Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

3 hours ago, Constantin said:

Nije poenta u ceni, poenta je kako nisu pantetirali posnu slaninu...jbm li ga...

Nisu jer je odavno patentirana. Ne mogu sada da trazim na netu,  neko je postavio meni iz nekog  beogradskog restorana. Tu je bilo takvih ludorija tipa Halal krmenadla .

 

spacer.png

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Helena said:

Šteta što nema u Lindi...bio bi to dobar okršaj...

3 minutes ago, DJORDJE said:

Nisu jer je odavno patentirana. Ne mogu sada da trazim na netu,  neko je postavio meni iz nekog  beogradskog restorana. Tu je bilo takvih ludorija tipa Halal krmenadla .

 

spacer.png

Rekoh ja....posno prase.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Helena said:

 

Hvala, to vec izgleda normalno. Nekada davno sam, kada bih isao kao tinejdzer da kampujem na moru, kupovao gotova jela 29. Novembar.

Prov ih stavim na sunce da podgrejem :lol_2: BIla su super, ne znam sada ova, video sam i ovde posni pasulj, ali bez slanine :lol_2: cena je tu negde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Kad smo već kod cenoteke...ko voli pivo, na akciji u Maxiju, japanski Asahi samo 75 din, limenkica. Imače je oko 200 ovako, regularno. :15:

 

Verovatno mu ističe rok trajanja sutra ili prekosutra. Generalno, u Maxiju (Shop & Go) kada se pojavi neki strani "exotični" proizvod na akciji koji inače ranije nisu imali u ponudi - gotovo je uvek na dan-dva (maximum nedelju dana) pred istek, tako da je bolje izbegavati...

 

 

Edited by Sen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sen said:

 

Verovatno mu ističe rok trajanja sutra ili prekosutra. Generalno, u Maxiju (Shop & Go) kada se pojavi neki strani "exotični" proizvod na akciji koji inače ranije nisu imali u ponudi - gotovo je uvek na dan-dva (maximum nedelju dana) pred istek, tako da je bolje izbegavati...

 

 

Kupio sam 10 kom 0,33 i teško da će da stigne da mu istekne rok....:smiley53: 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Klotzen said:

A možda je i neka lokalna šala. Inače nikad nisam čuo za taj brend. Jel neko zna odakle je ta "Moja Radnja" ?

To je neki "brend" Neoplante pod kojim prodaju jeftinije proizvode, naravno losijeg kvaliteta nego ovi koji su u prodaji kao "Neoplanta". Npr taj klot pasulj "moja radnja" je maltene nezacinjen i bljutav, ubi boze.

 

A moguce je da manje pakovanje stvarno kosta 100 din, jer je vece od 400gr 180din, doduse klot pasulj bez slanine ili kobasice. Bas sam ovih dana video kad sam uzimao onaj obican crveni pasulj iz konzerve, za salate, bez icega, pa su tu pored i gotova jela.

 

Meni su najbolja gotova jela bila ova Amigo sto je rekao, 29 Novembar, i to gust pasulj sa hamburskom slaninom ubedljivo najbolji, a od ovoga sto sad ima, nisam bas fan ni jedne marke. Sve nekako nezacinjeno, a ta "moja radnja" najbljutavija.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

spacer.png

 

To što kod vas u prestonicu ne dolazi Niško nisam ja kriv.

Dolazi, ima ga u jednoj radnji na vraćaru, a i donesu zemljaci kad im poručim. Samo nikad to iz plastičnih boca od 2l. Gajba zidarskog i onda polako uživam.

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

To je neki "brend" Neoplante pod kojim prodaju jeftinije proizvode, naravno losijeg kvaliteta nego ovi koji su u prodaji kao "Neoplanta". Npr taj klot pasulj "moja radnja" je maltene nezacinjen i bljutav, ubi boze.

 

A moguce je da manje pakovanje stvarno kosta 100 din, jer je vece od 400gr 180din, doduse klot pasulj bez slanine ili kobasice. Bas sam ovih dana video kad sam uzimao onaj obican crveni pasulj iz konzerve, za salate, bez icega, pa su tu pored i gotova jela.

 

Meni su najbolja gotova jela bila ova Amigo sto je rekao, 29 Novembar, i to gust pasulj sa hamburskom slaninom ubedljivo najbolji, a od ovoga sto sad ima, nisam bas fan ni jedne marke. Sve nekako nezacinjeno, a ta "moja radnja" najbljutavija.

 

Ja sam probao skoro sve i u odnosu na 90-e i početak 2000-ih kvalitet te hrane je dosta poboljšan. U zadnjih par godina jedino što kupujem je posni pasulj od karneksa. Jeste ne začinjen ali ja ga samo polijem malo onim tečnim čilijem i meni je taman. Neoplantina jela su meni lošija od karneksa, oni nisu mnogo napredovali od standarda 90-ih. 29. novembra se i ne sećam više osim ako nam u vojsci to nisu davali pošto smo tamo dobijali ta gotova jela u konzervama bez ikakvih nalepnica.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Gotova jela u tim kutijama su jestiva, ali ono... generalno losa, pogotovo ako ima "mesa" unutra. Ako nema mesa onda je bolje.

 

I meni je Karneks najbolji.

 

Nisu losa ni sa mesom naravno ne sva npr ona sa mlevenim mesom u bilo kojoj varijanti ili kobajom nisu mi nista spec, dok kad je klasicno meso ili slanina to mi je sasvim okej ali cesto mora neka dorade.

 

Npr kupujem neki juneci gulas nije carnex, piknik valjda, i nije uopste nije los ali sam sos mi je tanak pa sam ga doradjivao, plus volim da to ipak malo ozbiljnije termicki obradim sto praktikujem sa svim tim jelima iz konzerve, bacim to ipak na vreo tiganj, jer se desilo da mi pokvari stomak kad radim kako pise na pakovanju. Ovako proprzim lukac i sargaperu i onda u to dodam jelo.

 

Vikend je rezervisan za kuvanje pasulja, moze da se krcka polako pa ne moram da sam pored sporeta.

 

Takodje dobra stvar je zamrznuto povrce u kombinaciji sa przenom slaninom i pirincem, imam ono kuvalo za pirinac cudo jedno za nas muske a kosta ko bolja serpa. Prakticno dobijem kinesku klopu bez da se cimam sa kuvanjem pirinca, ukusno a i zeleno 😄

 

 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...