Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

30 minutes ago, Miki28 said:

Ja pricao onako iz glave ali eto otprilike je to to. Mislim da je @alpaka Bereta Sida napisao, Steph je odigrao tu finalnu seriju u skladu sa sezonom s tim da se mora napomenuti da su ih Cavsi unistavali u p&r, Lebron je konstantno napadao Stepha. Vec sam napisao ulaskom Igija u startnu oetorku i korigovanjem imali su Igija i Greena kao odlicne defanzivce a tada Klay i Barnes su bili solidni. Pomoglo je naravno sto je i Igi ubacivao trojke, mislim da je sutirao preko 40% otkako je usao u startnu petorku ali se mucio sa bacanjima, imao je bar u 2 utakmice 5-6 promasenih bacanja. Sa ove tacke gledanja najslabiji FMVP bez dileme ( vrvt je bio i tada ) ali tada je narativ bio da li Lebron ili ne i ajde onda da damo Igiju zbog impacta na seriju. Lebron da je imao iole bolje procente lagani FMVP, tipa za 3-4 bolji % ali je potrosnja bila nevjerovatna.


Nisu ih zlostavljali u napadu nego u odbrani jer su potpuno igonorisali Boguta i time fakticki imali libera u odbrani. Warriorsi su od starta te serije 2015 igrali odlicnu odbranu (a gdje i ne bi protiv ekipe u kojoj je Bron bio jedini sposoban spustit loptu na parket) ali je napad bio taj koji je stekao dok Bogut nije sklonjen s parketa, a ubacen Iggy i time formiran taj slavni death lineup.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče OKC dinastije. Ne može Vestbruk da bude deo dinastije nikada. Već je 2018. pri njegovoj 30-oj godini primećen veliki pad u igri i onda iz sezone u sezonu je sve lošiji igrač bio da je dostigao kulminaciju loše igre u Lejkersima da sada može biti starter u još najviše dve ekipe danas, ako žele da jure bolji pik.

 

Da su bili blizu da izbace Voriorse, bili su, ali ja za tu seriju ne mogu da im dam minus. Okrenuli su 3-1 i prošli su dalje.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dracarys said:

Što se tiče OKC dinastije. Ne može Vestbruk da bude deo dinastije nikada. Već je 2018. pri njegovoj 30-oj godini primećen veliki pad u igri i onda iz sezone u sezonu je sve lošiji igrač bio da je dostigao kulminaciju loše igre u Lejkersima da sada može biti starter u još najviše dve ekipe danas, ako žele da jure bolji pik.

 

Da su bili blizu da izbace Voriorse, bili su, ali ja za tu seriju ne mogu da im dam minus. Okrenuli su 3-1 i prošli su dalje.

To kazes sa ove distance ali isto tako mogu ja reci da ih je malo dijelilo od toga. Prvenstveno pocetkom '10tih bili su nadolazeca ekipa. Sjecam se kad su ih Lejkersi jedva izbacili '10 na putu do titule, Gasol dao kos u 6 utakmici u zadnjoj sekundi za pobjedu pa onda epska serija sa Dalasom '11 i cudesni Dirk. Majami '12 kad je pritisak pojeo Hardena i Russa u finalu pa onda odlazak Hardena i povrede KD i Wbrku i na kraju ta izgubljena serija nakon 3-1 sa GS. Naravno i Skoti Brooks.

 

Mogu samo reci da je percepcija cudna stvar. Da su uzeli titulu, drugacije bi ljudi gledali i KD i Russa ( igrali bi bez ogromnog pritiska koji ih je nesumnjivo kocio ) ali eto nije se dalo, jbg.

Link to comment
Share on other sites

Ovi iz Bostona su jako kompaktni, (sa kratko klupom doduse)

i nekako imaju vece jezgro ekipe.

Oni se vec neko vreme pojavljuju u kontinuitetu.

 

A GS, na papiru Kari, Klej i Grin ali je dosta vece pitanje ko ce se jos tu pojaviti,

u bilo kojoj ulozi. 

Kad bi ovi banditi iz Bostona dosli Stefu pod prozor (kao veceras npr.) 

i vikali mu da sidje dole na basket,

on bi tek trebalo da vidi da li su Pul i Porter na raspolaganju.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...