Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

10 hours ago, Jezebel said:

-  Šta uopšte znači rodno neutralna osoba - pita se Aleksandra. 

 

Iskreno, ni meni nije jasno ko su rodno neutralne osobe. 

 

Ne mogu da razumem njeno dalje izlaganje. Znam da se zbog lične tragedije koja se dogodila pre više od 20 godina posvetila veri, ali..

 

Očigledno nije pročitala ovaj tekst 

 

https://www.mojsvetns.com/porodice-vrednosti/ u kome bih posebno izdvaja ovaj deo

 

 

Poštovanje

 

" Poštovati nekog znači uvažiti njegove želje i potrebe i ne nametati mu sopstvena rešenja, iako ste ubeđeni da su ispravna. "

 

 

11 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Vernici NEMAJU pravo

 

I LGBT osobe i vernici imaju pravo na razumevanje i poštovanje. Ponoviću rečenicu iz prethodnog pasusa

 

" Poštovati nekog znači uvažiti njegove želje i potrebe i ne nametati mu sopstvena rešenja, iako ste ubeđeni da su ispravna. "

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Vernici imaju neka posebna prava na "nevređanje"? Ne nemaju. Svako ima i treba da ima pravo da ismeva bilo koju veru i bilo koji verski simbol.  

Vernici, nažalost, koncept verskih sloboda shvataju kao "niko nema pravo da uradi ili kaže protiv moje vere". A jedina verska sloboda je da ispovedaš svoju veru (ili ne ispivedaš ništa) i da, ako ne kršiš zakone zbog toga, nemaš nikakve sankcije ali ni pogodnosti. Daklem da ti niko ne uslovljava posao (ne)verovanjem, zdravstvenu zaštitu i druga ustavom i zakonima garantovana prava. Međutim tvoja verska uverenja i "osećanja" su tvoja privatna stvar i ne tiču se onih koji ih ne dele i nikako ih ne obavezuju na "poštovanje". Vernici NEMAJU pravo da od drugih traže poštovanje njihovih dogmi i verskih uverenja.

Pretpostavljam da bi isto reagovao kad bi neko npr. otišao ispred Aušvica, pozirao go i okačio o patku fotomontažu Jevreja kako imaju pena party u gasnim komorama. A sve to kao sloboda izražavanja, jelte, jer svako može da ismeva šta god želi, umetnička sloboda. Dok se ne krši zakon, sve je dozvoljeno. 

Postoji nešto što se zove pristojno ponašanje, a ne udaranje pendrekom po kavezu, ako već želiš da te prihvati većina stanovništva, a to je valjda i cilj parade, kako smo već zaključili. Da ih svi vide, da znaju da to nisu neki bolesnici, već prostojni ljudi koji žele svoja prava. A u zemlji u kojoj je se stanovništvo većinski deklariše kao vernici SPC, ovakvim degutantnim ponašanjem neće dobiti ništa osim kontraefekta, etiketiranja da su "svi oni takvi" i hop, LGBT ljudima može da bude samo gore nego što je bilo pre samog događaja. Nebitno što 99.9% njih nije uradilo ništa neprimereno, evo 2 dana posle, meni po društvenim mrežama izlaze slike isključivo onog gologuzog lika. 

 

A da sam u pravu potvrđuje i to što se i LGBT zajednica ogradila od svega toga rekavši da je dotični zloupotrebio gostoprimstvo. Kao što bi se ogradilo i svako pristojno biće, osim očigledno likova sa ovog foruma, kojima je sve to ok, čak i poželjno. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Dropkick Murphys

 

Lepo si primetio da se organizator ogradio od nepristojnog ponašanja svojih pristalica. Fer i pošteno.

 

Samo čekam da se crkva ogradi od popova koji podstiču mržnju ili od huligana koji su došli da biju nedužne ljude koji protestvuju. 

 

To se naravno nikad neće desiti. Pogptovo nakon onakvih govora glavnog medju tom mafijom.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Pretpostavljam da bi isto reagovao kad bi neko npr. otišao ispred Aušvica, pozirao go i okačio o patku fotomontažu Jevreja kako imaju pena party u gasnim komorama. A sve to kao sloboda izražavanja, jelte, jer svako može da ismeva šta god želi, umetnička sloboda. Dok se ne krši zakon, sve je dozvoljeno. 

Postoji nešto što se zove pristojno ponašanje, a ne udaranje pendrekom po kavezu, ako već želiš da te prihvati većina stanovništva, a to je valjda i cilj parade, kako smo već zaključili. Da ih svi vide, da znaju da to nisu neki bolesnici, već prostojni ljudi koji žele svoja prava. A u zemlji u kojoj je se stanovništvo većinski deklariše kao vernici SPC, ovakvim degutantnim ponašanjem neće dobiti ništa osim kontraefekta, etiketiranja da su "svi oni takvi" i hop, LGBT ljudima može da bude samo gore nego što je bilo pre samog događaja. Nebitno što 99.9% njih nije uradilo ništa neprimereno, evo 2 dana posle, meni po društvenim mrežama izlaze slike isključivo onog gologuzog lika. 

 

A da sam u pravu potvrđuje i to što se i LGBT zajednica ogradila od svega toga rekavši da je dotični zloupotrebio gostoprimstvo. Kao što bi se ogradilo i svako pristojno biće, osim očigledno likova sa ovog foruma, kojima je sve to ok, čak i poželjno. 

 

To što ti navodiš kao primer baš i nije u istoj ravni, a ako je forma izražavanja, to je direktno negiranje genocida koje je kažnjivo po nemačkim i još nekim zakonima. Malo je degutantno staviti takav primer i porediti ga sa skidanjem gaća.

 

Taj što je skinuo gaće bi mogao da se kod nas goni zbog kršenja javnog reda i mira, što važi i za mnoge druge zemlje, ali isto tako, negde je to i forma protesta, premda jeste bizarna. Ko hoće, može da potraži pojam mooning i neka sam pogleda.

 

Ako već ima toliko vernika koji će zbog jednog lika da tako misle o celoj populaciji govori o tome da im mozak ne radi baš najbolje, tj. da ne umeju da izvlače jednostavne logičke zaključke. Ako ih zavrne jedan prodavac na pijaci, taksista ili moler, to ne znači da su svi prodavci, taksisti i moleri lopovi. Čudno je da tom logikom nisu zaključili da su svi popovi kao Pahomije, Kačavenda ili Bane Lopata. Što reče Dule, ja nisam čuo da su se i dotična organizacija i vernici mnogo potresle za ovu trojicu, za veličanje ratnih zločinaca, otvoreno podržavanje ološa iz doba II svetskog rata ili jugoslovenskih ratova i slično. A rekao bih i da se sve ovo i skidanje gaća ne mogu staviti baš u istu ravan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Pretpostavljam da bi isto reagovao kad bi neko npr. otišao ispred Aušvica, pozirao go i okačio o patku fotomontažu Jevreja kako imaju pena party u gasnim komorama. A sve to kao sloboda izražavanja, jelte, jer svako može da ismeva šta god želi, umetnička sloboda. Dok se ne krši zakon, sve je dozvoljeno. 

Postoji nešto što se zove pristojno ponašanje, a ne udaranje pendrekom po kavezu, ako već želiš da te prihvati većina stanovništva, a to je valjda i cilj parade, kako smo već zaključili. Da ih svi vide, da znaju da to nisu neki bolesnici, već prostojni ljudi koji žele svoja prava. A u zemlji u kojoj je se stanovništvo većinski deklariše kao vernici SPC, ovakvim degutantnim ponašanjem neće dobiti ništa osim kontraefekta, etiketiranja da su "svi oni takvi" i hop, LGBT ljudima može da bude samo gore nego što je bilo pre samog događaja. Nebitno što 99.9% njih nije uradilo ništa neprimereno, evo 2 dana posle, meni po društvenim mrežama izlaze slike isključivo onog gologuzog lika. 

 

A da sam u pravu potvrđuje i to što se i LGBT zajednica ogradila od svega toga rekavši da je dotični zloupotrebio gostoprimstvo. Kao što bi se ogradilo i svako pristojno biće, osim očigledno likova sa ovog foruma, kojima je sve to ok, čak i poželjno. 

Na koji način je to uporedivo? Holokaust nije predmet verovanja/neverovanja. Holokaust je istorijska činjenica i dokazani zločin genocida.

Verska ubeđenja, verska simbolika i "verska osećanja" su privatna stvar pojedinca i nisu i ne treba da budu zaštićena u smislu prisiljavanja drugih na poštovanje tuđih verskih uverenja. Nije u redu, a ni pristojno, konkretnog pojedinca izvrgavati ruglu ili ismevati zbog (ne)verskih ubeđenja, međutim izvrgavanje ruglu bilo koje religijske dogme/religije je savršeno normalno pravo i kora biti prihvatljivo, osim naravno u teokratskim satrapijama. Npr, svako mora da ima pravo da ako hoće nacrta karikaturu koja ismeva Muhameda, a nijedan vernik ne sme i ne treba da ima pravo da traži da se to zabrani, u protivnom to je kraj ljudskim slobodama i slobodi izražavanja. Npr.  slika gej Isusa može da vređa osećanja svih par milijardi hrišćana, međutim oni nemaju i ne treba da imaju nikakvo specijalno pravo da traze da se to zabrani. U protivnom to je teokratija a ne slobodna sekularna država. Nikakva "pristojnost" ne treba da bude razlog za uzdržavanje od kritike i ismevanja bilo koje religije i/ili ideologije. 

Možda neke ateiste užasno nervira ivređa litijašenje i druga slična verska budalašenja, da li bi oni imali pravo da traže da vernici litijaše u svoja 4 zida da ne bi vređali njihova osećanja?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

To što ti navodiš kao primer baš i nije u istoj ravni, a ako je forma izražavanja, to je direktno negiranje genocida koje je kažnjivo po nemačkim i još nekim zakonima. Malo je degutantno staviti takav primer i porediti ga sa skidanjem gaća.

 

Taj što je skinuo gaće bi mogao da se kod nas goni zbog kršenja javnog reda i mira, što važi i za mnoge druge zemlje, ali isto tako, negde je to i forma protesta, premda jeste bizarna. Ko hoće, može da potraži pojam mooning i neka sam pogleda.

 

Ako već ima toliko vernika koji će zbog jednog lika da tako misle o celoj populaciji govori o tome da im mozak ne radi baš najbolje, tj. da ne umeju da izvlače jednostavne logičke zaključke. Ako ih zavrne jedan prodavac na pijaci, taksista ili moler, to ne znači da su svi prodavci, taksisti i moleri lopovi. Čudno je da tom logikom nisu zaključili da su svi popovi kao Pahomije, Kačavenda ili Bane Lopata. Što reče Dule, ja nisam čuo da su se i dotična organizacija i vernici mnogo potresle za ovu trojicu, za veličanje ratnih zločinaca, otvoreno podržavanje ološa iz doba II svetskog rata ili jugoslovenskih ratova i slično. A rekao bih i da se sve ovo i skidanje gaća ne mogu staviti baš u istu ravan.

Ne može se staviti u istu ravan jer je to obična glupost, za razliku od stvari koje su radili Kačavenda i ekipa ili ono što se desilo u Aušvicu. To je bio samo primer o slobodi izražavanja, dok se ne krši zakon. Ako ne ovo, onda bi moglo da se nađe nešto do same granice po kojoj nije krivično delo, ali bi svako sa dva grama mozga to osudio i zgrozio se. 

 

Hoću reči da bi trebalo da obrate pažnju šta se događa na tim manifestacija, zbog običnog sveta (ne isključivo vernika), jer oni sebe treba da predstave u najboljem svetlu. Ove stvari ne donose ništa dobro zajednici, samo im odmaže, a toga su svesni i organizatori. I prethodnih puta su sklanjali sve što su pojedinci doneli, a da bi moglo da uvredi vernike ili koga već.

 

Što se tiče SPC i njihovog neograđivanja o sve i svašta što je trebalo da urade. Pa to je njihova sramota. Mene zanima šta se desi sa tim krivičnim prijavama koje dobiju za govor mržnje i da li nekoga na kraju uopšte i osude. Sve dok to rade bez posledica, takvi se neće ni zaustaviti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

 

Iskreno, ni meni nije jasno ko su rodno neutralne osobe. 

 

Ne mogu da razumem njeno dalje izlaganje. Znam da se zbog lične tragedije koja se dogodila pre više od 20 godina posvetila veri, ali..

 

Očigledno nije pročitala ovaj tekst 

 

https://www.mojsvetns.com/porodice-vrednosti/ u kome bih posebno izdvaja ovaj deo

 

 

Poštovanje

 

" Poštovati nekog znači uvažiti njegove želje i potrebe i ne nametati mu sopstvena rešenja, iako ste ubeđeni da su ispravna. "

 

 

 

I LGBT osobe i vernici imaju pravo na razumevanje i poštovanje. Ponoviću rečenicu iz prethodnog pasusa

 

" Poštovati nekog znači uvažiti njegove želje i potrebe i ne nametati mu sopstvena rešenja, iako ste ubeđeni da su ispravna. "

 

Niko nije i ne treba da bude u obavezi da poštuje bilo čija verska ili ideološka ubeđenja,a ni želje. Ismevanje religije nije isto što i nametanje sopstvenih rešenja, vernik nije dužan da prihvati tuđa ubeđenja, ali nema i ne treba da ima pravo da traži da drugi poštuju njegova ubeđenja.  Da li bi vernici ispoštovali moju želju i potrebu da ne vidim više nijednu litiju na ulicama grada, pošto to užasno vređa moja osećanja i nameće mi rešenja?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

otišao ispred Aušvica, pozirao go i okačio o patku fotomontažu Jevreja kako imaju pena party

 

U ovoj paraleli ni jedna crkva ne može da se dovede u ravan sa logorašima, pre može sa onima što su ih držali u logorima. 

- Držanje ljudi u pokornosti

- Zatiranje svakog kritičkog mišljenja

- Surovo obračunavanje s protivnicima

- Započeti ratovi i ogromne ljudske žrtve 

- Naročito, u vezi sa aktuelnom temom, proganjanje i eliminisanje homoseksualaca kao "bolesti".

...

Pokazati dupe crkvi je pokazati dupe dogmi i totalitarnom mraku.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Savršeno me ne zanimaju ni jedni ni dugi ni treći... Kao što se prvi hajkom i motkama nisu primereno ponašali, isto tako postavljam pitanje zašto ovi drugi ili LGBT imaju potrebu da se tokom šetnje nakaradno i nepristojno oblače i još nakaradnije i nepristojnije ponašaju...? Ne radi se samo o ovoj, već o svakoj do sad izvedenoj šetnji... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Čitajući ovu temu zadnjih dana stiče se utisak da je bitnije zapljunuti po crkvi nego podržati prava pripadnika LGBT. Čak i na samoj šetnji bilo je pojedinaca i grupa kojima je to bilo u prvom planu. Onaj transparent da nas ne jebu pederi nego kapitalizam je baš ono podrška pripadnicima LGBT i njihovoj borbi da ostvare svoja prava. Ispada da bi AV i njegova vlast rado oraganizovala Europrajd nego im crkva i vernici prave problem pa su morali da izvrdu 5000 žandara na ulicu a vernika nigde,sem ako neko one "službenike" koji napadaju policiju kod Franša ne smatra vernicima. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Azazelkg said:

hajkom i motkama

 

Je u nekakvoj korelaciji sa:

 

7 minutes ago, Azazelkg said:

nakaradno i nepristojno oblače i još nakaradnije i nepristojnije ponašaju

 

?

 

Samo u mentalno opustošenom srBskom univerzumu.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Na 10.000 ucesnika tri budale su zanemarljiva stavka. Toliko raznih budala svakodnevno u BG vredjaju javni moral, sta god da je to za koga.

Imamo ovog rascinjenog popa koji je takodje uvreda za crkvu i vernike jer se lazno predstavlja i neovlasceno nosi crkvenu uniformu.( ko Vulin isto policijsku hehe).

Ne smen ni da pomislim sta bi bilo da je bila ona full erotska parada, sa sve polugolim ucesnicima i ful sado mazo opremom.

Nego ovo oko sprdnje sa crkvenim i verskim dogmama, Monti Pajtom ne bi imao pola svog opusa da nisu cackali religiju. Cak mislim da danas ne bi mogli da snime 10% onoga sto su snimili vezano i za religiju a i za ostalo.

A bez njih bi bili puno duhovno siromasniji.

Ne poredim ovog sto se slikao golog dupeta, on izgleda kao da nema pojma gde prisustvuje ali se namerno dize dzeva oko nicega. Na prethodnim prajdovima je bilo i provokativnijih stvari .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što bi rekao Milanče Milutinović, ovde su neki forumaši opasno pobrkali lončiće. Prvo poređenje likova koji paradiraju i pokazuju guzice sa Aušvicom, to je već obrađeno, nema nikakve veze jedno sa drugim i dosta je zlonamerno, u najblažu ruku. Onda imamo ovu pričicu - da oni treba sebe da prikažu u najboljem svetlu??? ovo mi je potpuno nejasno - nije ovo ocenjivanje, konkurs na koji lgbt izlaze pred narod i onda narod procenjuje i ocenjuje i kaže, jao vidi pa ovo su ljudi slični kao mi, imaju dve ruke, dve noge, jednu glavu, hajde da ih prihvatimo i da in ne tučemo, šikaniramo, gađamo, štaveć... To nije poenta Prajda, majkumu. Poenta je skretanje pažnje, kao što je poenta drugih pokreta aktivizama i sličnih performansa u skretanju pažnje na probleme, guranje problema na svetlost javnosti, pričanje i nametanje teme. U tom smislu ovo je isto kao i traženje da se šetnja kao šetnja održi u nekoj njivi ili na Keju ili tako nešto. Ili opasno promašujete poentu ili se pravite naivni. Cilj šetnje je da se bude provokativan, a ukoliko se oni koji se organizuju da biju, tuku, viči pedernećešetati i slično najviše pale na Isusa, Crkvu i Porodicu, onda će ih to najviše trigerovati. Kapiram da su umesto litijaša organizovani ljudi koji su bankari, da bi se onda pojavili ljudi na paradi obučeni u skaradne bankare golih guzica. Ponavljam, cilj šetnje nije da se zadovolje i što manje ispovociraju oni koji ne žele, iz ovih ili onih razloga, šetnju.

 

Što se same crkve tiče, tu teško da mogu da dodam nešto što nisam već napisao. Moguće je, i po mom mišljenju i vrlo verovatno, da je jednostavno nakon 45 godina solidno specifičnog komunizma i onda uletanja u Slobino Svetosavlje, poslednjihz godina posebno pažljivo i studiozno pojačavano, us svesrdnu podršku i naše Velike Istočne Braće, vreme da se cela situacija ozbiljno sagleda sa svih strana - od toga šta je zaista releigija i crkva danas za 90% onih koji se izjašnjavaju kao vernici, i što bi komunisti rekli - šta nam je činiti, a pre svega šta nam je činiti sa ovakvom (kad kažem ovakvom mislim na Porfirija, Pahomija, Kačavendu, Ilariona, onog sada što je divljao, Peroanovića, ovog što je kao izopšten, Filareta, Amfilohija jbg, itd itd) crkvom i da li je zaista u redu i pravedno i u krajnjoj liniji korisno za društvo (neko imaginarno društvo u kojem nisu SNSPS na vlasti) da na ovaj način mogu da se razmahuju i - znam da smaram - budu u školama. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Ne može se staviti u istu ravan jer je to obična glupost, za razliku od stvari koje su radili Kačavenda i ekipa ili ono što se desilo u Aušvicu. To je bio samo primer o slobodi izražavanja, dok se ne krši zakon. Ako ne ovo, onda bi moglo da se nađe nešto do same granice po kojoj nije krivično delo, ali bi svako sa dva grama mozga to osudio i zgrozio se. 

 

Hoću reči da bi trebalo da obrate pažnju šta se događa na tim manifestacija, zbog običnog sveta (ne isključivo vernika), jer oni sebe treba da predstave u najboljem svetlu. Ove stvari ne donose ništa dobro zajednici, samo im odmaže, a toga su svesni i organizatori. I prethodnih puta su sklanjali sve što su pojedinci doneli, a da bi moglo da uvredi vernike ili koga već.

 

Što se tiče SPC i njihovog neograđivanja o sve i svašta što je trebalo da urade. Pa to je njihova sramota. Mene zanima šta se desi sa tim krivičnim prijavama koje dobiju za govor mržnje i da li nekoga na kraju uopšte i osude. Sve dok to rade bez posledica, takvi se neće ni zaustaviti. 

 

Ako izuzmemo tog sa golim dupetom, njihov način odevanja, u smislu da npr. muškarac nosi mini-suknju ili roze pantalone, nije problem za manifestaciju tog tipa, baš kao što nije problem da se neko ko zabavlja decu obuče u Deda Mraza ili klovna. Svakako da običan gay muškarac neće nositi mini-suknju u pozorištu, na poslu ili na pijaci, baš kao što i onaj ko glumi Deda Mraza neće nositi taj kostim kad ode u banku ili prodavnicu. I taj 'običan svet' će videti slične kostime u uporedivim situacijama i nikom ništa. Bilo bi čudno videti kako bankar nosi roze suknju na poslovnom sastanku, baš koliko i da nosi poslovno odelo kada sa društvom roštilja za vikend. Ako nešto vređa vernike - ko ih šiša. Zvezdaše će vređati ako neko kaže da su dobili titulu zahvaljujući pomoći države, pankere će uvrediti ako neko kaže da im je muzika bezvezna i da je metal bolji izbor, vegane će uvrediti ako vide mesaru i tako dalje, a mogu da se vređaju koliko hoće.

 

45 minutes ago, Azazelkg said:

Savršeno me ne zanimaju ni jedni ni dugi ni treći... Kao što se prvi hajkom i motkama nisu primereno ponašali, isto tako postavljam pitanje zašto ovi drugi ili LGBT imaju potrebu da se tokom šetnje nakaradno i nepristojno oblače i još nakaradnije i nepristojnije ponašaju...? Ne radi se samo o ovoj, već o svakoj do sad izvedenoj šetnji... 

 

Opet, ako izuzmemo tog sa golim dupetom, šta su oni to nepristojno radili, kako su se nepristojno oblačili i ponašali?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, freethrow said:

Što se same crkve tiče, tu teško da mogu da dodam nešto što nisam već napisao. Moguće je, i po mom mišljenju i vrlo verovatno, da je jednostavno nakon 45 godina solidno specifičnog komunizma i onda uletanja u Slobino Svetosavlje, poslednjihz godina posebno pažljivo i studiozno pojačavano, us svesrdnu podršku i naše Velike Istočne Braće, vreme da se cela situacija ozbiljno sagleda sa svih strana - od toga šta je zaista releigija i crkva danas za 90% onih koji se izjašnjavaju kao vernici, i što bi komunisti rekli - šta nam je činiti, a pre svega šta nam je činiti sa ovakvom (kad kažem ovakvom mislim na Porfirija, Pahomija, Kačavendu, Ilariona, onog sada što je divljao, Peroanovića, ovog što je kao izopšten, Filareta, Amfilohija jbg, itd itd) crkvom i da li je zaista u redu i pravedno i u krajnjoj liniji korisno za društvo (neko imaginarno društvo u kojem nisu SNSPS na vlasti) da na ovaj način mogu da se razmahuju i - znam da smaram - budu u školama. 

 

Ja bih ovde dodao primer čuvenog časopisa Charlie Hebdo. Francuska je multikonfesionalna zemlja sa jakim hrišćanstvom, a evo šta dotični časopis objavljuje:

3032740fdd9b5d57ace9f9e35d45b24f.JPGd5384be6a4676859c6e99a202d0322d1.JPG0*xv9lTa0OIPUPR40B.jpgmain-qimg-6077de2884976a26e7af9976ac0370khkjkhsfscc8cwrfnry5.JPG

 

Francuska ima 30 i kusur miliona hrišćana, od čega su katolici većina, ali nisam čuo da su organizovali spaljivanje pomenutog časopisa na lomači. Imali su problem samo sa silamskim fundamenalistima, ali oni su tamo statistička greška. Mogu Francuzi da veruju ili ne veruju u šta hoće, ali evidentno je da znaju kada da marginalizuju ludake.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

Ovo ima veze i sa političkim stavovima stranica i likova koje pratiš... just sayin.

Ili s likovima koji su mi školski drugari, kolege s fakulteta, prijatelji, rodbina, fejk profili dobrih riba i slično što se može naći po fejzbucima. Takoreći, reprezentativan uzorak, pošto ih imam iz svih krajeva zemlje, što urbanih, što ruralnih. 

Političke stranice ne pratim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Francuska ima 30 i kusur miliona hrišćana, od čega su katolici većina, ali nisam čuo da su organizovali spaljivanje pomenutog časopisa na lomači. Imali su problem samo sa silamskim fundamenalistima, ali oni su tamo statistička greška. Mogu Francuzi da veruju ili ne veruju u šta hoće, ali evidentno je da znaju kada da marginalizuju ludake.

 

Ne kaze se bez razloga pravoslavni talibani. Btw, juce sam pomenula genocidne komentare, ni to ne bez razloga.

Naime, nasla sam na tubetu jedan prenos setnje uzivo iz Beograda a sa desne strane su tekli komentari kao reka. Ne mogu da prenesem sve najgore uvrede koje su se neprekidno nizale na racun ucesnika prajda. Nacisto me ubedacila manifestacija Zla u direktnom prenosu, masovno su se pominjale lomace, Hitler koji bi to resio da nije izgubio rat i Putler koji bi to mogao da resi "kad dobije rat", Kadirov i svakojake metode mucenja i istrebljenja. Nema sanse da me iko ikada ubedi da to nije kriticna masa koja odredjuje i oslikava diskurs.

 

Edited by Cyber
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne vredi. Loša osnova, gora nadogradnja i najgora završna obrada. Pojmovi su izgubili smisao odavno, kao i same reči. Vernik ne znači vernik. Crva je sve samo ne crkva. Pop nije pop. Tradicija nije tradicija. Država nema značenje države. Tolerancija nije tolerancija. I tako dalje.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Prilično se zaboravlja činjenica "ko je prvi počeo"...

SPC ih klela i pozivala na oružje pre famoznog pokazivanja guzice-moš' misliti.

Poglavar tog društva je čak izmenio molitve zbog gejeva...

Optuživala ih je za pedofilliju, dok u svojim redovima krije iste.

Organizacija koja treba da propoveda ljubav i milosrđe, izabrala je čuvene porodične vrednosti i kletve..

Pri tom je Obradović uspeo da nametne narativ NATO, Kosovo i prajd, što veze sa pameti nema.

A popovi su samo kurili...

 

I slušali Azru...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

Oke, evo, sad sam pročitala, Nikanor, dakle crkva, je anatemisala sve organizatore i učesnike prajda, i samo on može da skine anatemu, a kad umre, anatema ostaje :lol_2:

 

Malo ti je nelogična rečenica, mislim da bi trebala da glasi, ako, a ne kad  umre, anatema ostaje...:s_d:

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...