Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Srbija najgora u Evropi po preradi otpadnih voda.

 

W1kTr8h.png

 

Quote

We measure wastewater treatment as the proportion of wastewater that undergoes at least primary treatment in each country, multiplied by the proportion of the population connected to a wastewater collection system. A score of 100 indicates that a country has 100% of its population connected to a sewer system and 100% of household wastewater is treated; a score of 0 indicates that no wastewater is reported as treated within a country. Data come from a wide variety of sources, especially the UN Statistics Division, the OECD, and Eurostat.

https://epi.yale.edu/epi-results/2022/component/wwt

 

2oU4BtN.png

 

https://epi.yale.edu/downloads/epi2022report06062022.pdf

Edited by erwin
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan said:

Mozda vecini odgovara situacija u Srbiji ?

Nikada nisam imao utisak da je vecini stalo do "zapadnih vrednosti" (demokratija, vladavina prava, radinost i ostale pizdarije).

Srbin je covek domacin i treba mu gazda, pametniji od celoga sveta (dokazano) i vican snaci se u teskim okolnostima ("nema problema"),

koji zna da uziva (meraklija po prirodi), generalno mekane duse i vrhunske gostoljubivosti.

Nezavisan od velikih sila i patriota, od Boga odabran, sa svetlom prosloscu i jos svetlijom buducnoscu (a USA i Nemacka ce propadnu).

Mozda ce Srbija da pronadje neki svoj, originalni put, kojim jos niko nije isao.

Uostalom sta fali Srbima i Srbiji ? Radja se, zivi se, umire se. A i u sportovima ste jako dobri.

 

Oprostite na ovom cinicnom upadu, jer zapravo mi se srce stegne i zao mi je potencijala, koji bi mladi mogli ostvariti u jednoj normalnoj drzavi.

Citam vas povremeno i stvarno mi je zao da nikakvo resenje nije na pomolu (cak i ako ne poznajem politicke aktere, izgleda kao da su svi podjednako izgubljeni u magli).

I ne znam zasto, stalno mi u misli dolazi Djindjic. Njegovim ubistvom Srbija je izvrsila samoubistvo za duzi vremenski period (nije njega ubila samo mafija) :(

 

 

Spoiler

russian-flag-russia.gif

 

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Ko kaze da mora? Cilj politicke borbe nije ispunavanja zelja nekih pojedinaca nego izgradnja bolje drzave i drustva.

 

Pa nije mi poznato da je ijedna zemlja vezana za ruZZiju izgradila to što kažeš.

1 hour ago, goldberg said:

Uhvatili smo se jednog pitanja (ili jedne grupe pitanja) kao da ce to da nam resi sve probleme.

Neće. To je samo preduslov. Ostatak je na društvu koje će da reguliše ostalo. A da se AV pretvori u Đukanovića... mislim da je veća šansa da se pretvori u Deda Mraza.

1 hour ago, Dragan said:

Nikada nisam imao utisak da je vecini stalo do "zapadnih vrednosti" (demokratija, vladavina prava, radinost i ostale pizdarije).

 

Jeste da si i sve ostalo tačno rekao, ali jedino zapadno do čega je većini ovde stalo jeste evro, eventualno švajcarski franak i dolar.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Jedem leba i parizer - Vucicev sam simpatizer.
[emoji38]_2:
Ovo sam postavio, osim što je ovaj Nonić prava napast za SNS u Nišu, zbog priče, a koju sam ranije postovao, da po istraživanju Aca Parizer gubi Niš na izborima, kako sada stvari stoji pa pokušava da ispegla situaciju. SNS u Nišu se podelio n adve frakcije-sekte. Uveliko traje rat ko će da zameni Sotirovsku. Deo sekte protežira Bratislava Dikića, a drugi deo sekte nekog, čini mi se Petrovića iz advokature ili pravosudja, ne znam tačno, ali znam da ga zovu "nanogica"...za 10 000 € imaš nanogicu šta god da uradiš...to ti je završeno. Inače vrlo često je u poslednje vreme u Nišu onaj nadrkanko Darko Glišić i on tupi nešto, dok ga ne iscipeliraju, retko iritantan čovek. Tu negde kao Orlić, ali mislim da je za nijansu prostiji od njega.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока




  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Constantin said:

Ovo sam postavio, osim što je ovaj Nonić prava napast za SNS u Nišu, zbog priče, a koju sam ranije postovao, da po istraživanju Aca Parizer gubi Niš na izborima, kako sada stvari stoji pa pokušava da ispegla situaciju. SNS u Nišu se podelio n adve frakcije-sekte. Uveliko traje rat ko će da zameni Sotirovsku. Deo sekte protežira Bratislava Dikića, a drugi deo sekte nekog, čini mi se Petrovića iz advokature ili pravosudja, ne znam tačno, ali znam da ga zovu "nanogica"...za 10 000 € imaš nanogicu šta god da uradiš...to ti je završeno. Inače vrlo često je u poslednje vreme u Nišu onaj nadrkanko Darko Glišić i on tupi nešto, dok ga ne iscipeliraju, retko iritantan čovek. Tu negde kao Orlić, ali mislim da je za nijansu prostiji od njega.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока



 

Horor izbor - ne zna se ko je grdji.

:krstipd4:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma da li je ovo za politiku ili neku temu o mentalnim poremecajima gtadskih vlasti u Beogradu. Zbog koncerta Jelene Kareluse u Bgd na vodi je privremeno obustavljen tramvajski saobracaj preko starog savskog mosta (odnosno posledicno SAV saobracaj tramvaja ka Novom Beogradu osim 13 sa Banovog Brda koja ide preko mosta na Adi)!?

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, DJ_Vasa said:

Pa nije mi poznato da je ijedna zemlja vezana za ruZZiju izgradila to što kažeš.

Neće. To je samo preduslov. Ostatak je na društvu koje će da reguliše ostalo. A da se AV pretvori u Đukanovića... mislim da je veća šansa da se pretvori u Deda Mraza.

 

Pa nije preduslov jer eto Madjarske u EU i NATO, da pitas ljude ovde jedno 99% bi reklo da bi radilo tamo, a imaju populisticku vlast koja manje - vise ima retoriku i sprovodi politiku Dveri ili NDSS.

 

Sa druge strane imamo tu CG u kojoj se mnogo losije zivi, a do 2020. godine su bili potpuno na liniji svih vrednosti za koje se pise da moramo da ih usvojimo.

 

Ja se slazem sa tobom da Djukanovic nije toliko stetan i toliki diktator kao Vucic, ali to nije zato sto mu je zemlja priznala Kosovo ili je u NATO nego zato sto cak i Djukanovic ne vodi politiku svega (i nicega), ima svoju ideologiju i opozicija je pod njim mogla da pobedjuje u nekim opstinama.

 

Sto se vladavine Vucica tice, on vodi Tadicevu spoljnu politiku, a ima SRS unutrasnju retoriku, sto znaci da cemo mi biti mozda i blizi EU i NATO sto vise on bio na vlasti, ali ce zato biracko telo sve vise antizapadno nastrojeno. Njegove pristalice 24 sata dnevno mogu da citaju i gledaju antizapadnu propagandu, a oni koji su protiv njega vide da zapad nema nijedan problem sa diktaturom koju ovaj sprovodi.

 

Da zavrsim, kljucan korak napred u svakoj zemlji u ovakvom sistemu koji imamo (demokratija) je smena vlasti. To znaci da prvo ovi klovnovi moraju da odu, da ce i proruske/nacionalisticke partije pasti ispod cenzusa ako ekonomija bude u haosu i da ce i prozapadne partije padati ako sve sto mogu da ponude jeste "put ka clanstvu u EU".

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

Da zavrsim, kljucan korak napred u svakoj zemlji u ovakvom sistemu koji imamo (demokratija) je smena vlasti. To znaci da prvo ovi klovnovi moraju da odu, da ce i proruske/nacionalisticke partije pasti ispod cenzusa ako ekonomija bude u haosu i da ce i prozapadne partije padati ako sve sto mogu da ponude jeste "put ka clanstvu u EU".

 

Ovde se slažemo. Problem i jeste u tome što mogu da ponude samo jeftine parole, a od toga se ne živi. Da imaju više mozga, mi o ovome ne bismo ni razgovarali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Preporucujem knjigu Erich Fromm - Bekstvo od slobode.

Jeste da je napisana 1941. ali prilicno dobro opisuje psiholosko-sociolosko-ekonomske uslove i uzroke koji dovode do toga da pojedinac i citave nacije teze autoratitivnim, pa cak i fasistickim rezimima, a moze se dobro videti i kod mnogih danasnjih nacija i njihovih vodja,

pa i u slucaju Srbije.

 

Ukratko i uprosceno - oslobodjen stega stega prethodnih drustvenih sistema i njihovih ekonomskih, pravnih, verskih... ogranicenja, covek biva prestrasen od vlastite slobode, jer nije dovoljno sposoban da kroz ljubav i kreativno delovanje uspostavi harmonican i zadovoljavajuci odnos sa svojom okolinom.

Slobodan od starog, ali nesposoban za novo, covek trazi neku vrstu regresije, simbioze sa drugima (jer je ostati sam najveca kazna za coveka), koja se u principu bazira ili na tlacenju (slabijih) ili na potcinjavanju (jacima) - sado-mazohisticke tendencije koje su prilicno prosirene, kako medju pojedincima (odnos prema zenama na pr.), tako i medju grupama u koje se takvi pojedinci udruzuju.

 

U razvijenijim, kapitalistickim drustvima, koja su prevazisla potrebu za diktatorskim vodjama, ulogu autoriteta preuzima anomimno javno mnjenje, koje vodi u konformizam, iza koga stoji citava industrija proizvodnje, reklame, zabave ... i u krajnjoj liniji anonimni krupni kapital.

Puno manje stetno od diktatura, ali jos uvek daleko od prave slobode.

 

U manje razvijenim drustvima (mada se poslednje decenije pokazuje da ni razvijenija nisu imuna na te tendencije - desni populizam u USA, Francuskoj, Nemackoj, Madjarskoj, Turskoj...) mali, izgubljeni covek

(posebno ako mu jos ekonomski ne ide dobro i ako se oseca "ostavljen na cedilu") trazi utehu u necemu vecem od sebe, nekoj magicnoj ideji grupe (sveta nacija/tradicija/proslost), ideologiji (nacizam/komunizam), velikom vodji (stabilna budala, zli gnom) ili religioznom fanatizmu ("bogu" i crkvi) i rado predaje svoju tek naslucenu slobodu, ne bi li dobio smisao i olaksanje izgubljenosti svoje egzistencije, makar se radilo o pogubnim iluzijama i surogatima istinskog smisla.

 

 

Edited by Dragan
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ubuduće će penzioneri moći da pazare litru goriva za tri dinara jeftinije po litri uz penzionersku karticu.

Znači na pun rezervoar i nešto preko imaš jednu litru gratis 🥰🥰

 

Obično se ranije pisalo " gde mi živimo ". Kao geopolitička odrednica na zapećak i rupu.

 

Danas je jedino ispravno napisati.

"Šta mi živimo jbt"

Kao odrednica na nemi film Emira Kusturice sa nadrealnim i metafizičkim motivima Danila Kiša, gde u glavnoj i jedinoj ulozi briljira prerušeni i pažnje željan hibrid Miloševića i Čaušeskua.

 

Nije Enciklopedija mrtvih da ne vređam Kiša koji nikada ne bi mogao imati veze sa ovo bagrom, nego Enciklopedija glupih.

 😬

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zvezdarac said:

Jutros na N1 Bosko a i Pavle Grbovic upravo zatvorili sva vrata za bilo kakvu saradnju posle izbora sto i nije neko iznenadjenje,od Boska sam i ocekivao ali Grbovic upravo pokrenuo temu da ni u BG ne bi mogli sa desnicarima zbog murala i sl.

 

Orbanu je krenula da se trese stolica tek kad se opozicija udruzila npr liberalna opozicija je shvatila da jbg moraju i sa Jobikom ako hoce da sruse lika koji obnavlja feudalnu Madjasku. Mi se cudimo sto EU tolerise Vucica a Orban je izgradio jos vecu bratiju u Madjarskoj, valja mu je kum ili neki rodjak vlasnik svih tv stanica ili barem onih nacionalnih u Madjarskoj. Secam se da je ne tako davno na n1 pricao neki madjarski novinar da ovo kod nas je i dalje manja cenzura od situacije u Madjarskoj, zvuci suludo ali kaze on da oni tamo nemaju cak ni nesto ala n1.

 

Ali Madjari su pametniji narod pa ce preci preko razlicitih politika dok mi to ne umemo pa ce Vucic opet da dobije, jedino sto je dobro sto ce pizdeti jos vise jer ce sps da bude bitniji, pa ce da maltretira svoje snsovce samo tako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, MeanMachine said:

 

Orbanu je krenula da se trese stolica tek kad se opozicija udruzila npr liberalna opozicija je shvatila da jbg moraju i sa Jobikom ako hoce da sruse lika koji obnavlja feudalnu Madjasku. Mi se cudimo sto EU tolerise Vucica a Orban je izgradio jos vecu bratiju u Madjarskoj, valja mu je kum ili neki rodjak vlasnik svih tv stanica ili barem onih nacionalnih u Madjarskoj. Secam se da je ne tako davno na n1 pricao neki madjarski novinar da ovo kod nas je i dalje manja cenzura od situacije u Madjarskoj, zvuci suludo ali kaze on da oni tamo nemaju cak ni nesto ala n1.

 

Ali Madjari su pametniji narod pa ce preci preko razlicitih politika dok mi to ne umemo pa ce Vucic opet da dobije, jedino sto je dobro sto ce pizdeti jos vise jer ce sps da bude bitniji, pa ce da maltretira svoje snsovce samo tako.

Da samo sto su posle tog udruzivanja uzeli Budimpestu i kada se mislilo da Orban

pada on ih je pocistio na parlamentarnim(50% glasova i skoro 2/3 mandata),tako da se ispostavilo da ga nisu uzdrmali cak je te 2022 osvojio vise nego pre gubitka Budimpeste.

Inace ta prica AV ako izgubi Bg ili neki veci grad izgubice i republiku,tu se pravi paralela sa 1996 i 2000 iako bukvalno nikakve veze nema jedno sa drugim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zvezdarac said:

Da samo sto su posle tog udruzivanja uzeli Budimpestu i kada se mislilo da Orban

pada on ih je pocistio na parlamentarnim(50% glasova i skoro 2/3 mandata),tako da se ispostavilo da ga nisu uzdrmali cak je te 2022 osvojio vise nego pre gubitka Budimpeste.

Inace ta prica AV ako izgubi Bg ili neki veci grad izgubice i republiku,tu se pravi paralela sa 1996 i 2000 iako bukvalno nikakve veze nema jedno sa drugim.

 

Za pocetak da opozicija barem ima neki veci uspeh pa cemo videti sta ce biti dalje. Ako pak su podeljeni nista nece uraditi ni u BG.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se ja,ali jos nije ni krenula kampanja vec se distanciraju jedi od drugih da ce praviti koalicije na bilo kom nivou.

Nisu problem dve kolone,problem je sto ce biti mnogo apstinenata ako se medjusobno napadaju a i ako naprave dobar rezultat u BG vec vidim desne sa SNS/SPS ako budu potrebni.

Ajde Bosko od njega nisam ni ocekivao nista pametno ali Grbovic koji prica da BG treba vlast ove opozicije bez desnicara,pa pitanje na Starom Gradu jel ce moci bez njih da formiraju vlast a ne u BG.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Zvezdarac said:

Da samo sto su posle tog udruzivanja uzeli Budimpestu i kada se mislilo da Orban

pada on ih je pocistio na parlamentarnim(50% glasova i skoro 2/3 mandata),tako da se ispostavilo da ga nisu uzdrmali cak je te 2022 osvojio vise nego pre gubitka Budimpeste.

Inace ta prica AV ako izgubi Bg ili neki veci grad izgubice i republiku,tu se pravi paralela sa 1996 i 2000 iako bukvalno nikakve veze nema jedno sa drugim.

 

I ja sam primetio da je paralela nategnuta jer tada se moglo razgovarati o opštem raspoloženju, orijentaciji i slično, a sada ne. nema potrebe da podsećam na gradove i opštine koji su svi kao jedan krenuli protiv režima, ali sada je priča malo drugačija. Mnoge sredine glasaju za nekog lokalnog baju koji je promenio više stranaka jer je bitno da je na vlasti 'njihov' baja, tj. lokalni šerif, bez obzira na stranku. Šerif će obezbediti da se nešto sredi u opštini, da debilno kumče dobije posao, da tupava snajka ne sedi na birou, da za učiteljicu prime neku njihovu, da policija zažmuri kad se neko veseli uz pucnjavu i glasnu muziku, da piljara ne mora da izdaje fiskalne račune, da Pera zida kuću bez dozvole, da Mika malo krade šumu i tome slično. Dok se seosko-plemenski mentalitet ne promeni, nema promene vlasti. Što se tiče većih mesta, tu opozicija mora da malo mrdne delom tela na kojim sedi i da animira birače.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...