Jump to content

Recommended Posts

Posted

Znam da sam dosadan ali stvarno sam fasciniran brojem kerova oko Zvale.

Znaci ides medju svoje, strogo kontrolisan odabir najblizeg okruzenja, poenta je da si deo naroda, da si medju narodom i onda se pojavis sa ovoliko kerova oko sebe.

Oni su mogli sami napraviti kolonu od 1000 ljudi, nisu morali nikoga terati ni placati da dolazi.

Posted

“Stoga nam je cilj bio pokazati put jednog uspona, u životu inače promašenog čovjeka punog bolesne ambicije za vlastitom superiornošću, instinkta za tiraniju gajenog više od dvadeset godina. Kako to da ga svijet nije na vrijeme zaustavio?”

 

Sad sam u fazi kad, dok treniram, pustim neki podcast u pozadini kako mi šta iskoči na ytp. Odslušavši ovo ostao sam zatečen koliko zapravo ima sličnosti između ovog, onog a vjerovatno i svakog drugog bolesnog diktatora kroz istoriju i koliko je zapravo tačna maksima da se istorija ponavlja, pogotovu društvima koje iz nje ne uče.

 

Kao zaključak nek ostane ovdje da je sreća što Srbija nije neka velesila, privredno i brojno, jer nas vjerovatno ne bi sad bilo ovdje da pišemo to što pišemo, u najbolju ruku bi bili zauzeti nekim drugim stvarima. 
 

A to bi još bio najmanji problem za civilizaciju u globalu.

 

 

  • Like 1
Posted

Adolf je iskreno verovao u ono što je radio a i dobar deo njegovih sledbdnika isto je imao veru da rade pravu stvar. Ovaj naš hulja ne veruje u ništa, laže i svoje sledbenike i sebe i nije spreman za bilo koju vrstu borbe baš kao i njegovi sledbenici. Nema tu nikakve ideologije već goli interes da sr otima dok može.

  • Like 1
Posted (edited)
1 hour ago, Son_of_a_gun said:

koliko je zapravo tačna maksima da se istorija ponavlja,

Zapravo ta ''maksima'' nije tacna, jer se nikada bilo koji istorijski dogadjaj ili proces ne mogu ponoviti u istim okolnostima i okruzenju u kojima su se prvobitno dogodili. Cak se ni eksperiment u kontekstu istorije kao nauke ne moze ponoviti jer je nemoguce urediti istovetne varijable i sprovesti nameravni ogled. Vise je tacnije to da se odredjeni ciklusi ili procesi (kao sto je uspon i pad imperija) ponavljaju s obzirom na to da je svaka epoha jedinstvena na svoj nacin i da jedino ostaje ista ona logika koja je zasnovana u kategorijama bezbednosti i moci, odnosno prezivljavanju (drzava kao osnovnim jedinicama u sistemu).
 

 

 

World's happiest countries for those aged under 30.

3. Serbia

 

Gallup

Edited by Bul-Kathos
  • Like 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...