Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Posle svih tih snimaka iz skupstine proteklih dana gde debil opet drzi monologe a onaj ko normalne valjda treba da predstavlja citira tekst pesme neke raspale pevaljke, posle slike iz Amerika na kojoj debil u belom duksu pozira sa onim nesrecnikom, posle toga da nas sahrani ikone covecanstva predstavlja osoba koja je najsrecnija kada uspe da zavrsi recenicu, posle svega toga i jos mnogo cega zakljucaj je da nam nema spasa.

A treba se zato najebati svega i tom divnom zapadu. Imaju Rusiju, svog divnog djavola kojeg su brizljivo gajili i gajice ga opet jer jebes svet koji vraga nema. Ali zasto odrzavaju i podrzavaju djavolka Srbiju. Zasto kao dave onog, pa mu bace pojas u zadnji cas i sve tako. Valjda da divnom svetu pokazu kako djavo neposlusne uzima po svoje.

A crkva, hriscanstvo... Pa valjda je jasno da je to bivsa stvar, da ne postoji, da je razvaljeno, da su to rite... Da sada Isus sidje na zemlju, odmah bi se ujedinili svi, od najveceg svetskog biznis centra na svetu Vatikana, pa do Pahomija i ekipe koja je onomad odlikovala radikalsku vrecu govana. Svi bi mu postavili jedno pitanje:  "Koji ces nam kurac sada pa ti, sto si dolazio?" Utamnicili bi ga i pogubili.

Uostalom, genije je u poglavlju o Velikom inkvizitoru sve to napisao jos pre mnogo godina. Kako je tada bilo, sad je isto tako, jos i mnogo gore.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pratila sam prenos sahrane Elizabete II pa sam videla i opelo u Vestminsterskoj opatiji i neminovno je bilo poredjenje sa liturgijama kojima sam, poslednjih 5 godina, prisustvovala kao pratnja moje ostarele bebatetke: dok kod nas, u crkvama, liturgija traje i traje, bude to i 2 puna sata cak i obicnim nedeljnim danom, ovi su u Vestminsteru to obavili ocas posla, red citata iz poslanica, red prigodne muzicke himne, Ocenas na kraju i gotovo, cak i za tako uvazenu licnost kao sto je kraljica, nisam merila vreme ali jedva da je trajalo 1 h.Sledece: sve se odvija na zvanicnom jeziku drzave, nista staroengleski, poenta - da svako razume sta Gospod i prikljucenija misle o tome kako treba ziveti. Kratko, jasno, sa merom i svrhom. 

A kod nas? Da dobijes ishijas dok stojis u crkvi, slusas neko mumlanje i nista ne razumes i jedva cekas da prodje, kao zubobolja. O natpevavanju i jodlovanju lokalnih crkvenih pojaca, bolje ne reci ni rec, ubija svaku zelju za dolaskom u crkvu. 

Ukratko: ovo sto se desava po nasim gradskim crkvama je i faul i autogol  SPS, dokaz da je tako bolesno anahrona, tako jako je boli briga za pastvu i njeno razumevanje hriscanskog zivota da se granici sa besmislom i lici na jednu bludnu radnju sa samim sobom. Ne kazem da medju svestenicima nema iskrenoverujucih, posvecenih, imali smo mi takvog, oca Nenada, pa ga je ona zver Nikanor smenio i oterao u neku bestragiju. Ne tvdim da u anglikanskoj crkvi deluju apostoli i cistunci ali, brate, tamo crkva radi svoj posao i javlja se kad treba, kako treba i u duhu vremena. 

Slike ove poslednje litije u Bg su me porazile, ta masovnost, ta zatucanost, to nepoznavanje vlastite vere, ta spremnost da se drugi, razlicit, razapne, ubije, ne samo u pojam vec i da ga nema - to jeste razlog za strah, za nevericu i za ono: oprosti im Gospode jer ne znaju sta rade. 

Ja ne mogu da im oprostim. Zato sto truju. Zato sto su se slizali sa drzavnom mafijom. Zato sto ne placaju porez. Zato sto su ratni huskaci i profiteri. Zato sto vredjaju i Boga i Coveka samim svojim ovakvim nakaznim postojanjem. 

 

 

 

 

 

  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Pletilja said:

Ja ne mogu da im oprostim. Zato sto truju. Zato sto su se slizali sa drzavnom mafijom. Zato sto ne placaju porez. Zato sto su ratni huskaci i profiteri. Zato sto vredjaju i Boga i Coveka samim svojim ovakvim nakaznim postojanjem. 

 

I zato što znaju šta rade.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

 

Pratila sam prenos sahrane Elizabete II pa sam videla i opelo u Vestminsterskoj opatiji i neminovno je bilo poredjenje sa liturgijama kojima sam, poslednjih 5 godina, prisustvovala kao pratnja moje ostarele bebatetke: dok kod nas, u crkvama, liturgija traje i traje, bude to i 2 puna sata cak i obicnim nedeljnim danom, ovi su u Vestminsteru to obavili ocas posla, red citata iz poslanica, red prigodne muzicke himne, Ocenas na kraju i gotovo, cak i za tako uvazenu licnost kao sto je kraljica, nisam merila vreme ali jedva da je trajalo 1 h.Sledece: sve se odvija na zvanicnom jeziku drzave, nista staroengleski, poenta - da svako razume sta Gospod i prikljucenija misle o tome kako treba ziveti. Kratko, jasno, sa merom i svrhom. 

A kod nas? Da dobijes ishijas dok stojis u crkvi, slusas neko mumlanje i nista ne razumes i jedva cekas da prodje, kao zubobolja. O natpevavanju i jodlovanju lokalnih crkvenih pojaca, bolje ne reci ni rec, ubija svaku zelju za dolaskom u crkvu. 

Ukratko: ovo sto se desava po nasim gradskim crkvama je i faul i autogol  SPS, dokaz da je tako bolesno anahrona, tako jako je boli briga za pastvu i njeno razumevanje hriscanskog zivota da se granici sa besmislom i lici na jednu bludnu radnju sa samim sobom. Ne kazem da medju svestenicima nema iskrenoverujucih, posvecenih, imali smo mi takvog, oca Nenada, pa ga je ona zver Nikanor smenio i oterao u neku bestragiju. Ne tvdim da u anglikanskoj crkvi deluju apostoli i cistunci ali, brate, tamo crkva radi svoj posao i javlja se kad treba, kako treba i u duhu vremena. 

Slike ove poslednje litije u Bg su me porazile, ta masovnost, ta zatucanost, to nepoznavanje vlastite vere, ta spremnost da se drugi, razlicit, razapne, ubije, ne samo u pojam vec i da ga nema - to jeste razlog za strah, za nevericu i za ono: oprosti im Gospode jer ne znaju sta rade. 

Ja ne mogu da im oprostim. Zato sto truju. Zato sto su se slizali sa drzavnom mafijom. Zato sto ne placaju porez. Zato sto su ratni huskaci i profiteri. Zato sto vredjaju i Boga i Coveka samim svojim ovakvim nakaznim postojanjem. 

 

 

 

 

 

 

E pa Tindel (The Tyndale Bible generally refers to the body of biblical translations by William Tyndale into Early Modern English, made c. 1522–1536) je odavno preveo Bibliju na engleski da je svi razumeju (nepismenima neko pismen procita itd.), zbog cega je doduse spaljen na lomaci kao jeretik ali uspeh je napravljen. I crkva udaljena od rovarenja po drzavnim poslovima, doduse i tu iz sebicnih razloga monarha (Henri VIII) - ali onako generalno - ostvaren uspeh, u 16 veku jos.

 

A mi, evo 21. vek, kukavni sa litijama i popovima koji zovu na nasilje nad drugima kao u srednjem veku i onim mahanjem po vazduhu sa 3 prsta, sta god im to znacilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Jezebel said:

 

Ovo d'izvinEs deluje malo fejk?

Pogledaj recenice npr. "jel na kraju ce se zavrsiti dobro"..  Pa ovo - "odnosi se ne samo na Srbiju vec na sve zemlje".  khm, sta?  Ovo ko neko gledanje u kristalnu kuglu? 

Ima i na nji`ovom sajtu, a nije valjda da ocekujes pismenos` od pendrek efendija? :s_d:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

 

A treba se zato najebati svega i tom divnom zapadu. Imaju Rusiju, svog divnog djavola kojeg su brizljivo gajili i gajice ga opet jer jebes svet koji vraga nema. Ali zasto odrzavaju i podrzavaju djavolka Srbiju. Zasto kao dave onog, pa mu bace pojas u zadnji cas i sve tako. Valjda da divnom svetu pokazu kako djavo neposlusne uzima po svoje.

 

 

Pa EU je onako traljava u tim poslovima', dok se izdogovaraju i usaglase onolike clanice, mufljuzi u njihovom savezu poput Orbana, i Vucic u, kao, statusu jedvacekamclanstvo, se izvlace naveliko.

 

Koliko je EU sposobna da resava ili posreduje i u konfliktima u svom komsiluku videli smo '90 godina proslog veka na nasem primeru. Dok su se oni preganjali sa stapovima i sargarepama u svim bivsim republikama i sa njihovim izabranicima - izginulo je 100.000+ ljudi. Da ne sirim dalje raspravu na taj period, ukratko, hocu da kazem da se nisu pokazali bas kao efikasni.  Dok Amerikanci nisu isukali (jbg. znam da nije popularno ali je tacno) batinu i zavrsili divljanje po kratkom postupku. Tako ce valjda i ova saga sa Vucicem da se okonca, dok mu Amerikanci ne zalepe samarcinu, nece ga nikakva EU prizvati pameti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kronostime said:

Ima i na nji`ovom sajtu, a nije valjda da ocekujes pismenos` od pendrek efendija? :s_d:

 

Daleko bilo da ocekujem besprekornu pismenost od pendrekasa :evil:, nego mi ovo saopstenje za javnost sve ukupno tako deluje, sad, ako gresim - priznacu..

Nego, sad mi pade na pamet - ima li veze sa onim najavljenim Putkovim, neodrzanim, govorom? hehehe

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Na zalost, EU je propustila istorijsku sansu da stvarno ujedini Evropu u savez drzava sposoban da vodi nezavisnu ekonomsku i odbrambenu politiku u cilju mira i napretka i da se oslobodi  uticaja i USA i Rusije, vec da uredi odnose sa njima u skladu sa svojim interesima. Ovako, to se pretvorilo u birokratski cirkus koji najvise skodi zemljama clanicama.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

FdHFNy6WYAE_JP0?format=jpg&name=medium

 

WTF? :smiley33:

Imaju oni i ovo:

ZA MNOGE KOJI NISU VEROVALI STA SMO OBJAVLJIVALI PREKO DVE GODINE , STO PUTEM PROGLASA, SAOPSTENJA, UPUSTAVA. HVALA MNOGIMA STO SU NAS POSLUSALI, ZASTITILI SEBE, SVOJU PORODICU I DECU STO NISU PRIMILI VAKCINE. NADAMO SE DA CE JOS MNOGI SHVATITI KAD ODGLEDAJU LINK.

 

OpAsNa EkIpA!

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Lider nemačkog CDU-a, Fridrih Merc, je u govoru u Bundestagu krajem februara povodom ruskog napada na Ukrajinu rekao da će "24. septembar 2022. godine ostati upamćen u istoriji..." - očigledno napravivši lapsus, jer je hteo da kaže "24. februar 2022", što je datum kada je Rusija napala Ukrajinu. Neko je iz celog govora isekao tih 5 sekundi i predstavio ih vrućim mušterijama na internetu kao najavu BUDUĆIH šokantnih događaja "koji će na globalnom nivou početi 24.9.2022". Negde piše i da je čovek koji drži govor (Merc) nemački kancelar - a ljudi koji nisu u stanju da proniknu u toliku dobro skrivenu tajnu kao što je "ko je i kako izgleda trenutni nemački kancelar" su sigurno mnogo dobro upućeni u šokantne i misteriozne buduće događaje...

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, JohnnyDragon said:

Mislim da su osnovna ljudska prava bitnija od mleka, jogurta i mlevenog mesa.....

 

Ovo jednostavno nije tacno.

Hrana je broj jedan ljudska potreba, pa onda krov nad glavom i tek onda ide sve ostalo.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Amigo said:

 

Ovo jednostavno nije tacno.

Hrana je broj jedan ljudska potreba, pa onda krov nad glavom i tek onda ide sve ostalo.

 

 

Pa hrane imamo. Bila je kratko nestašica mleka dok nisu dozvolili više cene, i to ne svuda. Jedino što asocira na bilo kakvu nestašicu je natpis koji sam video u supermarketu gde piše „Mollimo cenjene kupce da ne uzimaju više od 4 pakovanja šećera, brašna ili 4 litra ulja po računu". Ovo nije izričito pravilo već molba, a ako nekom baš treba 5-6 kg šećera može ih uzeti na dva računa. Nisam primetio da u dotičnoj prodavnici iko kupuje neke nenormalne količine. Uzeo sam najnormalnije litar ulja, poslednji šećer sam kupio pre nekoliko meseci i to je to. Svega ostalog ima kao i uvek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pa hrane imamo. Bila je kratko nestašica mleka dok nisu dozvolili više cene, i to ne svuda. Jedino što asocira na bilo kakvu nestašicu je natpis koji sam video u supermarketu gde piše „Mollimo cenjene kupce da ne uzimaju više od 4 pakovanja šećera, brašna ili 4 litra ulja po računu". Ovo nije izričito pravilo već molba, a ako nekom baš treba 5-6 kg šećera može ih uzeti na dva računa. Nisam primetio da u dotičnoj prodavnici iko kupuje neke nenormalne količine. Uzeo sam najnormalnije litar ulja, poslednji šećer sam kupio pre nekoliko meseci i to je to. Svega ostalog ima kao i uvek.

 

Danas u Maxiju kod mene ima nekog mleka iz Poljske po 127 dinara i to možda 10ak lit na rafu i alpskog mleka od 170 i nešto. Ne računam sojino, bez laktoze i slično.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...