tek se u njemu, kao tačke sa nekim koordinatama (alfa-i, beta-i) mogu naći i Vuk i Vulin i Vučić i Vučelić i svi drugi tragični fenomeni današnje Srbije.

  • Like 6
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bohumilo said:

SPS je broj 1. Izvor, temelj, osovina, početak i kraj, alfa i omega. X-osa. Koštunica i DSS su broj 2. Y-osa. Oni razapinju kompletanu ravan, kompletan vektorski sistem ovdašnjeg varvarstva i zla. Tek se u njemu, kao tačke sa nekim koordinatama (alfa-i, beta-i) mogu naći i Vuk i Vulin i Vučić i Vučelić i svi drugi tragični fenomeni današnje Srbije.


Da ponovimo, podebljamo i podvučemo. Nije zgoreg.

  • Like 3
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Džudi said:

Što se tiče kontramitinga zakazanog za 26.05. na njemu će biti i SPS. 

 

Volela bih da grešim..ali se plašim da će tada početi građanski rat ovde u Srbiji.. 😞 Srbija nema više s kim da ratuje..i zato mislim da će, posle svih dosadašnjih progona opozicije doći do pravog građanskog rata.

 

Ne postoje baš toliko pouzdane infromacije da će biti kontramitinga jer niko iz opozicije nije počeo da ga najavljuje, ali čak i kada bi se odžala dva mitinga istovremeno, može da se govori o sukobima demonstranata. Čuo sam priču o građanskom ratu XY puta još od devedesetih, a najbolji odgovor na to je neko dao na tadašnjem Studiju B - ovde nema kapaciteta ni za seljačku bunu. Da bismo izbegli gađanje terminima, za građanski rat su potrebne dve vojske, obično ono što zovemo regularnom vojskom i paravojska. Obe moraju imati zajedničke karakteristike, kao što su kompetentan kadar, ljudstvo, naoružanje i slično. Ako pogledamo šta postoji kod nas, postoje vojska i policija. Vojska i policija neće međusobno ratovati. Nije mi poznato ni da postoji neki wannabe Apis, Gadafi ili neko takav. Dalje, ako gledamo drugu stranu, tj. civile koji su protiv režima, oni militantni možda imaju neki komad oružja, ali ne i organizaciju ili kadar. Ne postoji ni neki realan okvir za gerilsko ratovanje u smislu ciljeva, tj. ko bi zauzimao šta, protiv koga bi ratovao i kako. Nekoliko čobana sa tandžarama bi mogli da osvoje seosku zadrugu ili podrum pića, a to nisu ratni ciljevi. Za ratovanje je potrebna i logistika, a nije mi poznato da je neko zainteresovan da to pruži nećemu što zapravo ne postoji. Jedino što može da se desi jeste da par budala sa transparentima razmene nekoliko šamara, a to se zove seljačka tuča, a ne građanski rat.

 

2 hours ago, Pletilja said:

Javlja mi se da je neko pusten niz vodu, da mu malcice gori pod nogama.....

N1 veceras, Dnevnik: New York Times objavio (3 Maja?) clanak istrazivackog novinara Roberta Vorda o vezama policije sa klanom Belivuk. N1 pustio snimak pomenutog novinara u kojem lepo kaze da je malo verovatno da ovaj nas nije znao za te veze. 

E, tako, sad samo da im vidimo ledja.

I pitanje za zapadne demokratije: zar je ovoliko dece i mladih moralo da bude ubijeno i osakaceno, cela gradjanska Srbija traumatizovana da bi vi mrdnuli malim prstom?

Pa znate sta.....da se nosite zajedno sa ovim nasim oloshem.

Sorry, zaboravila sam da koristim  latinicu sa kvacicama, snadjite se.....

 

Ne bih se složio. Ima po tim medijima i dosta toga o ljudskim pravima u Saudijskoj Arabiji, ali to je ostalo samo u medijima, dok političari baš i nisu mnogo mrdnuli delom tela na kojim sede. Nisam primetio ni da su zapadne demokratije mnogo uradile po pitanju mangupa u sopstvenim redovima, kao što su oni u Mađarskoj ili Poljskoj, popovi pedofili u više zemalja i slično. To što tamo piše neće mnogo pogoditi političare jer ih se lopovluk tamo negde daleko uopšte i ne tiče. S pravom očekuju da se to reši na lokalu. Rumuni su masovno demonstrirali zbog takvih problema i njihovi političari su se smirili jer znaju kako je prošao Čaušesku.

2 hours ago, 033zero330 said:

 

Poenta je u boldovanom. DW prenosi, a pisao je Tageszeitung. To što neko tako piše ili prenosi ne znači da će njihovi političari i reagovati. Nije to Informer pa da prenosi ono što režim misli, već medijum koji može da se slobodno suprotstavi onome što političari na vlasti rade. Sećam se da je ona Violina fon Krampon odavno kritikovala ovdašnji režim, ali džabe je trošila reči i papir kad to baš i nije uspelo u praksi. Ne može se očekivati da neko u inostranstvu skine s vlasti ovdašnji režim kada je to želja birača. Njima je bitno da nema lokalnih ratova, da kojekakve Linde prodaju svoje pinkle, da je izrada para gaća jeftinija nego u Slovačkoj i da se do Crnog mora ili Istanbula može doći bez izbegavanja ratnih zona. To što ovde vole da se valjaju u blatu zaista nije njihov problem.

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, bohumilo said:

Ova ljupka kvalifikacija me stvarno nasmeja. Ne znam koliko je baš zakonito da JSO - čije su vođe bile okorele državne ubice za koje je svako znao da kada nisu ubijale anti-komunističku emigraciju po inostranstvu ili civile po Hrvatskoj, Bosni i Kosovu, onda su maltretirali ljude i životinje po beogradskim ulicama i lokalima - pod punom ratnom opremom i oružjem zauzme glavni grad jer ONI neće da država sarađuje sa Haškim sudom? Ili da odbijaš da se odazoveš sudu da u svosjtvu svedoka daš iskaz o tim događajima, nego se kriješ iza "peticije" mokrogorskog Čegevare, Ćerača, Humanog Preseljivača i slinih zlikovaca. Ili da se u kasanrama samoubijaju regularni vojnici zato što su (možda? ni to nikada nismo saznali) videli da se jedan ratni zločinac krije tamo?


SPS je broj 1. Izvor, temelj, osovina, početak i kraj, alfa i omega. X-osa. Koštunica i DSS su broj 2. Y-osa. Oni razapinju kompletanu ravan, kompletan vektorski sistem ovdašnjeg varvarstva i zla. Tek se u njemu, kao tačke sa nekim koordinatama (alfa-i, beta-i) mogu naći i Vuk i Vulin i Vučić i Vučelić i svi drugi tragični fenomeni današnje Srbije.

Jos od pasica je tako, kostunjavi, vadikali i SePSa se nisu pojavili iz vakuuma. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...