Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

6 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Nisam je još koristio, pa se izvinjavam ako sam nekoga navukao na grešku. Koliko se sećam, najavljena je nova aplikacija, kao i mogućnost da se pošalje SMS na neki broj kao za parking. Poslednji put sam prislonio bankovnu karticu na aparat i skunio je onoliko koliko košta vožnja. GSP retko koristim pa sam možda negde pogrešio

 

Nisi napravio nikakvu grešku. Ja sam iz radoznalosti kliknula i videla da je aplikacija za MTS korisnike.

 

Nažalost, imam pravo na besplatnu vožnju u svim zonama, ali je teško doći do tog prava od kada je sns na vlasti.

 

Promenili su Pravilnik o personalizovanim kartama, potpisao ga dr Radojičić-gradonačelnik, i...da bih ostvarila to pravo, prvo moram u Dom zdravlja-ambulantu da mi dr napiše papir sa dijagnozom.

 

Posle idem kod notara da overim neko Rešenje i na kraju sve to nosim u "Beograđanku", platim 250 dinara izradu kartice i konačno je dobijam.

 

Ne znam kako osobe u invalidskim kolicima dobijaju tu karticu...moraju da idu do poslovnice na Novom Beogradu, jer je ona jedina pristupačna za njih.

 

U "Beograđanki" je poslovnica BusPlusa na prvom spratu.

 

 

Iako su sve podatke sačuvali, skenirali, procedura je ista..  

 

 

Edited by Džudi
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Sen said:

S druge strane, jedna od najsiromašnijih opština vodi računa kako se troši novac pa je kupljen auto koji je mnogo jeftiniji - samo 40.000 evra 💸💸💸:

 

1681292669-Untitled-2erzrzr-1024x576.jpg

:roflmao: Vidi koji kockastoglavi šumenko :roflmao: Evo, to su oni o kojima se ovde stalno piše, i kakvima odgovara da se tu ne promeni i ne civilizuje. I sta, treba da "empatišem" sa ovakvima ako ih neko odari dilindari iz enovca, kad se danas - sutra steknu uslovi? Jel treba sa ovakvima da empatišem ako ih humano presele ili kad ih kad tad opet zguze, samo stvarno? Evo sad ću.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Sen said:

 

 

S druge strane, jedna od najsiromašnijih opština vodi računa kako se troši novac pa je kupljen auto koji je mnogo jeftiniji - samo 40.000 evra 💸💸💸:

 

Prema podacima s portala „Javne nabavke“, opština Trgovište je svoj vozni park obogatila za još jedno vozilo ...

 

Dok se iz ruiniranog školskog dvorišta uklanjaju jedine košarkaške table koje postoje u Trgovištu, jer više nisu bezbedne, rukovodstvo, na čijem je čelu doskorašnji poslanik Srpske napredne stranke Nenad Krstić, ima druge prioritete - nabavku novog putničkog vozila za koje je iz budžeta jedne od najsiromašnijih opština izdvojeno 40.000 evra ...

[link]

 

 

Jeftino je to. Šteta je što nije kupio bar neki Mercedes, BMW ili Audi, a ima i zašto:

 

Nenad Krstić ŽUĆA ponovo PREDSEDNIK opštine TRGOVIŠTE

 

Vidim da su ga ponovo birali za predsenika opštine, pa kada ga toliko vole, trebalo je da od njihovog novca kupi neki skuplji automobil. Za boljeg očigledno nisu.

5 minutes ago, Džudi said:

 

Nisi napravio nikakvu grešku. Ja sam iz radoznalosti kliknula i videla da je aplikacija za MTS korisnike.

 

Nažalost, imam pravo na besplatnu vožnju u svim zonama, ali je teško doći do tog prava od kada je sns na vlasti.

 

Promenili su Pravilnik o personalizovanim kartama, potpisao ga dr Radojičić-gradonačelnik, i...da bih ostvarila to pravo, prvo moram u Dom zdravlja-ambulantu da mi dr napiše papir sa dijagnozom.

 

Posle idem kod notara da overim neko Rešenje i na kraju sve to nosim u "Beograđanku", platim 250 dinara izradu kartice i konačno je dobijam.

 

Iako su sve podatke sačuvali, skenirali, procedura je ista..  

 

 

 

Sramota je toliko gnjaviti ljude da bi ostvarili svoje pravo i šetati ih za kojekakve pečate. Sada se podaci mogu dobiti na jedan ili dva klika, a ljudima treba olakšati da ostvare ono šta im pripada. Nadam se da će se neko setiti da pojednostavi proceduru i da nećeš morati da se gnjaviš u budućnosti.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Vidi koji kockastoglavi šumenko

 

Ovo me je inspirisalo + Imao sam viška vremena danas i želeo sam da nabrzinu testiram svoje "MS Paint" veštine (prosto sam oduševljen, mislim da bih mogao da postanem grafički dizajner):

 

AAdr6sN.png

 

  • Like 4
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

...dr Šapića, moliću...

 

Inače od današnjih specijaliteta izdvajamo bulažnjenje popa zvanog Azra koji u uskršnjoj poslanici apeluje na normiranje upotrebe srpskog jezika... :smiley5:

U sve to je utrpao borbu protiv takozvanog rodno osetljivog jezika "iza koga se krije borba protiv braka i porodice..."

Ja nikad neću razumeti tu opčinjenost SPC ženama i njihovom potrebom za naše unižavanje...tačno bi nas bičevali.

Nazdravlje nam i Uskrs i Hrist.

 

https://n1info.rs/vesti/patrijarh-iza-rodno-osetljivog-jezika-se-krije-borba-protiv-braka-i-porodice/

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Nisu jahani odavno, to je njihov problem. Zaboravili su kako su zadignutih mantija bezali preko Dunava i od Milosa Obrenovica, i od druga Tite, pa se raskokodakali. A i ne smetaju im samo žene, nego svako ko pokaže da ga za njih i sve sto je njihovo bas zabole atka, kako je jedino prirodno. Mozda mogu takve da otruju kukutom ili nesto, zato sto kvare omladinu, huskaju je protiv vrednosti njihovih roditelja i propagiraju nove bogove. Eventualno može čkiljavi grbavac koji neće još dugo da mlati u zvona ceo dan kad neko jede kobasice u vreme kad je degenije umislio da ne treba. To je njihova mera.

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Još je tu nadrobljeno, ja to ne mogu ni da zapamtim, neke "bogoustanovljene svetinje i prirodni oblik čovekovog ličnog i sabornog života"

Pa protivustavni zakon (ni manje ni više) o jeziku.

A još nisam ni pročitala celu poslanicu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2023 at 5:11 PM, Drug Crni said:

@Sen@DJORDJEda ne ispadne da relativizujem pljačku..obojica ste u pravu. Poreklo novca/imovine se ovde uopšte ne postavlja kao pitanje..imam nesreću da u mojoj ulici somborski gradonačelnik zida novu kuću..svakodnevno se (hteo ne hteo) uveravam u to.

Zakon je predvideo oduzimanje novca i svega što je proizašlo iz kriminalnih radnji, samo nema ko da dokaže iste. Sve veće pare i kriminal je vezan za vlast, pa kad se neko od poštenih policajaca i uhvati u razobličavanje kriminala prodje kao Mali Senta (čini mi se on beše krenuo na Koluviju) a nisam siguran i da će pr. Belivuk da dobije očekivani epilog. Nešto nisam optimista, mada ide "kao" u normalnom pravcu...Ima kod nas u Nišu jedan inspektor, koji čim je nagazio gde "ne treba" odmah je penzionisan i ako me ispunjava uslove. Tužio je MUP, dobio ih na Sudu, koji je naložio da se čovek vrati na posao. Medjutim MUP odbija da ga vrati...i tako, ne poštuje se odluka Suda i nikom ništa.

  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Constantin said:

Nije poenta u ceni, poenta je kako nisu pantetirali posnu slaninu...jbm li ga...

 

Umjetnost marketinga... nisu ni rekli da je slanina posna - pasulj je posan... A receno je i da je sa slaninom... Pa neka tumaci kako ko hoce.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ters said:

 

Umjetnost marketinga... nisu ni rekli da je slanina posna - pasulj je posan... A receno je i da je sa slaninom... Pa neka tumaci kako ko hoce.

Znači, kao moj profa iz Procesnog koji imao uzrećicu "Ja nisam rekao, samo kažem"...šta je sledeći nivo.?...👀

Link to comment
Share on other sites

To je stara slika, verovatno i pre korone. MAda ne verujem da je mnogo skuplje danas. To je pakovanje od 250g a većina tih brzih gotovih jela su 400g.

 

Takođe ovo bi mogao biti neko ko nije baš vešt u srpskom jeziku. Postoji artikl koji se zove "posni pasulj" pa je možda samo mislio da napiše da je to taj vid pasulja a ne onaj klaisični samo sa slaninom. Posni pasulj je nešto slično prebrancu ako neko nije probao. Preporuka za Karneksov od mene 🙂

 

Posna-pasulj-OK1.jpg

 

A možda je i neka lokalna šala. Inače nikad nisam čuo za taj brend. Jel neko zna odakle je ta "Moja Radnja" ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

To je stara slika, verovatno i pre korone. MAda ne verujem da je mnogo skuplje danas. To je pakovanje od 250g a većina tih brzih gotovih jela su 400g.

 

Takođe ovo bi mogao biti neko ko nije baš vešt u srpskom jeziku. Postoji artikl koji se zove "posni pasulj" pa je možda samo mislio da napiše da je to taj vid pasulja a ne onaj klaisični samo sa slaninom. Posni pasulj je nešto slično prebrancu ako neko nije probao. Preporuka za Karneksov od mene 🙂

 

Posna-pasulj-OK1.jpg

 

A možda je i neka lokalna šala. Inače nikad nisam čuo za taj brend. Jel neko zna odakle je ta "Moja Radnja" ?

 

Pa koliko kosta?

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...