Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ovde ima mnogo stoke po jedinici površine ali nije ovaj Linda slučaj karakterističan samo za nas, pa znate valjda šta se npr u USA dešava na black friday, pun je youtube tih snimaka dvonožne marve. To je pre svega duhovna sirotinja.

 

Dobro, to u ovim bogatim sredinama kao sto su Srbije i US, tu se ljudi grabe da kupe jeftinije to nesto, znaci ipak kupuju, placaju i samo zele da plate manje

 

dok u Pakistanu kad dele besplatno brasno, eeeh tamo ginu ..... Kad si siromasan i nemas da jedes i stanje duha je pretpostavljam, gladno. Pa nisu svi isposnici i mahatme gandi...

Jos ce da ispadne da umires od gladi ali si toliko ponosan da dok se drugi guraju da prezive, ti uzdignute glave jases u suprotnom pravcu u zalazak sunca prema recimo nekoj provaliji...

 

ps. Inace znam sta ste hteli da kazete povodom ponizavajuce i nedostojanstvene navale na jeftinije artikle ali ja htela reci ovo.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

I ovaj sa "smo" se ne razlikuje od tih ludaka. Prvo, govori o sebi u mnozini, drugo, zasto se uopste identifikuje sa dva ludaka, i zasto sa njima identifikuje ceo narod, pa umesto "su" pise "smo" , sto je uvredljivo, a onda se buni kako ga navodno neki zli "oni" ne mirisu zato sto je Srbin :twak: Pa ko je tu srbomrz i antisrbin?

 

Misliš na komentar 'Jesmo li bre normalni?' Mnoga pisanja u množini mi se takođe gade, kao npr. kad neko uz slične vesti napiše 'mi smo lud narod', u šta smo se pretvorili' i slično. Ja zaista nemam šta da se identifikujem sa dva goveda koji napadaju policajce koji samo rade svoj posao jer niti napadam ljude unaokolo, niti ugrožavam saobraćaj. To što dišu vazduh na istoj teritoriji me baš i ne povezuje sa njima, kao ni sa onima koji se tuku zbog nekih bajatih ćevapa ili crknutih kokošaka, koji pljuju po ulici, bacaju đubre kroz prozor i slično. Uzgred, baš me zanima šta bi se desilo ovoj dvojici da su se tako ponašali prema američkoj patroli u kojoj su dva dvometraša koji izgledaju kao trokrilni šifonjer, po mogućnosti u nekoj državi gde su laki na okidaču. Pretpostavljam da bi u sebi imali više gvožđa nego R2-D2 i C-3PO zajedno.

 

Nemam ništa protiv toga da se 'mi' koristi u normalnim slučajevima, npr. u slučajevima tipa 'na ovom topicu smo razgovarali o tome i tome' ili 'Pera i ja smo pili kafu', ali stavljanje svih nas u zajednički koš je odvratno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ovde ima mnogo stoke po jedinici površine ali nije ovaj Linda slučaj karakterističan samo za nas, pa znate valjda šta se npr u USA dešava na black friday, pun je youtube tih snimaka dvonožne marve. To je pre svega duhovna sirotinja.

Joj, kad vidim snimke sa neke akcije snizenja vencanica - ono je MMA, a ne ono foliranje u kavezima.

:s_d:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Mama_mia said:

 

Dobro, to u ovim bogatim sredinama kao sto su Srbije i US, tu se ljudi grabe da kupe jeftinije to nesto, znaci ipak kupuju, placaju i samo zele da plate manje

 

dok u Pakistanu kad dele besplatno brasno, eeeh tamo ginu ..... Kad si siromasan i nemas da jedes i stanje duha je pretpostavljam, gladno. Pa nisu svi isposnici i mahatme gandi...

Jos ce da ispadne da umires od gladi ali si toliko ponosan da dok se drugi guraju da prezive, ti uzdignute glave jases u suprotnom pravcu u zalazak sunca prema recimo nekoj provaliji...

 

ps. Inace znam sta ste hteli da kazete povodom ponizavajuce i nedostojanstvene navale na jeftinije artikle ali ja htela reci ovo.

 

 

 

Ne znam za Pakisatan ili SAD, ali mi se čini da se tamo baš i ne tuku za nešto što se može lako nabaviti po istoj ili nižoj ceni. Oni ćevapi su bili 320 dinara, a koliko vidim, piletina se može nabaviti i jeftinije:

https://mojkatalog.rs/proizvodi/pilece-meso

 

Viđao sam slične popuste i za druge prehrambene proizvode u drugim lancima, ali nisam baš viđao da se tuku i da skaču po frižiderima.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Pitam se, s obzirom da ova vlast radi na direktnom ugrozavanju zivota ljudi, da li su ludi Amerikanci sto im je dozvoljeno da furaju utoke kako hoce, jer za par godina nam ne preostaje nista osim da naoruzani gradjani cuvaju svoje kuce, stanove i javnu infrastrukturu, od nasrtaja drzavnih feudalaca. 

 

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, AgroLaki said:

 

 

 

Pitam se, s obzirom da ova vlast radi na direktnom ugrozavanju zivota ljudi, da li su ludi Amerikanci sto im je dozvoljeno da furaju utoke kako hoce, jer za par godina nam ne preostaje nista osim da naoruzani gradjani cuvaju svoje kuce, stanove i javnu infrastrukturu, od nasrtaja drzavnih feudalaca. 

 

 

Lele što će bude veselo...:capone:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, AgroLaki said:

 

 

 

Pitam se, s obzirom da ova vlast radi na direktnom ugrozavanju zivota ljudi, da li su ludi Amerikanci sto im je dozvoljeno da furaju utoke kako hoce, jer za par godina nam ne preostaje nista osim da naoruzani gradjani cuvaju svoje kuce, stanove i javnu infrastrukturu, od nasrtaja drzavnih feudalaca. 

 

 

 

 

:smiley26: :frusty::twak:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da malo odbranim beograđane. Dosta kompanija ima sve automobile registrovane na BG table. Moja kompanija je takav slučaj. Ima čak primera i novosadskih kompanija koje imaju isto BG table, pretpostavljam da je to onaj lizing gde su auti registrovani na banku.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ne znam za Pakisatan ili SAD, ali mi se čini da se tamo baš i ne tuku za nešto što se može lako nabaviti po istoj ili nižoj ceni. Oni ćevapi su bili 320 dinara, a koliko vidim, piletina se može nabaviti i jeftinije:

https://mojkatalog.rs/proizvodi/pilece-meso

 

Viđao sam slične popuste i za druge prehrambene proizvode u drugim lancima, ali nisam baš viđao da se tuku i da skaču po frižiderima.

Jesi li mislio 1 kg cevapa 320 dinara ?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freethrow said:

eukurac ako je isti rang meso iz Lidla i Matijevića

Sto se kvaliteta tice - nema razlike.

To to pise Lidl na njemu ne garantuje kvalitet - to bi trebala da garantuje inspekcija koja bi te proizvode proverila, povukla iz prodaje i kaznila zestoko trgovca tako da mu to vise ne padne na pamet, a i ostali da se prizovu pameti.

:s_d:

1 hour ago, Klotzen said:

Da malo odbranim beograđane. Dosta kompanija ima sve automobile registrovane na BG table. Moja kompanija je takav slučaj. Ima čak primera i novosadskih kompanija koje imaju isto BG table, pretpostavljam da je to onaj lizing gde su auti registrovani na banku.

Vozila se registruju na table opstine/grada gde je registrovano sediste kompanije.

Sva vozila Tigra iz Pirota su registrovana na PI tablice.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

Vozila se registruju na table opstine/grada gde je registrovano sediste kompanije.

Sva vozila Tigra iz Pirota su registrovana na PI tablice.

 

Mislim da, ako firma ima organizacionu jedinicu registrovanu u APR, ta jedinica mregistruje vozila na opštinu na kojoj je registrovana.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, koca popovic said:

Jesi li mislio 1 kg cevapa 320 dinara ?

 

Koliko sam shvatio reklamu, upravo je tako:

 

IMG_20230329_120353.jpg

 

Ovo mi deluje kao niska cena, pa makar u ćevape stavili živuljku koja je crkla prirodnom smrću u dubokoj starosti ili ono što se na engleskom zove roadkill.

 

Razumem ja da im je to sniženje reklamni štos, što rade svi, ali ne razumem zašto dozvoljavaju da se to pretvori u svinjac. Postoje i drugi jeftini lanci, kao što su Aman ili Sunce, ali ne znam zašto baš ovi dozvoljavaju da ih povezuju sa ovakvim stvarima. Mnogi ih zovu Linda zbog one čuvene reportaže, a pre nekoliko meseci sam čuo da neko kaže 'potukli se kao za piletinu iz Linde', što znači da se otvaranje i dalje pamti. Ima čak i jedna zezancija sa piletinom sa patosa: https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/2998826-napisao-je-da-mu-je-ispala-piletina-na-pod-u-lidlu-i-da-je-ona-besplatna-krenuo-je-opsti-haos-a-kad-smo-rekli-kasirkama-za-trik-prekrstile-su-se

 

Kao što rekoh, nije u pitanju siromaštvo, već to što dvonožna stoka ne ume da se ponaša.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Koliko sam shvatio reklamu, upravo je tako:

 

IMG_20230329_120353.jpg

 

Ovo mi deluje kao niska cena, pa makar u ćevape stavili živuljku koja je crkla prirodnom smrću u dubokoj starosti ili ono što se na engleskom zove roadkill.

 

Razumem ja da im je to sniženje reklamni štos, što rade svi, ali ne razumem zašto dozvoljavaju da se to pretvori u svinjac. Postoje i drugi jeftini lanci, kao što su Aman ili Sunce, ali ne znam zašto baš ovi dozvoljavaju da ih povezuju sa ovakvim stvarima. Mnogi ih zovu Linda zbog one čuvene reportaže, a pre nekoliko meseci sam čuo da neko kaže 'potukli se kao za piletinu iz Linde', što znači da se otvaranje i dalje pamti. Ima čak i jedna zezancija sa piletinom sa patosa: https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/2998826-napisao-je-da-mu-je-ispala-piletina-na-pod-u-lidlu-i-da-je-ona-besplatna-krenuo-je-opsti-haos-a-kad-smo-rekli-kasirkama-za-trik-prekrstile-su-se

 

Kao što rekoh, nije u pitanju siromaštvo, već to što dvonožna stoka ne ume da se ponaša.

Roadkill nije umro u dubokoj starosti nego od udarca vozila.

Khm, dosta divljaci mi dodje tako sto je neko opizdio istu na putu i doneo mi da mu je priredim kako valja.

Naravno za deo iste ili novcanu naknadu.

:lala2:

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Constantin said:

 

Da se Kurti ne zajebava s nama. Otvorimo Lindu u Prištinu, ima penzosi da je pregaze za dva sata...:smiley2:

 

Meni se čini da se nešto već sprema:

339255435_3387636194887025_5073926713199

 

9 minutes ago, Kronostime said:

Roadkill nije umro u dubokoj starosti nego od udarca vozila.

Khm, dosta divljaci mi dodje tako sto je neko opizdio istu na putu i doneo mi da mu je priredim kako valja.

Naravno za deo iste ili novcanu naknadu.

:lala2:

 

Pa rekoh ja lepo: „... prirodnom smrću u dubokoj starosti ili ono što se na engleskom zove roadkill”. Eeee, nismo pazili na času :lol_2:

 

Doduše, ono što stavljaju u Lindine ćevape nije sigurno neki rođak Duška Dugouška ili fazan. Pre mi se čini da je u ćevapima neki žućov ili golub koji je izgubio bitku protiv Toma ili Silvestra. :wink2:

Edited by DJ_Vasa
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...