Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

11 minutes ago, Mama_mia said:

...znaci ne verujes da je srb protiv nasilja proeu?

Sumnjivi su mi Ćuta i njegova ekipa, a Miki Aleksić bi morao da se izjasni pošto je pre pola godine pričao isto što i njegovi drugovi iz Narodne stranke koji su tada išli na mitinge Dveri i Zavetnika da brane Kosovo. SSP i ZLF su jako za EU, admirala Zelenovića da ne pominjemo. DS se izgubio u tome za šta je, nije ni bitno dok Srđan Milivojević izvodi skečeve po skupštini. Glasaću ih sve na gomili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Esli said:

Sumnjivi su mi Ćuta i njegova ekipa, a Miki Aleksić bi morao da se izjasni pošto je pre pola godine pričao isto što i njegovi drugovi iz Narodne stranke koji su tada išli na mitinge Dveri i Zavetnika da brane Kosovo. SSP i ZLF su jako za EU, admirala Zelenovića da ne pominjemo. DS se izgubio u tome za šta je, nije ni bitno dok Srđan Milivojević izvodi skečeve po skupštini. Glasaću ih sve na gomili.

 

Oh, meni su svi sumnjivi posebno oni za koje sam procitala da nemaju dodirnih tacaka sa necim normalnim, ali kao izjasnjavaju se kao proeu opozicija ....pola njih je proeu isto kao sto je milos jovanovic proeu...

 

 

A ima i ta stvar da je jedino bitno okoncati sns a ovo posle ce da bude nista lakse....bice pravac eu, nato i ostale normalne stvari koje ocekuju srbiju kada bi bila normalna i bez ava

 

Medjutim ima jos jedna stvar a to je rekao pre hrista jos srdja popovic advokat - demokratski procesi imaju smisla samo ako imate i obrazovane birače koji umeju da misle

Link to comment
Share on other sites

Kad već nabrajamo manjkavosti opozicije na SPN listi, treba napomenuti da je kod Ponoša potpredsednik stranke onaj rehabilitator Nedića istoričar Bojan Dimitrijević (isključen iz DS-a 2015. zbog toga).

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Kronostime said:

Tadic, Radule, jos da im se pridruze dr.Nestor i dr.Jovana i eto ti 4 stuba ludila srpske politike.

:s_d:

Nedostaje ludi Sandule, on može da pokrije ulogu celog Samita nesvrstanih.

 

Između ostalog čovek se zalaže za monarhiju, a predvodi Republikansku stranku, sama ta činjenica je već za nekih top 10.

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Smrtokapa said:

Nedostaje ludi Sandule, on može da pokrije ulogu celog Samita nesvrstanih.

 

Između ostalog čovek se zalaže za monarhiju, a predvodi Republikansku stranku, sama ta činjenica je već za nekih top 10.

Slogan te koalicije:

Lud, zbunjen, nenormalan.

:lol_2:

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

"Podrzi i potpishi proglas", danas, konf. za stampu u Medija Centru.

Dugo ste cutali.

Dobro je da ste progovorili.

Potpisacu.

i ne, ne radujem se. Naprotiv. 

Da smo svi ovakvih oppredeljenje progovorili 2003,nakon ubistva premijera, najmanje sto se ne bi dogodilo je da nam 750 ooo mladih, obrazovanih ne ode iz zemlje i verovatno da bi deca i mladi iz majskih tragedija bili zivi.

Potpisivanje i javne debate pocinju od cetvrtka.

 

https://nova.rs/vesti/politika/uzivo-bjelogrlic-majic-ivanka-popovic-i-vladimir-kostic-objasnjavaju-zasto-treba-da-glasas/

 

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Samo da dopunimo:

 

„Nekada su studenti menjali svet“: Da li i kako danas glasaju mladi u Srbiji


 

 

J*** ti budućeg programera (ili bilo koju struku) koji mora da pita roditelje za koga da glasa.

 

59 minutes ago, shonke said:

 

 

Ovom retardu će mama i tata da vezuju pertle i brišu nos sve dok mu ne nađu (ako ikad) ženu da ih zameni u tom "poslu".

 

Velika većina današnje omladine u Srbiji živi u svom "bablu", koji je sastoji od "kuća - škola/fakultet - mesta za izlazak - socijalne mreže - muzika/film/tv serije/igrice" i ništa van njega ih nimalo ne zanima. Dovoljno su mladi da imaju roditelje koji rade za njih pranje, čišćenje, spremanje klope i slične poslove i smatraju da imaju svo pravo da "uživaju u životu" u svom mehuriću. Kad prođe nekoliko godina i počnu da žive sami, bilo svojom odlukom bilo gubitkom roditelja, nastavljaju da žive isti život, samo im umesto roditelja svakodnevne poslove obavljaju osobe koje plate za to.

 

Politika, izbori, cene u prodavnicama, stanje puteva, Bliski istok, Ukrajina, Kosovo... to ne postoji. Eventualno se upamti poneka floskula (uglavnom nakaradna) povodom toga pročitana na TikToku da bi se ispalo "pametan u društvu" bez ulaženja u ikakav smisao i značenje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stiletto said:

 

 

Velika većina današnje omladine u Srbiji živi u svom "bablu", koji je sastoji od "kuća - škola/fakultet - mesta za izlazak - socijalne mreže - muzika/film/tv serije/igrice" i ništa van njega ih nimalo ne zanima. Dovoljno su mladi da imaju roditelje koji rade za njih pranje, čišćenje, spremanje klope i slične poslove i smatraju da imaju svo pravo da "uživaju u životu" u svom mehuriću. Kad prođe nekoliko godina i počnu da žive sami, bilo svojom odlukom bilo gubitkom roditelja, nastavljaju da žive isti život, samo im umesto roditelja svakodnevne poslove obavljaju osobe koje plate za to.

 

Politika, izbori, cene u prodavnicama, stanje puteva, Bliski istok, Ukrajina, Kosovo... to ne postoji. Eventualno se upamti poneka floskula (uglavnom nakaradna) povodom toga pročitana na TikToku da bi se ispalo "pametan u društvu" bez ulaženja u ikakav smisao i značenje.

I naravno, po zivotnim, politickim, kulturnim i civilizacijskim stavovima su mnogo zadrtiji, zatucaniji i nazadniji od svojih roditelja, pa cak i dedova, iako bi po logici stvari trebalo da bude obrnuto.

A mnogi od njih furaju i ogavne naci-onalisticke i ''sveto''savske majice i ostalu odecu. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, FrediB said:

I naravno, po zivotnim, politickim, kulturnim i civilizacijskim stavovima su mnogo zadrtiji, zatucaniji i nazadniji od svojih roditelja, pa cak i dedova, iako bi po logici stvari trebalo da bude obrnuto.

 

Zato što su u mogućnosti da ne prate ništa politički, kulturu im servira što Pink što Netflix što Instagram a za civilizaciju misle da je nešto što se gaji u ribnjaku. Naši stari su morali da guraju kroz svetske ratove i hladnoratovske krize, plus je školsko obrazovanje bilo mnogo ozbiljnije nego danas. Morali su da budu upućeni i u politiku i u kulturu i u (tadašnju) civilizaciju. Sadašnja mladež, jok.

 

12 minutes ago, FrediB said:

A mnogi od njih furaju i ogavne naci-onalisticke i ''sveto''savske majice i ostalu odecu. 

 

Kao što napisah, samo da bi ispali "pametni u društvu", bez ulaženja u ikakav smisao i značenje. Velikoj većini njih da pokažeš zemljopisnu kartu i kažeš im da pokažu gde je Kosovo, naboli bi Madagaskar.

 

A tek ekipa koja na stadionu ili po ulici kliče "ubi, ubi, ubi Š.....a", da im uživo pokažeš kako se kolje pile za ručak, pobegli bi vrišteći i ne bi došli sebi bez stručne medicinske pomoći.

  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kolko god da postoje outlieri, i da ima dosta mladih koji vuku na konzervativizmu, ne postoji sansa da je danasnja generacija (koju god generaciju da smartate pod danasnjom) manje progresivna od one od pre recimo 20-30 ili vise godina.

 

26 minutes ago, FrediB said:

I naravno, po zivotnim, politickim, kulturnim i civilizacijskim stavovima su mnogo zadrtiji, zatucaniji i nazadniji od svojih roditelja, pa cak i dedova, iako bi po logici stvari trebalo da bude obrnuto.

A mnogi od njih furaju i ogavne naci-onalisticke i ''sveto''savske majice i ostalu odecu. 

Slazem se da dosta mladih nije zainteresovano, ali ovo je bas reach.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, FrediB said:

I naravno, po zivotnim, politickim, kulturnim i civilizacijskim stavovima su mnogo zadrtiji, zatucaniji i nazadniji od svojih roditelja, pa cak i dedova, iako bi po logici stvari trebalo da bude obrnuto.

A mnogi od njih furaju i ogavne naci-onalisticke i ''sveto''savske majice i ostalu odecu. 

Sta ocekujes od dece kojoj roditelji tutnu u ruke najnoviji telefon, kupe im nakaradnu obucu i odecu zato sto su to videla na Pinku ili Tviteru, na koju ne sme da se povisi glas jer je to zlostavljanje, kojoj ucitelji i nastavnici moraju da povladjuju kroz celo skolovanje i poklanjaju ocene zarad proseka umesto da ih necemu nauce....?

Muzeji se zatvaraju, biblioteke i pozorista zvrje prazni ali zato crkve, klubovi i kockarnice postaju novi habitat omladine i ti ocekujes od nje neku svest?

Svasta!

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Kolko god da postoje outlieri, i da ima dosta mladih koji vuku na konzervativizmu, ne postoji sansa da je danasnja generacija (koju god generaciju da smartate pod danasnjom) manje progresivna od one od pre recimo 20-30 ili vise godina.

Mladi u Srbiji vecinom:

 

- mrze odredjene nacije iako nisu verovatno videli nijednog pripadnika tih nacija 

- smatraju mladica i slicne herojima

- se zalazu za povratak vojnog roka

- su religiozniji nego njihovi roditelji

- smatraju abortus ubistvom

- su manje slobodni u sexu nego njihovi roditelji i manje ga imaju

- cirilicare

- smatraju nikolaja velimirovica i slicne svecima

- su homofobi

- mrze Dan Zaljubljenih, Hallowe'en i slicno jer tOnIjE nAsE

- bas ih briga za EU a o NATO-u da ne govorim

- smatraju ekologiju ''prevarom'' kao i price o ''globalnom zagrevanju''

 

itd.

 

''Blago'' Srbiji sa takvim buducim birackim telom. Nakon sns+sps-a , ocekujte nesto sa ideologijom Zveri+Avetnika+Levijatana+SS Desnice.

 

Edited by FrediB
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FrediB said:

Mladi u Srbiji vecinom:

 

- mrze odredjene nacije iako nisu verovatno videli nijednog pripadnika tih nacija 

- smatraju mladica i slicne herojima

- se zalazu za povratak vojnog roka

- su religiozniji nego njihovi roditelji

- smatraju abortus ubistvom

- su manje slobodni u sexu nego njihovi roditelji i manje ga imaju

- cirilicare

- smatraju nikolaja velimirovica i slicne svecima

- su homofobi

- mrze Dan Zaljubljenih, Hallowe'en i slicno jer tOnIjE nAsE

- bas ih briga za EU a o NATO-u da ne govorim

- smatraju ekologiju ''prevarom'' kao i price o ''globalnom zagrevanju''

 

itd.

 

Mlade u Srbije vecinom:

- apsolutno boli penis za sve ove navedene stvari

 

Imas mozda 10% ljudi koji se poklapaju sa ovim sto ti pises, ne vise od toga. 

 

Ovaj batica koji kaze da ce da pita roditelje za koga da glasa je mnogo bolji primer generacije koja danas ima 18-30 godina nego ovo sto si ti ispisao.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Div said:

Ajd, ne preteruj, šta, mi smo sedeli u bibliotekama, pozorištima i muzejima dok su kafane zvrjale prazne, jeste, sećam se.:classic_biggrin:

Nismo nocili u bibliotekama, pozoristima i muzejima ali smo ih i te kako posecivali.

Vecina kafana se zatvarala oko 12 i nije ih bas bilo previse po gradu koje rade posle toga.

I one su se posecivale. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Hmmmmm...

 

https://standard.rs/2020/12/18/tradicionalizam-kao-novi-pank/

 

Quote

To je drastična promena u odnosu na vreme kada sam ja bio u tom životnom razdoblju i kada smo nakon petooktobarske „revolucije“ sa svih strana učeni da su nacionalno osećanje i tradicija nešto nazadno i nekompatibilno sa savremenim svetom, čega se treba odreći ako se želi bilo šta postići u životu. Govorili su nam da „Evropa nema alternativu“ i da ćemo, ako bespogovorno pratimo modu i popularnu kulturu koje stižu sa Zapada, sprati sa sebe vonj balkanske palanke i naprečac postati građani sveta. Sećam se vrlo dobro teksta koji sam napisao 2006. za časopis Evropa nacija  u kome sam lamentirao nad činjenicom da među mojim vršnjacima ima mnogo više onih koji bez problema mogu da navedu šest glavnih likova američke humorističke serije „Prijatelji“ nego onih koji mogu da navedu isti broj srpskih manastira i crkava na Kosovu i Metohiji.

 

U međuvremenu, nešto se krupno promenilo. Operacija promene svesti srpske omladine i nametanje kompleksa inferiornosti, uprkos desetinama miliona dolara uloženih u tu namenu, izgleda nije urodila plodom, pa su mladi sve masovnije počeli da se vraćaju veri, tradiciji i naciji, jer su videli na primeru starijih generacija kuda vode bespuća liberalizma, ateizma i samoporičućeg kosmopolitizma i jugoslovenstva. Dešavanja na ovogodišnjim litijama u Crnoj Gori, kada su mim stranice i internet portali odigrali možda i ključnu ulogu u oslobađanju naroda od straha i stvaranju pobedničke energije koja vrca od duhovitosti i vedrine, pokazala su da je ta patriotska omladina i te kako sposobna da, u sadejstvu sa Crkvom, inicira krupne političke promene.

 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Mlade u Srbije vecinom:

- apsolutno boli penis za sve ove navedene stvari

 

Imas mozda 10% ljudi koji se poklapaju sa ovim sto ti pises, ne vise od toga. 

 

Ovaj batica koji kaze da ce da pita roditelje za koga da glasa je mnogo bolji primer generacije koja danas ima 18-30 godina nego ovo sto si ti ispisao.

 

Moram da ti kazem da ovo nije tacno.

 

Mladi u Srbiji su definitivno konzervativniji nego nase generacije, i to debelo.

 

Ako koristis prevoz, samo baci pogled kad prodjes pored neke crkve koliko klinaca se krsti po autobusu.

 

Ili pesice kad ides. To ti je solidan lakmus papir.

 

Takodje ti je lakmus papir ko nosi majice sa nacionalistickim obelezjima, pre 10-ak godina nosili su ih zadrigli sredovecni muskarci, danas mahom tinejdzeri.

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Moram da ti kazem da ovo nije tacno.

 

Mladi u Srbiji su definitivno konzervativniji nego nase generacije, i to debelo.

 

Ako koristis prevoz, samo baci pogled kad prodjes pored neke crkve koliko klinaca se krsti po autobusu.

 

Ili pesice kad ides. To ti je solidan lakmus papir.

 

Takodje ti je lakmus papir ko nosi majice sa nacionalistickim obelezjima, pre 10-ak godina nosili su ih zadrigli sredovecni muskaraci, danas mahom tinejdzeri.

To.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, FrediB said:

Mladi u Srbiji vecinom:

 

- mrze odredjene nacije iako nisu verovatno videli nijednog pripadnika tih nacija 

- smatraju mladica i slicne herojima

- se zalazu za povratak vojnog roka

- su religiozniji nego njihovi roditelji

- smatraju abortus ubistvom

- su manje slobodni u sexu nego njihovi roditelji i manje ga imaju

- cirilicare

- smatraju nikolaja velimirovica i slicne svecima

- su homofobi

- mrze Dan Zaljubljenih, Hallowe'en i slicno jer tOnIjE nAsE

- bas ih briga za EU a o NATO-u da ne govorim

- smatraju ekologiju ''prevarom'' kao i price o ''globalnom zagrevanju''

 

itd.

 

''Blago'' Srbiji sa takvim buducim birackim telom. Nakon sns+sps-a , ocekujte nesto sa ideologijom Zveri+Avetnika+Levijatana+SS Desnice.

 

 

Ti mladi su deca nekadasnjih pankera, rokera, kosmopolita... koji su zaboravili ono najvaznije - da ih nauce nekim normalnim vrednostima i prepustili Youtubeu, Tik toku, medijima, kleru... da to obavi mesto njih. Njima je svejedno koju ce zastavu staviti na avatar - bitno je samo sta je kod vecine trenutno u modi.

Ne bih se bas uzdao u takvu omladinu da ce nesto promeniti na bolje - nisu navikli da imaju svoj stav i lepse im je u anonimnosti krda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Moram da ti kazem da ovo nije tacno.

 

Mladi u Srbiji su definitivno konzervativniji nego nase generacije, i to debelo.

 

Ako koristis prevoz, samo baci pogled kad prodjes pored neke crkve koliko klinaca se krsti po autobusu.

 

Ili pesice kad ides. To ti je solidan lakmus papir.

 

Takodje ti je lakmus papir ko nosi majice sa nacionalistickim obelezjima, pre 10-ak godina nosili su ih zadrigli sredovecni muskaraci, danas mahom tinejdzeri.

Krstenje pored crkve nema nikakve veze sa konzervativizmom, i ja sam to radio do odredjenog momenta jer jbg, monkey see monkey do. 

 

Sve ovo o cemu pricate je marginalno, mozes da nadjes 5-10 posto ljudi koji se bave tim temama uopste. Evo ja spadam u te mladje generacije i jedva mozes da nabodes nekog ko ima pojma o ovim temama o kojima se ovde pise.

 

Da sam dobio dolar svaki put kad sam cuo "ma ne znam ti ja te stranke, ne razumem se u to", ko zna gde bi sad bio.

 

Znam da je anegdotalno, al mi nije los uzorak ako uzmemo poslednjih 10 godina zivota.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

 

Ti mladi su deca nekadasnjih pankera, rokera, kosmopolita... koji su zaboravili ono najvaznije - da ih nauce nekim normalnim vrednostima i prepustili Youtubeu, Tik toku, medijima, kleru... da to obavi mesto njih. Njima je svejedno koju ce zastavu staviti na avatar - bitno je samo sta je kod vecine trenutno u modi.

Ne bih se bas uzdao u takvu omladinu da ce nesto promeniti na bolje - nisu navikli da imaju svoj stav i lepse im je u anonimnosti krda.

Ova dva bolda su ti malo kontradiktorna.

 

Ako je neko mene naucio "normalnim vrednostima" gde je tu tacno moj stav. Ako je neko dosao i nacrtao mi, ovo je X, ovo je Y, ovo je Z, tu nema ni trunke mog stava, nego bukvalno opet monkey see monkey do.

 

Ako treba da identifikujem jedan problem koji imamo kao narod, nevezano za generaciju, je apsolutni nedostatak kritickog razmisljanja i logicke konzistentnosti. Morao bi ozbiljno da kopas da bi nasao coveka koji je zapravo nekom konzistentnom logikom dosao do stavova koje ima.

 

Niti postoji bilo sta u obrazovanju sto ce da resi taj problem, logika i filozofija, IMO verovatno i najbitniji predmeti u gimnaziji se dozivljavaju kao potpuno nebitni, matematika koja im je prakticno sestra se dozivljava kao "ma sta ce mi to u zivotu". Nista necemo da postignemo ako jedna generacija bude ucila drugu normalnim vrednostima, jer su za tebe i mene to potpuno drugaciji pojmovi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...