Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

4 hours ago, DJ_Vasa said:

Nisam na to mislio, nego na izjavu ovog kretena koji bi da bude gradonačelnik. Ako je najveća bitka za apstinente, koliko kreten moraš da budeš da obećavaš nerealno?

 

Najveći deo onoga to političari u kampanji obećavaju  jeste nerealno jer ne zavisi samo od volje jednog čoveka, ni Vučić koji odlučuje sam o svemu ne može da ispuni sva obećenja, u "obećanja" gledam kao u neki opšti stav političara, nešto čemu će težiti, naravno ceneći i realnost ttoga, U tim Obradovićevim obečanjima mogu da vidimovo drugo, težiće nečemu, ne može kao gradonačelnik, i ako bude izabran, sam da donese dekret i oduzme 1000 stanova od BNV. Prvo, mislim da grad nije ugovorna strana nego država, drugo postoji i druga ugovorna strana koja se, verovatno, dobro obezbedila ugovorom, ali ako bi on, ili bilo ko drugi, insistirao da se, prvo, obelodane ugovori, razjasni šta je čije, koliko je ko uložio i da svoj deo uzme pod svoju ontrolu, neka, i treba tako. Da li je to 1000 stanova, 1 stan ili čitavo naselje, kako već nazvati tu gomilu betona.

Ajde da uporedimo izjave aktuelnog gradonačelnika, realnost, suvislost njegovih izjava, ovaj Obradović je princ na belom konju. Neka je čak i bez princa, bolji je od šapića i nekih drugih kandidata.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Brian Setzer said:

...

Ja ću da glasam za desničare, a možda i listu predsednika Šizoja ako ga (SPN) puste niz vodu.

...

8 hours ago, freethrow said:

Ispravno! Predsednik ima moj glas!

14 hours ago, Pletilja said:

...

Kompromnitaovao je koaliciju u kojoj je i oni nece dobiti moj glas.

Ozbiljno razmisljam i da se povucem sa liste kontrolora, sa ovakvim budalama necu da imam posla.

...

 

Drama.jpg

 

Dugo nam je i trajala ova jedinstvena opozicija :lol_2:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, shonke said:

Ma ajde bre, relstivizacija je kad kažes da je on kriv jer mu je neko upao u kuću. Kao da je neko ko nije zaključao auto kriv sto mu je ukraden.
Ili je neka žena silovana jer je nosila minić.

 

I ne samo silovana od strane nekog manijaka, takvih svuda ima, negi silovana od strane policije, socijalnih radnika i svih koji su dužni da je štite, olaćeni za to, imaju sredstva za to.

Pozivanje na obavezu čuvanja podataka, ISO 27001 je besmisleno, nemam obavezu da svoj lični kompjuter držim u bunkeru pod tri katanca, sa kanalom punim krokodila okolo, nijednog lopova ne pravda činjenica što imam samo zaključan stan i običnu šifru za pristup, a posebno ako je lopov neko ko je zadužen da čuva zakonitost i obezbeđuje red i ustavnost.

Naravno da će i opozicija i sam Miketić insistirati na postupcima vlasti koje su učinile niz teških krivičnih dela, čak i da neko smatra da je Miketićev čin neprimeren, ej, imao s.x ( tako beše pisu smerni novinari visokomoralnih tabloida), oni što objavljuju snimak pevačice kojoj je ispala si.a, e pa valja znati da sada, kad je lista predata, ne može da se menja, tako barem kaže RIK, nisu dozvolili nekoj tamo listi da radi izmene, sad se igra sa timom koji je na terenu, koriste svoje prednosti i protivničke slabosti, 

Pozivanje na dobru praksu demokratskih država odmah me podseti na Klintona i ovalni kabinet, lažnu zakletvu pred senatom, podršku je dobio i od partije i od supruge, a priznao je i da se drogirao u mladosti i ništa, Miteran je dobio veći broj glasova nakad je pred jedne izbore otkriveno da ima vanberačnu ćerku a da je to krio, reakcija javnosti je bila, otprilike, bravo majstore.

Hoćemo li da osudimo nekog ko šmrče dok država proizvodi tone droge, da upoređujemo objavljivanje snimaka sa ukradenog uređeja u cilju unižavanja političkog protivnika sa neopreznim držanjem ličnog laptopa.

Kad pmenu neko famozni ISO 27001, može li se proveriti kako se čvaju podaci iz baze MUPa, PIO fonda, školskih i zdravstvenih ustanova, Telekoma, RGZ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jes da je dobrim delom za Gerijatriju, ali valja i ovde, naročito deo koji kaže ne gledaj šta drugi rade veća šta ti radiš:

 

Piše Ivan Mrđen: Neki novi matorci

Nemam baš nikakav komentar oko najvažnije društvene teme, kojom se već danima bave mnogi po društvenim mrežama, pa čak i neki za koje, koliko juče, ne bih ni pomislio da im je najvažnije ko se s kim švaleriše i kako to podižu na nivo još većeg uživanja.

Nisam ni slutio da je pogled kroz ključaonicu i zavirivanje u tuđu spavaću sobu i dalje, bez obzira na sve modernije tehnike, jedan od najpopularnijih domaćih hobija. Mene je to prošlo još sa prvim bubuljicama, kad smo na starom „Šećerančevom“ kupatilu moj drugar Pera „Kidran“ i ja kroz rupu na dasci između dve svlačionice pratili zbivanja u onoj drugoj, od presvlačenja komšinica do „na brzaka“ rastajanja onih koji su se sa Ade Ciganlije vraćali svojim zakonitim partnerima…

A onda smo jednom bili baš neoprezni, pa nas je legendarni „Lala“ polio kofom ’ladne vode, tek toliko da zapamtimo da je u tim stvarima mnogo važnije ono što sami radite od onoga što vidite da drugi rade. Za one koji to nije imao ko da pouči u zemlji Srbiji radi non-stop javna kuća na televiziji sa nacionalnom frekfencijom, treba samo sedeti i čekati, neko će već da se do’vati…

U tom pogledu posebno su „aktivni“ mnogi moji ispisnici, na koje se odnosi čuvena misao Onore de Balzaka (1799-1850) da je „starac čovek koji je završio svoj ručak i gleda druge kako jedu“. A naročito važi i kad se zameni jedno slovo u poslednjoj reči…

 

I zbog toga moram da volim moje prijatelje, sa kojima sam u sredu popodne i do duboko u noć proveo više od šest sati, a baš niko nije pomenuo tu toliko važnu priču, koja me je zapljusnula tek sledećeg jutra kad sam neoprezno pogledao čime se zanimaju „tastatura revolucionari“.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

 
Nije cin problematican, nego mi nije jasno da se ozenjen covek od 45 godina time bavi. 
Trojka, snimanje ili koks?
Trojka.... Pa ja bih voleo da i sa 60 mogu.
Koks je potpuno van mojih principa i načela.
Snimanje... Šta znam, nisam probao i nemam ni želju.
Sve je to individualno i što kaže @Eddard dok je legalno, šta mi sad tu držimo sveću.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 40Wins said:

Pa jebem li ga, nisam ja neki lik koji prati kanon jelte, ali moje licno misljenje je da kad sam se vec ozenio, to je jer tu osobu hocu i ne zelim nikog vise dalje, 

 

Ovo je zapravo jako romantično i lepo :classic_smile: Samo jbg nisu svi muškarci, a ni žene, nužno tako romantični 😄 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DameTime said:

 

Ovo je zapravo jako romantično i lepo :classic_smile: Samo jbg nisu svi muškarci, a ni žene, nužno tako romantični 😄 

Ne, ali sklonost takvim stvarima i prepuštanje njima pokazuju slabost karaktera, a takvi nisu za politiku. U stvari ne samo da nisu za politiku, nego nisu ni za šta. Takav da ne bude sklon korupciji, ili da se drži dogovora/ugovora itd - nema šanse. Isto važi i za one koji takve štite ili se sa njima identifikuju, možda im čak zavide. Takvi nisu pouzdani, ponašaju se nasumično, i ne može im se verovati. Jedino što je sigurno u vezi takvih je da ih treba zaobilaziti u širokom luku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Eddard said:

Ma @40Wins je konzerva 😁. Romantična konzerva, ali opet 😜.

 

A dobro, jeste, ali mi je ipak slatko... Ne mogu da šejmujem 😄 

 

9 minutes ago, Mr Tuvok said:

Ne, ali sklonost takvim stvarima i prepuštanje njima

 

Kakvim stvarima, zadovoljenju seksualnog nagona? To ima svaki čovek i suludo je poricati. Konzumiranje narkotika je drugo, no koliko vidim većini je problem seks, ne droga (i Bodiroga). 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

 

Drama.jpg

 

Dugo nam je i trajala ova jedinstvena opozicija :lol_2:

 

 

 

 

Super je sto ovde raspravljamo o ne znam kakvom pokazatelju karaktera, a sa druge strane imamo Djuku molera, Jutku, i sve ostalo i mnogo gore od toga. Ajd da sacekamo do 2027. onda. Izgleda da ipak nije toliko lose u Srbiji sa ovima 💪

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Mr Tuvok said:

Ne, ali sklonost takvim stvarima i prepuštanje njima pokazuju slabost karaktera, a takvi nisu za politiku. U stvari ne samo da nisu za politiku, nego nisu ni za šta. Takav da ne bude sklon korupciji, ili da se drži dogovora/ugovora itd - nema šanse. Isto važi i za one koji takve štite ili se sa njima identifikuju, možda im čak zavide. Takvi nisu pouzdani, ponašaju se nasumično, i ne može im se verovati. Jedino što je sigurno u vezi takvih je da ih treba zaobilaziti u širokom luku.

Pa mozda je njegov dogovor/ugovor sa zenom bio da ubacuju druge karaktere + drogu u pricu, mozda je covek ispostovao sve kako treba.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, handys said:

 

Super je sto ovde raspravljamo o ne znam kakvom pokazatelju karaktera, a sa druge strane imamo Djuku molera, Jutku, i sve ostalo i mnogo gore od toga. Ajd da sacekamo do 2027. onda. Izgleda da ipak nije toliko lose u Srbiji sa ovima 💪

 

Pa nije toliko loše, očigledno. Ista priča pred svake izbore, već pomalo smara. Ne kažem da ne treba kritikovati opoziciju, ali da nije ovo izašlo našlo bi se nešto drugo...

 

Meni nijedna opcija nije idealna, niti imam poverenja da sutra neće da preleću i rade iste stvari kao sekta ako dođu na vlast. Ali glasaću protiv ovog zla, makar da se dobije smenjivost vlasti za početak, ako ništa drugo...  

 

Doduše, ovo bi bili prvi izbori koje bih propustio (ne računam onaj bojkot), da se opozicija nije ujedinila u SPN... jer ne bi imalo smisla... teško da će i ovog puta biti promena, ali ajde da se nadamo... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

ali ako bi on, ili bilo ko drugi, insistirao da se, prvo, obelodane ugovori, razjasni šta je čije, koliko je ko uložio i da svoj deo uzme pod svoju ontrolu, neka, i treba tako.

O ovome je i pričao u Utisku nedelje i na još par mesta. Navodno, "partneri" su dužni Gradu razne naknade i tako dalje...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

 

Najveći deo onoga to političari u kampanji obećavaju  jeste nerealno jer ne zavisi samo od volje jednog čoveka, ni Vučić koji odlučuje sam o svemu ne može da ispuni sva obećenja, u "obećanja" gledam kao u neki opšti stav političara, nešto čemu će težiti, naravno ceneći i realnost ttoga, U tim Obradovićevim obečanjima mogu da vidimovo drugo, težiće nečemu, ne može kao gradonačelnik, i ako bude izabran, sam da donese dekret i oduzme 1000 stanova od BNV. Prvo, mislim da grad nije ugovorna strana nego država, drugo postoji i druga ugovorna strana koja se, verovatno, dobro obezbedila ugovorom, ali ako bi on, ili bilo ko drugi, insistirao da se, prvo, obelodane ugovori, razjasni šta je čije, koliko je ko uložio i da svoj deo uzme pod svoju ontrolu, neka, i treba tako. Da li je to 1000 stanova, 1 stan ili čitavo naselje, kako već nazvati tu gomilu betona.

Ajde da uporedimo izjave aktuelnog gradonačelnika, realnost, suvislost njegovih izjava, ovaj Obradović je princ na belom konju. Neka je čak i bez princa, bolji je od šapića i nekih drugih kandidata.

 

 

 

SNS je često obećavao kule i gradove, počevši od one fabrike čipova ili Mercedesovih autobusa, koji su se do sada obistinili isto koliko i Andersenove bajke. Bilo je i mnogo neispunjenih obećanja na lokalu, kao što su putevi, kanalziacija i slično.

 

Postoji tu, međutim, i faktor publike, tj. kome se obraćaju. Oni što računaju na prste i mrdaju ustima dok čitaju mogu da progutaju ovakve gluposti, a ovaj se obraća apstinentima i neopredeljenima, koji su ipak malo pismeniji. Šta misliš, koliko je mladih koji su pred diplomiranjem ili su nedavno diplomirali koji će poverovati da će dobiti stanove u BGH20? Da li ih ima 52%, 2% ili ih uopšte nema? Da je obećao stanove za lekare ili učitelje, pa da mu čovek i poveruje, ali ovaj ni manje ni više nego lupa o besplatnim stanovima u luksuznom kompleksu. Hajde da je otišao u Boleč i da svakome ko ima njivu obeća neku subvenciju, ali ovo je smešno.

 

Ako mu je cilj da dobije glasove, neka se spusti malo na zemlju, a ako mu je cilj da neko odmah pomisli da su svi isti, onda je odradio posao.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DJ_Vasa said:

Postoji tu, međutim, i faktor publike, tj. kome se obraćaju. Oni što računaju na prste i mrdaju ustima dok čitaju mogu da progutaju ovakve gluposti, a ovaj se obraća apstinentima i neopredeljenima, koji su ipak malo pismeniji. Šta misliš, koliko je mladih koji su pred diplomiranjem ili su nedavno diplomirali koji će poverovati da će dobiti stanove u BGH20? Da li ih ima 52%, 2% ili ih uopšte nema? Da je obećao stanove za lekare ili učitelje, pa da mu čovek i poveruje, ali ovaj ni manje ni više nego lupa o besplatnim stanovima u luksuznom kompleksu. Hajde da je otišao u Boleč i da svakome ko ima njivu obeća neku subvenciju, ali ovo je smešno.

 

Ti koji umeju da čitaju neće nigde pročitati da im je obećao besplatne stanove u BNV nego da mladima treba obezbediti priuštivo stanovanje, može to da bude i u Borči, opet ne bi trebalo deliti besplatne stanove već stanove po pristupačnoj ceni ili po pristupačnoj kiriji, zakupnini. Dalja razrada, nije za ovu temu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DJ_Vasa said:

ali ovaj ni manje ni više nego lupa o besplatnim stanovima u luksuznom kompleksu.

 

U vesti koju si linkovao stoji:

Quote

"Svaki evro od 100 miliona koji Beograd na vodi duguje Gradu će se konvertovati u svojinu na stanovima koji će se davati mladima na korišćenje pod povlašćenim uslovima" izjavio je kandidat za gradonačelnika Beograda koalicije "Srbija protiv nasilja" Vladimir Obradović.

 

Ne kaže da će stanovi biti besplatni niti da će moći da se kupe za male/nikakve pare, već da će biti dati na korišćenje (iznajmljeni?) pod povlašćenim uslovima.

 

Što je i dalje teško ostvarivo, ali ima određenu logiku i mislim da nije presedan u velikim evropskim gradovima kada su ovakve stvari u pitanju.

Edited by Smrtokapa
slovo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Smrtokapa said:

 

U vesti koju si linkovao stoji:

 

Ne kaže da će stanovi biti besplatni niti da će moći da se kupe za male/nikakve pare, već da će biti dati na korišćenje (iznajmljeni?) pod povlašćenim uslovima.

 

Što je i dalje teško ostvarivo, ali ima određenu logiku i mislim da nije presedan u velikim evropskim gradovima kada su ovakve stvari u pitanju.

U prevodu na srpski - uselice se podmladak SNS kao i vodja sto se uselio prvog dana bombardovanja 1999.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Issey said:

 

Pa nije toliko loše, očigledno. Ista priča pred svake izbore, već pomalo smara. Ne kažem da ne treba kritikovati opoziciju, ali da nije ovo izašlo našlo bi se nešto drugo...

 

Meni nijedna opcija nije idealna, niti imam poverenja da sutra neće da preleću i rade iste stvari kao sekta ako dođu na vlast. Ali glasaću protiv ovog zla, makar da se dobije smenjivost vlasti za početak, ako ništa drugo...  

 

Doduše, ovo bi bili prvi izbori koje bih propustio (ne računam onaj bojkot), da se opozicija nije ujedinila u SPN... jer ne bi imalo smisla... teško da će i ovog puta biti promena, ali ajde da se nadamo... 

 

Zanimljivo mi je to kako potencijalni glasaci opozicije s jedne strane prepoznaju sav horor sistema u kojem zive, znaju i razumeju sve pipke vladajuce hobotnice, secaju se svih afera i jasno im je da jedino mogu da promene stvari glasanjem, ali opet cekaju neke platonski idealne politicare. I gori od ovih koji su u opoziciji bili bi nemerljivo bolji od onih koji su na vlasti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...