Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Pa koliko se radi na razvoju takav je i razvoj. Gde ne svete ognjista i ne ispravljaju istorijske nepravde tamo se razvija brze i bolje, pa ljudi idu tamo, a gde su im prioriteti ovo drugo, tu ostaju rupe gde ostaje onaj ko mora i ko se zajebe, k ove moralne nakaze kojkma odgovara da rupe ostanu rupe jer samo na takvom mestu oni mogu da budu ugledni građani. Znači, sve je bas kako treba.

 

Tamo gde su im ovakve stvari prioriteti, pa stalno salju ove gluposti, ne znam ni odakle im email, a namerno se ne odjavljujem jer ih ponekad zajebavam, tamo je kloaka, i odatle se odlazi, kako i treba da bude

spacer.png

 

1 hour ago, Amigo said:

 

Ti si iskusan ortoped, otisao si u Nemacku, oslabio si sistem, kako i sam priznajes. Sta te sada vise briga onda za taj sistem? Kako ces ga popraviti odlaskom?

Sta god da uradis i koliko god mislio da se boris polticki, glasanjem ili forumskim aktivizmom, to nece promeniti tu cinjenicu.

Da se razumemo ja te ne osudjujem sto si otisao, najvaznije od svega je briga za vlastitu porodicu, to je po meni iznad drzave, a pogotovu politike.

Kako je ono govorio Marks, porodica je osnovna celija drustva. 

 

Meni jedino nije razumljiv taj trend u Evropi, a i ostatku svijeta je slicno, da se podrzava iseljavanje obrazovanih ljudi i koncentracija istih samo u najbogatije drzave.

Na tome se jako malo radi, da razvoj bude malo ravnomjerniji. Svi se sprcase u Nemacku. Kako ce to sve npr da izgleda za 50 godina

Ovo treba iznad :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

I zasto uopste smatras da tamo gde evo sad u ovom trenutku 70, 80 % stanovnistva sa ljubavlju kliču svetitelju putku dok ga kompletan ostali svet iste civilizacije opravdano izopštava, a skoro sav ostali svet osuđuje, na osnovu cega su na takvim mestima zasluzili da to mesto bude razvijeno? Cime su takvi zasluzili da se razvijaju, da li su visokomoralni, da li se kod njih ceni postenje, da li su vredni, kako stoji stvar sa prihvatanjem naprednih drustvenih promena i novih vrednosti itd. 

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, shonke said:
23 hours ago, Amigo said:
 
Pa ne znam za nju, ali i ja sam prvu vakcinu primio poslije tek poslije godinu i nesto, jer nije bilo vakcina. 
Kada su dosle vakcine u Srbiju?

U januaru 2021. je mogao da primi vakcinu BUKVALNO svako ko je hteo i kada je hteo.

A što sam onda ja morao da čekam kraj februara za prvu dozu? Kada BUKVALNO  svako ko je hteo mogao da je primi u januaru? A ja sam se prijavio čim je online prijava bila moguća i  spadao sam u jednu od grupa koju je bilo moguće naglasiti na prijavi (pacijent na hemodijalizi)?

Link to comment
Share on other sites



A što sam onda ja morao da čekam kraj februara za prvu dozu? Kada BUKVALNO  svako ko je hteo mogao da je primi u januaru? A ja sam se prijavio čim je online prijava bila moguća i  spadao sam u jednu od grupa koju je bilo moguće naglasiti na prijavi (pacijent na hemodijalizi)?


Otkud ja znam zašto si ti morao da čekaš? Ja sam ušetao na sajam bez prijave i dobio vakcinu 22.1.2021. godine. Da si došao tamo tada mogao si isto kao i ja u još hiljade drugih da ušetaš u tu halu. Da li bi dobio ne znam, zbog stanja tvog organizma odnosno potrebe za dijalizom i moguće je da u tom trenutku nisu postojale smernice za bezbednost vakcine za takvu vrstu pacijenata. Vraćali su ljude sa mnogo benignijim stanjima iz straha da se nešto ne desi sve dok nije postalo jasno da je vakcina izuzetno bezbedna.
Sigurno je da u tom trenutku nije postojalo nikakvo saznanje o tome jer niko ne radi ispitivanje nove vakcine na paicjentima na dijalizi.
Što ne menja činjenicu da si samo 4 nedelje posle mene koji nemam nikakvih zdravstvenih prepreka da primim vakcinu, istu i dobio. Mnogo pre mnogih po Evropi i svetu. A ponavljam, možda bi to dali istog dana kad i meni da si otišao tamo.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, shonke said:


 

 


Otkud ja znam zašto si ti morao da čekaš? Ja sam ušetao na sajam bez prijave i dobio vakcinu 22.1.2021. godine. Da si došao tamo tada mogao si isto kao i ja u još hiljade drugih da ušetaš u tu halu. Da li bi dobio ne znam, zbog stanja tvog organizma odnosno potrebe za dijalizom i moguće je da u tom trenutku nisu postojale smernice za bezbednost vakcine za takvu vrstu pacijenata. Vraćali su ljude sa mnogo benignijim stanjima iz straha da se nešto ne desi sve dok nije postalo jasno da je vakcina izuzetno bezbedna.
Sigurno je da u tom trenutku nije postojalo nikakvo saznanje o tome jer niko ne radi ispitivanje nove vakcine na paicjentima na dijalizi.
Što ne menja činjenicu da si samo 4 nedelje posle mene koji nemam nikakvih zdravstvenih prepreka da primim vakcinu, istu i dobio. Mnogo pre mnogih po Evropi i svetu. A ponavljam, možda bi to dali istog dana kad i meni da si otišao tamo.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

BUKVALNO SVAKO nije isto što i "ja sam se ušetao na Sajam kao i par hiljada onih koji su saznali da daju vakcine bez poziva". To je trajalo samo 5-6 dana. Ja sam morao da čekam zato što je bez prijave moglo da se ušeta samo prve nedelje davanja vakcine, pa su tada vakcinu uglavnom primili oni koji su se ušetali bez prijave. Tvoje iskustvo nije tipično već nešto što je trajalo par dana.

To da je moglo bez prijave te prvih nekoliko dana nije bilo odmah javno objavljeno. Većina ljudi je čekala obaveštenje da su došli na red. Posle tih prvih nekoliko dana kada se moglo ušetati na sajam bez prijave BUKVALNO NIKO nije mogao više mesecima da primi vakcinu bez poziva (barem bez neke veze). 

 

A cekalo se zato što u početku vakcina ni u Srbiji nije bilo toliko koliko je bilo prijavljenih.

 

Vakcine su ponovo bile bez prijave i "na izvolte" posle nekoliko meseci kada je 90% onih koji su hteli da se vakcinišu već bilo vakcinisano.

 

Btw, pacijenti na dijalizi su svugde bili prioritetni zbog svog stanja, dijaliza nije nigde bila kontraindikacija, naprotiv. I to je bilo poznato i kod nas.

Edited by tomas.hokenberi
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tomas.hokenberi said:

BUKVALNO SVAKO nije isto što i "ja sam se ušetao na Sajam kao i par hiljada onih koji su saznali da daju vakcine bez poziva". To je trajalo samo 5-6 dana. Ja sam morao da čekam zato što je bez prijave moglo da se ušeta samo prve nedelje davanja vakcine, pa su tada vakcinu uglavnom primili oni koji su se ušetali bez prijave. Tvoje iskustvo nije tipično već nešto što je trajalo par dana.

To da je moglo bez prijave te prvih nekoliko dana nije bilo odmah javno objavljeno. Većina ljudi je čekala obaveštenje da su došli na red. Posle tih prvih nekoliko dana kada se moglo ušetati na sajam bez prijave BUKVALNO NIKO nije mogao više mesecima da primi vakcinu bez poziva (barem bez neke veze). 

 

A cekalo se zato što u početku vakcina ni u Srbiji nije bilo toliko koliko je bilo prijavljenih.

 

Vakcine su ponovo bile bez prijave i "na izvolte" posle nekoliko meseci kada je 90% onih koji su hteli da se vakcinišu već bilo vakcinisano.

 

Btw, pacijenti na dijalizi su svugde bili prioritetni zbog svog stanja, dijaliza nije nigde bila kontraindikacija, naprotiv. I to je bilo poznato i kod nas.

 

Ja sam se prijavio za vakcinaciju 19. januara i zakazan termin mi je bio 27. januar, za drugu dozu 27. februar.
Možda sam prioritetna grupa po godinama >65.

Čudno mi je da si ti čekao toliko, svi koje znam da su zakazivali preko e-uprave su pozvani za 7-15 dana, ali nije to neki veliki uzorak, desetak ljudi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja koliko se sećam tamo negde u martu-aprilu su tek objavili da može svako da dođe bez poziva. Prvo su mogli samo kineze a od leta si mogao bez poziva da ideš i još da biraš, što režim kaže "švedski sto vakcina" 🙂 . Naravno znam i ja slučajeve da se ljudi išli bez poziva i da su prošli ali to je sve bila dobra volja ljudi koji su radili na punktu.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Amigo said:

 

Ti si iskusan ortoped, otisao si u Nemacku, oslabio si sistem, kako i sam priznajes. Sta te sada vise briga onda za taj sistem? Kako ces ga popraviti odlaskom?

Sta god da uradis i koliko god mislio da se boris polticki, glasanjem ili forumskim aktivizmom, to nece promeniti tu cinjenicu.

Ja ovo iskreno ne razumem, izvinite što se mešam. Čime je oslabio sistem? I dalje ćemo da se pravimo da je država uzela i odškolovala Eddarda (Država sa velikim D), obezbedila njemu i njegovim roditeljima (izvini Eddarde, ne znam te, ti si u ovom pasusu samo generična osoba) pre svega mir i stabilnost tokom 50 godina (Mir i Stabilnost), poštedela ih sve bilo kakvih finansijski ratnih političkih i društvenih stresova koje nisu sami izazvali poslednjih 40 godina, obezbedila njemu i njegovoj porodici mir, relativnu ekonomsku predvidivost, sistem u kojem najbolji napreduju, lopovi idu redovno u zatvor, zločinci se kažnjavaju, izbori se ne kradu, društvo u kojem se kreće napred i ka nekim normalnim vrednostima i vrednosnim sistemima?

A, nije? Ne, on je oslabio sistem svojim odlaskom. Pa pazi, i jeste oslabio sistem. Ovakav sistem svakako.

 

19 hours ago, Amigo said:

Meni jedino nije razumljiv taj trend u Evropi, a i ostatku svijeta je slicno, da se podrzava iseljavanje obrazovanih ljudi i koncentracija istih samo u najbogatije drzave.

Na tome se jako malo radi, da razvoj bude malo ravnomjerniji. Svi se sprcase u Nemacku. Kako ce to sve npr da izgleda za 50 godina

 

Pa ne, verovatno je Eddard trebalo da ode sa porodicom u Moldaviju ili u Paragvaj? Jebote. Izvini što psujem, ali zaista mi nije jasno šta pokušavaš da kažeš.

 

Da se vratim na onu budalu iz Utiska Nedelje koju je MSProtić rešio onelinerom a deca su vam u Francuskoj... Najveća sistematska glupavost našeg glasačkog tela se ogleda upravo u toj hipokriziji - dok se kod kuće glasa za de facto diktaturu DB-a i dok se daju svuda odgovori u anketama koji se zalažu za društvo limitiranih sloboda (crkva, vojska, lgbt, lake droge, Kosovo, EU, NATO), dotle se kopa i rukama i nogama da se sopstvena deca uguraju nekako u Norvešku, Nemačku, Švedsku, Dansku, Švajcarsku. Pazi, ne čak ni mediteranske zemlje u kojima po nekim objektivnim parametrima život može biti i kvalitetniji (u proseku, striktno finansijski ne, ali postoje i drugi faktori). Ne, baš u zemlje sa najvećim slobodama, najudaljenije moguće od spektra zemalja koje se nude kao model za saradnju i primer društva - Rusija, Kina, Belorusija (da li još važi ono izglasano u Parlamentu da smo ipak deo Zajednice?). E ta hipokrizija ubija. Nećeš pedere ali hoćeš da ti sin ide u najpederskije zemlje i da ti šalje odande pedersku kintu?

 

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

Godinama se završava pruga za BG:Voz, poslednja tri meseca čak nisu išli ni redukovano već ih uopšte nije bilo u redovnim terminima. 

 

Danima se najavljuje normalizacija, rokovi stalno produžavani dok ne krene voz za Novi Sad, da bi danas, na dan kad nam se predsednik slika u novom vozu objavili da je kretanje voza odloženo do daljnjeg. 

 

Govna. Nemam dovoljno jake reči kojim bih opisao šta osećam u ovom trenutku. 

 

Vraćam se sa posla nekad i po sat i po vremena umesto 45 minuta zbog ovih debila. Oduzimaju mi od života. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, freethrow said:

I dalje ćemo da se pravimo da je država uzela i odškolovala Eddarda (Država sa velikim D), obezbedila njemu i njegovim roditeljima (izvini Eddarde, ne znam te, ti si u ovom pasusu samo generična osoba) pre svega mir i stabilnost tokom 50 godina (Mir i Stabilnost), poštedela ih sve bilo kakvih finansijski ratnih političkih i društvenih stresova koje nisu sami izazvali poslednjih 40 godina, obezbedila njemu i njegovoj porodici mir, relativnu ekonomsku predvidivost, sistem u kojem najbolji napreduju, lopovi idu redovno u zatvor, zločinci se kažnjavaju, izbori se ne kradu, društvo u kojem se kreće napred i ka nekim normalnim vrednostima i vrednosnim sistemima?

A, nije? Ne, on je oslabio sistem svojim odlaskom. Pa pazi, i jeste oslabio sistem. Ovakav sistem svakako.

 

 

Samo da se zahvalim na ovom nacrtanom objašnjenju za koje ja niti imam stila niti živaca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, major josip said:

Godinama se završava pruga za BG:Voz, poslednja tri meseca čak nisu išli ni redukovano već ih uopšte nije bilo u redovnim terminima. 

 

Danima se najavljuje normalizacija, rokovi stalno produžavani dok ne krene voz za Novi Sad, da bi danas, na dan kad nam se predsednik slika u novom vozu objavili da je kretanje voza odloženo do daljnjeg. 

 

Govna. Nemam dovoljno jake reči kojim bih opisao šta osećam u ovom trenutku. 

 

Vraćam se sa posla nekad i po sat i po vremena umesto 45 minuta zbog ovih debila. Oduzimaju mi od života. 

 

Kako mislis jos ne ide?

 

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/soko-stigao-u-novi-sad-za-33-minuta-vise-od-10-000-ljudi-se-okupilo-da-ga-doceka-foto-2125068

 

Pa evo, ide, 10k docekalo voz 😁

Link to comment
Share on other sites

Pošto Savo ne izlazi na izbore aj ovo ćemo ovde :

 

 

 

 

Jedva čekam posle izbora da vidimo taj njegov pokret o kom se šuška da će se praviti za par meseci. Govori sasvim ok, još za godinu dana kada nabaci iskustvo nastupima kao što je ovaj ....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Pitanje:

 

Ako vam neki dron zuji iznad kuce, dvorista, ili, primera radi, doleprsa do prozora vaseg stana, da li smete da pripucate na njega iz vazdusare? 

 

According to The Law:

Quote

Izazivanje opšte opasnosti kao krivično delo propisano je odredbama čl. 278. Krivičnog zakonika (“Sl. glasnik RS”, br. 85/2005, 88/2005 – ispr., 107/2005 – ispr., 72/2009, 111/2009, 121/2012, 104/2013, 108/2014, 94/2016 i 35/2019):

(1) Ko požarom, poplavom, eksplozijom, otrovom ili otrovnim gasom, radioaktivnim ili drugim jonizujućim zračenjem, električnom energijom, motornom silom ili kakvom drugom opšteopasnom radnjom ili opšteopasnim sredstvom izazove opasnost za život ili telo ljudi ili za imovinu većeg obima,

kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina i novčanom kaznom.

(2) Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se službeno ili odgovorno lice koje ne postavi propisane uređaje za zaštitu od požara, poplave, eksplozije, otrova ili otrovnog gasa, radio-aktivnih ili drugih jonizujućih zračenja, električne energije ili drugih opasnih sredstava ili ove uređaje ne održava u ispravnom stanju ili ih u slučaju potrebe ne stavi u dejstvo ili uopšte ne postupa po propisima ili tehničkim pravilima o merama zaštite i time izazove opasnost za život ili telo ljudi ili za imovinu većeg obima.

(3) Ako su dela iz st. 1. i 2. ovog člana učinjena na mestu gde je okupljen veći broj ljudi,

učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina i novčanom kaznom.

(4) Ako je delo iz stava 1. ovog člana učinjeno upotrebom vatrenog oružja,

učinilac će se kazniti zatvorom od dve do deset godina.

(5) Ako je delo iz st. 1, 3. i 4. ovog člana učinjeno iz nehata,

učinilac će se kazniti zatvorom do tri godine.

 

Ovo krivično delo spada u grupu krivičnih dela protiv opšte sigurnosti ljudi i imovine. Propisano u prvom stavu, predstavlja opšte krivično delo u odnosu na druga krivična dela iz ove grupe krivičnih dela. Ostala krivična dela iz navedene grupe pojavljuju se kao specifični oblici tog opšteg krivičnog dela.

Opšti karakter krivičnog dela Izazivanje opšte opasnosti sastoji se u izazivanju opasnosti za život ili telo ljudi ili imovinu većeg obima. Navedena opasnost može biti izazvana ne samo radnjama i sredstvima koja su taksativno navedena u definiciji dela, već i kakvom drugom opšteopasnom radnjom ili opšteopasnim sredstvom.

Posledica ovog krivičnog dela je nastupanje konkretne opasnosti za život ili telo ljudi ili imovinu većeg obima.

Kao opšteopasne radnje i opšteopasna sredstva u zakoniku su propisani: požar, poplava, eksplozija, otrov ili otrovni gas, radioaktivni ili drugi jonizujući zraci, električna energija, motorna sila. Imamo dvostruku radnju izvršenja krivičnog dela, opšteopasna radnja i opšteopasno sredstvo.

Konkretnu opasnost možemo definisati kao neposrednu, blisku, kada je zaštićeno dobro već ugroženo, tako da daljim razvojem ove opasnosti može doći do povrede zaštićenog dobra. Ona je obeležće bića krivičnog dela i uvek se mora dokazivati. Kada je delo izvršeno sa umišljajem, on mora da obuhvata svest o postojanju ove opasnosti.

Opasnost za život ljudi je postojanje stvarne i neposredne opasnosti da usled preduzete radnje može nastupiti smrt jednog ili više lica.

Izvršilac krivičnog dela je svako lice koje izvršenjem neke od navedenih radnji izazove opasnost za život ili telo ljudi ili po imovinu većeg obima.

Što se tiče krivice, delo može biti učinjeno sa umišljajem ili iz hehata. Umišljaj obuhvata svest da se radi o opasnoj radnji ili sredstvu kojim se stvara opasnost za život ili telo ljudi ili imovinu, odnosno da se izaziva požar, poplava, eksplozija i druge nabrojane radnje, i na taj način ugrožava život ili telo ljudi.

Poseban oblik ovog krivičnog dela postoji kada određene radnje ne preduzme službeno ili odgovorno lice.

Takođe, propisan je teži oblik ovog krivičnog dela, ako  je izazivanje opšte opasnoti izvršeno na mestu gde je okupljen veći broj ljudi. U pravnoj nauci prihvaćen je stav da veći broj ljidi postoji kada je na mestu prisutno pet ili više lica.

Ono što je karakteristično za ovo krivčno delo je da se njime stvara opasnost za individualno neodređen broj lica, odnosno za više lica. Teži oblik može biti izvršen sa umišljajem ili iz nehata. Za postojanje umišljaja potrebno je da je učinilac svestan da opšteopasnu radnju vrši na mestu gde je okupljen veći broj ljudi.

Pa ti senluci. :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

 

According to The Law:

Pa ti senluci. :default_coffee:

 

Bem li ga, moja tandzara nit ima jonizujuce zrake nit ispusta otrovne gasove (dobro to samo ponekad, zavisi ko je drzi). Nego ti dronovi, jel ima neki zakon o narusavanju privatnosti? Jel sme to tako da te snima ko kad hoce i kako hoce?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Pitanje:

 

Ako vam neki dron zuji iznad kuce, dvorista, ili, primera radi, doleprsa do prozora vaseg stana, da li smete da pripucate na njega iz vazdusare? 

 

Ako ti je iznad kuće tj tvog poseda, upucaš ga, padne na tvoj posed, 2 puta ništa je ništa, crva (drona) nije ni bilo.

 

Ako padne ne daj Bože nekome na glavu zato što si ga upucao, pa onda si ga njbo. To što ga je taj vozio ne znači da ti nisi kriv što si ga oborio (normalno, ako se dokaže da si ga ti oborio puškom). Ako ga oboriš kamenom, nečim tako "bezazlenim", opet dolazimo do crva itd.

 

Svakako taj što ga vozi bez dozvole i plana letenja kao i u zabranjenim zonama podleže prekršajnoj/krivičnoj odgovornosti, ako ga procesuiraju.

 

Bolje nađi opretatera/pilota.

2 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Bem li ga, moja tandzara nit ima jonizujuce zrake nit ispusta otrovne gasove (dobro to samo ponekad, zavisi ko je drzi). Nego ti dronovi, jel ima neki zakon o narusavanju privatnosti? Jel sme to tako da te snima ko kad hoce i kako hoce?

 

Ne sme da te snima ničim pa ni dronom, bez tvoje saglasnosti. To ako snima baš tebe.

 

Kažem, nađi pilota.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Bem li ga, moja tandzara nit ima jonizujuce zrake nit ispusta otrovne gasove (dobro to samo ponekad, zavisi ko je drzi). Nego ti dronovi, jel ima neki zakon o narusavanju privatnosti? Jel sme to tako da te snima ko kad hoce i kako hoce?

Obori ga necim, pa kad vlasnik dodje po imovinu daj sebi oduska i pesnicki mu objasni pojam privatnog poseda i intime. :default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako bi bio bas staticno iznad mog dvorista, u smislu ne samo da je preleteo, nego da se zadrzava, ja bih ga prvo snimio da bleji iznad moje glave, da imam dokaz za svaki slucaj, pa oborio i sakrio. Vlasnik kad dodje, rekao bih mu napusti ovo dvoriste ili zovem policiju.

 

Vec ako bi leteo medju zgradama i prozorima ne znam kako bi se to resilo.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AgroLaki said:

Ako bi bio bas staticno iznad mog dvorista, u smislu ne samo da je preleteo, nego da se zadrzava, ja bih ga prvo snimio da bleji iznad moje glave, da imam dokaz za svaki slucaj, pa oborio i sakrio. Vlasnik kad dodje, rekao bih mu napusti ovo dvoriste ili zovem policiju.

 

Vec ako bi leteo medju zgradama i prozorima ne znam kako bi se to resilo.

 

Vlasnik ne mora ni da dođe, već samo da prijavi uništenje lične imovine. To ti je otprilike kao kada namerno ogrebeš ključem auto koji ti je zagradio vrata jer zakonski imaš pravo samo da zoveš policiju, odnosno pauka, a na njima je da napalte kaznu i odvuku auto.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, AgroLaki said:

Ako bi bio bas staticno iznad mog dvorista, u smislu ne samo da je preleteo, nego da se zadrzava, ja bih ga prvo snimio da bleji iznad moje glave, da imam dokaz za svaki slucaj, pa oborio i sakrio. Vlasnik kad dodje, rekao bih mu napusti ovo dvoriste ili zovem policiju.

 

Vec ako bi leteo medju zgradama i prozorima ne znam kako bi se to resilo.

u7qKq6J.gif

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da treba u dvorištu instalirati ličnii PVO, pa rokaj. Ako padne u tvoje dvorište, "nestao u akciji", a ako nekom padne na glavu na ulici..jbg ..kolateralna šteta. Šta da se radi....

Ja dam inače, u ranoj mladosti, bio dosta vešt sa praćkom. Verujem da svi znate šta je to...pa verujem da bi mi bila dovoljna za dejstvo po neprijateljskom dronu. Naravno, tu ne mislim na ove vojne-velike, nego ove što se naručuju preko Aliekspresa....

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...