Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

4 hours ago, erwin said:

 

 

Ne mogu da verujem da niko nije objasnio našim francuskim prijateljima da država u ovom trenutku nema snage za sistematski obračun sa divljim taksistima, te da za tako nešto niti postoji konsenzus u društvu, niti postoje ljudski resursi, kapaciteti i tehnologija.

 

Spoiler

Speksi se voze dostavom, taksijem, voze se čak i rentom
Od đavoljih kočija, samo se nisam još vozio interventnom
A da li ti imaš u kraju kao našeg pantera spretnog?
Pljas-pljas u glavu letvom, posle te zakrpe u urgentnom
Putevi droge, štekovi s novcem, metarske rizle, džoint na sprat
Jordan i North Face, Hugo Boss, Moncler - u kraju obučeni kao za grad
Crni smo Cerak, pešak, ovde te lako pojede mrak

 

Meni je u celoj priči sa CC i gospodinom Golubićem najsmešnija direktorka škole, podseća me na onog imbecila koji je komentarisao Koraksovu sjajnu karikaturu u kojoj Brnaba donosi zubima Danas predsedniku i onda ovaj piše kako Koraks omalovažava žene. Ja zaista verujem da lik to misli, da nije ništa ukapirao, kao što mislim i da su menađment CC i neka ekipa smotali direktorku pričom da je to super zapravo za školu. Ne znam koliko ko ima prilike da sarađuje sa ljudima koje je eksplicitno postavio sns, ali na tim nekim srednjim nivoima (dovoljno niskim da ne moraju da budu dokazano sa IQ u tri cifre, a dovoljno visokim da se mora ići isključivo preko stranke), to su toliko neinteligentni i nesrećni ljudi, bukvalno kao deo nekog nastranog socijalnog eksperimenta koji se oteo kontroli.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, freethrow said:

Ne mogu da verujem da niko nije objasnio našim francuskim prijateljima da država u ovom trenutku nema snage za sistematski obračun sa divljim taksistima, te da za tako nešto niti postoji konsenzus u društvu, niti postoje ljudski resursi, kapaciteti i tehnologija.

 

Pa nemoj tako. Vidiš da se vlast svim silama bori za opstanak Kosova i protiv stranih plaćenika i špijuna, a još se i trudi da zemlja ostane neutralna i samostalna koliko dozvoli čika Blesan Qrčenko. Kako će sad još da jure divlje taksiste kada su oni deo folklora, običaja i porodičnih vrednosti?

 

58 minutes ago, freethrow said:

Meni je u celoj priči sa CC i gospodinom Golubićem najsmešnija direktorka škole, podseća me na onog imbecila koji je komentarisao Koraksovu sjajnu karikaturu u kojoj Brnaba donosi zubima Danas predsedniku i onda ovaj piše kako Koraks omalovažava žene. Ja zaista verujem da lik to misli, da nije ništa ukapirao, kao što mislim i da su menađment CC i neka ekipa smotali direktorku pričom da je to super zapravo za školu. Ne znam koliko ko ima prilike da sarađuje sa ljudima koje je eksplicitno postavio sns, ali na tim nekim srednjim nivoima (dovoljno niskim da ne moraju da budu dokazano sa IQ u tri cifre, a dovoljno visokim da se mora ići isključivo preko stranke), to su toliko neinteligentni i nesrećni ljudi, bukvalno kao deo nekog nastranog socijalnog eksperimenta koji se oteo kontroli.

 

Zašto kritikuješ tako savremenu direktorku koja omogućava đacima da se upoznaju sa slavnim ličnostima? Pre nekoliko godina im je omogućila ranije sazrevanje tako što im je organizovala proslavu u striptiz klubu. Čujem da stalno kritikuju prosvetni sistem jer ne nudi dovoljno praktičnih znanja, a ugledni gost će im omogućiti da se vinu u visine praktičnih znanja.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 
Nemojte tako, kolega, Kristijan je eminentni TV voditelj, mozebit' da je dosao u skolu kako bi mlade narastaje uputio u tajne svog zanata. 
Ne zaboraviti ni poeziju koju jedna takva ličnost iznedrila. Ima tu materijala za nacionalnu citanku.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...ovo se može razvijati i dorađivati...

DJ Žex bi bio direktor škole, a nastavu bi držali ovi novi virtuelni učitelji.

Predmeti standardni:

Kako ući u rijaliti, predavač Milica Mitrović 

Kako biti uspešan novinar informera, predavač D J Vučićević 

SPC, predavač porfirije 

Predmeti dodatni ( +50% standardne cene)

Kako pobediti u rijalitiju, predavač Kija Kockar 

Božje prosvećenje, predavač Ceca Ražnatović

Osnove kraduckanja, predavač Velja Ilić 

Specijalni supervizor moralnih vrednosti Sanja Marinković.

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

A tek ova bljuvotina:

 

"Da budem konkretna, ako je pojavljivanje javne ličnosti Kristijana Golubovića u prostorijama škole, zbog snimanja muzičkog spota grupe ‘Crni Cerak’, napravilo pometnju i zabrinutost, sasvim to razumem u smislu da nije na vreme odlučeno, pa tako ni obznanjeno kao informacija da će i on biti deo tima. Sve što sam htela da je organizaciono pomognem deci iz grupe ‘Crni Cerak’ vođena njihovim talentom, uspehom i porukama koje svojom muzikom šalju“, navela je ona.

 

Kristijan je javna licnost, a Crni Cerak (wtf!) umetnici koji salju prave poruke

Javne licnosti se hvale kako su "upucavale ljude i pljackale tepihare po Zapadu" ( 😆 ) a umetnici uglavnom "pevaju" o dilovanju droge. 

 

Fino, fino. 

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Meni nije problem ni jedno ni drugo, zaista, iskreno iz bez ikakve ironije. Imam dvoje dece u školi i znam kakva je situacija po školama, generalno. Ovo je samo vrhunska hipokrizija, Kristijan jeste javna ličnost koja se ne skida sa medija, kao što je i Zvezdan Slavnić i Branislav Nestorović i ostali. Crni Cerak jeste bend koji je popularan među klincima i iako pripada žanru koji teško može uključiti Sonic Youth ili Public Enemy, svakako ima svoje kvalitete, pogotovo u odnosu na konkurenciju. Meni ovo ne da nije skandal, nego je nešto sasvim prirodno i prigodno, pogotovo ukoliko imamo u vidu popove koji ordiniraju po školama, edukativne filmove o Kosovu i Albancima koji se organizovano puštaju deci, umetničke programe i priredbe o Svetosavlju (ponavljam: ni jedno dete ne zna ni kakav pojam predstavlja Isus Hristos, ali svako zna sve o Svetom Savi), ukoliko imamo nastavnice istorije po osnovnim školama koja će deci da se smeju i govore ti ne treba da odgovaraš o Srbiji ništa, ti pišeš latinicom. Zaista Kristijan i CC nisu problem ovde nikakav, osim što su CC ispali šabani što su uopšte hteli da imaju bilo kakvu saradnju sa njim. Neuporedivo veća sramota je ministar tuci me, i stotine zubarskih tehničara, vulkanizera, molera, vlasnika pečenjara i autoperionica koji su direktori škola i koji efektivno služe samo da čine školstvo u skladu sa državnom politikom. Mene i dalje u celoj priči fascinira glupost direktorke koja je znala ili nije znala šta će da se dešava u školi, a mogla je da računa na tu silent majority  licemernu reakciju roditelja. Getta fuck out of here - smeta vam Kristijan, a ovamo daljinski zalepljen na Pinku i Žeksu. 

Edited by freethrow
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, deez nuts. said:

343a90a16a22395ee514b7a0e5bfed25.jpg

Nije mi problem da napisem:

Јосип Броз Тито

Руколах Хомеини

Мао Це Тунг

Ким Ил Сунг

......

jos ako dam dovoljan prilog - iscitace pop bez problema k`o brojeve na tomboli u penzionerskom domu.

:classic_biggrin:

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

To je nešto popovsko, prema tome, em ko im klati koske, em se ne odnosi na one koji nisu članovi sekte, znaci sve je OK. I tako tu upisuju imena samo neki nesrecnici koji su verovatno mali procenat od ovih koji uopste idu u crkve.

Uvek moze covek i da se dogovori, verujem da ni latinica ne bi bila problem. Moj se rodjak zenio devojkom iz Malezije, otisli on i kum da zakazu venacanje i razgovor je po prici  isao ovako:

 

Mlada je krstena?

Mi uplatili za hram.

A kuma?

Jasta.

Znaci krstena, da vidimo sta ima slobodno.

 

 

Svadba za njenu familiju bila u Kuala Lumpuru, racunam da su se tamo sporazumeli.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

To je nešto popovsko, prema tome, em ko im klati koske, em se ne odnosi na one koji nisu članovi sekte, znaci sve je OK. I tako tu upisuju imena samo neki nesrecnici koji su verovatno mali procenat od ovih koji uopste idu u crkve.

 

Ima i u Pancevu tako nesto, ne pisite imena katolika, samoubica, ateista, onih za koje niste sigurni da su pravoslavci... Znaci za duse jednih mozemo da se molimo, a ostale ko gi j... Mislim se da kazem - Dajte vi meni direktnu vezu s Hristom, ne trebaju mi ovakvi posrednici. Jos kad sam negde proglasio da su popa koji je bio clan cetnicke crne trojke i osvedoceno klao ljude (ubio na primer majku Mise Janketica) proglasili za sveca, e to mi je prevrsilo svaku meru. Jel bre za njega neko treba sa se moli? 

... 

Mada mi krivo nesto iskreno zbog cirilice, moram da izrazim svoj stav. Nije cirilica kriva sto je svi ti "retrogradni Merkuri" zloupotrebljavaju. I ona je jadna silovana od njih. Nije ona nikakav njihov simbol, nego su je oni uzurpirali. To je jedno lepo pismo koje nije samo nase (realno, najmanje je "nase", al mislis da oni to stvarno znaju?), na njemu su napisana neka od najlepsih dela svetske knjizevnosti. To da treba sad mi nesto da je kao vestacki cuvamo, to su idiotarije, nek svako pise onako kako voli, super je sto imamo dva pisma. Nego se ti atavisti hvataju za sve za sta mogu, samo nek je tradicionalno i retrogradno, sto, bas je to super! ( 🥴 ) Kad je Vuk Karadzic ubacio slovo J u "nasu"  cirilicu (jedan od njegovih retkih doprinosa), i tad su vikali da hoce da nas pokatolici. Pa ti vidi, za 200 godina se nismo nigde pomerili. More, nije Dositej bio lud sto je begao cim je sabrao 2 i 2. Cirilica ok, cirilicari sikter! 

Edited by Duh koji lebdi
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Duh koji lebdi said:

Crni Cerak (wtf!) umetnici koji salju prave poruke

Kao što su homofobne,možda je na to mislila? To su magarci odrastali uz Balkan Info i smejali se "pod mač bato" forama..

Od ostalog.
Mađarski ministar ino poslova,Peter Sijarto,govorio na nekom stranačkom skupu ispred slike/projekcije velike Mađarske. U toj državi,cela Bačka je bila pod upravom Mikloša Hortija. I krvarila je.

Da li je neko od zvaničnika Srbije uputio makar protesnu notu mađarskom ambasadoru i zašto nije? Zbog teritorijalnih pretenzija njegove države na Vojvodinu,koja jeste u sastavu Srbije.
U Novom Sadu smo podigli spomenik mađarskim fašistima..Kosovo ne damo,ali izgleda za Vojvodinu niko ne mari..

Skupo ćemo platiti "prijateljstvo i savezništvo" sa Orbanom.

Edited by Drug Crni
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Gledam ovo fleksovanje u Batajnici.

Galebovi i Orlovi, al modernizovani bato moj.

Galebovi i Orlovi mogu da sluze za obuku i zaprasivanje komaraca, protiv koga mozes ratovati sa njima?

Dok klinci skacu sa kisibranom i lete kao veverice po visokom zgradama i planinama mi standardno dva padobranca lagano donose zastave.

Ja verujem da su ti momci iz 63.padobranske sposobni za svasta nesta ali rezija ovog sleta je ista kao 70 tih proslog veka.

Samo cekam ono kad se na dva motora natrpa 20 policajca a publika wow.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...