Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

30 minutes ago, Perkos2 said:

Koliko sam ja uspeo da ispratim proteste poloprivrednika oni su uglavnom zasnovani na poboljšanju njihovg položaja a širok je spektar njihovih zahteva i uopšte udruženja koji protestvuju, nisu tu samo obi iz Bavaništa a oni su se odbranili sami bez ičije pomoći. Sumnjam i da su svi istog političkog opredeljenja ali išli su im bahato u selo i oni su reagovali na to. Sve ostalo oko toga bilo je skupljanje političkih poena sa raznih strana a ti ljudi su nastavili da žive sa svojim problemima.

 

 

Poenta i jeste u tome da mi kao građani koji plaćamo porez budemo što bolje upoznati sa tim zahtevima, a pošto je protest bio javne prirode, a ne u nekoj zadruzi, treba da se zna i da ih je neko sprečavao u tome. Valjda im je cilj da ih podrže i ostali građani, a teško je to uraditi ako ne dobijemo ni osnovne informacije o zahtevima protesta niti šta je urađeno po tom pitanju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Poenta i jeste u tome da mi kao građani koji plaćamo porez budemo što bolje upoznati sa tim zahtevima, a pošto je protest bio javne prirode, a ne u nekoj zadruzi, treba da se zna i da ih je neko sprečavao u tome. Valjda im je cilj da ih podrže i ostali građani, a teško je to uraditi ako ne dobijemo ni osnovne informacije o zahtevima protesta niti šta je urađeno po tom pitanju.

 

to je i sustina.  Ne gledam TV , vesti pratim preko nekih portala kanala itd.  Na Vucicevim medijima uglavnom nema nista o protestima,  ili se protestanti razvlace u negativnom kontektstu ( Djilas, Solak, Djilas , Solak ).  Mnoge stvari na Vucicevim medijima nikad ne bi videle svetlo da se pre toga danima ne vrti na N1  i NOVAs, portalima itd.  Na Vucicevim medijima uglavnom tece med i mleko, Srbija je lider u univerzumu itd.   Niko ne bi znao ni za Suboticko naselje Makova sedmica rat migranata  itd..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

 

 

I šta onda? Ne znam koja budala više veruje u to da je Šolak neki ljudožder, osim onih sa IQ koji je jednak temperaturi na Grenlandu.

 

Pa njegovi glasači. Parizer je ušao u stagnaciju i pad rejtinga i on više ne može da računa da će da dobija nove glasače. Zato je njegova propaganda sa jedno 75% snage uperena na to da svoje glasače održi u ubeđenju da on radi odličan posao. Obzirom da ovaj vid protesta ne mogu mediji da sakriju jedini način da se ovaj protest amortizuje i da nema veći uticaj je da i njih proglasi za Šolakove i Đilasove ljude i na taj način kontroliše štetu. To je i sa poštarima radio kada ih je povezao sa tom kurirskom službom čiji je vlasnik UM to će da radi sa svima.

 

Ostatak 25% propagande ima zadatak da demonizuje opoziciju jer to drži dobar deo opozicionih glasača kod kuće na izborni dan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klotzen said:

 

Pa njegovi glasači. Parizer je ušao u stagnaciju i pad rejtinga i on više ne može da računa da će da dobija nove glasače. Zato je njegova propaganda sa jedno 75% snage uperena na to da svoje glasače održi u ubeđenju da on radi odličan posao. Obzirom da ovaj vid protesta ne mogu mediji da sakriju jedini način da se ovaj protest amortizuje i da nema veći uticaj je da i njih proglasi za Šolakove i Đilasove ljude i na taj način kontroliše štetu. To je i sa poštarima radio kada ih je povezao sa tom kurirskom službom čiji je vlasnik UM to će da radi sa svima.

 

Ostatak 25% propagande ima zadatak da demonizuje opoziciju jer to drži dobar deo opozicionih glasača kod kuće na izborni dan.

 

Mnogi od onih što glasaju za SNS to rade iz interesa i imaju dovoljno mozga da shvate da je to priča za one sa niskim IQ. Ne misliš valjda da likovi kao što su Lazar Ristovski, Miki Manojlović, Jadranka Jovanović ili Jovan Kolundžija zaista misle da je poštare angažovao Šolak? Za polupismene je svejedno, oni bi glasali za SNS i sa i bez Šolaka.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Poenta i jeste u tome da mi kao građani koji plaćamo porez budemo što bolje upoznati sa tim zahtevima, a pošto je protest bio javne prirode, a ne u nekoj zadruzi, treba da se zna i da ih je neko sprečavao u tome. Valjda im je cilj da ih podrže i ostali građani, a teško je to uraditi ako ne dobijemo ni osnovne informacije o zahtevima protesta niti šta je urađeno po tom pitanju.

Jeste to tako ali nažalost ne u Srbiji, nije dobro što nema medija kad poljoprivrednici pregovaraju sa vlašću ali nema ih ni kad neki poltičari pregovaraju sa AV i ponište volju glasača ili energiju građanskih protesta. 

Link to comment
Share on other sites

Na pregovore poljoprivrednika i vlade nisu ni pozvana sva udruženja koja su učestvovala u protestima, između ostalih udruženje iz Bavaništa i Stiga koja su i ranije bila prilično radikalna u svojim zahtevima, neka druga udruženja su preuzela na sebe da pregovaraju u ime svih, neka unutrašnja neslaganja, ne znam detalje, za mene nisu ni bitna osim što mi je žao jer gube na snazi. Ovi koji su zahtevali pregovore u prisustvu medija nisu promenili mišljenje ali su "preglasani", uostalom, kada su takvi pregovori vođeni pred kamerama, uvek idu slikanja i izjave pre, u pauzama i posle sastanaka, nije nikome zabranjeno da izveštava već da prisustvuje sastancima u sali dok pregovori traju. Zna ki iko neki primer pregovora pred kamerama?

Paori su ista slika kao i politička scena, jedino što žive od svog rada, nisu složni, nemaju razrađenu taktiku, jedni su bliski vlasi, neki su i članovi, drugi potpuno opozicionih stavova, na levoj ili desnoj strani. 
Nema razloga da se nešto mnogo zamera paorima a drugi protesti su završeni a da ne znamo ni ko je i gde pregovarao, neki su najavljeni nisu ni počeli, bilo zbog pretnji, ucena, potkupljivanaj pojedinaca, bilo zbog datih obećanja koja će se tumačiti posle izbora. Pritisak na vlast odozdo, ne može da dovoljno jako postigne ni jedno profesionalno udruženje, amo generalni štajk može da ima efekta ali nije realno očekivati da se organizuje u neko dogedno vreme, da bi se energija mase pokrenula moale bi i političke stranke da se uključe, da se jednom prekine skrivanje iza građana, kao nisu politički protesti nego građanski, nisu 2000. rudari Kolubare spontano zapretili, radilo sa sa njim, pripremalo, organizovalo, 5. oktobar nije spontani skup građana nego dobro organizovan.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ove konferencije SPN iz Beograda su haos. Jelena Zoric podrzala Cale ovo je za tebe i Bastu navodno. Sofija Mandic isto. Kaze nasli i druge javne licnosti, glumce, TV lica. Legendarno. Ko zna koliko je potpisa falsifikovano kad su nasli desetine javnih licnosti na tim listama.

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh, mafija ne gubi na izborima. Uradiće sve da pobede. Fantomske liste pa preglasavanja u GIKu na žalbe, fantomski glasači, štelovanje zapisnika, ma sve moguće i nemoguće... i na kraju i samo nasilje. Ako i ovog puta prođe bez jače reakcije, onda stvarno normalna Srbija nema čemu da se nada više...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ko zna koliko je potpisa falsifikovano kad su nasli desetine javnih licnosti na tim listama.

 

Pa to je izuzetno jednostavno da se utvrdi. Uzmeš neki uzorak od 100 potpisa sa liste. Izborna komisija okrene broj tih ljudi. Dobar dan, dobar dan. Nasumično ste izabrani u proveri legitimnosti potpisa na listi. Jeste li vi dali potpis za tu listu? Hvala doviđenja.

Lista koja nije sposobna na legalan način da skupi potpise, morala je da pokrade debelo. Tako da češ ti na reprezentativnom uzorku, pronači minimum 20-30% falsifkata i jako brzo če postati jasno koja lista je legitimna a koja nije.

 

Ali koliko mogu da primetim, izgleda nije u interesu da se to uradi i sazna istina. Bitniji je novinarski senzacionalizam (a i podmukli bočni udari).

Link to comment
Share on other sites

Da, ali ovo je sad posao za policiju. Jer zbog zastite podataka licnosti, ne moze to da se radi tako, ali policija i kasnije tuzilastvo imaju pravo da utvrde te cinjenice. Ovo je utvrdjeno samo tako sto su tih 10-20 ljudi koji su uzeli to da rade znali licno te ljude na listi i pretpostavili da oni to ne bi radili + javne licnosti.

 

Znaci na 3000 imas stotine falsifikata, ako ne i celih 1000 po listi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, L' Imperatore said:

Uzmeš neki uzorak od 100 potpisa sa liste. Izborna komisija okrene broj tih ljudi.

Na formularu se ne ostavlja broj telefona, niti bilo koji drugi kontakt podatak sem adrese iz lične karte. Ljudi iz SPN očigledno proučavaju te potpise i reaguju gde su sigurni i gde imaju kontakt podatke te osobe. 

Edited by Esli
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Jer zbog zastite podataka licnosti, ne moze to da se radi tako,

 

4 minutes ago, Esli said:

Na formularu se ne ostavlja broj telefona, niti bilo koji drugi kontakt podatak sem adrese iz lične karte. 

 

Sve jasno. Zašto bi nešto bilo simple, kad može da se iskomplikuje...

Link to comment
Share on other sites

Praktično, za falsifikovanje ovih potpisa potrebno je da neko ima bazu podataka sa imeno, prezimenom, adresom i jmbg (a ti podaci cure na sve strane) i onda naštancaju formulare i uz pomoć saradljivog overitelja završe posao u jako kratkom roku. Ako su našli Jelenu Zorić i druge javne ličnosti na ovaj način, znači da  samo izvlače redom ljude kako im se zatraži iz matičnih knjiga ili iz biračkih spiskova i štancaju kao Topčider u leto 1993. Kada bi "nadležni organi" radili posao, ovde bi bilo otkaza i godina zatvora.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa da, svi su oni budale, samo su ovi iz SPNa pametne. Resili da falsifikuju potpise pa uz svu logistiku koju su dobili od SNSa falsifikovali potpise poznatih licnosti i ljudi bliskih SPNu.

U tu pricu ne bi poverovala ni deca iz vrtica. 

Jasno je da je nekima od njih SNS skupljao potpise, ali da su falsifikovali potpise na taj nacin na koji SPN prica je smesno. I bas svi su falsifikovali i Tadic i Jeremic, bas svi koji njima mogu da skinu glasove. Klasicna predizborna propaganda. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Verovatnoća da izmišljaju da imaju izjave konkretnih osoba koje su navodno potpisale, a tvrde da nisu teži nuli.

 

Jelena Zorić je najavila da će se lično uveriti u to da li govore istinu kad tvrde da su njenim potpisima navodno podržane dve liste pa ćemo brzo znati.

 

Kao što rekoh, vrlo je mala verovatnoća da SPN-ovi članovi izborne komisije izmišljaju.

 

Quote

„Sofiju Mandić (članicu GIK-a prim. aut) poznajem, bila mi je više puta sagovornica. Ona zna moje godište, ali ne zna datum rođenja i adresu. Pozvala me je sinoć i pitala za te podatke, kada sam joj rekla, ustanovili smo da se sve poklapa i da se nalazim na listi “Srbija na Zapadu.”

„Bila sam šokirana, jako teško sam to podnela”, kaže Zorić za Nova.rs i dodaje: 

“Uradila sam na desetine priča na temu zloupotrebe ličnih podataka i sad se to dešava meni. Znači, ovde razne službe mogu da ti oduzmu pravo na ime i prezime, na lični matični broj… Ne postoji više ništa lično u zemlji u kojoj službe vršljaju kao horde i vrše atak na svakog građanina”.

Ubrzo, kako kaže, dobija drugi poziv Sofije Mandić koja joj saopštava da se njeno ime našlo na još jednoj listi. “To je lista “Ćale, ovo je za tebe”.

„To je skandal vrhunski, besramna zloupotreba. Odmah sam tražila od GIK uvid u to da li se moje ime nalazi na ovim listama. Danas idem da priložim prigovor GIK-u, a zatim ću podneti krivičnu prijavu. Najpre protiv NN lica, a kad budem imala uvid u liste, onda i protiv overitelja”, navodi Zorić.

Kaže da kao novinar nikad nije dala potpis ni za jednu izbornu listu, niti je podržala bilo koju političku stranku.

“Trudila sam se da zato što sam novinar javnost nikad ne sazna ni za koga glasam. Nemam ni društvene mreže, baš zato da niko ne bi mogao ni da nasluti, niti da pretpostavi kome ide moj glas na izborima. To je nešto toliko privatno. Ja sam prošla kroz situaciju da su me mesec dana optuživali da radim za jedne, a onda mesec dana da radim za druge. Sve sam to relativno olako podnela, jer sam znala da radim u interesu javnosti. Sada pitam da li je lična karta zaista moja, jer su moji podaci ovako besramno zloupotrebljeni u političke svrhe. Zahvaljujem se ljudima iz civilnog sektora koji su ovo otkrili, jer je moglo lako da mi se desi da za 10 godina neko maše mojim potpisom i kaže da sam bila politički aktivna”, zaključuje Zorić.

https://nova.rs/vesti/politika/falsifikovan-potpis-jelene-zoric-za-liste-cale-ovo-je-za-tebe-i-srbija-na-zapadu-sluzbe-vrsljaju-kao-horde/

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Mnogi od onih što glasaju za SNS to rade iz interesa i imaju dovoljno mozga da shvate da je to priča za one sa niskim IQ. Ne misliš valjda da likovi kao što su Lazar Ristovski, Miki Manojlović, Jadranka Jovanović ili Jovan Kolundžija zaista misle da je poštare angažovao Šolak? Za polupismene je svejedno, oni bi glasali za SNS i sa i bez Šolaka.

Ne bih ja te likove ubrajao u glasace, oni su promoteri placeni za to sto rade. Sa druge strane poznajem ljude koji podrzavaju SNS a nisu polupismeni, isto iz licnog ili porodicnog interesa.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, erwin said:

Verovatnoća da izmišljaju da imaju izjave konkretnih osoba koje su navodno potpisale, a tvrde da nisu teži nuli.

 

Ili su te osobe mozda namerno potpisale da bi sad tvrdile da nisu? Jel si izracunao kolika je verovatnoca za to?

 

Zasto bi bilo ko falsifikovao potpise poznatih licnosti i licnosti bliskih SPNu, ako moze da preda potpise armije anonimnih likova sa kojima upravlja SNS? Da bi to uradili pored toga da su potpuno retardirani, moraju da imaju licne podatke za ogroman broj ljudi, a za to im je potrebna logistika SNSa. Ako vec imaju logistiku SNSa, zasto bi to radili? Smesna prica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, A sad said:

Ili su te osobe mozda namerno potpisale da bi sad tvrdile da nisu? Jel si izracunao kolika je verovatnoca za to?

 

Ček, šta, ti tvrdiš da bi Maljevićka, a naročito Zorićka namerno ugrožavale svoj kredibilitet da bi ljudi iz koalicije Srbija protiv nasilja kritikovali druge liste?

 

Umirem od smeha.

 

Pa onda nema nikakvih problema, neka pokažu da su oba navodna potpisa Zorićke ista i da odgovaraju njenom stvarnom potpisu.

 

Nema nikakve potrebe da se lažemo, već smo i na ranijim izborima po izboru mesta potpisivanja i raspodeli potpisa po opštinama videli da je kurcobolja onih koji su štancovali potpise za kvaziopozicione liste maksimalna.

Edited by erwin
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...