Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Znacaj Kurija je to sto je on uspeo da promeni paradigmu kosarke, ili kako bi gejmeri rekli trenutnu ''metu''. Fizicki specimeni mogu da igraju dominantu kosarku i budu ''najbolji'', ''najveci'' kosarkasi ikada, ali tesko da na osnovu njihove igre kosarka moze da evoluira u nesto brze jace bolje, jer Vilt, Sek, Janis, Lebron ne rastu na grani, tj njihova igra igra nije ''oponasiva'' kao sto je uini napisao iznad. 

Lebron je kiborg koji trsi sve redom, ali meni je Karijev uticaj na kosarku mnogo veci od Lebronovog, plus sto Kari ima isti broj titula kao Lebron, a i u te dve Durantove titule Kari nije bio bas totalni sidekick. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko god da su čru jednoroGi neočekivano čudo prirode i basketa, oni su pokazali šta se sve može uraditi i time su utabali put trenerima i potencijalnim naslednicima da tragaju za nečim što im možda nije izgledalo realno do tada. Eto, Sir Čarls je pokazao da short men can jump i da guzica može biti prednost čak i kad nisi Kardašijanka, pa se potencijalni (makar delimični) naslednici neće poslati kući sa pričom da nije lopta za njih. Možda neće uspeti da budu suve (ali unapređene) kopije ali su neki kvaliteti dostižni. I dalje nemamo naslednika ali su primenjene ideje nastale njegovom pojavom.

 

Jasno je da je veći broj onih koji će kopirati heroja običnog čoveka Karija pa je time teorijski veća šansa za kopiju, ali se meni mota po glavi da to možda zabluda jer je njegov paket ipak velik i raznovrstan. Ko zna, možda se zaista pre pojavi neki fizički polubog sa opasnom šajbom.

 

U svakom slučaju, u koju god kategoriju da trpamo majstore, to su ljudi koji su definitivno oplemenili i promenili igru, a to im je svima zajedničko.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Eto, Sir Čarls je pokazao da short men can jump i da guzica može biti prednost čak i kad nisi Kardašijanka, pa se potencijalni (makar delimični) naslednici neće poslati kući sa pričom da nije lopta za njih. Možda neće uspeti da budu suve (ali unapređene) kopije ali su neki kvaliteti dostižni. I dalje nemamo naslednika ali su primenjene ideje nastale njegovom pojavom.

 

barkley je odličan primer;

ne igra čovek basket 25 godina aka četvrt veka a ni pre ni posle njega nisi video igrača koji može da se poredi sa njim osim ziona u teoriji.

kareem abdul jabbara nisi video ni pre a ni od tada i skoro je sigurno da nećeš više nikada. a kod njega čak nije ni stvar puke visine x brzine x skočnosti i ne znam čega, kao kod drJa ili đanija, već samo treba neko da navežba skyhook i da bude toliko durable (toliko da je verovatno i za jednog lebrona ili u teoriji jordana to nedostižna tema).

 

isto važi i za duranta; postoje neke teorijske šanse kao i za sve u životu ali bi to bio mali mirakul da se pojavi takav.

 

daklem, ne pričamo o određenim aspektima, već o jedinstvenom paketu koji je borderline nemoguće ponoviti.

zato sam na ivici da proglasim jokića čruom, ako nastavi ovako. slično kao i jabbar, nisam siguran da je to ponovljivo, uprkos neimpresivnim fizikalijama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, AgroLaki said:

Znacaj Kurija je to sto je on uspeo da promeni paradigmu kosarke, ili kako bi gejmeri rekli trenutnu ''metu''. Fizicki specimeni mogu da igraju dominantu kosarku i budu ''najbolji'', ''najveci'' kosarkasi ikada, ali tesko da na osnovu njihove igre kosarka moze da evoluira u nesto brze jace bolje, jer Vilt, Sek, Janis, Lebron ne rastu na grani, tj njihova igra igra nije ''oponasiva'' kao sto je uini napisao iznad. 

Lebron je kiborg koji trsi sve redom, ali meni je Karijev uticaj na kosarku mnogo veci od Lebronovog, plus sto Kari ima isti broj titula kao Lebron, a i u te dve Durantove titule Kari nije bio bas totalni sidekick. 

 

Uhh ali baš zato meni Lebron nije the true unicorn nego pre traditional, zato što kod njega nije specifično stil igre unikoran (na neki način jeste ali ne potpuno) već kombinacija fizikalija i stila igre. Dok je Stef Kari kombinacija stila i fizikalija koje treba da rade u negativnom smeru tj. protiv njega, ali je on toliko dominantan igrom da to okreće u svoju prednost. Zato mislim da se neće pojaviti novi Stef. Ako je iko razumeo šta hoću da kažem ovim 😄 

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, freethrow said:

 

ne mogu da poredim birda i jokića, pošto nije isto kada krilo ide coast2coast i baca ragbi-pasove & kada to radi centar. 

pri tome, jokić, čak i u poređenju sa bill waltonom i sabonisom (kao tim najbližim centarskim primerima) ima meku ruku koja je opet bliža birdu koji je krilo nego kolegama sa centra.

 

ne znam, kao što rekoh, nisam siguran, samo razmišljam glasno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čekaj, ja sam upravo shvatio ovog trenutka, u 10:22, da Lebron nema 5 titula nego 4!!!

 

Sa jurenjem kao pčelica od cveta na cvet, Bosh/Wade not 1 not 2 not 3, sa Kajrijem i Ljubom, sa Obrvom u LA... Au. Pa ja ne mogu da ga stavim ispred Kurija, a hteo sam. Ne.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

Čekaj, ja sam upravo shvatio ovog trenutka, u 10:22, da Lebron nema 5 titula nego 4!!!

 

Sa jurenjem kao pčelica od cveta na cvet, Bosh/Wade not 1 not 2 not 3, sa Kajrijem i Ljubom, sa Obrvom u LA... Au. Pa ja ne mogu da ga stavim ispred Kurija, a hteo sam. Ne.

clapping-applause.gif

 

Samo bih dodao, cuvaj se mraka i @delgado😂😂😂

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Da se vratimo na ono što je tužna realnost NBA, a to je otprilike priča Billa Simmonsa i njegovih minjona kod vođstva Bostana od 2:1. Kako su se zeznuli Vorjorsi što nisu trejdovali Kumingu Vajzmena Mudija i Pula za iskusnog plejof igrača pa da osvoje titulu. Hehehe.

 

Koliko je realno da se ovi momci razvijaju, pa makar i ne ostali svi u ekipi (ja tripujem da ostajemo bez Otto Portera, Bjelog i Garija Pejtona, što mi je najžalije), toliko je takav sticaj okolnosti - čini mi se - da hvatamo ligu u raskoraku, takoreći na krivoj nozi, u smislu da ne postoji očigledno ekipa koja ima dovoljno zajeban miks suvog kvaliteta, elitne odbrane, sigurnog napada, superstarova koji preuzimaju kad je čupavo i plejof iskustva. Jokić i Dončić su još mladi i u osrednjim ekipama, Finiks mi ne deluje kao da će sledeće godine imati više šanse protiv GSW nego ove u nekom eventualnom duelu, Juta je mrtva, Lakersi ako nešto uspeju da iskombijuju svaka čast, ali mi ne deluje realno. Jedina clear and present danger na Zapadu preti od Klipersa - trener koji je zajeban i opasan i namazan, niske brze petorke, trojkašenje po potrebi, opasna odbrana 1 na 1... Ipak, polagati nade u Kawhijevo zdravlje, iskrenost glede zdravlja, volju za basketom i uz sve to dosta ostareli core i povredljivog Džordža... ne znam. Da, tu je i Monfis, ali me oni iz nekog razloga ni malo ne plaše, barem dok ne nabace još jednog jako dobrog i iskusnog igrača.

 

Na Istoku pak ostaju Seltiksi kao top dogs, po meni, ostaje da se vidi šta mogu da urade na mestu kreatora koji im je užasno nedostajao. Ne mora da bude klasičan plej po meni, ali neko ko zna šta će sa loptom. Ne može Smart da bude plej šampionske ekipe. Milvoki će se vratiti sa Midltonom kojeg ja očigledno cenim malo manje nego Uini i ekipa, ali dobar je igrač nemašta. Možda mi je broj 2 Majami ali samo ako nabace još jednog profi skorera, a možda i Trejo eksplodira sa nekim novim igračima.

 

U svakom slučaju, mislim da je to jedan od razloga zbog kojeg je GSW toliko grizao u ovom plejofu - na stranu sezone povreda i preskakanja plejofa, ovo je baš bila opklada na sebe - zadržati prozor otvoren a ne rasprodati realno sjajne mladiće za neke plejof bačve i buriće na godinu-dve dana. Očekujem lagani start sezone, možda čak tu negde na 50% do nove godine, a onda postepeno trežnjenje i procenu ko može da preuzima ozbiljne minute (najverovatnije Mudi - a možda procene i da Mudi može da uzme i Poolovu ulogu)...

 

Jedno podsećanje, u avgustu prošle godine smo dobili jedan strašan udarac kao ekipa.

  Hide contents

Kent Bazemore has decided to sign with the Los Angeles Lakers, rejecting a similar offer from the Golden State Warriors, according to the Athletic’s Shams Charania.

Bazemore, whose new deal is for one year, was attracted by the opportunity to compete for a championship with the Lakers. According to Charania, Bazemore turned down more money and years from Golden State.

 

Mislim da potcenjujes Denver ovde, ne mozda kao contendera nego kao los matchup za Warriorse. Dobili ste u 5 utakmica ali posle dva blowouta Denver se prilagodio i stvarno su sve preostale utakmice bile na par lopti. Usudio bi se da kazem da je Dubsima Jokic najveci mismatch u celoj ligi, jednostavno nemaju koga da stave na njega. Draymond ga je malo usporio ali ne preterano a Looney, koji je bio veoma koristan u svim ostalim serijama, je bio potpuno neupotrebljiv. Sledece sezone sa godinu dana starijim Draymondom sa zdravim Denverom koji ce em bolje braniti perimetar em imati drasticno vise municije u napadu...mogli bi ste da imate problema u nekoj eventualnoj seriji.

Edited by Radalek
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, freethrow said:

Čekaj, ja sam upravo shvatio ovog trenutka, u 10:22, da Lebron nema 5 titula nego 4!!!

 

Sa jurenjem kao pčelica od cveta na cvet, Bosh/Wade not 1 not 2 not 3, sa Kajrijem i Ljubom, sa Obrvom u LA... Au. Pa ja ne mogu da ga stavim ispred Kurija, a hteo sam. Ne.

Ima tri titule i jednu bas jadnu sa LAL, pa ako ga nije sramota nek i nju racuna 🤣

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Radalek said:

Mislim da potcenjujes Denver ovde, ne mozda kao contendera nego kao los matchup za Warriorse. Dobili ste u 5 utakmica ali posle dva blowouta Denver se prilagodio i stvarno su sve preostale utakimce bile na par lopti. Usudio bi se da kazem da je Dubsima Jokic najveci mismatch u celoj ligi, jednostavno nemaju koga da stave na njega. Draymond ga je malo usporio ali ne preterano a Looney, koji je bio veoma koristan u svim ostalim serijama, je bio potpuno neupotrebljiv. Sledece sezone sa godinu dana starijim Draymondom sa zdravim Denverom koji ce em bolje braniti perimetar em imati drasticno vise municije u napadu...mogli bi ste da imate problema u nekoj eventualnoj seriji.

Zdravi Denver lagano zavrsava zdravi GS. Jokic MVP

Just now, Snjofko said:

Ima tri titule i jednu bas jaku sa LAL, pa ako ga nije sramota nek i nju racuna 🤣

Ispravio sam ti ovo😉 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se samo nadam da stanje u ligi neće krojiti povrede. Denver sa Murrayem (i MPJ) je mnogo opasna ekipa, Murray čak ne mora da bude u bubble izdanju. A Kawhi, nekako je sezona bez njega nekompletna. Jedini igrač koji može pound to pound da izdominira KD-a i Janisa (nadam se da to vreme nije nepovratno prošlo).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da ce bas Memphis uz Clipperse i zdrav Denver biti najozbiljniji kandidat da sruse Warriorse. Vec su ove sezone imali top 5 napad i top 5 odbranu lige, a nosioci su im jako mladi. Dallas ne vidim kao neku preveliku prijetnju Warriorsima dok god su ovako mekani u sredini. Purple and Old Lolkerse ne dozivljavam ozbiljno dok god je maloumnik u ekipi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Denver najprecenjeniji ikad. Kao, samo da se vrate Marej i MPJ pa ce sve da puca. A u stvari, ni Ol staru nisu ni prismrdeli nijedan ni drugi.

 

Sad ce oni da razbijaju...jednu tekmu pa ih na drugoj nece biti nigde, a na trecoj ce da se povrede 😔

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...