Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ludi ljudi.....nije ni čudo kako nas doživljavaju Amerikanci i ostali....baš imaju pravo kad kažu ludi ljudi, bar oni koji mogu da nas nadju na karti. Onaj biciklirao do zgrad UN, ovaj naš igrao basket usput....neozbiljno. Ko sme da glasa da se Kosovo primi u UN, Kurti bi...(da ne popijem ban, ipak)

 

https://www.novosti.rs/vesti/politika/1156063/predsednik-igrao-kosarku-njujorku-sreo-trenera-decaka-pridruzio-foto

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Marko said:

Zimu obožavam... Ne zezam se - To mi je omiljeno godišnje doba.

E sad, pre nego što neko eventualno krene sa "Lako je tebi kad si u gradu sa centralnim grejanjem", "Video bi te da živiš tu i tu" itd. Ok, to jeste, samo što se ja zapravo najbolje osećam zimi, a najgore leti sveukupno gledano. A što se tiče početka grejne sezone, tja: Hladno može biti u stanu, ali tu je slojevito oblačenje što bi rekla Dr Nada Macura 😁

Jašta. Nema bolje šetnje nego po snegu i kad je zbog hladnog vremena broj maloumnika koji se mogu videti van brloga sveden na minimum :lol_2: I to bolje uveče, oko 9, 10 pa na dalje :lol_2: Ja to godinama govorim, takvi su dobri samo kad je zima i kad su bolesni - samo tada ne lude :lol_2:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, berti said:

Posle svih tih snimaka iz skupstine proteklih dana gde debil opet drzi monologe a onaj ko normalne valjda treba da predstavlja citira tekst pesme neke raspale pevaljke, posle slike iz Amerika na kojoj debil u belom duksu pozira sa onim nesrecnikom, posle toga da nas sahrani ikone covecanstva predstavlja osoba koja je najsrecnija kada uspe da zavrsi recenicu, posle svega toga i jos mnogo cega zakljucaj je da nam nema spasa.

A treba se zato najebati svega i tom divnom zapadu. Imaju Rusiju, svog divnog djavola kojeg su brizljivo gajili i gajice ga opet jer jebes svet koji vraga nema. Ali zasto odrzavaju i podrzavaju djavolka Srbiju. Zasto kao dave onog, pa mu bace pojas u zadnji cas i sve tako. Valjda da divnom svetu pokazu kako djavo neposlusne uzima po svoje.

A crkva, hriscanstvo... Pa valjda je jasno da je to bivsa stvar, da ne postoji, da je razvaljeno, da su to rite... Da sada Isus sidje na zemlju, odmah bi se ujedinili svi, od najveceg svetskog biznis centra na svetu Vatikana, pa do Pahomija i ekipe koja je onomad odlikovala radikalsku vrecu govana. Svi bi mu postavili jedno pitanje:  "Koji ces nam kurac sada pa ti, sto si dolazio?" Utamnicili bi ga i pogubili.

Uostalom, genije je u poglavlju o Velikom inkvizitoru sve to napisao jos pre mnogo godina. Kako je tada bilo, sad je isto tako, jos i mnogo gore.

Pa dobro, ono to je tacno, i Petar Lukovic je u sustini isto to pisao jos za vreme Tadica, a i sad neki isto pisu. U sustini to je tacno, ali je stvar u tome sto koliko god iz ovdasnje perspektive izgledalo tragicno, suvise je ceo taj region mali i nevazan da bi oni koji se stvarno pitaju na njega trosili toliko energije i vremena koliko se od njih ocekuje. I ja bih najradije da neko to zguzi pa silom privede svesti nekakvom akcijom Sablja 2 ili nesto koja bi trajala jedno 100 godina, ali to nije realno. 

 

Ono sto je sigurno to je da bi sad zbog cele situacije svako divljanje u tom regionu momentalno u korenu bilo nemilosrdno sasečeno onom tojagom o kojoj je pisala Jezebel :wicked:

Link to comment
Share on other sites

Evo citam ovu temu i ispade da je za sve kriva SPC. Cak je i interesantno da svi protivnici SPC, da bude jasno ja nisam u toj grupi, redovno svakog meseca sam napravio da se sa mog racuna skida prilog za moju lokalnu crkvu, u stvari ocekuju da ta organizacija bude savrsena i da SPC moze da ucini mnogo da se Srbija bude bolja drzava, ali se zaboravlja da SPC nije nesto sto je palo sa neba, nego da je cine gradjani Srbije, tako da je kakva drzava i narod, takva je i crkva.

Ne samo to, nego takva je i kosarka, gdje jos zivimo u iluziji da smo jaki kao nekad, sportski uspjesi su uglavnom pojedinacni slucajevi, Djokovic, Spanovic, MIlica Mandic itd.

Kosarka je interesantna primer poredjenja bivse drzave i ovih novih, banana, kada su zajedno igrali pripadnici svih naroda, tako da bi sada bila prva petorka

Doncic, Bogdanovic, Jokic, Nurkic, Vucevic (odprilike), a slicno bi bilo i u drugim oblastima, ekonomiji itd.

Jos nesto je interesantno, samo su se raspadale bivse komunisticke drzave, dok zemlje kao Belgija ili Spanija i dalje opstaju bez obzira na njihovu etnicku strukturu.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa dobro, ono to je tacno, i Petar Lukovic je u sustini isto to pisao jos za vreme Tadica, a i sad neki isto pisu. U sustini to je tacno, ali je stvar u tome sto koliko god iz ovdasnje perspektive izgledalo tragicno, suvise je ceo taj region mali i nevazan da bi oni koji se stvarno pitaju na njega trosili toliko energije i vremena koliko se od njih ocekuje. I ja bih najradije da neko to zguzi pa silom privede svesti nekakvom akcijom Sablja 2 ili nesto koja bi trajala jedno 100 godina, ali to nije realno. 

 

Ono sto je sigurno to je da bi sad zbog cele situacije svako divljanje u tom regionu momentalno u korenu bilo nemilosrdno sasečeno onom tojagom o kojoj je pisala Jezebel :wicked:

Sad bas da im je nebitan ovaj deo Evrope... 

Kako god, ali da je SM bilo malo pametniji i da nije divljao po Kosovu, vladao bi do smrti. Ok, ispunjavao im je zelje, ispunjava im i ovaj danasnji kreten. Ali, barem bez drljavljenja o demokratiji, borbi za ljudska prava ovde i slicnim budalastinama kojima nam ispiraju ono sto bi trebalo da nam je mozak.

Da, bilo bi saseceno u korenu, ali bi pre toga, ako zatreba, pogurali da dodje do stanja da tojagom porazbijaju sve.

 

Edited by berti
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Pletilja said:

 

Pratila sam prenos sahrane Elizabete II pa sam videla i opelo u Vestminsterskoj opatiji i neminovno je bilo poredjenje sa liturgijama kojima sam, poslednjih 5 godina, prisustvovala kao pratnja moje ostarele bebatetke: dok kod nas, u crkvama, liturgija traje i traje, bude to i 2 puna sata cak i obicnim nedeljnim danom, ovi su u Vestminsteru to obavili ocas posla, red citata iz poslanica, red prigodne muzicke himne, Ocenas na kraju i gotovo, cak i za tako uvazenu licnost kao sto je kraljica, nisam merila vreme ali jedva da je trajalo 1 h.Sledece: sve se odvija na zvanicnom jeziku drzave, nista staroengleski, poenta - da svako razume sta Gospod i prikljucenija misle o tome kako treba ziveti. Kratko, jasno, sa merom i svrhom. 

A kod nas? Da dobijes ishijas dok stojis u crkvi, slusas neko mumlanje i nista ne razumes i jedva cekas da prodje, kao zubobolja. O natpevavanju i jodlovanju lokalnih crkvenih pojaca, bolje ne reci ni rec, ubija svaku zelju za dolaskom u crkvu. 

 

U crkvama koje ja posećujem, standardna liturgija traje oko 1h i 15min. 

U crkvama koje ja posećujem, služi se na zvaničnom srpskom jeziku, razumljivo svima. Bar ono što sveštenici pevaju/čitaju. Pojci su na crkvenoslovenskom.

A ako ćemo da poredimo kako zvuči jodlovanje lokalnih pojaca sa verovatno najboljim crkvenim horom Britanije, onda bismo morali da vidimo neki naš najbolji hor i nekog lokalnog britanskog pojca.

Mislim, baš čudo jedno kako na sahrani britanske kraljice sve zvuči lepo. Iznenađen sam.

 

Kad si već pomenula Nikanora, pitao sam baš skoro nekoliko sveštenika za njega i svi su imali isti odgovor: Budala.

I to ne isključivo zbog ovih najnovijih izjava, već su to mislili i pre toga, po svemu što su mogli da čuju o njemu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Evo citam ovu temu i ispade da je za sve kriva SPC. Cak je i interesantno da svi protivnici SPC, da bude jasno ja nisam u toj grupi, redovno svakog meseca sam napravio da se sa mog racuna skida prilog za moju lokalnu crkvu, u stvari ocekuju da ta organizacija bude savrsena i da SPC moze da ucini mnogo da se Srbija bude bolja drzava, ali se zaboravlja da SPC nije nesto sto je palo sa neba, nego da je cine gradjani Srbije, tako da je kakva drzava i narod, takva je i crkva.

Ne samo to, nego takva je i kosarka, gdje jos zivimo u iluziji da smo jaki kao nekad, sportski uspjesi su uglavnom pojedinacni slucajevi, Djokovic, Spanovic, MIlica Mandic itd.

Kosarka je interesantna primer poredjenja bivse drzave i ovih novih, banana, kada su zajedno igrali pripadnici svih naroda, tako da bi sada bila prva petorka

Doncic, Bogdanovic, Jokic, Nurkic, Vucevic (odprilike), a slicno bi bilo i u drugim oblastima, ekonomiji itd.

Jos nesto je interesantno, samo su se raspadale bivse komunisticke drzave, dok zemlje kao Belgija ili Spanija i dalje opstaju bez obzira na njihovu etnicku strukturu.

 

Tvoj novac je tvoja stvar i možeš da radiš s njim šta želiš, naravno...

Ali crkva se ponaša ne ko da je pala ne s neba, nego s Marsa.

A od nje očekujem samo da bude pristojna, za početak bi to bilo divno.

Što se pak rečenice kakav narod, takva i crkva, to se lako postavi drugačije-kakva crkva, takav i narod..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Cak je i interesantno da svi protivnici SPC, da bude jasno ja nisam u toj grupi, redovno svakog meseca sam napravio da se sa mog racuna skida prilog za moju lokalnu crkvu, u stvari ocekuju da ta organizacija bude savrsena i da SPC moze da ucini mnogo da se Srbija bude bolja drzava, ali se zaboravlja da SPC nije nesto sto je palo sa neba, nego da je cine gradjani Srbije, tako da je kakva drzava i narod, takva je i crkva.

Što se mene tiče, dovoljno je samo da ne pozivaju na linč i da se ograde od ludaka, a kad je u pitanju država, treba da sudski goni malo više popova koji krše zakone. Za početak bi mogla da počne sa onima što vole da siluju ili da pozivaju na nasilje. To je čak i ovde no-no.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pojedinci u crkvenim strukturama zagovaraju „disciplinovanje predsednika Srbije“, a kao prva mera predlaže se oduzimanje Ordena Svetog Save

 

Hajde neko ovim pomahnitalim opovima neka menja glagol "mamuzati" po licima. A i ne mora. Kazu nece biti struje, pa onda mozda popovi mogu da doprinesu trčeći u velikim točkovima za hrčke. To je dobro za kondiciju, i tako ih ima mnogo nagojenih.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Helena said:

Što se pak rečenice kakav narod, takva i crkva, to se lako postavi drugačije-kakva crkva, takav i narod..

 

Moze se postaviti i tako, ako ti je lakse, ali to nije tacno. 

Ako bi to bilo tacno, onda je crkva najvaznija od svega u jednom narodu. Jel tako?

Link to comment
Share on other sites

Ona se ponaša tako.

A meni je zlo bilo ovih dana od njihovih beseda, molebana, preSvetosti, preoSveštenstva i ostalih stvari...

I kako može da mi bude lakše ako odlikuju Šešelja? ako zovu na oružje?

"Danas" piše da razmišljaju da povuku (jel se tako kaže?) orden dodeljen Vučiću....

 

E to bih baš voljela da vidim :lol_2:

Pa ti vidi koliko nisu važni...

I još ovo, tek onako-poštujem nečiju duhovnost, ali pripadnost srpskom pravoslavnom društvu zaista ne moram i ne želim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Helena said:

Da, vidiš, ali ne odgovaraš, nego postavljaš pitanja koja muče većinu-reč je bila o manjinama...

 

No,uz neizbežni rizik da me odmah demantuje eddard, te nestašice i inflacija sada nisu samo srpska sumorna bliska budućnost-Hrvati isto kukaju na cene i Nemci kukaju na cene...da ne idem dalje...

 

Moja (čuvena) sestra iz Franfurkta danas kaže da će biti nekakve patrole u DE, koje će kontrolisati T u stanovima, valjda će smeti do 19 C, šta ja znam...

Nema tamo srpskih drugarica, pa da sad vrežu priče...


Jebiga, ne mogu da prećutim, izvini, ali sestra ti se ko kanda informiše iz nekih nemačkih varijanti Informera :).

 

Elem, nestašica nema, skuplje jeste. A gde ćeš za Nemca gore sudbine od udaranja po džepu, naravno da će da kuka. Ali, nestašica nema, bar ih ja u mojim supermarketima nisam video. 
 

A ovo za patrole, baš si me nasmejala. Pokušao sam na sve moguće načine da pronađem o čemu se radi, ne postoji, a iskreno ne mogu ni da pojmim kako bi se to uvelo i funkcionisalo, pazi da neće Nemac nekog da pusti u svetinju svog privatnog doma da mu kontroliše na koliko stepeni se greje. Da se ne zajebavamo, izbacivali bi ih naglavačke kroz prozor. Cenim i da bi bilo na više načina protivustavno.
 

Da, od 1.9. važe posebne mere štednje energije u Nemačkoj, a jedan od propisa je da se javne ustanove (sa izuzetkom zdravstvenih ustanova, škola, vrtića i staračkih domova) smeju grejati do 19°C, znači mnogima (pre svega pravnicima po sudovima i sl.) će na poslu biti ladnjikavo. U privatnim domovima, ustanovama, firmama i sl. ne postoji, niti može da postoji takav propis. Ali! Privatni bazeni ne smeju do daljnjeg da se greju. Osim u hotelima, tamo smeju. A i u sportskim halama i banjama. 
 

Ozbiljno, poruči sestri da malo bolje bira izvore informisanja, a i da se ne brine za Nemačku, preživeće. A i ona sa njom, bez većih problema. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Helena said:

I još ovo, tek onako-poštujem nečiju duhovnost, ali pripadnost srpskom pravoslavnom društvu zaista ne moram i ne želim.

 

Tek onako ne moras ni to :classic_laugh:

 

Generalno Srbi nece nikada biti neki drugi narod, da li treba da budu bolji, definitivno da trebaju, problem broj jedan, ne samo u Srbiji, nego i u Crnoj Gori, Makedoniji, BiH i Hrvatskoj je korupcija, partokratija, kriminal. Sve dok se to ne rijesi, sve ostalo je samo gubljenje vremena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Amigo said:

 

 

 

23 minutes ago, Amigo said:

 

Tek onako ne moras ni to :classic_laugh:

 

Generalno Srbi nece nikada biti neki drugi narod, da li treba da budu bolji, definitivno da trebaju, problem broj jedan, ne samo u Srbiji, nego i u Crnoj Gori, Makedoniji, BiH i Hrvatskoj je korupcija, partokratija, kriminal. Sve dok se to ne rijesi, sve ostalo je samo gubljenje vremena.

Tek onako, zato što ne moram, zato i poštujem.

 

Drugi pasus veze nema s onim što sam pisala o crkvi i vezano za crkvu.Ne znam ni zašto je napisan.

 

27 minutes ago, Eddard said:


Jebiga, ne mogu da prećutim, izvini, ali sestra ti se ko kanda informiše iz nekih nemačkih varijanti Informera :).

 

Elem, nestašica nema, skuplje jeste. A gde ćeš za Nemca gore sudbine od udaranja po džepu, naravno da će da kuka. Ali, nestašica nema, bar ih ja u mojim supermarketima nisam video. 
 

A ovo za patrole, baš si me nasmejala. Pokušao sam na sve moguće načine da pronađem o čemu se radi, ne postoji, a iskreno ne mogu ni da pojmim kako bi se to uvelo i funkcionisalo, pazi da neće Nemac nekog da pusti u svetinju svog privatnog doma da mu kontroliše na koliko stepeni se greje. Da se ne zajebavamo, izbacivali bi ih naglavačke kroz prozor. Cenim i da bi bilo na više načina protivustavno.
 

Da, od 1.9. važe posebne mere štednje energije u Nemačkoj, a jedan od propisa je da se javne ustanove (sa izuzetkom zdravstvenih ustanova, škola, vrtića i staračkih domova) smeju grejati do 19°C, znači mnogima (pre svega pravnicima po sudovima i sl.) će na poslu biti ladnjikavo. U privatnim domovima, ustanovama, firmama i sl. ne postoji, niti može da postoji takav propis. Ali! Privatni bazeni ne smeju do daljnjeg da se greju. Osim u hotelima, tamo smeju. A i u sportskim halama i banjama. 
 

Ozbiljno, poruči sestri da malo bolje bira izvore informisanja, a i da se ne brine za Nemačku, preživeće. A i ona sa njom, bez većih problema. 

Dakle, počinje da liči na prosječnu Njemicu...

Pitaću opet.

Edited by Helena
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Amigo said:

Generalno Srbi nece nikada biti neki drugi narod, da li treba da budu bolji, definitivno da trebaju, problem broj jedan, ne samo u Srbiji, nego i u Crnoj Gori, Makedoniji, BiH i Hrvatskoj je korupcija, partokratija, kriminal. Sve dok se to ne rijesi, sve ostalo je samo gubljenje vremena.

 

Ne znam za ostale, mrzi me da trazim podatke, ama u Srbiji se sve to već uveliko samo rešava. Rađa se jedno dete na hiljadu stanovnika. Sta da radis, karma.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nece mi biti jasno sto desnica pokusava da izjednaci opoziciju sa vucicem kroz spoljnu politiku? 

 

Meni vucic najmanje smeta zbog spoljne politike, unutrasnja je problem i najvise cist kriminal u drzavi.

 Pa valjda zato što im je bar jedan opanak okrpljen novcem iz EU.

 

I gde da baš ti od svih kažeš da najmanje smeta spoljna politika koja viri iz Putlerove guzice?

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJORDJE said:

More kada covek pogleda sta se sve desava u svetu, treba da budete zahvalni sto je Vucic na celu Srbije. Mir nema alternativu, a Vucic je garant istog, ne zali ni sopstvenu besiku zarad mira.

Cilj je postignut... Nakon zasedanja skupštine u čijem radu je učestvovao i predsednik države, što znači da je tema zasedanja nešto što je bitnao na državnom nivou, više se pominje njegova bešika i urinarni trakt od teme zasedanja... Spin level pro... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:

 

A ovo za patrole, baš si me nasmejala. Pokušao sam na sve moguće načine da pronađem o čemu se radi, ne postoji, a iskreno ne mogu ni da pojmim kako bi se to uvelo i funkcionisalo, pazi da neće Nemac nekog da pusti u svetinju svog privatnog doma da mu kontroliše na koliko stepeni se greje. Da se ne zajebavamo, izbacivali bi ih naglavačke kroz prozor. Cenim i da bi bilo na više načina protivustavno.

 

 

 

😄

 

Edited by MeanMachine
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Amigo said:

tako da bi sada bila prva petorka

Doncic, Bogdanovic, Jokic, Nurkic, Vucevic (odprilike), a slicno bi bilo i u drugim oblastima, ekonomiji itd.

Dobar si primer napravio - bez krila, sa Jokićem i još dva centra koji vole da šutiraju spolja i bez ikakve odbrane.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...