Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

ajde, ajde...

sajam knjiga...
razlog br.1 za srednjoskolce da ga posete, jer su taj dan oslobodjeni obaveze prisustva na nastavi, kupe gumicu sa mirisom tropskog voca, hemijsku koja sija i koju odma' izgube, videli hodajuci meme Seselja i slikali se s njim...

 

humor ce rusiti vlade 😄 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Definitivno su se ujedinili kao Srbija protiv nasilja.

 

Moramo, PSG, Zajedno, DS, SRCE, Ekoloski ustanak, Narodni Pokret Srbije (Miroslav Aleksic) i SSP.

 

Meni je ovo najbolji potez opozicije od DOSa. Videcemo da li ce uspeti da izvuku ljude da glasaju.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

Jos i da razumem sirotiLJu koja se uclanjuje u SNS zbog posla/neke crkavice, ali sta ce ljudima, koji su svojim radom, profesijom, zaradili dovoljno za zivot, potreba da se ovako blamiraju?!

 

Pa verovatno su procerdali sve. Sportisti su poznati po tome da ulazu zaradjeno u sportskoj karijeri ili u spekulativne poslove ili u poljoprivredu i kad se ispostavi da ne dobiju ono sto su ocekivali, cak i ako ne upadnu u dugove imaju potrebu za odrzavanjem stila zivota od ranije i onda im je ovo izlaz.

 

Isto kao Janko Tipsarevic. Solidna karijera, osnovao akademije sirom sveta, usao u dilove sa Arapima, Azijatima pod ko zna kakvim uslovima, akademija bas ne ide sjajno i sta da radis, da kazes jbg to je to, daj da spasem sta se spasiti moze ili da kopas i rukama i nogama da odrzis zivotni stil, imajuci u vidu i njegovu suprugu koja je iz dzet set miljea... odgovor se sam namece.

 

Mnogo je verovatnije da ce clanovi postati oni koji bi da se obogate ili odrze bogatstvo.

 

Sirotinja se ucenjuje, glasa za kilo brasna i zejtina.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

Jos i da razumem sirotiLJu koja se uclanjuje u SNS zbog posla/neke crkavice, ali sta ce ljudima, koji su svojim radom, profesijom, zaradili dovoljno za zivot, potreba da se ovako blamiraju?!

Vidiš, ja upravo te što nemaju leba da jedu ne razumem. Promeni nešto al ne na gore nego probaj da se izboriš. Ali oni jok, krenu u još goru opciju. 

Ne mogu svi da budu u stranci jer "mala bara...". 

Ovi šso su se napunili i bez SNS, pa ko zna šta im treba da se završi ili možda ipak imaju neke grehe iz prošlosti (ili fasciklu u fioci).

Eno ga bivši radojičičičičić, svi su mislili da je on samo bio direktor dečje bolnice kad ono i on ima kućicu pored reke...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

Jos i da razumem sirotiLJu koja se uclanjuje u SNS zbog posla/neke crkavice, ali sta ce ljudima, koji su svojim radom, profesijom, zaradili dovoljno za zivot, potreba da se ovako blamiraju?!

 

Nije poenta koliko si zaradio, poenta je koliko si navikao da trošiš.

 

"Godišnji prihod dvadeset funti, godišnji rashod devetnaest funti, devetnaest šilinga i šest penija; rezultat sreća. A godišnji prihod dvadeset funti, godišnji rashod dvadeset funti i šest penija: rezultat beda." - G. Mikober, Dejvid Koperfild.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Meni je ovo najbolji potez opozicije od DOSa. Videcemo da li ce uspeti da izvuku ljude da glasaju.

Naravno da hoće. Ovo je prvi put da ceo proevropski blok skoro pola godine radi neprestano na političkoj akciji gde postoji konsenzus oko zahteva i angažovanje građana u protestima gde se prelazi u izbornu kampanju (za razliku od prethodih protesta gde se šetalo, a izbora nije bilo na vidiku), nema isticanja liderskih ambicija, pravi se dogovor  gde niko ne rizikuje soliranje da ne ispadne novi Vuk Drašković . Deo birača koji je u apatiji i oni koji su zbunjeni dosadašnjim podelama sada ima jednostavan izbor na glasanju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/27/2023 at 1:36 PM, McLeod said:

Definitivno su se ujedinili kao Srbija protiv nasilja.

 

Moramo, PSG, Zajedno, DS, SRCE, Ekoloski ustanak, Narodni Pokret Srbije (Miroslav Aleksic) i SSP.

 

Meni je ovo najbolji potez opozicije od DOSa. Videcemo da li ce uspeti da izvuku ljude da glasaju.

 

Ekoloski ustanak je Cuta? Onda mi je malo cudno da je u koaliciji sa Zajedno, ali dobro, valjda je tacno i valjda su progutali ponos (citaj: shvatili da sami ne mogu ni do 0,5%).

 

Jos samo da se NS ubaci u desnu koaliciju sa NDSS i POKS, tu su i Dveri/Zavetnici i mislim da obe liste mogu da predju cenzus od 3% lagano. E onda nastupa pravi DOS momenat kada svi od ekstremne levice do ekstremne desnice treba ili zajedno da prave prelaznu vecinu ili da biraju ko ce da bude Vucicev privezak (a ima mnogo kandidata).

 

Citam i da je Djilas promenio plocu i da najavljuje prelaznu vladu nakon izjava da ne zeli nikakvu saradnju sa desnicom, ali sad Dveri i Zavetnici pricaju kako ne mogu sa "onima koji hoce da izdaju Kosovo". Mozda je i pametnije davati neke megalomanske najave (tipa: verujemo u pobedu nase koalicije blablabla), izvesti sve ideoloske cistunce, a onda praviti bar u Beogradu vecinu od jednih i od drugih, jer je alternativa samo koalicija sa SNS/SPS zlom i utapanje u njemu (sto su vec uradili LSV, deo DS, LDP i mnoge druge partije..)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Problem NS je što ju je Aleksić pojeo. Po onim Vukadinovićevim istraživanjima Aleksić je na 5,5% a NS je pao na 0,5%. Pitanje je kome oni uopšte trebaju danas. Ja sam njih inače uvek doživljavao kao stranku centra, tačnije desnog centra i ispostavilo se da je većina njihovih glasača u stvari strogo u centru i da su zato i otišli za Aleksićem.

 

Takođe pokazalo se da desničarima smeta Jeremić i da neće za njega nikad glasati, iako je okupio solidnu ekipu oko sebe. Njima je bolje da se rebrendiraju na centru pa da pokušaju da vrate neke od glasača koje je uzeo Aleksić. Takođ NS pre raspada nije imao 6% tako da ispade da je Aleksić privukao mnogo više ljudi nego što je naseldio od NS.

 

Naravno pod uslovom da je istraživanje nabolo cifru, jer često ova mala istraživanja ne pogađaju dobro kod ovih malih procenata.

 

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Klotzen said:

Problem NS je što ju je Aleksić pojeo. Po onim Vukadinovićevim istraživanjima Aleksić je na 5,5% a NS je pao na 0,5%. Pitanje je kome oni uopšte trebaju danas. Ja sam njih inače uvek doživljavao kao stranku centra, tačnije desnog centra i ispostavilo se da je većina njihovih glasača u stvari strogo u centru i da su zato i otišli za Aleksićem.

 

Takođe pokazalo se da desničarima smeta Jeremić i da neće za njega nikad glasati, iako je okupio solidnu ekipu oko sebe. Njima je bolje da se rebrendiraju na centru pa da pokušaju da vrate neke od glasača koje je uzeo Aleksić. Takođ NS pre raspada nije imao 6% tako da ispade da je Aleksić privukao mnogo više ljudi nego što je naseldio od NS.

 

Naravno pod uslovom da je istraživanje nabolo cifru, jer često ova mala istraživanja ne pogađaju dobro kod ovih malih procenata.

 

 

Pre bih rekao da je Aleksić spasao deo NS, Jeremić mi deluje kao tipičan lider srpskih stranaka, stranka sam ja, ja se pitam za sve, ja odlučujem a drugi treba da trče, gaze blato, stvaraju stranačku infrastrukturu. Ne verujem da je Vuk čovek kompromisa, teško će naći koalicione partnere i zbog svoje i zbog sujeta potencijalnih partnera.

Ove brojke, rezultati istraživanja mogu da budu realne ako je istraživanje rađeno u vreme dok je cepanje stranke bilo aktuelno, bili su u žiži, mnogi su se opredeljivali između jedne ili druge opcije iako im sama NS ništa ne znači. Aleksić je u javnosti prisutniji i kroz proteste i kroz priče o aferama, ume da privuče ljude, da li ume i da zadrži potencijalne glasače to ćemo videti.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Ekoloski ustanak je Cuta? Onda mi je malo cudno da je u koaliciji sa Zajedno, ali dobro, valjda je tacno i valjda su progutali ponos (citaj: shvatili da sami ne mogu ni do 0,5%).

 

Vrlo je pohvalno što su Ekološki ustanak i Zeleno-levi prihvatili da budu u istoj koaliciji, pošto te dve grupe ne mogu očima da se gledaju.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Nebitno je kome će se prikloniti NS jer kao što su napisali ljudi, oni su izlaskom Aleksića postali irelevantni, Jeremic nema nikakvu političku težinu ili glasački potencijal koji se vrti oko njega.

Lik je takav salonac da uopste ne moze da ukapira sta je kontraproduktivno kod glasaca.

Najjace je kad uzme da se hvali i kaci slike kako je zavrsio Harvard, Kembridz trte mrte, a ljudi krenu da ga sprdaju kako je onda moguće da Ćuta ima više glasača od njega.

Link to comment
Share on other sites

Jeremić je imao katastrofalnu procenu da će skretanjem udesno moći da proširi svoju popularnost, na kraju Aleksiću nije ni ostalo ništa drugo nego da sačuva svoju popularnost i napravi opet svoju partiju. Jeremića ne podnose ni glasači proevropskih partija, ni ovi iz desnice. Desnica ga prosto smatra dosovcem, čovekom bivšeg režima, dok ove prve nervira na toliko osnova zadnjih petnaestak godina. Sada će morati da se prikače kome god samo da prežive ove izbore, ali ne znam ko bi rizikovao dil sa njim. Čini mi se da se proevropska opozicija ovako dogovorila zahvaljujući tome što nemaju više Jeremića među sobom.

 

Za predstojeće izbore, u BG će verovatno morati da se pravi koalicija neke partijedesnice i Srbija protiv nasilja, ako se želi promena. Na nivou Srbije, bez preletanja SPS ili nekog naglog sunovrata SNS zbog nekog događaja u toku kampanje, najbolja moguća opcija je ono što je profesor Dejan Jović u jednom intervjuu nedavno predstavio kao "tranzicioni pakt", ali je pitanje da li bi birači imali razumevanja za to.

 

5 hours ago, Smrtokapa said:

Vrlo je pohvalno što su Ekološki ustanak i Zeleno-levi prihvatili da budu u istoj koaliciji, pošto te dve grupe ne mogu očima da se gledaju.

U koaliciji je toliko ljudi koji se međusobno ne podnose, Ponoš + Aleksić, na primer, bilo ko + Đilas, sve frakcije nekadašnje koalicije Moramo, ali meni je takođe fascinantno kako se ZLF u prethodnih pola godine udružio sa  Đilasom i zajedno nastupaju kao blok u pregovorima za mandate, pismima evroparlamentarcima i drugim inicijativama, a pre toga su godinama gradili poziciju ograđivanjem od njega. Mislim da proevropska opozicija politički sazreva i svesna je zajedničkih interesa, što i jeste suština svake politike.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Esli said:

Jeremić je imao katastrofalnu procenu da će skretanjem udesno moći da proširi svoju popularnost,

 

Nije to toliko nerealno razmisljanje i da se radi o bilo kojoj drugoj zemlji (koja ima slobodne medije i normalne izbore) to bi cak i bio pun pogodak.

 

Sta uopste imamo na desnici? Novi DSS/POKS koji su se istakli saradnjom sa rezimom (a svako ko sebe smatra nacionalistom i nema nista protiv SNS ionako odavno glasa za SNS), Zavetnici za koje je lako dokazati da su SNS ekipa i Dveri koje lelulaju od kooperativne i razumne ekipe do grupe ludaka koja zivi u svom svetu. NS je trebalo da cilja ex glasace DSS kojima su Kostunica, Jankovic i takvi tipovi najbolje sto politicka scena moze da ponudi - iskustvo, nacionalizam, mirnoca, umereni konzervativizam + ekonomski desno + antikomunizam. Nesto za intelektualnu ekipu od 55+ godina koja glasa desno. Ti ljudi ne bi trebalo da mogu da smisle Vucica (osim ako nemaju koristi od njega), ne mogu da glasaju za Dveri, Zavetnike i slicne, a ne privlaci ih ni prica EU po svaku cenu, a pogotovo ne ova nova levica.

 

Pricajte za Jeremica sta god zelite, ali on je u poslednjih 5-6 godina (od kada se vratio) cvrsto na anti-SNS liniji i jedini je ostao dosledan toj svojoj poziciji. Ovi desno od njega su imali ispade saradnje sa Vucicem (pocevsi od ispijanja vina sa njim), Djilas je sastajao sa njim i menjao pricu vise puta, pola DS je zavrsilo u SNS (ili pri SNS - Balsa Bozovic, Gordana Comic, Sutanovac i ta ekipa).

 

Problem za Jeremica je upravo pojava Aleksica koji je isto desno orijentisan, ali nema toliko putera na glavi, ali mnogo veci je nedostatak zelje birackog tela da stvarno razmisli koja je opcija za njih najmanje zlo (za anti-SNS desnicare je to NS), pa onda imamo da gomila njih i dalje glasa za SNS jer Vucic, manja gomila za SPS jer Dacic, ovi koji su anti-SNS su ili za Djilasa jer misle da je on jedina opozicija (i ekipa oko njega), a ako je neko bas u fazonu "svi politicari su zlo" onda je opcija DJB/Dveri/Zavetnici.

 

Da zavrsim, da sam desnicar i da sam cvrsto protiv SNS, glasao bih za Jeremica i NS bez ikakvog dvoumljenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, goldberg said:

 

Ekoloski ustanak je Cuta? Onda mi je malo cudno da je u koaliciji sa Zajedno, ali dobro, valjda je tacno i valjda su progutali ponos (citaj: shvatili da sami ne mogu ni do 0,5%).

 

Jos samo da se NS ubaci u desnu koaliciju sa NDSS i POKS, tu su i Dveri/Zavetnici i mislim da obe liste mogu da predju cenzus od 3% lagano. E onda nastupa pravi DOS momenat kada svi od ekstremne levice do ekstremne desnice treba ili zajedno da prave prelaznu vecinu ili da biraju ko ce da bude Vucicev privezak (a ima mnogo kandidata).

 

Citam i da je Djilas promenio plocu i da najavljuje prelaznu vladu nakon izjava da ne zeli nikakvu saradnju sa desnicom, ali sad Dveri i Zavetnici pricaju kako ne mogu sa "onima koji hoce da izdaju Kosovo". Mozda je i pametnije davati neke megalomanske najave (tipa: verujemo u pobedu nase koalicije blablabla), izvesti sve ideoloske cistunce, a onda praviti bar u Beogradu vecinu od jednih i od drugih, jer je alternativa samo koalicija sa SNS/SPS zlom i utapanje u njemu (sto su vec uradili LSV, deo DS, LDP i mnoge druge partije..)

 

 

Gledajući poslednja dva Utiska Nedelje,mogao se steći utisak da nema saradnje sa Dverima i DSS-om.Pogotovo je dominantan u stavovima ne damo Kosovo i ne sankcije Rusiji bio Boško,koga je bilo mučno slušati koji je celu emisiju ponavljao samo to.Čak je optužio Pavla Grbovića da ima isti stav prema Kosovu kao Vučić.Makar je za Radojičića rekao da je kriminalac ili nešto u tom fazonu,za razliku od Jovanovića.Još je i nadmeno govorio ostatak opozicije treba da priđe njemu a ne on njima.

Činjenica je da će se morati praviti koalicija u Beogradu sa njima,ali nešto mi govori da će se desnica na kraju naći razlog da ne uđe u istu.Ništa im ne verujem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Nije to toliko nerealno razmisljanje i da se radi o bilo kojoj drugoj zemlji (koja ima slobodne medije i normalne izbore) to bi cak i bio pun pogodak.

 

Sta uopste imamo na desnici? Novi DSS/POKS koji su se istakli saradnjom sa rezimom (a svako ko sebe smatra nacionalistom i nema nista protiv SNS ionako odavno glasa za SNS), Zavetnici za koje je lako dokazati da su SNS ekipa i Dveri koje lelulaju od kooperativne i razumne ekipe do grupe ludaka koja zivi u svom svetu. NS je trebalo da cilja ex glasace DSS kojima su Kostunica, Jankovic i takvi tipovi najbolje sto politicka scena moze da ponudi - iskustvo, nacionalizam, mirnoca, umereni konzervativizam + ekonomski desno + antikomunizam. Nesto za intelektualnu ekipu od 55+ godina koja glasa desno. Ti ljudi ne bi trebalo da mogu da smisle Vucica (osim ako nemaju koristi od njega), ne mogu da glasaju za Dveri, Zavetnike i slicne, a ne privlaci ih ni prica EU po svaku cenu, a pogotovo ne ova nova levica.

 

Pricajte za Jeremica sta god zelite, ali on je u poslednjih 5-6 godina (od kada se vratio) cvrsto na anti-SNS liniji i jedini je ostao dosledan toj svojoj poziciji. Ovi desno od njega su imali ispade saradnje sa Vucicem (pocevsi od ispijanja vina sa njim), Djilas je sastajao sa njim i menjao pricu vise puta, pola DS je zavrsilo u SNS (ili pri SNS - Balsa Bozovic, Gordana Comic, Sutanovac i ta ekipa).

 

Problem za Jeremica je upravo pojava Aleksica koji je isto desno orijentisan, ali nema toliko putera na glavi, ali mnogo veci je nedostatak zelje birackog tela da stvarno razmisli koja je opcija za njih najmanje zlo (za anti-SNS desnicare je to NS), pa onda imamo da gomila njih i dalje glasa za SNS jer Vucic, manja gomila za SPS jer Dacic, ovi koji su anti-SNS su ili za Djilasa jer misle da je on jedina opozicija (i ekipa oko njega), a ako je neko bas u fazonu "svi politicari su zlo" onda je opcija DJB/Dveri/Zavetnici.

 

Da zavrsim, da sam desnicar i da sam cvrsto protiv SNS, glasao bih za Jeremica i NS bez ikakvog dvoumljenja.

 

Sve je to lepo, nego taj isti Aleksić je bio u koaliciji sa ekipom SNS-SPS, što nije nikakva tajna. Reče jednom davno mudri Istinomer i ovo:

 

Quote

Nakon lokalnih izbora u Trsteniku 2012. godine na kojima su Ujedinjeni regioni Srbije osvojili najviše mandata i napravili koaliciju sa Srpskom naprednom strankom, Socijalističkom partijom Srbije, Novom Srbijom i Partijom ujedinjenih penzionera Srbije, izabran je za predsednika opštine.

 

Hajde da se ne lažemo, i pre 11 godina se znalo šta su SNS i SPS, kao i ova tri njijhova priprepka. Možda je bio brži od ex-ministarke Zoke, koja se čak i šminkala o državnom trošku dok joj se nisu 'otvorile oči' (našminkane okice), ali naci-fukara ostaje naci-fukara. Da su dotičnom Aleksiću ponudili malo više časti, slasti i masti, taj bi ljubio dupe SNS-u sa sve Vučićem u paketu, ali mu nisu dovoljno ponudili. Može taj Aleksić da se izdaje za nekog turbo-sega-mega-giga opoziciJonara jer je bio brži, ali njegovo kosovarenje je već znak za uzbunu. Ovde čak i ne mislim na to da bi se slizao sa beogradskim režimom, već da jeste slizan sa kremaljskim. A to ne valja, ni najmanje. Poserem se ja na njegovo verbalno zalaganje za demokratiju, što važi i za njegovog bivšeg partijskog pajtosa Sunđer Boba, jer kad se zalažeš za ruZZki interes, onda tu nema ni 'd' od demokratije.  Lepe su sve te priče o ujedinjavanju  opoziciJone političke scene, zbog čega mi suze naviru na oči. ali zna se od čega se pita ne pravi. Treba ovo AV još malo da pritisne, da nastavi sa kosmetiĆarenjem, guranjem prsta u oko zapadu, uvlačenju Kini u analni otvor i da to kruniše sankcijama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li i dalje verujete da se u Srbiji nešto može promeniti na izborima? AV je odradio glavni zadatak i sad će mu dozvoliti da kao nikad do sad pokrade izbore. A ovi foliranti pro-levi i pro-desni su tu samo da predstava bude kompletan cirkus. Silni opozicionari, sve zajedno da ih ubaciš u jednu osobu ne bi ispao dobar političar.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...