Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

24 minutes ago, berti said:

Bas ce organizovanje prajda da nam pomogne mnogo. To ce se oznaciti kao ulazak u kvalifikacije koje omogucavaju kvalifikovanje za zavrsne pregovore o eventualnosti otvaranja jebes li ga kojeg poglavlja. Necemo mi nikada uci u EU, niti nas neko tamo zeli, niti zasluzujemo to. 

Ovo ce samo psihopati na vlasti biti vetar u ledja i nista vise. 

Standardno će prvo da zakuva pa onda da "reši" problem

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, berti said:

Bas ce organizovanje prajda da nam pomogne mnogo. To ce se oznaciti kao ulazak u kvalifikacije koje omogucavaju kvalifikovanje za zavrsne pregovore o eventualnosti otvaranja jebes li ga kojeg poglavlja. Necemo mi nikada uci u EU, niti nas neko tamo zeli, niti zasluzujemo to. 

Ovo ce samo psihopati na vlasti biti vetar u ledja i nista vise. 

Nece nas uvesti u EU ali ce bar biti naznaka da bi da igramo kvalifikacije za Ligu Konferencija a ne za Azijsku Ligu Sampiona.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, berti said:

Bas ce organizovanje prajda da nam pomogne mnogo. To ce se oznaciti kao ulazak u kvalifikacije koje omogucavaju kvalifikovanje za zavrsne pregovore o eventualnosti otvaranja jebes li ga kojeg poglavlja. Necemo mi nikada uci u EU, niti nas neko tamo zeli, niti zasluzujemo to. 

Ovo ce samo psihopati na vlasti biti vetar u ledja i nista vise. 

Prajd je test dokle smo dogurali kao narod od 99, mislim da smo dosli do 35, ali 1835....

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Devil In My Pants said:

Prajd je test dokle smo dogurali kao narod od 99, mislim da smo dosli do 35, ali 1835....

kao da smo u ostalom dobri, Srbija je žalosna kompletno a održavanje Europrajda će samo kozmetički pokazati da je Srbija normalna a suštinski neće ništa promeniti    

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Perkos2 said:

kao da smo u ostalom dobri, Srbija je žalosna kompletno a održavanje Europrajda će samo kozmetički pokazati da je Srbija normalna a suštinski neće ništa promeniti    

Nece ni kozmeticki. Samo ce dokazati koliko smo ograniceni i zadrti. Na sve bih to rekao i licemerni. Tu mislim na volkam, Palmu, ove popove gejeve, pedofile, mule.. itd..

 

Nacionalisti samoprozvani su najveca prepreka Srbije. Crkva i ostale gluposti koje su totalno nepotrebne. 

 

Ne vidim jednu stvar zbog cega je crkva potrebna. Sto vise psihologa, sto manje popova pa se mozda i popravimo.

 

Drzava treba da finansira psihologe i ove sa litija da posalje kod istih. Stavljam imovinu da bi krenuli napred bar malo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Nece ni kozmeticki. Samo ce dokazati koliko smo ograniceni i zadrti. Na sve bih to rekao i licemerni. Tu mislim na volkam, Palmu, ove popove gejeve, pedofile, mule.. itd..

 

Nacionalisti samoprozvani su najveca prepreka Srbije. Crkva i ostale gluposti koje su totalno nepotrebne. 

 

Ne vidim jednu stvar zbog cega je crkva potrebna. Sto vise psihologa, sto manje popova pa se mozda i popravimo.

 

Drzava treba da finansira psihologe i ove sa litija da posalje kod istih. Stavljam imovinu da bi krenuli napred bar malo.

 

 

Baš imaš orginalna rešenja😕 baš onako klasična za prosečnog stanovnika Srbije

Samo što niko neće da prvo krene od sebe nego uvek upire prstom na nekog "krivca"  Nekad su bili krivi ostali narodi i narodnosti, pa pošto su oni uglavnom otišli svojim putem sad moramo da tražimo unutrašnjeg neprijatelja. nekom kriva crkva, nekom ovi što organizuju Prajd, trećemia migranti, izbeglice, raseljeni, dođoši, domorodci itd.

Link to comment
Share on other sites

  

16 hours ago, Perkos2 said:

Rekoh ti već da si u svakom mom komentaru mogao da pričitaš šta mislim o sistemu koji vlada Srbijom ali očigledno želiš da nametneš u našoj diskusiji nešto što nisam nigde napisao. 

 

Ne zanima me sistem koji vlada Srbijom, o politici ne pričamo.  Ne želim da nametnem ništa, nikakvu politiku, nikakvu ideologiju, ništa crni vs crveni, ništa plavi vs žuti.

Dakle, ljubazno molim da preskočimo političke parole.

 

16 hours ago, Perkos2 said:

Sistem obrazovanja treba menjati sad i odmah, kompletno ali da bi se to uradilo treba prvo pripremiti kadrove koji će to da sprovedu i zato pišem da se drekom i vikom na decu neće ništa postići.

...

 

Da li bi mogao da ukažeš gde se tačno govorilo o "vici i dreci na decu"..?

Sve o čemu sam kroz sve ove poruke pisao, naglašavao, citirao svoje poruke, boldovao, je jedino - obrazovanje o toleranciji prema različitostima.

 

Školovanih kadrova za ono o čemu pričam ima itekako.  Ponoviću - nevezano za politiku.

 

Ali kako kad ni u kući ni u školi trenutno ni u društvu ni u medijima  ne dobijaju ispravne smernice. Ja vidim jedino rešenje u dodatnom, beskompromisnom obrazovanju.

 

Svaki pokušaj razgovora sa tobom se završavao nekim neodređenom floskulama "(neka ideologija / politika) je kriva za sve", "dovoljno je da žive zajedno sa....... i sve će biti u redu" (a ti si upravo rekao da "deca žive zajedno sa drugima...." - ali opet i da "ništa nije OK". I jedno i drugo su tvoje reči.

To, dakle (i vrlo očigledno) i nije baš dovoljno.

 

16 hours ago, Perkos2 said:

...Dakel da ponovim još jedared, deca u Srbiji žive zajedno i samo ih mi matori možemo zatrovati forsirajući ideologiju svake vrste. Nadam se da sam pojasnio 

 

Da, deca žive zajedno. To smo odavno zaključili, nema potrebe da ponavljaš.

Ali ista ta deca deca su i već duboko zatrovana i upravo ovakva odbijanja da se nešto uradi po tom pitanju su (po meni) najveći doprines njihovoj zatrovanosti.

 

Na pitanje - kako bi ti rešio problem duboke netolerancije ukorenjene u mladim generacijama, osim opštih parola "pustite decu na miru", "deca nisu kriva", "ideologija kvari decu" i sl. - odgovor nisam dobio.

 

Nadam se samo da si se u zadnjem citatu loše izrazio i moje insistiranje na toleranciji greškom vezao za nekakve "ideologije svake vrste" (?!)

 

Već sam napisao, nije mi teško da ponovim konkretno i jasno - ono o čemu pričam su univerzalna ljudska prava - univerzalne vrednosti.

Tolerancija i ljudska prava / slobode nisu ideologija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne zanima te politka u Srbiji? Zanimljivo razmišljanje moram da priznam da sam iznenađen takvim stavom!

 

Kažeš da imamo školovanih kadrova za to o čemu pričaš ali da ne dobijaju smernice kakve treba da bi obrazovali mlade kvalitetno, eto ja moram da pitam ko im daje te smernice? Mislim da im politka(vlast) daje smernice i da dok je određena politička klima u Srbiji neće biti ni boljeg obrazovanja. Ti ako imaš neko rešenje eto iznesi ga ovde pročitaću ga rado, ja ga bez demontiranja ovog sistema ne vidim nikako.

Moguće je da će neki pojedinac pokušati da iskoči iz tog šablona i na svoju ruku proba da kvalitetnije obrazuje mlade ali to neće promeniti ništa suštinski. 

Reagovao sam na iznet stav da deca treba da nauče da žive pored drugih nekim činjenicama, možda ne odgovaraju itoj tvrdnji ali su činjenica.

Kad sam napisao o trovanju ideologijama sigurno nisam mislio na toleranciju i ljudska prava, koja neravno nisu ideologija ali se često od strane nekih ideologa zloupotrebljavaju, sigurno si mnogo puta čuo da o toleranciji i ljudskim pravima priča i AV i Dačić i Kurti i Milo kad god im zatreba da izvuku guzicu iz neke frke.

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Baš imaš orginalna rešenja😕 baš onako klasična za prosečnog stanovnika Srbije

Samo što niko neće da prvo krene od sebe nego uvek upire prstom na nekog "krivca"  Nekad su bili krivi ostali narodi i narodnosti, pa pošto su oni uglavnom otišli svojim putem sad moramo da tražimo unutrašnjeg neprijatelja. nekom kriva crkva, nekom ovi što organizuju Prajd, trećemia migranti, izbeglice, raseljeni, dođoši, domorodci itd.

Uopsteno pises. Meni je glupo da neko pljuje po prajdu, a u svom dvoristu ima mulu u drustva tranvestita, gejeve i pedofile, pritom ih i dalje drze pod svojim zvonom.

 

Crkva ako hoce da bude crkva, mora malo sire da gleda. Nije ovo 14. vek kada su spaljivali na lomaci.

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Perkos2 said:

Kažeš da imamo školovanih kadrova za to o čemu pričaš ali da ne dobijaju smernice kakve treba da bi obrazovali mlade kvalitetno

 

Ne, ne kažem to.

Kažem da postoje kvalitetni ljudi, ali ih naš obrazovni sistem ne koristi.  Ne postoji uopšte ideja o potrebi obrazovanja dece o osnovama tolerancije.

 

Sve je počelo upravo o tome kako je to najvažnija stvar koju decu danas treba učiti u Srbiji i kako bi trebalo uvesti tako nešto, dok si na sve to ti odgovarao da "ne treba dizati dreku i viku" na decu (?!)

 

Ipak...

 

1 hour ago, Perkos2 said:

održavanje Europrajda će samo kozmetički pokazati da je Srbija normalna a suštinski neće ništa promeniti 

 

Svakako mi je drago da i sâm uviđaš potrebe za suštinskim promenama u toj sferi :thumbsup:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, fancy said:

 

Ne, ne kažem to.

Kažem da postoje kvalitetni ljudi, ali ih naš obrazovni sistem ne koristi.  Ne postoji uopšte ideja o potrebi obrazovanja dece o osnovama tolerancije.

 

Sve je počelo upravo o tome kako je to najvažnija stvar koju decu danas treba učiti u Srbiji i kako bi trebalo uvesti tako nešto, dok si na sve to ti odgovarao da "ne treba dizati dreku i viku" na decu (?!)

 

Ipak...

 

 

Svakako mi je drago da i sâm uviđaš potrebe za suštinskim promenama u toj sferi :thumbsup:

Ako se ko zalaže za korenite promene u Srbiji to sam ja samo što se ne zaustavljam na jednoj promeni već da se u mnogim sferama izvrše promene, neki bi čak rekli kompletan remont.

Samo se  donekle ne  razumemo oko toga koga treba stisnuti da to uradi.

Sigurno ima kvalitetnih ljudi , sigurno ih ima i u drugim sferama ali zašto ne dolaze do izražaja i ne promene nešto?

Sad zvučim kao oni koji zameraju Srbima na severu Kosova što nešto ne promene sami, e pa ne može se sam na ovim prostorima, treba jaka logistika i dobar vetar u leđa. Pojedinčno se ništa ne može uraditi mada ostaje ona moralna satisfakcija da sam uradio ono što je do mene.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Perkos2 said:

Ako se ko zalaže za korenite promene u Srbiji to sam ja samo što se ne zaustavljam na jednoj promeni

 

Da, ali... ovde je konkretno bilo reči upravo o ovome - već duže vremena gorućem problemu kod naših mladih.

 

(Kao kad na Black Lives Matter dođu i odgovaraju All Llives Matter.   I onda ide razvodnjavanje teme...)

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:

Bas ce organizovanje prajda da nam pomogne mnogo. To ce se oznaciti kao ulazak u kvalifikacije koje omogucavaju kvalifikovanje za zavrsne pregovore o eventualnosti otvaranja jebes li ga kojeg poglavlja. Necemo mi nikada uci u EU, niti nas neko tamo zeli, niti zasluzujemo to. 

Ovo ce samo psihopati na vlasti biti vetar u ledja i nista vise. 

Ko je jos lud da prima zemlju koja bi:

 

- bila drustveni parazit koja samo isisava tudje pare a zauzvrat ne daje skoro nista

- iznutra rovarila za tudj racun (ruski, kineski i ko zna ciji jos)

- samo podbunjivala i huskala druge ionako labilne clanice EU (Poljsku, Madjarsku, Grcku, Bugarsku i jos neku)?

 

Takvima niko ne veruje pa ni EU. Potpuno logicno i opravdano. 

Edited by FrediB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kako li to mi možemo da podbadamo ostale članice, naročito Poljsku. Mi smo krajnje minorna država da bismo mogli da utičemo na nekog. Poljska se i bez nas tamo nateže sa ostalima, Madjarska takođe. A Bugarska... Pa ta država da nije bilo potrebe da se izvuče od ruskog uticaja bila bi primljena u EU  na Sveti Nikad.

Da naši debili jasno i iskreno odluče da ide EU putem i rade sve što to podrazumeva u trenutnoj situaciji, možda bismo se nekako i ugurali. Na primeru Bugarske se vidi da je presudna stvar jasno opredeljenje na kojoj si strani. Ostalo se resava u hodu, ako se uopste i resi nekada,

Link to comment
Share on other sites

Just now, berti said:

Kako li to mi možemo da podbadamo ostale članice, naročito Poljsku. Mi smo krajnje minorna država da bismo mogli da utičemo na nekog.

U EU svaka zemlja ima pravo na veto i slicne stvari.

 

Npr. povede se diskusija oko uvodjenja sankcija recimo Rusiji i samo Srbija blokira. A odluke u EU su nistavne i nevazece ako se sve clanice ne usaglase. 

Da ne govorim o muljanju ispod zita koje je na Balkanu fakticki nacionalni sport. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, berti said:

Bas ce organizovanje prajda da nam pomogne mnogo. 

Hoće, tako što će raskokodakanim degenericima krenuti pena na usta i nekoliko dana će u njihovim brlozima biti samo plač i škrgut zuba, to jest prirodno stanje. Poneki možda čak crkne od muke :thumbsup:

 

Na kraju krajeva, napisao je covek vec, po zakonu bilo ko ima pravo da organizuje takve skupove, i ako sam na primer ja jedini satanista u Srbiji i hocu da napravim nekakav miting od jednog, prijavljen i sve kako treba, l to je moje pravo, a kome se ne sviđa slobodno neka se dere. Ali ne kao popurdan zelenaš da poziva na ubistva, nego normalno. A ko pokusa nesto nasilno, treba ga nemilosrdno marginalizovati na licu mesta, i to je to. 

 

Takođe bih baš bilo lepo da neko ko treba nemilosrdno marginalizuje i razne majmuncine koje na patrijotskim sajtovima raspredaju kako treba nasiljem spreciti prajd, a nema veze sto ce to poslati losu sliku o Srbiji. Jos bolje kaze, to ce nekakvim njima poslati poruku da vise ne dolaze itd. Ako bilo sta pokusaju, bas bi bilo dobro takve posebno nemilosrdno marginalizovati, hellraiser style.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Hoće, tako što će raskokodakanim degenericima krenuti pena na usta i nekoliko dana će u njihovim brlozima biti samo plač i škrgut zuba, to jest prirodno stanje. Poneki možda čak crkne od muke :thumbsup:

 

Na kraju krajeva, napisao je covek vec, po zakonu bilo ko ima pravo da organizuje takve skupove, i ako sam na primer ja jedini satanista u Srbiji i hocu da napravim nekakav miting od jednog, prijavljen i sve kako treba, l to je moje pravo, a kome se ne sviđa slobodno neka se dere. Ali ne kao popurdan zelenaš da poziva na ubistva, nego normalno. A ko pokusa nesto nasilno, treba ga nemilosrdno marginalizovati na licu mesta, i to je to. 

 

Takođe bih baš bilo lepo da neko ko treba nemilosrdno marginalizuje i razne majmuncine koje na patrijotskim sajtovima raspredaju kako treba nasiljem spreciti prajd, a nema veze sto ce to poslati losu sliku o Srbiji. Jos bolje kaze, to ce nekakvim njima poslati poruku da vise ne dolaze itd. Ako bilo sta pokusaju, bas bi bilo dobro takve posebno nemilosrdno marginalizovati, hellraiser style.

 

Како си контрадикторан, прајд има право да организује неки митинг, али зато по твоме сви они који се не слажу са том "организацијом" немају право да организују тај исти митинг, одмах им доделујеш неке атрибуте подругљиве, а то био сасвим миран и господски протест.

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Дејо said:

 

Како си контрадикторан, прајд има право да организује неки митинг, али зато по твоме сви они који се не слажу са том "организацијом" немају право да организују тај исти митинг, одмах им доделујеш неке атрибуте подругљиве, а то био сасвим миран и господски протест.

 

 

 

Isto kao sto ti imas pravo da slusas Cecu, Jecu ili koga god na otvorenom, iako ce to takodje da razjebe saobracaj za taj dan, iako ce to da smeta mnogo vecem broju ljudi, jer ako im se ne svidja moraju i da se zatvore u kucu i da nabave cepove za usi, imajuci u vidu ozvucenje na tim manifestacijama, pa niko ne organizuje neke kontra mitinge ili preti onima koji bi isli na te manifestacije i druge vasare.

 

A ako hoces da pricas o "losem uticaju na mladez", mnogo vise argumenata za zabranu tih posela ima nego za zabranu Prajda.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao sns, miting protiv mitinga. Kao slavlhe Zvezde za titulu pa Partizani izadju u kontra miting da se ne slazu sa tim. Imaju li oni nesto pametno da mitinguju ili samo protiv manjina i podrsci Rusiji?? 

 

Elem, strani/ruski agenti rovare decenijama da ostanemo tu gde smo. Vlast ih se plasi jer su vec svuda pustili korenje, pa cak i u Hrvatskoj.

 

Generalno u svetu traje borba za resurse, malo dramske predstave pa se rastale. Samo ovo je Evropa, a ne Afrika,  Bliski Istok itd..

 

Nama su uzeli resurse Kinezi i Rusi, ne samo da nije bilo ispaljenog netka, vec ih dozivljavamo kao bracu i prijatelje. Tu mislim na Sija i putlera.

 

Ako im ostane deo Ukrajine, dati Rusofile u Donbas..kunem se da bi prodisali. Nikad mi nije bilo jasna opterecenost nekom drzavom kao svojom majkom.

 

Opozicija se upljuva ko ce da otme proruske glasace.  

 

U Rumuniji su taxisti imali fiskalne racune jos pre 10+ godina. Oni su ispred nas dosta i koja smo mi kurton drzava, govori i cinjenica da se jedino siromasni ne bune. Njima je super..a bune se oni sto nesto stvaraju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Дејо said:

 

Како си контрадикторан, прајд има право да организује неки митинг, али зато по твоме сви они који се не слажу са том "организацијом" немају право да организују тај исти митинг, одмах им доделујеш неке атрибуте подругљиве, а то био сасвим миран и господски протест.

 

 


Naravno da je problem kad mitinge i kontra-skupove organizuju ljudi koji su protiv osnovnih ljudskih prava i koji bi zlostavljali ljude druge seksualne orijentacije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Дејо said:

Како си контрадикторан, прајд има право да организује неки митинг, али зато по твоме сви они који се не слажу са том "организацијом" немају право да организују тај исти митинг, одмах им доделујеш неке атрибуте подругљиве, а то био сасвим миран и господски протест.

 

Ti kao da ne citas ono na sta odgovaras. Covek je jasno napisao da svako ima (zakonsko) pravo da organizuje skupove isto kao sto svako ima pravo da mu se to ne svidja, ali da niko nema pravo da poziva na nasilje. Ako je nesto kontardiktorno onda je to ovaj tvoj komentar, koji doduse vrlo jasno iliustruje zasto ćirilica i ćiliričar(enje) nisu sinonimi + potvrdjuje da ta dva pojma treba jasno razdvojiti (bila bas diskusija o tome na drugom topiku). 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Dropkick Murphys said:

Mada, opet, nije mi uopšte jasno zašto je to postalo negativno i zašto su naši ljudi tu reč prekrstili u loš termin. 

 

Pitaj Oca Nacije, on je to najbolje objasnio:

 

 "Taj socijalni politički i moralni talog tribalnog varvarskog Balkana uzima za saveznika Ameriku i Evropsku uniju protiv najdemokratskijeg, najcivilizovanijeg, najprosvećenijeg balkanskog naroda – srpskog naroda."

 

(mislim, nemoj stvarno da ga pitaš, daleko bilo) 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...