Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Slusam ova cetiri degenerika na Pinku, dok gledam snimak drona sa pocetka okupljanja na repeat i pitam se, kako postupiti sa njima, Sarapom, DJV-om i jos stotinama drugih u toj masineriji ako jednog dana Srbija zaista napravi nekih 180c zaokret? Srusiti onog frankestajna na Dedinju, sta ce ovi analiticari, voditelji, kojekakvi direktori, urednici i novinari Informera, Pinka i ostalih da rade, sa tom vecnom mrljom u CV-u i dosijeu, asimilacija u normalno drustvo deluje potpuno nemoguca.

Naravno, pre njih ima onih odgovornijih, koje bi jos teze zaboravili i ponistili. Ovoj drzavi i drustvu ce trebati nekoliko decenija nakon zamisljenog zaokreta da malo ozdravi, cak i da se sa smecarima koji su bili glavni igraci postupi najstrozije moguce. U prevodu, ljudi rodjeni tokom 70's i 80's ce provesti skoro ceo aktivan zivotni vek okruzeni fekalijama, nasiljem, lazima i degenericima.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DJ_Vasa said:

Koliko znam i dalje traje, a vesti uživo imaš ovde:

https://n1info.rs/vesti/protest-opozicije-srbija-protiv-nasilja/

 

Objavljena je i slika sa kamera koja mnogo govori:

1683565155-protest-naxi.png

 

Mnogo je bitno kako će se organizovati dalji koraci da bi se uspelo jer sama šetnja može da traje nekoliko dana i onda će nestati interesovanje.

 

 

I da se cuvaju 'ispunjavanja zahteva' koje spusta proteste, kao za litijum

Link to comment
Share on other sites

@kendrickja sam upravo rođen krajem sedamdesetih..na samom kraju dekade,pa se prepoznajem. Što bi Branko Radičević napisao:
"Od kolevke pa do groba
 Pola Vučić pola Sloba"

Jedino Najbolje rešenje je sprovesti lustraciju. Ali kad smo to propustili pre 20+ godina,ne vidim kako ćemo sada?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Klotzen said:

čim na pinku ide specijalka sa "teškom kategorijom" u studiju znači da ih svrbi cifra. Ne bi oni pola dana tamo razglabali da je bilo par hiljada kako pričaju 🙂

 

 

Ne gledam TV Pink, ali to mi više deluje kao uslovni refleks jer se tako ponašaju i kada bezimeni građanin kritikuje režim zbog lošeg vodosnabdevanja. Njih protesti generalno ne bole jer nemaju efekta i ugase se sami od sebe posle nekoliko dana, premda uredno napadaju svakoga ko ih kritikuje. Verujem da će čak i ispuniti neke zahteve prosvetnih sindikata jer čak ni direktorima škola sa partijskom knjižicom u ruci ne odgovara da jednog dana završe sa metkom u čelu ako se pojavi neki copycat.

 

Što se tiče ovog 'neprosvetnog' dela protesta, jedini način za uspeh bi bio da se organizuje neka masovna građanska neposlušnost, da se nosioci vlasti izvrgnu ruglu i podsmehu i da se kopiraju neke od akcija koje je nekada davno imao Otpor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slusam ova cetiri degenerika na Pinku, dok gledam snimak drona sa pocetka okupljanja na repeat i pitam se, kako postupiti sa njima, Sarapom, DJV-om i jos stotinama drugih u toj masineriji ako jednog dana Srbija zaista napravi nekih 180c zaokret? Srusiti onog frankestajna na Dedinju, sta ce ovi analiticari, voditelji, kojekakvi direktori, urednici i novinari Informera, Pinka i ostalih da rade, sa tom vecnom mrljom u CV-u i dosijeu, asimilacija u normalno drustvo deluje potpuno nemoguca.

Naravno, pre njih ima onih odgovornijih, koje bi jos teze zaboravili i ponistili. Ovoj drzavi i drustvu ce trebati nekoliko decenija nakon zamisljenog zaokreta da malo ozdravi, cak i da se sa smecarima koji su bili glavni igraci postupi najstrozije moguce. U prevodu, ljudi rodjeni tokom 70's i 80's ce provesti skoro ceo aktivan zivotni vek okruzeni fekalijama, nasiljem, lazima i degenericima.

Likovi će se prešaltat na novoga gazdu.
A nove gazde će ih objeručke prihvatiti.
Hint: Pink 5.10.2000.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, qqruz said:

Likovi će se prešaltat na novoga gazdu.
A nove gazde će ih objeručke prihvatiti.
Hint: Pink 5.10.2000.

 

Siguran sam da u slucaju politickog ozdravljenja, Pink, Informer i ostatak hobotnice ce biti visoko rangirani kao entiteti koji se moraju ugasiti, obrisati, a ne asimilovati. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Informer i Srpski Telegraf će propasti jer on ne može da postoji bez love koje dobija od države. Pink će se svesti na par programa jer će i on ostati bez dobrog dela kolača koje dobija od države. No mislim da će ga ovog puta zatvoriti čim prvi put bude kasnio sa plaćanjem poreza. Pink i dan danas kada dobija lovu od države ne plaća redovno porez. Mislim da je nemoguće bilo kojoj stranci da opravda Mitrovića na svojoj strani posle svega tako da će ga ostavtiti dok sam ne uništi Pink a onda ga počititi kao i BK svojevremeno.

 

Sarapa, da ne spominjem Vučićevića i onog sa telegrafa i slični posle ove ere zla čiji su deo bili neće moći ništa ozbiljno da rade. Verovatno će dobiti neke emisije na kablovskim malim kanalima gde će da pričaju o svetskim zaverama.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drug Crni said:

Jedino Najbolje rešenje je sprovesti lustraciju. Ali kad smo to propustili pre 20+ godina,ne vidim kako ćemo sada?

 

To je dosta teško u praksi, što se pokazalo i kod zemalja bivšeg sovjetskog bloka i u Nemačkoj. U pravu nema 'vremeplova', tako da ukoliko danas kriminalizuješ neko delo, taj zakon ne važi za ono što je učinjeno juče. Može da se sudi za ono što je i sada protivzakonito, ali mnogo toga je teško ispraviti. Na primer, ako je neko dobio posao jer je drug član, to je potrebno i dokazati. Ako konkurišeš za radno mesto u održavnoj službi i dobiješ posao, postoji rok za žalbu. Ukoliko žalbi nema u određenom roku, pa makar to bilo zato što su se ostali kandidati pomirili sa sudbinom, onda će drug član ostati na radnom mestu ukoliko ne napravi neku glupost koja podrazumeva otkaz. Kada bi se sutra ceo režim pokupio i zbrisao kod brata Sija ili Putlera, oni koji su se prodali za sendvič ne bi odgovarali ni po kom osnovu. Možemo mi da pričamo o tome koliko je to nepravedno, ali zakon ume da bude nepravedan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Jel bio ko na protestnoj šetnji? Izveštaji kažu od 10 do 50 hiljada ljudi..

 

Ja mislim da je bilo izmedju 5000 i 500 000.

8 minutes ago, Klotzen said:

Informer i Srpski Telegraf će propasti jer on ne može da postoji bez love koje dobija od države. Pink će se svesti na par programa jer će i on ostati bez dobrog dela kolača koje dobija od države. No mislim da će ga ovog puta zatvoriti čim prvi put bude kasnio sa plaćanjem poreza. Pink i dan danas kada dobija lovu od države ne plaća redovno porez. Mislim da je nemoguće bilo kojoj stranci da opravda Mitrovića na svojoj strani posle svega tako da će ga ostavtiti dok sam ne uništi Pink a onda ga počititi kao i BK svojevremeno.

 

Sarapa, da ne spominjem Vučićevića i onog sa telegrafa i slični posle ove ere zla čiji su deo bili neće moći ništa ozbiljno da rade. Verovatno će dobiti neke emisije na kablovskim malim kanalima gde će da pričaju o svetskim zaverama.

 

A od cega se finansiraju Danas, N1 i NovaS? 

 

PS Nije ironično pitanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, freethrow said:

Zbog čega bi poredio Informer i ST sa Danasom i N1?

U principu najvrednija stvar koju bi vredelo javno objaviti je zvanični i verodostojni spisak članova SNS.

 

Znam jos neke koji su voleli da prave spiskove.

 

I ne poredim uopste, prvo pomenute finansira drzava i oni vode provladinu uredjivacku politiku. A normalno je i da me zanima ko finansira ove druge i kako to utice na njihovu uredjivacku politiku. Postoji li uopste objektivan medij u Srbiji ili samo oni koji su za i protiv vlasti?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:

 

Siguran sam da u slucaju politickog ozdravljenja, Pink, Informer i ostatak hobotnice ce biti visoko rangirani kao entiteti koji se moraju ugasiti, obrisati, a ne asimilovati. 

Je l ti imas 15 godine pa si prespavao da svi ti postoje jos od Slobe i bili su crveni, pa su postali zuti a sad su beli. Sutra ce opet da promene boju. 

Link to comment
Share on other sites

 Nisu mi jasni ovi njegovi Izraelci, kurci palci, ko mu vec radi PR.

Zar u ovakvom trenutnku nije moglo malo drugacije, normalnine,  a ne pun gas radikal style kao i do sada. I sa svim besnim psima iz Pinkova, Informera i ostalih govana na max broju obrtaja.

Ili su nas ti Izraelcani toliko dobro provalili da smo ovcice koje treba sisati stalno i ne popustati nikad.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Clash said:

 Nisu mi jasni ovi njegovi Izraelci, kurci palci, ko mu vec radi PR.

Zar u ovakvom trenutnku nije moglo malo drugacije, normalnine,  a ne pun gas radikal style kao i do sada. I sa svim besnim psima iz Pinkova, Informera i ostalih govana na max broju obrtaja.

Ili su nas ti Izraelcani toliko dobro provalili da smo ovcice koje treba sisati stalno i ne popustati nikad.

 

Nece smanjiti tempo. Negde 2017, kad su vec uveli diktaturu i unistili sve medije, a pre nego sto su targetirali Djilasa npr., na politickoj sceni je bilo totalno mrtvo more,

bez daska vetra, ali su oni i dalje besno ucutkivali ljude, 

skakali na intervjue nekih biljojeda poput Madzara i predsednika akademije. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Profesor said:

 

Ja mislim da je bilo izmedju 5000 i 500 000.

 

A od cega se finansiraju Danas, N1 i NovaS? 

 

PS Nije ironično pitanje.

 

N1 se finansira od pretplate SBB-a. Za N1 sam siguran da nije profitabilan niti će ikad biti. Jednostavno takav vid kvalitetnog informativnog programa nikad ne može da opravda uloženo. No N1 je strateški program jer zbog tog N1 ja sam na SBB, a verujeim i još dosta ljudi, što znači da iako taj program gubi novac na kraju ipak doprinosi profitu kompanije. Slična je situacija i sa sporstkim kanalima iako nisi pitao za njih.

 

NovaS je u početku bila gubitaš ali na osnovu reklama koje imaju prilično sam siguran da taj program već sada zarađuje novac. To i nije preterano čudno jer kad se sve sabere i oduzme imaju najkvalitetniji program u Srbiji.

 

Danas je takođu u vlasništvu iste kompanije tako da se on finansira iz istog izvora a pre toga se dovijao kako je stigao i mogao, plate tamo su bile nikakve, često kasnile, vučić ih je vremenom totalno izolovao od reklamnog programa i bili su primorani da mole čitaoce da plaćaju neku članarinu da bi opstali ali to ništa nije vredelo i da ih nije kupio UM verovatno bi propali. To je ono što će se desiti vučićevim medijima kada on ode u istoriju.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

 

N1 se finansira od pretplate SBB-a. Za N1 sam siguran da nije profitabilan niti će ikad biti. Jednostavno takav vid kvalitetnog informativnog programa nikad ne može da opravda uloženo. No N1 je strateški program jer zbog tog N1 ja sam na SBB, a verujeim i još dosta ljudi, što znači da iako taj program gubi novac na kraju ipak doprinosi profitu kompanije. Slična je situacija i sa sporstkim kanalima iako nisi pitao za njih.

 

NovaS je u početku bila gubitaš ali na osnovu reklama koje imaju prilično sam siguran da taj program već sada zarađuje novac. To i nije preterano čudno jer kad se sve sabere i oduzme imaju najkvalitetniji program u Srbiji.

 

Danas je takođu u vlasništvu iste kompanije tako da se on finansira iz istog izvora a pre toga se dovijao kako je stigao i mogao, plate tamo su bile nikakve, često kasnile, vučić ih je vremenom totalno izolovao od reklamnog programa i bili su primorani da mole čitaoce da plaćaju neku članarinu da bi opstali ali to ništa nije vredelo i da ih nije kupio UM verovatno bi propali. To je ono što će se desiti vučićevim medijima kada on ode u istoriju.

 

Hvala ti na korektnom odgovoru. Slazem se da ce 80% provladinih medija nestati kad ostanu bez drzavnih para. Znacajan broj ce sigurno promeniti uredjivacku politiku u cilju opstanka.

 

Postoji li vlasnicka veza izmedju NovaS i N1? 

 

Mislim da smo jedina zemlja u regionu u kojoj su mediji direktno podeljeni po politickom uticaju.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Clash said:

 Nisu mi jasni ovi njegovi Izraelci, kurci palci, ko mu vec radi PR.

Zar u ovakvom trenutnku nije moglo malo drugacije, normalnine,  a ne pun gas radikal style kao i do sada. I sa svim besnim psima iz Pinkova, Informera i ostalih govana na max broju obrtaja.

Ili su nas ti Izraelcani toliko dobro provalili da smo ovcice koje treba sisati stalno i ne popustati nikad.

Koji crni Izraelci? Sa marvom koja se eufemistički naziva narod funkcioniše ono što je koristio i Pašić, a mnogo ranije primetio Juvenal kada je upotrebio čuveni izraz panem et circenses. Daj marvi panem (= državni posao, povećaj penziju za 100 dinara i sl.) i circenses (= Zadruga, svinjformer itd.) i eto recepta.

3 minutes ago, Profesor said:

Postoji li vlasnicka veza izmedju NovaS i N1? 

 

Vlasnik oba medija je United Media, što je ćerka firma United Group, plus su ekskluzivni partner CNN-a, što piše u impresumu i ilako se može naći i na Vikipediji. Pošto je u pitanju grupa, nabere se novac i od drugih TV kanala, kao npr. Shoppster.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisu ni famozni Izraelci svemoćni. Obaj dan kad je na kzš kršio zakone i relativizovao zločin nije bio pripremljen na novinarsko pitanje sa Nova S na koje je odgovorio samo sa: "Uh..."
Nisu pretpostavili da će neko da mu postavi onakvo pitanje i nisu ga spremili.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DJ_Vasa said:

....

 

Vlasnik oba medija je United Media, što je ćerka firma United Group, plus su ekskluzivni partner CNN-a, što piše u impresumu i ilako se može naći i na Vikipediji. Pošto je u pitanju grupa, nabere se novac i od drugih TV kanala, kao npr. Shoppster.

 

Eksluzivno partnerstvo sa CNN znači samo to da mogu od njih da preuzimaju vesti i neke emisije. Mnogi ljudi ovo pogrešno shvate pa misle da CNN uređuje N1. Takođe CNN može da pruzima program od N1. Inače CNN ima takva partnerstva širom sveta što im omogućava da uvek imaju dobar izvor iz svake zemlje i da ne moraju da šalju svoje ljude u svaku od tih zemalja kada im zatreba neki info ili kada izveštavaju o nekom manje bitnom događaju.

 

Mislim da NovaS nema to partenerstvo niti im treba jer je indirektno povezana sa njima preko N1. NovaS je koncipirana kao program koji treba da dobije nacionalnu frekvenciju jednog dana, dakle nešto što će imati sve vrste programskog sadržaja a ne samo informativni kao N1. To je ono što je B92 trebao da uradi ali nikad nije uspeo dok ga vučić nije uništio.

 

Danas je takođe u vlasništu UM od pre dve godine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...