Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 minute ago, Don Dusko said:

Meni nije problem sto je protest politicki.Problem je sto nasi mediji putem ovakvih naslova pokusavaju da ogade ovaj protest jer i sam znas kakav je Srbin po pitanju ovoga.

 

Cim kazes da je politicki odmah krece gadjenje a ne bi trebalo da je tako.

 

 

 

Mislim da je krajnje vreme da dotični Srbin konačno to i shvati. Prošlo je malo više vremena od uvođenja višestranačja, a zaista ne razumem zašto se svaka budala koja nešto traži automatski izjašnjava da protest nije politički. Ako je protest usmeren npr. protiv Elektrodistribucije zato što je struja u naselju loša, to svakako nije politički jer tražiš od obične firme kojoj plaćaš za uslugu da radi svoj posao. Ako se pak okupe poljoprivrednici jer su nezadovoljni merama resornog ministarstva, onda sa punim pravom treba da kažu da zahtevaju i smenu ministra jer je plaćen da radi svoj posao, da s njima razgovara i da nađe rešenje. Neka im i kaže režim da je protest politički, nema to veze. Ako im je stalo da nešto promene, treba da gaze i ministra koji loše radi svoj posao i tu je kraj svake priče. Isto važi i za sve ostale branše.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa to je ona teorija o polomljenom prozoru koja dokazano funkcionise, ma sta neki mislili. Tolerisanje tog malog nasilja kao sto je bahato parkiranje ili bacanje smeća ko gde stigne itd je u stvari samo poziv i podsticaj za vece nasilnistvo.

 

20 minutes ago, freethrow said:

Upravo, sve počinje od tog malog skretanja bez migavca, a postaje jurnjava Mitrovića ili onog lika u Aston Martinu, papirić na ulici postaje veš mašina ili tona šuta u šumi ili Drini, mala pretnja i zastrašivanje ispred zgrade, postaje pucnjava u kafani, sitno drpanje sijalica u zajedničkom hodniku postaje Keeplight...

https://www.instagram.com/reel/CrmiHX2oSgU/?utm_source=ig_embed&ig_rid=452b0dd5-bb19-4510-8cb0-bf39a58e40d6

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Nebitno je koliko je ljudi bilo na protestu, već koliko ljudi smatra da išta može promeniti. Protest na otvorenom je odavno prevaziđena forma jer nijedan noviji protest nema ono famozno 'ili', tj. šta se dešava ukoliko se zahtevi ne ispune. Ovde je kao 'ili' spomenut nastavak protesta za 12. maj, a zahtevi su smena članova REM-a, Julina i Keramičara i oduzimanje nacionalne frekvencije televizijama Pink i Happy. To što će neko da izađe na protest 12. maja ne tangira nikoga jer ti koji su na protestu ionako neće glasati za SNS. Sve i da ova dvojica budu smenjena, kao i REM u paketu, pojaviće se neki drugi koji će da rade isti posao na isti način. A ako ostanu na funkcijama, ne verujem da će protesti potrajati pola godine i da će imati veliku izlaznost. I nacionalna frekvencija je deplasirana u doba kablovske televizije. Onih nekoliko procenata koji koriste zemaljske antene će i dalje moći da ih gledaju jer mogu da ostanu na svakom repetitoru. Distributeri TV programa takođe mogu da ih zadrže u ponudi. Svako ko ima npr. SBB/EON ili MTS u ponudi ima npr. TV 5 Užice ili TV Novi Pazar, koji su lokalnog karaktera i svakako ne zanimaju mnogo onoga iz Zaječara, Subotice ili Šapca, tako da pomenuta dva kanala svakako neće nestati.

 

Svi ovi mediji su manje-više bespotrebni na lokalnim izborima, naročito u manjim sredinama, jer tamo se svi znaju. Ako onima u Brusu odgovara da im onaj vepar volka žene i ćerke, mi im tu ništa ne možemo. Ako onima u Trgovištu, najsiromašnijoj opštini u zemlji, odgovara da im gradonačelnik kupuje službenu Škodu umesto da im sređuje puteve, tu takođe ništa ne možemo. Šapića i Vesića, odnosno njihovu stranku na izborima nisu doveli Marsovci, već Beograđani. Famozne TV Pink i Happy ne gledaju ni Papuanci, ni Peruanci, ni Tadžikistanci, već ovi ovde. Hajde i da se ne zavaravamo glasačima bilo koje opcije koja nije otvoreno za SNS - mogu oni da iskreno mrze SNS i glasaju protiv, ali to ne znači da ne gledaju Pink i Happy.

 

Ima mnogo i onih koji su umorni od učešća u političkom životu jer se ništa suštinski ne menja, a ne može se reći ni da je opozicija kvalitetna. Mnogi bivši već dugo nemaju kredita jer imaju podosta putera na glavi, a ovi što glume ekologe mogu da utiču na mali broj ljudi. Ne treba se zanositi mišlju da onoga iz Valjeva boli uvo za iskopavanje rude u Majdanpeku ili da Jagodince tangira iskopavanje litijuma u Podrinju. A kada hoćeš nešto da menjaš, moraš da imaš političkog predstavnika jer te u protivnom niko ne sluša.

Ovo je jako dobra analiza.

U sustini svi problemi bi se mogli resiti smenjivanjem naroda.

Iseliti negde drugde i naseliti neki drugi narod.

Zasto bi se ista menjalo, kada se demokratski izabralo da se bas ovo sto je sada hoce ?

I sta bi tacno drugo hteli  (misli se na manjinu koja bi nesto drugo htela) ?

 

Dakle vecina hoce - da vlada SNS, da se mogu snalaziti u svim oblastima, makar i podmicivanjem, da se zivi domacinski, da pravoslavlje bude dominantno u drustvu, da se postuju tradicionalne vrednosti (kao sto je premlacivanje/ubijanje zene), da se borba vodi protiv zlog Zapada, NATO-a, Vatikana, Turaka, Madjara, crnogorskih separatista, Hrvata i beckih konjusara, balija, da drzavne institucije budu fleksibilne i da se ne drze zakona kao pijan plota ...

vecina hoce nezavisnost Srbije, pod okriljem majcice Rusije, da ne budu pod jarmom EU i USA (ali da im ovi salju evre i dolare), da moze slobodno da se raspistolji, ne samo kod kuce, vec i u javnom prostoru, da moze da slusa turbo-folk i turbo-rap, da puca po svadbama, da slobodno opsuje koga hoce i kad god hoce, da se svadja sa komsijama i da komsiji crkne krava, da pokaze da je pametnija od strucnjaka, naucnika i nastavnika, da se zivi bez strogih pravila i reda, da razne starlete i biznismeni budu uzori mladima ... jednom recju vecina hoce da zivi dobro i prosperitetno.

 

Pa ko ste vi onda da im to branite ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Mislim da je krajnje vreme da dotični Srbin konačno to i shvati. Prošlo je malo više vremena od uvođenja višestranačja, a zaista ne razumem zašto se svaka budala koja nešto traži automatski izjašnjava da protest nije politički. Ako je protest usmeren npr. protiv Elektrodistribucije zato što je struja u naselju loša, to svakako nije politički jer tražiš od obične firme kojoj plaćaš za uslugu da radi svoj posao. Ako se pak okupe poljoprivrednici jer su nezadovoljni merama resornog ministarstva, onda sa punim pravom treba da kažu da zahtevaju i smenu ministra jer je plaćen da radi svoj posao, da s njima razgovara i da nađe rešenje. Neka im i kaže režim da je protest politički, nema to veze. Ako im je stalo da nešto promene, treba da gaze i ministra koji loše radi svoj posao i tu je kraj svake priče. Isto važi i za sve ostale branše.

 

 

Meni ne moras nista govoriti, meni je sve jasno.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uvrnuto said:

Ajmo jovo nanovo... 

 

Ne znam šta će se desiti ako jednom krene i kontra-spirala. Poznat je slučaj one penzionerke koja je presudila investitoru, ali situacija kada se stvara efekat ekspres-lonca nije ni najmanje dobra. Hajde da zamislimo sledeće horor-priče:

 

H1: Komšija maltretira ostale stanare glasnom muzikom. Svi ga kulturno mole da prekine s tim, zovu policiju, pišu žalbe, ali ništa se ne dešava. Komšija Pera, koga maltretiraju na poslu jer je previše mek i koji ne može da se odmori, uzima kuhinjski na nož, zvoni komšiji na vrata i presuđuje mu.

H2: Škole su dobile nove pravilnike po kojima postoje mere za maloletne nasilnike, ali koje nisu dovoljno efikasne ili se ne primenjuju tako strogo. Mali Perica, sin direktorovg pajtaša, maltretira nastavnicu matematike, pa joj pljuje u lice, izmiče joj stolicu i lepi joj žvaku u kosu. Nastavnici padne mrak na oči, uzima stolicu i počinje da udara Pericu po glavi. Perica udara glavom o ćošak klupe i više ga nema.

H3: Huligan iz čista mira lomi brisače i retrovizore na automobilima dok prolazi parkingom. Pera iz prizemlja ga primećuje, dere se na njega, ali ništa se ne dešava. Pošto je odvojio poslednji novac da bi popravio kočnice i prošao tehnički pregled, seda u auto i zaleće se na huligana, koga uspeva da prikuje za zid.

 

Znam da sve ovo zvuči grozno, ali ako se ekspres-lonac uskomeša, moglo bi da bude svašta.

15 minutes ago, Dragan said:

Pa ko ste vi onda da im to branite ?

Budale, kako često govorim za samog sebe.

2 minutes ago, Don Dusko said:

Meni ne moras nista govoriti, meni je sve jasno.

Nisam mislio na tebe lično, već samo odgovaram na konstataciju zbog diskusije. Nije mi bila namera da polemišem sa tobom kad se slažemo po tom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, freethrow said:

Ko je taj famozni biciklista?

Ne znam ko je, ali sam nekako siguran da je za njega normalno da parkira auto na tramvajskim sinama i upali sva cetiri dok popije kaficu, da njegova supruga moze ovako da proseta pomeranca po prometnoj ulici ali uz malo jacu pratnju, i da misli da je sve to cool i normalno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da sam politički aktivan,a kada na red dođe zahtev za raspisivanje izbora,insistirao bih po svaku cenu da izbori moraju biti razdvojeni. Nikakav kompromis,nikakav ustupak. Ovaj tzv.građabski deo opozicije bi morao apsolutno jedinstveno nastupiti po tom pitanju. U tome vidim neku šansu da im se podrška počne kruniti,iako nisam naivan i jasno mi je da nijedan autoritarni režim nije otišao mirno i na biralištu.

Dakle,obezbediti podršku stranog faktora za ovaj zahtev i gurati ga..nećeš da ih razdvojiš? Molim lepo. Nećemo ni mi da učestvujemo. Imaj opet "jednopartijsku" skupštinu sa desničarskom opozicijom.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, DJ_Vasa said:

Budale, kako često govorim za samog sebe.

 

Ako ce ti biti za utehu, vise cenim jednu takvu "budalu" nego milione ostalih "pametnih".

 

Kljucni period za promenu je propusten, vise se ne secam i necu da se setim datuma, kada je DOS sa sve neobavestenim Kostunicom zaobisao lustraciju, kada je Djindjic ubijen, a Tadic, Ceda ... uspeli da prokockaju sansu, pa su vadikali i pijani Dacic dosli na vlast.

Za mene je neverovatno da jednog Seselja jos uvek pripustaju na TV i da ima ikakav uticaj. O njegovom pickoustom segrtu i njegovim satelitima da i ne pricamo.

 

Jedan od problema (ne samo u Srbiji) je i da su tehnika i nauka napredovali puno brze od coveka.

Dobio je na raspolaganje neverovatna sredstva za komunikaciju i informisanje, a za sta ih koristi (jako puno za gutanje i sirenje smeca),

oruzja neverovatne razorne moci, a pri tom ostao emotivno-misaono-eticki bogalj ...

 

Jedino resenje koje vidim i to na duzi period je ulaganje u buduce generacije putem obrazovanja i to ne nuzno samo tehnickog obrazovanja.

Prvi korak bi onda bio poboljsanje materijalnog polozaja i drustvenog ugleda prosvetnih radnika i uvodjenje predmeta etike/filozofije/komparativne religije, kao i promoviranje zapadnih vrednosti (u onom najboljem, humanistickom smislu, a ne kroz iskrivljenu percepciju).

 

Ovo je sve ipak nerealno, s obzirom da zavisi od milosti politike i "sabanskog" mentaliteta, koji preovladava u vecem delu drustva, tako da jedinu nadu polazem u neku laganu evoluciju kroz uticaj pritiska civilizovane okoline u sirem okruzenju.

 

 

Edited by Dragan
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Drug Crni said:

Ovaj tzv.građabski deo opozicije bi morao apsolutno jedinstveno nastupiti po tom pitanju. U tome vidim neku šansu da im se podrška počne kruniti,iako nisam naivan i jasno mi je da nijedan autoritarni režim nije otišao mirno i na biralištu.

 

Dotični deo opozicije bi mogao i morao da uradi nešto mnogo bitnije. Naime, gotovo da ne postoji politička stranka koja je ozbiljno razgovarala sa privredom ili nekom branšom. Iako skoro svaka stranka ima program u kome piše da se zalaže za bolje zdravstvo, školstvo, nauku, ekonomiju i tome slično, to su samo lepe priče na papiru. Šta hoću da kažem? Ako stranka ima deo programa koji se odnosi na podsticanje izvoza, onda lepo treba da stupi u kontakt npr. sa izvoznicima hrane, konkretno im ponudi olakšavanje procedura za dobijanje izvoznih dozvola, potpisivanje ugovora sa zemljama Šengena da se prehrambena roba ne carini i da se na duže staze primene šengenski standardi i pristupi Šengenu kako bi se roba izvozila bez mnogo petljavine. Ti koji izvoze hranu imaju novca, a imaju i radnike koji mogu da budu potencijalni glasači. Najbliži primer za ovo je famozni Otvoreni Balkan, koji to nudi na kašičicu. Lepo je što će moći da se nešto izvozi u Makedoniju, ali makedonsko tržište je po broju potencijalnih kupaca otprilike kao i beogradsko, dok je tržište EU mnogo veće i ima više novca. Sledeća stavka mogu da budu npr. medicinski radnici, a lekarskih udruženja ima. Mogli bi da npr. ponude rešenja za neka od njihovih pitanja kao što su plate, specijalizacije, olakšavanje uvoza opreme i lekova za državni i privatni sektor. To što neko obećava da će podsticati izvoz hrane ili bolji položaj medicinskog osoblja je samo mrtvo slovo na papiru jer niko od njih im neće verovati dok im ne dođu na noge i zajednički se dogovore oko programa i koraka ukoliko dobiju vlast. Ne sećam se da je iko ikada na forumu rekao da će glasati za ovu ili onu stranku jer se ozbiljno bavi njegovom branšom, a to samo ide u prilog onome što pišem. Naravno, ne kažem da stranka ne treba da ima stavove o ostalim relevantnim pitanjima, ali ako obećava npr. bolje zdravstvo, mora da stupi u dijalog s tim zdravstvom. Verujem da je i na ovom jučerašnjem protestu bilo i lekara i medicinskih sestara, onima što rade u firmama koje proizvode i izvoze hranu, ali niko nije izašao na protest zbog stranačkih stavova o medicini ili izvozu hrane. Stavovi o ovome treba da budu i jedan od motiva da bi im neko pokonio glas na izborima.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vaso,potpuno se slažem sa napisanim.
Ja sam još na starom forumu uobičavao da pišem kako promenu (suštinsku,sistemsku) može izvesti samo široka društvena koalicija sastavljena od različitih političkih organizacija, esnafskih i strukovnih udruženja,sindikata,intelektualaca,pojedinaca..koje vezuju određeni interesi i skup vrednosti. To je potpuno na tragu tvog posta u kojem si bio mnogo konkretniji.

Ja sam se osvrnuo u svom postu samo na jedan pravac u kojem bi dalji zahtevi trenutno mogli da idu. Nema zbora da je opisano u tvom postu bitnije jer je preduslov da se takva široka društvena koalicija formira.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

Pa dobro, ovo je povratk tradicinalnoj medEcini gde se svako drugacije ponasanje leci sa dva samara.

Depresija je kod zena izazvana nedovoljnim konzumiranjem penisa a kod omladine jedna iza usiju resava sve probleme.

Verovatno su skolski policajci obuceni za tri dana bolje od psihologa za to.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Drug Crni said:

Vaso,potpuno se slažem sa napisanim.
Ja sam još na starom forumu uobičavao da pišem kako promenu (suštinsku,sistemsku) može izvesti samo široka društvena koalicija sastavljena od različitih političkih organizacija, esnafskih i strukovnih udruženja,sindikata,intelektualaca,pojedinaca..koje vezuju određeni interesi i skup vrednosti. To je potpuno na tragu tvog posta u kojem si bio mnogo konkretniji.

Ja sam se osvrnuo u svom postu samo na jedan pravac u kojem bi dalji zahtevi trenutno mogli da idu. Nema zbora da je opisano u tvom postu bitnije jer je preduslov da se takva široka društvena koalicija formira.

 

Ma sve si odlično napisao, uključujući i to na starom forumu. Ako takvoj partiji podršku pruži i veliki deo nekog esnafa jer mu radi u interesu i veliki broj građana koji mu ne pripadaju, ali podržavaju zbog npr. stava da se treba pridružiti EU, onda ima veće šanse da dobije glasove.

 

Tu je možda i dopuna onome što @Dragan kaže, tj. dodatak njegovom rešenju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan said:

Ovo je jako dobra analiza.

U sustini svi problemi bi se mogli resiti smenjivanjem naroda.

Iseliti negde drugde i naseliti neki drugi narod.

Zasto bi se ista menjalo, kada se demokratski izabralo da se bas ovo sto je sada hoce ?

I sta bi tacno drugo hteli  (misli se na manjinu koja bi nesto drugo htela) ?

 

Dakle vecina hoce - da vlada SNS, da se mogu snalaziti u svim oblastima, makar i podmicivanjem, da se zivi domacinski, da pravoslavlje bude dominantno u drustvu, da se postuju tradicionalne vrednosti (kao sto je premlacivanje/ubijanje zene), da se borba vodi protiv zlog Zapada, NATO-a, Vatikana, Turaka, Madjara, crnogorskih separatista, Hrvata i beckih konjusara, balija, da drzavne institucije budu fleksibilne i da se ne drze zakona kao pijan plota ...

vecina hoce nezavisnost Srbije, pod okriljem majcice Rusije, da ne budu pod jarmom EU i USA (ali da im ovi salju evre i dolare), da moze slobodno da se raspistolji, ne samo kod kuce, vec i u javnom prostoru, da moze da slusa turbo-folk i turbo-rap, da puca po svadbama, da slobodno opsuje koga hoce i kad god hoce, da se svadja sa komsijama i da komsiji crkne krava, da pokaze da je pametnija od strucnjaka, naucnika i nastavnika, da se zivi bez strogih pravila i reda, da razne starlete i biznismeni budu uzori mladima ... jednom recju vecina hoce da zivi dobro i prosperitetno.

 

Pa ko ste vi onda da im to branite ?

 

Ovo sa smenjivanjem naroda je neozbiljno, svi znamo da je to nemoguće. Poenta je u edukaciji naroda. Nekad su ove sile zla SNS i SPS bile u manjini, iako su imali veliki broj glasova. Poenta je videti da li situacija može da se preokrene i kako, sa realnim planovima i strategijom. I to što pre. Jer ako dinastija Vučić bude jahala ovu zemlju još desetak godina, neće biti ni potrebno "smenjivati narod". Jednostavno će sam nestati... čovek svesno pravi svoju državu i svoj "narod"... zato i agresija prema svima ostalima... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

Nije to ništa novo, i nije prvi put da rade takve stvari:

 

Quote

https://www.slobodnaevropa.org/a/policija-evidentiranje-f-sifra/28429667.html

 

...poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti Rodoljub Šabić saopštio je da je pokrenuo nadzor nad Ministarstvom unutrašnjih poslova, "povodom obraćanja jedne zdravstvene ustanove od koje je policijska uprava njenog grada zatražila da dostavi lične podatke građana koji se leče po osnovu zdravstvene šifre 'F'"...

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dragan said:

Ovo je jako dobra analiza.

U sustini svi problemi bi se mogli resiti smenjivanjem naroda.

Iseliti negde drugde i naseliti neki drugi narod.

Zasto bi se ista menjalo, kada se demokratski izabralo da se bas ovo sto je sada hoce ?

I sta bi tacno drugo hteli  (misli se na manjinu koja bi nesto drugo htela) ?

 

Dakle vecina hoce - da vlada SNS, da se mogu snalaziti u svim oblastima, makar i podmicivanjem, da se zivi domacinski, da pravoslavlje bude dominantno u drustvu, da se postuju tradicionalne vrednosti (kao sto je premlacivanje/ubijanje zene), da se borba vodi protiv zlog Zapada, NATO-a, Vatikana, Turaka, Madjara, crnogorskih separatista, Hrvata i beckih konjusara, balija, da drzavne institucije budu fleksibilne i da se ne drze zakona kao pijan plota ...

vecina hoce nezavisnost Srbije, pod okriljem majcice Rusije, da ne budu pod jarmom EU i USA (ali da im ovi salju evre i dolare), da moze slobodno da se raspistolji, ne samo kod kuce, vec i u javnom prostoru, da moze da slusa turbo-folk i turbo-rap, da puca po svadbama, da slobodno opsuje koga hoce i kad god hoce, da se svadja sa komsijama i da komsiji crkne krava, da pokaze da je pametnija od strucnjaka, naucnika i nastavnika, da se zivi bez strogih pravila i reda, da razne starlete i biznismeni budu uzori mladima ... jednom recju vecina hoce da zivi dobro i prosperitetno.

 

Pa ko ste vi onda da im to branite ?

 

Lepo napisana trenutna dijagnoza naroda ali...

 

Sve se može promeniti, pa i narod. Ne iseljenjem, nego internim razvojem, da ne kažem "umivanjem". Nisu ni ovi progresivni narodi odmah bili takvi nego je trebalo vremena, pa isto tako i ovom našem narodu koji je btw poznat da je sposoban da menja diskurs kako vetar menja pa smo od vernika za vreme komunizma imali zaklete ateiste, a posle opet turbo vernike itd. Mi smo u jednom momentu uspeli da dostignemo diskurs da većina stanovništva ipak želi na Zapad. Zadatak svake vlasti kad se hipotetički skinu ovi zlotvori je da se vrati taj diskurs beskompromisno pa će se vremenom i gedžovan navići, a njegovi potomci još lakše. Narod ovde jeste neprosvećen i baš ovakav kakvim si ga opisao ali to ne znači da treba odustati, upristojili su se i oni koji su nekada bili gori od nas, potrebno je vreme, volja i beskompromisna strategija. Narod je jedna amorfna masa koja se može oblikovati od strane lidera, naravno lakše je činiti zlo nego dobro uvek bilo, lakše je i od naroda stvoriti ovo što smo sad nego evropske građane i civilizaciju ali prvi korak ka svemu je smena ove vlasti, za koje duboko civilizacijski verujem da ne može drugačije nego po rumunskom scenariju a taj još nije na vidiku, nažalost.

 

Što se bolda tiče, iako ovo što se izabralo verovatno ima većinu, izbor je bio sve osim demokratski što nebrojeno mnogo primera i tokom izbornih dana a i van njih pokazuje. Narod je u strahu. Treba raditi na oslobađanju od straha, a tu smo toliko zaglibili da nam je potrebna malo i pomoć sa strane kao što je bilo i sa svim drugim narodima koji bez inostranog uticaja ne bi bili drugačiji nego što smo mi danas.

 

Evo ja sam juče video nekoliko desetina hiljada baš finih građana kakvih se ne bi postideli ni Oslo ni Kopenhagen, znam da je to teška manjina ali isto tako znam da ti ljudi postoje i da mnogima od njih nije svejedno. I to je nešto.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Lepo napisana trenutna dijagnoza naroda ali...

 

Sve se može promeniti, pa i narod. Ne iseljenjem, nego internim razvojem, da ne kažem "umivanjem". Nisu ni ovi progresivni narodi odmah bili takvi nego je trebalo vremena, pa isto tako i ovom našem narodu koji je btw poznat da je sposoban da menja diskurs kako vetar menja pa smo od vernika za vreme komunizma imali zaklete ateiste, a posle opet turbo vernike itd. Mi smo u jednom momentu uspeli da dostignemo diskurs da većina stanovništva ipak želi na Zapad.

Nema od toga nista, svi vozovi su prosli.

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Zadatak svake vlasti kad se hipotetički skinu ovi zlotvori je da se vrati taj diskurs beskompromisno

Ove sadasnje zlotvore mogu da skinu samo jos veci nacionalisti, desnicari i rusomani. 

SS Avetnici, Z-veri srBske, Sundjer Bob Pozderone, dSS 2.0, piks-poks i slicni. 

 

Gradjanska opozicija je ne samo maksimalno demonizovana, vec je jednostavno mrtva i skoro niko je nece. Maksimalno 10-ak % glasova na izborima.

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Evo ja sam juče video nekoliko desetina hiljada baš finih građana kakvih se ne bi postideli ni Oslo ni Kopenhagen, znam da je to teška manjina ali isto tako znam da ti ljudi postoje i da mnogima od njih nije svejedno. 

Ti ce se ili iseliti, ili utopiti u vecinski mulj , uglavnom ce biti marginalizovani, a da se ne lazemo, takvi imaju losiju demografiju (tj. manje dece) od onih priprostih, pa ce za maksimalno 20-ak godina nestati i to bukvalno.

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...