Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Quote

U četvrtak ujutro kada je došao na posao pozvali su ga da dođu u kancelariju direktora, gde mu je rečeno da je dobio otkaz zbog učešća na protestu, uz pitanje „kako ga nije sramota“.

 

Ja zaista verujem da je ovo pitanje postavljeno iskreno. Ovi ljudi su izgubili svaku trunčicu samorefleksije, savesti i stida.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Don Dusko said:

Ja ipak mislim da nece biti.Opstina je otupela na ovo jbg.

 

Prica mi jutros komsinica kako je dete krivo a ja u fazonu jesi normalna bre...

 

Kaze jesu iz opstine zeznuli stvar ali sto se tu dete nalazilo ili islo...


Glupaca i beda od karaktera, ponavlja njihove mantre.
Prvi put kad upadne u ma kakvu nevolju treba je zaobici kao govno. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Plavi Golub said:

Glupaca i beda od karaktera, ponavlja njihove mantre.
Prvi put kad upadne u ma kakvu nevolju treba je zaobici kao govno. 

Ja sam se samo okrenuo i otisao dalje.Diskusija sto se mene tice je gotova do daljeneg.

10 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Ja zaista verujem da je ovo pitanje postavljeno iskreno. Ovi ljudi su izgubili svaku trunčicu samorefleksije, savesti i stida.

S obzirom da su tamo iz SNS-a...Jeste.

Edited by Don Dusko
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Ja zaista verujem da je ovo pitanje postavljeno iskreno. Ovi ljudi su izgubili svaku trunčicu samorefleksije, savesti i stida.

 

naravno da su se pitali kako ga nije sramota.

tako to ide u komunjarskim i postkomunjarskim drzavama. 

poslodavac, pogotovo nadredjeni u drz. firmama, smatra da ti je ucinjena plemenita usluga sto si zaposlen, altruizam s njihove strane, te da si u moralnoj i svakoj drugoj vrsti obaveze da sluzis sistemu kojeg je tvoj poslodavac deo, i da bastinis iste vrednosti.

Edited by RatzenStadt
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U četvrtak ujutro kada je došao na posao pozvali su ga da dođu u kancelariju direktora, gde mu je rečeno da je dobio otkaz zbog učešća na protestu, uz pitanje „kako ga nije sramota“.

Ja zaista verujem da je ovo pitanje postavljeno iskreno. Ovi ljudi su izgubili svaku trunčicu samorefleksije, savesti i stida.
Mene zanima zašto nije opičio glavu tog majmuna o sto? Eto, to me zanima a ove kukimavke preko novina, koga zabole stojko.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Strašno. A orkovi primenjuju staru dobru "napad je najbolja odbrana", dresirao ih gazda tako. 

 

to se vidi i oseca na svakom koraku vec godinama unazad; ne moras ni da budes uvezan sa mafijom da bi poprimio taj pristup odnosu sa bilo kim u bilo kojoj situaciji.

 

to je jedno od najpogubnijih rezultata kulture nasilja, koja je imala pauzu od godinuipo od kraja 80ih do danas.

 

svi se ponasaju svesno ili podsvesno kao vucic na random konferenciji za stampu i to je nas poraz, tj ucinak.

 

zato je borba za svaki reality program, za svakog lokalnog kabadahiju, jer princip mora biti odbranjen.

 

najjacisu kada se ovako postave stvari, gde, sto kaze medo, ne dao bog nrmas drugu opciju nego da sam napravis gejm over.

 

i onda da lakonski prokomentarisu, divi ovu budalu.

..

mrzi me da opravljam typos sa tel

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Dete i njegov deda, oboje nastradali od strujnog kabla, su nažalost samo povod da se reše unutar stranački problemi i ćelavi ćoman skloni sa funkcije.
U opštini BPalanka nema ni nagoveštaja opozicije, ne postoji opcija izvan SPSa, SNSa i naravno PSa.
Već dugo postoji sukob na relaciji Andrejevi ljudi vs ljudi koje je postavio sns koordinator za opštinu, a pošto je isti zglajzo - moraju i njegovi sledbenici.

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Kako moze da se pomogne ovom momku, dal ima tamo neki normalni privatnik koji moze da ga zaposli.

Ja jesam sa Srbiju protiv nasilja, ali ne vidim kako ce se ovo zavrsiti osim da ljudi ne udju u baba Coka mod i krenu da nahranjuju olovom lokalne kabadahije.

Posto je Vucic prigodno oduzeo vatreno oruzje, na kraju ce raditi budak u glavu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Posle nekoliko meseci oporavka, pre 2 dana krenem u obilazak parohije trasom od 5 km sa finim, blagim nagibom, kroz vinograde i imam sta da vidim: 

A95Sfzg.jpg

Blenula sam kao tele u sharena vrata, s obzirom na 33 C, stvarno je licilo na fatamorganu, pre cca godinu dana tu je bio vinograd. Posaljem fotografiju skolskoj koja sve zna i ona mi dobaci link iz lokalnih novina:

https://www.vrsaconline.com/2021/12/21/swisslion-gradi-na-vrsackom-bregu-akva-park-za-2-600-posetilaca-vinski-dvorac-sportski-tereni-zelene-vile/?fbclid=IwAR26PMH6729EzFTga1Iuas6FuZAjVo5LdBG3B_2IDypX1S4UUcybOXmqUz4

Znaci, Draskovica pleme....

Na stranu sto je sve oko tog "dvorca" ogradjeno zicom sa sve sharplanincima koji laju ako pridjete na puskomet, u ogradjenoj zoni je i mala oaza drveca ispod kojeg ste mogli da se malo odmorite u hladovini pre uspona na manje vrsacko brdo....trasa je popularna kod biciklista i nas koji smo rodjeni pesaci. Na suprotnoj strani grada ima ritova zaraslih u korov, sto tamo ne grade?

Neko je ovde ozbiljno lud kad od vinograda pravi akva parkove. 

 

 

 

 

 

 

  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

čiji su bili vinogradi?

Drzavni, kao i vinarija....decenijama je tu bilo okrsaja kako lokalnih, tako i prestonickih tajkunskih porodica pa sam prestala da pratim i danas ne znam kome je to prodato. Kako god, i da je Draskovicevo samo ovo unutar zice, ogromno je. Pre 30 godina imala sam priliku da razgovaram sa Rodoljubom Draskovicem, slusala sam tuznu pricu o njegovom gladnom i jadnom detinjstvu. Zapravo, ta glad me je i tada gledala iz  ociju odraslog coveka, verujem da je i danas tamo, kako drugacije objasniti onaj uzas u vinogradima?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Pletilja said:

Drzavni, kao i vinarija....decenijama je tu bilo okrsaja kako lokalnih, tako i prestonickih tajkunskih porodica pa sam prestala da pratim i danas ne znam kome je to prodato. Kako god, i da je Draskovicevo samo ovo unutar zice, ogromno je. Pre 30 godina imala sam priliku da razgovaram sa Rodoljubom Draskovicem, slusala sam tuznu pricu o njegovom gladnom i jadnom detinjstvu. Zapravo, ta glad me je i tada gledala iz  ociju odraslog coveka, verujem da je i danas tamo, kako drugacije objasniti onaj uzas u vinogradima?

 

u okolini Trebinja je podigao isto jedan čudan kompleks koji totalno odudara od prirode tog kraja, pare mogu i da se steknu ali ostalo ne ide baš tako lako ... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

u okolini Trebinja je podigao isto jedan čudan kompleks koji totalno odudara od prirode tog kraja, pare mogu i da se steknu ali ostalo ne ide baš tako lako ... 

Znam, treba najmanje jedna, dve generacije.

Strasno je sto buducim narastajima ostavljamo kapitalne dokaze nase poremecenosti. 

 

 

 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

Drzavni, kao i vinarija....decenijama je tu bilo okrsaja kako lokalnih, tako i prestonickih tajkunskih porodica pa sam prestala da pratim i danas ne znam kome je to prodato. Kako god, i da je Draskovicevo samo ovo unutar zice, ogromno je. Pre 30 godina imala sam priliku da razgovaram sa Rodoljubom Draskovicem, slusala sam tuznu pricu o njegovom gladnom i jadnom detinjstvu. Zapravo, ta glad me je i tada gledala iz  ociju odraslog coveka, verujem da je i danas tamo, kako drugacije objasniti onaj uzas u vinogradima?
 
Mora ima veliki prostor da sleti helikopterom...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

Drzavni, kao i vinarija....decenijama je tu bilo okrsaja kako lokalnih, tako i prestonickih tajkunskih porodica pa sam prestala da pratim i danas ne znam kome je to prodato. Kako god, i da je Draskovicevo samo ovo unutar zice, ogromno je. Pre 30 godina imala sam priliku da razgovaram sa Rodoljubom Draskovicem, slusala sam tuznu pricu o njegovom gladnom i jadnom detinjstvu. Zapravo, ta glad me je i tada gledala iz  ociju odraslog coveka, verujem da je i danas tamo, kako drugacije objasniti onaj uzas u vinogradima?

 

Imala si priliku da razgovaras sa vlasnikom vrsackih vinograda, svih 2000 hektara, zgrade oprema, kupio jer "niko drugi nije hteo", sto bi se reklo spasao od propadanja. Draskovici su napunili dzepove od svog opozicionarenja koliko i ovi na vlasti, posle se neko jos pita zasto je sve kak jeste. Navikao je  narod da ga vlast gazi, a i treba, kada vecini glava sluzi da nosi kosu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne ide da po ko zna koji put ponavljam ono vec izlizano da kad god pomislis da nema gore a ono te uvek iznova nesto demantuje, nego ovako  ... 

 

Prvo se šoknes kad cujes da je dete stradalo i zasto je stradalo. Potom se, na zalost, uopšte ne šoknes kad cujes da je 27 puta podneta prijava nadleznima da regulisu kablove pod naponom i da su se ovi na to potpuno oglusili. Onda se zabezeknes jer je samo 50-ak gradjana javno iskazalo svoje saucesce zbog tragedije i negodovanje zbog neodgovornosti nadleznih. Bes pocinje da navire kad cujes da je momak koji je prisustvovao tom javnom skupu, a uz to poznavao i stradalo dete i porodicu tog deteta, dobio otkaz uz pogrde i pretnje neke cajke iz preduzetja i direktorovo pitanje ”kako ga nije sramota” (gde ces boji primer kako su od nenormalnog napravili normalno). A onda pozelis da zaprasis sa DDT-ijem onaj politikantski korov i agresivnu stetocinu, lokalnog opstinskog baju koji se izdire na novinarku koja [mu] postavlja pitanje (odgovornosti) koje se mora postaviti i koje bi svaki savesni novinar postavio u svakoj iole zdravoj drustvenoj sredini. Sa onom (necijom) komsinicom koja misli da je dete krivo sto se naslo na inkriminisanom mestu ne znam, a mozda i ne zelim da znam, sta bih radila, jer ona je otelotevljenje one bezumne (ma lobotomirane!) kriticne mase bez imalo svesti koliko su sirovi i surovi. Slika i prilika humanitarne katastrofe u jednom moralno nacisto posrnulom drustvu. To je prosto bolno. 

 

Sojka iz preduzetja i onaj agresivni lokalni baja koji se dere na novinarku su skolski primer kako podredjeni slede matricu svog nadredjenog. O mogucem uticaju autoriteta na licni moral pojedinca postoje mnoge etnoloske studije koje se odnose na drustveno rasprostranjenu normu pokoravanja autoritetu u hijerarhijskim situacijama + imamo i istorijske primere (znate kako se zlikovci zovu) + imamo i trenutno aktuelnog dushevnog bolesnika i autokratu na celu ubogog srBskog provizorijuma, koji se vazda javno svadja dsa vetrenjacama. Kad se to  ustali, kao sto se ustalilo i normalizovalo, onda se to lako prenosi na dole, tj. na one koji se nalaze nize u hijerahiji.

 

Onda se i oni ponasaju fizicki ili manipulativno drustveno agresivno iz pozicije viseg statusa u odnosu na one nizeg statusa. Potom se agresivcu pridruzuju i oni koji su mu istomisljenici a i oni koji nisu ali su beskicmenjaci koji gledaju da ucare nesto. To se u strucnim krugovima zove ”socijalna zaraza” (kod nas bi se pre moglo govoriti o epidemiji, mada epidemije prodju a ovo ... ko zna). I tako, jel´te, autoriteti mogu da uticu na moralnu praksu ljudi i krse njihove eticke vrednosti i norme (ukoliko kod doticnih iste uopste postoje) a usput se tim istim covekolikim bicima pruza prilika da se odreknu bilo kakve licne odgovornosti. Njihov moral se onda odnosi na to koliko su uspeli da se pridrzavaju ”naloga” onog gore u hijerarhiji (tj. da mu se uvuku, znate gde), umesto da vrednuju svoje (ne)cinjenje i razmisljaju o svojim postupcima i njihovim posledicama po druge  (kako bese u Nürnbergu, ”samo smo sledili naredbu”). I tako, gnjide nakrive kapu, ugledaju se na nadredjenog (i tako dozive licnu moc ma koliko bednu i sitnu), da bi dobili njegovo odobrenje (moc nagradjivanja) i da bi izbegli licne neprijatnosti te sacuvali znate koji deo tela (moc prinude). Na tim temeljima, sigurno uljukano, pociva drustvo u srBskom provizorijumu. Endemska disfunkcionalnost. Humanitarna katastrofa. To je prosto bolno. 

Edited by Cyber
  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...