Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Što se mene tiče, ne bi mi smetalo da se neki novi Tito i komunisti pozabave ovakvim majmunima onako kako su se ovi originalni takvim degenericima bavili. Mogao bi i neko iz normalnog sveta da se pozabavi temom "kako je moguće da na nekoj teritoriji u Evropi u 21 veku većinu stanovništva čine ogavni infantilni degenerici koji iz nepoznatih razloga, (osim onih očihlednih, koji su psihijatrijski) po svaku cenu hoće da se razlikuju od okruženja (u ludim im glavama) , i zasto ih neko silom ne leči ako treba i već pomenutim sredstvima". Ni u vezi tih sredstava nemam primedbi, zato što takve šoviniste i fasiste, a iz svake izjave se vidi da je reč o običnim fašistima i šovinistima, takvim sredstvima i treba lečiti.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Ima je i neka popina u Politici koja istu pricu drnda kao ovaj prvi degen sa Novom godinom, samo malo duže i razvodnjenije, i zagovara da se uvede obavezna veronanija u škole, iz istih razloga kao ovaj. Isto degenerik, sektas, šovinista i fasista, kao ovaj sa tvitera. A i jedan i drugi su očigledan razlog zasto sektaski popovi aminuju degenerisanost, paganstvo i divljastvo umesto da prosvećuju. Ako bi prosvećivali, onda "narod" ne bi bio gomila divljaka kod koje je vrhunac duhovnosti magijsko mišljenje i onda ni njih i njihove gluposti iz srednjeg veka niko ne bi zarezivao za crvljivu šljivu, jer normalni ljudi ne žele da budu članovi šovinističko fašističkih kvazireligijskih sekti u kojima umobolnici svima pokušavaju da nametnu da misle isto, rade isto i veruju u iste stvari. To je razlog zbog koga u civilizaciji ljudi masovno napustaju crkve i to one prilagođenije današnjem vremenu - čak i one su prevaziđene. Možda će vera zauvek opstati, verovatno hoće, ali današnje crkve su prevaziđene, a ta sektaška naročito.

 

Čuj majmuna, smeta mu Nova godina, tobože zato što je u vreme posta. Ja sam čitao ili sam čuo priču da popovi opravdavaju slavljenje posnih slava uz mrsna jela time što je navodno u nekim krajevima nekada bilo tesko doći do ribe, pa je onda opravdano peći prase za posne crkvene praznike, da ne bi ovaj koji slavi sluzio samo klot pasulj. Pa čekaj, ili je nesto pravilo ili nije. Kako to majku mu imperijalističku, neće se držati ni svetovnih zakona ni crkvenih pravila kao pijani plotova, nego samo kad njima odgovara i kad oni procene da je adekvatno? E pa onda zato su ih...samo nisu.

 

More Titu i komunistima nisu dostojni nešto da izjedu, a to šta kod pomenutih nije valjalo, to je druga tema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo cela ta banda, to su ovakvi, kao njihovi idoli i uzori, samo se zameni Ukrajina, Putin, Rusija isl sa srbstvo, pravoslavlje, Srbija, popovi itd:

 

Quote

Ukrajinci, na primer, nemaju pravo da uđu u NATO. Zašto? Jer Rusija to ne želi. A Rusija je, po Putinu, ta koja treba da odluči kojim jezikom Ukrajinci treba da govore, ko treba da podiže koje spomenike, čijim imenima treba da se imenuju ulice i šta treba da piše u njihovim istorijskim knjigama. Ali šta je sa ukrajinskim suverenitetom? Ah, Rusija ne mari za njega! Ona ovde ima zonu „vitalnih interesa“.

...

Sudeći po onome što se dešava, to je isključivo zarad besramnog nametanja svoje volje drugima, kako svojim podanicima, tako i susedima. Da kradu, tlače, uživaju u vlasti i imovini. I da im se niko ne meša u to.

...

Ovo je ruska nacionalna ideja: „Niko se ne usuđuje da raspravlja sa Putinom!“

Jedino što su zaboravili izgleda to je da ni u najgorim šovinističko fašističkim diktaturama, takvi kao oni onakve kao Breivik ne mogu ni da predvide, ni da kontrolišu, ni da zaustave, kad ovi nesto naume, ako ih fasisti dovoljno gurnu.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJORDJE said:

Siroti Krle, kao funkcionersko dete bas se napatio za vreme komunizma.

 

Ja se nesto ne secam da je on funkcionersko dete, sve mi se cini da je bio sirotinja. Znas kakvi su bili ljudi neki koji su stvarno bili funkcionerska deca, eeeej - nije to prica iz pesme "Guzonjin sin".  Bilo je u toj grupi bas bas pravih baja, bez obzira na proletersko / SKOJ-evsko unjkanje kako su direktorska deca izrodi. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ima je i neka popina u Politici koja istu pricu drnda kao ovaj prvi degen sa Novom godinom, samo malo duže i razvodnjenije, i zagovara da se uvede obavezna veronanija u škole, iz istih razloga kao ovaj. Isto degenerik, sektas, šovinista i fasista, kao ovaj sa tvitera. A i jedan i drugi su očigledan razlog zasto sektaski popovi aminuju degenerisanost, paganstvo i divljastvo umesto da prosvećuju. Ako bi prosvećivali, onda "narod" ne bi bio gomila divljaka kod koje je vrhunac duhovnosti magijsko mišljenje i onda ni njih i njihove gluposti iz srednjeg veka niko ne bi zarezivao za crvljivu šljivu, jer normalni ljudi ne žele da budu članovi šovinističko fašističkih kvazireligijskih sekti u kojima umobolnici svima pokušavaju da nametnu da misle isto, rade isto i veruju u iste stvari. To je razlog zbog koga u civilizaciji ljudi masovno napustaju crkve i to one prilagođenije današnjem vremenu - čak i one su prevaziđene. Možda će vera zauvek opstati, verovatno hoće, ali današnje crkve su prevaziđene, a ta sektaška naročito.

 

Čuj majmuna, smeta mu Nova godina, tobože zato što je u vreme posta. Ja sam čitao ili sam čuo priču da popovi opravdavaju slavljenje posnih slava uz mrsna jela time što je navodno u nekim krajevima nekada bilo tesko doći do ribe, pa je onda opravdano peći prase za posne crkvene praznike, da ne bi ovaj koji slavi sluzio samo klot pasulj. Pa čekaj, ili je nesto pravilo ili nije. Kako to majku mu imperijalističku, neće se držati ni svetovnih zakona ni crkvenih pravila kao pijani plotova, nego samo kad njima odgovara i kad oni procene da je adekvatno? E pa onda zato su ih...samo nisu.

 

More Titu i komunistima nisu dostojni nešto da izjedu, a to šta kod pomenutih nije valjalo, to je druga tema.

 

Pa NG je u sred posta jer im je božić po pogrešnom kalendaru posle NG. Degenerici.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JohnnyDragon said:

 

A zašto da se bune i protiv čega? Skoro sve im je potaman? Ovi ostali što se bune po drugim državama, njima tamo nešto smeta pa se bune. Šta smeta Srbima?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, shonke said:

 

A zašto da se bune i protiv čega? Skoro sve im je potaman? Ovi ostali što se bune po drugim državama, njima tamo nešto smeta pa se bune. Šta smeta Srbima?

Pa ja sam se šokirao kada sam bio u Srbiji pre tri nedelje za cene, skuplje je sve osim cigara i garderobe nego u Hr i Slo.

Sada kada su evo prešli sa kune, neki su koristili pa dizali cene, narod je zapenio i vratiće cene.

A u Srbiji u prodavnici kao da si u Francuskoj druže, a plate imaju manje nego Tajlandjani.

A Srbi protestuju zbog Ratka Mladića, zbog KoCoBa , a za standard im se j..e očigledno.

Ja ne znam kako narod tu opstaje, ništa meni nije jasno.I svi ćute na poskupljenja, očito su lagani 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pletilja said:

U Iranu vesaju ljude koji su protestovali zbog policijskog ubistva mlade devojke, 4 je vec pogubljeno, spremaju se jos 26 pogubljenje.

Zasto svet cuti, sta mozemo da uradimo da ovo prestane?

 

 

Jedino NATO da im pomogne, mada slaba vajda, tamo bi bilo kao u Avganistanu...na kraju shvatiš da većina želi da živi arhaično i u skladu sa zakonima od pre neku hiljadu godina...

Nema tu leba, žali Bože granica, čak su i u srednjem veku mogli da putuju slobodno (bez papira mislim)...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Constantin said:

Kakva glupost.....za vreme Tita je jedino i postojala srednja klasa. Nije bitno koliko je koštalo, ali tako je...

 

Slažem se sa boldovanim delom.

 

Ne volim Krlu,  njegove tvitove pročitam ovde kada ih neko od vas postavi, ali u tvitu je delimično u pravu.. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2023 at 1:39 PM, uvrnuto said:

Ali ovi, ne znam ni kako da ih nazovem... Možda nedorečeni? Što su uvek neutralni, jer da se ne zamere nekom. Kvazi pametnjakovići i filozofi, što nit smrde nit mirišu, e, ti su mi najgori. I verovatno najkrivlji za situaciju u našem društvu. 

Veliki ruski opozicionar Aleksej Navaljni je, u jednom završnom govoru na sudu, tu pojavu precizno identifikovao kao "ljudi koji gledaju u sto". Termin je apstahovao sa sudija, tužilaca i ostalih koji učestvuju u njegovom suđenju i koji mu, potpuno svesni da na robiju šalju nevinog (u uobičajenom, ne komunističkom smislu te reči) čoveka, kažu "sve vam je jasno, gospodine Navaljni" - sve vreme zureći u sto, nemajući srca da ga pogledaju u oči. No, Navaljni je, po meni opet sasvim tačno, "ljude koji gledaju u sto" prepoznao kao (možda jedini preostali?) domen borbe:

 

...because speaking to this part of the audience, or those who will watch or read my speech is rather useless
3.03
Nevertheless, people "staring at the desk", here, by and large is a sort of battlefield
3.09
Battle is between crooks that captured power and normal people who want to change that
3.17
...we are fighting for people who are staring at the desk, who shrug their shoulders...
3.23
...and do nothing
3.25
in circumstances when they can avoid acting low, they do...

 

Kopiram iz prevoda YT transkripa, ceo govor je odličan, preporučujem.

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Što se tiče ove diskusije o tome kako je meren IQ, to nije nikakva slobodna procena kako se ko negde snalazi ili nekakvo otprilično zagledavanje u dušu, porvera znanja, analiza politčkih izbora itd. Tu se radi o ekstremno precizno specifikovanim i lako merljivim testovima ovog tipa:

spacer.png

...koji nadilaze bilo kakve kulturološke, ideološke, nacionalne, religijske ili druge relativizacije. Neko će reći da su takvi testovi beskorisni, da je "prava", "praktična" inteligencija nešto drugo (postoje ti mitovi o nekakvoj "zdravoj opštenarodnoj pameti" koja u vicevima i bajkama na kraju sve druge nadmudri) itd.

 

Međutim, iako je tačno da još uvek ne postoji naučna teorija inteligencije, poptuno je jasno da ovi testovi MERE neki realan i perzistentan fenomen - koliko god puta da uradite test (istog tipa) dobićete isti/sličan rezultat - koji je izuzetno dobar statistički prediktor vašeg uspeha u životu po bilo kojem parametru (materijalnom bogatstvu, profesionalnom uspehu i ostvarenosti, zdravlju i dužini života itd, isl).  I činjenica je da građani Srbije u proseku (to dakle ne govori ništa ni o kom konkretnom pojedincu) imaju među najnižim koeficijentima inteligencije u Evropi - to je nešto što treba otvoreno reći i onda videti da li se i kako to može popraviti...

Edited by bohumilo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites




 
...
Ne volim Krlu,  ...
ali u tvitu je delimično u pravu.. 


Krlo nikad ni za šta ni u kom trenutku nije bio u pravu.
On je stoka
Niže biće
Čir na čmaru
Pljunuti ostaci iz pluća tuberana
Usrana klonja neke bogom zaboravljene vojne pošte
On je biološki otpad
i genetska greška.

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200


  • Like 6
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Džudi said:

Ne volim Krlu,  njegove tvitove pročitam ovde kada ih neko od vas postavi, ali u tvitu je delimično u pravu.. 

 

Pa dobro, jeste delimično u pravu. U pravu je tamo gde navodi sopstveno ime i prezime. :classic_tongue:

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma to su iste budalaštine koje takvi drndaju već 30 godina, a razlog je da tupane drže u stanju zabuljenosti u sopstveni šupak, da bi oni krali. Idealan materijal za pomenutog Tita i komuniste, da ih malo suoče sa prošlošću. Mada što jeste, jeste, ne moraju mnogo ni da se trude. Garantovano na svetu nema takvih nevoljnika koji su do te mere zabuljeni u proslost kao većina tih tu, što nije normalno. I nema to veze sa ekonomskim stanjem, jer su i ovi boljestojeći isti. Svi komplet su bolesni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:



 

 


Krlo nikad ni za šta ni u kom trenutku nije bio u pravu.
On je stoka
Niže biće
Čir na čmaru
Pljunuti ostaci iz pluća tuberana
Usrana klonja neke bogom zaboravljene vojne pošte
On je biološki otpad
i genetska greška.

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200

 

 

Brate forumski nisam odavno procitao ovakav slikovit opis jednog zivog bica koji preferira da se zove ljudsko bice. Svi koji se zovu srpskim neprijateljima, kad bi probali da nadju nekoga ko bi najefikasnije radio protiv Srba taj ne bi imao sansi protiv ovoga neljuda.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sad, da obavestim drage forumaše koji žive u Srbiji, ne znam da li je bitno, meni je lično nešto izmedju akward i zastrašujuće, predsednik Srbije je počeo aktivno da lajkuje komentare koji pozivaju sina prvenca Danila da bude idući predsednik, posle oca..

Verujem glupo zvuči ali meni ne bi bilo svejedno da živim u Srbiji...

Edited by JohnnyDragon
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...