Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

5 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Niko ne tvrdi da je vucic simpaticniji od opozicije, nego da opozicija nije opozicija. Ne vidim zasto bih glasao za neke koji kosmetičare, neće u NATO, rusofile, klanjaju se popovima, kenjaju protiv gej parada i jedu, jedu, jedu... samo zato sto nisu vucic. A o tome kenjaju zato sto se tu 80+ posto kretena pale na te price. Radije bih onda docekao Idi Amina, Pola Pota ili Staljina da ih sto vise skenja.

Ne lupetaj. Takvi bi prvo tebe i slične istrebili, pola tih kretena koji bi glasali za takvu opoziciju se ionako pale na Staljina i slične despote. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Pa takvi ne dolaze na vlast glasanjem nego nasilno, a u okruzenju gde su 90% kakvi su tu, lokalni Idi Amin bi mogao da bude samo kontra od njih - hard kor fanatik za civilizovanje silom, znaci sve bi bilo u redu. Ja bih mu vrlo rado "denuncirao" koga i kakve sve treba da marginalizuje ako hoće stabilnost. Mene ne bi mogli da pređu ulizivanjem i povlađivanjem zato što ih sve znam šta su. Na primer, litijašenje i sve slicno bi prvo bilo iskorenjeno za sva vremena. Oni vole Homeinija i Staljina, sam kazes, onda ne bi trebalo da im smetaju njihovi metodi. Litijašenje bi bilo kaput. Ko nece u NATO mozda bi to smeo da kaze, kad je sam u klozetu. Mozda. A ko nece gej parade ni to. Ko nije radostan zato što se ugnjeteni više ne ugnjetavaju meca. A kad misica pravi senke rukama isli bi u buljucima na hodocasce da je poljube u dupe, i to sa žarom. I tako te stvari. A ko bi to sprovodio? Pa fanatici, koji to sve shvataju licno. Na primer, neki od ovih koji su decenijama bili ugnjetavani. Oni bi bili idealni za te stvari.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, shonke said:

La piovra (hobotnica) kao paradigma prožimanja i obuhvatanja mafije kroz državni aparat  je "mali deca" za ovo sto se dešava u ovom provizorijumu u kome klerikalno-kriminalni milje ima svoju igračku u vidu države i nekakve tupe mase koju nazivamo narod. 

 

Apropo toga... 

https://rs.n1info.com/posts/beogradske-elektrane-predlazu-pomeranje-grejne-sezone-i-druge-mere-zbog-krize


https://www.mre.gov.rs/aktuelnosti/saopstenja/predlog-preporuka-za-smanjenje-potrosnje-elektricne-i-toplotne-energije

Zaboravili su najbitniji predlog:
- sklanjanje nesposobnih kadrova i smena vlasti

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tomas.hokenberi said:

Vlasnik male prodavnice kupuje za preprodaju ili ugostitelj?

Leskovčanin....to je sve što znam, ali nije sam. Gledam kod mene, kad dodje, mada ima vrlo često, ali stoka jurne kao da više nikad neće. Evo pre neki dan, ja sam kupio 1 kg i žena iza mene me pita da ja uzmem još 4, a ona će da mi da pare. Kupila je već 5 kg, a ja kažem, nemam kad da čekam, žurim, auto mi je na ulici da me ne zvekne "oko sokolovo" (lažem, pešaka sam, 20 metara od prodavnice živim) , a majka ispred mene 5 kg i ćerkica 4-5 godina, zbunjena ne zna šta se dešava, ispred nje, "kao" u redu i ona sa 5 kg........limit je bio 5 kg po osobi.

Link to comment
Share on other sites

Nego, zanimljiv komentar koji su pustili na jednom od hard kor patrijotskih sajtova:

 

Luka
8. septembra 2022. - 21:15
Tešite se, tešite. A mazohistički, pokorno, ropski, baš sa slašću uživate već skoro vek da vas razaraju straga kako ko stigne, a naročito poslednjih dvadesetak godina. Gomila kukavica i mrljokura koja utehu traži u pljuvanju na manjinu koja ništa nije nikome nametala niti se uopšte pita u vezi sa svim ovim paradama i događanjima koja samo služe da ”srpski poslednji muškarci evrope” imaju izgovor da se ne mešaju u sopstveni život i da imaju način da sebe opet ubede da nisu najgore sline Evrope. Jedna Brnabićeva vas roka kao sanske koze već skoro deceniju a vi samo stenjete i uživate u poniženju. A tek reda radi malo skviknete, tek da narod pomisli da se opirete. Nema većih pasivaca od srba!

 

Srbadija treba da se do zemlje pokloni ederima i u dupe da ih ljubi kao prvoborce i avangardu, koja im je na kraju donela slobodu, jer su oni jedini koji imaju uda da se zauzmu za sebe i da se suprostave i ovima koji više ne znaju o čemu buncaju, i njihovom nalogodavcu iz kremlja, i grupi pomahnitalih popurdana, i "patrijotskim telektualcima" i svim  ostalim silama mraka i bezumlja.

 

Mogu misliti "država" sa policijom, žandarmerijom i vojskom ne može da drzi dva sata podalje od tri ulice nekoliko stotina majmuna koji se jos uvek briju gumicom. Sila bre, za poštovanje. Koga lažu? Edere svakako ne.

 

Doduše, tu su i ovi ekolozi, koji kampuju na toj planini gde se bune protiv miniranja što ih vrsi neka kineska firma, i čiji je kamp napadnut kamenicama od grupe Kineza koji za sebe tvrde da su pripadnici kineske vojske, i koji (ekolozi) najavljuju da imaju nameru da odgovore, ako se to ponovi.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa takvi ne dolaze na vlast glasanjem nego nasilno, a u okruzenju gde su 90% kakvi su tu, lokalni Idi Amin bi mogao da bude samo kontra od njih - hard kor fanatik za civilizovanje silom, znaci sve bi bilo u redu. Ja bih mu vrlo rado "denuncirao" koga i kakve sve treba da marginalizuje ako hoće stabilnost. Mene ne bi mogli da pređu ulizivanjem i povlađivanjem zato što ih sve znam šta su. Na primer, litijašenje i sve slicno bi prvo bilo iskorenjeno za sva vremena. Oni vole Homeinija i Staljina, sam kazes, onda ne bi trebalo da im smetaju njihovi metodi. Litijašenje bi bilo kaput. Ko nece u NATO mozda bi to smeo da kaze, kad je sam u klozetu. Mozda. A ko nece gej parade ni to. Ko nije radostan zato što se ugnjeteni više ne ugnjetavaju meca. A kad misica pravi senke rukama isli bi u buljucima na hodocasce da je poljube u dupe, i to sa žarom. I tako te stvari. A ko bi to sprovodio? Pa fanatici, koji to sve shvataju licno. Na primer, neki od ovih koji su decenijama bili ugnjetavani. Oni bi bili idealni za te stvari.

Tvoji upisi me ponekad podsete na onu poslovicu:

 

Ko se sto godina bori protiv aždaje i sam postaje aždaja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Helena said:

Ta otimačina po prodavnica a nije nikakav srpski specijalitet, toga ima svugde...

Ja čak mogu i da razumem strah ljudi, i ovakvoj državi i sa ovakvom vlasti..

 

 

PA dobro, šta je taj čovek što vozi puna kolica šećera učinio, neku prevaru, kriminalno delo, otišao u prodavnicu i legalno kupio robu, šta koga briga za šta će mu. Paniku izaziva predsednik, čas imamo svega, čas nemamo, puni magacini, prazni magacini, zabranjen izvoz odobren izvoz, ograničene cene, marže. 

Na koju foru će biti dovoljno mleka kad je cena koju dobiju proizvođači niža od cene flaširane vode, marža trgovaca ograničena na 5%, a xcena stočne hrane veća 50-100%, transport nešto manje...

Ljudi se ponašaju racionalno, kupuju kad ima i kad mogu, pa čak i da im je zadnja kupovina, racionalno je imati za još tri meseca nego za još tri dana.

 

 

Edited by Div
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Lepo je psihodelija opet ishendlovao sve. Posebno sa ovim prajdom i ovim ludacima sa litijama. Crkva ce dobiti donaciju pa ce se poklati kao i uvek oko plena, a ovi sto nose krst i ikonu da bi bili siti ustajece u 6h ujtru da stignu na posao.

 

Jbte kad se setim da sam imao nadu da onaj Boskic prizvao pameti. On jos gluplji, potkupljiviji i bolesniji.

 

Cemu sluzi ona skupstina to je tek pitsnje, bolje da otvore tu gradsku kafanu. Svaki grad neke skupstine, svi blago ili puno retardirani, cak je i najbolje da psiho bolesnik sam donosi odluke nego njima da da zrno vlasti.

 

Sto se tice prodavnica, nista cudno da budem iskren...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

 

PA dobro, šta je taj čovek što vozi puna kolica šećera učinio, neku prevaru, kriminalno delo, otišao u prodavnicu i legalno kupio robu, šta koga briga za šta će mu. Paniku izaziva predsednik, čas imamo svega, čas nemamo, puni magacini, prazni magacini, zabranjen izvoz odobren izvoz, ograničene cene, marže. 

Na koju foru će biti dovoljno mleka kad je cena koju dobiju proizvođači niža od cene flaširane vode, marža trgovaca ograničena na 5%, a xcena stočne hrane veća 50-100%, transport nešto manje...

Ljudi se ponašaju racionalno, kupuju kad ima i kad mogu, pa čak i da im je zadnja kupovina, racionalno je imati za još tri meseca nego za još tri dana.

 

 

 

Uuu, sad i ti, bas si nasao sta ces da branis.. umesto nekog postenjakovica i solidarnu osobu, ali ovo?

 

Prvo, ovo je profil glasaca Vucica, ako ne njega nekog jos goreg garant. (neka se zali njemu zasto ga vara dok on glasa)

 

Drugo, to sto su mnogi ljudi sebicni stvorovi pa bi sebi nabili u g* a za druge ih bas zabole - to nije nista cudno, cudno je da prodavnice bas briga sto im jedan kreten 

uzima 50kg, u vreme nestasice (bilo cega), a druge kupce ostavlja praznih ruku. Nefer, kretenski, you name it.

 

1kg po kupcu deficitarne robe i svi ce dobiti, a to je cilj, zar ne? Umesto dozvoliti ovo. A ovakvi sebicni kreteni ako hoce 50kg neka cekaju u redu ispred 50 prodavnica.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Jezebel said:

 

Uuu, sad i ti, bas si nasao sta ces da branis.. umesto nekog postenjakovica i solidarnu osobu, ali ovo?

 

Prvo, ovo je profil glasaca Vucica, ako ne njega nekog jos goreg garant. (neka se zali njemu zasto ga vara dok on glasa)

 

Drugo, to sto su mnogi ljudi sebicni stvorovi pa bi sebi nabili u g* a za druge ih bas zabole - to nije nista cudno, cudno je da prodavnice bas briga sto im jedan kreten 

uzima 50kg, u vreme nestasice (bilo cega), a druge kupce ostavlja praznih ruku. Nefer, kretenski, you name it.

 

1kg po kupcu deficitarne robe i svi ce dobiti, a to je cilj, zar ne? Umesto dozvoliti ovo. A ovakvi sebicni kreteni ako hoce 50kg neka cekaju u redu ispred 50 prodavnica.

 

 

JA sam rekla da mogu da razumem i on je u pravu.Pa kako da se vraćamo u toliko puta opljunututi socijalizam Milke Planinac, kad sam kao dete ja morala da čekam 200g kafe i kilo praška za veš?

Dobro nam je u kapitalizmu, zar se nismo složili.

Poenta nije u tome kakvi su samo Srbi i Srbijanci (ovog puta), već ljudi, ma gde bili.Zar se zaboravillo na pomamu za WC papirom i ostala tornada po dućanima širom sveta?

Sestra mi je u Njemačkoj i ona kaže da se nestašice dobro osete i da ljudi prave zalihe.

I da, ne kradu, kupuju...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

JA sam rekla da mogu da razumem i on je u pravu.Pa kako da se vraćamo u toliko puta opljunututi socijalizam Milke Planinac, kad sam kao dete ja morala da čekam 200g kafe i kilo praška za veš?

Dobro nam je u kapitalizmu, zar se nismo složili.

Poenta nije u tome kakvi su samo Srbi i Srbijanci (ovog puta), već ljudi, ma gde bili.Zar se zaboravillo na pomamu za WC papirom i ostala tornada po dućanima širom sveta?

Sestra mi je u Njemačkoj i ona kaže da se nestašice dobro osete i da ljudi prave zalihe.

I da, ne kradu, kupuju...

Dobro je sve to dok ne krenu da otimaju od onih koji imaju

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...