Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

13 hours ago, Eddard said:

Razumem tvoju poziciju, i generalno se slažem sa njom, ali to je više pitanje prioriteta u načinu trošenja budžetskih para, koji su u Srbiji već 30ak godina, a posebno u poslednjih 10ak, nakaradni i vođeni prevashodno populizmom radi ostajanja na vlasti.

Kao što je davanje para za gore pomenute (a Kampaca si prigodno zaboravio emoji12.pngemoji4.png) populizam radi kupovine glasova, tako je i dnevna karta od 120 din. Ni jedno ni drugo nije tržišno. Čak bih se usudio da kažem da Exum und Co. veliki deo uloženog i vraćaju, doduše ne u budžet Srbije, već KKP/CZ i nečije džepove, ali isti đavo.

 

Mislim da je suprotno - neka levicarska vlada ce da finansira zivotne potrebe stanovnistva kroz povecane poreze, pa tako imas besplatno zdravstvo (iako je i to usluga koju neko mora da plati), imas besplatne udzbenike i evo sad, besplatne karte za srednjoskolce.

 

Finansiranje popularnih kosarkaskih klubova od strane drzave je luksuz - davanje novca od poreza bogatim ljudima cije se mesecne plate mere sa 6 cifara u evrima. Naravno, to nije jedini luksuz na sta se baca pare u Srbiji, ali je jedan od poznatih. I dok god drzava ima da baca pare na to, mogu i gradjani da zahtevaju populisticku socijalnu politiku.

 

Prosto, ako se vlast ni ne trudi da prikaze stanje onakvo kakvo jeste (para nema, zaduzujemo se, preti nam bankrot, cene rastu), normalni gradjani u normalnoj drzavi bi izasli na ulice i zahtevali da drzava finansira i neke potrebe gradjana. Tako su i u Francuskoj na ulice izasli i zahtevali da se vreme penzionisanja ne povecava sa 63 na 65.

Link to comment
Share on other sites

Kako je krenuo za par dana ima Sapic jos da placa onima koji koriste gradski prevoz. Kada udjes u autobus vozac ti da 100 dinara, konacno bi resili i ulazak samo na prednja vrata. Pocinjem vec da sumnjam da je Vucic potpisao neko ujedinjenje sa Saudijskom Arabijom, jer ovaj se rasplinuo kao da ima budzet MBS-a. Samo da prodju izbori , ima i prevoz da bude kao onaj hleb od 3 dinara, 1000 eura u akcijama i sta sve jos nije obecano.

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJORDJE said:

Kako je krenuo za par dana ima Sapic jos da placa onima koji koriste gradski prevoz. Kada udjes u autobus vozac ti da 100 dinara, konacno bi resili i ulazak samo na prednja vrata. Pocinjem vec da sumnjam da je Vucic potpisao neko ujedinjenje sa Saudijskom Arabijom, jer ovaj se rasplinuo kao da ima budzet MBS-a. Samo da prodju izbori , ima i prevoz da bude kao onaj hleb od 3 dinara, 1000 eura u akcijama i sta sve jos nije obecano.

 

I tad bi kukali što im ne daje 1000 :classic_biggrin:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Gledam ovog klerfasistu kako kaze za njegovog da je pocinio krivicno delu u interesu grada. Nesto razmisljam ovde sve prolazi. Ovaj narod je izmisliio A sta ti ne bi krao da  mozes ??!! , za posao preko stranke kazu Cuti dobro je, snasao se, za rodjacko zaposlavanje izgovor A ti ne bi zaposlio tvoje da mozes ?? I omiljeno Vucic krade ali daje i narodu, a ovi zuti nista nisu davali.

Ne smeta meni sto se krade, nego mi smeta sto ne mogu i ja da se ogrebem.

Totalni moralni sunovrat. Tamo u Jagodini nudili cerke Palmi za neki posao i funkciju.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zbog ove afere s Kentkartom bi na zapadu verovatno pala i vlada a ne samo gradska uprava. Ovo je neverovatno da se nudi korupcija i da za to imamo čvrste dokaze i nikom ništa.

 

 

Danas se i Kentkart oglasio i sve potvrdio no biće opet "Ne dam ...." ali bitno da Boško ne dođe na vlast 🙂

 

  • Like 4
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Klotzen said:

Zbog ove afere s Kentkartom bi na zapadu verovatno pala i vlada a ne samo gradska uprava. Ovo je neverovatno da se nudi korupcija i da za to imamo čvrste dokaze i nikom ništa.

 

 

Danas se i Kentkart oglasio i sve potvrdio no biće opet "Ne dam ...." ali bitno da Boško ne dođe na vlast 🙂

 

 

Još gore... On znao (a nikom nije rekao), a taj njegov je u stvari štitio interes grada. :classic_wacko:

 

 

https://n1info.rs/posts/sapic-znam-za-snimak-mesec-dana-njime-mi-je-preceno-da-ne-ulazim-u-ovo

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ras kass said:

Gledam ovog klerfasistu kako kaze za njegovog da je pocinio krivicno delu u interesu grada. Nesto razmisljam ovde sve prolazi. Ovaj narod je izmisliio A sta ti ne bi krao da  mozes ??!! , za posao preko stranke kazu Cuti dobro je, snasao se, za rodjacko zaposlavanje izgovor A ti ne bi zaposlio tvoje da mozes ?? I omiljeno Vucic krade ali daje i narodu, a ovi zuti nista nisu davali.

Ne smeta meni sto se krade, nego mi smeta sto ne mogu i ja da se ogrebem.

Totalni moralni sunovrat. Tamo u Jagodini nudili cerke Palmi za neki posao i funkciju.

I upravo je zbog toga ubijen Đinđić, što je imao bar ideju o tome da to zlo treba nemilusrdno satrti, pa napraviti normalan sistem, što tim moralnim nakazama i zlikovcima ne odgovara, svima komplet. Zato su svi oni bili saučesnici u ubistvu Đinđića, kao što su svi bili saučesnici sa "slobom" i kao što su sad svi saučesnici sa Vučićem. Ne samo da im ne odgovara normalan sistem, nego se razbole kad im neko poremeti njihovo zlo i burazerizam. Čak i njihovi.

 

Evo ga jedan, iz SNS, maltene se tek ispilio. U početku su ga bili postavili za nekakvog direktora opstinske institucije, pa se umislio. I proslo neko vreme, izgurao se neki gori, pa ovoga smenilo i postavilo toga, ovoga vratili da bude potrčko i nosač bureka i bot što je i bio pre direktorovanja. Onda se ovaj uznemirio grdno što više nije vunkcioner nego je opet raznosač pljeskavica i zanosač muda i bot, skočio mu šećer, i evo ga nekoliko nedelja leži u bolnici. Nepravda, as ti gospe. Da mu nisam u koži.. Muke su to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2023 at 10:48 PM, DJ_Vasa said:

Aplikacija postoji i sada (klik ovde),

 

Ja sam mislila da to važi za sve mobilne mreže, ne samo za MTS. Još uvek imam neki biznis paket 065, ali preko njega ne mogu da pošaljem sms i da vidim koliko je vozilo udaljeno od stanice na kojoj čekam.

Praktično, ovu aplikaciju mogu da koriste samo MTS korisnici mob.telefona koji nemaju neku biznis tarifu..

 

 

 

 

Edited by Džudi
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Džudi said:

 

Ja sam mislila da to važi za sve mobilne mreže, ne samo za MTS. Još uvek imam neki biznis paket 065, ali preko njega ne mogu da pošaljem sms i da vidim koliko je vozilo udaljeno od stanice na kojoj čekam.

Praktično, ovu aplikaciju mogu da koriste samo MTS korisnici mob.telefona koji nemaju neku biznis tarifu..

 

 

 

 

 

Nisam je još koristio, pa se izvinjavam ako sam nekoga navukao na grešku. Koliko se sećam, najavljena je nova aplikacija, kao i mogućnost da se pošalje SMS na neki broj kao za parking. Poslednji put sam prislonio bankovnu karticu na aparat i skunio je onoliko koliko košta vožnja. GSP retko koristim pa sam možda negde pogrešio

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Poslednji put sam prislonio bankovnu karticu na aparat i skunio je onoliko koliko košta vožnja. GSP retko koristim pa sam možda negde pogrešio

 

Čekaj, ovo radi?  Ono, Visa kartica uz automat i on skine, koliko, 89 dinara??  Ili nisam dobro pročitao - koji aparat..? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

 

Čekaj, ovo radi?  Ono, Visa kartica uz automat i on skine, koliko, 89 dinara??  Ili nisam dobro pročitao - koji aparat..? :classic_biggrin:

 

Ja sam stavio Intesin Master uz automat i to je cela priča. Kada mi je došao mesečni presek, pisalo je da je odbitak u visini karte. Koliko znam, autobus treba da na vratima ima logotipe kartica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Nisam je još koristio, pa se izvinjavam ako sam nekoga navukao na grešku. Koliko se sećam, najavljena je nova aplikacija, kao i mogućnost da se pošalje SMS na neki broj kao za parking. Poslednji put sam prislonio bankovnu karticu na aparat i skunio je onoliko koliko košta vožnja. GSP retko koristim pa sam možda negde pogrešio

 

To sa SMS plaćanjem je teška idiotarija. Ko može mene da spreči da pošaljem SMS tek kad vidim da je kontrola ušla u vozilo (a još kontrola uniformisani kljunovi, biće baš "nevidljivi"), ili da podelim screenshot plaćene karte svima u busu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Preteruje Marinika..ne košta BMW i8 baš 150.000 eura..:classic_biggrin:

 

2 hours ago, Nicklord said:

Koliko ja vidim na guglu košta oko 140k ova prošla verzija

 

S druge strane, jedna od najsiromašnijih opština vodi računa kako se troši novac pa je kupljen auto koji je mnogo jeftiniji - samo 40.000 evra 💸💸💸:

 

1681292669-Untitled-2erzrzr-1024x576.jpg

 

 

Prema podacima s portala „Javne nabavke“, opština Trgovište je svoj vozni park obogatila za još jedno vozilo ...

 

Dok se iz ruiniranog školskog dvorišta uklanjaju jedine košarkaške table koje postoje u Trgovištu, jer više nisu bezbedne, rukovodstvo, na čijem je čelu doskorašnji poslanik Srpske napredne stranke Nenad Krstić, ima druge prioritete - nabavku novog putničkog vozila za koje je iz budžeta jedne od najsiromašnijih opština izdvojeno 40.000 evra ...

[link]

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Preteruje Marinika..ne košta BMW i8 baš 150.000 eura..:classic_biggrin:

Neka kosta 50,000 pitanje je cime se bizgov bavi da bi priustio taj auto. Srbija je jedna od retkih zemalja gde niko ne postavlja pitanje o poreklu novca i to vec decenijama. Kod mene u starom kraju klinci od 20tak godina otvaraju lokale, zidaju stambene zgrade , profesija im je da su navijaci, a lova i vrapci znaju odakle dolaz, samo ne i oni koji bi trebalo da istrazuju.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...